לימוד תורה ע"י נשים- דעה מעניינת.

the ror

New member
זה לא העניין...

מי שמציג כתבה כזו כבר מראה שהוא לא מכיר את החברה המבוקרת כך שבאמת אין טעם לשכנע אדם שמגיע עם המצאה מובנית.
התגובות שלי הם לאחרים שקוראים בפורום או יתקלו בהמצאות שכאלו בפורום וכן מעוניינים להכיר דתיים (שאמור להיות הגיוני בפורום דתיים). שיהיה ברור ההבדל בין השקר שאנשים תלושים מהמציאות שמשכנעים את עצמם בשקר מציגים ובין אנשים דתיים במציאות ולמעשה.
כמובן שאם כדתי אצליח לקשר בין דתיים במציאות לתפיסה של דתיים של אותו אדם אז בכלל אשמח...

מתלמד8

New member
נאורות? זה הכסף הקטן,מה עם גזענות? שנאות בין קהילות, קבלת -

שוחד וניאוף אצל אנשים שיש להם הוראות ואזהרות של תורה,תלמוד,רבנים,מפרשים ופוסקים ועוד אלפי תילי תילים של הלכות?.
מצעד הרבנים לכיוון בתי הכלא במדינה(בעבר ובהווה) על קבלה ומתן שוחד ועבירות מין הולך וגדל מיום ליום ביחס לגודלם במדינה,כשהבולטים בינהם-דווקא רבנים ראשיים, גדולים וחשובים.
מה עם הפליית נשים בכל תחומי החיים? .
מה עם התנהלות בתי הדין הרבניים ?-יש מישהו שלא נקעה נפשו במדינה? .
מה עם התנהלות הרבנות הראשית?.
טקסי החליצה המשפילים והעלובים הנעשים בבתי הדין הרבניים-זו התרבות היהודית?
מה עם תרבות של הכחשה והסתרה של מעשים מזעזעים במיוחד בעיקר בניצול מיני של ילדים ונערים? {לא אני נזפתי(אני הייתי נחשב ממציא) ברב דרוקמן וברב שפירא על הסתרת מעשיו של ר' ישיבת נתיב מאיר,נזף בהם אחד משלכם,עו"ד אלייקים רובינשטיין הנחשב עילוי}.
רדיפת קצינים בכירים(אלופים,יאיר נוה ואלעזר שטרן)דתיים בוגרי ישיבה
יוקרתית(נתיב מאיר)עד כדי הרשעת אחד הרבנים התוקפים,,,כי לא שמעו ל,,,,רבנים.
ואני לא מכיר את החברה הדתית-מי צריך להכיר? הכל מפורסם למגינת ליבו של
הציבור הדתי.
ואע"פ כן אני מכיר אותכם מבפנים-פשוט לא נח לכם עם זה.
תקצר היריעה מלפרט עוד ועוד נושאים מיותרים ומעשים מיותרים עליהם מתעקשת היהדות וההלכה לשמור.
אז,,,זו "חוכמתכם ובינתכם לעייני הגויים"?,הייתי מצפה ליותר.

מתלמד8

New member
אמרת-וטעית בגדול,משמעות דבריך-להד"ם,א.כאילו כל המגזר

בדומה לעולם שמסביבך .
ב. כל התחלואים והרעות של המגזר הדתי שפרטתי שייכות לגלקסיה אחרת.
ג.הצבעתי על חלק מהבעיות של הציבור הדתי, הרבנות ,בתי הדין הרבניים,הלכות עתיקות, הממסדים הדתיים,תרבות ההסתרות,התנהגות הרבנים,בין הרבנים ובין הקהילות, ואתה מצאת משפט אחד-"אצלי הכל בסדר" -ומשתמע מכך,"אז הכל בסדר".
אפשר להתייחס לסעיפים האחרים?.
"אדם נשך כלב"-זה משפט ישן השייך לתקשורת הכתובה,תתעדכן,את כל הפושעים והמושחתים היום רואים בעיניים בבתי המשפט ובכניסה לבתי הכלא,לא קוראים עליהם בעיתונים ואומרים-"שטויות זו המצאה של התקשורת".
לא,שטות של התקשורת -רואים את הפושעים בצבעים טבעיים.

