לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2605726,057 עוקבים אודות עסקים

פורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דתיים :)
מספר נקודות חשובות בכניסתכם הראשונה לפורום - 

* יש להסתכל בתקנון הפורום (המופיע תחת "אודות הפורום והנהלתו") על מנת למנוע אי הבנה.

* נבקש להמנע מכתיבת הודעות בפורום בשבתות ובמועדי ישראל.

* אין לפרסם בפורום מוצרים, עסקים או קישורים ללא אישור הנהלת הפורומים. לחילופין, ניתן לפרסם בלוחות הפורום או בחתימתכם האישית.

* המענה לשאלות הלכה הינו בגדר מענה על פי ידע אישי ולא מהווה פסיקת הלכה, למעט מיקי* (המנהל) אשר הינו רב מוסמך  (ניתן לפנות אליו דרך המסרים).

גלישה מהנה והשתלבות נעימה בפורומינו!
המשך >>

לצפיה ב-'לימודים אקדמאים במוסד רגיל או במוסד נפרד?'
לימודים אקדמאים במוסד רגיל או במוסד נפרד?
<< ההודעה הנוכחית
17/04/2010 | 20:51
40
33
שבוע טוב,
פעם  כשדתיים רצו ללמוד במוסד אקדמאי הם בד"כ הלכו למקומות ה"סטנדרטים"  מי שבאמת היה חשוב לו איזושהיא חברה דתית הצטרף לאיזה תא דתי במוסד האקדמאי או הלך לבר אילן (ומאוחר יותר  היתה אופציה של  מכללת/מוסד אוניברסיטאי  אריאל)
עם השנים הצטרפו להם יותר ויותר מוסדות אקדמאים דתיים, כאשר סביבת הלימודים הינה נפרדת  או לעיתים מוסד שלם המיועד למין ספציפי. הענין התחיל במוסדות חרדים אך הולך ונכנס יותר ויותר למגזר הדת"ל.

מה דעתכם על הנושא? האם אתם בעד מקומות כאלו  או שאולי בעד המוסדות הסטנדרטיים?
האם גם בגילאי החינוך האקדמאי חשוב להיות במסגרת נפרדת?
האם דבר זה שלילי היות ומתעמקת לה ההפרדה עם העולם החילוני?

אלו שלומדים במוסדות אקדמאים דתיים, ספרו לנו מה "משך" אתכם לשם? אלו שלומדים במוסד אקדמאי רגיל: מדוע העדפתם שם על פני מוסד דתי?

(כמו כן לא לשכוח לענות על הסקר: שורת הסקרים מעל ההודעות)
נשמח לשמוע את דעותיכם בענין,
שבוע מקסים!!!!
דתיים >>
לצפיה ב-'לצערי,'
לצערי,
17/04/2010 | 22:46
5
9
בס"ד

ניתן לראות הרבה פעמים שהמוסדות הדתיים,מה לעשות, ברמה נמוכה יותר  מהמוסדות האקדמאים.

אם גם בלימודים נברח למקומות נפרדים,איפה אנחנו כשעמ"י צריך אותנו??
דתיים >>
לצפיה ב-'למי שמפריע אז שילך לנפרד. '
למי שמפריע אז שילך לנפרד.
17/04/2010 | 23:37
4
7
וזה לא קשור להיבדלות, יש אנשים ברמה דתית יותר טובה שבאמת מפריע להם חברה מעורבת. ואין עינין סתם להיכנס לנסיונות שיכולים להזיק בהמשך החיים...
דתיים >>
לצפיה ב-'אז אל תצא לרחוב.'
אז אל תצא לרחוב.
18/04/2010 | 02:08
3
5
בס"ד

ממתי קיום קל של תורת ישראל על חשבון עמ"י?

קשה לך? תתמודד. אתה תגיע לנסיון הזה מתישהו.
דתיים >>
לצפיה ב-'יש הבדל ענקי!'
יש הבדל ענקי!
18/04/2010 | 08:54
2
5
להסתובב ברחוב ולראות דברים לא צנועים- זה דבר חולף. להיות בכיתה עם בנות ולפתח קשרים איתם זה ניסיון בהרבה יותר גדול ויותר מסובך. וראינו הרבה מקרים של אנשים שנקלעו למערכת יחסים לא טובה בעקבות החברה המעורבת. *אני מציג כאן עמדה, אני חושב שזה כל מקרה לגופו וזה די תלוי בבן אדם, וא``א לשלול לימודים נפרדים.
דתיים >>
לצפיה ב-'אני מבין שבמשך כל ימי חייך,'
אני מבין שבמשך כל ימי חייך,
18/04/2010 | 10:20
1
4
אתה תתעלם מהמין השני?
לא יהיו נשים בסביבת העבודה שלך, לא יהיו לאשתך חברות - ואם כן, היא תוכל לשמור איתן על קשר, אך לא בנוחכותך.
עם בנות הדוד שלך אתה כנראה לא מדבר, וכמובן שלא עם בנות דוד שניות.

