לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2608026,080 עוקבים אודות עסקים

פורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דתיים :)
מספר נקודות חשובות בכניסתכם הראשונה לפורום - 

* יש להסתכל בתקנון הפורום (המופיע תחת "אודות הפורום והנהלתו") על מנת למנוע אי הבנה.

* נבקש להמנע מכתיבת הודעות בפורום בשבתות ובמועדי ישראל.

* אין לפרסם בפורום מוצרים, עסקים או קישורים ללא אישור הנהלת הפורומים. לחילופין, ניתן לפרסם בלוחות הפורום או בחתימתכם האישית.

* המענה לשאלות הלכה הינו בגדר מענה על פי ידע אישי ולא מהווה פסיקת הלכה, למעט מיקי* (המנהל) אשר הינו רב מוסמך  (ניתן לפנות אליו דרך המסרים).

גלישה מהנה והשתלבות נעימה בפורומינו!
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לגבי היהדות והטבע. '
שאלה לגבי היהדות והטבע.
30/12/2018 | 11:31
72
103
יוצא לי המון להתקל בהתנגדות של הדת להומוסקסואליות, אבל לא רק מפני שיש איסור מהתורה, אלא גם בגלל שזו תופעה שהיא כביכול "לא טבעית". הרבה דתיים אומרים את זה גם על נשים לוחמות, שזה לא טבעי, כלומר משתמע מזה שבני אדם נבראו עם טבע מסויים ולא צריך ללכת נגדו. פשוט כי ככה זה בטבע. מצד שני, הרי כל מהות הדת היא התגברות על הטבע. כיבוש של דחפים טבעיים היא חלק מהותי מכל הדתות האברהמיות, התפיסה היא שהאדם לא צריך להכנע לטבע היצרי והבהמי שלו אלא להתעלות מעליו.
אני מרגיש שיש כאן יחס דואלי למה שנחשב "טבעי". לפעמים הגישה היא ש"טבעי" = טוב, משפחה פטריארכלית, תפקידים מסורתיים לאשה ולגבר, כל אלה טובים מפני שהם טבעיים, כלומר אדם צריך ללכת עם הטבע שלו, והומוסקסואליות היא רעה מפני שהיא אינה טבעית. ובפעמים אחרות הטבע נתפש כמשהו שלילי שיש לכבוש. איך מיישבים את הסתירה?
דתיים >>
לצפיה ב-'להבנתי'
להבנתי
30/12/2018 | 17:09
2
28
מי שמשתמש במונחים האלה, מבדיל בין הטבע הייצרי ובין טבע הנשמה. בטבע היצרים נכון לפעמים להיאבק, בעוד שטבע הנשמה נמצא בהרמוניה עם הראוי והרצוי.

דתיים >>
לצפיה ב-'כלומר ישנם שני "טבעים"'
כלומר ישנם שני "טבעים"
30/12/2018 | 19:50
1
19
אחד חייתי ואחד נשמתי? אהבתי את התשובה. אשמח אם תרחיב עוד.
דתיים >>
לצפיה ב-'טבעים'
טבעים
31/12/2018 | 00:41
14
אי אפשר להגיד שזה לא טבעי לגנוב או לרכל וכדומה - אחרת לא היו גנבים ורכלנים בעולם.
מצד שני, כל מי שלא אוטם את עצמו יכול להרגיש שזה מנוגד לטבע של הנשמה.
כן, מתרוצצים באדם טבעים שונים ומנוגדים בו זמנית.
כשאומרים שאדם פועל נגד הטבע (לטוב או לרע) מובן שאין הכוונה שהוא עושה משהו על-טבעי, ניסי. אלא שהוא עושה משהו שמנוגד לנטייה מסוימת של הנפש או הנשמה. אם מדובר במעשה כנגד נטיית נפש ירודה - הרי זה טוב. אם מדובר במעשה כנגד נטייה נשמתית גבוהה - זה רע.
בסופו של דבר, גם היכולת להגיע להכרה מוסרית או דתית היא חלק מטבע האדם. וכשאדם פעל כנגד ההכרה המוסרית הוא פועל במובן מסוים נגד הטבע. ומההבט הזה, לא טוב לפעול כנגד הטבע.
דתיים >>
לצפיה ב-'שלום, אשמח שנעמיד את הנחות היסוד שהצגת על דיוקן...'
שלום, אשמח שנעמיד את הנחות היסוד שהצגת על דיוקן...
30/12/2018 | 18:03
3
33
1. מתי קיבלת תגובה של הדת להומוסקסואליות? אני מניח שהכוונה שלך שנתקלת בדתיים שמתנגדים להומוסקסואליות...
2. מה ההגדרה להומוסקסואליות שאותם דתיים מתנגדים אליה? יש דתיים שמתנגדים לאקט המיני בלבד. יש כאלה שמקבלים את האיסור מהתורה אבל לא רואים פגם בחיי זוגית חד מיניים. יש כאלה שמתנגדים לכל דבר שהם לא מבינים/מכירים (פחד מהשונה)...
3. אתה מערבב בין המונחים של טבע, טבעי, ויצר כאילו הם עם אותה משמעות...
4. "לפעמים הגישה היא ש"טבעי" = טוב, משפחה פטריארכלית, תפקידים מסורתיים לאשה ולגבר, כל אלה טובים מפני שהם טבעיים, כלומר אדם צריך ללכת עם הטבע שלו, והומוסקסואליות היא רעה מפני שהיא אינה טבעית." לפעמים? רצוי לציין על מה אתה מדבר ולא לדבר בצורה עמומה כי אז תמצא את עצמך בונה טיעונים עוד יותר עמומים וחסרי טעם...
5. כשמערבבים מספר מושגים שונים ומציגים אותם כסותרים אז נוצרת סתירה שצריך ליישב... כשמתייחסים לדברים במשמעות ובהקשר הנכון אני לא רואה שום סתירה...
אשמח להתייחס לסתירות ממוקדות יותר שאולי אליהם התכוונת כי בצורה כללית שכזו די קשה לי להבין על מה אתה מדבר ולהתייחס ברצינות.
דתיים >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
30/12/2018 | 18:43
2
25
1. מן הסתם, עם הדת היהודית עצמה לא הצלחתי לדבר (היא לא קיימת במציאות), אז נאלצית להסתפק במי שמייצג אותה, רבנים, בוגרי ישיבות, מחזירים בתשובה, וכו.

2. רוב הרבנים שהכרתי מתנגדים לתופעה בכללותה. 

