לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2606526,065 עוקבים אודות עסקים

פורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דתיים :)
מספר נקודות חשובות בכניסתכם הראשונה לפורום - 

* יש להסתכל בתקנון הפורום (המופיע תחת "אודות הפורום והנהלתו") על מנת למנוע אי הבנה.

* נבקש להמנע מכתיבת הודעות בפורום בשבתות ובמועדי ישראל.

* אין לפרסם בפורום מוצרים, עסקים או קישורים ללא אישור הנהלת הפורומים. לחילופין, ניתן לפרסם בלוחות הפורום או בחתימתכם האישית.

* המענה לשאלות הלכה הינו בגדר מענה על פי ידע אישי ולא מהווה פסיקת הלכה, למעט מיקי* (המנהל) אשר הינו רב מוסמך  (ניתן לפנות אליו דרך המסרים).

גלישה מהנה והשתלבות נעימה בפורומינו!
המשך >>

לצפיה ב-'סקר חדש'
סקר חדש
<< ההודעה הנוכחית
07/10/2006 | 19:07
82
104
והפעם , אחרי שהזנחתי את הבנות נחזור אליכם..

משנה לשנה אני שומע יותר על בנות דתיות שהולכות עם מכנסיים ורציתי לשאול אתכן בנות הפורום מה דעתכם בענין

אפשר לדון על הסקר פה בשרשור או לענות בסקר(שורת תכלת מעל ההודעות)
דתיים >>
לצפיה ב-'גבר'
גבר
07/10/2006 | 19:53
3
15
יחשוב פעמיים כלפי בת זוג עם מכנס!
דתיים >>
לצפיה ב-'תראו מי אומר את זה...'
תראו מי אומר את זה...
07/10/2006 | 21:58
2
12
אני אשתוק..
דתיים >>
לצפיה ב-'כשאתה שותק'
כשאתה שותק
07/10/2006 | 22:05
1
11
אני רגוע!!
דתיים >>
לצפיה ב-'סבבה'
סבבה
07/10/2006 | 22:07
11
תהנה כמה שאפשר
דתיים >>
לצפיה ב-'נגד.'
נגד.
07/10/2006 | 20:13
6
12
זה לא צנוע.
דתיים >>
לצפיה ב-'אמממממ'
אמממממ
07/10/2006 | 20:34
5
13
אוח יתוש..
זה כל כך פשוט,וכל כך לא פשוט.
תראה,בעקרון זה הולך ככה:
בכל מגזר יש את המחמירים מאד,המחמירים פחות,הבינוניים,ו..."הפושטקים"-אלו שאין להם אלוקים....
כך שכשאתה שואל שאלה כללית כמו:
איך זה הולך אצלכם במגזר?-זה קצת קשה לענות.
(כן כן,מכירה דתיים-שלא רואים בזה איסור)..

בכל'פן,אני ל-א הולכת עם מכנסיים..דהיינו רקקקקק חצאיות אצלי בארון!!

skirts rulleeezzzz!!

אגב,שבוע טוסטטטטטטטטטטטטטטטטטט!
דתיים >>
לצפיה ב-'ממש חבל'
ממש חבל
07/10/2006 | 21:01
4
9
שאין חוברת הדרכה לשירשורים...
דתיים >>
לצפיה ב-'למה התכוון המשורר באומרו את הדברים-'
למה התכוון המשורר באומרו את הדברים-
07/10/2006 | 21:04
3
7
הנ''ל

(????)
דתיים >>
לצפיה ב-'ויתמה המשורר בליבו על זאת'
ויתמה המשורר בליבו על זאת
07/10/2006 | 21:08
2
4
כי שירשרה הדס זה השרשור הפונה למר יתוש בתגובה למאן דהו אחר.
דתיים >>
לצפיה ב-'ויי,אנ'חושבת שהמשורר די מתוסבך.לא?'
ויי,אנ'חושבת שהמשורר די מתוסבך.לא?
08/10/2006 | 02:41
1
3
לצפיה ב-'אני מזמן חושב'
אני מזמן חושב
08/10/2006 | 06:43
4
לצפיה ב-'מה דעתי? '
מה דעתי?
07/10/2006 | 20:34
6
9
אני ממש לא אוהבת את הקטע הזה
כאילו מה, את מתביישת בזה שאת דתייה?
וזה כזה שטויות להגיד שמכנסיים זה יותר צנוע ונוח מחצאית...
למשל ידיד שלי שלח לי תמונה של אחת שהוא היה איתה בקשר, היא הייתה עם מכנסיים והוא אמר לי שהיא ממש חזקה בדת, אז אמרתי לו שזה מוזר לי שהיא דתייה חזקה ועם מכנסי ג'ינס, אז הוא ענה לי שהיא הייתה בטיול באותו זמן, אויש...
אני מודה, אני הולכת עם מכנסיים אבל רק בתוך הבית, כשהמכנסיים הם חלק מהפיג'מה... מחוץ לבית אני לא מסתובבת עם מכנסיים..
דתיים >>
לצפיה ב-'וואיייייי'
וואיייייי
07/10/2006 | 20:59
5
10
ב"ה

