גירושין-יש דבר כזה אצל דתיים?

דוד רץ

New member
../images/Emo6.gif שטויות

גם אני הייתי מגיב ככה. למען האמת- אני עדיין מגיב ככה כשמזכירים אותה בשולחן שבת או משהו כזה...

קראתי את דעותיכם

ומיצי הביא את התשובה הכי עינינית.. אני בדעה שלו.. ולהזכיר לכל השוללים את דעתו... תקראו שוב.. אולי זה יעזור להבנה השגויה שלכם

נועה IL

New member
בהחלט יש דבר כזה אצל דתיים..

לדעתי, באופן כללי לעניין גירושין - פעם אנשים היו חושבים הרבה לפני שניגשים להליך כזה. היו חושבים על הילדים, על מה יגידו, על שלום בית וכו' וכו'. היום מאחר ונישואין הפכו להסכם כלכלי לאנשים אין בעיה להפר אותו ומתגרשים גם על דברים ברי פתרון. לעניין דתיים וחרדים - זה עדיין אחוז יותר נמוך מבאוכלוסיה הכללית אבל הוא בהחלט תופס תאוצה. במגזר החרדי יותר בולט העניין של פגיעה בשידוך של הילדים הבאים, בכבוד המשפחה וכו' אבל גם במגזר הדתי חושבים על הדברים האלה. ובעניין הסיבה לגירושין.. אז כפי שאמרתי זה כמעט כל דבר.. אבל אני בהחלט סבורה שעניין שמירת הנידה מצילה כמה גירושים פוטנציאלים. אין מה לעשות.. הדבק הזה כן מחבר.. ידוע ששגרה זה רע במובן הזה ולכן כאשר אין את הגעגוע הזה, כל עניין הקרבה הגופנית והאינטימיות נראה אחרת. בגידות בהחלט יש גם במגזר הדתי והחרדי. כנסו פעם לצ'טים ותראו כמה נשואים מסתובבים שם ומחפשים טרף קל.. פשוט גועל נפש. אבל מה שכן שונה הוא שבמגזר החילוני עניין חילופי זוגות והכנסת פרטנרים אחרים לתמונה זה משהו שמקבל רציונליזציה עם הזמן ובמגזר הדתי זה כמובן אסור. לסיכום: גירושין קיימים במגזר הדתי, זה מתגבר עם השנים אבל עדיין השיעור נמוך מזה שבמגזר החילוני.

יש דבר כזה

ב"ה והוא יכול להיות מכוער. אבל זה ברמות אחרות, והקשר הוא אחר, ורק ברגע שלא מצליחים להתעלות על עצמנו ולהשתמש בכוחות ה"רוחניים" שלנו, או מה שזה לא יהיה-ששואבים גם מהיהדות וגם מהכוחות הפנימיים שלנו, זה נראה בדיוק כמו בציבור החילוני. בתור פגועת גירושים קשים-תתחתנו כשאתם בטוחים שזה "זה", ואל תביאו ילדים כדי לפתור בעיות...
(ואם אתם כבר מתגרשים, חל וחסיסה ה' ירחם, תעשו את זה יפה בבקשה...)

אגב...

ב"ה אצל דתיים מתגרשים לדעתי פחות כי מלכתחילה הקשר הוא אחר. ואולי בעצם אני לא יודעת וצריך לשאול את מינה צמח... בכל מקרה, היהדות שומרת על יציבות התא המשפחתי, בין היתר ע"י אלפי החוקים שהיא שמה עליו בדיוק בשביל זה, ולכן גם קשה יותר להתגרש. זה אמנם לא "חתונה קתולית", אבל עדיין, סתם כהערת אגב-יש היום ה מ ו ן זוגות שאני מכירה שמתחתנים בחתונה לא אורתודוכסית רק מהפחד שאם הם ירצו להתגרש יעשו להם את המוות אחורי זה...

הוריי הדתיים התגרשו כשהייתי בת 4

לפני 31 שנה זה היה נדיר, והיום זה לא נדיר בכלל, אתם מוזמנים לפורום "ילדים להורים פרודים" בו אני פעילה, ותראו כמה מילדי הפורום הם דתיים. אני מצרפת קטע שכתבתי בעקבות הערה של מורה דתיה בבית הספר הדתי בו למדתי בכיתה ב' בשנת 1979.

100vardit

New member
סבא וסבתא שלי התגרשו

בתקופה שאבא שלי היה בצבא.אז-זה היה נדיר לעומת מה שקורה היום. לגבי-האם זה קיים במגזר הדתי/חרדי,אז לפי מה שיוצא לי לראות ולשמוע-זה קיים,אבל פחות מהאחוזים שיש בציבור החילוני.

אני דתייה גרושה ../images/Emo66.gif

אני לא חרדית אבל גרה בשכונה כזאת ב- 10 השנים האחרונות. לאחר שהשמועה עברה (כמובן כמו אש בשדה קוצים...) יצא לי לפגוש נשים שאני מכירה מהשכונה שאמרו לי שהן גאות בי והלוואי שלהן היה את האומץ ועוד עם 4 ילדים (הייתי בת 26!!!). המסקנה שלי היא שחלק מזה שיש פחות גירושין בחברה החרדית/ דתית היא: 1. הבושה - מה יגידו. 2. יותר מוטיבציה לתקן ולהתאמץ בהבנה כי התא המשפחתי הוא מעל הכל (הבעיה בדורנו היא שאני מוותרים מהר. לא אוהבים להתמודד) 3. טהרת המשפחה - לא יעזור לאף אחד, זה שומר על הגחלת. 4. כגרושה בחברה החרדית את נהיית מעין סוג ב'. אז זה גורם לך לחשוב פעמיים אם כדאי לצאת החוצה או להמשיך לסבול בבית. אח"כ שכבר קיבלת אומץ ועשית זאת את נתקלת בבעיות הבאות: 1. יש את הנשים הטיפשות שחושבות שכל גרושה היא שודדת בעלים בפוטנציה... ואם אמרת שלום לבעלה היא כבר בהיסטריה... 2. הלבד בשבתות ובחגים קשים מנשוא (אצל משפחתי אני לא יכולה להתארח). והחברות הנשואות לא ששות להזמין מהסיבה לעיל... 3. אני רוצה ללכת עם הבנים לים/ בריכה ולא יכולה (האבא לא לוקח) אז או שהבנות ב"עונש" ואף אחד לא הולך כי "לא פייר" או שאני מספחת אותם לשכן (שבטוב ליבו - באמת- מדי פעם מציע לקחת אותם) ואז גם אנחנו הבנות יכולות ללכת כדי שיהיה תיקו.. הקיץ זה נשברתי ולקחתי אותם לימית 2000... ויש עוד.... לא קל רבותיי להיות גרושה ודתיה. תחשבו על זה...

king211

New member
כל מה שספרת לעיל

אני רואה אותו דבר בדיוק אצל בת דודה שלי ואני רואה כמה קשיים היא עוברת אני מקווה שרק טוב יהיה לך וכן אומץ יש לך והמון תהיי רק חזקה

למעלה