3+4+5 לא כ"כ הבנתי מה לא ברור במה שאני אומר. בהכללה, אני מתכוון שהדת לפעמים מציינת "טבעי" בתור משהו טוב, כאילו שאדם צריך ללכת לפי הטבע שלו. אבל בפעמים אחרות טבעי מוצג כמשהו שצריך להתגבר עליו. זאת נראית לי סתירה. 
דתיים >>
לצפיה ב-'ואי, לא נעשה סדר עם אף אחד מהנקודות...'
ואי, לא נעשה סדר עם אף אחד מהנקודות...
31/12/2018 | 02:26
21
1. שוב, אתה עושה סלט שלם מכל כך הרבה זרמים ודעות שונות ומנוגדות ומצפה שלא תהיה סתירה...

2. ושוב, "תופעה"? אכפת לך פשוט לדבר בצורה ברורה ולהגיד על מה אתה מדבר? הרי כבר ציינתי שיש כל כך הרבה הגדרות וצורות התייחסות שונות למילה המאוד לא ברורה הזו...

זה העניין, שזה לא ברור... לא ברור מה אתה אומר ובהתאם לא ברור איך אתה מצפה להתייחסות ברורה...
כל אדם יכול לפעמים להתייחס או לציין משהו כ"טבעי" כמשהו טוב ובפעמים אחרות כמשהו שצריך להתגבר עליו... היצר המיני הוא משהו "טבעי", משהו טוב וגם משהו שצריך להתגבר עליו. אתה מכיר מישהו שלא יסכים עם זה? זו רק דוגמא אחת להכללה לא ברורה שלך והקישור הלא ברור שלך לדת בכלל ולדתיים (לסוגיהם וגווניהם השונים) בפרט.
דתיים >>
לצפיה ב-'התורה מצביעה על דרך נכונה'
התורה מצביעה על דרך נכונה
31/12/2018 | 21:41
13
לאושר בעולם הזה ובעולם הבא.
יש טבעי שהוא טוב, ויש טבעי שהוא רע,
התורה מציינת בקשר למעשה ארץ כנען שזו תועבה, יש גם לברר מה זה בדיוק תועבה,
על כל פנים, היה נחוץ לתורה לציין את האיוולת שיש לאדם לא פעם כשתרבות שלימה מקדשת דרך עקומה - שכל הגברים יתהוללו רק עם גברים, וכל הנשים יבחרו לחיות רק עם נשים, והדרכים העקומות שהם עושים כדי להגיע לסוג חיים כזה שהוא נגד הטבע של הרוב המכריע של האנשים
דתיים >>
לצפיה ב-'התורה מצווה אותנו'
התורה מצווה אותנו
30/12/2018 | 21:47
46
33
להתרחק מתועבות עמי כנען ועמי מצריים, לרוב המכריע של האנשים משכב זכר זה תועבה, הציווי של התורה מתאימה גם להיום ; שלא יעודדו קשרים לא בריאים אלו, קשרים כאלו וזוגיות כזאת היא לא בריאה ולא מומלצת, ויש בעיה להביא ילדים עם קשרים כאלה, וההורים לבם נשבר לאיזה סיכון ולאיזה חברה הילד שלהם נפל, למרות שהוא גם נמשך לבנות והיה לו חבירה בעבר והיה מאושר איתה..
לגבי הומואים, אז גם אם הם במצוקה אז שינסו להמנע ממשכב זכר שזה איסור תורה, כוונת התורה כדי שלא נעודד בעקיפין תועבה זו, ומי שעדיין יהיה במצוקה - נמצא לו פיתרון, גם בעבר היו כמה וכמה פיתרונות בעניין.
וכמובן שתמיד תקף הכלל ; חביב אדם שנברא בצלם
דתיים >>
לצפיה ב-'בקשר לתגובתך'
בקשר לתגובתך
02/01/2019 | 18:54
45
26
שלום קליט, שמי טובה ואני מהתוכנית למניעת בריונות ברשת.
יש הרבה אמירות לא נכונות בדברייך, אך נראה כי הינך חושב שכולם חושבים כמוך. לא כל מה שהיה בתורה מתאים להיום, ולראיה, היום לא סוקלים נשים, היום לא ממיתים מחללי שבת וכולי. משכבי זכר הן לא "תועבות עמי כנען ועמי מצרים". מאז ומתמיד גם ליהודים מסוימים היתה משיכה לגברים, תרצה או לא. מי קבע שאלו קשרים לא בריאים? היום יש זוגות גברים או זוגות נשים שאתה רואה אותם בזוגיות שלמה ומאושרת, סיפורי זוגיות שגם הזוגות הסטרייטים מקנאים ביציבות ובעוצמה שלהם. לגבי ילדים, כיום יש קומבינציות רבות, כמו רווקות שמביאות עם זוג הומואים, לסביות שמביאות עם גבר, פונדקאות וכולי. יש קבוצות תמיכה להורים שמתקשים והורה אמיתי הוא הורה שיקבל את הילד שלו בכל דרך שבה הילד הולך, ויש הורים שלמים עם העובדה שבנם הוא הומו. גם אם יש ילד שהוא חוזר בתשובה, לא היית רוצה שהוריו ינדו אותו.
לגבי משכב זכר, אין לך זכות לקבוע לאנשים לא לממש את התשוקה שלהם, האם אתה היית מוכן שמישהו או משהו יאסרו עליך משהו שהוא טבעי ונעים לך וכיף לך? ודאי שלא. נראה כי במשפט "נמצא לו פתרון", אתה רומז על טיפולי המרה. במדינות רבות טיפולים אלו אסורים בחוק. גם בישראל הוכחה פעם אחר פעם חוסר היעילות של טיפולים אלו שעדיין ממשיכים להיעשות לצערי. טיפולים אלו גורמים נזקים נפשיים איומים, ששנים לוקח להתגבר עליהם ואף לאובדנות של ההומוסקסואליים. אינך יכול לבטל נטיה של אדם בהינף יד. סתם שתדע, שרוב האוכלוסייה הכללית תומכת במתן זכויות שוות לקהילה הגאה.
דתיים >>
לצפיה ב-'שלום טובה, הבריונות שבתגובתך מצערת'
שלום טובה, הבריונות שבתגובתך מצערת
<< ההודעה הנוכחית
05/01/2019 | 19:54
44
28
יש הרבה אמירות לא נכונות בדברייך, אבל במיוחד צרמו לי הבריוניות שבהן:
- סחר בילדים הוא פשע חמור ביותר. גם אם תעטפי אותו בשמות מטופשים. סחר בילדים אסור בכל מדינות העולם החופשי.
- הניסיון שלך לתת לגיטימציה לאנשים "לממש את התשוקה שלהם" היא מסוכנת וחמורה. יש אנשים שיש להם תשוקות לא בריאות וחובה עלינו כחברה לעזור להם להתרפא.
- להוציא שם רע על טיפולים רפואיים מוכחים שמטרתם לעזור לאנשים במצוקה זאת בריונות. הניסיון שלך להשאיר את האנשים במצוקתם יוביל אותם לאובדנות.
דתיים >>
לצפיה ב-'לבוא ולומר על פוסט כ"כ חכם שהוא בריוני זו גישה של בריון.'
לבוא ולומר על פוסט כ"כ חכם שהוא בריוני זו גישה של בריון.
07/01/2019 | 13:19
43
26
לומר על הולדת ילדים של זוגות חד מיניים - סחר בילדים הינה פשע שלא יסולח.

