חלונות ברזל או אלומיניום, פליז תשכנעו אותי על ברזל

מעין135

New member
חלונות ברזל או אלומיניום, פליז תשכנעו אותי על ברזל

אנחנו חייבים כבר להחליט על חלונות. כבר הלכנו על אזור ציבורי בלגי ברזל ואזור פרטי אלומיניום. ושוב השאלות עולות. מצד אחד הלב מאוד נמשך לבלגי אמיתי ברזל אבל מה עם האיטום והבידוד. מישהו יודע באמת עד כמה זה משמעותי ההבדל בבידוד ובאיטום של בלגי ברזל מאלומיניום? צריכה שמישהו שממש מבין ויש לו נסיון יגיד לי. תודה רבה. מעין

רשר

Well-known member
מנהל
היתרונות של פרופיל הברזל הנם ברוחב הצר שלו,,,

דבר שמאפשר "יותר זכוכית" מאשר באלומיניום,
גמישות בחלוקת השטחים, לדוגמה בגמישות - רוב החלונות בביתי כוללים 18 זכוכיות נפרדות לחלון בגווני אפור או לבן מט,
בחירת גוון מכל שפעת הגוונים בעולם לעומת מבחר קטן באלומיניום,

החסרונות קשה ולא מקובל כלל בארץ לבצע "פתיחת הזזה" אלא רק ציר,
התקנת זכוכית בידודית נתקלת ב 3 בעיות:
1 עובי מוגבל ל20 מ"מ כולל הכל,
2 מאבד את המראה הדק בגלל עובי המרווח הפנימי של הזכוכית,
3 חלוקה לכמות גדולה יוצאת מאוד מאוד יקר כי המחיר המינימלי הנו ל 1/2 מ"ר כך שעל חלון עם 4 חצאי מטר משלמים כמו על 4 מ"ר וכל חלוקה נוספת מריצה את המחיר למעלה

מכאן שמחיר היופי בחלק הציבורי עולה בהוצאות מיזוג אויר (1180 ש"ח לחודשיים האחרונים לבית צפוני 170 מ"ר כולל יבוש כביסה ודוד חשמלי)

gevayu

New member
בניתי בית עם אלומיניום "בלגי" וגר עכשיו עם ברזל "בלגי"

וחד משמעית בעד האלומיניום, שלא לומר מתגעגע אליו.
קודם כל עניין הבטיחות - בבלגי אין אפשרות לכנף על כנף ולכן החלונות נפתחים על ציר. דבר מאוד מסוכן לילדים. חלונות קיפ (אין גם דריי קיפ לפי מיטב ידיעתי) כבדים מאוד לפתיחה עד לרמה שפשוט לא פותחים אותם. או לא סוגרים.
ואני לא מדבר על טרנד החלוקות שמאוד מאפיין את הבלגיים משני הסוגים. רדו מזה. חלונות לא צריכים חלוקות.

gevayu

New member
בלגי ברזל - לגמרי חבל על הכסף

אלא אם אין ילדים בבית ואת ממש בעניין.
בעקרון האיכויות של האלומיניום הבלגי לא נופלות ואף עולות על כך.
דעתי בלבד כמובן.

הבלגי לא מיועד לארץ, מיובא מאירופה

וזה גם טרנד שהיה נפוץ בשנים האחרונות ואט אט דועך לו, בדיוק כמו טרנד הבריקים, ובדיוק כמו טרנד השליכט בחדרים רטובים (שזה טרנד מטופש מאוד ולא פרקטי).

לעניות דעתי ועל אף חמתם של מעצבי הפנים למיניהם, יש ללכת על קוים פרקטים בבית, בין אם אלו אלמנטים של בניה או אלמנטים של עיצוב.

המטרה של החלון הוא להכניס את הפנים החוצה, לחבר בין הפנים לחוץ, יותר מדי עוואנטות עושה את ההיפך, מרגע שהבנתי זאת ככלל, הפכתי את כל החלונות בבית למפתחים גדולים וסגנון אופיס הפשוט והיפה.

ככל שהסתובבתי בבתים שעוצבו ע״י מעצבי פנים אכן היו בתים יפים, אבל המון תחזוקה סביב הפיצ׳פקסים שלהם, לא פרקטי בניקיון ולא כיף בסידורי הבית.
ככל שהסתובבתי בבתים של מעצבי פנים בכלל הבנתי שאת כל המוזות שלהם הם פורקים אצל הלקוחות בעוד ואצלכם בבית הפשטות והפרקטיקה שולטת. משמע הם משתמשים בבתי אחרים כתיק עבודות, אחרי הכל מה אכפת להם הם לא חיים שם.

צריך לזכור, המטרה של הבית זה לשרת אותך ולא שדרי הבית ישרתו את הבית.

זה הקו שאני מנסה להעביר לאלו שמתיעצים עמי ולאלו שמבקשים לאחרונה שאם קח להם על בתים בבניה.