מתלמד8

New member
בגלגול הבא אהיה רשם בית הדין ואביא לך פס"ד,מגיעה גברת שזה-

תפקידה, מציינת מקרה מתוך ספר שהיא כתבה ,אז גם לטוענת רבנית לא להאמין? ,
מדובר באשת רב של ישוב דתי(ניר עציון),היא תרשה לעצמה לסלף דברים?,
כל מי שיש לו טענות והשגות מול ממסד דתי,גם אם הוא מתוך הזרם הדתי (ונגד בתי הדין הרבנים יש לא מעט),נחשד בסילוף??
וזה מאוד מעניין-גם נגד נתונים שהציגה יועצת הרמטכ"ל (פרקליטה מצטיינת,בת הציונות הדתית,מנהלת בית דתי) לעינייני נשים הואשמה כאן כמסדרת נתונים. מתוך אינטרס-כשהנתונים נמסרו לרגל פרישתה.

מתלמד8

New member
עוד אגדה והפעם שמה קין?מי אמר שהיה נשמה גדולה-חז"ל??

חז"ל,או סיפורי האגדה של חז"ל מספרים ש-42 הילדים שנרצחו ע"י הנביא הרוצח אלישע,אשמים בגלל שההורים שלהם קיימו יחסי מין בערב יום כיפור,
מסיפורים הזויים כאלה של חז"ל אתה מביא ראיה,
חוץ מזה הפושעים הדתיים,כל אחד לפי סוג פשעיו חזרו על הפשעים מס' פעמים ונגיד על פישעי המין-יצרו,מה עם אלה שפגעו ב-2אלופים שרי צבא בישראל?
בושה וחרפה !

מתלמד8

New member
הכירות אישית? בבקשה,הייתי חבר בועדת תרבות בישוב מעורב-

שהיו בו תנועות הנוער של בני עקיבא ובית"ר,היה קשר לא רע בין הילדים,עשו פעולות משותפות בפורים ובחנוכה והביקוש לפעולות רבות יותר בא מצד המדריכים מ-2 התנועות, היחסים בישוב בין דתיים וחילוניים היו טובים ,חברי הועדה בשיתוף נציגי ועדת הורי חניכי בני עקיבא ומפקד מעוז בית"ר(לחניכי בית"ר אין ועד הורים-לא מאורגנים כמו הדתיים) התכנסו וסיכמו על הגברת הפעולות המשותפות,פרנסי הישוב תמכו ואף הגדילו את התקציב לטובת פעולות משותפות,אבל מעבר לפורים וחנוכה הפעילות לא גדלה,שאלתי את ביתי שהיתה מדריכה בבית"ר מדוע אין יותר פעולות,תשובתה היתה מדהימה-חניכי בני עקיבא אמרו שההורים לא מסכימים ליותר מידי פעולות כי חוששים שחניכי ביתר החילוניים "יקלקלו אותם".,,,
דוגמא נוספת-רב הישוב,מהציונות הדתית,בישוב יש קבוצה של חסידי חב"ד עם
בית כנסת נפרד וגן ילדים משלהם ומעורים יפה בקהילה,רב הישוב שחסידי חב"ד עובדי אלילים בגלל הסיפור שהרבי שלהם הוא המשיח-כמה איבה יש בגלל זה-לא צריך לספר.

מתלמד8

New member
צחי-חזור לבית המדרש,למד וספר לי איך מסתדרים פירושך -

עם דברי החכמים הר"מ:-
א.רשי-שלימוד תורה עלול להביא אותה לערמומיות-לא ששואלים אותה אם את מתכוונת להשתרלל,קובעים שהיא תשתרלל-לכן אסור לה ללמוד תורה.
ב.הרמב"ם-מפני שרוב הנשים אין דעתם מכוונת להתלמד,אלא הן מוציאות דברי תורה לדברי הבאי,
לפי עניות דעתן-כלומר-"הבלות" ולא בעלות בינה כפי שמנסים למכור.
ג. רבי אליעזר- (בירושלמי)ישרפו דברי תורה ואל ימסרו לנשים.
ד. בינה יתרה?-הצחקתה את הרמב"ם-בדוק מה הוא חושב על הנשים וחזור לספר לי.

