לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2606626,066 עוקבים אודות עסקים

פורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דתיים :)
מספר נקודות חשובות בכניסתכם הראשונה לפורום - 

* יש להסתכל בתקנון הפורום (המופיע תחת "אודות הפורום והנהלתו") על מנת למנוע אי הבנה.

* נבקש להמנע מכתיבת הודעות בפורום בשבתות ובמועדי ישראל.

* אין לפרסם בפורום מוצרים, עסקים או קישורים ללא אישור הנהלת הפורומים. לחילופין, ניתן לפרסם בלוחות הפורום או בחתימתכם האישית.

* המענה לשאלות הלכה הינו בגדר מענה על פי ידע אישי ולא מהווה פסיקת הלכה, למעט מיקי* (המנהל) אשר הינו רב מוסמך  (ניתן לפנות אליו דרך המסרים).

גלישה מהנה והשתלבות נעימה בפורומינו!
המשך >>

לצפיה ב-'דתיים לאומיים מול חרדים'
דתיים לאומיים מול חרדים
<< ההודעה הנוכחית
10/12/2006 | 21:46
91
656
אני כותבת כאן בעקבות ויכוח בהיה לי עם אחת חרדית, ואני אשמח אם אדם דתי-לאומי חזק יענה לי על השאלות.

אני דתיה לאומית, בת 17 וכמה חודשים. תמיד חשבתי שאני סגורה על עצמי, ושאני יודעת למה אני דתיה והכל.. עד שהתווכחתי עם אחת חרדית, שטוענת שאנחנו, הדתיים לאומיים, ממש "דתיים במעטפה?". אנחנו לא באמת דתיים, אנחנו לא באמת עושים את רצונו של ה', אנחנו עושים מה שנוח לנו.
בהתחלה כמובן תקפתי אותה.. ממש כעסתי! אבל עם הויכוח, התחוור לי שיכול להיות שהיא צודקת (?!)
אני מעלה בפניכם כמה שאלות, אבל לפני זה- מה באמת ההבדל בין הדתיים לאומיים לבין החרדים?! מה ההבדל בהשקפה? מה עושה את ההבדל בין אדם עם כיפה סרוגה לבין אדם חרדי עם כיפה שחורה? יכול להיות שהם יותר מקפידים מאיתנו?

עכשיו..
אנחנו דתיים נכון? (כשאני אומרת "אנחנו" אני כמובן מתכוונת לדתיים לאומיים) למה הבנות אצלנו לא שמות גרביים? למה אנחנו לובשות פתוח? למה אנחנו לא מקפידים כ"כ על כל מיני מצוות? (לדוג' הכשרות אצלנו- הרבנות.. למה אנחנו לא מקפידים?)

בנתיים נראה לי שזהו לשאלות.. אם יעלו לי עוד כמה אני אשאל D;
מקווה שיהיו לכם את התשובות בשבילי
דתיים >>
לצפיה ב-'אממ'
אממ
10/12/2006 | 21:58
1
105
זה תשובה ארוכה וכעת אני דרך הפאון אז שאני אגיע הביתה אני אענה לך לעומק.כי הנושא הזה מכיל הרבה.
דתיים >>
לצפיה ב-'אז למה לכתוב הודעה??'
אז למה לכתוב הודעה??
10/12/2006 | 22:07
84
חחחח מצחיקולה
דתיים >>
לצפיה ב-'הזרם הרציני'
הזרם הרציני
11/12/2006 | 00:43
103
בציבור הדת"ל הנקרא חרד"ל דווקא מקפיד על מצוות לא פחות מהחרדים ,ההבדל נעוץ בהשקפה האם המדינה היא אתחלתא דגאולה או שלא ...
דתיים >>
לצפיה ב-'כואב אבל פחות, פחות אבל עוד כואב.'
כואב אבל פחות, פחות אבל עוד כואב.
11/12/2006 | 00:50
13
92
אממ... ת`אמת! יש בשאלות שלך,(ובשקט אני אומר ``שבחלק מין התשובות``) משהו שהוא קצת כואב (כמובן ,למי שלא מפחד להיות דוגרי עם עצמו), אבל זה ארוך מידי, ומורכב מאוד בכדי שאני יענה לך לפרטי פרטים, אבל דבר אחד ברור לי, שאת התשובות לשאלות שלך `` את`` צריכה לענות לעצמך, וכל עוד שאת מתקשה בזה אז הבעי` היא בך ולא בכלל,ואתן דוגמא, אם את חושבת שהכשר של הרבנות זה לא הכשר טוב(וכך נשמע משאלתך) אז מה יעזור לך תשובה של אחרים?, את התשובה את צריכה לתת לעצמך למה את באמת אוכלת רבנות,מה תגידי שזה הכשר מצויין? א``כ השאלה שלך לא מתחילה, מה נשאר שזה הכשר לא טוב, א``כ יש לך תשובה לעצמך וכן ע``ז הדרך, ומה זאת השאלה למה אנחנו?את צריכה להבין שבדת אין אנחנו, יש אני והקב``ה. (מצטער שאני מדבר בקודים,ויתכן שבגלל זה המסר שלי לא יתפרשן נכון אבל תמיד אפשר לחזור ולשאול)
דתיים >>
לצפיה ב-'קודם כל תודה על הדוגריות!'
קודם כל תודה על הדוגריות!
11/12/2006 | 10:00
2
54
אני ספיציפית באמת אוכלת הכשר רבנות. אני מנסה להתחזק ולאכול רק בד"ץ כי בכשרות באמת נשמע לי חשוב להקפיד.
אבל בכל זאת, נצא מנקודת הנחה שאני נטרלית בדיון הזה, ז"א אני בנאדפ חילוני.. תנסה כעת לשכנע אותי לאיזה זרם כדי לי להשתייך. עכשיו, מה שאני שואלת- אם הדתיים לאומיים מאמינים בתורה, איך קורא מצב שבכשרות אין הקפדה? ואיך קורא מצב שבצניעות אין הקפדה? זה הרי דברים שכתובים שחור על גבי לבן, זאת האמונה הבסיסית שלנו.

ועוד שאלה שכעת צצה לי, אנחנו הרי מאמינים שהארץ שייכת לנו בזכות, הרי זוהי הארץ המובטחת. אז אם אנחנו נקבל אותה בסופו של דבר- למה אנחנו צריכים להלחם עליה?
דתיים >>
לצפיה ב-'אדם חילוני'
אדם חילוני
11/12/2006 | 12:53
68
שלא גדל מעולם בסביבה דתית, אלא ניזון ממראה הדתית בתקשורת או בכל אמצעי אחר , תמיד תמיד יראה לנכון את הדתיים והחרדים כמקשה אחד...

ואם כן הוא יפריד אז הוא יותר יתחבר לדתיים

ושוב פעם בצניעות וכשרות ניתן להבחין בין סוגי הדתיים(ויש המון המון כאלו) כמוכ' אני יכול להגיד בוודאות שישנם חרדיות שגם חוטאות בצניעות וןלכן שוב נקודת ההנחה אינננה נכונה...
דתיים >>
לצפיה ב-'אז ככה!'
אז ככה!
11/12/2006 | 13:42
61
אדם חילוני אני יכול לשכנע למה להצביע בבחירות מפד``ל ולא יהדות התורה, משום שכאן יש לי קווים ברורים שהם ניגודיים בין שתי המפלגות,וכל מה שנשאר לי זה רק לפרוס אותם על השולחן, ולומר לו שמע! אלו משרתים את האינטרסים שלך ולכן שווה לך להצביע להם ולעומת זאת אלו,לא!, אבל לגבי הדת והשקפתה זה לגמרי אחרת, משום שהדת של שניהם זה אותו דת, רק השאלה מי מקיים את רצון השם יותר? כאן זה כבר קשור כל אחד לעצמו ואין בזה הכללות,ולגבי ההשקפה כדו` שירות צבאי, החרדי הוא אנטי צבא! משום שהוא אוחז שללמוד תורה נצטוויינו,ובתורה כתוב שהיא מגנה ומצלה, אז לדעתו התרומה ההכי גדולה למדינה זה שהוא ישב וילמד, יבוא לך הצד השני ובפיו טענה מנוגדת, כאן אי אפשר לשכנע מי צודק, אלא כל אחד אמור לחשוב עם עצמו לאיזה צד ליבו מושכו, כי זה עימות דיאולוגי ולשניהם לכא` טענות צודקות, ואגב זה תלוי את מי את שואלת.
דתיים >>
לצפיה ב-'יסלח לי כבודו'
יסלח לי כבודו
11/12/2006 | 23:58
9
59
אבל אתה מדבר שטויות! אני בתור אחד שהתעסקתי עם השגחות של הרבנות (הייתי משגיח כשרות) אני לא יודע איך בכלל קוראים לזה הכשר??
דתיים >>
לצפיה ב-'מר קובי'
מר קובי
12/12/2006 | 01:16
42
מסקרן אותי מאוד לדעת מנין לך שאני חושב אחרת ממך לגבי רמת הכשרות של הרבנות, כי משום מה לא זכור לי שכתבתי את דעתי האישית בנושא הזה.
דתיים >>
לצפיה ב-'בולשיט...'
בולשיט...
12/12/2006 | 07:39
7
39
זלזולים אפשר למצוא גם בהכשרים אחרים, שהם מקבלים את העוצמה "והחזקה"

בדת רק בגלל הכסף שזה יקר יותר..
דתיים >>
לצפיה ב-'אתה צודק ולא צודק'
אתה צודק ולא צודק
12/12/2006 | 09:49
6
32
מסכים איתך שגם בהכשר ההכי דוסי(שארית ישראל) היו סיפורים מחרידים, אבל ברבנות זה מצב של זילזול יומיומי(באמת שאין לי שום אינטרס לכאן או לכאן, אלא שיצא לי לעבוד כמה פעמיים עם הרבנות וקיבלתי חרדה שראיתי שעל א` ב` הם אינם מקפידים)
דתיים >>
לצפיה ב-'תיקון!'
תיקון!
12/12/2006 | 16:37
5
23
הכי "דוסי " = בד"צ העדה החרדית ירושלים
דתיים >>
לצפיה ב-'יתכן מאוד,מה לעשות'
יתכן מאוד,מה לעשות
12/12/2006 | 17:48
4
23
אני לא מומחה גדול בפוליטיקה החרדית, אבל מה שברור שזה תלוי את מי שואלים.
דתיים >>
לצפיה ב-'בד"צ העדה החרדית'
בד"צ העדה החרדית
12/12/2006 | 18:04
3
36

מוסכם על כל הזרמים. ב"ה.... לפחות על הכדר אחד כולם סומכים....

