בגרסא דינקותא שניתי-"תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם"-בפוניבז'

מתלמד8

New member
באמת? רבנים מצהירים בהתנשאות,עם ישראל חייב תודה לתלמידי-

הישיבות שהם בלימודם שומרים על עם ישראל(צר לי-עוד בלוף מארץ הבלופים של האמונה היההודית בשנים האחרונות-הצהרה שאי אפשר להוכיח)
בתלמוד-"תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם"-אוי כמה עצובה האמירה הזו.
כחילוני (שהיה דתי)שלא מאמין באף אחת מהאמירות,הייתי מצפה מחבורת
"הפרזיטים" שיושבת ולומדת על חשבוני,חשבונך וחשבון הציבור,לא הולכת לצבא ע"ח חשבוני,חשבונך וחשבון ילדינו במיטב שנותם,
שלפחות יעשו את המוטל עליהם,,,,ילמדו.

והנהלת הישיבה?-חכמים, עילויים ,עוקרי הרים וטוחנים אותם זה בזה בכל התחומים(הרי הם טוענים שאת הכל הם לומדים בתלמוד?)הם אמורים למצוא
פתרונות,מה הם עושים לנערים הפרועים? ,שום דבר שומרים אותם במצבת התלמידים כדי להמשיך ולקבל ממון מהמדינה.
אין מה לעשות?-יש הרבה מה לעשות.
אמרתי מס' פעמים ואחזור שוב-מציבור המתהדר בתרבות של אלפי שנים "ותילי תילים של הלכות"-הייתי מצפה ליותר.

מתלמד8

New member
גם פוניבז'-זה "עורבא פרח" של החרדים? מספרים שהישיבה-

היא ספינת הדגל הישיבות החרדיות,
אם זה כך ,לישיבה שלומדיה "טוחני ההרים" מציבים רבנים-טוחני הרים בכירים,
מידי פעם מתגלים בישיבות תרגילי הונאה שתלמידים מוכשרים באים למבחני
הסמכה ונבחנים במקום התלמידים החלשים כדי שהחלשים יוסמכו,
אז תלמידים שהוסמכו לרבנות ע"י חבריהם הולכים ללמד בפוניבז'? .

מתלמד8

New member
מה הקשר לצדיקות, וגלגולים קודמים?מה עם כבודה של תורה?

יושבת חבורת פרזיטים צעירים שאזרחי ישראל מממנים אותם,לא הולכת לצבא מטעם הבלוף שלימוד התורה הוא המגן על עם ישראל (ראינו איך לימוד התורה הגן על תלמידי "מרכז הרב" שמחבל טבח בהם,טוב שהיה בסביבה קצין שלמד בישיבה וכן התגייס לצבא ועצר את המשך הטבח)
ואה מספר לי על לחימה ביצר וכו'.
מה אנו מבקשים מהם זולת מילו תפקידם שהוא-ללמוד?.
לא רוצה צדיקים-גם ככה הם חיים על חשבוננו-לפחות שיהיו נורמליים
תלמידים פראיים?- יש אמצעים רבים לחנך אותם,הלוא כל הרבנים למדו תלמוד ומי
שלמד תלמוד יודע הכל-?

מתלמד8

New member
מה עניין צדיקים לכל התשובות שלך?-צדיקות לא מעניינת-

שיתנהגו כמו במה שהם מנפנפים,דרך ארץ קדמה לתורה,דרכיה דרכי נועם ושאר משפטים שנראים נבובים נוכח המציאות.
במישור האזרחי-שילכו לצבא,יעבדו וישלמו מיסים כאזרחים.

מתלמד8

New member
שוב ! מה מעניין אותי צדיקות כחילוני-הפרזיטים חיים על חשבוני-

עושים מעשה נבלה ואתה מספר לי על פרד"ס ושאר ירקות?

