לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2606626,066 עוקבים אודות עסקים

פורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דתיים :)
מספר נקודות חשובות בכניסתכם הראשונה לפורום - 

* יש להסתכל בתקנון הפורום (המופיע תחת "אודות הפורום והנהלתו") על מנת למנוע אי הבנה.

* נבקש להמנע מכתיבת הודעות בפורום בשבתות ובמועדי ישראל.

* אין לפרסם בפורום מוצרים, עסקים או קישורים ללא אישור הנהלת הפורומים. לחילופין, ניתן לפרסם בלוחות הפורום או בחתימתכם האישית.

* המענה לשאלות הלכה הינו בגדר מענה על פי ידע אישי ולא מהווה פסיקת הלכה, למעט מיקי* (המנהל) אשר הינו רב מוסמך  (ניתן לפנות אליו דרך המסרים).

גלישה מהנה והשתלבות נעימה בפורומינו!
המשך >>

לצפיה ב-'גירושין-יש דבר כזה אצל דתיים?'
גירושין-יש דבר כזה אצל דתיים?
<< ההודעה הנוכחית
13/01/2007 | 20:51
75
277
שבוע טוב...

בעקבות מס' דיונים עם אנשים פה ברשת רציתי לדון אתכם בנושא הנ"ל: גירושין .. האם זה קיים במגזר הדתי/חרדי

האם בצורה מוגברת/מופחתת או שאין שום הבדל..

האם זה נכון להגיד שבמגזר הדתי שיעור הגירושין נמוך? ואם כן למה? או שמא הכל סתם סטיגמות(מסוג הדברים שאנשים טוענים "אצלנו יותר טוב")

אשמח אם תדונו כאן על הנושא (וכמוכ' אל תשכחו לענות על הסקר בלוח הסקרים,מעל ההודעות)

שבוע טוב ושקט לכולם...
דתיים >>
לצפיה ב-'דעתי..'
דעתי..
13/01/2007 | 21:00
1
42
לפי דעתי זה כן קיים במגזר הדתי.. יש לי בן דוד שהתגרש בגלל שהיא היתה דיי מפגרת ומשוגעת והיא הסתירה את זה..ועכשיו ברוך ה' הוא התחתן לא מזמן שנית..
נכון שאומרים שאצל הדתיים זה פחות וזה דיי נכון מכיוון שאצל הדתיים יש את כל טהרת המשפחה וזה מה שמציל את זה ושומר על הזוגיות..

(אני לא ממש אוהבת להרחיב תשובות..אז זהו בנתיים..)
דתיים >>
לצפיה ב-'חחחחח'
חחחחח
13/01/2007 | 21:26
34
נו ברור שיש למה שלא יהיה?

למה הדתיים הם לא בני אדם? הם מושלמים?

יש גירושים לצערי הרבה בכל מגזר..

השכיחות יותר גבוהה אצל החילונים מאשר הדתיים.. למה?

כי לצערי הרב הדתיים רוצים לשמור קצת על סודיות או שנקרא לזה.. לנקות מתחת לשולחן..

בקיצור שבוע טוב לכולם.. :)
דתיים >>
לצפיה ב-'כבר חשבתי שגמרת עם הסקרים...'
כבר חשבתי שגמרת עם הסקרים...
13/01/2007 | 21:01
2
23
לצפיה ב-'לא גמרתי..'
לא גמרתי..
13/01/2007 | 21:03
16
למה לגמור?
דתיים >>
לצפיה ב-'אהלן יוסי...'
אהלן יוסי...
13/01/2007 | 21:08
18
לצפיה ב-'האם זה קיים?'
האם זה קיים?
13/01/2007 | 21:22
51
30
בכל מגזר שתעלה על דעתך זה קיים,השאלה באמת היא באיזה שיעור ופה זה משתנה ממגזר למגזר.באמת אפשר לומר שבקרב הדתיים והחרדים שיעור הגירושין נמוך יותר.למה?לפי דעתי כשלזוג יש יראת שמיים והם מקיימים מצוות,חיי הנישואים שלהם שונים.הם יודעים עד כמה חשובים חיי הנישואין לפי התורה,מה חובות הבעל כלפי האשה ``ודבק באשתו והיו לבשר אחד`` ``אוהבה ומכבדה כגופו`` וכן להיפך ``יהא כמלך בעיניה`` וכו` לא צריך לפרט יותר מדי ומאידך מה קשים הגירושין עד שאמרו חז``ל על זוג שמתגרש לא עלינו ש ``מזבח מזיל דמעות``!(בדיחה על כך תגיע אבל לא עכשיו.זה נושא רציני) גם אחוז הבגידות נמוך כתוצאה מכך שהרי זהו דיבר חמור מאוד של ``לא תנאף``(אמנם זה בם עניין מוסרי אבל זה דיון ארוך יותר מה ההבדל)אז אדם שומר תורה ומצוות(אבל באמת)ייזהר יותר בכבוד אשתו,יעריך אותה ויעזור לה וגם אם יש בעיות אז לא ישר תיק ברבנות אלא ישבו שניהם לשיחה,ידברו על הבעיות וילבנו את העניינים עד שיגיעו לעמק השווה שהרי ``איש ואשה שזכו,שכינה שרויה ביניהם``.שנזכה.
דתיים >>
לצפיה ב-'מה השטויות?'
מה השטויות?
13/01/2007 | 21:27
41
25
בולשיט מה שאמרת.. גם אצל הדתיים והחרדים יש בגידות וגברים לא כ"כ יודעים מה זאת אישה.. הכל תלוי באופי של הבנאדם!