לידיעתך, לאחרונה התגלתה שערוריה ,כאשר במגזר החרדי פעלה קבוצה שלקחה בכוח ילדים שנולדו לנערות צעירות שלא במסגרת הנישואין ומכרה אותם להורים חשוכי ילדים, חרדים כמובן. זה סחר בילדים והוא מתקיים אצל החרדים.

אני מסכים איתך ש - ציטוט "אנשים שיש להם תשוקות לא בריאות וחובה עלינו כחברה לעזור להם להתרפא." ובמיוחד לאלו שמסתובבים במקומות ציבוריים ומתנפלים על עוברים ושבים במטרה להכריחם להניח תפילין למשל. או לאותם חרדים שיש להם תשוקה לזרוק אבנים על שוטרים או ללהפריע לתנועה ברחובות מרכזיים . ככל שהם יטופלו מהר יותר , ייטב לכולנו.
ולסיכום, טיפולי המרה נמצאו במחקרים של רופאים בכירים ואובייקטיביים כמסוכנים ביותר. כל מי שתומך בטיפולים מהסוג הזה הוא גרוע מביריון, הוא פושע ומקומו מאחרוי סורג ובריח.
דתיים >>
לצפיה ב-'נראה שפספסת כמה שיעורים בביולוגיה'
נראה שפספסת כמה שיעורים בביולוגיה
07/01/2019 | 21:12
42
28
אין שום קשר בין הסחר שמבצעים חברי כת הלהטב בילדים לבין "הולדת ילדים".
אם אתה לא יודע מה משמעות "הולדת ילדים" תצטרך לקחת קורסים משלימים בביולוגיה.

ובקשר לטיפולים להקלת סבל בעלי נטיות הפוכות - מדובר בטיפולים יעילים ומוכחים.
טיפולים דומים מקובלים גם בפדופילים ובעלי הפרעות נוספות ומוסכמים על כולם.
דתיים >>
לצפיה ב-'חבר יקר, הפנם גם אם זה ממש קשה לך :'
חבר יקר, הפנם גם אם זה ממש קשה לך :
07/01/2019 | 21:53
20
26
במיגזר החרדי מתקיים מזה שנים מסחר בילדים שנולדו לנערות צעירות (מתברר שגם בחורה חרדית יכולה להתחרמן...) שלא במסגרת נישואין. הנערות נילקחות למקום מיסתור, לעיתים גם לחו"ל ושם הן יולדות את הילדים שנמכרים תמורת בצע כסף למשפחות חרדיות. אתה יכול להמשיך ולקשקש עד 100 כמה שתרצה, אלו העובדות. 

זוג לסביות שלוקחות תרומת זרע ויולדות ילדים, עושות זאת בגלוי ולא למען בצע כסף. רוב המדינות המערביות עיגנו בחוק את התהליך הזה. ישנם כמה מדיניות חשוכות שאוסרות על כך, ואם זה לא מוצא חן בעינך, אתה מוזמן לעבור לאחת מהן.

ממש היום , ישנה כתבה שבה רופאים מומחים ופסיכולוגים פירסמו מחקר שמסקנותיו הן שטיפולי המרה מסוכנים ולכן הם יוצאו  מחוץ לחוק. במדינה דמוקרטית, מן הראוי לציית לחוק כמדומני. אם לא מתאים לך, אתה מוזמן לעבור למדינה אחרת.

מה שאני אוהב בפוסט שלך שאתה מסכם את דעתך ההזויה ב :" שזה מוסכם על ידי כולם."
רק במשטרים אפלים הדעה של המנהיג היא הדעה של כולם.

יום טוב עם בשורות טובות חביבי.

דתיים >>
לצפיה ב-'אתה חמוד כשאתה משקר. לא נורא.'
אתה חמוד כשאתה משקר. לא נורא.
07/01/2019 | 22:21
19
24
אין לאף אחד בעיה עם בנות שמגדלות את הילדים שלהן.
יש בעיה עם בנים שסוחרים בילדים שאינם שלהם. סחר שאסור בכל המדינות המתוקנות בעולם.

אין, לא היה ולא יהיה שום חוק שאוסר על טיפול להקלת סבלם של הסובלים מהפרעות בחיי האישות שלהם.
לא מתאים לך - מוזמן להקים מדינה משלך ולקבוע בה את חוקי סדום שאתה כל כך אוהב.
דתיים >>
לצפיה ב-'יפה , התקדמת צעד נאה קדימה.'
יפה , התקדמת צעד נאה קדימה.
07/01/2019 | 22:50
18
18
יהיה הרבה יותר נכון וגם קל לאפשר לך ולחבריך להקים מדינה חשוכה .
כבר היום חלק מחבריך נמצאים בקשרים טובים עם המדינה האירנית. מדוע שלא תצטרפו אליהם שם ? זה יהיה מיזוג נהדר.
כולנו נרוויח מזה. שווה לך לנסות, זה כדאי !.
ב ה צ ל ח ה .
דתיים >>
לצפיה ב-'אנחנו פה כי זו ארצנו'
אנחנו פה כי זו ארצנו
07/01/2019 | 22:59
17
21
לא מתאים לך - מוזמן ללכת ולהקים לך מדינת סדום משלך.
דתיים >>
לצפיה ב-'מסכים בהחלט, פה זה ארצינו'
מסכים בהחלט, פה זה ארצינו
08/01/2019 | 12:08
16
20
לכן כל החרדים (מהזן שלך) מוזמנים להצטרף לחבריהם , משתפי הפעולה עם האייטולות באירן. שם תוכלו לסרס, לסקול באבנים כל מי שהתנהגותו לא מוצאת חן בעיניכם.
תראה איך אני מקל עליך, אינך צריך להקים מדינה (זה יהיה קשה לך ולחבריך) ולכן אני מציע לך משהו מין המוכן, רק תגידו "רוצים אנו" והאייטולות יקבלו אתכם בזרועות פתוחות.
ויפה שעה אחת קודם !!