(עד שיוכח אחרת)
דתיים >>
לצפיה ב-'באמת ב``ה'
באמת ב``ה
12/12/2006 | 18:13
13
לצפיה ב-'על כל הזרמים החרדים, ברור'
על כל הזרמים החרדים, ברור
12/12/2006 | 23:14
1
25
לצפיה ב-'כן! על כולם זה הכשר מקובל.'
כן! על כולם זה הכשר מקובל.
13/12/2006 | 12:00
20
אבל כנס לב``ב ותשאל שם איזה ההכשר יותר טוב, המון יצביעו לשארית ישראל(נו יש שם פוליטיקה פנימית)
דתיים >>
לצפיה ב-'שני דברים...'
שני דברים...
11/12/2006 | 02:47
2
54
בשעה מאוחרת זו אני רק אבהיר:

1. דת"לים, בניגוד לחרדים, הם ציונים. הם תורמים למדינה מתוך האמונה שמדינת ישראל היא "אתחלתא דגאולה" ומתוך האידאל של "תורה ועבודה"...

2. הקפדות והחמרות לא בהכרח מעידות על אמונה יותר חזקה או קיום "יותר נכון" של היהדות. יש מקומות שבהם לא הכרחי להחמיר ובטח שאין מקום להפוך כל מה שלא עומד בסטנדרטים הגבוהים שלך לטמא/כפירה. צריך לזכור שבוידוי של יום כיפור גם אומרים "מה שהתרת אסרתי ומה שאסרת התרתי"...
דתיים >>
לצפיה ב-'"אתחלתא דגאולה"'
"אתחלתא דגאולה"
11/12/2006 | 10:02
1
40
אני אשמח אם תפרט\י לי על זה
דתיים >>
לצפיה ב-'שלום לך :)'
שלום לך :)
11/12/2006 | 19:10
31
את בוודאי מכירה (או שלא?) את התפילה לשלום המדינה: ``אבינו שבשמיים, צור ישראל וגואלו, ברך את מדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו``. כלומר, אמונה שתהליך הגאולה ``מתפתח`` בכמה שלבים, כשהשלב הראשון הוא עובדת היותנו בארץ ישראל, במדינת היהודים.
דתיים >>
לצפיה ב-'לא מסכים!!! ממש לא!!'
לא מסכים!!! ממש לא!!
11/12/2006 | 12:50
4
40
מי שאמר לך את זה כנראה שרוי בעולם של שחור ולבן, עולם שבו אתה או הכי שומר מצוות וחזק או ההפך..

אין זה נכון בגווני הדת, ניתן לראות סוגים רבים של דתיים וכל אטדם באשר הוא מביא קצת מעצמו לדת בקיום המצוות, ולכן אדם שבדברים אחרים מחפף סביר להניח שגם בדת הוא יחפף קצת..

אדם שיש לו עמדות קיצוניות או חזקות וברורות לגבי משהו אז הוא ישקיע בו יותר...

ניתן לראות דת"ל חזקים וצדיקים מאוד ולא מחפפים בכלום(והם עדיין דת"ל) כמו שניתן לראות אנשים חרדים שלעיתים מחפפים בערכים (כמו שמירת הלשון בין אדם לחברו וכדו')

ולכן אין שחור ולבן בנושאים אלו ולכן...אי אפשר לבוא עם הקביעות/נקודות הנחה , שהבאת...

יש ויש מהכל כל....
דתיים >>
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך במאה אחוז אבל בכל'
אני מסכימה איתך במאה אחוז אבל בכל
11/12/2006 | 12:57
3
28
זאת, אני אכנס לראש חרדי, אני מציגה בפניך את הדברים כמו שהם נשמעים בפי אדם חרדי..
אצל הזרם הדתי לאומי זה מן קו כזה של חפיפניקיות. אדם יכול להיות מאוד חזק בדיעותיו אך הוא עדין לא הכי טוב שיש, כי אצל הדתי-לאומי זה מן קו כזה שבו הבנות לדוג' לא שמות גרביים ולובשות חולצות די פתוחות ואצל החרדי הן לובשות מאוד סגור. והחרדיים לומדים כל היום תורה בעוד הדתי-לאומי הולך לעבוד ובערב או בשעות שהוא קובע לעצמו הוא לומד תורה. ז"א שכן, אפשר לומר שהחרדיים יותר מחמירים מאיתנו?

מה אתה יכול לענות לאדם שחושב ככה?
דתיים >>
לצפיה ב-'לא נכון!!'
לא נכון!!
11/12/2006 | 13:48
1
23
זה אולי ממבטו ראשון, אני מכיר דת"ל שהבנות לובשות חולצות סגורות והולכות עם גרביים,וגם חרדים שהגבר עובד ולומד..

את עדיין מקובעת בדעה קדומה..
דתיים >>
לצפיה ב-'וזה בסדר...'
וזה בסדר...
11/12/2006 | 13:50
17
תמיד החרדים חושבים שהם יותר טוב מהדת"ל למרות שזה לא ככה...
דתיים >>
לצפיה ב-'אכן המצב העובדתי הוא כפי שתארת...'
אכן המצב העובדתי הוא כפי שתארת...
11/12/2006 | 15:54
23
בנות חרדיות לבושות יותר סגור מבנות דת"ל, והחרדי לומד כל היום תורה בעוד הדת"ל עובד וקובע מועדים לתורה.
וכפי שאמרת, החרדים יותר מחמירים מהדת"ל בכל מיני תחומים.

השאלה היא האם נכון יותר להחמיר כל כך?
האם נכון לא לעבוד לפרנסתך וללמוד תורה כל היום?

אני טוען שדווקא אורח החיים המשלב גם עבודה, ולבוש יותר מודרני, ולימוד מדעי - הוא זה היותר נכון.
מטרת האל כפי שאני מבין אותה היתה שהאדם יחיה את חייו, כשחוקי הדת הם מסגרת מנחה.
לא שהאדם יהפוך לנזיר סגפן שהופך את חיי העולם הזה לטפל, וכל מעשיו הם רק הכנות לחיי העולם הבא.
דתיים >>
לצפיה ב-'אף אחד לא חי בעולם של כן/לא'
אף אחד לא חי בעולם של כן/לא
11/12/2006 | 14:20
25
שחור/לבן, הכל או כלום
גם לא החרדים
(אפילו שכלפי חוץ זה נראה כך)

כל אדם חי את החיים בבחירה מתמדת שעה שעה רגע רגע.

יש דברים שחבר'ס דתיים עושים שהחרדים לא עושים ולהפך

יש דברים בהקפדות מסוימות שהדתיים אולי פחות מקפידים עליהם (בחלקם, וזה נורא הכללה גסה לכל הכיוונים, כי כמה צבעים וגוונים שונים יש בזה אצל כולם, וכל אדם הוא עולם בפני עצמו) אבל בדברים מסוימים, לעתים יותר ערכיים ופחות מדידים בפועל בצורה של מעשים חיצוניים שאנשים רואים ומגדירים; הם עולים על אחרים

תכלס אין פה תחרות בכלל

השאיפה היא שעם ישראל כיחידים וככלל, נעשה הטוב ביותר שאנו יכולים בכל זמן נתון

מה קורה בתכלס?, אי אפשר לומר שבאיזשהו "גוש"/זרם הכל ורוד, ואצל ה"אחרים" המצב בטטה

אצל כל "זרם" יש דברים שהאחרים יכולים לקחת וללמוד - וזו המעלה של להיות עם אחד, שבמה שאיבר אחד בגוף חסר, האיברים האחרים משלימים; ויש דברים שרואים אצל זרמים מסוימים שכדאי לזנוח לגמרי

למשל פעמים רבות אני מנסה להיות צופה מהצד ולא להיות שייכת לשומדבר (מה שאגב מאוד קל לי כי אע"פ שאני מגדירה עצמי בהיותי לא חילונית ולא חרדית - איזשהו סוג של דתית, אבל לא שייכת לשום זרם אלא לעם ישראל בכלל, אע"פ שדרך החסידות, וחסידות חב"ד היא המדברת אליי בעיקר כשיטה) ולהסתכל על פעולות וערכן הפנימי האמיתי, ולא על חיצוניות
זה העניין
לראות את הפנימיות של הדברים
לא הגדרות חיצוניות של "זרמים"
אלא מעשים בפועל והערך שהם מוסיפים בעולם

בנוגע למעשים בפועל
ישנם דברים שהדתיים עושים יותר ויותר טוב מהחרדים, מקפידים עליהם יותר ושמים עליהם דגש
ישנם דברים שהחרדים עושים בכלל ויותר, שהדתיים לא ממש עושים או מקפידים עליהם או מחשיבים
ויש דברים שהציבור המסורתי והלא דתי לע"ע מה שנקרא, מסתכל עלינו ובז לנו בהם לגמרי!!! וממש לא רוצה להיות כמוני, ופעמים - לגמרי בצדק (וחבל)

אז....

ככה לראות את זה במבט חיצוני, שטחי, גס וכוללני - עושה עוול לכולנו כפרטים וכעם

כדאי לכולנו לחזק עצמנו וזא"ז בטוב
ואז ממילא יהיה הסור מרע (או שלא ממילא )

כמו שרואים, אנחנו עם אחד
והמצב של הפרטים משפיע על הכלל, ואין מנוס מזה
כשאנחנו יורדים אנחנו יורדים ביחד
וכשאנחנו עולים, אנחנו עולים ביחד
(אגב, זה יפה במילים אבל אני לא תמיד מרגישה ככה כשאני מסתובבת בעולם. שוב, יש דברים שכדאי לזכור ולחזק)

יש מי שעושים השוואות ותחרויות
וזה מביא רק לפירוד ושנאה

לא מומלץ

בהצלחה לכולנו!