אנשים לא נקלעו למערכת יחסים בגלל החברה המעורבת - הם נקלעו למערכת יחסים כזו כי הם לא יכלו לשלוט בעצמם.
האשמה של החברה היא הורדת האשם מן האדם שביצע את המעשה.
דתיים >>
לצפיה ב-'הצגתי עמדה של המחמירים בנושא'
הצגתי עמדה של המחמירים בנושא
18/04/2010 | 11:41
3
שצריך להבין אותם ולא סתם לתקוף אותם רק בגלל שהם מחמירים בזה יותר מאנשים אחרים.
דתיים >>
לצפיה ב-'אני מדבר כאן את הרהורי ליבי בקשר'
אני מדבר כאן את הרהורי ליבי בקשר
18/04/2010 | 12:49
32
7
למגזריות:

לא אלך ללמוד במקום דתי.
לא רק בגלל הרמה (שכמו שהזכירו כאן, היא ב"דכ ירודה) - כי יש מקומות עם תארי הנדסה טובים (הנדסת אלקטרו-אופטיקה במכון לב היא תכנית נהדרת).

לא אלך ללמוד בגלל שאני מתנגד למגזריות הזו.
לקטנוניות הזו, שחושבת שאם נתעלם מהחיים, מהעולם שמחוץ לארבע האמות של הישיבה\מדרשה\אולפנא\מוסד דתי אחר - אז לא נצטרך להתמודד איתו.
אני רואה במוסד דתי *בריחה*.
אני רואה בזה התנשאות קלה (אני אל אלמד איתם, בטח יקרו לי דברים רעים) כאילו כל מה שיש לחילונים בראש זה רק הרעיון של להחטיא דתיים.
ובמגזריות הזו יש משהו מסוכן מאד:
היא מובילה להתבודדות תרבותית, ולקרע.

כל הדברים האלו קשורים אחד לשני, הם תהליכים שנובעים אחד מתוך השני - ובסופו לש דבר, את כולם ניתן לייחס למגזריות יתר.

לכן, לא אלמד במקום דתי. לא אלך לגור ביישוב דתי.
(אני חושב שוועדות קבלה של כל יישוב הן דבר נוראי).

אני חושב שהטרוגניות היא דבר מפרה. במקום לשנוא את האחר, לפחד ממנו - תנסה ללמוד ממנו.
במקום להסתגר רק עם מי שדומה לך -להעלות את החשיבות העצמית שלך, ולברוח מהתמודדות (כי אמנם לימודים זה נחמד, אבל מה אח"כ כשתצטרך לעבוד? אז לא תשלוט בעצמך? נו באמת.)לעוד כמה שנים.

לגבי גילאי תיכון - אני צריך לראות איך אכתוב את דעתי במדוייק. היא מורכבת וארוכה.

לגבי גילאים יותר מוקדמים - אני תומך של חינוך ממ"ד. לא אכפת לי אם הוא חזק יותר, ואפילו ארצה כזה דבר.
אני חושב שלגרום לילד לאהוב לימוד תורה מגיל צעיר זה משהו שאין לו תחליף.
דתיים >>
לצפיה ב-'גם הרהורי ליבי- אתה בא למפגש?'
גם הרהורי ליבי- אתה בא למפגש?
18/04/2010 | 22:43
1
2
לצפיה ב-'לצערי לא. אני עם המשפחה המורחבת.'
לצערי לא. אני עם המשפחה המורחבת.
19/04/2010 | 00:46
3
אולי בפעם הבאה.
דתיים >>
לצפיה ב-'ומה לעשות'
ומה לעשות
18/04/2010 | 23:04
25
4
שהורו לנוח חכמים לברור בקפידה שלא להסתובב בקרב אנשי רשע? למה הם התווכנו? לגויים?
דתיים >>
לצפיה ב-'הם בטח התכוונו לחילונים, שכולם הם אנשי רשע'
הם בטח התכוונו לחילונים, שכולם הם אנשי רשע
18/04/2010 | 23:14
5
לצפיה ב-'ההגדרה הזו מקוממת.'
ההגדרה הזו מקוממת.
19/04/2010 | 00:52
23
6
אווילית, ובסופו של דבר - מרושעת ומתנשאת.

מקוממת - כי להגדיר כל חילוני כ"רשע" היא הגדרה שוודאי לא יכולה להיות נכונה. בשביל להיות רשע צריך לדעת - ובכוונה לא לקיים.
מה שהם כרגע זה בגדר "תינוק שנשבה".

אווילית - מאותה סיבה שכתבתי למעלה. לבוא ולהאשים אדם ברשע שהוא לא יודע עליו, זה אווילי.
אי ידיעת החוק אולי אינה פוטרת מעונש, אבל היא לא גורמת לך להיות רשע.

מרושעת ומתנשאת - כי אתה מדבר פה על אנשים שלא יכולים להגיב לך על זה. אני מגיב בשמם, על האשמות שאתה מטיח בהם. זה לא ישר מצידך. אני מעדיף שהילדים שלי יסתובבו איתם, ולא איתך.
על פגם במידות שלהם אני לא יודע - על פגם בשלך כן.
אתה מתנשא על רוב האוכלוסיה בארץ, מכניס אותם תחת הגדרה
"רשע" (שהיא הגדרה הלכתית כמובן. אשמח לדעת את מקורותיך להגדרה הזו לחילונים בארץ) - ומנסה לעשות את כל זה תחת דמגוגיה זולה וטיפשית.
אולי אתה חושב שאנחנו טיפשים?
דתיים >>
לצפיה ב-'דבר ראשון תנשום עמוק.'
דבר ראשון תנשום עמוק.
19/04/2010 | 01:12
22
5
גם את התגובה הראשונה שלך כתבת בכעס. תרגע, אף אחד לא רודף אחריך, לא שונאים אותך, חייך אל העולם והוא יחייך אליך.