ב ה צ ל ח ה 

דתיים >>
לצפיה ב-'השנאה שנוטפת מההודעות שלך מבחילה'
השנאה שנוטפת מההודעות שלך מבחילה
08/01/2019 | 12:57
14
26
מה גם שאני לא חרדי. מעולם לא הייתי.
וחרדים הם לא "זן".
דתיים >>
לצפיה ב-'אתה מוזמן לכתוב מה אתה "כן". ( לא מעניין מה אתה "לא")'
אתה מוזמן לכתוב מה אתה "כן". ( לא מעניין מה אתה "לא")
09/01/2019 | 22:24
13
18
כל מה שאתה מוצא בפוסטים שלי , מקורם אך ורק בראשך. 
תתגבר ותתמודד.
דתיים >>
לצפיה ב-'אני יהודי מארץ ישראל'
אני יהודי מארץ ישראל
10/01/2019 | 08:56
12
20
נעים להכיר
מה אתה?
דתיים >>
לצפיה ב-'לצורך הדו שיח הזה - אני ישראלי. שנמשיך ?'
לצורך הדו שיח הזה - אני ישראלי. שנמשיך ?
10/01/2019 | 10:46
11
12
לצפיה ב-'מאחר ואתה לא יודע מי אתה, אני אעזור לך.'
מאחר ואתה לא יודע מי אתה, אני אעזור לך.
12/01/2019 | 20:12
10
21
1. אתה מעוניין שדין תורה יחליף את בית המשפט.
2. אתה מוכן שיעלו על בג"ץ עם D10 (יותר חזק מ D9)).
3. כאשר עשרות אלפי חרדים מקבלים הוראה - שימו בקלפי את הפתק "הזה", מבחינתך זו שיאה של הדמוקרטיה.
4. אתה תומך בכיבוש ארץ ישראל התנכית, מנהר פרת בצפון ועד לנילוס בדרום.
5. אתה בעד השתתפות בכתוב בסעיף 4 אבל רק ב"אהלה של תורה".
6. מבחינתך, נבחר ציבור (שלמעשה נבחר על ידי המיפלגה לא הציבור) גם אם הוא בור מוחלט עם רמת משכל נמוכה, מושחת , יכול להיות שר שקובע בדיני נפשות בממשלה. מבחינתך זו שיאה של הדמוקרטיה.

יש לי עוד, אבל זה מספיק כפתיח.
שבוע טוב.

דתיים >>
לצפיה ב-'לא'
לא
13/01/2019 | 12:04
9
2
לצפיה ב-'חוכמוליגי חמוד. לא מעניין מה אתה לא חושב או לא מסכים. '
חוכמוליגי חמוד. לא מעניין מה אתה לא חושב או לא מסכים.
13/01/2019 | 23:50
8
11
תתיחס לכל סעיף ותאמר בבקשה, מה כן צריך להיות במידה ולטענתך מה שכתוב אינו משקף אותך.

דתיים >>
לצפיה ב-'החשיבה השטחית שלך נובעת מחשיבה גזענית סטריאוטיפית טיפוסית'
החשיבה השטחית שלך נובעת מחשיבה גזענית סטריאוטיפית טיפוסית
14/01/2019 | 08:51
7
12
השטחיות שאתה חי בה לא מאפשרת לך ללמוד ולהכיר אנשים אחרים - אז אתה משליך את הגזענות הסטריאוטיפית שהמצאת על כל מי שאתה לא מכיר.
תתבגר.

אם תרצה התייחסות לכל סעיף:
1. לא.
2. לא.
3. לא.
4. לא.
5. לא.
6. לא.
דתיים >>
לצפיה ב-'"חשיבות גזענית סטריאוטיפית" הוא משפט שלקחת מן המוכן'
"חשיבות גזענית סטריאוטיפית" הוא משפט שלקחת מן המוכן
14/01/2019 | 17:13
6
19
בלי להבין את משמעותו. זה מאפיין את מרבית התגובות שלך. אתה משתמש ב"מילים גבוהות" בלי להבין את משמעותן, העיקר שתחשב לחכמ(ולוג). ניחא. זו בעיה רק שלך.
ניקח רק כדוגמא את תגובתך לסעיף 1. 
לא פירטת בעד מה אתה כן, אז אני אעזור לך - שנינו מסכימים שמחר בבוקר צריך לפרק את כל מוסדות הרבנות שמתקיימים בהם דיונים משפטיים בנושאי אישות או בכל נושא משפטי אחר בין אדם לחברו. נכון ? 

מסלול החיים שבחרת להאמין בו, ששם  את הדת ונספחיה  מעל לכל הינו מסלול שמוביל בסופו של דבר למשטרים אפלים. היום אתה מרגיש שאתה במסלול הנכון כי זה מה שקורה במדינה הקטנה שלנו, יותר קיצונים, יותר דתיים, יותר הדתה ויותר אמונות משיחיות. אולי אתה חש שאוטוטו המשיח ממש בדרכו אלינו....והמהפכה תצא לדרך...אז רק להזכירך, גם מחוללי המהפכה הצרפתית בסופו של דבר שילמו בחייהם על ידי חבריהם למהפכה. 

דתיים >>
לצפיה ב-'מדהים שבן אדם יכול להיות כל כך רדוד'
מדהים שבן אדם יכול להיות כל כך רדוד
14/01/2019 | 20:38
5
12
אבל מה שמדהים יותר - שאתה חושב שכולם רדודים כמוך.

אגב, אם אתה רוצה דוגמאות למשטרים אנטי דתיים ומה היה בסופם - תלמד קצת על רוסיה של סטאלין, סין של מאו וקמבודיה של פול פוט.
דתיים >>
לצפיה ב-'נתחיל מהסוף .'
נתחיל מהסוף .
14/01/2019 | 21:51
4
15
רוסיה של סטאלין עמדה בגבורה במלחמת העולם השניה, צא ולמד על הקרב בסטלינגראד. 
סין של היום אינה שונה מסין של מאו והיא בדרך להיות מעצמה מספר אחת בעולם.
כל מה שקרה ברוסיה ובסין בעבר ובהמשך, דהיום, אינו קשור כלל להיות השלטון חילוני למהדרין. 
עכשו נגיע לפתיח שלך.
אני מניח שאתה סובל מרגשי נחיתות חמורים.
רק מי שמרגיש חלש ונחות מעביר ביקורת כמו "רדידות" ומאשים ב"חשיבה גזענית וסטריאוטיפית" וכל זאת בכדי להרגיש חזק ולו לרגע.
תהנה.

