ראו מה אפשר להוציא מבית ישן עם הרבה טבע סביבו

קשה לי להתאפק

עיצוב הפנים מקסים, באמת,
אבל עיצוב החוץ - על הפנים...
&nbsp
- רק דשא ודשא ודשא ועוד דשא. שטיח דשא מקיר לקיר
- ישיבה עם הגב לטבע (פשע במקרה הזה)
- אפס ניצול וחיבור של הגינה עם פיסת הטבע לידה. לשם השוואה, אני עכשיו מתכננת גינה ללקוחות בגליל עם אותה פיסת טבע בחצר האחורית, גם היא במדרון עולה, כאשר החיבור בין הגינה לשצ"פ מלא עד כדי כך שלא יורגש איפה מסתיים המגרש ואיפה מתחיל הטבע.
&nbsp
הצמדת דשא לקירות הבית היא טעות חמורה מ3 סיבות:
1. בעיות רטיבות. באחת התמונות אפילו רואים את זה בבירור. הממטירים משקים את הקיר בגובה, במקום שלא טופל מבחינת איטום.
2. בעיית כיסוח דשא. המכסחה לא מגיעה לשוליים.
3. ואחרונה חביבה - בעייה עיצובית: שטיח מקיר לקיר זה הדבר הכי משעמם שאפשר. חוסר מעוף בהתגלמותו.

גלמיש1

New member
זה בסדר גמור - גם לי יש ביקורת

וחוץ מזה אני תמיד שמחה כשמתעורר דיון וגם ויכוח.
אז אל תתאפקי !
ההסתייגויות שלי - בשבילי יש פה הרבה יותר מדי לובן/שמנת. בית עם ילדים שכל הספות והכורסאות מרופדים לבן ?!
הרבה יותר מדי סטיילינג - כל העציצונים עם הצמחיה המלאכותית או פרחי המשי בכל פינה (כולל חדרי רחצה). תצוגת כלי הקריסטל על שולחן הקפה... אוסף הכריות על מיטת הבן ??!! ומבחר השמיכות הפרחוניות המדוגמות בארון בחדר הילדה...וכו.
זה באמת הצד השיווקי של הסטייליסטית בכתבה - ומבחינתי מותר וצריך להתעלם ממנו. פשוט לנקות מהעין את הקשקשת.

יחד עם זה - בפרט מאחר שמדובר על שיפוץ, ולא בניה חדשה, אני רואה פה תכנון מיוחד ויצירתי. מבנה נעים מאד שיוצר חללים מרווחים אבל גם אינטימיים. המון אור. קשר טוב עם החוץ גם אם אין בסלון ויטרינה ענקית אלא חלונות גדולים.
אמנם האלמנטים מבטון ממש לא מתאימים ומיותרים לגמרי, אבל מלבדם יש שימוש יפה בחומרים וצבעים. אין פה את העיצוב הסכמטי שאנחנו רואים הרבה - החלטה על "סכמת גוונים" שלא זזים ממנה (בד"כ זה אפור ולבן עם נגיעות אדום או ירוק תפוח...) , אלא התיחסות הרבה יותר גמישה וזורמת לבצע וטקסטורה ועיצוב בכלל. חדרים עם אוירה שמחה , עם ענין, עם חפצים אמיתיים ולא רק סטים שנקנו מן המוכן.

לגבי החוץ - אני בכלל חשבתי שהדשא סינטטי. עכשיו במבט שני אני רואה שלא. אבל דוקא החיבור של הגינה המדושאת לטבע הפראי שסביבה מאד מוצא חן בעיני. ושימי לב שמכל חלון וחלון רואים ירוק, ככה שלטבע החיצוני יש נוכחות מלאה בבית. ככה זה צריך להיות לטעמי. .

בקיצור - את הסה"כ אני אוהבת מאד. גם אם יחליפו את ריפוד הספות עוד כמה שנים....

לא אמרתי שלא צריך דשא

יש לי בעיה עם הקו חסר המעוף, המינון המוגזם, והיישום הבעייתי.
הבעיה ביישום (הצמדה לקירות) היא חד משמעית בעיה שצריך לטפל בה מיידית. רואים באחת התמונות הוכחה לכך.

למעלה