שונאת קטלוגים כאלו (למרות שזה נדרש)...תמיד הצחיקותי הבנות האלו עם המכנסיים והכיסוי ראש...למרות שהם היו ממש צנועות!!!
אני אישית הולכת רק עם חצאיות, אבל הצניעות שלי על הפנים ואני יודעת פשוט שעד שאני מתמידה במשו אז שזו תהיה התמדה אמיתית!!!וגם כשהולכים עם חצאית (ואצל בנים-עם כיפה), מרגישים סוג של אחריות כי אני מייצגת מגזר מסויים ואסור לעשות דברים שיגידו אח"כ "הדתיים האלו"...מצד שני כשכן מפקששים זאת בעיה...
דתיים >>
לצפיה ב-'ק ש ת ? ? ?'
ק ש ת ? ? ?
07/10/2006 | 21:03
4
8
לאן נעלמת שלוש שנים?
דתיים >>
לצפיה ב-'עכשיו נזכרת לשאול?'
עכשיו נזכרת לשאול?
08/10/2006 | 09:40
3
7
היא נעלמה אבל חזרה מזמן.חרשו כבר ת`שאלה הזו.
דתיים >>
לצפיה ב-'מיץ!!!קבל ח"ח הצחקתני בטירוף כרגע!'
מיץ!!!קבל ח"ח הצחקתני בטירוף כרגע!
08/10/2006 | 09:45
2
4
ב"ה

ולשאלתך יוני-אני די עסוקה...משו כמו 6 עבודות יש לי (1 עם "בשר" וכל השאר פעם-פעמיים בשבוע אבל זה מספיק למלא לי את כל השעות ביממה+כמה שעות שהתווספו לי איכשהו). חברים שלי לא מפסיקים לצחוק עליי שאני "נערה עובדת"..
דתיים >>
לצפיה ב-'על מי את עובדת???'
על מי את עובדת???
08/10/2006 | 10:42
1
7
אגב אני בטוח עדיין שאת עם חיים הזה!!

חחחחחחחחחחחחחחחח
דתיים >>
לצפיה ב-'שששששש זה סוד!!!'
שששששש זה סוד!!!
09/10/2006 | 10:10
4
לצפיה ב-'כרגיל התשובה מתחלקת אצלי לכמה חלקים'
כרגיל התשובה מתחלקת אצלי לכמה חלקים
07/10/2006 | 21:13
10
אם מדובר- על מכנסיים בלבד: אז אני נגד (ככה גם הצבעתי בסקר)
ואם מדובר על מכנסיים מתחת לחצאים- זה כבר סיפור אחר. ויחסי אליו הוא- שזה תלוי מאיפה זה נובע, אם זה נובע מצניעות כי היא מפחדת שתהיה רוח או שהיא תקפוץ או שהחצאית תעלה היא רוצה צניעות יתר- אז זה מבורך.
אבל אם זה נובע ממרדנות, או מניסיון לחקות את תרבות המערב בצורה מותרת (לכאורה) או ששמים חצאית מעל המכנס עד ש... אז זה פסול...
הכל תלוי מאיפה זה נובע...

אני
דתיים >>
לצפיה ב-'רק חצאית'
רק חצאית
07/10/2006 | 22:03
11
ויש לציין רק חצאיות צנועות יש היום חצאיות שממש לא מותאמות לבנות מהמגזר הדתי ולפי דעתי החצאיות האלו יותר גרועות ממכנסיים...אבל זה כבר נושא אחר לדיון.

חג שמייח!!!
דתיים >>
לצפיה ב-'אבל מה זה החוסר ידע הזה?'
אבל מה זה החוסר ידע הזה?
07/10/2006 | 22:12
6
11
אנשים. באמת.

אני לא הולכת עם מכנסיים כי אני אוהבת חצאיות, ובדיוק מהסיבה שאני רואה כאן--אנשים מייד חושבים שמי שהולכת עם מכנסיים היא פחות דתייה. אני גאה בדתיותי ורוצה שמי שיסתכל עלי ממבט ראשון ידע שאני יהודייה דתייה. אבל לפני שאתם מתחילים לקטלג נשים שהולכות עם מכנסיים כ"מתביישות בדתיותן", אולי תבינו קודם כל מה הבעיה ההלכתית בה.

יש שני עניינים: צניעות, וכלי גבר (דהיינו, אסור לגבר להסתובב עם בגדים של אישה ולהיפך).

בעניין צניעות, יש מכנסיים שבהחלט לא עונים על הדרישות מבחינת צניעות--האלו עם גזרה נמוכה או צמודים כאלה וכד'. אבל יש גם מכנסיים מרווחים שאין בהם כל בעיה של צניעות. לדעתי מכנסיים אלו יכולים להיות יותר צנועים מאשר החציות שמכסות את הברך שאפילו חרדיות הולכות איתן (עם גרבי ניילון מתחת). כשהיא יושבת או כשרוח נושבת, לא משנה מה, לא יראו יותר מהרגל שלה מאשר היא התכוונה שיראו. זה נותן לה לנוע יותר בחופשיות ולא לפחד שמישהו יראה לה יותר מהרגל.

בעניין כלי גבר, בימינו זה כבר לא בעיה, כי יש מכנסיים שתופרים במיוחד בשביל נשים, וזה בפירוש נחשב כיום לכלי אישה בנוסף לכלי גבר. תחשבו רגע על מקומות כמו תימן, בהם היה מקובל לחלוטין שנשים תלבשנה מכנסיים.