לצערי הרב הם מעדיפים לא להתגרש מהסיבה של "לא ישמעו.. לא יגידו.. זה איקס על המשפחה.. ייחוס.. וכו.."
דתיים >>
לצפיה ב-'את בולשיט בעצמך!'
את בולשיט בעצמך!
13/01/2007 | 21:31
6
25
מיץ אני איתך!
דתיים >>
לצפיה ב-'תודה אחי'
תודה אחי
13/01/2007 | 21:35
1
16
עזוב,הילי במצב רוח קרבי לאחרונה.
דתיים >>
לצפיה ב-'קרבי חחחחחחחחח'
קרבי חחחחחחחחח
13/01/2007 | 21:40
18
כן סוף סוף התגייסתי.. תבין אותי :)
דתיים >>
לצפיה ב-'ואלה אני בולשיט?'
ואלה אני בולשיט?
13/01/2007 | 21:39
3
18
יששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששש
דתיים >>
לצפיה ב-'תמיד אמרתי את זה..'
תמיד אמרתי את זה..
13/01/2007 | 21:46
2
16
לצפיה ב-'מזה??'
מזה??
13/01/2007 | 21:50
1
13
תחזור על זה שנית!!!!

חכה חכה בבית..
דתיים >>
לצפיה ב-''
13/01/2007 | 21:51
4
לצפיה ב-'לקרוא זה חשוב.'
לקרוא זה חשוב.
13/01/2007 | 21:34
2
23
מיץ כתב "גם אחוז הבגידות נמוך" הוא לא כתב שאין, והוא צודק בהחלט.
דתיים >>
לצפיה ב-'צודק זה מאוד חשוב'
צודק זה מאוד חשוב
13/01/2007 | 22:01
1
16
במשפט הזה התכוונתי בכלליות לאו דווקא למה שמיץ אמר.. אבל זה טוב שאתה מודע לזה שלקרוא זה חשוב :)
דתיים >>
לצפיה ב-'חבל שאת לא מודעת'
חבל שאת לא מודעת
13/01/2007 | 22:07
12
כי אם היית קוראת,לא היית אומרת מה שאמרת.הוא צודק.
דתיים >>
לצפיה ב-' לצערי את צודקת'
לצערי את צודקת
13/01/2007 | 21:46
24
21
גירושין פוגעים בשידוכים של הילדים. בגידה- פחות.
דתיים >>
לצפיה ב-'אולי תפסיקו כבר לבלבל?'
אולי תפסיקו כבר לבלבל?
13/01/2007 | 22:09
23
18
מה שאתם אומרים מתייחס למגזר החרדי בלבד!
דתיים >>
לצפיה ב-'אממ'
אממ
13/01/2007 | 22:26
9
לדעתי לא..

ומה אתה מתעצבן???

חחח דש
דתיים >>
לצפיה ב-'שפשפתי את עיני וגירדתי את פדחתי'
שפשפתי את עיני וגירדתי את פדחתי
13/01/2007 | 22:26
21
15
ואני עדיין לא מאמין שאתה מרצה לי על הכללות! כל עוד אתה יכול להכליל, גם אני יכול לכרוך באותו משפט גם את חסידי סאעטמר וגם את תלמידי עטרת כהנים בנשימה אחת.

ולענייננו- תפיסות מעוותות קיימות גם בציבור "הכיפות הסרוגות" שחלקים נרחבים ממנו כבר הספיקו להתחרד מאד בשנים האחרונות.
התפיסות שאותם תיארתי קיימות גם בקרב "הכיפות הסרוגות".
דתיים >>
לצפיה ב-'טוב,אתה אוהב להתפלסף אני רואה'
טוב,אתה אוהב להתפלסף אני רואה
13/01/2007 | 22:32
14
8
דיברתי על ההבדלים בין דתיים לחילוניים בגירושין וזה נכון,אל תגיד לי שאין הבדל.
אתה חייב לטעון ההיפך תמיד?
דתיים >>
לצפיה ב-'יש הבדל.'
יש הבדל.
13/01/2007 | 22:43
13
8
חילונים לא אוהבים להתגרש. דתיים עוד יותר לא אוהבים להתגרש. בעוד שאצל חילונים עומדות על הפרק שאלת הבית, האוטו הילדים והמזונות וכיו"ב, אצל דתיים עומדת לדיון שאלת הכבוד העצמי וכבוד המשפחה. "בת פלוני לפלוני" הכריזה בת הקול, ולנו היתה שעווה באזניים כשהיא יצאה, ולא שמענו אותה בבירור. אחרת לא היינו עושים את הטעות הזו.

זה שלדתיים יש הרבה יותר סיבות להישאר ביחד, על אף הקשיים- לא אומר שהם מתגרשים פחות כי הם יותר אוהבים אחד את השניה. זה אומר שהם נשארים ביחד כי החברה מצפה מהם ליותר, והם מצפים מהזוגיות שלהם- פחות.

אתה יכול לדבר הרבה על אידיאלים "שיהא אוהבה ומכבדה יותר מגופו" ולהשלות את עצמך שיש פחות בגידות (וזה שאולי יש פחות הזדמנויות לבגידה מבחינה סטטיסטית לא משפרת בהרבה את התמונה העגומה) אבל מכאן ועד לתמונה האמיתית- הדרך רחוקה.

ובנימה אישית- הגישה שלך "אפשר ללבן את הנושאים האלו ברבנות" ו"שכינה ביניהם" ו"מזבח מזיל דמעות" היא בדיוק הגישה המתנשאת שגורמת לזוגות ממורמרים, ייסורי מצפון על כך שהם רוצים להתגרש- וזו בדיוק הסיבה שבגללה זוגות אומללים לא מתגרשים בציבור הדתי.
דתיים >>
לצפיה ב-'אז אני שמח לחדש לך:'
אז אני שמח לחדש לך:
14/01/2007 | 00:03
12
9
חילונים,דתיים,אף אחד לא אוהב להתגרש!!!!!