מתלמד8

New member
זו לא הייתה ביקורת-זו דוגמא שאני מכיר מעט יותר ממה שאתם

חושבים וגם את הפשוטים ביהדות הציונית,להזכירך-גם גדלתי שם.
החלק הגדול של ההורים התנגד שמא ילדיהם "יתקללקלו"(כאילו בתוכם הם לא מתקלקלים?)היו באים ואומרים בלי צביעות - לא, בלי "ישרא בלוף",מתלהבים בפהרסיה ובדיונים,,,ובשקט בשקט אומרים לילדים- לא !.
זו דוגמא קטנה,יש עוד כמה נושאים עכורים שנדמה לך שלא קיימים בקהילות הדתיות
המשחקות אותה אליטיסטיות .
בנוסף כתבתי כאן על הגזענות של הציונות הדתית,כולכם ניסיתם להסות אותי-קרא את המאמר של אבישי בן חיים שפרסמתי,הוא לא חילוני,או אתאיסט,או שונא דתיים.

מתלמד8

New member
כל העולם אהבלים ורק אלה שלומדים סיפורי רזיאל המלאך חכמים -

גדולים?
דוגמא ממשהו דומה מאוד,
תורת הסוד,הגמרא מספרת לנו ש-4 נכנסו לפרדס ורק רבי עקיבא יצא,חזק ובריא בנפשו ובאמונתו,
מה עשה רבי עקיבא המהולל?,לקח את בר-כוזיבא שהיה לוחם ועשה ממנו "משיח שקר",בר כוכבא לא היה משיח ולא נעלים.
כגדול הדור והמנהיג הרוחני של התקופה,רבי עקיבא גרם לאסון הכי גדול של עם
ישראל-גלות ישראל שאורכה 1813שנים ,משנת 135 לספירה עד להקמת המדינה
ב-1948?,
אם היה כזה גדול בתורת הסוד,איך לא הבחין שמדובר בלוחם מצויין,אבל לא משיח?,
אם רבי עקיבא היה בעל חוכמה גדולה ומבין בתורת הסוד,איך לא העריך שמדינה קטנה כמו ישראל לא יכולה ,62 שנה אחרי החורבן והמרד הגדול -לנצח אימפריה
בסדר גודל של רומא?,הלא היה לו קשר עם היושב במרומים שנקרא גם "קורא הדורות"? ,בשביל מה נכנס לפרד"ס?(זה גם מביא אמינות אפס לסיפור-עוד אגדה )
אם אלה תוצאות הביקור בפרד"ס והנהגתו את העם??.
מעט נתונים-בחורבן הבית והמרד הגדול נהרגו והוגלו כ-% 25- 35 מתושבי ישראל,בארץ נשארו רוב היהודים-(וכנראה היו הרבה)למרות המרד הגדול,עובדה שהקימו לקראת מרד בר כוכבא צבא גדול ,(צבא גדול מקימים מכמות גדולה של תושבים)
אם רבי עקיבא לא היה תומך במרד-מי יודע? אולי לא היינו סובלים 1800 שנים איומות?.
אתה הבנת את זה???
מסקנה,שום תועלת בספרים ובסיפורים,לא רזיאל,לא אגדות ולא הזוהר ,הכל המצאות וסיפורים דמיוניים.
,,,ועוד בוכים ב-ט' באב על חורבן הבית ומספרים "בעוונותינו גלינו"-הכל סיפורים.
אחרי חורבן בית שני -לא גלינו.
בגלל טימטום של מנהיגים בהפרש של 62-65 שנים ,פעם נחרב הבית ופעם גלינו,,,, והשאר סיפורים של חז"ל.

מתלמד8

New member
צחי-לא שאלתי מה עשה רש"י שאלתי איך פירש את המילה תיפלות?

קשה לכם להבין שלחז"ל והמפרשים יש הרבה דמיון פורה עם פירושים מיניים מוגזמים?.

מתלמד8

New member
אסביר לך-אתה מספר לי כמו הזקנים בבית הכנסת את האגדה-

שאישה לא צריכה ללמוד תורה כי יש לה בינה(עלק-בבריאת האישה נכתב ויבן מלשון בינה,מסרסים את המילה ויבן מלשון בניה בכדי להסתיר את היחס המשפיל של התורה ,חז"ל והמפרשים) זה מצחיק אותי מאוד כי הרמב"ם-שונא הנשים ב 4-5 מקומות בספריו כותב בדיוק על הנשים,טיפשות כמו ילדים קטנים ועוד,אין לי בעיה להצביע על המקומות בספריו)
לגבי תיפלות-אנשים ניסו להתחמק כאן מפירוש רשי למילה תיפלות,כתוב-"כל המלמד ביתו תורה כאילו מלמדה תיפלות"
רש"י מפרש תיפלות מלשון "תשמיש",כלומר מי שמלמד ביתו תורה,,,הוא עלול לגרום לה לרדת לזנות, לכם זה לא נראה,כי הסתירו ממכם פירושים גזעניים ,מפלים ומביכים,,,מקווה שהסברתי.