אז אל תקפצו מייד לסטיגמות. תחשבו קצת.
דתיים >>
לצפיה ב-''
07/10/2006 | 22:17
2
5
זה סתם סטיגמות, יש אצלנו בנות דתיות עם שמלות ושרוולים וה' ישמור איך הם מתנהגות ולעומת זאת אני מכיר בנות עם מכנסיים שיותר צדיקות
ממני, הכל אינדיוידואלי
דתיים >>
לצפיה ב-'יותר צדיקות ממך'
יותר צדיקות ממך
08/10/2006 | 00:43
1
9
מה זה אומר?
דתיים >>
לצפיה ב-' תיקון'
תיקון
08/10/2006 | 06:15
9
יותר דתיות ממני

אני עדיין לא צדיק..
דתיים >>
לצפיה ב-'את לא מתכוונת לומר'
את לא מתכוונת לומר
08/10/2006 | 09:18
2
8
שהנשים בתימן הלכו עם מכנסיים בלבד, אלא מתחת לחצאית - והן עשו זאת כהחמרה בצניעות, כך שאי אפשר להביא מכאן ראיה לצניעותה של זו שהולכת במכנסיים בלבד, גם לעניין כלי גבר אין בזה ראיה משום שאין דרכו של גבר ללבוש מכנסיים מתחת לחצאית וצורת לבישה זו אכן אינה כלי גבר, בשונה ממכנסיים בלבד. (אם כי טענתך בדבר מכנסיים המיועדות לנשים יש בה יותר ממשהו, וזאת צריך לשאול פוסקי הלכה)
דתיים >>
לצפיה ב-'הן לא עשו את זה כי זה נוח? '
הן לא עשו את זה כי זה נוח?
08/10/2006 | 09:43
1
4
לצפיה ב-'בדור הקודם'
בדור הקודם
08/10/2006 | 10:05
6
מי שהיתה לא מספיק צנועה היה לה מאוד לא נוח...
דתיים >>
לצפיה ב-'אני נגד מכנסיים'
אני נגד מכנסיים
07/10/2006 | 22:20
13
כמו מישהי שכבר כתבה כאן.. גם אני הולכת עם מכנסיים בבית בתור פיג'מה אבל ממש לא יוצאת מהבית עם מכנסיים.

הורס אותי שיש בנות שחושבות שהיום עם החצאיות הלא צנועות שיש אז עדיף כבר מכנסיים. זה ממש לא נכון. תחפשו חצאיות צנועות. או כאלה שטוענות שהיום מותר מכנסיים כי המכנס הוא כבר לא כלי גבר, זה רק נסיון להגמיש את ההלכה לרצונות שלך.

חשוב להקפיד על ההלכה וללכת רק בחצאיות, צנועות כמובן.

דתיים >>
לצפיה ב-'הרבה יותר קל..'
הרבה יותר קל..
07/10/2006 | 22:41
1
7
למצוא הסברים למה כן ללבוש ולמה זה מותר..
אבל קבעו משהו.. ורשום "ועשית ככל אשר יורוך"
אז כל מי שלא עושה מה שאומרים הוא לא מאמין מספיק בתורה ובמה שכתוב בה..
דתיים >>
לצפיה ב-'הצהרות כאלה'
הצהרות כאלה
07/10/2006 | 22:59
4
מעצבנות אותי. מאד.

הרבה יותר קל להגיד שהכל אסור מאשר למצוא היתרים, לא ההיפך. וברור שיש רבנים שאומרים שאסור, אבל יש גם כאלה שמתירים. "קבעו משהו"? מי קבע? למי? יש קונטקסט לדברים. יש בסיס להלכה. לא סתם ממציאים דברים ומאכילים לנו מה לעשות ואיפה ללכת. זה שההליכה במכנסיים הפכה להיות "לא כשרה" בגלל שהיא מיוחסת לאנשים פחות דתיים זה פשוט עיוות של ההלכה עצמה. אני לא אומרת שכל הבנות צריכות ללכת עכשיו עם מכנסיים. אני אומרת שזה הרבה פחות חמור מאשר אנשים כל הזמן אומרים. להגיד שמי שהולכת במכנסיים "לא מאמין מספיק בתורה ובמה שכתוב בה", זה בכלל מוגזם.
דתיים >>
לצפיה ב-'גם אני-לובשת רק חצאיות.'
גם אני-לובשת רק חצאיות.
07/10/2006 | 23:14
8
כשאני בבית-אני עם מכנסיים(מטעמי נוחות).
אבל-בכל יציאה מהבית,אני לובשת חצאית.
אה..ואין לי שום בעיה-עם חצאיות מעל מכנס(למרות,שאותי אישית-זה לא ממש מלהיב)
דתיים >>
לצפיה ב-'דעתי לכאן ולכאן'
דעתי לכאן ולכאן
07/10/2006 | 23:32
2
7
מצד אחד זה כלי גבר. מצד שני עדיף שהמכנסיים יכסו לגמרי את הרגליים מאשר תלך עם חצאית ויראו לה ת'תחתונים. גם אם החצאית ארוכה, היא עלולה לעוף ברוח.
בעבר היינו צריכים להעיר לאשה שבאה עם מכנסיים לבי"כ. כיום, לצערנו, צריך להתפלל שלא תגיע במחשוף או במיני.
דתיים >>
לצפיה ב-'ועוד בעניין הכלי גבר'
ועוד בעניין הכלי גבר
07/10/2006 | 23:34
1
3
שאלתי פעם את ג'קי לוי (מהטלויזיה) איך הוא עושה קוקו שזה כלי אשה. הוא ענה לי שבעבר גם הלכו הגברים עם שמלות.
דתיים >>
לצפיה ב-'כמו סקוטים'
כמו סקוטים
08/10/2006 | 15:26
3
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
07/10/2006 | 23:55
6
לדעתי כל בת דתייה צריכה ללכת עם חצאית ובלי הקלות וסייגים שזה בסדר ללכת עם מכנסיים
אבל גם אחת שהולכת עם מכנסיים והיא דתייה היא לא בהכרח כופרת
פשוט כל אחת והסיבות שלה.
אבל בעיקר, אסור להכליל לפה ולפה