עכשיו,גם אצל דתיים עומדל לדיון שאלת הילדים,הבית,הרכוש וכו' כי זה דבר נורמלי ובסיסי ביותר שאדם ייקח גם את זה בחשבון כשהוא חושב על גירושין.לא שייך פה חילונים דתיים.
אצל דתיים לא עומדת שאלת הכבוד העצמי וכבוד המשפחה,טעות!יש,יש קצת אצל חרדים,אצל חסידים אפילו יותר אבל גם היום זה כבר פחת.חלאס,אנחנו לא במאה ה 19,אם בני זוג הסכימו שהם לא מסתדרים אז מתגרשים,מה לעשות?זו א כזו בושה היום אז להגיד שבגלל זה כל הדתיים לא מתגרשים?כי אצלם זה בושה ואצל החילוניים לא?באמת נראה לך שהיום כל הדתיים שרוצים להתגרש מעדיפים לסבול כל החיים ולא להתבייש?תחשוב,תחשוב שוב..
אגב,עוד טעות שטותית לומר שהיתה לנו שעווה באוזניים כשיצאה הבת קול.אנו לא אמורים לשמוע אותה ולא אמורים לדעת מי הזיווג האמיתי שלנו בעולם.את זה אנחנו צריכים לגלות לבד ע"י מאמץ.לא סתם אמרו חז"ל "קשה זיווגו של אדם כקריעת ים סוף".אין מי שיגלה לך אם אשתך היא הזיווג האמיתי שלך,אתה צריך לחשוב תמיד שאשתך היא הזיווג שלך ולעשות הכל כדי לשמור על הנישואים האלה.להאשים אדם שלא שמע בת קול?נו באמת..

דתיים רוצים יותר להישאר יחד,זה נכון.השאלה היא למה.ברור שכל אדם חושב על זה שבטח לא נעים להתגרש ושבטח ידברו קצת בהתחלה על זה,יפגשו אותו ברחוב וישאלו מה קרה אבל תאמין לי מתמודדים עם זה,לא בגלל זה הוא נשאר נשוי.כשמגיעים מים עד נפש,אדם חותך!"שידברו כל העולם,שיקפצו לי!החברה מצפה ממני?יופי,מעניין את סבתא שלי אני לא צריך לסבול כי אחרים ידברו!"ככה חושב אדם נורמלי והגיוני.מעטים מאוד יישארו נשואים בצער בגלל מחשבות שכאלה.
אלא מאי?מה גורם בכל זאת לדתיים להישאר נשואים יותר מחילוניים?התשובה כמו שאמרתי נעוצה בדת,בתורה.
לא ארחיב שוב אבל בקצרה אדם דתי המרגיש מחוייב לתורה ולדברי חז"ל,לא יעבור על דבריהם.הוא לא יצער סתם את אשתו,לא יריב איתה על שטויות,כל שכן שלא ירים עליה יד,לא יבגוד בה,כל זה אסור בתכלית האיסור וידוע כמה קשה דמעה אחת של אשה בצער.וכמובן ש"החכם עיניו בראשו" ומי שלמד קצת על הנושא  יודע שאם ינהג כך יקבל כפליים נחת ויחיה באושר.
זוהי אם כן הסיבה לפחיתות(לכל קשי הקריאה למיניהם שימו לב:פחיתות!לא חוסר הימצאות התופעה אלא פחיתות,מלשון פחות.יש?)הגירושין אצל דתיים לעומת חילוניים וככה אני רואה את זה.
אה סתם מוציא שם רע ושופט בעיוות ציבור שלם.

אלו לא סתם אידיאלים ואני לא משלה את עצמי בכלל!זו עובדה:שיעור הבגידות בקרב הדתיים נמוך מזה אצל החילוניים!(לכל קשיי הקריאה למיניהם,ראו הערה בסוגריים בפיסקה הקודמת)
פחות הזדמנויות לבגידה?אז מה?תאמין לי,לכל אחד יש הזדמנות לבגוד בחיים אם הוא רק רוצה ומספיק פעם אחת,לא צריך יותר.זו לא הסיבה!כמו שאמרתי הם יודעים יותר על משפחה,אשה,נאמנות,ואל תספר לי מה זה כי אני לומד במכינה ומדברים איתנו המון על יחסים שבין איש לאשה,בעיות בזוגיות,מה גורם לזה,איך למנוע את זה,בקיצור המון הכנה לחיים האמיתיים.זה מקומם איך שאתה מנסה להפליל ציבור שלם על לא כלום!

בנימה אישית,כן!זוהי הגישה שלי,כזו היא גם תישאר בעז"ה ואף יותר מזה והיא לא מתנשאת בכלל!
(אלא אם לרצון לפתור בעיות יחד,גם אם זה קשה ולשמור על בית וחיי נישואין במקום ללכת על הפתרון הקל-גירושין אתה קורא גישה מתנשאת אז כן אני מתנשא)זו גישה בריאה לחיים,אמיתית ואם חז"ל אמרו אותה,צר לי אבל כל שנותר לך הוא להרכין ראש בפני דבריהם(אלא אם כן גם על זה אתה חולק)
מאמרי חז"ל לא באו על מנת לגרום לזוגות להישאר כל חייהם יחד בכל מחיר אלא לומר להם:ראו עד כמה קשה וכואב הוא הגירושין אז תעשו הכל להימנע מכך.
הטעות שלך היא שאתה חושב שאדם אומר:היות והגירושין הן דבר רע ומזבח מזיל דמעות,אני אשאר נשוי ואסבול" זו טעות וזוג כזה הוא באמת אומלל כמו שאתה אומר.אלא צריך לומר:היות והגירושין הן דבר רע ומזבח מזיל דמעות,אני אתפשר עם אשתי,אהיה רך יותר,אשקיע יותר,אעשה הכל לשמור על מה שיש לי ואז בתמורה הוא יקבל אשה נהדרת וחמה.אם בכל זאת יש דברים שאחרי הכל לא ניתן לגשר עליהם ואין ברירה,לא צריך לסבול,כמה שזה קשה,מתגרשים.
אני לא אומר שאתן לעצמי לסבול בחיים ח"ו אבל בהחלט אשתדל להיות כהי טוב שאפשר ולשמור על אשתי,הבית וכלל חיי הנישואים שיהיו הכי יפים שאפשר בעז"ה.שנזכה.
דתיים >>
לצפיה ב-'תרשה לי להגיד משהו..'
תרשה לי להגיד משהו..
14/01/2007 | 01:27
11
9
עוד אחד מהגישות שמתרחשות בעולם הדתי/חרדי זה שמסתכלים על אדם גרוש כפגום..