עוד דבר,
בעניין של אנשים פרטיים
כדאי שכ"א יאהב ויקבל עצמו במקום שהוא אוחז כרגע, כי באמת אנחנו טובים - כולנו, והמצב שלנו הוא תוצאה של כל מיני דברים, אבל זו לא סיבה שנרד על עצמנו ונשווה עצמנו לאחרים, מי שלא יהיה
כ"א ראוי שיסתכל על עצמו בעין טובה, יתבונן במעלות שלו ובמה הוא כן עושה טוב ונכון
וככה, בדרך של טוב ואור, נוסיף בטוב ונתקדם במה שאנחנו יכולים, צעד אחד בכ"פ
(לא יודעת מה אתכם, אבל עבורי מעולם לא עבדה שום דרך אחרת)

דתיים >>
לצפיה ב-'אז היא לא חרדה לדבר ה'..'
אז היא לא חרדה לדבר ה'..
11/12/2006 | 15:53
12
39
בס"ד

כי אם היא היתה באמת יראת ה',היא לא היתה פוצה את פיה על ציבור מעם ישראל.
אני במקומך הייתי משתיקה אותה ואומרת לה שאני לא רוצה לשמוע לשון הרע.

עכשיו הקשיבי, כמו שיש בצה"ל - חיל הרגלים,חיל התותחנים,שיריון,חיל הים וכו', ולכולם מדים שונים,ותפקידים שונים-
אולם אותה מטרה- כך עם ישראל. מחולק (באחדות יש לציין,לפחות אמורה להיות אחדות..) לקבוצות.
יש את חיל החרדים,ויש את חיל החסידות,ויש את חיל הדתיים לאומים וכו'..לכולם מדים שונים,ותפקידים שונים,
אך מטרה אחת- לעבוד את הקב"ה.וכולם כולם מחוייבים לשולחן ערוך.

אז במקום לחפש חסרונות באחרים,
חפשי את הקב"ה ,ולכי בעיקבותיו בחיל שמתאים לך.

בהצלחה.
דתיים >>
לצפיה ב-' הדבר הכי חכם שאמרו כאן...'
הדבר הכי חכם שאמרו כאן...
11/12/2006 | 16:21
4
15
לצפיה ב-'ממש לא נכון!'
ממש לא נכון!
11/12/2006 | 19:18
3
21
כולם ענו תשובות לעניין. ובהזדמנות זו...שאפו לשוני! מאד אהבתי מה שכתבה.
דתיים >>
לצפיה ב-'חחח תראי מתי נרשמה ההודעה...'
חחח תראי מתי נרשמה ההודעה...
11/12/2006 | 19:24
2
12
לפי שוני...
דתיים >>
לצפיה ב-' או שלא'
או שלא
11/12/2006 | 19:32
5
לצפיה ב-'לא הבנתי...'
לא הבנתי...
11/12/2006 | 19:32
5
לצפיה ב-'הייתי חייב - ואת מי אוהב יותר הרמטכ'
הייתי חייב - ואת מי אוהב יותר הרמטכ
11/12/2006 | 16:44
4
22
את מי אוהב יותר הרמטכל , את מי הרמטכל מצ'פר יותר ,

למי יש יותר גאוות יחידה  , ועוד ועוד ......

ליחידה הכי עורפית הכי מסתערת , וכי מקריבה מעצמה למען הצבא !  

במקרה הזה זה אותו ההבדל ! העדה החרדית שמבטלת את עצמה מתענוגות החיים למען השם .. לוקחת את כל הקופה.

לעומת השאר שישלמו על החפיפניקיות שלהם ,
על חשיפת רגלים , בגדים פתוחים וצמודים, ביטול תורה עבור סרט טוב , או ישיבה עם החברה .ועל כן זה הדרך...

אז שיננו דתים אני חרדי והוא לאומני  אני יקבל שכר והוא  יקבל שכר אבל גם ....עונש ...

דתיים >>
לצפיה ב-'תעצרו הכל!!!! "סטופ משחק"!!!!'
תעצרו הכל!!!! "סטופ משחק"!!!!
11/12/2006 | 18:43
2
25

הרו"ח של הקב"ה בכבודו ובעצמו מתגלה אצלנו בפורום!!!!

מרוב התרגשות אזלו לי המילים....

דתיים >>
לצפיה ב-'ומה הדעה שלך??'
ומה הדעה שלך??
11/12/2006 | 19:04
1
17
אני יודע שיש לך דעה מוצקת בנושא בתור חרד"לית
דתיים >>
לצפיה ב-'אזלו המילים מפיה...'
אזלו המילים מפיה...
11/12/2006 | 19:14
17
יאללה בשורות... פיתחי את ידך ויאירו אותיותייך!
דתיים >>
לצפיה ב-'אה סליחה'
אה סליחה
11/12/2006 | 19:10
11
"העדה החרדית שמבטלת את עצמה מתענוגות החיים למען השם ", לא ידעתי שעפ"י היהדות  אנו מצווים להתנזר..

לא פירוש טוב מה שהבאת...

וגם צורם לי שאתה קובע מה הוא יקבל,כאילו אתה מינימום סגנו של הקב"ה..
דתיים >>
לצפיה ב-'וואו, סוף סוף יש לי מה להגיד ל...'
וואו, סוף סוף יש לי מה להגיד ל...
12/12/2006 | 12:42
18
חברה שלי חרדיה אשר תמיד תמיד תמיד צוחקת עלי שאבא שלי עם כיפה שאני סרגתי לו...תודה רבה! ו..בקשר לנושא  עצמו, אני תמיד שאלתי את ה' מה לעשות...אבל חיכיתי
דתיים >>
לצפיה ב-''
12/12/2006 | 17:47
2
לצפיה ב-'רק לא חרדי'
רק לא חרדי
11/12/2006 | 22:21
8
42
האם את באמת עושה רצונו של ה'? האם מישהו מאיתנו באמת עושה רצונו של ה'? האם החרדי עושה רצונו של ה'? איך מישהו יודע מה רצונו של ה'? האם ה' רוצה בכלל? אנשים לא עושים מה שנוח להם- אנשים עושים מה שהחברה מצפה מהם לעשות. בחברה החרדית מצפים מכולם ללבוש בגדים של פריץ פולני, ולהגיד שאלו היו הבגדים שבהם משה רבינו ואהרן ניגשו לפרעה.
ההבדל בין דתיים לחרדיים מתבטא בהרבה יותר מאשר השקפת העולם לגבי 'היישות הציונית'- ובעיקר בחופש הדעות ובפתיחות לעולם המודרני. ה"מתירנות" בעולם האורתודוקסי לא נובעת מזלזול ומשאיפה לפרוק עול, אלא מהבנה שהמציאות משתנה, ושהחברה הדתית צריכה להשתנות גם כן. החרד"לים שהוזכרו כאן הם בדיוק ההיפך הגמור הם מקובעים בדעתם כחרדים- ואלמלא שהיו "כיפות סרוגות" היו גם מתלבשים כחרדים. הפתיחות מאפשרת דיאלוג עם העולם (בניגוד לגישה החרדית שדוגלת בהסתגרות ובדלנות; וכל שינוי באורח חייהם מייד נתפס כאיום או כמצב מאולץ שנכפה עליהם כחלק מ"ירידת הדורות"- איתו הם צריכים להתמודד מחדש).
כשאני אוכל "רבנות" אינני חושב שמדובר ב"הקלה"- אני פשוט מבין שמדובר בעסק שלא רוצה להרבות במוהר ומשא ומתן עם כל מיני מעאכרים מאנ"ש (אנשי שלומינו), והוא יסתפק בתשלום מינימאלי לרבנות המקומית (ואם יבוא מטורף אחד שיגיד שצריך לעשר את המלח או לשחוט דגים- כולם צריכים לסבול בגלל השגעונות שלו?)

ולגבי החתימה שלך- זה כבר דיון אחר, אבל אני לא יכול להתאפק. לא טוב למות בעד ארצנו. אם כבר אז אולי- טוב למות בעד עמנו (או בעד עקרונותינו).
דתיים >>
לצפיה ב-''
11/12/2006 | 22:24
4
לצפיה ב-'חייבת להתייחס לשורה האחרונה שלך'
חייבת להתייחס לשורה האחרונה שלך
12/12/2006 | 01:35
5
28

לא טוב למות בעד ארצנו???
מעניין.
כי כיבוש הארץ ויישובה זו המצווה היחידה שיש עניין להכנס לפקוח נפש לכתחילה בעבורה!

כמובן עדיף לחיות בעדה.
דתיים >>
לצפיה ב-'את נסחפת ומאוד...'
את נסחפת ומאוד...
12/12/2006 | 09:49
4
19
ב"ה

טוב למות בעד ארצנו, בתנאי: שישבתם לבטח ואין מחריד, בתנאי: אם בחוקותי תלכו ואת מצוותי תשמרו.
לא טוב למות בעד ארצנו, שיש את אולמרט, שמצהיר שיש לנו פצצה גרעינית, שהחזירו את גוש קטיף.
ומחר יחזירו גם חלקים נוספים. למה למות על חבל ארץ שבכל מקרה לא ישאשר שלנו?!

אני, שהייתי משוגע עד לא מזמן, ומוכן לעשות הכל בשביל המדינה, היום לא מוכן לסכן את חיי.
במקום הפקודה "הסתער" נותנים לך פקודה "חפש מחסה". המדינה הזו במתכונת הנוכחית לא שווה למות עבורה.

יום טוב : )
דתיים >>
לצפיה ב-'תרשה לי להעיר לך בקשר לרטוריקה שלך'
תרשה לי להעיר לך בקשר לרטוריקה שלך
12/12/2006 | 12:30
2
15
(ברשותך ושלא ברשותך )

רגע של עברית.