זו רק דעתי כמובן.

משקיע בב״ש

מירי172

New member
לא רק דעתך

גם דעתי מילה במילה ממה שכתבת.
הטרנד הזה של החלוקות הבלגיות מתחיל להיות מאוס ובלתי נסבל, הרבה מידי בתים דומים אחד לשני, גם לא כוס התה שלי.
בדיוק כפי שכתבת, החלונות נועדו לאחד בין הפנים לחוץ, יש מספיק מחקרים שמראים על בריאות טובה יותר ועבודה פרודוקטיבית יותר אצל אנשים הממוקמים ליד חלונות גדולים עם נוף, קוראים לזה - ביופיליה.
הגיע הזמן להתחיל לחשוב מחוץ לקופסא, וזה נכון לכולם, אנשי מקצוע כמו הלקוחות שלהם.

גלמיש1

New member
להבדיל מכל הטרנדים שמסביב - חלונות מחולקים זה לא טרנד בכלל

וגם לא דבר חדש, אלא להיפך. לפהי 25 שנה בפרויקט הראשון שלי עשיתי ויטרינה מחולקת במקום סורגים (אגב לבית ההוא פרצו כמה פעמים אחר כך, תמיד מהדלת או מחלון מסורג בגב הבית).
שיעור בהיסטוריה - חלונות הברזל הם החלונות ההיסטוריים המקוריים בחלקים נרחבים בעולם. מהרגע שהצליחו לחשל את הברזל באופן מתאים.
למה חלוקות? כי את הזיגוג היו מייצרים בניפוח, ולכן היה אפשר לייצר זגוגיות ישרות רק בחתיכות ממש קטנות, ולכן היה צריך לייצר המון חלוקות כדי לאפשר זיגוג החלון.
מאז ועד היום (דרך הויטראז'ים והגוטיקה) חלונות ברזל מחולקים הם כאן מאז ומעולם. גם בארץ, בבניה הערבית המקומית, משולבים בפתחים רבים.

לב הענין הוא לא לפסול סתם - אלא להבין שלכל דבר יש הקשר ושימוש מתאים שבו יש לו יתרונות. ובהקשרים אחרים אינו מתאים.

לגבי החיבור לסביבה - אני מאמינה מאד בחיבור החוץ לפנים. אבל! שוב, ההקשר קובע. ישנם מקרים בהם הנוף הנשקף אינו משובב עין, ויש צורך מצד אחד להכניס אור ואויר, ותחושת מרחב. מצד שני דוקא לקרב את המבט ולייצר טיפה הסתרה של הנוף הלא מלבב, ואז חלוקות הן דרך מצויינת כי העין נתפסת לקרוב, לחלוקות, לריבועים הקטנים, והחוויה של הנוף נחלשת. שלא לדבר על זה שאפשר לעשות זיגוג צבעוני, או לא שקוף בחלקים שרוצים הסתרה, ולהשאיר נוף איפה שרוצים. או בקיצור - גמישות רבה בעיצוב ומשחק באפשרויות.

מירי172

New member
כמובן

מסכימה איתך לגבי הכל.
ובכל זאת, כמו שאנחנו יודעות ומכירות, רוב עם ישראל יעשה בדיוק מה שייש אצל השכן, החבר או הסבתא כי זה נראה לו יפה, בלי קשר למה שייש בעצם בחוץ

מה הקשר? זה טרנד ועוד איך....

זה שהיסטורית חלונות מחולקים קיימים הרבה זמן אינו מבטל את הטרנד.

מישהו חכם אמר פעם:
״אופנה היא צורת כיעור המתחלפת כל חצי שנה״

וזה נכון גם באדריכלות.....

כשהייתי בתיכון היתה אופנה של גזרות גבוהות במכנסיים והנה הטרנד חזר על עצמו.....

היה גם טרנד של גזרות נמוכות והנה הוא חזר על עצמו לפני כ 3-4 שנים.

ראיתי לאחרונה שהטרנד של חולצות בטן גם חזר.....

אז מה אם הם הוו כאן לפני 15-20 שנים.....

כך גם החלונות המחולקים, בשנים האחרונות הם טרנד, בדיוק כמו הבריקים.....
זה שיש בריקים בשימוש מימי הביניים בארופה, לא מבטל את היותן טרנד אדריכלי של השנים האחרונות.

הכי מצחיקים אותי אלו שקונים בריקים מיובאים מפרוקים בארופה שעולים פי 2-3 מאותה דוגמא שמייצרים היום, כאילו שאני בא לבית ושם לב אם הבריק יוצר במפעל בירוחם או שיובא מאירופה מפירוק של בית שנבנה לפני 200 שנים.

טרנד זו צורת אופנה בלי קשר להופעתה ההיסטורית הראשונה.