ולומר על מישהו שהוא אמר הגדרה שהיא איוולית, מרושעת ומתנשאת-זה בכלל לא איוולי ומתנשא.

יש דרך לחלוק על האחר.

אמרתי רשע או אמרתי "אנשי רשע"? אל תכניס מילים לפי!

שיהיו תינוקות שנשבו, זה לא משנה את העובדה שהמוסר שלהם הוא לא מוסרת התורה ועל כן הוא מעוות וגם אם אתה חושב שאתה סופרמן שיכול להיות בקרבתם וללמוד מהם וכל האידיאלים היפים האלה-אתה טועה. כי לא סתם צווינו להתרחק מחברה רעה.
כן, חברה רעה זה חברה של אנשים שהתורה מהווה שטיח עבורם ותו לא.

האשמות שהטחתי בהן הן אשמות אמת. הם חוטאים ולכן אין להיות בסביבתם. אני לא אומר להתרחק כאילו הם מצורעים, אבל אי אפשר לנהל אורח חיים בתוכם ומתוך כך לקוות להשפיע.
אחרת אין סיבה שהם לא ישפיעו עליך באותה מידה.

על פגם במידות שלך אני בטח ובטח יודע-אתה מתחמם מהר יותר מקומקום חשמלי.

תן לילדים שלך להסתובב איתם והם יחזרו בלי כיפה.

כאמור, אל תכניס לי מילים לפה ואחרי זה תבקש שאסביר את המילים שאמרת בשמי. חוצפה!

שום דמגוגיה.

דתיים >>
לצפיה ב-'קודם כל, התגובה נכתבה ברוגע.'
קודם כל, התגובה נכתבה ברוגע.
19/04/2010 | 01:30
6
4
למרות הנסיון החביב-אך-נדוש להסיט את הדיון לעצבים או לא בזמן כתיבת התגובה, זה לא יעבוד.

להגדיר תגובה ככה, זו הבעת דעה.
אני דיברתי אל מישוה שיכול להגיב. לא התנשאתי מעליך, ולא אמרתי שאני יורת טוב - הגדרתי את התגובה שלך, שהיתה לא מנומקת, פוגעינת, ומעליבה (ולא, אני לא חסיד של "פוליטיקלי קורקט", אבל יש לי גבולות).

אתה כתבת בפירוש שחכמים כתבו לא להיות בסביבה של אנשי רשע.
כתבת את זה בתגובה לאמירה כלשהיא על מקום שיש בו חילונים.
דדוקציה פשוטה, שאפילו לא מגלה לנו משהו חדש, אלא מראה לנו מה עושים אם קוראים את הדברים ביחד - מראה שקראת לחילונים אנשי רשע.
זו לוגיקה בסיסית מאד.

בינתיים אין בפיך שום טענה שמחדשת משהו מעבר לדבר הלא-מנומק שכתבת קודם.
יש הבדל גדול בין "התרחק משכן רע", שמדבר על מידות של אדם לבין הדברים שאתה כותב.

אתה מדבר על שמירה או חוסר שמירה של מצוות. אתה מדבר על מוסריות או חוסר מוסריות של תורה.
מוסר התורה נבנה גם ע"פ מוסר אנושי בסיסי.
מעבר לכך, ההגדרה של כל חילוני כאדם לא מוסרי, ושכל מוסר שלא נובע מהתורה הוא מעוות - היא לא נכונה.
יש הרבה דברים מוסריים בעולם שלא כתובים בתורה, ואתה מבצע אותם יום יום.
התורה לא מנתה את כל המעשים המוסריים בעולם, ולא חייבה אותך לעשות כל אחד מהם.

ההגדרה שלך לחברה רעה היא הגדרה שרירותית, שגם לא מבוססת על מקור תורני.
אפשר להגיד עליך באותה קלות שהתורה אפילו לא מהווה לפניך שטיח. היא סה"כ כלי ניגוח לא יעיל, כיוון שאתה לא יודע להשתמש בו כמו שצריך.

אני מבין שאתה צדיק שלם? אתה לא חוטא?
"אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא" - אצלם בינתיים זה בשוגג, אצלך כל חטא כזה (בהסתמך על זה שאתה מרחקי את עצמך מכלל האנשים שאינם יודעים תורה ומצוות) הוא במזיד.
משתמע מכאן שלהיות לידך זה הרבה יותר גרוע מלהיות לידם.

ייחוס של השפעות רעות לכל דעה חיצונית יביא אותך למצב שבו אתה תראה בדיוק כמו החברה החרדית.
מסוגר בתוך עולם קטנוני משל עצמך, עם יחס עויין כלפי כל מה שמחוצה לו.
כבר עכשיו אתה לא שונה מהם ממש.

שום דמגוגיה? כתבת משהו בלי הסבר, כאילו הוא תורה מסיני.
גם המ שכתבת לא היה נכון, רק בחרת להציג אותו בדרך שמבטאת אותו כאמת היחידה.
זה נכנס *בדיוק* תחת ההגדרה של דמגוגיה.