במקום "החזירו את גוש קטיף" אמור "מסרו את גוש קטיף" (את גוש קטיף לא ימסרו שוב כ"כ מהר, אבל כנראה שבקרוב את יו"ש).

אתה מחזיר דבר שהיה שייך למישהו ולקחת ממנו. אתה מוסר/נותן לו דבר שלא היה שלו אף פעם.

(במחשבה שניה, אם אתה באמת מרגיש שהחזירו את גוש קטיף, אז איפה הבעיה?)

דתיים >>
לצפיה ב-'צודק. נתנו את גוש קטיף. לא החזירו.'
צודק. נתנו את גוש קטיף. לא החזירו.
12/12/2006 | 13:14
1
9
לצפיה ב-'גם לא נתנו. עדיף "הפקירו" או "עזבו"'
גם לא נתנו. עדיף "הפקירו" או "עזבו"
12/12/2006 | 19:37
3
לצפיה ב-'איתך אני לא מתווכחת'
איתך אני לא מתווכחת
13/12/2006 | 20:12
13
אבל למען יתר הצופים.

אנחנו מצווים מאת הקב"ה על כיבוש הארץ ויישובה. "שלא נניחנה בידי האומות ולא לשממה" כלשון הרמב"ן.

אתה לא יכול להתנות את קיום המצווה הזו בקיום תנאים של "וישבתם לבטח ואין מחריד" מה אתה עושה תנאים לרבש"ע????

טוב למות למען ארצנו (ועוד יותר לחיות בעדה) מכח צו אלוקי וללא שום קשר לנורמות הפסולות של מנהיג או מפקד זמני.
דתיים >>
לצפיה ב-'בלי קשר לדיון'
בלי קשר לדיון
12/12/2006 | 03:14
16
המאמר שקישרת אליו מעניין. תודה.
דתיים >>
לצפיה ב-'על ה- שבזכותו אני דתית-לאומית'
על ה- שבזכותו אני דתית-לאומית
12/12/2006 | 00:03
17
38

זכיתי להוולד למשפחה דתית לאומית, כך שחינכו אותי לאמונה ומצוות יחד עם אהבת העם והארץ מגיל אפס.
יחד עם זאת, בית הורי אכן ראוי לחלק מהסטיגמות המודבקות לתואר "מזרוחניק" וכך גם אני הייתי.

עד שפגשתי אותו.
סיפור האהבה והפרידה הדרמטיים הם אומנם החלק המעניין אבל לא הסיבה שלשמה התכנסנו כאן היום...
הטלטלה הזו הביאה אותי ללימוד יסודי של השקפת עולמנו. שאלתי המון שאלות, קראתי, למדתי, נדבקתי לכל רב שהיה מוכן לא לנפנף אותי, עד שמצאה נפשי את שבקשה.

אני חושבת שגם המפגש הזה שלך, פותחת השירשור, עם הבחורה החרדיה שפתחה לך העיניים לראות שיש המון דברים ללמוד ולברר וחובה לגבש בשביל החיים שלך יכול לחולל אצלך את המהפך המופלא הזה.

כמו שמושיקו אמר לך כ"כ נכון ויפה, עזבי "חרדים" מול "דתיים לאומיים". איפה את מול רבונו של עולם ומול עצמך????

הולכת לא צנוע?מחפפת בהלכות שונות?- זה הזמן ל"סוויטץ'"! תתחילי להקפיד! אין שום "היתר" חפיפניקיות לכתחילה. ובבקשה אל תתלי בנו את חוסר הצניעות... (אני כמו גם אלפי דתיות לאומיות אחרות, דווקא כן גורבות גרביים, הולכות סגור וכדו'. אלו שלמשל הולכות בלי גרביים ממש חפיפניקיות! ממש כמו ה"משנה ברורה" שפסק שגרביים אינם חובה..- סתם כך בשביל ההשכלה). כנ"ל כשרות ושאר המצוות.
הרצון לקרבת ה' ולדבקות בתורתו צריכה לבעור בך בתור בחורה יהודיה ללא קשר להגדרתך המגזרית!!!

אשר להשקפת העולם- קודם כל את צריכה להבין שמדובר בתורה סדורה מהתנ"ך ועד ימינו. בתור התחלה הייתי ממליצה לך על ספריו של הרב פילבר כמו "איילת השחר" ו"ארץ ושמיים". ספרי בסיס וחובה להבנת התקופה בה אנחנו חיים ותפקידנו בה.
למתקדמים אני ממליצה על "וארשתיך לי לעולם" של הרב יובל שרלו והמאמר "קול דודי דופק" של הרב סלובייצ'יק. (אני לא יודעת בת כמה את, אני בתיכון חרשתי את הספרים הללו, כך שזה בחלט אפשרי. אגב "קול דודי דופק" מאוד קריטי פה- אל תבהלי מהמילים הלועזיות הארוכות...) אל תוותרי לעצמך. את חייבת לגבש את עצמך. אי אפשר לחיות במין סתמיות שכזו...

על קצה המזלג אומר שהתורה עצמה וכולה דרך חז"ל מכוונים אותנו להיות דתיים לאומיים. החרדיות היא החידוש שצריך להוכיח את עצמו. עד חורבן הבית והיציאה לגלות האחרונה - כולם היו דתיים לאומיים!!!! הגלות היא מציאות שחייבה את ההסגרות לצורת החיים החרדית שהייתה נכונה לתקופתה ושמרה על הגחלת היהודית שלא תכבה. אין חולק על נחיצותה בגולה, אבל כעת, בזמן של תחילת הגאולה היא מנוונת את החיים היהודיים כפי שהם צריכים להיות בשלמותם.
התורה מכוונת אותנו לשאיפה העליונה להיות "ממלכת כוהנים וגוי קדוש". ממלכה!!! חיים לאומיים שלמים שכוללים הנהגה ושלטון, צבא ומשפט, מערכת בריאות ומערכת חינוך, חקלאות, מסחר, רווחה וטכנולוגיה וכל בעלי המקצוע הקשורים לכך והנצרכים בכלל לקיום אנושי מפותח.
זה מה שהתורה מכוונת אותנו מלכתחילה. זה הדוגמא האנושית שהאבות הקדושים, בני יעקב, משה, השופטים, המלכים, התנאים
והאמוראים נותנים לנו. כולם עסקו ביישובו של עולם. כולם היו בעלי מקצועות או עסקו בהנהגה ולחימה ובכלל היו אקטיבים בעולמו של רבונו של עולם שצווה אותנו עוד לפני הציווי של שמירת שבת  "ששת ימים תעבוד ועשית כל מלאכתך"!
תרי"ג מצוות ניתנו כדי לקיים אותם- שזה אומר שרבש"ע רצה שנעסוק בכל תחומי החיים שבהם הם עוסקים.
הבעיה מתעוררת עם היציאה לגלות, שהיא מצב לא טבעי לאומה, כי כל המרכבים הלאומיים לא קיימים. כאן חז"ל אמרו לנו "מאז שחרב ביהמ"ק אין לקב"ה אלא דל"ת אמות של הלכה". ועל המשפט הזה החרדים חיים עד היום. על העיסוק רק בהלכה. אפילו את לימוד התורה צימצמו רק להלכה. (השוואה בין התכנים הנלמדים בישיבה חרדית או לאומית יראה לך כמה נדחק מקומם של לימודי התנ"ך עצמו, מחשבת ישראל לדורותיה- אפילו ה"כוזרי" לריה"ל מוקצה!, פנימיות התורה ועוד מהישיבות החרדיות...)
גם עץ בשלכת אוגר אנרגיות לאביב מצטצמם ומוותר על העלים והפרחים, קל וחומר הפירות... אבל נגמר החורף!
הקב"ה שינה את מהלכי ההסטוריה ומצעיד אותנו בתהליך ארוך ומתיש של קוממיות וגאולה ואנחנו חייבים לחזור לכל מרחבי התורה וקיומה ולצאת מה"גטו" הרוחני שנתקענו בו.

מישהו טרח לקרוא עד כאן???? להמשיך???
דתיים >>
לצפיה ב-'``הרבנית`` את חייבת להמשיך'
``הרבנית`` את חייבת להמשיך
12/12/2006 | 00:57
7
27
זה פשוט ``גדול``.
דתיים >>
לצפיה ב-'הגרשיים מרמזות על ציניות?'
הגרשיים מרמזות על ציניות?
12/12/2006 | 01:27
1
11
לצפיה ב-'מהההה?????????????????????'
מהההה?????????????????????
12/12/2006 | 06:05
20
אפי` בצחוק על תחשוב ע``ז ,כי אני באמת כתבתי את מה שחשבתי.
דתיים >>
לצפיה ב-'בתקווה שאינך ציני...'
בתקווה שאינך ציני...
12/12/2006 | 01:30
4
23

התנהלות הרבנים החרדים הענקיים באמת לא כ"כ תמוהה לאור התבוננת בפרשית המרגלים.
כידוע המרגלים היו מראשי השבטים, ת"ח גדולים .... אז איך????...
אחד הפרשנים מסביר מהלך שעיקרו אומר שהמרגלים חששו לעתידו הרוחני של עמ"י. בעוד במדבר החיים התנהלו בדרך ניסית ופלאית ועמ"י לא היה צריך לדאוג כמעט לדברים פיזיים (מן, "שמלתך לא בלתה", מעט מאוד לחימה וכו') והיה פנוי ללימוד תורה, בכניסה לא"י יש וויתור על צורת החיים הזו כיוון שנדרשת לחימה וכבישה, התיישבות וחקלאות ועיסוק בכל מה שדרוש לממלכה ריבונית.... ותורה מה תהא עליה?????
נשמע לכם מוכר?