דתיים >>
לצפיה ב-'לי זה לא משנה...'
לי זה לא משנה...
08/10/2006 | 00:24
7
6
בס"ד

עד לא מזמן הייתי הולכת עם מכנסיים רחבות והפסקתי לא מטעמי דת...
אני רואה נשים עם מכנסיים רחבות וכיסוי ראש ואומרת לעצמי- וואלה- זה אחלה!

כנראה שאני פה בדעת יחיד לגבי הנושא, אבל כשאני רואה בנות שכביכול לובשות חולצת 3/4 וחצאית וכל הבטן שלהן בחוץ והחולצה צמודה או שהחצאית ממש ממש צמודה ו/או קצרה- אז אני אומרת לעצמי- אז מה זה שווה שהן לובשות חצאית וחולצת 3/4?!?!
אני שונאת את הסטיגמות האלה שאם בחורה לובשת מכנסיים אז זה עושה אותה אוטומטית לפחות דתיה..
דתיים >>
לצפיה ב-'אבל זה עדיין איסור..'
אבל זה עדיין איסור..
08/10/2006 | 00:26
2
4
לצפיה ב-'או קיי-'
או קיי-
08/10/2006 | 00:41
1
6
בס"ד

אבל תסכימי אית שגם אסור ללכת עם בגדים צמודים כי זה לא צנוע, אבל על בנות כאלה לא מסתכלים בעין עקומה כי העיקר שהשרוול הוא באורך המתאים...

כשאני הולכת לקנות בגדים אני בודקת קודם כל דבר אחד- אם הבגד לא מכבד אותי בתור יהודיה בת של מלך- אני לא אלבש אותו בחיים!
(ואני דווקא מקפידה עם עצמי יותר ממה שאתם בטח חושבים לעצמכם אחרי שקראתם את ההודעה הנ"ל שלי).
דתיים >>
לצפיה ב-''
08/10/2006 | 10:52
לצפיה ב-'ברור'
ברור
08/10/2006 | 01:05
2
7
שצריך לבדוק לגבי מראה כללי, ולא לחשוב רק בקטנות ובראש מתובנת.
ולא שאני חושבת שתמיד אני הכי צנועה בעולם.
ואם מותר לי לשאול, איזה טעמים כבר יש להפסיק ללבוש מכנס אם לא דת? (לא נוח - אל תגיבי.)
דתיים >>
לצפיה ב-'טעמים אישיים...'
טעמים אישיים...
08/10/2006 | 01:35
1
3
לצפיה ב-''
08/10/2006 | 01:47
2
בס"ד

חחחחחחחחחחח
סתם... פשוט היה נמאס לי לחפש מכנסיים רחבים כי קשה למצוא..
דתיים >>
לצפיה ב-'מסכים אתך'
מסכים אתך
08/10/2006 | 07:12
4
בס"ד

שבוע טוב ומועדים לשמחה.
דתיים >>
לצפיה ב-'דעתי היא...'
דעתי היא...
08/10/2006 | 01:24
6
לגבי המכנס אני לא כ"כ מבינה את הבנות שהולכות עם מכנסיים (ואני לא מתכוונת רחבות, מתאימות כאלה.. אלא על מכנסיים רגילים) וקוראות לעצמן דתיות כמו שאני לא מבינה את הבנות שהולכות צמוד וכו' וקוראות לעצמן דתיות וצנועות ("השרוול 3/4..."), קיצר, דת זה יותר פנימיות... אני לא חושבת שבת דתייה צריכה ללכת עם מכנס וכמובן לא עם חולצות צמודות, ואם כבר עם מכנס אז לפחות שיהיה רחב למדייייי....
אני לא הולכת עם מכנסיים, נראה לי שפחות מטעמי דת ויותר מטעמים אישיים, ז"א כשהייתה לי אפשרות ללכת עם מכנסיים (מכל מיני סיבות) בחרתי שלא ללכת מטעמים אישיים וכיום אפשר לומר שגם מדת. כי באמת להיקרא בת דתייה ולייצג משהו מחייבת אותי במשהו...
הייתי בחופש הגדול באיזה קורס והיו שם בנות "דתיות" עם מכנסיים, וזה היה נורא מבדח אפילו בעיני החילונים שהיו בנינו... עד שאחד מהם שאל אחת מהן "מה הקטע שאת לומדת בביה"ס דתי והולכת עם מכנסיים"? ואוסיף שגם חולצותיהן לא היו בדיוק 3/4, התשובה שלה הייתה די מצחיקה ונכונה, אבל לא מתאימה לה, ללבוש וכו'...
אז באמת חשוב לדעתי שכל בת ון שקוראים לעצמם דתיים ייראו דתיים ויבינו שמעבר לאישיות שלהם הם בחרו לייצג משהו כללי, שהוא הדת. ותאמינו לי שעיני חילונים זה לא מוסיף לנו נק' זכות כשהם רואים בנים/בנות שעושים הפוך על הפוך וסותרים את הדת שלהם...