דתיים >>
לצפיה ב-'לא קשור לשלטון החילוני?!'
לא קשור לשלטון החילוני?!
14/01/2019 | 23:10
3
14
הם רצחו ושחטו מיליונים בשם שנאתם לדת.
לא מליונים - עשרות מיליונים!
השלטון החילוני רצח בשם שנאת הדת יותר ממה שאנושות רצחה בכל שנות קיומה!
אף דת, מעולם, אפילו הרצחניות שבהן, לא רצחה בכמות שרצחו השלטונות האנטי דתיים.
אז צדקת בדבר אחד:
"מסלול החיים שבחרת להאמין בו מוביל בסופו של דבר למשטרים אפלים"
דתיים >>
לצפיה ב-'ראה, עם בורות קצת קשה לקיים דיון.'
ראה, עם בורות קצת קשה לקיים דיון.
15/01/2019 | 00:28
2
14
אתה החלטת שסטלין ומאו רצחו עשרות מיליונים בשל שנאתם לדת. אז החלטת, צעקת ואפילו כתבת, אז מה ? 
כל הטיהורים שנעשו בעולמינו, גם אלו של סטאלין ושל מאו, כולם מבוססים על התאווה לשלטון יחיד. כנ"ל פרנקו בספרד והאייטולות באירן . כולם סוג של פאשיזם. עולמך מוליך אותך בדרך הסלולה בדיוק לאותו מקום.
דתיים >>
לצפיה ב-'מדויק. עם בורות קשה לקיים דיון.'
מדויק. עם בורות קשה לקיים דיון.
15/01/2019 | 09:22
1
11
לצפיה ב-'נו, אתה רואה, אנחנו אפילו מסכימים על משהו.'
נו, אתה רואה, אנחנו אפילו מסכימים על משהו.
15/01/2019 | 11:53
11
לצפיה ב-'3 מדינות ל 3 עמים, מדינת ישראל צריכה לסגת מעמנואל'
3 מדינות ל 3 עמים, מדינת ישראל צריכה לסגת מעמנואל
08/01/2019 | 14:25
15
ביתר עילית, מודיעין עילית וכו' בשלב ההתחלתי.
שם הדתיים יוכלו להקים לעצמם מדינת הלכה בה יוכלו לסקול באבנים את מי שקטף פרח בשבת או להושיב אישה בפישוק מעל חבית יין כדי לדעת אם היא בתולה.
הם גם כמובן יוכלו להחליט אם הם מתגוננים בפני האוייבים בלימוד תורה או באחיזת נשק.
ואם זה ילך טוב מדינת ישראל תוכל להמשיך ולסגת מעוד טריטוריות לטובת מדינת ההלכה.
דתיים >>
לצפיה ב-'טיפולים יעילים ומוכחים?'
טיפולים יעילים ומוכחים?
09/01/2019 | 10:18
20
27

אני אשמח לראות את ההוכחות לטיפולים האלה.
אין גם שום טיפול יעיל לפדופיליה, רק רק דיכוי היצר המיני (סירוס כימי). חוץ מזה שאין מה לשים פדופילים והומוסקסואלים בכפיפה אחת. פדופילים פוגעים בילדים. לעומת זה הומוסקסואלים המקיימים ביניהם יחסי מין בהסכמה אינם פוגעים באף אחד.
והנה מסמך של ההסתדרות הרפואית
תתעדכן קצת
https://cdn.doctorsonly.co.il/2019/01/נייר-עמדה-טיפולי-המרה.pdf
דתיים >>
לצפיה ב-'יש ים של שיטות וטכניקות'
יש ים של שיטות וטכניקות
09/01/2019 | 11:24
8
20
אני גם לא בקי בנושא.
נראה לי שאפשר לנתב פדופיל שיוכל לשלוט על עצמו ויקבל סיפוק בדרכים כשרות.
כשם שאדם עם נטיות רגילות - יודע לשלוט על עצמו,
יש את השיטה המדהימה "שלושת המימדים"
בדקו אותה ?
דתיים >>
לצפיה ב-'זה שיש הרבה שיטות לא אומר שהן יעילות'
זה שיש הרבה שיטות לא אומר שהן יעילות
09/01/2019 | 14:17
6
16
אני עדיין מצפה להפניה למחקר. האם יש לך?
שליטה על דחפים לפדופיל זו לא שיטה ל"המרה". זה אומר שהמשיכה שלו עדיין קיימת, רק שהוא נמנע מלממש אותה. במקרה של פדופיל זה יותר מתאים, כי הפעולות שלו אכן לא "כשרות" ולא מבחינה הלכתית אלא מבחינה חוקית. הוא פוגע בילדים.
גם הומוסקסואלים יכולים לשלוט בדחפים שלהם , בדיוק כמו שכל אדם יכול לשלוט בדחפים שלו. רק במקרה שלהם אין סיבה לעשות את זה, משום שהם לא פוגעים באף אחד. ו"שליטה עצמית" כאמור אינה המרה של נטייה. 
אם אתה מכיר מחקר שפורסם בכתב עת מדעי שהראה את היעילות של הפיכת הומוסקסואלים לסטרייטים אשמח לקרוא אותו. ואם אין לך, חבל לכתוב סתם שטויות. 
דתיים >>
לצפיה ב-'אני כותב כאן כדי לעזור למי שזקוק '
אני כותב כאן כדי לעזור למי שזקוק
09/01/2019 | 20:03
5
17
חוץ מזה שאכן חסר הרבה מחקר בתחום של הרפואה המשלימה, זה לא אומר כמובן שהם לא עוזרות או מרפאות
דתיים >>
לצפיה ב-'כיצד פיזור דברי הבל עוזר?'
כיצד פיזור דברי הבל עוזר?
09/01/2019 | 20:41
4
12
הטיעון המתחמק שלך מגוחך, אפשר באותה מידה לומר שחסר הרבה מחקר על קריאה בקפה, אסטרולוגיה או קלפי טארוט או כדור בדולח, אז זה לא אומר שזה לא נכון.
מי שטוען לתוקף של שיטה, עליו להביא ראיות לכך. ומדבריך אני מבין שגם לא נכנסת לקישור שצרפתי.

