שאלת תם על יחסים בין גברים ונשים

orna95

New member
נראה לי שהבת את השאלה שלי,האם מישהו יכול לתת לי תשובה רצינית

כולל סימוכין לבעיתיות שבדבר.

מתלמד8

New member
אולי תפרט לה מה אומר השולחן ערוך? אסור ואסור ואסור,,,,,,

אפילו את הבושם של אישה אסור לגבר להריח , ואת הבגדים שתולה על חבל הכביסה אסור לראות.
אתה קופץ ישר למעשים מיניים?.
הרב הראשי הספרדי בנו של הרב עובדיה יוסף התפאר בשיעור איך אביו סירב ללחוץ
את ידה של ר' הממשלה-גולדה מאיר(שומו שמים) כשהייתה מעל גיל -70.

מתלמד8

New member
קבל פירוט-ההלכה המסורתית הישנה שחלקה פג תוקפו ,חלקה מפלה -

נשים על כל צעד וחלקה עוסק בשדים, רוחות ואמונות תפלות.
לעומת 2 נשים שצמחו מתוך היהדות הדתית והחרדית,רואות את ההלכה "קצת אחרת" ושומו שמים ,יש להן "חוצפה" (פ' סגולה ) לחלוק עליה.

orna95

New member
אבל חזל ושולחן ערוך זה דרבנן ולא דאוריתה, נכון ?

אז רק מה שדאוריתה צריך להחמיר, הלא כן ?

בבקשה אודה לתשובה...

orna95

New member
לבושה בצניעות ? אתה לא יכול לשלוט על אך ומה יראו אנשים אחרים

ושלא לדבר שצניעות היא בהתאם לתרבות שאדם בה ממנה,
מה שצנוע בעיני אולי לא בעינך ולהפך.

אבל עובדה שברחוב ובאוטובוס ובכל מקום גברים דתיים לא רוצים לשבת ליד אישה, והיו גם הרבה בלגנים בענין זה פעם באוטובוס, זאת אומרת שאתה אומר לא חובה, אבל בפועל כן אנשים מקשים עם עצמם.

מתלמד8

New member
מבחינתך-כל מה שאמרו חז"ל ניתן בהר סיני ובזה אתה דבק-

לכן אתה לא מסכים.

orna95

New member
בבקשה אני לא רוצה לעורר ויכוח, אני רק מבקשת מידע

קליט

New member
כל אישה זרה

אסור לגעת בה. יש מחקרים שמראים שמגע מהעבר עלול להפריע בעתיד. מגע בקשר גם עלול להכניס גורם ריגשי שיסחוף אותך לצד השני, כשכלל לא בטוח האם הוא מומלץ לך. מטבע הדברים שבכל איסור, לפעמים הוא לא נראה לנו צודק, לפעמים זה מציק לנו, אם נתבונן אז נראה שדרכיה דרכי נועם, וכדאי להצמד להוראות היצרן. מתי שאנחנו יוצאים ומכירים אז הכי טוב להיות שכליים, ולהתקדם או לסגת בזריזות, ולא להיות תקועים בקשר לזמן רב. ודאי שזה ממש לא מומלץ לאנשים נשואים שיהיה להם קשר מחוץ לנשואין, אם יש בעיה אז אנחנו אמורים לפתור אותה, לא לשקוע בבוץ. יש ודאי הרבה הרבה מידע בעניין ברחבי הנט

orna95

New member
אתה אומר ששניהם מחייבים על פי ההלכה, כאילו שזה במידה שווה אב

אבל % 99 מדרבנן,יש מצווה או שתים מדאורייתא ועל זה חז"ל הוסיפו והוסיפו, לכן אם תוכל להגיד לי רק מה שדאורייתא בלי התוספות והשינויים, בבקשה !!!

orna95

New member
אני מבקשת לקרוא את המחולוקות

אתה יכול להכניס אותי לעובי הקורה?

orna95

New member
אז פה שורש הבעיה, מי אמר שדרבנן חוטא לה'?

עכשיו הבנתי את סלע המחלוקת.