וזה עוד לפני הטענות המגוכחות שהעלית לגבי ילדים שמסתובבים עם ילדים חילונים.
הנסיון מראה אחרת.
מה לעשות, לא כולם בוחרים להתעלם מהעולם סביבם.

עדיין לא ענית לי מה תעשה כשתגיע למקום עבודה ויהיו שם רח"ל חילונים?
ומה ילדיך יעשו כשיגיעו לעיר הגדולה בפעם הראשונה בחייהם ויראו את אותן המפלצות המשוקצות כ"כ אצלך, בנ"י אשר אינם שומרים תורה ומצוות?

לא הנכסתי לך מילים לפה. אתה כתבת את מה שאמרתי.
ב2 ההודעות דאגת גם לחזור על זה.

ההגדרה היא דבר חשוב מאין כמוהו.
אתה הגדרת אותם כ"רשעים". נסה למצוא מקום בהלכה שיכניס אותם תחת ההגדרה הזו, ואז נראה אםהכנסתי לך מילים לפה.
בינתיים, כדאי שתלמד הבנת הנקרא, או לוגיקה.בצורה כזו אולי תדע לקרוא את מה שכתבת.

אני לא אתייחס לדברים שכתבת עלי.
דתיים >>
לצפיה ב-'בנוסף לכל אתה גם פרנואיד.'
בנוסף לכל אתה גם פרנואיד.
19/04/2010 | 09:15
5
3
לא ניסיתי להסיט שום דבר. ניסיתי להסביר לך שיש דרך להתנסח, אם אתה מעוניין שיישמעו את דבריך, זה הקל. אבל הספקתי להבין שאתה לא בנוי לקבלת ביקורת.

גם התגובה שלך לא מנומקת, איוולית (שכחת שגם את זה אמרת), פוגענית ועלובה.

נכון כתבתי בפירוש שחכמים אמרו לא להיות בחבורה של אנשי רשע, אך לא של רשעים. אתה לא מוכן להודות בטעות הניכרת שלך, שהאשמת אותי בX, כאשר עשיתי Y.

"רשע" (שהיא הגדרה הלכתית כמובן. אשמח לדעת את מקורותיך להגדרה הזו לחילונים בארץ) - ומנסה לעשות את כל זה תחת דמגוגיה זולה וטיפשית.

החלטת שאמרתי שהם רשעים, למרות שלא עשיתי זאת, ואתה מתעלם מההבדל שיש בין שני הדברים, כי אתה לא מוכן להודות בטעותך. בחרת להתעלם מהשאלה המפורשת שלי שאני משוכנע שקראת:

אמרתי רשע או אמרתי "אנשי רשע"? אל תכניס מילים לפי!

אתה מנסה להראות ע"י לוגיקה מסובכת שאמרתי על חילונים שהם אנשי רשע. אין צורך להציג לוגיקה כלשהי. הנה, אני אומר זאת שוב: "חילונים הם אנשי רשע". מה שלא אמרתי, זה שהם רשעים.

אבל שוב, אתה כמובן תתעלם מהנושא.

יש הרבה דברים מוסריים בעולם שלא כתובים בתורה, ואתה מבצע אותם יום יום.
התורה לא מנתה את כל המעשים המוסריים בעולם, ולא חייבה אותך לעשות כל אחד מהם.

אתה טועה לחלוטין. אני ממליץ לך לקרוא את זה, ולהבין מדוע.

ההגדרה שלי לחברה רעה, היא חברה כזו שלא רואה בתורה נר לרגליה. פשוט וקל. שהתורה היא לא-כלום עבורה. זו חברה רעה.
גם אין הגדרה הלכתית לרב שמתעסק עם תלמידיו, אבל זה לא מפריע לי לומר שרב כזה הוא רב רע, שיש להישמר מקרבתו (ואני מקווה שגם אתה מצליח להסיק זאת).

אני לא מנגח את מי שאני לא צריך לנגח. אני מגח השפעות שליליות.

נכון ש"אין צדיק בארץ..", השאלה היא מה המגמה, השאלה היא במה מאמינים, השאלה היא מה רוצים, השאלה היא מה רואים כחשוב.
רוב מוחלט של החילונים בארץ מודעים לכך שיש תורה ויש קיום מצוות. נקודה. אי-הקיום שלהם לא נחשב בשוגג.

אתה מעלה טיעונים נגחניים כלפי העדה החרדית שלא יכולה להגיב על דבריך.
טיעונים איוולים, פוגענים, לא מנומקים ועלובים.
אתה מכליל באופן גס, ולא מדבר ממה שקורה בפני השטח.
אירגוני ההחזרה בתשובה הגדולים ביותר מנוהלים ע"י אנשים מהציבור החרדי. אתה מוזמן לבדוק את הדברים.

כן, כל דעה שהיא לא דעת תורה היא בעלת השפעות שליליות. כבר אמרתי שאסור להתרחק מהחילונים כמו ממצורעים, אך מכאן ועד לנהל אורח חיים לצידם יש הרבה מרחק. יש צורך לנסו להשפיע, אך לא לחיות בתוכם וכך לאפשר גם להם להשפיע עליך.

כל מה שכתבתי הוא אמת ומנומק וגם אם תגיד אחרת זה לא יישנה את המצב.
הרי אני יכול לומר בדיוק אותו הדבר על דבריך.

