בידוד אקוסטי-חלונות מול וילונות

ruven7

Active member
בידוד אקוסטי-חלונות מול וילונות

לא יודע אם הפורום המתאים-מה עדיף למניעת/הורדת רעש מבחוץ? בידודית או וילונות קוסטיים (כגון של אבזוטק או אורגד)

גלמיש1

New member
אני לא מכירה את הוילונות האמורים.

לגבי בידודית, לשם הנחתה אקוסטית צריך 2 זכוכיות עבודת, אבל בעוביים שונים. כל עובי נותן הפחתה של טווח תדרים אחר. זה יכול להיות בידודית, ויכול להיות טריפלקס.

ruven7

Active member
ממה שידוע לי בידודית עדיף

גם תרמית.
בדקתי בינתיים לגבי וילון אחד-יקר מאד
ואטום אור כך שלגבי הסלון הוא אינו אופציה

זיגוג אקוסטי

גם אני איני מכיר וילונות מפחיתי רעש. לגבי זיגוג יש לזגג בזכוכית שכבתית (טריפלקס) כשעובי החוצץ הוא 0.76 מ"מ לכל הפחות. עובי לוחות הזכוכית הוא נגזרת של שטח הזיגוג. אין משמעות לזכוכיות בעובי שונה בזכוכית טריפלקס מכיוון שההדבקה הופכת אותן למקשה אחת. אם הביצוע דורש בידודית ההפחתה המיטבית היא בדופן אחת בעלת עובי שונה מהשניה. לדוגמא דופן ראשונה 3+3 מ"מ והדופן השניה 4+4 מ"מ כשבשתי הזכוכיות החוצץ (פי.וי.בי.) בעובי 0.76 מ"מ לכל הפחות.

ruven7

Active member
אני נתקל בהרבה מידע סותר

בעניין אקוסטיקה-בידודית מול טריפלקס
ממה שעולה הטריפלקס בעל איכויות בידוד אקוסטי וחזק בהרבה במחינת שבירה ואם נשבר הרסיסים אינם מתפזרים
ובדודית טובה אקוסטית (2 שכבות עם חומר ביניהן) שזה יותר חשוב לי-וגם תרמית.

מה המטרה?

אם אתה גר באזור לא חם או קר במיוחד, (נניח, בשרון) ואתה צמוד לכביש ראשי סואן?
האם אתה גר בצפת או אילת ולא רוצה לשמוע רעש רגיל מהשכנים?
או שאולי זה חדר מוסיקה ואתה רוצה שרעש לא יצא החוצה?
&nbsp
האם מדובר על כל החלונות בבית? או חלון מסויים בחדר אחד?
האם בכלל יש סיכוי שכדורגל יפגע בחלון? באמת יש צורך בסיבה בטיחותית לחלון והסיכוי גדול שהוא עלול להשבר?
וכו' וכו'.
אתה לא מספק פרטים.
&nbsp
&nbsp

ruven7

Active member
פרטים בקצרה-המטרה

מניעת רעש בעיקר ממנועי מזגנים על קיר הבניין ודיבור רם מדירות סמוכות (רב קומות)-לא כביש-דירה עורפית ומדי פעם טפטוף מים
העניין התרמי פחות חשוב
גם אי שבירת החלון לא ממש משנה
ממה שידוע לי תמחור הבידודית אמור להיות בערך 1000 ש"ח למ"ר כולל העבודה
לגבי טריפלקס-את מתאים-אינני יודע, כנ"ל שילובם

ruven7

Active member
יש גם חלון גדול בסלון (מורכב מ-3 יחידות על מסילה)

בעל זכוכית עבה למדי,די אטום לקול-לא מושלם בספק אם אתחיל לעשות שם משהו
(כ-4 מ"ר)
מדובר יותר בחדרים ואולי במרפסת שירות

אז

קודם כל לבדוק שהחלונות נסגרים עד הסוף. יתכן שזו הבעיה.
&nbsp
אני הייתי בוחרת בידודית 3/12/4. או טריפלקס עם pvb 1.25 עבה.
אני לא מומחית.

גלמיש1

New member
עשית פה קצת דייסה, כדאי ללמוד קצת ברשת

בידוד אקוסטי של מפתחים תלוי בראש ובראשונה בסגירה הרמטית שלהם. יש להתקין גומיות אטימה EPDM בהיקף הפתח, וסגירה טובה של החלון/דלת ייצרו אטימה אקוסטית טובה.
יכולת הבידוד האקוסטי של זכוכית נמדדת בהנחתת העברת גלי קול.
עובי שונה של זגוגיות הטריפלקס כגון 4+5 מ"מ תורם לבידוד אקוסטי בגלל הפרשי המסה בחומר הגורם לשבירת גלי הקול.
גם הגדלת עובי שכבת האמצע, הלמינציה PVB, משפרת את הבידוד האקוסטי. שימוש ב- PVB אקוסטי עברה יותר מהרגיל משפר את הבידוד האקוסטי באופן ניכר.

יוצא מכך שלהשגת בידוד אקוסטי מקסימלי כדאי לצרף את שני הפתרונות - כלומר לייצר בידודית שדופן אחת שלה בנויה מטריפלקס עם למינציה אקוסטית. והדופן השניה מזגוגית עבה יותר מכל אחת מזגוגיות הטריפלקס.
כמובן שיש לכך עלויות משמעותיות והשאלה היא תמיד עלות מול תועלת - מה הצורך בבידוד האקוסטי וכמה שווה לשלם בשבילו.

ראה לדוגמה כאן:

http://www.yalo.co.il/מדריך-הזכוכית

http://www.spiral-glass.co.il//בידוד-תרמי

גלמיש1

New member
לא מצליחה להעלות מאמרים. אם מעוניין שלח לי כתובת מייל שלך

גלמיש1

New member
אה,אבל אני רואה עכשיו המאמרים צורפו...לקח להם זמן לעלות

ראה בהודעתי

שלום גלמיש

זכוכית בטחון אקוסטית תלויה רק בעובי חוצץ פי.וי.בי. אין משמעות לשינוי בעובי הזכוכיות. ברגע ששני לוחות הזכוכית מודבקים זה לזה הם הופכים מקשה אחת. בידקי זאת. עובי זכוכיות משתנה חשוב בבידודית למניעת תהודה. מסכים עם כל שאר ההודעה.

למעלה