אני יכול להגיד בפה-מלא שבעולם החילוני לא ממש מייחסים לעובדה של גרוש כמשהו לא בסדר

ובגלל זה אנשים דתיים /חרדים יעדיפו לא להתגרש כי אז הם יצאו לשוק כסחורה פגומה/משומשת..

משהו שלא תמצא(לרוב) בעולם החילוני..

דתיים >>
לצפיה ב-'טענה נכונה אך גם מחזקת את דעתי.'
טענה נכונה אך גם מחזקת את דעתי.
14/01/2007 | 01:42
10
6
למה?
כי בעולם החילוני יודעים שבני זוג מתגרשים לפעמים על דברים שלא מצריכים גירושין ועם קצת מחשבה ורצון טוב,היו יכולים להמשיך ולחיות יחד ולכן גרוש הוא לא דבר נורא שכן מי יודע בטח סתם התגרשו על שטויות וזה לא אומר שהגרוש בעייתי.גירושין בעולם החילוני לא בהחלט באו כתוצאה של בעיות רציניות שלא ניתנו לפיתרון ולכן הם לא חוששים מגרושים.הוא בסדר,היא בסדר,פשוט במקום לפתור בעיות הם קמו והתגרשו.לא נורא.
לעומת זאת בעולם הדתי יודעים שגירושין לא קורים סתם,דתיים לא קמים ומפרקים בית ביום בהיר,שאם מתגרשים זה כי באמת אין ברירה אחרת ומישהו פה לא היה בסדר.לכן אם הוא גרוש כנראה שהיה שם משהו רציני ולכן חוששים יותר ובודקים מה בדיוק קרה שם ואולי הוא לא היה בסדר,אולי הוא עשה לה צרות,בודקים מה ומו ולא לוקחים גרוש בעיניים עצומות.
דתיים >>
לצפיה ב-'אויש זה נוראי מה שאתה אומר'
אויש זה נוראי מה שאתה אומר
14/01/2007 | 01:54
9
7
"סתם התגרשו על שטויות "   "זוג מתגרשים לפעמים על דברים שלא מצריכים גירושין "

אתה מדבר מסטיגמות..

כאילו זה ממש קיטנה להתגרש וחילונים עושים זאת שבשגרה לעומת ה"דתיים האחראים וההגיוניים"

כאילו שגירושין זה לא דבר קשה, יש לי חידוש,גם לחילונים זה קשה ותאמין לי שהם ימנעו מזה(בניגוד למה שמראים במדיה)..

לא הבנתי, בגלל שעולם החילונים הוא ליברלי אז זה ישר אומר שכל החילונים הם חסרי אחריות שלא אכפת להם מהילדים ויעשו הכל כדי להתגרש??

ושוב פעם לגבי הדתיים שאומרים "אולי היה שם משהו מסריח" זה גם גועל נפש, כי אולי דווקא הוא צדק שהתגרש ממנה

אולי הוא עשה זו למנוע סבל מהילדים ובכך רק מראה שהוא אבא טוב שאכפת לו מהילדים?
דתיים >>
לצפיה ב-'כבר אמרתי לדוד'
כבר אמרתי לדוד
14/01/2007 | 02:06
8
5
אף אחד לא אוהב להתגרש!ברור שגם לא חילוניים אבל זה בהחלט שונה מדתיים.
הייתי מסביר לך את זה יותר בהרחבה אבל אין טעם כי אתה נגוע..
אגב,אני האחרון שאתה יכול לומר עליו שמדבר מסטיגמות.אין לי אלא מה שעיניי רואות.
דתיים >>
לצפיה ב-'"נגוע"'
"נגוע"
14/01/2007 | 10:30
7
5
אם אני חושב קצת בראש אחר ממך זה אומר שאני "נגוע" ? לא בסדר?

אני ממש מופתע ממך מיצי, תהיה פתוח לדעות גם שונות משלך ..

אני מכבד את דעותייך גם אם הם לא לטעמי והייתי מצפה גם שההפך יקרה..

<ד"א:אם כל העולם היה חושב כמוך הוא לא היה משעמם?>

כל מה שאמרת בהודעה לעיל נכון ואמיתי והרסת את זה בשניה עם המילה "נגוע"

באמת חבל...
דתיים >>
לצפיה ב-'חח וואי וואי מיץץ'
חח וואי וואי מיץץ
14/01/2007 | 15:09
1
5
האמת? אני שמחה שאתה בור בעינייני גירושים. זה טוב..

אני חושבת שכדאי קודם שתקרא איך מתבצעים גירושים וע"י מי ואיך למה כמה ומדוע ואחכ תבוא ותגיד שהחילונים מתגרשים על סתם.. אוקי מיצמיץ?

שיהיה לך אחלה חומוס של יום :)
דתיים >>
לצפיה ב-'אני לא יודע על גירושין?'
אני לא יודע על גירושין?
14/01/2007 | 17:33
3
חחח זו השטות הכי גדולה ששמעתי
לצערי אני ידע יותר מדי טוב איך מתבצעים גירושין,הרבה יותר טוב ממך..
דתיים >>
לצפיה ב-'אוף לא הבנת אותי'
אוף לא הבנת אותי
14/01/2007 | 17:32
1
4
אמרתי "נגוע" התכוונתי שאתה נוגע בדבר כי אמרת שיש לך משפחה חילונית אז אתה מן הסתם מנסה להגן עליהם מכל מיני סטיגמות.
דתיים >>
לצפיה ב-'זה אפילו יותר גרוע!'
זה אפילו יותר גרוע!
15/01/2007 | 00:09
5
המשפחה שלי  "המסכנה" נגועה במחלת החילוניות ואני נדבקתי מהם...