קליט

New member
אני מצפה

שמה שיש אצל החילונים יהיה אצל הדתיים, אותם חולים אותם פושעים אותם תככים, הכל באותה מידה פחות או יותר, היות וכולנו בני אדם שוים עם יצרים ועם בחירה. מי שמחפש תירוץ למה לפרוק עול - מצפה כמובן למצוא פשעים אצל הדתיים ולנפנף בהם

מתלמד8

New member
צחי-ממתין לתשובתך,איך הדוגמאות מהמקורות מסתדרות עם פירושך?

מתלמד8

New member
מה אתה מקשקש?-הרבנים ואנשי ציבור המורשעים למדו אלפי שעות של-

תורה,דינים,הלכות ומוסר הרביצו תורה באלפי תלמידים,ודברו בשם ה'
מהם הייתי מצפה לאחוז קטן ואפילו אפסי של גניבות,ניאוף,פשעי מין בתוך המשפחה ושוחד-ולא להשות אותם לחילוניים.(לא שאני דורש פחות מחילוניים)
בפועל-"מלאה הארץ חמס"
אין שום הצדקה שהם יציפו את בתי הכלא-הם "העם הנבחר",
החילוניים-סתם "גויים דוברי עברית",אוכלי שפנים ובועלי נידות .
פרקתי עול-לא בגלל השכן הדתי שלי שאנס כל אחת מבנותיו החל מגיל-12,לא בגלל,שחיתות וניאוף של רבנים ודתיים רבים,עזבתי כי האל והתורה-סיפורים ואגדות.
למרות התפקרותי-לא חסר לי שם תכונה אישית/חברתית אותה אתה מייחס לדתיים.

קליט

New member
חולים ופושעים

יש בכל מקום. היהדות מדריכה את מי שרוצה לשמוע, בערכים נפלאים של ; תיקון המידות, אהבת חסד, לימוד זכות, אהבת ישראל, אהבת ארץ ישראל, איפוק, הכיף של שבת קודש, אהבת ה' , לא תשנא, לא תגנוב, לא לכעוס, על הזכות של לוותר, להיות צמוד לאמת ולא לזייף את עצמך ואת אחרים, ועוד ועוד

מתלמד8

New member
קליט- תקלוט !!!,מי שעסוקים בתורה רוב זמניהם מצופה מהם שכל-

כמות שעות הלימוד ,ההגיה ,הצומות והתפילה יעמדו חוצץ בינם לבין העבירות,אם לא לכולם,אז לרובם.

the ror

New member
כרגיל אומר שטויות וטעויות בשם אחרים...

"הנה הדילמה – מצד אחד, טוענים שנשים לא מספיק חכמות בשביל ללמוד תורה, מצד שני, טוענים שהתחכום שלהן מסכן את שלומה של התורה. מה יהיה?"
&nbsp
וכדי שיהיה ברור, אני (ודי בטוח שלפחות רוב הדתיים) לא טוען את הצד האחד ולא את הצד השני כך שלהציג אמירות כאלה כאילו הן מייצגות דעות של דתיים זה שקר.
כל טוב.

מתלמד8

New member
פעם שניה שאני מפר הבטחה מרחמנות עליך-נא לא להגיב,אתה יוצא

מגוחךבכל תגובתך לכתיבתי-למה לך שוב ושוב לצאת מגוחך?,
-פעם קודמת טענת שאני "מאשים את אלוהים בכל הרע שבעולם" כשאתה יודע את עמדתי-שאין אלוהים,איך אני יכול להאשים דבר לא קיים?.
-הפעם אתה מאשים אותי באמירת "שטויות וטעויות" בשם אחרים,היכן אתה רואה אמירה שאני אומר בשם רוחמה וייס,רק צרפתי את המאמר שלה?.
תפסיק להגיב לדבריי-לא תצא מגוחך שוב ושוב,די,כבר לא נעים לי.

למעלה