הניסיון ממש לא מראה אחרת. ילדים שמתסובבים עם חילונים מאבדים ת'כיפה.

א. ניתן למצוא מקומות עבודה שלא לצד חילוניים
ב. גם אם אגיע למקום עבודה שלא לצד חילוניים, זה לא יהיה מתוך בחירה (כמו במוסדות הלימודיים), אלא מתוך הכרח. ואני אבוא בגישה של: "שמור ממנו מרחק" ולא בגישה של "יאללה בא נהיה חברים ואני אשפיע עליך לטובה והכל יהיה כמו בסיפורים".
ג. ילדיי יחיו בעיר הגדולה ויידעו מי הם חילוניים, אך לא יהיו חברים של ילדיהם ולא ילמדו איתם וזהו זה. שלח את ילדיך לחינוך יסודי עם חילונים.

אתה כן הכנסת מילים לפי ואם אחרי ההקדמה של ההודעה הזו אתה עדיין לא מבין זאת, אז אתה חי בהכחשה.

לא הגדרתי אותם כרשעים, אלא כאנשי רשע.
נראה לי שאתה היחיד שצריך ללמוד הבנת הנקרא.
דתיים >>
לצפיה ב-'מה ההבדל בין רשעים לאנשי רשע?'
מה ההבדל בין רשעים לאנשי רשע?
19/04/2010 | 09:35
2
4
ואיך שאני רואה את הדברים אתה לא דן ענינית ופוגע אישית.
דתיים >>
לצפיה ב-'*אני* לא דן עניינית?'
*אני* לא דן עניינית?
19/04/2010 | 10:34
1
3
זהו שמוסיף את הקישוטים המטופשים של "טענה איוולית" וכד.

תקרא את ההודעה שלו שוב בלי המילים "טענה איוולית" ותראה שהיא לא מאבדת ממשמעותה. בכל זאת הוא בחר להוסיף את זה. ואני הדמגוג...

שרשע זה מושג בהלכה ואנשי רשע זה לא. הבדל פשוט וקל. ועל אף שהצבעתי על כך שאמרתי "אנשי רשע" ולא "רשע" הוא פשוט התעלם מההערה הזו ב(חוסר) אלגנטיות.
דתיים >>
לצפיה ב-'*זהו = זה הוא'
*זהו = זה הוא
19/04/2010 | 10:34
2
לצפיה ב-'נתעלם לרגע מהניתוח הפסיכיאטרי'
נתעלם לרגע מהניתוח הפסיכיאטרי
19/04/2010 | 11:37
1
3
שאתה מנסה לבצע בי (מחלה קלינית? וואו, איזו הכשרה מטורפת כנראה עברת אם אתה מסוגל לאבחן מחלות נפש מעל דפי האינטרנט).

לפעמים כדי שישמעו - צריך להיות גם חריף, ציני, לא פוליטיקלי קורקט, בוטה ועוד הרבה דברים.
כשצריך להתנסח בעדינות, עושים זאת - כשלא צריך - לא עושים זאת.
פה לא צריך.

לוגיקה פנימית היא נימוק כל עוד היא מראה לך את מה שאמרת, ואתה מתכחש אליו.
לכן היא היתה שם.

אנשי רשע הם רשעים. זה חלק מההגדרה של להיות איש של הרשע.
באמירה הזו אתה אומר שהחילונים הם רשעים - ככה פשוט, בצורה בוטה.

אה, כמובן, הדרך הטובה ביותר - לנסות לחשב מה אגיד לפני שאמרתי אותו.
עניתי לך גם בפעם הקודמת, אם כי לא הבנת את התשובה בגלל טעות בניסוח שלי.
התשובה נמצאת בפסקה הקודמת.

שום דבר לא היה מסובך בלוגיקה שהבאתי. למען האמת זו לוגיקה די בסיסית.

לגבי הבלוג שלך. קראתי. לא התרשמתי יתר על המידה.
למען המת - לא התרשמתי כלל.
אני לא מסכים עם הטענות שהבאת שם.

אתה מביא את הטענה של קאנט על המוסר האנושי, ואני חולק עליה בכל תוקף.
הטענה שאת המביא שם היא שאדם בונה את המוסר שלו על פי דברים שהוא לא היה רוצה שיעשו בעולם.
אתה טוען שהוא נבנה ע"פ דברים סובייקטיביים לחלוטין, ואני שולל את האמירה הזו.
זה שיש כמה שבטים שאוכלים אנשים באפריקה - לא הופך את הרעיון של רצח לפחות מוסרי בעיני הכלל.

גם הרמב"ם מדבר על מוסר כללי, וגם רס"ג. שניהם גם מראים שמוסר כללי יכול להשתנות.
העולם התפתח והתבגר מוסרים ואמונית
גם המוסר היהודי-תורני השתנה. זה חלק מהרעיון הזה "תורה שבעל פה".

יש למוסר כללי קריטריונים אובייקטיביים, ולא רק תורניים.

אתה איש שרואה דברים ב"שחור ולבן". יש דברים חיוביים בחברה כללית
שים לב לסיפור הידוע על החכמים שדיברו על רומי.
לא סתם רבי שמעון בר יוחאי נשלח למערה - הוא עשה זאת מכיוון שלא ידע לקבל את זה שבעמ"י שי אנשים שלא עומדים בסטנדרדטים שלו בעבודת ה' (וכדי שיהיה מקור - עיין ב"עין אי"ה" על זה.)