ממש בושה שככה אתה מדבר!

אני מקווה שלא לזה התכוונת...

דווקא להפך , בגלל ורק בגלל שאני חי בחברת חילונים(ואגב הורי אינם כאלו) אני יותר סובלן אליהם ומבין אותם...

אם אתה חי עם ציבור מסוים או לפחות חיית איתם אז אתה לומד להכירם ומבין את השקפתם...(אותו דבר אמרתי לחילוני השונא חרדים)

גם מחיי עם חרדים הבנתי את השקפתם...

ממש אבל ממש התאכזבתי.. מקווה שאני טועה וסתם לא הבנתי אותך ,או שזה הכדורים שבלעתי..

דתיים >>
לצפיה ב-'נגוע, זה כמו מזוהם או מלוכלך'
נגוע, זה כמו מזוהם או מלוכלך
14/01/2007 | 18:32
2
4
לפעמים אני תוהה עד כמה אנשים יכולים להיות אמביוולנטיים למציאות- שקועים באיזו אוטופיה דמיונית שתפרו לעצמם, מנותקים מהמציאות. ככה זה מתחיל- קודם אתה משקר לעצמך שאתה משתייך לקבוצה הכי טובה בעולם- חברה מושלמת ששאר צרות העולם הזה לא מתייחסות אליה, אחר כך- כשהשקרים לא מספיקים לרומם לך את האגו אתה צריך לדרוך על האחרים. וכשמישהו אחר מנסה להנחית אותך חזרה לקרקע אתה נכנס להתקף זעם (הכחשה), ומנסה להיאחז בכל כוחך בכל רגב אדמה רופף, גם אם הטענות לא ענייניות- ההוא אמריקאי ולא מבין מהחיים שלו, ההוא שמאלן- ושמאלנים תמיד טועים, ולאחרון- לו יש משפחה חילונית והוא מנסה להגן עליהם.

אין מה להתווכח. אין מה לדון. אין מה לדבר. עם הסתכלות כזו פשטנית על המציאות (שמורכבת הרבה יותר), ושכנוע עצמי כה עמוק- זה חסר טעם.

די חבל. עד לפני כמה שנים ארגונים פמניסטיים בארצות הברית היו מוציאים לאור קובץ של תיקי גירושין שבהם הם ערערו על הפסיקה של בתי הדין. רוב המקרים כמובן היו מקרים שבהם הבעל היה סרבן גט זמן רב, והגט ניתן רק כשהאשה ויתרה על הרבה מזכויותיה. היו יוצאים בערך 4 גיליונות בשנה, ומתוקף השתייכותו של אבא שלי כחבר ה- RCA (rabbinical councal of america) הוא היה מקבל את הפרסומים שלהם.
אילו היו לי הקונטרסים האלו שאוכל לצטט מהם. אילו רק שמרתי אותם- היה אפשר לעמת אותו עם עובדות מוצקות, ולא רק עם התרשמויות מהזיכרון. אבל
אבל כשהוא לא מקבל את העובדות- מה יעזרו טענות הגיוניות? הוא אפילו לא מקבל את חברי הפורום האחרים שמעידים על עצמם "אני צאצא להורים שהתגרשו". הוא מנסה לשכנע את עצמו בכל כוחו שמדובר באירועים נקודתיים חריגים.

לי בכל אופן אין יותר מה לחדש בנושא הזה- בסופו של דבר אלו העובדות שלי וההסברים ההגיוניים שלי, מול חזיונות השוא שלו. בנוסף לכך- אין לי שום כוונה להמשיך ולהתדיין עם מי שבכל פעם שמעמידים אותו מול עובדה או טיעון לוגי מיד נתקף בחרדה, ויורד לעלבונות אישיים.
אני לא נעלב- אני גאה במורשתי, אין לי מה להתבייש בידיעותי, וההגיון שלי- אני מודה- אולי ייחודי, אבל נאמר לרוב בצורה פשוטה, ברורה ומובנת לכל בר דעת (שמעוניין להבין אותם).
דתיים >>
לצפיה ב-'אל תחמיא לעצמך'
אל תחמיא לעצמך
15/01/2007 | 11:00
1
4
אל תחשוב שהכנסת אותי ולו לרגע לחרדה עם הטענות שלך.לא באתי לפגוע ביתוש אלא לומר את דעתי ואין מה לעשות,יש משפחה חילונית אז אתה נוגע בדבר.אל תמציא פירושים משלך למילותיי,לא התכוונתי לפגוע ביתוש.באמת עדיף שלא תמשיך להתדיין,אתה לוקח את זה קשה אני רואה וחבל.זה כולה דיון מילולי.
דתיים >>
לצפיה ב-'ויש לי משפחה גם חרדית'
ויש לי משפחה גם חרדית
15/01/2007 | 15:29
5
אז מה אני בדיוק? חילוני ,חרדי??

עדיין מה שאמרת לא במקום...
דתיים >>
לצפיה ב-'אגב,הצצתי בקישור שהבאת'
אגב,הצצתי בקישור שהבאת
13/01/2007 | 22:43
5
9
לא יעזור לך כלום,אני אכליל ועוד איך:הערבים זבל!!!עד שלא תקבל סכין בגב לא תאמין אה?אתה מאלה שלומדים בדרך הקשה כמו שקיציק אמר.תהנה.
בכלל,מה אתה משווה ערבים לנושא לנו?לי היתה סיבה להכליל,לך אין,תחשוב קצת בנאדם!
דתיים >>
לצפיה ב-'הלו הלו שכחת'
הלו הלו שכחת
14/01/2007 | 20:40
4
5
רק "הערבים זבל" לא שכחת את הכושים ?, ההומואים ?, שמאלנים ?, גויים ? - ובעצם כל מי שלא נראה כמוך או חושב כמוך.