אחד מגדולי החסידות אמר שישנם שתי גאולות- אחת להוציא את ישראל מהגלות, והשניה- להוציא את הגלות מישראל...
צורת ההתנהלות החרדית משמרת את הגלותיות. את הפאסיביות, ההכנעה, הדאגה רק ל"קהילה" ולא לעמ"י כולו. כל דבר "חדש" שיכול לערער על לכידות ואחידות (לא אחדות) הקהילה או  על בלעדיות ראשיה ועסקניה נפסל בשביל שימור הגטו הזה...
את הצימצום הרוחני הנורא כבר הזכרתי בהודעה הקודמת.

דתיים >>
לצפיה ב-'אוייש זה נורא פוגע שחושבים '
אוייש זה נורא פוגע שחושבים
12/12/2006 | 06:43
3
19
שאני ציני, למה אמרתי איזה משהו מוזר, או משהו שיש מאן דפליג עלייהו?בשורות! יש לי כמה שאלות על הדברים שנאמרו .1. אין ספק שהיום אנחנו נמצאים בתקופה שהרחוב והייצר מאיימים לכלותנו (והרבה יותר מכל תקופה היסטורית אחרת), המון פיתויים יש לאדם מרגע שהוא פוקח את העיינים בבוקר ועד שהוא סוגר אותם בלילה, והחמור מכול שפיתויים רבים לבושיים בלבן, כך שבמבט ראשון הם ניראים שיא החיוביים(כי על זה אין עוררין שהיצר הוא מתוחכם עד מאוד) וא``כ אולי טוב עושים החרדים שהם שומרים על הסייגים והאחידות עוד מהימים שציינת,? כי אחרי הכול יש המון דברים שהם יכולים לרשום לעצמם כסיפור הצלחה בזכות זה, מה לא?
דתיים >>
לצפיה ב-'אתה ער???'
אתה ער???
12/12/2006 | 07:07
1
15
שלוש שלוש שבע - שינויים
דתיים >>
לצפיה ב-'חה חה חה'
חה חה חה
12/12/2006 | 08:27
10
זה לא אני זה המתחזה שלי, חח... מאיר תצליח שם ושמור לי על הח` שלי
דתיים >>
לצפיה ב-'צר לי לגלות את אוזניך'
צר לי לגלות את אוזניך
12/12/2006 | 07:56
27

מתחת לפני השטח מתרחשים דברים נוראיים בציבור החרדי בתחום הצניעות (כמובן שבואו נחזיק שזה מיעוט ורוב הציבור החרדי צנוע וטהור. אבל השוליים הולכים ומתרחבים...)
אילוף וכפיה אינם חינוך ולא מחזיקים מעמד בנסיון הכי ראשוני. יצרים היו מאז ומעולם. השאלה היא אם רק מדחיקים אותם ושוללים אותם (שזו אגב הטמעה של ערכים נוצריים בתוך היהדות....) ואז או שזה מצליח או שזה מתפוצץ...
או רואים בהם מקור מבורך שבזכותו ומכוחו העולם קיים ומתקדם ומתעלים אותם לאפיקים הנכונים, למקומם, זמנם ומינונם הרצוי ומחנכים לאחריות ובחירה אישית.
דתיים >>
לצפיה ב-'אני קראתי ורתקת אותי'
אני קראתי ורתקת אותי
12/12/2006 | 12:54
17
בס"ד

יישר כח בשורות!

את משכילה בדבר השי"ת(ה' יתברך).

תוציאי,תכתבי את חכמת ה'-שפכי אותה על כל בשר.

את זוכה להשראה משמים.

את אכן ניחנת בבינה יתרה.

מי יתן וכל בנות ישראל תהיינה כמוך!
דתיים >>
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
12/12/2006 | 18:22
4
17
לא היה לי כוח לקרוא הכל אבל.....
בעניין הגרביים, את כן חושבות שבלי גרביים זו חפיפניקיות?
דתיים >>
לצפיה ב-'ת'אמת'
ת'אמת
12/12/2006 | 18:54
3
14

גם לא היה לי כח לכתוב את הכל...

נראה לך? זה נושא שאני מוכנה לדוש בו ימים כלילות...

בעניין הגרביים, וודאי שזו לא חפיפניקיות! הרי המשנ"ב פסק ככה!
אני כן חושבת שזו חומרה רצויה ומקפידה על כך כ- 9 + שנים, ומכירה הרבה מאוד נשים מהציבור שלנו שמקפידות . (אגב, אשתו של אחד הרמ"ים ב"מרכז" אמרה לי לפני די הרבה שנים, שגרביים זה משהו שהיא מתכוונת לא להרגיל אליו את הילדה -בניגוד לדברים שהם הלכה לדעת כולם- אלא לחנך כך שהילדה תקבל את זה על עצמה לכבוד הבת מצווה או משהו כזה... בעיניי זה מאוד מצא חן, אין לי מושג מה היא עשתה בפועל, אז הילדה הראשונה הייתה ממש פיצפונת...).

עכשיו מאמי, אני באמת אשמח אם מתי שהוא כשיהיה לך קצת זמן תקראי את מה שכתבתי...
לפחות תביני למה אני נועצת מבטים בכל גבר חרדי ברדיוס של 5 ק"מ ממני....

דתיים >>
לצפיה ב-'אולי מתישהו........'
אולי מתישהו........
12/12/2006 | 19:09
2
14
אבל זה באמת ארוך מדי...............בעעעעעעעע

רק שמעניין אותי איך את מצליחה לראות לרוחק 5 ק"מ ! ! ! ועוד ברדיוס, כאילו...עיניים גם בגב ובצדדים?!

ובלי לקרוא ולדעת למה את חושדת בכל חרדי
אני חושבת שזה עצוב מאוד
גם בשבילך
לחשוד בכולם?
זה גם לא הוגן כלפי האנשים, וגם עשוי להוביל אותך לחרדות ופראנויות.

ערב טוב
רותי
דתיים >>
לצפיה ב-'כפרה עליך- פיספסת את הקטע'
כפרה עליך- פיספסת את הקטע
12/12/2006 | 20:13
1
15

לחשוד במי? במה?

צחקתי כאילו שאני עדיין מחפשת את האקס ששינה את חיי לנצח... ומרוב שהוא לא רצה לוותר על בית חרדי נהייתי דתית לאומית פנאטית....

איזו חרדות ואיזה פראנויות?!

מגיעה לו תודה ענקית!!!

דתיים >>
לצפיה ב-'הוא רק שליח'
הוא רק שליח
12/12/2006 | 21:41
13
פעם מישהו אמר לי, שאיזו אחת, בגלל דברים שהיא אמרה, הוא חזר בתשובה.
והיא בכלל לא התכוונה, היא לא דתייה. פשוט משהו מדבריה פתאום הבזיק לו.
ואמרתי לו: תגיד לה תודה.
אז הוא אמר: היא רק שליחה. זה לא היא. זה נעשה על-ידה, אבל היה מהשמים.
אולם...........מגלגלים זכות לידי זכאי..........
דתיים >>
לצפיה ב-'איכשהו אני מנסה לנסח'
איכשהו אני מנסה לנסח
12/12/2006 | 21:37
2
14
את ההתנגדות שלי למה שכתבת. אולי זו לא התנגדות. התנסחת כל כך יפה, בטוב טעם ממש. ואני לא אצליח להעלות על הכתב כשאני אחרי עבודה של יום שלם את המחשבות שלי. אה, וגם אני באמצע לכתוב עבודה לאוניברסיטה.

אני אכתוב בנימה אישית, וזה לא ישמע מקצועי ועם תמיכת מקורות כמו שלך.
ההורים שלי חרדים, זה עושה גם אותי חרדית, אבל אני לא אוהבת להגדיר את עצמי ככה.
למה?
בגלל מחשבות כמו שלך, כמו של רבים אחרים, כמו לפעמים גם שלי.

נכון, בציבור החרדי יש הרבה חסרונות. יש עדריות, יש גלותיות, יש גם חוסר מחשבה הרבה פעמים.
אם נדבר על ההגשמה של הנקודות האלו, אז יש שמירת הדת בלי לחשוב על החשיבות, עשייה בלי תוכן, בלי כוונה.
יש היצמדות לדפוסים שעבר זמנם, יש קיבעון והאחזות במה שאומרים לך, העצמאות לא רצויה.
יש חוסר צניעות, יש הריון לפני חתונה, יש גם מבוגרים שטחיים.

לא חייתי אף פעם בחברה הדתית לאומית, ולבד הרצאות מרבנים במדרשה בה אני משתדלת לבקר, לא חונכתי ולא שמעתי הרצאות ברוח הערכים שהדתלניקים משתדלים לשמר. אי אפשר לאמר שאני יכולה להשוות בין כמה אורחי חיים, גם אף פעם לא הייתי חילוניה..
אבל ההורים שלי היו, והחברה שהיום עבדתי איתה מספר שעות, היתה דתית לאומית.
והם לא סתם בחרו בדרך השחורים.

נכון, ההורים שלי לא קונבציונאליים, אבל זה לא מונע את עצמם מלקרוא לעצמם חרדים, מלהתלבש כמוהם, ולחיות בקהילה שלהם. אני רואה הרבה מהשלילי שחברי הפורום מעלים כאן נגד המגזר הזה, המגזר שלי. בדרך כלל אני לא מתערבת בדיונים האלו, לא חייתי כמוכם, לא חונכתי על ערכים כמו אחרים כאן. צבעוניות.
גם לא חייתי כמו חרדיות רבות. יש אצלי הרבה מובן מאליו, אבל הרבה שאיננו.