אני לא מתכוון להיכנס לנושא הרב אלון.

לגבי "אין צדיק בארץ" - מה המגמה? המגמה היא שתדע שאין מישהו מושלם, ושגם האנשים שאתה הכי מעריך חוטאים - וזה לא גורם לך להתרחק מהם. זה לא גורם לך להגדיר את עצמך כמישהו שא"א להתקרב אליו ולהיות במחיצתו כי יש לו השפעה רעה.
ממה שאתה אומר, אין לדבר סוף!
אתה לא תגור גם ליד אנשים שפחות דתיים ממך?
כאלו שיש להם טלוויזיה בבית? כבלים? אינטרנט לא מסונן? שהאמא הולכת עם כיסוי ראש חלקי? בלי כיסוי ראש? מכנסיים? חצאית קצרה?
כלומר - מתי בשבילך אדם נהיה חילוני?
והאם אצלך לאדם חילוני אין מוסר משל עצמו?

קודם הסכמת להגדרה שלהם כ"תינוקות שנשבו" - זה אומר שהם דווקא כן עושים את זה בשוגג.
מעבר לכך - להיות מודע שיש תורה ומצוות זה לא אומר להיות מודע  מה המצוות האלו, מעבר לכך - העונש גם צריך להיות ידוע כדי שתוכל להגדיר מזיד.

עם החברה החרדית יש לי היכרות מעמיקה ורבת שנים. את הטענות שהעליתי כאן העליתי גם שם. עד היום לא קיבלתי תשובה.
ארגוני החזרה בתשובה שאומרים "אנחנו יותר טובים מכם, בואו אלינו" הם מבחינתי משהו פסול.

זה עוד לפני הדרך שאליה הם חוזרים בתשובה, שגם איתה אני לא מסכים.

גם לפי היהדות לא כל דרך שהיא לא מהתורה היא בעלת השפעות שליליות.
אם זה אכן היה כך, לא היית משתמש באינטרנט, רפואה מודרנית, פיזיקה, ושאר דברים שהם לאו דווקא דרך תורה, ושהאנשים שהמציאו אותם לא היו אנשי תורה.
מעבר לכך ש"חכמה בגויים תאמין".

כשאתה מגיע בגישה כזו, של השפעה אוטומטית - יש בזה לא מעט התנשאות.
כן, לנהל אורח חיים תיקן לצידם זה פשוט להבין שאתה לא לבד בעולם. להבין שאתה חולק את הארץ עם אנשים שלא מסכימים לדיעותיך, להתווכח איתם, לדעת למה אתה לא מסכים להם, ועדיין להיות חבר שלהם.
זה להכיל מורכבות.

לא הבאת יותר מדי נימוקים או סימוכין, בעיקר לא למשפט שלך על ילדים שמאבדים את הכיפה.
אני גר בעיר מעורבת, וחי עם חילונים כל חיי. כך אפשר לראות גם על חברי, שחיים איתי באותה העיר, למדו איתי בישיבה תיכונית, בעיר מעורבת, וגם בישיבת הסדר.
ועם כל  - אף אחד מאיתנו לא הוריד את הכיפה.
היחס בד"כ הוא דווקא הפוך.
ילד שמגיע לעיר הגדולה לראשונה בחייו אחרי שלא חי עם החילונים, מתפתה הרבה יותר בקלות להצטרף אליהם.

מכיוון שאין לי מחקרים בנושא, אני לא יכול להביא שום עמדה מדעית חוץ מאשר תצפית הפוכה לחלוטין ממה שכתבת (דבר שהוא כמובן עמדה מדעית קבילה, בוודאי בחקר הסוציולוגיה).

א. נסה למצוא מקום כזה שהוא לא ישיבה. גם שם בד"כ יש עובדים חילונים\גויים.

ב. אתה מסתכל בו בעיניים ילדותיות למדי על הנושא. יש הרבה שטח בין "בו נלמד הכל אחד מהשני" לבין "הסתגרות מוחלטת".
ישנו את הקטע שבו אתה יכול להיות חבר, ולקחת ממנו דברים חיוביים.
את באמת חושב שללמוד ממישהו שנוהג להגיד שלום לכל אדם, גם אם הוא לא דתי - זה רע?

ג. שוב, שחור ולבן, בלי אפור. יש דרכי אמצע.

לא הכנסתי מילים לפיך. אני לא חי בהכחשה, אתה הוא זה שבוחר להתעלם מהעולם מסביבך.
דתיים >>
לצפיה ב-'ולפעמים עוברים את הגבול. אתה עברת, גם אם אתה '
ולפעמים עוברים את הגבול. אתה עברת, גם אם אתה
19/04/2010 | 22:08
2
לא מוכן לקבל את זה.

הלוגקיה הפנימית הייתה שלא לצורך, כיוון שהתכחשתי למה שלא אמרתי ולא למה שכן אמרתי.

בעוד "רשע", כפי שאתה עצמך אמרת, היא מילה שיש לה הגדרה הלכתית, "אנשי רשע" זה לא. והדדוקציה שלך יכולה להוביל גם לקביעה שמי שאמר "פיל" התכוון ל"נמלה". אמרתי אנשי רשע, אתה החלטת שאמרתי שהם רשעים.
מילים שונות.
משמעויות שונות, במיוחד בפן ההלכתי.
נקודה.
טעית. אנושי.