נהדר - אחלה נציג לערכים היפים של היהדות יש לנו כאן בפורום.

ככה זה, בורות, אופקים צרים וקמצוץ של רגשי נחיתות יוצרים גם דעות כמו של "מיצי".
דתיים >>
לצפיה ב-'אוקיי,קבל תיקון:'
אוקיי,קבל תיקון:
14/01/2007 | 21:45
2
4
רק הערבים זבל..וטיפוסים כמוך שחיים במדינה שלנו ומדברים בעד הערבים.אני אפילו לא אכנס עם טיפוס רדוד כמוך לדיון.אתה אוהב ערבים?תפאדל.לך תחיה איתם מצידי,נראה איך תגמור.אתה כנראה גם משתייך לאלה שלומדים בדרך הקשה.
דתיים >>
לצפיה ב-'נראה שנעלבת ?'
נראה שנעלבת ?
15/01/2007 | 14:12
1
4
לא נורא קורה.
קשה קצת להתמודד עם מישהו שחושב אחרת ממך. בעיקר שהקו שמוביל את החשיבה שלך הוא שנאה עיוורת למי ששונה ממך.

אגב, אני לא אוהב ערבים או שונא יהודים - כל בני האדם, כידוע, נולדו בצלם - אני שונא או אוהב לפי אישיות האדם ולפי מעשיו
ולא לפי השתייכותו הלאומית או הדתית.

אותך אגב, בניגוד אליך, אני לא שונא - אני פשוט חושב שהאנרגיה שלך היא "דלק השינאה" ואתה בעיקר שבוי בבורות ובתוך דעות קדומות.

אולי פעם ב"ה תחכים קצת, תצבור נסיון חיים וזה יעבור לך. ואולי גם לא - ואז תישאר ככה כמו שאתה.

אבל מה זה חשוב  - העיקר שאתה שונא ערבים ואוהב את עצמך.
אשריך
דתיים >>
לצפיה ב-'חחח נפגעתי?ממך?'
חחח נפגעתי?ממך?
15/01/2007 | 14:38
4
ממש לא!אתה לא ראוי שאפגע ממך.את המשפטים הקיטשיים כמו ``קשה לך להתמודד עם מי שחושב אחרת ממך`` כבר שבעתי.יש לי ``שנאה עיוורת למי ששונה ממני``? אתה מעדן דברים בצורה מזוויעה!ערבי הוא לא סתם ``אחד ששונה ממני``,הוא רוצח בדם קר ששונא כל יהודי באשר הוא וזה כולל אותך!תפסיק להשלות את עצמך,למה נראה לך שאותך הערבים אוהבים?כי אתה לא שונא אותם?לא יעזור לך כבר היו מקרים של יהודים שעזרו לערבים,הביאו להם אוכל ובגדים ובסוף נפגעו מהם.אני לא שונא אף יהודי,גם לא אותך אני פשוט דואג ומטריף אותי שיש אנשים כאלה נאיביים שחושבים שלהם זה לא יקרה,שעוד יש ערבים טובים.אני לא סומך על אף ערבי בעולם!תן לי סיבה אחת למה לא לשנוא אותם.אם אני סתם גזען לפי דבריך,מדוע אני לא שונא את האתיופים,הכושים,התאילנדים או לא יודע מי?אתה סתם מכפיש אבל אני לא ארד לרמת דיון כזו.דבר אחד אגיד לך,כל אדם הוא אדם זה נכון כאשר הוא מתנהג כאדם ולא כברברי.על ישמעאל כתוב ``והוא יהיה פרא אדם``- לא כתוב אדם פרא אלא פרא אדם.תסתכל במפרשים מה זה פרא אדם.בגדול זה תת אדם.נראה בחיצוניות כמו אדם אך נוהג כפרא וזה בדוק.לך תאשים את המפרשים בגזענות ושנאה עיוורת לערבים,בעצם תאשים את התורה או את משה רבנו שכתב אותה או אולי את המלאך שאמר זאת להגר או אולי אפילו את הקב``ה ששם את הדברים בפיו,תבחר..
דתיים >>
לצפיה ב-'למה היהירות?'
למה היהירות?
15/01/2007 | 11:10
6
מדהים אותי איך אנשים מטיחים ביקורת באחרים, אך הם בעצמם נוגעים בדבר.
דתיים >>
לצפיה ב-'אני איתך ילדה!!!'
אני איתך ילדה!!!
13/01/2007 | 21:47
3
6
לצפיה ב-'בטח שאתה איתה'
בטח שאתה איתה
13/01/2007 | 21:49
2
4
מעניין למה..
דתיים >>
לצפיה ב-'לא מה שחשבת...'
לא מה שחשבת...
13/01/2007 | 21:50
1
4
אם בכלל...
דתיים >>
לצפיה ב-'אכן,צירוף מקרים מדהים..'
אכן,צירוף מקרים מדהים..
13/01/2007 | 22:11
5
לצפיה ב-'נו.מה את יודעת על גירושין..'
נו.מה את יודעת על גירושין..
13/01/2007 | 22:05
1
8
לצפיה ב-'לך תדע...'
לך תדע...
13/01/2007 | 23:20
6
לצפיה ב-'מיצי, תעשה לי ילד!'
מיצי, תעשה לי ילד!
13/01/2007 | 21:29
8
2
לצפיה ב-'מה,עוד אחד?'
מה,עוד אחד?
13/01/2007 | 21:33
7
2
לצפיה ב-'מיצי!!'
מיצי!!
13/01/2007 | 21:48
6
2
מה איתי??
דתיים >>
לצפיה ב-'גם אתה רוצה ילד?'
גם אתה רוצה ילד?
13/01/2007 | 21:56
5
6
לצפיה ב-'גניבת ניקים'
גניבת ניקים
13/01/2007 | 21:58
4
2
קרה לך שידידה שלך גונבת ממך את המקלדת וכותבת בשמך הודעות??

