אמירת קדיש

the ror

New member
נראה לי שלא הבנת. האמירת קדיש באתר נעשית בתשלום.

זה באמת לא משנה מי אומר את הקדיש...
אגב, קדיש על אדם שנפטר נאמר במניין (10 אנשים) ככה שאדם בודד לא אמור להגיד אותו לבד/בליבו.

the ror

New member
לא בטוח, לא. אבל די בטוח שלא משנה אם זה נעשה בתשלום או לא.

סורי, פשוט לא ברור לי מה הייתי אמור להבין מהקישור...
הקישור הוביל אותי לעשרות סרטונים.
לא בטוח מה המסר שאתה מצפה שאבין מהקישור אבל רק מהכותרות אציין שסגולה זה לא מצווה ולא הלכה. זה בקושי מנהג. כך שבעיני טיעונים על סגולות שונות באמת לא ישנו בעיני.

the ror

New member
לא מזלזל. פשוט לא מקבל אותם כמצווה או הלכה.

יש גם אנשים שמתפרנסים מקיבוץ נדבות למרות שאין להם שום מניעה מלעבוד. זה לא אומר שאתחיל להתייחס לקיבוץ נדבות כאל עבודה.
זה שיש תעשיה שלמה על משהו לא אומר שזה הדבר הרצוי או הנכון.
&nbsp
יש תעשיה בינלאומית של בשר שמסתמכת על לא מעט צער בעלי חיים כדי לחסוך בהוצאות ולהגדיל רווחים. זה לא אומר שזה רצוי או נכון לצער בעלי חיים. ובאותה מידה אם מישהו ינסה לשכנע אותי שזה נכון לצער בעלי חיים בגלל זה אני גם אגיד שאין לזה בסיס.

the ror

New member
שאלת "למה עצוב?". עניתי. כי זה בתשלום.

אני אדם דתי בפורום דתיים כך שהתשובות שלי (למיטב ידיעתי) הן בהתאם להלכה.
נראה שהחוסר הבנה והבלבול שלך נובע מזה שאתה שוכח איפה אתה ולמי אתה מגיב (ולפעמים על מה).
שבוע טוב=)

the ror

New member
כן, וגם לאנשים שלא.. דתיים הולכים לפי התורה וההלכה כך שפרסום

פה דוקא מצביע שהם ניסו יותר להציע את זה לאנשים שלתורה ולמצוות יש יותר משקל מלסגולות.

the ror

New member
אני לא מחליט מה המשמעות של המילה דתיים אבל נראה שאתה מנסה

למצוא משמעות שונה... אשמח לשמוע מה המקור לחידוש.
&nbsp
https://he.wikipedia.org/wiki/דתיים
"דתיים הם מגזר סוציולוגי במדינת ישראל, המגדיר את בני הציבור היהודי שהם בעלי זיקה חזקה לדת ומקיימים את מצוותיה."
&nbsp
סגולות הם לא דת ולא חלק ממצוות הדת. אגב, יש גם הרבה חילוניים שמאמינים בסגולות, זה הופך אותם גם לדתיים?
&nbsp
נראה שהתבלבל לך מי זה "כולם" שאתה חושב שאתה מדבר בשמם. ואהבתי איך אתה שואל את עצמך ועונה לעצמך. בדיון עם אחרים רצוי גם להכליל את האחר ודעותיו בדיון. בלוגים למשל הרבה יותר יתאימו לשיחות עם עצמך.

the ror

New member
נראה שהרוח נפלה ממש חזק הפעם...
טעות שלי כנראה. חשבתי

שניסית לשם שינוי להגיב בצורה הגיונית.

the ror

New member
זה בסדר אם אתה לא מסוגל לקבל או להציג הגדרה ברורה של מילה.

אני רק משקף מציאות. הגדרה ברורה של מילה. גם אני במקומך הייתי בוחר להמשיך לדבר באוויר במקום להציג מקור לחידושים שאתה מנסה להציג.

ssss62

New member
אמירת קדיש

חברים, רציתי לספר לכם על "קדיש לנשמה" ממוקמים בעיר הקודש צפת, ומפעילים אתר אינטרנט שניתן לקבל בו מידע רב אודות דיני אבילות ,הקדיש והנצחה וגם אפשר להתייעץ אתם בשאלות הלכתיות, באתר ניתן להזמין שירות אמירת קדיש במצבים שאין מי שיאמר

the ror

New member
פשוט בושה. עשרות אם לא מאות בתי כנסת יגידו בשמחה קדיש לעילוי

נשמה בחינם...
צריך רק לפנות לגבאי של בית הכנסת (רצוי בית כנסת במקום המגורים של הנפטר) ולהסביר שמדובר באדם שאין מי שיגיד עליו קדיש.
בני ישראל ערבים זה לזה. מגוחך ועצוב שמישהו מצפה לתשלום מלכתחילה על דבר כזה והופך את זה ממצווה לעבודה.
בהרבה מקומות אנשים תורמים לבית כנסת שבה אומרים את הקדיש אבל זה לא הכרח ולא נדרש.
כאמור, עצוב.

the ror

New member
כי זה בעצם ניסיון לגבות כסף על חוסר ידיעה של אנשים שהשירות

הזה נעשה בעשרות אם לא מאות מקומות בחינם.
שלא לדבר שזה הופך את החסד הפשוט והמינימלי הזה שנעשה עם הנפטר לעבודה - וזה עצוב בעיני.

למעלה