מתלמד8

New member
הבעיה שהמגזר שאתה כה מחזיק ממנו(דתיים בכלל)-מגלה

את פרצופו האמיתי כל יום בנושא זוועתי בצורה אחרת,יש הרבה דברים שנעשים במדינה שאין ביכולו של האזרח הקטן להשפיע עליהם,אז מה לשתוק?,כותבים,מביעים מחאה, מגיבים בקבוצות בפייסבוק וכו',,,.
גם המחאה נגד גולדה מאיר התחילה ב-2 אנשים בכיכר רבין .
גם המחאה נגד היעמ"ש בפתח תקוה התחילה עם 2 אנשים ושלט.
כשמדובר במעש גועלי של המגזר הדתי הכי נח ,להסתיר כמו כל הדברים, או להגיד -מה יצא לך מזה?,

מתלמד8

New member
לקיים תלמיד חכם-זו מצווה גדולה?לא-זה לגדל פרזיט,-

לספר לחילוני שלא מקיים מצוות ולא מאמין באגדות שלקיים תלמיד חכם זה כמו להמליץ למגדל תבלינים לגדל את צמח הערבה ,שאין בה לא טעם ולא ריח,
מה הוא יעשה עם הערבה?.

SupermanZW

Well-known member
אתה מתבלבל בין תחילת תקופת ההשכלה לבין החילוניות

חילוניות הייתה קיימת תמיד, בכל התקופות היו אנשים שלא נכנעו לדוקטרינות דתיות או מרדו בהן או פשוט לא האמינו (גם אם מתוך פחד מהחברה בה חיו העמידו פני מאמינים).

אין שום דבר בו החברה הדתית טובה מהחילונית, גם לא להיפך, אנשים הם אנשים בכל חברה ובכל חברה יש אנשים רעים ורקובים.

SupermanZW

Well-known member
לא טענתי שאין שוני בין החברה הדתית לחברה החילונית

טענתי שאין האחת עדיפה על האחרת, שוני אינו הופך צד אחד לטוב יותר (או רע יותר) מהצד השני למעט מצב בו אתה מראה שצד אחד הוא מוסרי ביותר והצד השני בלתי מוסרי בעליל, אך זה לא המצב. זה בהנחה שאנו מתייחסים רק לטוב ורע ולא למידות אחרות.

מתלמד8

New member
מה יום מיומיים?כשאני טוען שהחברה הדתית/חרדית מסוכסכת בין -

הקהילות ובין החצרות ובין הזרמים,החצרות שונאות אחת את השניה יותר מאשר את החילוניים(החילוניים=הגויים-דוברי עברית) מגלות סימנים קשים של גזענות, תצעקו ותכחישו כאן עד מחר שזה לא נכון,אבל חרדי אשכנזי לא ישיא ביתו לחרדי ספרדי
וההיפך,אלא אם יש בה איזה פגם.
פתאום אתה מגלה לי שנולדתי אתמול?.
לעולם איני מעלים עין -שודרה שלשום בערוץ 10 כתבה על הכח הרפואי הישראלי המטפל בפצועים המגיעים מסוריה.
מפקד הכח סא"ל מומחה לכרורגיה,יהודי דתי עם כיפה סרוגה,מה אגיד עליו? "בן פורת יוסף",יש קידוש ה' בעולם-יותר גדול מבחינת האמונה היהודית?.
ועל זה אני מלין-מדוע לא רופא מקביל, חרדי עם כיפה שחורה?.

מתלמד8

New member
בשבילי ובשבילך- אי שום הבדל,אבל בתוך החברה החרדית הפוניבז'ים

נחשבו "השופרא דשופרא" ,הסיירת מטכ"ל של הישיבות החרדיות-סמל למצויינות בלימוד, בחינוך המושלם וביראת שמים,
עכשיו מסתבר-"לא מיני ולא מקצתה"
לכן שאלתי איך "בארזים נפלה שלהבת" ?
איך פתאום נתגלתה כנופיה של ריקים ופוחזים,של אינדיאנים תיכוניים?.
בשיעור מוסר הראשון שלי בישיבה ר' הישיבה דיבר בפאתוס על-"דרך ארץ קדמה לתורה".אוי לעליבות.

קליט

New member
עצוב

חבל שיש לתלמידי הישיבות בחירה חופשית להיות רשעים או צדיקים, היה עדיף שיהיו מלאכים :(

למעלה