<אה אופס זה קרה לך..>
דתיים >>
לצפיה ב-'ואתה מצפה שנאמין...?'
ואתה מצפה שנאמין...?
13/01/2007 | 22:02
1
1
יתוששששש... רוצה לספר לנו משו...?
דתיים >>
לצפיה ב-'ח"ו...אני לא גונב חברים'
ח"ו...אני לא גונב חברים
14/01/2007 | 01:33
4
לצפיה ב-'אין לי מושג על מה אתה מדבר..'
אין לי מושג על מה אתה מדבר..
13/01/2007 | 22:06
1
2
לצפיה ב-''
14/01/2007 | 01:12
1
לצפיה ב-'את חטאי אני מזכיר היום'
את חטאי אני מזכיר היום
13/01/2007 | 21:41
6
16
אתה צוחק עלינו? ודאי שיש גירושין אצלינו.

ואספר לך על מישהי שחושבת שהיא קרובת משפחה שלי (אני ושאר בני ביתי מתכחשים לקיומה). היום היא בגילאי השמונים, והיא היתה נשואה (נכון להיום) ל-14 (!) אנשים שונים. בהתחשב בעובדה שמרבית שנותיה (עד אמתא שנות ה- 40 שלה) היא היתה נשואה לאותו אדם, ולאחר שהשיב נשמתו לבוראו התחתנה עם עוד אדם, שהחזיק מעמד קרוב לשנתיים, זה אומר שב- 35 שנה האחרונות היא היתה נשואה ל- 12 אנשים. יותר מפעם אחת היא התגרשה מהם אחרי פחות מחצי שנה.
דתיים >>
לצפיה ב-''
3
2
לצפיה ב-'זה לא מצחיק- זה עצוב'
זה לא מצחיק- זה עצוב
13/01/2007 | 21:48
2
6
לצפיה ב-'מצטער..'
מצטער..
13/01/2007 | 21:49
1
6
זה היה אינסטינקט ראשוני..

אתך הסליחה..
דתיים >>
לצפיה ב-' שטויות'
שטויות
13/01/2007 | 22:06
8
גם אני הייתי מגיב ככה. למען האמת- אני עדיין מגיב ככה כשמזכירים אותה בשולחן שבת או משהו כזה...
דתיים >>
לצפיה ב-'השם ירחם!!!'
השם ירחם!!!
7
שלא נדע, טפו טפו טפו. אני לא יודעת איך מגיבים כשקוראים דבר כזה... לבכות? לרחם? לגחגך? לא להאמין?... "שלא יביאני לידי ניסיון".
דתיים >>
לצפיה ב-'* אמצע'
* אמצע
4
לצפיה ב-'קראתי את דעותיכם'
קראתי את דעותיכם
13/01/2007 | 22:10
1
12
ומיצי הביא את התשובה הכי עינינית.. אני בדעה שלו.. ולהזכיר לכל השוללים את דעתו... תקראו שוב.. אולי זה יעזור להבנה השגויה שלכם
דתיים >>
לצפיה ב-'אשרי המאמין'
אשרי המאמין
13/01/2007 | 22:28
6
לצפיה ב-'בהחלט יש דבר כזה אצל דתיים..'
בהחלט יש דבר כזה אצל דתיים..
13/01/2007 | 23:02
8
לדעתי, באופן כללי לעניין גירושין - פעם אנשים היו חושבים הרבה לפני שניגשים להליך כזה. היו חושבים על הילדים, על מה יגידו, על שלום בית וכו' וכו'. היום מאחר ונישואין הפכו להסכם כלכלי לאנשים אין בעיה להפר אותו ומתגרשים גם על דברים ברי פתרון.

לעניין דתיים וחרדים - זה עדיין אחוז יותר נמוך מבאוכלוסיה הכללית אבל הוא בהחלט תופס תאוצה. במגזר החרדי יותר בולט העניין של פגיעה בשידוך של הילדים הבאים, בכבוד המשפחה וכו' אבל גם במגזר הדתי חושבים על הדברים האלה.

ובעניין הסיבה לגירושין.. אז כפי שאמרתי זה כמעט כל דבר.. אבל אני בהחלט סבורה שעניין שמירת הנידה מצילה כמה גירושים פוטנציאלים. אין מה לעשות.. הדבק הזה כן מחבר.. ידוע ששגרה זה רע במובן הזה ולכן כאשר אין את הגעגוע הזה, כל עניין הקרבה הגופנית והאינטימיות נראה אחרת.
בגידות בהחלט יש גם במגזר הדתי והחרדי. כנסו פעם לצ'טים ותראו כמה נשואים מסתובבים שם ומחפשים טרף קל.. פשוט גועל נפש. אבל מה שכן שונה הוא שבמגזר החילוני עניין חילופי זוגות והכנסת פרטנרים אחרים לתמונה זה משהו שמקבל רציונליזציה עם הזמן ובמגזר הדתי זה כמובן אסור.

לסיכום: גירושין קיימים במגזר הדתי, זה מתגבר עם השנים אבל עדיין השיעור נמוך מזה שבמגזר החילוני.
דתיים >>
לצפיה ב-'יש דבר כזה'
יש דבר כזה
14/01/2007 | 02:29
1
4
ב"ה

והוא יכול להיות מכוער.
אבל זה ברמות אחרות, והקשר הוא אחר, ורק ברגע שלא מצליחים להתעלות על עצמנו ולהשתמש בכוחות ה"רוחניים" שלנו, או מה שזה לא יהיה-ששואבים גם מהיהדות וגם מהכוחות הפנימיים שלנו, זה נראה בדיוק כמו בציבור החילוני.