וואי זה יצא ארוך.. סורי.. חח

אנצל ואומר שמזמן לא יצא לי לכתו, אני שמחה שעכשיו יוצא לי,
שבוע טוב לכם פורום יקר וחג שמח!

לילה טוב
=]

נ.ב:
יתוש, אחלה סקר!
=]
דתיים >>
לצפיה ב-'תודה על ההתחשבות'
תודה על ההתחשבות
08/10/2006 | 02:01
6
אני בחלט נגד מכנסיים ולדעתי זה כן מראה על רמה דתית כלשהיא אי אפשר להתעלם מזה לגמרי
דתיים >>
לצפיה ב-'יש מצבים שבהם'
יש מצבים שבהם
08/10/2006 | 07:24
11
7
מכנסיים יותר צנוע מחצאית.

מה שאבסורדי הוא שבת שתלך עם חצאית שרואים בה את הברך (שזה לחלוטין לא צנוע) תחשב יותר דתיה-צנועה מבת שהולכת עם מכנסיים שעונה לכללי הצניעות של חלק מהרבנים.
דתיים >>
לצפיה ב-'השאלה היא לא מה יותר צנוע'
השאלה היא לא מה יותר צנוע
08/10/2006 | 08:33
10
6
זה כמו שתגידי שעדיף חולצה עם מחשוף מאשר חולצה סגורה וצמודה....
זו נבלה וזו טריפה.
מכנסיים אסור לבנות. נקודה.
אם יש חצאית לא צנועה, אז אסור ללכת איתה.
לא מדובר פה על השוואות בין זאת שהולכת עם חצאית לא צנועה והשניה שהולכת במכנסיים. אף אחד לא שואל מי יותר צנועה, אלא מה נחשב צנוע.

דתיים >>
לצפיה ב-'מאיפה ההחלטיות???'
מאיפה ההחלטיות???
08/10/2006 | 09:15
9
5
אני יודעת שיש מכנסיים שעומדים בכללי הצניעות של חלק מהרבנים.
יודעת, לא חושבת ולא נדמה לי.
מאיפה ההחלטיות שמכנסיים אסור וזהו?
דתיים >>
לצפיה ב-'כי זה באמת אסור!'
כי זה באמת אסור!
08/10/2006 | 10:03
8
6
נמאס לי מכל ההקלות האלה וכמו שאמרו פה נמאס שמשווים בין מישהי שהולכת עם חצאית קצרה ולא צנועה לבין מי שהולכת עם מכנסיים ואומרים שזה יותר צנוע, כי זה לא נכון! שניהם לא צנועים ואסורים! וגם אם המכנס רחב לא אמורים ללכת איתו! אף רב לא מתיר ללכת עם מכנסיים רחבים ויש חלק מהרבנים שמתרים ללכת עם מכנס רחב מתחת לחצאית שהיא צנועה גם בלי מכנס מתחת.
זהו אין יותר על מה להתווכח בנושא זאת ההלכה וגם אם אתם לא מבינות אותה לא שאלו אותכם כל כך בנושא.
דתיים >>
לצפיה ב-'שניה, אתה יכול אולי להיות יותר'
שניה, אתה יכול אולי להיות יותר
08/10/2006 | 12:17
4
6
גועלי? כי אני לא ממש חשה את זה עד הסוף...

נכון, ההלכה מאוד ברורה, נכון יש בזה הרבה טוב ואני מאוד מסכימה עם הרבה מחוקי הצניעות (ועם חלקם לא) אבל, בדרך שבה אתה (Blablabla777) מציג את זה, יש לזה טעם לא טוב.

דרך ארץ קדמה לתורה.

מועדים לשמחה.

יעל (אני חושבת שבקרתי כאן מספיק כדי להתיג את עצמי סוף סוף).
דתיים >>
לצפיה ב-'להתיג=להציג'
להתיג=להציג
08/10/2006 | 12:18
לצפיה ב-'אני בת'
אני בת
08/10/2006 | 12:49
1
5
ובכלל לא התכוונתי להיות גועלית אני לא מבינה מה אמרתי לא בסדר בסה"כ אמרתי שאין מה להתווכח בנושא הזה כי זאת הלכה ואמרתי מה ההלכה. גם אני הייתי מתה ללכת עם מכנסיים כי זה יותר נוח ואפשר להגיד גם יותר יפה אבל אני לא הולכת כי אסור לי.

אילת...
דתיים >>
לצפיה ב-'אופס...'
אופס...
08/10/2006 | 14:03
7
כשחשבתי שאת בן, מה שאמרת היה מעצבן כי זה היה נשמע שובינסטי (לפחות כשקראתי את זה לראשונה).
חוזרת בי.
דתיים >>
לצפיה ב-'הילדבר יפה'
הילדבר יפה
08/10/2006 | 13:10
4
לצפיה ב-'מתוך כיפה...'
מתוך כיפה...
08/10/2006 | 12:41
2
6
חברתי ואני מתווכחות על מכנסיים.
והיא אומרת שיש רבנים שמתירים בטיולים עכשיו אני בעצמי לא מבינה כ"כ למה אסור מכנסיים-כדי להסביר לה את הטעות שלה ואני מקווה שתוכל לעזור לי להסביר לה מה הבעיה ולמה כ"כ חשוב לשמור על צניעות. (בכלל)
מקווה שהבנת את השאלה ושתוכל לעזור לי
המון תודה...

ב"ה

אור שלום.

חברתך צודקת בכך שיש רבנים שמתירים.