לפעמים בהודעות משתמעת אי רצון מאורח החיים הזה, לפעמים זו דחייה, ולפעמים שנאה. שנאה כלפי כל מה ש'חרדי' מייצג.
אם תראו אותי באוטובוס לא תחשבו שאני 'חרדית', אם תשוחחו איתי, עדין לא. וכשתשאלו אני אומר שאני חרדית, ואתם תאמרו: וואי, אבל את לא נראית כמוהם...
ולמרות זאת, כנראה שכן, אני חרדית. כבר הרבה זמן אני מנסה לחשוב מה השיוך המגזרי הזה מעיד על האדם.
אני קוראת את דברי חברי הפורום, אני מדברת עם המעט דתיות שאני מכירה, אני משוחחת גם עם חילוניות. אז ההבדל בין החילוניות די ברור - לא משנה עד כמה הן מאמינות או שלא, בדת לא מחייבת אותן. זה לא ייתכן להנשא בלי לקיים יחסי מין, וזה לא הגיוני לא לכתוב בשבת.
הדתיים, מה ההבדל בינינו?
צבע החליפה של אבא שלי בשבת? צבע החולצה בחול? זה שאחי לא הרגיש יסורי מצפון לקבל פטור מהצבא? (הוא לא שיקר או משו. למה אני מרגישה צורך להתנצל, זה החיים שלו!) זה שהרבנים שלנו חושבים שזה לא בסדר לעשות שירות לאומי?
אז כן, כל אלו מבדילים. אבל הכי מבדיל זה הגבולות.

להיות חרדי זה לקיים הכל. בלי שאלה. בלי שום שאלה. זה לשמור נגיעה, זה לשמור כשרות, זה ללבוש צנוע, זה לא לברוח מלימוד תורה, זה להיות שייך, ולא לחפש לעצמך דרך.
חרדי זה כשמישהו אחר קובע בשבילך מה צריך ומתי. ואתה סומך עליו, מפני שאתה בטוח שהוא יודע יותר טוב ממך מה ה' רוצה ממך.
ועוד דבר, להיות חרדי זה לא להאמין במדינת ישראל, שהוקמה בידי הרצל ומרעיו, ושלולא מאבקיו של הציבור הדתי - מזמן היו מכריזים בה על נצחון ה"אור" על ה"שחור", כאתחלתא דגאולה.

אז ההורים שלי לא קונבציונליים בזה שהם כן עושים מה שהם רואים לנכון, גם כשזה לא מוצא חן בעיני איש. בזה שהם בטוחים שלא צריך להקריב את עצמך על מזבח אידאלים של אחר. ואף פעם זה לא ינגוד את שכתוב בשולחן ערוך.
כי כשאתה דתי לא מוגדר, אז יש גבול להקרבה הדתית. כשאתה בורר לך את הגבולות, על פי מה שתרגיש טוב עם עצמך, אז זה בסדר לעשות, זה לגיטימי שלא התאפקת, ואחרי מעשה תמיד תוסיף עוד קוגניציות כדי לאזן את הדיסוננס.

יש אנשים שאין לי ספק שהם יותר טובים ממני, ואת, בשורות, אחת מהן. ולפני שבחרתי אם זה טוב להשתייך למגזר החרדי או לא, ולפני שאני יודעת מה עדיף, אני בטוחה שלציבור החרדי, גם כציבור, יש נושאים בהם ידו על העליונה.

(ואם דברנו על בדלנות, על קהילה סגורה. אני מניחה שמתיתיהו ובניו לא היו מצילים את רוחניות העם שלנו, בזמן בו נראה היה נאור הרבה יותר ליבור דרך לבד, להתאים למחודש, לולא בדלנותם. עם הגלותיות המאירה שלהם.)
דתיים >>
לצפיה ב-' להיות דתי-לאומי '
להיות דתי-לאומי
12/12/2006 | 21:59
1
20
"להיות חרדי זה לקיים הכל. בלי שאלה. בלי שום שאלה. זה לשמור נגיעה, זה לשמור כשרות, זה ללבוש צנוע, זה לא לברוח מלימוד תורה, זה להיות שייך, ולא לחפש לעצמך דרך."

להיות דתי-לאומי זה לקיים הכל..............ולחפש לעצמך דרך. לשאול שאלות, לחקור, ולעשות מתוך ההתחדשות וריענון תמידי של עולם ההלכה.
להיות דתי-לאומי זה לקיים את כל המצוות ובכללם את מצוות יישוב ארץ ישראל, מלכתחילה ולא בדיעבד. ולהגן על הארץ ולא לשבת בחיבוק ידיים ולחכות ששאר העם ישלח את בניו בקרב למות בשבילך, כי אתה פשוט יושב בישיבה ומתפלל לנס. אבל ה' לא מנהיג את העולם בניסים.
להיות דתי-לאומי זה להכיר טובה לקב"ה, שזכינו לחיות בתקופה של אתחלתא דגאולה, ולא לבכות על העבר הגלותי, אלא לעזור במעשים לתקומת ותחיית ישראל בארץ ישראל לאור תורה ישראל.

ואני גאה להשתייך לציבור הזה ולהיות חלק ממנו. גאה בהחלט.

רותי  
דתיים >>
לצפיה ב-' אמת ויציב ונכון וקיים'
אמת ויציב ונכון וקיים
13/12/2006 | 13:01
17
לצפיה ב-'אני לא מבין למה להתחמק מהאמת?!'
אני לא מבין למה להתחמק מהאמת?!
12/12/2006 | 00:07
7
24
הציבור הדתי לאומי ברובו (לא כולו) לא נחשב לציבור שעומד על שלו בדעות הלכתיות לצערנו הרב, שלמעשה כמו שהוזכר גם בלבוש גם בכשרות צריך להבין שבדת אין פשרות אי אפשר לשמור הלכה ומצד שני לא מקפידים על כשרות או צניעות. הבעיה היא בקו הכללי, מה זה בני עקיבא?! בנים בנות יחד. זה תערובת! זה אביזרייהו דעריות (אביזרים שגורמים לאדם להכשל בעריות) וזה אחד מ3 האיסורים של יהרג ואל יעבור!! צריך להתחיל לחנך מהשורש! תסלחו לי על התקיפה. פשוט ראיתי כמה תגובות שאומרות אם את שואלת תבדקי על עצמך וכו זה התחמקות, לא תשובה. מי שיכול שיענה על זה בכנות! לא למרוח. תודה וסליחה.
דתיים >>
לצפיה ב-'בני עקיבא עוברת תהליך של הפרדה, ב"ה'
בני עקיבא עוברת תהליך של הפרדה, ב"ה
12/12/2006 | 00:16
4
25

בני עקיבא היא תנועה עתירת זכויות שקרבה כ"כ הרבה אנשים לתומ"צ . שהקימה עשרות ישיבות תיכוניות, ישיבות הסדר, ישיבות גבוהות, אולפנות, מדרשות וישובים קדושים בכל מרחבי ארה"ק! ועוסקת בחסד עצום בעיירות הפיתוח וכו' וכו' וכו'
בני עקיבא ובעצם ראשיה ורבניה השכילו להתאים את עצמם לתקופה. כל השנים בהם לא היה סיכוי לקרב את הציבור לתומ"צ כתנועה נפרדת התנועה היתה מעורבת. בשנים האחרונות (ובמקומות עם רמה תורנית גבוהה כבר המון שנים)כשציבור שלם התנועה עוברת הפרדה.
כמו כן יש רבנים גדולים הגורסים לחברה מעורבת מלכתחילה תוך הקפדה הלכתית גבוהה (ראה שיטתו של הרב שרלו בעניין).

עפ"י שמך יש לך קשר לחב"ד. ובכן- בדיוק כמו שפעולות חב"ד לקרוב ישראלים במזרח נעשות באופן מעורב מתוך הבנה עמוקה שצריך להעלות כל יהודי בדיוק מתוך הבוץ בו הוא נמצא כרגע, כך בני עקיבא פעלה בארץ.
דתיים >>
לצפיה ב-'ואני חייב להתייחס לשורה האחרונה שלך'
ואני חייב להתייחס לשורה האחרונה שלך
12/12/2006 | 06:53
3
22
"בדיוק כמו שפעולות חב"ד לקרוב ישראלים במזרח נעשות באופן מעורב מתוך הבנה עמוקה שצריך להעלות כל יהודי בדיוק מתוך הבוץ בו הוא נמצא כרגע, כך בני עקיבא פעלה בארץ."

דברים כדרבנות!

אם כי- אינני תומך כלל וכלל בהפרדה. אינני חושב שהפרדה היא "מלכתחילה" ושתנועה מעורבת היא רק "בדיעבד". (וזה כבר נושא לדיון אחר)
דתיים >>
לצפיה ב-'ולשורתך האחרונה '
ולשורתך האחרונה
12/12/2006 | 07:45
2
21
ציינתי שיש המחזיקים מחברה מעורבת שיטה לכתחילה ואפילו הענק הרב שרלו עומד לימינכם.
מן הסתם לרבני הקיבוץ הדתי והנאו-אורטודוכסים היה מה להוסיף בעניין.

אני לכשעצמי מייחלת לחברה שלושת-רבעי נפרדת, אבל באופן בריא יותר מהדרך החרדית. לא סגורה לגמרי על הנוסחא, אבל בטוחה שחייבת להיות דרך כזו.
דתיים >>
לצפיה ב-'חח אז גם את סגורה על זה שצריך שיטה'
חח אז גם את סגורה על זה שצריך שיטה
12/12/2006 | 08:52
1
15
חדשה. מצד אחד לא יותר מדי מצומצם כחרדים, מצד שני לא כמו הפתיחות של רוב הדתיים.
דתיים >>
לצפיה ב-'ושוב פעם לא ברור לי'
ושוב פעם לא ברור לי
12/12/2006 | 12:02
12
מהיכן הגיע המושג המוטעה הזה של ``רוב הדתיים`` זה פשוט הכללה! תנועת בני עקיבא זה עדיין לא רוב הדתיים,וגם שם הסבירה לנו הרב` בשורות שתחי` בטוב טעם שזה לא בא מזילזול בדת, אלא המציאות באותה שעה חייבה זאת, ואדרבה זה הולך ומשתפר, שאר החברה כן שומרת וכן מופרדת, אמנם(וזה באמת עצוב שזה ככה) אצלנו זה נראה שהחברה נגועה בבעי` הזאת יותר(ויש לי הסבר למה) אבל מכאן ולהגיד ``רוב``, הדרך ארוכה. אגב גם אצל החרדים יש המון שבבניקים/ות רק שבמגזר שם ובשונה לאצלנו, הם נחשבים לחברה וגוף בפני עצמו,משהם שהחרדים הקיאו אותם חברתית וכ``ו ולכן הם נקראים שבבניקים ולא חרדים, וזה כבר עוד נושא לדיון האם החברה החרדית עושה נכון בכול התייחסות שלה לאותם שבבניקים.
דתיים >>
לצפיה ב-'אה נכון...'
אה נכון...
12/12/2006 | 07:38
13
ומבני עקיבא הבאת ראיה לציבור שלם??