בתור פגועת גירושים קשים-תתחתנו כשאתם בטוחים שזה "זה", ואל תביאו ילדים כדי לפתור בעיות...

(ואם אתם כבר מתגרשים, חל וחסיסה ה' ירחם, תעשו את זה יפה בבקשה...)
דתיים >>
לצפיה ב-'אגב...'
אגב...
14/01/2007 | 02:33
5
ב"ה

אצל דתיים מתגרשים לדעתי פחות כי מלכתחילה הקשר הוא אחר. ואולי בעצם אני לא יודעת וצריך לשאול את מינה צמח...
בכל מקרה, היהדות שומרת על יציבות התא המשפחתי, בין היתר ע"י אלפי החוקים שהיא שמה עליו בדיוק בשביל זה, ולכן גם קשה יותר להתגרש. זה אמנם לא "חתונה קתולית", אבל עדיין, סתם כהערת אגב-יש היום ה מ ו ן זוגות שאני מכירה שמתחתנים בחתונה לא אורתודוכסית רק מהפחד שאם הם ירצו להתגרש יעשו להם את המוות אחורי זה...
דתיים >>
לצפיה ב-'הוריי הדתיים התגרשו כשהייתי בת 4'
הוריי הדתיים התגרשו כשהייתי בת 4
14/01/2007 | 12:38
10
לפני 31 שנה זה היה נדיר, והיום זה לא נדיר בכלל, אתם מוזמנים לפורום "ילדים להורים פרודים" בו אני פעילה, ותראו כמה מילדי הפורום הם דתיים.

אני מצרפת קטע שכתבתי בעקבות הערה של מורה דתיה בבית הספר הדתי בו למדתי בכיתה ב' בשנת 1979.
דתיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'סבא וסבתא שלי התגרשו'
סבא וסבתא שלי התגרשו
14/01/2007 | 12:53
7
בתקופה שאבא שלי היה בצבא.אז-זה היה נדיר לעומת מה שקורה היום.

לגבי-האם זה קיים במגזר הדתי/חרדי,אז לפי מה שיוצא לי לראות ולשמוע-זה קיים,אבל פחות מהאחוזים שיש בציבור החילוני.
דתיים >>
לצפיה ב-'אני דתייה גרושה '
אני דתייה גרושה
14/01/2007 | 20:25
3
23
אני לא חרדית אבל גרה בשכונה כזאת ב- 10 השנים האחרונות. לאחר שהשמועה עברה (כמובן כמו אש בשדה קוצים...) יצא לי לפגוש נשים שאני מכירה מהשכונה שאמרו לי שהן גאות בי והלוואי שלהן היה את האומץ ועוד עם 4 ילדים (הייתי בת 26!!!).
המסקנה שלי היא שחלק מזה שיש פחות גירושין בחברה החרדית/ דתית היא:
1. הבושה - מה יגידו.
2. יותר מוטיבציה לתקן ולהתאמץ בהבנה כי התא המשפחתי הוא מעל הכל (הבעיה בדורנו היא שאני מוותרים מהר. לא אוהבים להתמודד)
3. טהרת המשפחה - לא יעזור לאף אחד, זה שומר על הגחלת.
4. כגרושה בחברה החרדית את נהיית מעין סוג ב'. אז זה גורם לך לחשוב פעמיים אם כדאי לצאת החוצה או להמשיך לסבול בבית.

אח"כ שכבר קיבלת אומץ ועשית זאת את נתקלת בבעיות הבאות:

1. יש את הנשים הטיפשות שחושבות שכל גרושה היא שודדת בעלים בפוטנציה... ואם אמרת שלום לבעלה היא כבר בהיסטריה...
2. הלבד בשבתות ובחגים  קשים מנשוא (אצל משפחתי אני לא יכולה להתארח). והחברות הנשואות לא ששות להזמין מהסיבה לעיל...
3. אני רוצה ללכת עם הבנים לים/ בריכה ולא יכולה (האבא לא לוקח) אז או שהבנות ב"עונש" ואף אחד לא הולך כי "לא פייר"  או שאני מספחת אותם לשכן (שבטוב ליבו - באמת- מדי פעם מציע לקחת אותם) ואז גם אנחנו הבנות יכולות ללכת כדי שיהיה תיקו..
הקיץ זה נשברתי ולקחתי אותם לימית 2000...

ויש עוד....

לא קל רבותיי להיות גרושה ודתיה. תחשבו על זה...
דתיים >>
לצפיה ב-'כל מה שספרת לעיל'
כל מה שספרת לעיל
15/01/2007 | 10:34
17
אני רואה אותו דבר בדיוק אצל בת דודה שלי ואני רואה כמה קשיים היא עוברת
אני מקווה שרק טוב יהיה לך
וכן אומץ יש לך והמון תהיי רק חזקה
דתיים >>
לצפיה ב-'קבלי !!'
קבלי !!
15/01/2007 | 12:31
1
15
צעד אמיץ!!!
דתיים >>
לצפיה ב-'התקבל בשמחה '
התקבל בשמחה
15/01/2007 | 15:47
8

הודעות אחרונות

11:06 | 11.10.19 אורחים בפורום
10:18 | 07.10.19 playtrip
22:14 | 02.10.19 אורחים בפורום
16:30 | 02.10.19 אורחים בפורום
16:08 | 02.10.19 אורחים בפורום
01:13 | 26.09.19 עם ישראל בחר
12:23 | 22.09.19 אורחים בפורום
04:31 | 20.09.19 Eadric2
23:20 | 15.09.19 אורחים בפורום
20:32 | 10.09.19 אורחים בפורום
03:00 | 08.09.19 אורחים בפורום
23:56 | 25.08.19 ממולדה999
22:00 | 17.08.19 אורחים בפורום
16:07 | 12.08.19 שלום אך שווא2
21:50 | 08.08.19 קליבר 11

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