דתיים >>
לצפיה ב-'לא נכנסתי לקישור'
לא נכנסתי לקישור
17/01/2019 | 22:40
3
11
וזה לא משנה.
שלושת המימדים עובד,
קלפי טארוט גם עובד,
מי שירצה אז מומלץ לו בחום שיבדוק את זה
דתיים >>
לצפיה ב-'אז אולי אפילו הגענו להסכמה'
אז אולי אפילו הגענו להסכמה
19/01/2019 | 21:12
2
6
אני אומר שטיפולי המרה עובדים בדיוק כמו שקלפי טארוט עובדים. מסכים איתי?

דתיים >>
לצפיה ב-'אני לא מכיר טיפולי המרה'
אני לא מכיר טיפולי המרה
22/01/2019 | 13:39
1
5
קלפי טארוט משקף לך מה שאתה מרגיש עכשיו, תבחר קלף אחד ותראה, זה עובדה.
לא מומלץ שתזלזל במה שאתה לא מכיר
דתיים >>
לצפיה ב-'אתה לא מכיר טיפולי המרה'
אתה לא מכיר טיפולי המרה
25/01/2019 | 09:49
2

ובכל זאת כתבת לפני כמה הודעות שיש ים טיפולים ושיטות יעילים.
כנראה שאין לך מושג על מה אתה מדבר. 
וזה שתגיד למשהו "עובדה" עדיין לא יהפוך את זה לעובדה.
הסגנון המאוד לא אינטליגנטי בלשון המעטה שאתה מפגין בתגובות מזכיר את זה של "קליט". האם נדבקת מהטמטום שלו או שאתם אותו אחד?
דתיים >>
לצפיה ב-'מה הקשר בין פדופיליה לרבנים? כל רב הוא פדופיל?'
מה הקשר בין פדופיליה לרבנים? כל רב הוא פדופיל?
14/01/2019 | 14:09
6
סליחה טעות קולמוס, תחליף את "פדופיליה" ב"הומוסקסואליות" ו"רב" ב"הומוסקסואל".
ה"טעות" באה להראות את האבסורד שבדבריך.
דתיים >>
לצפיה ב-'הטיפולים יעילים להקלת סבלם'
הטיפולים יעילים להקלת סבלם
09/01/2019 | 19:29
9
13
הטרור של כת הלהטב מדכא כבר שנים רבות את הכתיבה הרפואית בתחום.
הם אפילו נאלצו למחוק את ההפרעה מספר המחלות הפסיכיאטרי בעקבות הטרור הזה.
דתיים >>
לצפיה ב-'בקיצור דיבורים כמו חול'
בקיצור דיבורים כמו חול
09/01/2019 | 19:41
8
13
אין לך שום מקור מדעי להתבסס עליו. 
והאם חשבת על זה שהסבל שלהם לא נובע מהנטייה שלהם אלא דווקא מהיחס של החברה (יותר נכון קבוצות מסוימות בחברה) אליהם?

דתיים >>
לצפיה ב-'כל כך הרבה פטרונות חסרת כל בסיס. מביך'
כל כך הרבה פטרונות חסרת כל בסיס. מביך
09/01/2019 | 20:54
7
11
אנשים פשוטים סובלים מתסמונת חמורה, קשה וכואבת ורק רוצים הקלה לסבלם אבל אתה תחליט בשבילם ממה הם סובלים.
עלוב. צא להם מהחיים.
דתיים >>
לצפיה ב-'הפטרונות חסרת הבסיס היא שלך'
הפטרונות חסרת הבסיס היא שלך
10/01/2019 | 06:57
6
9
"תסמונת חמורה" מי החליט בדיוק, אתה או הרב שלך?
בניגוד אליך, אני לא החלטתי אלא העלתי נקודה למחשבה. אתה זה שמחליט בפטרונות ממה הם סובלים ועוד מתעקש לשנות אותם. 
לכל בר דעת שיקרא את התגובה שלך יהיה מאוד ברור מי משנינו כאן העלוב ומי זה שצריך לצאת להם מהחיים. 
ואני מסכים שהתגובה שלך בהחלט  מביכה.
דתיים >>
לצפיה ב-'לא. אתה החלטת למנוע מהם טיפול שהם מעוניינים בו.'
לא. אתה החלטת למנוע מהם טיפול שהם מעוניינים בו.
10/01/2019 | 08:54
5
9
ואתה כופה את דעותיך ההזויות על אנשים שבסך הכל רוצים להפסיק לסבול.
תצא לאנשים מהחיים ותפסיק לכפות את דעותיך על אחרים.
דתיים >>
לצפיה ב-'מבקש לא לשים לי מלים לפה'
מבקש לא לשים לי מלים לפה
10/01/2019 | 10:05
4
12
מבחינתי שכל אחד יעשה מה שבא לו.
מה שכן חשוב זה להציג את המידע בצורה נכונה ולא להפעיל לחץ על אנשים לעשות דבר שהם לא רוצים בו תוך כדי הפצת שקרים/ דברים חסרי ביסוס.
בחוסר היכולת שלך לספק מקור שתומך ביעילות הטיפולים אתה בעצם מודה שאין שום ראיה שהם עוזרים. ארגוני הרופאים  והפסיכולוגים אף אומרים שהם מזיקים!
לי לא מזיז שאנשים ילכו לטיפולים האלה בדיוק שלא מזיז לי שאנשים ישלמו כסף לאסטרולוגים או קוראים בקפה. 
משום מה כיוון שאין לך יכולת להתמודד עם הטיעונים החלטת לפנות להפגנה אישית תוך כדי האשמות בדברים שאתה בעצמך לוקה בהם. כי מי שצריך לצאת לאנשים מהחיים ולהפסיק לכפות דיעות זה אתה. 
דתיים >>
לצפיה ב-'מבקש לא לשים לי מילים בפה'
מבקש לא לשים לי מילים בפה
10/01/2019 | 16:13
1
11
בשום מקום לא הפעלתי לחץ על אנשים לעשות דבר שהם לא רוצים בו
ובוודאי שלא נכנסתי לאנשים לחיים או כפיתי דעותיי.

