לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2606526,065 עוקבים אודות עסקים

פורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דתיים :)
מספר נקודות חשובות בכניסתכם הראשונה לפורום - 

* יש להסתכל בתקנון הפורום (המופיע תחת "אודות הפורום והנהלתו") על מנת למנוע אי הבנה.

* נבקש להמנע מכתיבת הודעות בפורום בשבתות ובמועדי ישראל.

* אין לפרסם בפורום מוצרים, עסקים או קישורים ללא אישור הנהלת הפורומים. לחילופין, ניתן לפרסם בלוחות הפורום או בחתימתכם האישית.

* המענה לשאלות הלכה הינו בגדר מענה על פי ידע אישי ולא מהווה פסיקת הלכה, למעט מיקי* (המנהל) אשר הינו רב מוסמך  (ניתן לפנות אליו דרך המסרים).

גלישה מהנה והשתלבות נעימה בפורומינו!
המשך >>

לצפיה ב-'איסור העליה להר הבית'
איסור העליה להר הבית
12/08/2019 | 16:07
10
22
יש מודעה של הרבנות בכניסה להר הבית האוסרת כניסה ליהודים. הסיבה הניתנת בגלל שכולנו טמאי מתים. מי שבקי בתלמוד יודע שטומאה לא סיבה מספקת למנוע מיהודים לעלות להר הבית. התלמוד במסכת סנהדרין אומרת שטומאה הותרה בציבור. הכוונה שאם כל הציבור טמאי מתים אז מותר לעלות להר הבית. עובדה יש בית כנסת בהר הבית מעל הכותל. היה תקופה שיהודים נכנסו להר הבית להתפלל בבית הכנסת שנמצא בהר הבית. אולי אפשר לפתוח את הבית הכנסת לתפילת יהודים כדי למנוע סכסוכים עם הערבים.
דתיים >>
לצפיה ב-'אסור ליהודי להתפלל על ההר כמו שאסור לאישה להתפלל ברחבה'
אסור ליהודי להתפלל על ההר כמו שאסור לאישה להתפלל ברחבה
13/08/2019 | 10:18
9
17
רחבת הכותל הוכרזה בית כנסת כדי להנהיג תפילות כמנהג האורטודוקסיה היהודית.
הר הבית הוכרז מסגד כדי להנהיג תפילות מוסלמיות כמנהג הוואקף.

כמו שאי אפשר לפתוח את רחבת הכותל לתפילת נשים (כולל ספר תורה תפילין וכו') כך אי אפשר לפתוח את הר הבית לתפילת יהודים.
אם רוצים לפתוח - יצטרכו את שניהם. מה נראה לך הסיכוי שיסכימו?
דתיים >>
לצפיה ב-'אתה טועה. אין איסור ליהודים להתפלל בהר הבית. יש שם בית כנסת'
אתה טועה. אין איסור ליהודים להתפלל בהר הבית. יש שם בית כנסת
<< ההודעה הנוכחית
13/08/2019 | 16:13
8
22
שיהודים התפללו בו מאות שנים. ראיתי תמונה של יהודי נכנס לבית כנסת בהר הבית. כרגע המשטרה קובעת מי נכנס להר הבית. 
דתיים >>
לצפיה ב-'יש הוראה מפורשת '
יש הוראה מפורשת
20/08/2019 | 10:25
7
11
מהרבנים הראשיים, ומכל הרבנים כמעט, שאסור באיסור חמור להכנס להר הבית.
הם גם שמעו שהיה שם בית כנסת, ובכל זאת מי שנכנס להר הבית הוא עלול לעבור על איסור כרת.
אלה שעולים להר, מה יש להם מזה ?
ההר ניהיה שלנו פתאום ?
זה התגרות בערבים, זה מלבה שנאה, וזה יכול להביא אותם לפגוע בנו.