יכול להיות שקאנט אמר את זה לפניי, אם כי קשה לי להאמין שהשקפתו זהה לזו שהוצגה ברשומה. בכל מקרה, זה המצב הקיים וזה לא עניין של להסכים או לא. אין מה לחלוק. פקח עינייך. צא לרחוב וערוך משאל עם לגבי מעשים מסויימים.
מה מוסרי ומה לא. תגלה שיש אין-סוף חילוקי דעות על כל פיבס קטן.

"יש למוסר כללי קריטריונים אובייקטיביים, ולא רק תורניים"
ואותם קריטריונים מאפשרים לחתוך את הבולבול של ילד בן 8 ימים?
או שאותם קריטריונים הם אלה שמאפשרים להשמיד עם שלם?

תסלח לי, התורה היא המוסר הבסיסי וכל ניסיון להתייפייף ולומר שהיא מקבלת איזושהי מערכ מוסר אנושית בסיסית-הוא ניסיון חלש שלא עומד במבחן המציאות.

המוסר היהודי-תורני לא השתנה. יש הדרכה כיצד לקיים את המצוות בכל דור, אין זה שינוי המוסר.

אף אחד לא ביקש שתכנס לנושא הרב אלון. את מה שרציתי לומר בנוגע לאיש שיש להרתחק ממנו על אף שאין לו הגדרה הלכתית-אמרתי. אתה יכול להמשיך לקבור ת'ראש באדמה.

ברור שאין מישהו מושלם. השאלה היא האם קיום המצוות זה משהו שהאדם הציב לו כמטרה או לא. לא מסובך כלל.
בטח שיש לדבר סוף!
זה כמו שאני אומר לך, שלפי מה שאתה אומר אין לדבר סוף, ושאתה גם תצא לבלות עם החבר'ה החילוניים, אפילו שכל מה שהם עושים זה לדבר על מין ורכילויות (לצורך העניין)! לא, כמו שאתה יודע איפה לשים את הגבול, גם חיים עם מדמה של התבדלות מלווים בגבול כלשהו. אמרתי כבר שלא מתרחקים מהם כמו מממצורעים, אבל חשוב לבוא בגישה של "אני מגיע מבחוץ להשפיע" ולא "אני חלק מהם ומנסה להשפיע תוך כדי".

אדם נהיה חילוני בשבילי באותו רגע שבו הוא נהיה בשבילך.

שקר נוסף. מעולם לא הסכמתי שהם בגדר "תינוקות שנשבו".
אם הם יודעים שיש אל שנתן תורה ובוחרים שלא להתעניין בה-אני רואה בכך בעיה וממש לא בגדר "תינוק שנשבה".

"את הטענות שהעליתי כאן העליתי גם שם."
איפה זה שם? בקרב האלפים הבודדים (גג) שהכרת מהציבור הזה? אז זהו, כך אתה מכליל? אולי לאחרים יש מה לומר!

"ארגוני החזרה בתשובה שאומרים "אנחנו יותר טובים מכם, בואו אלינו" הם מבחינתי משהו פסול."
מזל שהאירגונים החרדיים הם לא כאלה. מלבד זאת, גם היהודים אומרים לגויים שהם יותר טובים מהם.
זכותך לא לקבל, העובדה היא שאותו ציבור שהגדרת כמסתגר וכו' הוא זה שהכי עוזר לחילוניים. אם תרצה ואם לא.

כל הדברים שציינת הם כן דרך תורה.

כן לנהל אורח חיים לצד הגויים זה גם להבין שאתה חי לצד אנשים שונים וכו' וזה גם הצעד הראשון לקראת התבוללות.
התנשאות לא חייבת להתלוות לניסיון השפעה חיצוני.

אני יכול לספר לך שאנחנו חיים באותה העיר ואני יכול לספר לך שאם הם לא היו לומדים בישיבה תיכונית, אלא בתיכון-הם כן היו מפילים ת'כיפה.
כבר אמרתי, ואני מוכן לחזור: ילדיי יחיו בעיר מעורבת ויכירו בקיום אנשים שונים מהם.
מה שהם לא ייעשו -לפחות עד שיהיו אצמעיים-זה ללמוד ולהיות בקרבת החילונים כל זמן שאפשר אחרת.

גם אני יכול להציג תצפית הפוכה לחלוטין.

א. מצאתי כמה כאלה.
ב. והקטע הזה הוא בדיוק איפה שהיהודים המתבוללים חשבו שיחזיקו מעמד.
ג. כנ"ל.