נראה שאתה לא מצליח לדון עם האדם שמדבר איתך אז אתה בונה לעצמך איש קש.
דתיים >>
לצפיה ב-'נסיון התחמקות כושל. נסה שוב'
נסיון התחמקות כושל. נסה שוב
10/01/2019 | 22:17
3
לצפיה ב-'אגב,'
אגב,
24/01/2019 | 19:30
1
3
מנסיון, יש הרבה אמת באסטרולוגיה וקריאה בקפה, כשמקצוען עושה את זה, אנשים הם כל כך מצומצמים שהם פוסלים את כל מה שהם לא מכירים.
לגבי טיפולי המרה, מסתבר שאכן מה שאתה כותב זה נכון שטיפולי המרה לא עוזרים ואף מזיקים, כי חזקה שאתם לא משקרים,
גם כאן אי אפשר לדעת, יתכן שיש כאן מחקר לא מבוסס של אנשים כמוך שמתייחסים בביטול למה שהם לא מכירים ולא רוצים להכיר
דתיים >>
לצפיה ב-'אתה מחרבש בלי סוף בלי להגיד שום דבר ענייני'
אתה מחרבש בלי סוף בלי להגיד שום דבר ענייני
25/01/2019 | 09:51
3
ולגבי הקישור- תחפש את ההצהרה של ההסתדרות הרפואית בנושא. יש שם גם הפנייה למחקרים.
זה שאתה אומר שיש הרבה אמת באסטרולוגיה וקריאה בקפה מעיד מאוד עליך, ולא דברים חיוביים. אתה רק ממשיך להביך את עצמך וחבל. 

דתיים >>
לצפיה ב-'הקישור שלך לא עובד'
הקישור שלך לא עובד
24/01/2019 | 19:20
1
לצפיה ב-'אין קשר בין מצוות הדת שפעמים רבות אינן לוגיות'
אין קשר בין מצוות הדת שפעמים רבות אינן לוגיות
31/12/2018 | 11:45
14
25
 ופעמים רבות גם לא מתיימרות להיות לוגיות (מה לוגי בהפרדת כלים לבשר וחלב?) לבין הלוגיקה שאתה מחפש,
כשאין לוגיקה אין סתירה.

אם מישהו תומך בדברי, שמצוות רבות אינן לוגיות, אזי ששתגובתו אלי שיוסיף וירחיב, כי הרי כל המרבה הרי זה משובח,
ואם מישהו מתנגד לדברי אזי שלא יגיב, כי הרי כל המוסיף גורע.
הנה הבאתי תימוכין מהמקורות לדבר והיפוכו.

הבנת את הרעיון? כמעט תמיד אפשר למצוא תימוכין גם לדעה בעד וגם לדעה נגד, הכל תלוי בדעה שאתה רוצה לתמוך בה.
דתיים >>
לצפיה ב-'"דרכיה דרכי נועם'
"דרכיה דרכי נועם
31/12/2018 | 12:31
12
21
וכל נתיבותיה שלום" תמיד יש סיבה לציווי, הסיבה יכולה גם להיות שבשר וחלב היה נהוג אצל עובדי עבודה זרה, או שמבחינה כלשהיא זה לא מומלץ, או כדי שנלמד להתאפק
דתיים >>
לצפיה ב-'תמיד אפשר להמציא תירוץ, אבל ההמצאה לא אומרת שזו הסיבה'
תמיד אפשר להמציא תירוץ, אבל ההמצאה לא אומרת שזו הסיבה
31/12/2018 | 14:34
11
22
הפרשנות המקובלת כרגע אצל היהדות האורטודוקסית אוסרת על הומוסקסואליות.

האיסור קיים בין אם יש ובין אם אין סיבה, בדיוק כמו שהפרשנות כיום אוסרת הפעלת נורה חשמלית בשבת.

מי שרוצה לקיים את היהדות לפי האורטודוקסיה צריך לציית להיתרים ולאיסורים, בלי קשר לאם יודעים את הסיבות להם.
כל סיפורי הכן טבעי או לא טבעי אולי באים לנסות לסבר את האוזן של יהודים שאינם אורטודוקסים (ולא ממש מצליחים) אבל הם לא מעלים ולא מורידים לגבי הפרשנות האורטודוקסית של התורה שאוסרת הומוסקסואליות.
אגב העונש על הומוסקסואליות, מוות בסקילה, לא ממש מסתדר עם טענת כל דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום.
דתיים >>
לצפיה ב-'אין איסור להיות הומו'
אין איסור להיות הומו
31/12/2018 | 21:30
10
21
יש איסור חמור לשכב משכב זכר.
זה שיש איסורים בתורה, זה עדיין לא מפריך את "דרכיה דרכי נועם".
אגב, כתוב מפורש שבדרך כלל כל מה שכתוב בתורה - יש באדם את הכוח לקיים אותם, במצוות דרבנן - זה לא תמיד ככה.
לא פעם אנחנו נבחנים בדבר הבא ; איך אנחנו מקיימים את התורה גם כשיש לנו נפילות, וגם כשהמצב שלנו לא מאפשר כל כך/כלל קיום מצווה מסוימת בתורה.
אני יכול לתאר לעצמי שהומו יצטרך לעבור על איסורים כדי לשרוד, אז לכן יש רבנים שיורו לנו את הדרך,
"דרכיה דרכי נועם" תמיד יש איזשהוא פיתרון או דרך.
אגב, יש גם חולים שאין ברירה אלא לחלל עליהם את השבת, ורבים מאתנו נכשלים בדיבורים אסורים לדוגמה.
מה שחשוב זה הכוונה והלב, וזה מה שבונה לנו את הנשמה היפה שלנו לנצח נצחים, והשכר הרב הצפון לנו לעד ולעולמי עולמים
דתיים >>
לצפיה ב-'כן, גם הפלשתינאים בשטחים נוהגים בדרכי נועם'
כן, גם הפלשתינאים בשטחים נוהגים בדרכי נועם
01/01/2019 | 15:24
9
20
זה שהם רוגמים באבנים והורגים ביהודים לא מפריך את "דרכיהם דרכי נועם"
הגיוני
דתיים >>
לצפיה ב-'מה הקשר ?'
מה הקשר ?
09/01/2019 | 19:59
8
12
אתה רשאי להגשים כל פנטזיה ?
זה אמור להפריע לך להרגיש נעים ?
דתיים >>
לצפיה ב-'אם הפנטזיה אינה פוגעת באחר '
אם הפנטזיה אינה פוגעת באחר
09/01/2019 | 20:44
7
15
ולא מנוגדת לחוק, אז התשובה היא כן.