מתלמד8

New member
אגדות ודמיון סהרורי כל מה שלימדו אותך,כאילו החכמה=בטריה

שהולכת ומתרוקנת לאורך השנים,לא ירידת הדורות ולא סיפורים אחרים,הדורות הולכים ומשתבחים(תסתכל מסביב) ורק היהדות והדתות האחרות נשארו תקועים עם סיפורים בדיוניים בני אלפי שנים,והיהדות מספרת לנו סיפורים על ירידה בחכמה
דיברו עם מלאכים? מה הדמיון הזה?
מי שיגיד היום שדיבר עם מלאכים-יאשפזו אותו,
כל הסיפור של תורת הסוד הוא ההמצאה מהמאה העשירית.
לאחר שכל הסיפורים האגדות והתירוצים לא עזרו-מספרים לנו על סודות דמיוניים בכדי להחזיק את המאמינים,
לפני יומיים היה ליקוי חמה,כדאי שתקרא את הסיבות הפרימטיביות של חז"ל בתלמוד לליקוי חמה-לקרוא ולהשתומם מהסהרוריות של ההסבר .
כדאי ש"תצא מהסרט".
יודע-קשה לכם עם הישירות של השפה שלי כי למדו אותכם(ובעבר גם אותי) שכל מילה של חז"ל עטופה בקדושה,חכמה ודברים נסתרים-לא רציני.

orna95

New member
אתה לא יותר צדיק מהשם

ואם השם למשל רוצה להפגיש גבר ואישה בעיתוי מסוים, גם כאשר כל אחד מהם נשוי לאחר/ת, כי עכשיו זה הזמן שלהם להיפגש, אז כך הדברים יקרו, אם אתה חושב אחרת זה כי אתה מושפע מנורמות חברתיות וחושב שאתה צדיק או חכם יותר מהשם, רק תראה דוגמא ניצחת באיזה מס' מצבים (שלכאורה הזויים) השם הביא את המשיח !!!

orna95

New member
כוונתי היא שיש גורל, ואת הגורל השם קובע, מתי ואך

ואין קשר בין זה לפשעים שתארת.

ולגבי "הכל ידוע מראש מהרשות נתונה" , יש אי הבנה שאנשים חושבים שהרשות נתונה להם. הענין הוא כזה מי שהולך על פי דרכי השם יהיה לו טוב, ועל פניו נראה שהשם נותן את האפשרות לבחור מה שבא לו משמע שלא בדרכי השם, ואז האדם חושב שהנה הוא יכול להחליט בעצמו, אבל אז הוא מגלה במהרה שבחר בדרך הלא נכונה, שהיא כאמור לא דרכי השם, גם אם נראה לאדם שהכיוון שהשם בחר בשבילו היא הפחות טובה, ברגע שילך באמונה עיוורת אחרי דרכי השם, יראה שרק יזכה לטוב.

ואני מדברת איתך מניסיון אישי שלי ושל אחרים שראיתי כאשר עושים לשם דווקא, או שחושבים שחכמים יותר, או יודעים יותר טוב מה טוב להם, אז רק הדרדרו.

orna95

New member
איזה זכות אתה מעליל שה"אישה" כביכול גרמה לאותו גבר הרהור

וכאילו הוא הצדיק בסיפור שהוא זה ששם גבולות , איזה בולשיט. אדם ששומע סיפורים ועלילות על אדם אחר, החפשות ומה לא, בוודאי שהוא יבנה מגדלים וסיפורים בראש, וכך הוא עצמו רק מחריף המצב, במקום לבדוק דברים לאישורם ממקור ראשון, רק חופר לעצמו ולאחרים בור גדול יותר.

orna95

New member
כאמור מעשה יהודה ותמר

האם אתה יכול להגיד שזה אנטי מוסרי ? הכל לטובה והכל מהששששששם !!! כביכול זה נראה כבחירה שלנו, אבל זה בחירה של השם, מוסרי או לא זה בידי שמיים.

והדרך בא יבוא משיח, גם כן יכולה לבוא בדרך שנראת לנו לא מוסרית, אבל יש לשם מטרה לכל דבר\, שנראה בעיננו, מנורמות חברתיות כאילו כלא מוסרי.

למעלה