ויש רבנים שאוסרים משום שקיים איסור עצמי לאשה ללבוש בגד שבמהותו שייך לאיש, משום "לא ילבש" (שו"ת צי"א חי"א סימן סב).ולדעתם יש איסור ללבוש מכנסים רחבות אפילו מתחת החצאית. וכך דעתו של הרב מרדכי אליהו שליט"א.

אך גם המתירים לבישת מכנסיים שמיוחדים בצורתם לנשים,(כגון שרוו'ל) מסכימים, שאף שאין איסור "לא ילבש", מכל מקום אסור משום חוסר צניעות (שו"ת ישכיל עבדי ח"ה יו"ד סימן כ).

ויש פוסקים שמתירים ללבוש מכנסים רחבות של נשים,
ובודאי שמותר מתחת החצאית.
ומי שעושה כך יש לה על מי לסמוך.

דעי לך כי מעבר לדיון ההלכתי את צריכה לשאול את עצמך, מאיזה מקום בנפש נובע הצורך להשתמש במכנסיים?
אם זה נובע ממקום טהור:לשמור על יותר צניעות בטיולים, או מטעמים אישיים וטעמי נוחות-,
אז זה בסדר.

אבל אם הצורך נובע ממקום לא כל כך טהור:
כגון למשוך תשומי או לחקות אופנת מערב וכדומה,
אז זה לא בסדר. נ ק ו ד ה .
ניראה לי כי כשהשאלה הזו הופנתה לרב מרדכי אליהו והוא אסר,הוא לקח גם בחשבון שלא ניתן לחלק בין בת לבת ,בין צורך לצורך בין בנות חו"ל לבנות הארץ,
וכ"ו ולכן הוא אמר שאסור.

בכל מקרה מכנסים מתחת החצאית עדיף רצוי וראוי על מקרה,
שיוצאים לטיול במסגרת מתאימה ויכול להגרם אפילו קצת חוסר צניעות.

עייני גם ב:

http://www.kipa.co.il/ask/show.asp?id=7501

http://www.kipa.co.il/ask/show.asp?id=7341

בברכה,

עוזיאל

דתיים >>
לצפיה ב-'אממ'
אממ
08/10/2006 | 12:56
1
3
את יכולה לנסח שוב את השאלה כי לא כל כך הבנתי אותה.
בעיקרון הבנתי את התשובה של הרב.

(אגב אני בת ואני רק בת 16.5 ואני לא כל כך רבנית אבל אני אשמח לעזור =) )

אילת...
דתיים >>
לצפיה ב-'זאת לא שאלה שאני שאלתי'
זאת לא שאלה שאני שאלתי
09/10/2006 | 09:47
2
אלא שו"ת קיים.

את התשובות בשביל עצמי כבר מצאתי ממזמן.
טענת שזה אסור וזהו, רק הבאתי דוגמא של שו"ת אחד מהרבה שמראה שזה לא לגמרי אסור, נכון... הרבנים עפ"י רוב לא רואים את זה בעין יפה, אבל אסור זה לא בהכרח.
דתיים >>
לצפיה ב-'אני בעד מכנסיים!!'
אני בעד מכנסיים!!
08/10/2006 | 10:43
2
12
אם אני אלך עם חצאית יצחקו עלי
דתיים >>
לצפיה ב-''
08/10/2006 | 10:54
3
לצפיה ב-'יופי יתוש, נורא בוגר....'
יופי יתוש, נורא בוגר....
08/10/2006 | 15:00
8
אתה מעלה נושא לדיון
נותן לכל התרנגולות להכנס אחת בשנייה
ואז מקריץ בדיחה צולעת.....ממש יופי!

סתםםםםםםםםםםםם  
בכיף
חג שמח

ואגב, אני לא אגיב לנושא כי:
חרשנו
מיצינו
טחנו מים
ושוב חרשנו
ושוב מיצינו
ו......................זה נמאס כבר    
דתיים >>
לצפיה ב-'זה שירשור חשוב!'
זה שירשור חשוב!
08/10/2006 | 14:22
4
6
ואותי מעניין במיוחד...
אני בדרך לעבודה אבל היום בערב אחזור
דתיים >>
לצפיה ב-'נמנעת ואסביר מדוע!'
נמנעת ואסביר מדוע!
08/10/2006 | 19:30
3
7

מצד אחד,

הזיהוי הראשוני של בחורה דתיה זה חצאית, וחולצה עם שרוולים ארוכים.

בלי חצאית, היא יכולה להיות כל אחת ולא דתיה ולא חילונית ... סתם אחת.

עכשיו לגבי הצד השני חוזרות בתשובה יכולות לומר, למה לא מקבלים אותנו עם מכנסיים?

מה אני דתיה לכל דבר!!!

אמרתי את שלי,

אגב עדיין לא ישבתי בסוכה, שלא לדבר על לאכול או לישון בסוכה לא נטלתי לולב,

מישהו מזמין???
דתיים >>
לצפיה ב-'שוקולית'
שוקולית
09/10/2006 | 16:41
2
5
דחוף למסרים..