שמעת על תנועות אחרות שקיימות בציבור הדת"ל??

כן כן יש, והם נפרדות לגמרי ומצליחות לא פחות..

רק מה? אצלך דתיים לאומיים מתקשר רק לבנ"ע מה שלא ככה, כמו שאמרתי גם

בציבור הדת"ל ישנם תתי-קבוצות..

לכן ההכללה של וההנחות בעקבותיה לא נכונות..
דתיים >>
לצפיה ב-'אבל לאזעזל'
אבל לאזעזל
12/12/2006 | 20:01
10
מעולם לא הייתי בבני עקיבא,
יש לי חברה שנמצאת שם כבר כמה שנים טובות,
סליחה ?!?! זה גורם לבן אדם להכשל בעריות ?! עריות ?!?

אתה יודע, עד גיל מסויים פה לא היה לי מושג מזה יהדות בכלל
לא נולדתי בארץ, לא שמרנו שם על כלום, לא שידענו משהו ולא שהיה לנו ממש איכפת.
אני איפה שאני, מבחירה אישית. כבר כמה שנים שאני במסגרת דתית
ו3 שנים מחיי ביליתי בבני ברק.

השאלה היא מאיפה זה בא
האם זה בא מגבולות שאני כנערה דתייה מציבה לעצמי, בגלל שאני מבינה עד כמה נושא הצניעות הוא נושא חשוב
- כשאני מאמינה לגמריי במה שאני עושה.
או שזה בא מחוסר ברירה. הכל מופרד ואין לי בכלל את האפשרות לבחור.

אני עשיתי דרך ארוכה ממישהי שבכלל טבלו אותה, למישהי שכן, אני מגדירה את עצמי כדתייה.
אני שומרת מה שאני מאמינה שנכון בעיניי לשמור, אני לא כופה על עצמי דברים אלה הולכת בהדרגה.
אז אולי, יוצא לי לחלל שבת מדיי פעם כשאני חוזרת מאוחר הביתה ואני לא מספיקה להכין לעצמי אוכל [אני טבעונית]
אבל את השבתות שאני כן שומרת- אני שומרת בלב שלם. עם שמחה אמיתית בפנים.
דתיים >>
לצפיה ב-'חמודלה, הם טוענים שאתם נהנים..'
חמודלה, הם טוענים שאתם נהנים..
12/12/2006 | 20:48
1
15

משני עולמות, והם כועסים מאוד, מיצד אחד

אתם לא נחשבים חילוניים, ומהצד שלהם,

אתם לא דתיים. בכלל עניין של הדת לדעתי

קודם כל שהבן אדם יהיה בן אדם, וילך לפי

מה שאמר רבי עקיבא, ואהבת לרעיך כמוך

ובמקום לשנוא את מי ששונה מהם, ולא

מקפיד כמוהם, כדאי שיסתכלו בסובלנות

על כל מי ששונה , שיעשו את הכלל

החשוב שהיזכרתי, נכון שזה קשה להם?

אז איפה הדוגמא האישית.

עדנה

דתיים >>
לצפיה ב-'אין דוגמא אישית ואין שום כלל'
אין דוגמא אישית ואין שום כלל
12/12/2006 | 22:09
6
הכל טוב ויפה בתיאוריה.
דתיים >>
לצפיה ב-'דתיים לאומים הם לא מקשה אחת בדת'
דתיים לאומים הם לא מקשה אחת בדת
13/12/2006 | 09:17
1
14
יש דתיים לאומים שמחמירים מאוד בהלכות, מקפידים על הכשר מהודר, על איסור נגיעה, לא צופים בטלויזיה, מקפידים על חוקי הצניעות וכולי.
ולעומת זאת יש דתיים לאומיים שפחות מחמירים בהלכות, למשל - מסתפקים בהכשר רבנות, צופים בטלויזיה, הגברים שומעים נשים שרות, לא מקפידים על איסור נגיעה, נשים שהולכות עם חצאיות קצרות מידי ודוגמאות רבות נוספות.
כך שהמונח דתי לאומי לא משקף את חומרת ההקפדה בדת.
דתיים >>
לצפיה ב-'סליחה?'
סליחה?
13/12/2006 | 10:00
9
כולם צריכים להיות אותו הדבר !!!

לא זכור לי שאלוהים אמר.... שימו גרבים !!!
דתיים >>
לצפיה ב-'שניהם בתחפושת'
שניהם בתחפושת
13/12/2006 | 10:05
1
15
אחד אדוק יותר ומקובע לספר התורה שמזמן איבד את צביונו כאגדה מהלכת על היסטוריית עם ישראל והפך את הספר ספר נהלים וחוקים שאסור לזוז ממנו. הולך כמו רטייה של סוסים על העיניים וכל תזוזה שלו בחיים היא על פי צו השעה של הרב שהוא הגורו שלו. כמו עיוור הוא ישתלח בכל מה שנוגד את אמונתו שאליה הוא חונך. רק שהוא עדיין מחביא בארון עמוק טלוויזיה קטנה בשחור לבן, ויוצא לתל-ברוך להשחית את זרעו ולשלם כמה זוזים לזו שעזרה לו בפולחן המקודש הנקרא עינוג ותשוקה.

והשני, הדתי הלאומי יש לו זיקה ציונית למדינת ישראל, הכיפה היא רק כיסוי לאמונה החזקה. הוא הפך לנאור יותר, סטייל חילוני מעודן, השבת וחגי ישראל היא נר לרגליו.
דתיים >>
לצפיה ב-'אני אנסה לענות לך ,בתור חרדית לשעבר'
אני אנסה לענות לך ,בתור חרדית לשעבר
13/12/2006 | 10:45
19
גם אותי חינכו שה"מזרוחניקים" יותר גרועים מחילונים כי הם פוסחים על שני הסעיפים
אני לא מסכימה אם זה כי כיום שאני דתית אני מרגישה שאני הרבה יותר מקפידה ממה שהייתי כחרדית ,אצל הרבה מהחרדים הם עושים דברים בגלל  ההשפעה של החברה ,מה יגידו עליהם ומה יחשבו עליהם לא תמיד לשם שמים  
באמת,יש שם הרבה צביעות וכמובן חלילה בלי להכליל כי יש הרבה דברים
טובים,לגבי צניעות לא כתוב ללכת עם גרביים אלא שהברך תהיה מכוסה
והרבה מההכשרים זה פוליטקה אחת גדולה כך שצריך לדעת על מי לסמוך
ואת בגיל קת בעייתי כי מושפעים מאוד בקלות מהסובבים ,מה שחשוב להיות שלימה עם הדרך שבחרת,יראת שמים ,מידות טובות ועודדדדדד
סליחה שיצא לי ארוך אבל יש לי הרבה דעה בנושא
דתיים >>
לצפיה ב-'למה לא דתיים? '
למה לא דתיים?
13/12/2006 | 12:23
14
אני חילונית גמורה, אבל יש לי הרבה מאוד כבוד והערכה לדתיים הלאומיים שמצליחים לשלב גם אהבה עצומה לעם ולמדינה וגם את העקורונות האישיים שלהם ושמירת המצוות בעיני, דתי אמיתי זה קודם כל בן אדם טוב [ובמובן הזה, יש הרבה מאוד חילונים שנוסעים בשבת אבל הם עדיין אנשים טובים, כי הם סובלניים אוהבים] שחשובות לו מצוות שבין אדם לחברו לא פחות מהמצוות שבין אדם למקום. להיות דתי טוב זה לעבוד את עבודת ה' לפי הלב והרגש, לא לפי מידת ההכשר, כל זה זה "קישוטים" כמו צבע הכיפה והגודל שלה. אדם דתי הוא אדם שמגדיר עצמו כזה בתוך הלב, לא לפי ה"הגדרות" של החברה, שהן לא תמיד נכונות.

יש בעיני הרבה הבדל בין חרדים לדתיים לאומיים, אבל אני חוששת שאת התשובה שאת מחפשת [מבחינה הלכתית וכדומה] קטונתי מלתת. מה שכן, גם אם יש הבדל, זה מפריע לך? הרי אין דתי "נכון" ודתי "לא - נכון" או דתי רע ודתי טוב. מידת האמונה שלך היא משהו שבינך לבין ה' ולא עניינו של אף אחד אחר. תמשיכי להאמין במה שנוח לך ולהיות אדם טוב לבריות, ותאמיני לי שהקב"ה יאהב אותך הרבה יותר מאת אותם אנשים שמתחפשים ליראי שמיים ומחמירים בהלכה אבל [וזו רק דוגמא אחת שלא באה להצביע על כל הציבור החרדי, חס ושלום] מתעללים בילדים קטנים, למשל.

כאמור, עשי כטוב בעינייך והעיקר שתהיי אדם טוב, כי את מגדירה עבורך מה זה דתי או לא ומה טוב או לא.
דתיים >>
לצפיה ב-'את חושבת שרק אצל היהודים זה ככה?'
את חושבת שרק אצל היהודים זה ככה?
13/12/2006 | 12:45
8
גם אצל הנוצרים.

לו ידעת כמה זרמים יש בעולם וכמה כנסיות יש בעולם...

המשותף לכל אלה אינו האמונה שלהם אלא זה ש... כל זרם בטוחים שהם "הנוצרים האמיתיים" ושכל שאר הכנסיות זה חארטה בארטה.

דיברתי עם כמה וכמה מהם. תאמינו לי!