דתיים >>
לצפיה ב-'ספר את זה לחיים כהן - היועמ"ש השני של מדינת ישראל'
ספר את זה לחיים כהן - היועמ"ש השני של מדינת ישראל
09/01/2019 | 21:00
6
16
שהחליט, על דעת עצמו, שמותר לממש פנטזיה גם אם היא מנוגדת לחוק.
דתיים >>
לצפיה ב-'אתה מתכוון לאי אכיפת החוק האוסר על יחסים הומוסקסואליים'
אתה מתכוון לאי אכיפת החוק האוסר על יחסים הומוסקסואליים
10/01/2019 | 07:03
5
13
שזוהי פקודה מנדטורית ששונתה רק ב 1988. 
היועץ המשפטי לא אומר מה מותר, אלא יכול להחליט שלא אוכפים חוק מסוים (זה קיים גם לגבי דברים נוספים).
לדעתי זוהי דרך עקומה. הדרך הנכונה היא שינוי החוק. כנראה שכאן נכנסו גם שיקולים מעשיים שממילא אין אפשרות ואין טעם לאכוף איסור יחסי מין הומוסקסואליים בין שני בגירים. זה רק מראה כמה שהחוק היה פרדוסקלי מלכתחילה.

דתיים >>
לצפיה ב-'זה רק מראה עד כמה היחס שלכם לחוק מזלזל'
זה רק מראה עד כמה היחס שלכם לחוק מזלזל
10/01/2019 | 08:49
3
13
ועד כמה ההודעה הקודמת שלך מגוחכת.
דתיים >>
לצפיה ב-'מי זה שלכם?'
מי זה שלכם?
10/01/2019 | 10:08
2
15
אני לא היועץ המשפטי לממשלה. אני סבור שהדרך שהוא נקט בה זו לא הדרך הנכונה. הדבר היחיד שניסיתי להסביר זה מה אולי עמד מאחורי ההחלטה שלו. 
ההודעה הקודמת שלי בעינה עומדת, אני מייצג רק את עצמי. 
יש לך טיעון ענייני או שאתה מנסה לכפות על חוסר היכולת שלך להתמודד עם טיעוני רק בהכפשות , סילופי דברים ודמגוגיה שלא עובדת אפילו על תלמיד בבית ספר יסודי?

דתיים >>
לצפיה ב-'מעולה. אז בסך הכל צריך לחוקק שוב את החוק'
מעולה. אז בסך הכל צריך לחוקק שוב את החוק
10/01/2019 | 16:19
1
15
והכל ישוב על מקומו בשלום.
דתיים >>
לצפיה ב-'החוק מעולם לא חוקק במדינת ישראל'
החוק מעולם לא חוקק במדינת ישראל
10/01/2019 | 22:16
14
זוהי פקודה מנדטורית שבוטלה ב 1988.
אין רוב היום לחוקק חוק כזה מחדש, שלא לדבר על כך שהוא ממילא יפסל ע"י בג"צ עקב סתירה לחוק כבוד האדם וחירותו.
מדוע כל כך חשוב לך לחוקק חוק כזה כיום? חשבתי שאתה לא רוצה להכנס לאנשים לחיים.

דתיים >>
לצפיה ב-'חבל להתאמץ. כשנוח לEטי הוא יחזור לשנות ה50.'
חבל להתאמץ. כשנוח לEטי הוא יחזור לשנות ה50.
10/01/2019 | 15:06
20
כשלא נוח לו אז הוא מגיב כמו - מה אתה לוקח אותי לשנות החמישים....
כמו בדיון שהיה לו איתי בקשר למגילת העצמאות שהיוותה למעשה חוקה עד שחוקקו חוקים פרטניים כמו חוק השבות שנחקק רק ב 1950 (בגלל הבעיה שעוררו כמו תמיד - החרדים - "מיהו יהודי") ועד לתאריך זה מגילת העצמאות היוותה למעשה מסמך חוקתי מחייב לגבי מי רשאי להיקלט במדינה כיהודי.
בתגובה לשטויות שהוא כתב בהקשר הזה,  הוא טען בסופו של דבר - "מה אתה לוקח אותי לשנות החמישים".
דתיים >>
לצפיה ב-'קטגוריות'
קטגוריות
31/12/2018 | 17:38
30
בשמונה פרקים לרמב"ם יש שתי קטגוריות של מצוות:
  1. מצוות שכליות - אלה מצוות שמחויבות מצד ההכרה הטבעית, שכלית ומוסרית (דוגמה: איסור גזל).
  2. מצוות שמעיות - אלה מצוות מחויבות מתוך ההכרה הכללית בתורה (דוגמה: איסור בשר בחלב).
שתי הקטגוריות קיימות בוודאי ואפשר לפעמים להתווכח על מצווה זו או אחרת אם היא משתייכת לקטגוריה הראשונה או השנייה, אבל זה לא נוגע לשאלת השואל שהיא שאלה עקרונית על היחס בין טבע האדם לחובת האדם.
דתיים >>
לצפיה ב-'ויש גם את העניין'
ויש גם את העניין
01/01/2019 | 09:42
21
שכל התורה היא הכי מתאימה וטובה לנשמה שלנו ולאושר שלנו מבחינה רוחנית, למרות שאולי לפעמים התורה היא לא טבעית ולא מובנת לנו, ולפעמים אנחנו עדיין לא מקיימים הכל וחשים לא בסדר, אלא שאז נבחנת הנאמנות שלנו והאהבה שלנו לבורא עולם - אם אנחנו עושים את מה שאנחנו יכולים באהבה ובהשלמה.
ועדיין כמעט תמיד התורה מתאימה לנו מכל הבחינות, גם מבחינה טבעית
דתיים >>
לצפיה ב-'טיבעי'
טיבעי
15/03/2019 | 20:33
זה לא טיבעי להכניס זין לתחת
זה מגעיל מלוכלך ומביא מחלות
דתיים >>
לצפיה ב-'טיבעי'
טיבעי
15/03/2019 | 21:32
להכניס זין לתחת זה לא טיבעי זה מלוכלך ומביא מחלות זהומיות קשות
כשמכניסים לחור הנכון באופן טיבעי הבעיות האלה ניפתרות
דתיים >>

הודעות אחרונות

01:27 | 10.12.19 אורחים בפורום
07:44 | 29.11.19 playtrip
19:49 | 27.11.19 אורחים בפורום
04:16 | 25.11.19 אורחים בפורום
08:20 | 21.11.19 אורחים בפורום
16:22 | 20.11.19 שחום נאה 41
22:41 | 19.11.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