מי שרוצה לעשות משהו מעולה למען עם ישראל, שיפגין ויהפוך את העולם על זה שהוואקף שולט בהר וגוזל אוצרות יהודיים הסטוריים
דתיים >>
לצפיה ב-'נראה לי שיש פה בלבול בין הוראות ופסיקות הלכתיות לבין הנחיות'
נראה לי שיש פה בלבול בין הוראות ופסיקות הלכתיות לבין הנחיות
22/08/2019 | 01:03
6
11
ואמירות פוליטיות.
כל אדם "עלול" לעבור על איסור כרת. זו לא סיבה לאסור דברים מותרים...
עניין הלכתי בצד (שאני רחוק מלדעת בוודאות מה נכון/אסור הלכתית), רוב התגובה שלך היא פוליטית.
"זה התגרות בערבים, זה מלבה שנאה, וזה יכול להביא אותם לפגוע בנו."
אני ממש לא מסכים. באותה מידה עצם הקיום של עם ישראל הוא "התגרות בערבים". מי ששונא ישנא בכל מקרה. ומי שמעוניין לפגוע בנו ינסה לעשות את זה בכל מקרה.
אני לא יודע מה מבלבל אותך. קודם כל, כן, ההר הוא שלנו. הוא במדינת ישראל ותחת האחריות של מדינת ישראל. מדינת ישראל היא היחידה המאפשרת גישה לשלושת הדתות למקומות הקדושים להם.
אם אני טועה וההר לא שלנו, אשמח שתתקן אותי ותגיד לי מתי ההר נכבש חזרה ומי כבש אותו?

"מי שרוצה לעשות משהו מעולה למען עם ישראל, שיפגין ויהפוך את העולם על זה שהוואקף שולט בהר וגוזל אוצרות יהודיים הסטוריים"
מה נראה לך העליה להר עושה אם לא הפגנת נוכחות במקום שיש לנו זכות מלאה להיות בו? זו בהחלט הפגנה לגיטימית והכרחית. ברור שהוואקף משמיד ממצאים ארכיאולוגיים (נמצאו סימנים לכך בפסולת בניין שהוצאה מההר) אבל לא ברור לי איך הגישה שלך אמורה לשפר/ לתקן את המצב.
דתיים >>
לצפיה ב-'ביולי אוגוסט 2017 הוואקף כבש עוד פעם את הר הבית'
ביולי אוגוסט 2017 הוואקף כבש עוד פעם את הר הבית
22/08/2019 | 15:12
5
11
ממשלת ישראל (העאלק הימנית ביותר מאז הקמת המדינה) החליטה להציב מגנומטרים בכניסות להר הבית. אפילו לא בהר עצמו, רק בכניסות.
הוואקף החליט שלא יהיו מגנומטרים.
בוצעה החלטת הריבון האמיתי בהר הבית, אין מגנומטרים. משמע - ממשלת ישראל והוואקף החליטו שההר לא שלנו.

ביקור של יהודים בהר הבית לא הופך את ממשלת ישראל לריבון בהר הבית, בדיוק כמו שביקור עשרות אלפי יהודים באומן לא הופך את ממשלת ישראל לריבון של אומן, ממשלת אוקראינה היא הריבון.
קואליצית השלטון בישראל נבחרה באופן דמוקרטי ומבצעת את רצון העם, בי"ז אלול יש סיכוי ראלי שהקואליציה הזו תבחר עוד פעם כשממשלת ישראל, זאת אומרת שזהו רצון העם. העם היהודי היושב בישראל לא מעוניין להיות הריבון בהר הבית.
ולמי יש לך תלונות? לראש ממשלת ישראל? לחברי הקואליציה? חו"ח, יש לך תלונות לאיזשהו ניק עלום בפורום נשכח, כאילו שהדברים תלויים בו.
כשהעם יבחר קואליציה שתחליט שהיא הריבון בהר הבית ותפעל כמו ריבון בהר הבית - תספר לי.
דתיים >>
לצפיה ב-'... בגלל זה יש חיילים ושוטרים ישראליים בהר הבית?'
... בגלל זה יש חיילים ושוטרים ישראליים בהר הבית?
23/08/2019 | 05:54
4
10
נו, באמת...
אפשר להתלונן על החלטות כאלה מהיום עד מחר אבל זה לא משנה את זה שמדינת ישראל היא האחראית לשמור על השקט והביטחון בהר הבית. אני מסכים שמצבים כאלה הם מצחיקים ואפילו מגוחכים אבל קצת נסחפת עם המסקנות... ככה זה בפוליטיקה...

"ביקור של יהודים בהר הבית לא הופך את ממשלת ישראל לריבון בהר הבית, בדיוק כמו שביקור עשרות אלפי יהודים באומן לא הופך את ממשלת ישראל לריבון של אומן, ממשלת אוקראינה היא הריבון."
נכון. כיבוש ההר הוא זה שהפך את ממשלת ישראל לריבון. וכאמור, צה"ל והמשטרה הם אלה שתפקידם לשמור על כך והם אלו שאחראים על הכניסות להר הבית.