אני אישית חושב, שהחרדים זה בכלל לא בני אדם. אז יהודים?
דתיים >>
לצפיה ב-'סתם קופץ...'
סתם קופץ...
13/12/2006 | 12:48
3
16
האם התורה מצווה ללבוש בגדים שחורים כל היום? בגדים שהגויים לבשו בפולין?
כתוב בתורה "אישה תלך בלבוש צנוע"? למה שאנחנו נקפיד על דברים שהוכנו על ידי אנשים כמוהם ליהדות בלי סיבה כלל?
למה הם חושבים שהם יותר דתיים ומקפידים מאיתנו? (לדעתי הם לא...)
דתיים >>
לצפיה ב-'קצת לא רציני...'
קצת לא רציני...
13/12/2006 | 12:55
2
15

התורה (שבכתב) לא מצוה גבר יהודי להניח כל בוקר תפילין אלא כתבה בצורה עמומה "טוטפות", וגם לא כתבה במפורש לא לאכול שניצל מוקרם, וגם לא כתוב בתורה עוד כמה דברים בסיסיים ביהדות. אבל יחד עם התורה שבכתב קבלנו גם את התורה שבע"פ ואת ההכרה בסמכות חכמים שבכל דור  ואת כללי הפסיקה (י"ג מידות וכדו') ורק איתם ניתן להבין את צו ה' המקודד בתורה שבכתב.
אז אומנם התורה שבע"פ לא כוללת בגדים שחורים, אבל כוללת ועוד איך הלכות צניעות לגברים ולנשים.
דתיים >>
לצפיה ב-'אני יודע שזה קצת לא קשור,'
אני יודע שזה קצת לא קשור,
13/12/2006 | 13:12
1
16
אבל אני אתן לך דוגמא: בתורה שבע"פ נאסר לקיים יחסים לפני החתונה?- אם כן מדוע בתור יש הלכות פלגש? סתם כדי לקשט?
למה התורה מזכירה שגבר לא יוכל ללבוש בגדי אישה, אבל שוכחת לציין (וזה מצויין רק במשנה או בגמרא... אני לא בטוח) שאישה צריכה להתלבש "צנוע"?
הרבה מהתורה שבע"פ לא הגיעה מהשמיים (ואת ה קל לראות מכיוון שיש הרבה חילוקי דעות במשנה...), אלא נכנסה ליהדות ממקורות חיצוניים. דוגמאות לכך הן כללי הצניעות השובניסטיים שהגיעו בעיקר מהנצרות (כללים אלו נוסחו בעיקר בתקופתו של קונסטינוס), אמונה במזלות וכוכבים שהגיעה מהבבלים והמצרים וכו'... לדעתי יש כאן הרבה עבירה על "לא תוסיפו ולא תגרעו".
דתיים >>
לצפיה ב-'גם בתורה שבכתב נאסר'
גם בתורה שבכתב נאסר
13/12/2006 | 14:30
19
קיום יחסים ללא קידושין.  ואיסורי קרבה לנידה הם פס' מפורשים במקרא וכן איסור קדשה.

לא ממש הבנתי למה התכוונת בהלכות פלגש- אשמח אם תחדש לי בעניין.

כללי הצניעות הם הכי הגיוניים בעולם ואין בהם שום דבר שובייניסטי. בעיניי כל אשה שמכבדת את עצמה הייתה צריכה להקפיד עליהן.
דתיים >>
לצפיה ב-'"והייתה לי לגוי קדוש..ממלכת כוהנים"'
"והייתה לי לגוי קדוש..ממלכת כוהנים"
13/12/2006 | 13:11
14
*מצטערת אם הציטוט לא נכון,אני אשמח אם יתקנו אותי:]*

ציטוט זה,זה הוא הציטוט שבעצם מהווה את כל הרעיון של הציונות הדתית.לפסוק יש שתי חלקים:אחד המדבר על הגוי קדוש,והשני המדבר על הממלכת כוהנים.גוי קדוש-זה אומר באמת מה שהחרדים עושים-רק ללמוד תורה,לא לעשות כלום,לא ללכת לצבא,לא לעבוד-ובאת להיות "גוי קדוש"-בנאדם שלא עושה כלום חוץ מללמוד תורה כל היום.

אבל והאבל הזה מאוד חשוב,יש המשך לפסוק-"ממלכת כוהנים".ממלכה,זה אומר שצריך שוטרים,רופאים,שופטים,עו"ד,כלכלנים,פוליטקאים וכו' וכו'.ממלכה ארץ.וזה מה שהיצונות הדתית עושה[או לפחוץת מנסה]להיות ממלכה-ממלכה שיש בה הכל:וגם לימוד תורה.ממלכה שעובדים בה,עושים בצבא נלחמים על הארץ,וגם לומדים תורה.

אנחנו,הציונות הדתית,אנחנו "דרך המלך"-הדרך הישרה והנכונה.לא מחמירים מדי[כמו ללכת עם גרביים-מישהו כאן באמת חשוב שזה ה שאומר על הבנאדם אם הוא דתיגרבייםוזה ממש לא דבר שקשור לאיסור צניעות.]ואני אישי,לא מכירה מישהו דתי ש"מחפף" בכשרות.אוכלים כשר.לא,אנחנו לא כמו החרדים מחמירים אפילו יתר על המידה,כי זה ממלכה,צריך שיהיה כאן הכל.

אם יש לך עוד שאלות,אני אשמח לענות לך במסרים:]יומדהים
דתיים >>
לצפיה ב-'תגובה קצת שונה'
תגובה קצת שונה
13/12/2006 | 14:29
2
23
אתן לך נקודת הסתכלות אחרת (אולי לך היא תתחוור כנקודה שלך, במקרה זה הריני מביע דעתי).
אדם דתי, הוא אדם ששומר על כל התורה כולה. הולך עם ההלכה עד הסוף, מתנהג באופן הראוי בציבור ובפרט, ולא תר ימין
או שמאל בעקבות כל מיני שינויים חברתיים (ליברליזם, ועוד כל מיני ביטויים למיניהם).
כניסה למחלוקת בין דתיים לאומיים לחרדים, משמע כניסה למחלוקת בנוגע להשקפות בכל מיני עניינים בחיים.
למשל, לא תראי אף רב שמתיר חצאית מעל הברך. יכולות להיות החמרות! כגון הליכה עד הרצפה - ופה לפעמים נכנסות
גישות שונות - אבל עיקר הדין הוא עיקר הדין, ועליו לא חולקים.

לגבי הכשרים למיניהם: כיום, בעקבות כל מיני עובדות מעל לפני השטח, קשה מאוד לסמוך על הכשר רבנות. אדרבא,
גם על הכשרים (ישנו גם הסבר ל- מדוע קיימים כל כך הרבה הכשרים?) המחמירים יותר מהכשר רבנות יש מחלוקות,
וצצות בעיות כל הזמן (כמו שנאמר: "שוחד יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקים" דברים, ט"ז, י"ט).

מה שאת כן צריכה לשאול את עצמך: האם אני עומדת בכל הקריטריונים של ההלכה? אם כן, את לא פחות טובה.

לעניין ההשקפה: ישנם כמה וכמה דברים שהציבור הדתי לאומי חלוק עם החרדי, כמו צבא לבנים, שירות לאומי לבנות,
התייחסות לשלטון המדינה, התייחסות לשטחי ארץ ישראל וכו'.
את צריכה לברר ולחקור את שתי הגישות, ולראות לאיזו מהן את יותר מתחברת.

(רק אוסיף במאמר מוסגר, שישנן כיום הרבה מחלוקות על כל מיני דעות בציבור הדתי לאומי, ועוד מיני בעיות עם גדולי דור
שאמצו, ומאמצים את הגישה הזו. להמשך קריאה, אשמח להפנותך למקורות מוסמכים יותר)
דתיים >>
לצפיה ב-'מעניין מה המקורות המוסמכים יותר....'
מעניין מה המקורות המוסמכים יותר....
13/12/2006 | 20:09
1
18

ובכלל את כל המסתורין שהובאו בסוגריים שבסוף אשמח אם תבאר קצת.
אילו בעיות יש לגדולי הדור ומי מאמץ מה?

דתיים >>
לצפיה ב-'אשמח לתת לך את המקורות'
אשמח לתת לך את המקורות
13/12/2006 | 21:28
18
אבל אני מפחד שתתעורר כאן מהומה. ישנו אדם מסויים, שכתב ספר על כל מיני דברים בארץ שהרבה אנשים ורבנים הכריזו כ-"כשרים", אע"פ שישנה בעייה הלכתית + הסכמה של גדולי דור (אחרונים) שמתנגדים.
גם אני מאמץ את הגישה הלאומית בתור דתי, אבל אני חייב לאמר שישנם הרבה שאלות שהוא מביא, המביאות לידי
ספיקות בנוגע לגישה.
אם תרצי מידע נוסף, אשמח לשלוח בפרטי.
דתיים >>
לצפיה ב-'omelta'
omelta
14/12/2006 | 10:27
14
hi you are to good
and you are a bat melech and you are not worth this kiend of jesurei mazpun
i hope you get a smart anwser from some body
if not i will anwser you a long long long anwser
feel good
by the way the guys who write that only the aschalte degeula is the differents i tell you already now that he is wrongggggggggggggggggg
  but i will start with a coteret for my mamar
cohach dheteire udyf
if you intersting for a deep anwser tell me i feel you pain                    bye everyboddy
דתיים >>

הודעות אחרונות

07:28 | 17.10.19 אורחים בפורום
11:06 | 11.10.19 אורחים בפורום
10:18 | 07.10.19 playtrip
22:14 | 02.10.19 אורחים בפורום
16:30 | 02.10.19 אורחים בפורום
16:08 | 02.10.19 אורחים בפורום
01:13 | 26.09.19 עם ישראל בחר
12:23 | 22.09.19 אורחים בפורום
04:31 | 20.09.19 Eadric2
23:20 | 15.09.19 אורחים בפורום
20:32 | 10.09.19 אורחים בפורום
03:00 | 08.09.19 אורחים בפורום
23:56 | 25.08.19 ממולדה999
22:00 | 17.08.19 אורחים בפורום
16:07 | 12.08.19 שלום אך שווא2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