חינוך..

yetush

New member
חינוך..

שבוע טוב, רק עכשיו הגעתי חחחח היתה לי שבת חמודה.. השבוע הסקר שלנו מתרכז במערכת חינוך נפרד, מה דעתכם? צריך וחשוב שיהיה? צריך לעשות החל מגילאים מסוימים? או שהאם לוותר בכלל? האם הישיבות התיכוניות והאולפנות הצליחו בעקרון שיטת ההפרדה או שאולי התיכונים הדתיים(אלו שלא מופרדים לגמרי) בכך שלא הפרידו 100%?? אשמח מאוד לשמוע דעתכם,כמוכ' לא לשכוח לענות בלוח הסקרים(שורת תכלת מעל ההודעות) שבוע טוב ומוצלח לכולם...

yetush

New member
תשובה כללית מידי

שימו לב שאמרתי 2 סוגי הפרדות: -אחת מגיל קטן כמה שיותר -השניה מגיל מאוחר יותר..

N יxוe כלל

New member
למה הגזמה?

רוב הבית ספר הם מופרדים.זאת אומרת שיש כיתה לבנות וכיתה לבנים רק בהפסקות ביחד וגם זה לא תמיד.ואולפנא וישיבה זה ברור שזה נפרד.אין לי כוח לפרט כרגע.

יופי

מה זה קשור להפרדה.... ושנית אושר לא בה מליבו של אדם, אושר הוא תלוי סיבה. אולי אתה מתכוון לשלווה- וזה לא אושר , יש הבדל בין שניהם.

נועה IL

New member
נושא מעניין..

אני בוודאי בעד הפרדה מחטיבת ביניים - בזה אין לי ספק. לגבי בי"ס יסודי אני עדיין לא סגורה על זה.. אני חושבת שאם במקום מגוריי העתידי יהיה בי"ס מעורב אבל בי"ס טוב יש מצב שאשלח את ילדיי. אני לא ממהרת לנקוט בשיטת ההפרדה בכל דבר (בתי ספר ותנועות נוער). במידה ואראה שבי"ס המעורב הוא מדורדר והרמה הדתית לא לרוחי סביר להניח שאשלח לבי"ס נפרד.

100vardit

New member
כנ"ל

הפרדה מחטיבת בביניים.. ולא שוללת תנועות נוער מעורבות..(דתיות כמובן)

סוריא

New member
חטיבות ביניים ואילך

בוודאי שכן. ההורמונים משתוללים מדי גם ככה בגיל הזה... בגיל הקטן יותר? אני חושבת שעדיף בימים בהם אנו חיים כיום. הגיל היחיד שאפשר לסמוך שלא יקרה כלום בלא הפרדה הוא גיל הגן...

אז ככה..

הפרדה זה לדעתי דבר מצויין בדורנו. בנינו אנחנו לא הכי בעולם בעניין וכיום רוב הבנות נופלות(מגיעות לדברים האסורים בקשר). ולכן כמה שהילד יגדל ויראה את ההרחקה הוא יפנים יותר. ויחשוב המון לפני מעשה. כמובן שאין צורך לעשות את הענין קיצוני.אבל בהחלט באלגנטיות.. כמו לא ללמוד מעורב ובהפרדה מלאה.. אני מדברת כאמא לילדים שממש חוששת...

Pikachuu

New member
חינוך דתי...

זה חינוך נהדר... רק חבל שזו כפייה על מישהו להאמין במשהו כשהוא לא סידר לעצמו את הסיבה למה הוא מאמין... אם תדברו עם ילדים תלמידים ותשאלו למה הם מאמינים , לא תקבלו תשובה אחת הגיונית.. אולי תתחילו מהבסיס במקום להתקדם לזכור את התנ"ך... אנשים מאמינים באלוהים , כי צריך להאמין , בלי לשאול שאלות... אנחנו בשנת 2007 אולי הגיע הזמן לפתוח את הראש ולחשוב קצת...

סוריא

New member
שואלים שאלות.

אבל מתוך אמונה. ולמה זו כפייה? חינוך חילוני הוא לא כפייה? ואם מחנכים לשימור זכויות האדם והילד מסרב? לא נכפה עליו את העובדה שלכל אחד יש זכויות משלו? כל חינוך שהוא הוא כפייה בתחילתו. השאלה רק מה אתה כופה. נ.ב אני אישית חושבת שאין שום תשובה הגיונית לאמונה. אפשר לומר דברים רבים לזכותה של האמונה ולהוכיחה בדרך לוגית (אם שמעת פעם את הרב אמנון יצחק) אבל אני סבורה, שייחודה של האמונה הוא באי הרציונליות שלה.

Pikachuu

New member
אני מסכים!

לא רציונלי להאמין במשהו שאין לו הוכחות.... זאת אומרת , לא הגיוני... תודה לך.

סוריא

New member
יתוש ב(ו)א לכאן!!

שים לו את כל השרשורים של השו"ת אתאיסטים- מאמינים...

סוריא

New member
:) עד שאתה נזכר...

לא יודעת.. תוציא אחד טוב לטאגליינס.. אתה אמור להתמצא בהם לא אני... משהו שיש בו הוכחות למציאות ה' , לעובדה שהמצוות הן פרי אמירו ומדוע צריך לקיימן.. וכדו'...

yetush

New member
אה כזה...

אז אין כזה, אף פעם לא הוכיחו מעל הפורום(למיטב זכרוני) את מציאות ה'.. אי אפשר להוכיח.. למרות ש-tropicbird טען שאפשר באיזה שרשור שהיה

סוריא

New member
וגם...

כתבתי שאפשר דווקא להוכיח לוגית, והפניתי אותך לקלטות של הרב אמנון יצחק..

למעלה