אגב קבלת את המכתב???
דתיים >>
לצפיה ב-'לא לא קיבלתי מה יש במסרים???'
לא לא קיבלתי מה יש במסרים???
09/10/2006 | 18:22
1
3
לצפיה ב-'סוכריות'
סוכריות
09/10/2006 | 19:08
1
לצפיה ב-'סבבה, תאמת זה בשביל הדווקא באולפנה'
סבבה, תאמת זה בשביל הדווקא באולפנה
08/10/2006 | 19:32
6
לצפיה ב-'טוב עכשיו אחרי שקראתי הכל...'
טוב עכשיו אחרי שקראתי הכל...
08/10/2006 | 22:58
6
6
רציתי להגיד ככה:
לכל אלו שאומרות בצורה חד משמעית "תפסיקו להקל, תפסיקו להגיד מכנס רחב יותר צנוע מחצאית קצרה וכו'...". אני רוצה להגיד שעם כל הכבוד הזמנים משתנים. כן, כן הזמן משתנה ואיתו גם רוח ההלכה. ואני אסביר, כמו שיש דברים וסייגים שהיו נכונים לפני מאה מאתיים שנה והיום הם לא רלוונטיים כך יש דברים שפעם היו לא רלונטיים והיום כן. כמו מכנסיים. לפני חמישים או מאה שנה נשים שלבשו מכנסיים (דתיות הכוונה) נחשבו ל"כופרות". זה ממש ממש לא היה מקובל, תימן או לא תימן!
אבל כיום שיש קצת יותר פתיחות (וכשאני אומרת פתיחות אני לא מתכוונת לפריצות חלילה פשוט להבנה יותר של דברים אחרים או אולי ליברליות ולא בפן השלילי) אפשר לראות דברים שכבר אינם רלוונטיים, כמו למשל המכנסיים. היום ברוך ה' יש כ"כ הרבה סוגי מכנסיים, גיזרות וכד' שזה לא חוכמה לבוא ולקבוע לא וזהו! אני לא חושבת שצריך ללכת ראש בקיר, כאלו זאת ההלכה. עובדה שישנן הלכות שהשתנו עם הזמן. צריך להבין שמכנסיים על בחורה דתית אינם אומרים בהכרח "אני פורצת גבולות, אני פתוחה יותר מדתייה שהולכת עם מכנסיים" יכול להיות שאותה בחורה, דתייה מאוד ושיקוליה ללכת עם מכנסיים הם נוחיות בלבד, יכול להיות גם שלא. אבל כאן צריך להפריד ולהבין שהדת שלנו ברוך ה' לא שחור ולבן. יש גם אפור ואני לא חושבת שאלו הקלות של ימנו שאנשים "פחות" דתיים עשו, אלא ישנם דברים שבוחנים מחדש. ואין מה לעשות. מי שרוצה להיות עם הראש בקיר ולהגיד שהיא לא הולכת עם מכנסיים כי ככה ההלכה שיהיה לה לבריאות, אבל מי שמתעניינת ובודקת יכולה לראות שהיום ישנם דרכים ללכת עם אבל לא לעבור על איסור הלכתי. (וגם לא להקל)
שנייה, אבל חשבתם פעם למה קבעו שדווקא חצאית היא הצניעות הגדולה ביותר ולא מכנסיים? זהו שלא שרבנים קבעו החברה אז קבעה, ז"א אם זה כלי גבר או כלי אישה לכן צריכים לבדוק את התקופה. (ובלא קשר, בנות שממש לא מבינות שאם הן הולכות עם חצאית מיני או חולצה צמודה הן לא מקפידות יותר מממשהי שהולכת עם מכנס).
כל מה שאני אומרת שלא צריך לקחת את עניין המכנסיים בצורה כ"כ כבדה וקשה כמו שחושבים שהיא, התקופה משתנה אנשים, תבינו. בעוד 10 שנים יכול להיות שכל הדתיות ילכו עם מכנס וכיסוי ראש וגם יכול להיות שלא, רק תבינו שדברים משתנים. וכל מי שחושבת או חושב שבחורה עם מכנס היא פחות דתייה שיבושם לו אבל לטעמי הוא טועה.
ועובדה מוכחת היא שרבנים רבים מתירים את העניין ואין זה אומר שהם רבנים פחות דתיים לא?
דתיים >>
לצפיה ב-'רוח ההלכה לא משתנה'
רוח ההלכה לא משתנה
08/10/2006 | 23:02
5
4
אבל זה נכון שיש מקומות שיותר ראוי להפעיל בהם שיקול דעת מאחרים..
דתיים >>
לצפיה ב-'בוודאי שרוח ההלכה משתנה'
בוודאי שרוח ההלכה משתנה
08/10/2006 | 23:05
4
5
כמו למשל עניין הנזמים, לפני מאות שנים נשים הלכו עם נזמים כדבר טבעי לחלוטין, ההפך כתוב בתורה שאלו היו חלק מתכשיטיהם וכיום נזם על בחורה דתית נחשב כמשהו לא בסדר. רוח ההלכה כן משתנה.
אם תרצה יש לי עוד דוג'.
דתיים >>
לצפיה ב-'אני לא לגמרי בטוח..'
אני לא לגמרי בטוח..
08/10/2006 | 23:10
3
3
רוח ההלכה הייתה מאז ומתמיד שנשים לא צריכות ללבוש דברים שלא ראויים להם..  המציאות בקשר לנזם כנראה השתנתה, אבל לא רוח ההלכה..
דתיים >>
לצפיה ב-'אז מזה בדיוק רוח ההלכה אם לא זה?'
אז מזה בדיוק רוח ההלכה אם לא זה?
08/10/2006 | 23:13
2
3
רוח ההלכה אומרת שינם דברים שכביכול אינם אסרים ממש ע"פ ההלכה אך בגלל התקופה מתירים או אוסרים אותם. או שאני טועה?
דתיים >>
לצפיה ב-'לא לגמרי בטוח'
לא לגמרי בטוח
08/10/2006 | 23:17
1
1
אני הייתי יותר מגדיר את רוח ההלכה ככיוון המנחה, כמו שכתבתי למעלה בתור דוגמא שנשים לא אמורות ללבוש בגדים שלא מתאימים לנשים או בגדים לא צנועים, מה בדיוק נכנס לתוך ההגדרה הזאת, את זה קובעים המציאות ושיקול הדעת של אנשים..
או שאולי אנחנו בכלל אומרים אותו דבר.. ?
דתיים >>
לצפיה ב-'נראה לי שדי אותו הדבר...'
נראה לי שדי אותו הדבר...
08/10/2006 | 23:19
1
לצפיה ב-'מאיר נקודה...'
מאיר נקודה...
09/10/2006 | 00:56
6
7
אני חושב שהשירשור הזה מוכיח שוב שבעניין של דבקות במצוות ועבודת ה' הבנות לוקחות אותנו, הבנים, בכיס הקטן.
קבלו ח"ח ויישר כח גדול...

בזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל...
דתיים >>
לצפיה ב-'אה... "בזכות נשים צדקניות"'
אה... "בזכות נשים צדקניות"
09/10/2006 | 08:03
5
5
לא קראתי את השרשור כלל, אולם הנימה שלך נשמעת לי אירונית למדי- דווקא בסוגיא שם (כמדומני בבבלי סוטה י"א) "צדיקותן" של השים מתבטאת בזה שהן מפתות את בעליהן לבעול אותן...
דתיים >>
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
09/10/2006 | 10:59
4
6
ואני חשבתי שזו הטבילה במי קרח- או שלזה אתה קורה פיתוי?! (או שאני בדיון אחר...ואז מתנצלת).
דתיים >>
לצפיה ב-'הא? נדמה לי שאת קצת מבולבלת'
הא? נדמה לי שאת קצת מבולבלת
09/10/2006 | 11:57
1
5
בבלי סוטה דף י"א עמוד ב':
דרש רב עוירא: בשכר נשים צדקניות שהיו באותו הדור - נגאלו ישראל ממצרים, בשעה שהולכות לשאוב מים, הקב"ה מזמן להם דגים קטנים בכדיהן ושואבות מחצה מים ומחצה דגים, ובאות ושופתות שתי קדירות אחת של חמין ואחת של דגים, ומוליכות אצל בעליהן לשדה, ומרחיצות אותן וסכות אותן ומאכילות אותן ומשקות אותן ונזקקות להן בין שפתים...
דתיים >>
לצפיה ב-'לפי ההמשך נראה שכן אבל'
לפי ההמשך נראה שכן אבל
10/10/2006 | 00:07
4
אני זוכרת ששמעתי משהו על הנשים במהלך ההסטוריה (והאמת שזה לא משנה אם שמעתי משהו מובנה או לא כי זה בכל אופן התרחש) שהיו טובלות אפילו במי קרח כי לא היה להן משהו אחר ובזכותן... (זה החלק שאני לא זוכרת במדוייק אבל דיי קל להשלים אותו לבד על המשכיות עמ"י וזכויותיו וכו').

דתיים >>
לצפיה ב-'ואם כבר נחה עלי הרוח'
ואם כבר נחה עלי הרוח
09/10/2006 | 12:32
1
7
אז הרי לך חלקו הראשון של אחד המדרשים היפיפיים (והתמוהים) של חז"ל
דתיים >>
לצפיה ב-'ממממ'
ממממ
10/10/2006 | 00:12
5
1.תודה על ההקדשה
2.מה?! ?! ?! או בעברית- אכן הזוי ביותר ובלתי מובן בעליל.
דתיים >>
לצפיה ב-'חצאית (:'
חצאית (:
09/10/2006 | 14:09
3
לצפיה ב-'סליחה?'
סליחה?
09/10/2006 | 16:53
8
אלוהם מה הולך פה? אתם עכשיו מגדירים אותנו לפי לבוש??
תאמינו לי שאני דתייה חזקה יותר מחצי מהבנות זשהולכות עם חצאיות
זה שאת הולכת עם חצאית זה לא אומר שאת יותר דתייה מאחת שהולכת עם מכנסיים.. לאן הגענו אנשים?!?!
אני חושבת שמכנסיים זהה יותר צנוע מחצאיות כן אין מה לעשות את יושבת החצאית מתרוממת למעלה את נופלת רואים לך הכל מכנס הוא סגור יכול להיות שהוא גם לא צמוד
אבל הוא צנוע!
דתיים >>

הודעות אחרונות

11:06 | 11.10.19 אורחים בפורום
10:18 | 07.10.19 playtrip
22:14 | 02.10.19 אורחים בפורום
16:30 | 02.10.19 אורחים בפורום
16:08 | 02.10.19 אורחים בפורום
01:13 | 26.09.19 עם ישראל בחר
12:23 | 22.09.19 אורחים בפורום
04:31 | 20.09.19 Eadric2
23:20 | 15.09.19 אורחים בפורום
20:32 | 10.09.19 אורחים בפורום
03:00 | 08.09.19 אורחים בפורום
23:56 | 25.08.19 ממולדה999
22:00 | 17.08.19 אורחים בפורום
16:07 | 12.08.19 שלום אך שווא2
21:50 | 08.08.19 קליבר 11

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