משקיע בב״ש

גלמיש1

New member
מענין באמת מתי משהו הופך לטרנד ומתי זה סתם מוצר שימושי

זה בדיוק ההבדל - לקחת משהו ולהוציאו לגמרי מהקשר...
לא רואה בעיה לבנות בבריקים קיר בבית, אבל לפרק בריקים מטירה עתיקה, לנסר אותם ולהדביק על קיר בדירת קבלן, זה להוציא מהקשר. (מה גם שבד"כ זה מיושם באופן שמדגיש את הזיוף כשרואים את החתך בקצה הקיר, או שיש פתח מתחת להם וכו.)
כנ"ל לגבי כל טרנד - אם מישהו עושה אי במטבח שלו כי זה בדיוק מתאים למבנה ולצרכים של המטבח - מבחינתי זה לא טרנד, אלא צורך או תכנון נכון. זה נהיה טרנד כאשר זה 'חייב' להופיע בכל מטבח, בכל דירה קטנטונת, גם כשאין צורך פרקטי ו/או אין מקום מתאים וזה שם רק בגלל שזה 'מקובל'.

החלונות המחולקים תמיד היו כאן, לא נעלמו לשום מקום, ולא חזרו במיוחד. יתכן שאכן יש איזו תנופה בשימוש בהם? לא יודעת. אני לפחות לא נתקלתי בטרנד כזה.

גם הסקיני ג׳ינס לא היה טרנד

זה פשוט היה צורך אופנתי של כל בנות ישראל.

אין בעיה לבנות בבית קיר הריקים, אבל זה עדין לא אומר שזה לא טרנד.
היכן עדו קירות בריקים לפני 10 שנים ?

ואי במטבח גם לא היה נפוץ לפני 10-15 שנים וצפונה.

אין מה לעשות גם באדריכלות יש אופנות, והכי עצוב להיכנס לבתים שנבנו לפני אי אילו שנים בטרנדים של דאז והיום אינם קשורים לכלום ולכן מחירם בוא מחירי שחיטה.

לעומת זאת אם היו בונים פרקטית הנחירים שלהן היו נשמרים.

יש בשנתיים שלוש האחרונות בתים שבונים אותם בסגנון מרוקאי, קשתות משארביות וכו׳, מה זה לא טרנד? זה צורך?

הבתים הללו לא רק שהיום הם בולטים במוזריותם, חכי נראה עוד 10 שנים איך יראו.... כמו מוטציות אדריכליות.

משקיע בב״ש

גלמיש1

New member
יש לי בבית מזה ומזה.

רוב הבית חלונות אלומניום עם בידודית עבה. במטבח, היות שאין לי תריסים להגנה (ומדובר על בית קרקע) עשיתי פרופיל בלגי עם חלוקות כאלו שמונעות (נכון יותר - מעכבות) פריצה. מאחר והחלון הזה מוגן ע"י קרניז חיצוני מים לא מגיעים אליו.
&nbsp
כמובן שיש יופי בפרופיל העדין והיכולת לשחק בו. אבל המחיר לא קל. החלונות הללו פחות אוטמים (כשמשפריצים עליהם בצינור מבחוץ מים חודרים פנימה). הזכוכית לא מבודדת (צריך פרופיל עבה יותר לטובת בידודית) ובימים קרים, כשמחממים את הבית בפנים, מתהווה על הפרופיל קונדנסציה (עיבוי של מים) והוא כאילו 'מזיע' .
&nbsp
בקיצור - אני ממליצה על פרופיל ברזל רק במקומות מיוחדים כשיש סיבה, כגון פתח קשתי, או עם חלוקות.

מעין135

New member
חלונות

תודה רבה, באמת באזור שאנחנו רוצים בלגי זה בעיקר חלונות קשתיים. מקווה שנחליט נכון

מירי172

New member
למה שלא תבדקי

לגבי חלונות אנדרסן?
הם עשויים מחומרים מבודדים הרבה יותר מהאלומיניום והברזל,
אני בכוונה לא אשים כאן קישור שלא יאשימו אותי בפירסום.
תקלידי ותעשי חיפוש, ממליצה לך לקרוא בפנים ולהבין אם מתאים לך.

מעין135

New member
חלונות

תודה . הלוואי. כי כל הזמן אומרים שאלומיניום עם זכוכי בידודית מבודד יותר והאלומיניום עצמו יותר מבודד. אם את צודקת זה משמח אותי

גלמיש1

New member
בידוד - בודאי שזיגוג בידודית מבודד הרבה יותר מזיגוג מונוליטי

ככל שהמרווח בין הזגוגיות בבידודית גדול יותר הבידוד המושג טוב יותר. וכאן טמון יתרון הבידוד של האלומניום.
הפרופילים עצמם באמת לא מבודדים וזו אכן בעיה. ישנם פרופילים מובדדים שבנוים משני חלקים עם בידוד באמצע, אבל הם יקרים באופן ניכר.
ישנם כמובן פרופילים מעץ, או פיויסי, שמבודדים היטב.
&nbsp

למעלה