התבלבלת. אין לי תלונות לאף אחד. אמרתי את דעתי. משום מה נשמע שאתה זה שמתלונן על דבריי עכשיו...
ואני אמשיך להביע את דעותיי בלי קשר למה שיקרה בבחירות...
אם יש לי תלונות לנבחרי הציבור שלנו אני אביע אותם עם ההצבעה שלי בקלפי או בהפגנות שאני אמצא לנכון לקחת חלק בהן כדי להביע את דעותיי. בהחלט מסכים איתך שלהתלונן למישהו זר בפורום לא ישנה מדיניות שאני לא מסכים איתה (בגלל זה לא עשיתי את זה ולא הצעתי את זה).
דתיים >>
לצפיה ב-'יש ריבונות רשמית, ויש ניהול'
יש ריבונות רשמית, ויש ניהול
28/08/2019 | 08:04
3
8
ישראל היא הריבון הרשמי, אבל לאחר מלחמת ששת הימים, שר הביטחון דאז, משה דיין, העניק את כל הניהול של הר הבית לווקף. לדעתי טעות היסטורית, אבל דעתי היא חסרת משמעות. אלה הן העובדות.
כך מי שבפועל נמצאת השליטה בידו לגבי הר הבית, והדבר נעשה במנדט שניתן ממשלת ישראל מאז 1967 זה הווקף. תרצה או לא. 
דתיים >>
לצפיה ב-'נשמע שאתה מבלבל בין המסגד לבין הר הבית...'
נשמע שאתה מבלבל בין המסגד לבין הר הבית...
29/08/2019 | 05:53
2
8
הוואקף אכן מנהל את המסגד. ויש לו השפעה על האוכלוסיה המוסלמית באיזור. כך שאתה יכול להגיד שיש לו מידת שליטה (שורה תחתונה הוא - או המדינה שהוא מייצג- השפיע על הממשלה מספיק כדי למנוע הצבת מגנומטרים בכניסה).
אבל אין לו שום שליטה על הר הבית. אין לו צבא, שוטרים או שום סוג של פיקוח על האיזור. השליטה והפיקוח הקיים הוא ישראלי לחלוטין.
זה שמדינת ישראל בוחרת לא לעשות דברים מסוימים משיקולים פוליטיים לא סותר את זה שהיא בהחלט יכולה.
דתיים >>
לצפיה ב-'לא, אני מדבר על הר הבית'
לא, אני מדבר על הר הבית
30/08/2019 | 22:31
1
7
ולא רק על מסגד אל אקצה. 
העברת השליטה לווקף מלכתתילה הייתה משיקולים פוליטיים. וכיוון שמדובר בהחלטת ממשלה, תיאורטית ניתן להחליט אחרת.
אבל עד שלא יוחלט אחרת זה המצב. 

דתיים >>
לצפיה ב-'בהנחה שזה נכון, במה מתבטאת העברת השליטה שעליה אתה מדבר?'
בהנחה שזה נכון, במה מתבטאת העברת השליטה שעליה אתה מדבר?
10/09/2019 | 03:23
4
אם אכן היתה עוברת שליטה כלשהי על הר הבית אז זה היה אמור להיות רק בסמכות הווקף להחזיר את השליטה שאתה טוען שהוא קיבל. זה שהממשלה יכולה לשנות את דעתה מבהיר לי שהווקף קיבל רק סמכות מוגבלת ולא שליטה.
לא סתם היינו צריכים פיזית לכבוש את הר הבית.
דתיים >>

הודעות אחרונות

11:06 | 11.10.19 אורחים בפורום
10:18 | 07.10.19 playtrip
22:14 | 02.10.19 אורחים בפורום
16:30 | 02.10.19 אורחים בפורום
16:08 | 02.10.19 אורחים בפורום
01:13 | 26.09.19 עם ישראל בחר
12:23 | 22.09.19 אורחים בפורום
04:31 | 20.09.19 Eadric2
23:20 | 15.09.19 אורחים בפורום
20:32 | 10.09.19 אורחים בפורום
03:00 | 08.09.19 אורחים בפורום
23:56 | 25.08.19 ממולדה999
22:00 | 17.08.19 אורחים בפורום
16:07 | 12.08.19 שלום אך שווא2
21:50 | 08.08.19 קליבר 11

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