עשית זאת ואתה לא מוכן להודות בטעותך. אני מודע לעולם שסביבי, להפך! מודע להשלכות השליליות שיש לחברה החילונית ולכן מתרחק ממנה כזה אפשרי.
דתיים >>
לצפיה ב-' תרשה לי להביע סלידה?'
תרשה לי להביע סלידה?
19/04/2010 | 09:01
14
3
"תן לילדים שלך להסתובב איתם והם יחזרו בלי כיפה"
ממש ממש לא, יש בזה כ"כ הרבה גורמים. וזה לא כזה שטחי וישר כמו שאתה מתאר.
בתור אחד שגדל כל החיים שלו עם רוב מוצהר (משהו כמו 80-90 אוזים של חילונים בסביבה) אני יכול להגיד בוודאות שהכל תלוי בבנאדם ולא בסביבה שלו, תלוי אם הוא חזק או חלש, תלוי חינוך ההורים.
וכן הוא יכול להוריד את הכיפה גם אם יהיה 24/7 365 ימים בשנה עם דתיים.
ולמה? כי זה תלוי בהרבה גורמים. וממש לא בגלל כשהוא היה קטן הוא הסתובב עם חילונים.
עלי אני יכול להעיד , כשאני מסתובב עם חילונים (וגם כשהייתי קטן יותר) זה רק מחזק אותי, רק נותן לי להבין למה אני ככה. וממש לא מוריד ממני .
דתיים >>
לצפיה ב-'נראה אותך שולח את ילדיך לחינוך חילוני.'
נראה אותך שולח את ילדיך לחינוך חילוני.
19/04/2010 | 09:16
10
1
לצפיה ב-'אם אני אראה לנכון לשלוח אשלח אותם'
אם אני אראה לנכון לשלוח אשלח אותם
19/04/2010 | 09:34
9
2
זה תלוי בכמה וכמה פרמטרים.
וסתם שתדע שבעיר הולדתי עדיף ללמוד בביה"ס חילוני מאשר בביה"ס דתי.
הרמה של האנשים ושל החומר הלימודי בדתי מזוויעה.
דתיים >>
לצפיה ב-'מה שתגיד.'
מה שתגיד.
19/04/2010 | 10:35
8
2
בשורה התחתונה אתה לא תרצה לשלוח את הילד לחינוך חילוני. וטוב שכך.
דתיים >>
לצפיה ב-'לא הבנתי איך הגעת לעניין חינוך הילדים.. אנחנו'
לא הבנתי איך הגעת לעניין חינוך הילדים.. אנחנו
19/04/2010 | 17:16
7
4
מדברים על מוסד אקדמאי לא דתי, שזה שונה לחלוטין מבי"ס. אני מאמינה שכל אדם בגיל שמתאים לאוניברסיטה, יכול להתמודד עם אנשי הרשע החילוניים... אם לא, כנראה שמשהו בדרך החיים שלו לא שלם
דתיים >>
לצפיה ב-'שי אמר שזה תלוי בבן-אדם אם הוא יושפע או לא,'
שי אמר שזה תלוי בבן-אדם אם הוא יושפע או לא,
19/04/2010 | 22:10
6
2
אז אמרתי שיישלח ת'ילדים שלו לחינוך יסודי חילוני, כי הרי מה שישנה זה הבן אדם בסורה התחתחונה.

אני מאמין שגם היהודים המתבוללים חשבו שהם בגיל שהוא מספיק בשביל להישמר ו...צפי בתוצאות. ההתבוללות בארה"ב מטורפת.
דתיים >>
לצפיה ב-'טוב, בוא נהיה ראש קטן....'
טוב, בוא נהיה ראש קטן....
20/04/2010 | 21:22
5
3
אני מרגישה שזה ממש מפגר להסביר את זה, אבל בכל זאת....
אני מסכימה שזה באמת תלוי בבן אדם אם הוא יושפע או לא, אבל אם תשלח ילד לבי"ס חילוני הוא לא יהיה מושפע, הוא יחונך ככה....

התבוללות או לא, אני לא חושבת שנכון לי לסגור את עצמי בארבע אמות. אני חושבת שבן אדם שסוגר את עצמו מפחד החילוניות, לא בטוח מספיק בדרך שלו
דתיים >>
לצפיה ב-'אני חושב שבשני המקרים הסביבה '
אני חושב שבשני המקרים הסביבה
21/04/2010 | 14:44
4
1
החילונית עלולה להשפיע על האדם ולומר שבשורה התחתונה זה תלוי באדם, זה התנערות.
גם המתבוללים חשבו שהם מסוגלים להציב עלצמם את הגבולות.
אין צורך להסתגר ב4 אמות אבל מכאן ועד ללמוד באותם מוסדות יש דרך ארוכה.
דתיים >>
לצפיה ב-'טוב, אז אני סומכת על עצמי מספיק בקטע הזה'
טוב, אז אני סומכת על עצמי מספיק בקטע הזה
21/04/2010 | 17:36
3
3
ואתה לא, לגיטימי....

ואני ממש לא רואה דרך ארוכה בין ארבע אמות לבין ללמוד באותם מוסדות. אני חושבת שזה ממש מינימום
דתיים >>
לצפיה ב-'יש 4 אמות שזה חיים בבני ברק'
יש 4 אמות שזה חיים בבני ברק
21/04/2010 | 20:36
2
2
ויש לחיות בירושלים עם שכנים חילונים שהילדים שלך יבינו שיש חיה כזאת.
ולנסות לספר להם על היהדות בהזדמנויות
ולנסות להתנדב באירוגני החזרה בתשובה

אין צורך ללמוד איתם באותה כיתה.
דתיים >>
לצפיה ב-'מה?!'
מה?!
21/04/2010 | 21:58
1
3
אתה חושב שגם לא צריך חברים חילונים, וכל קשר איתם אמור לבוא רק מתוך רצון להחזיר אותם בתשובה...?
מה זאת אומרת "אין צורך ללמוד איתם באותה כיתה"? אני לא עושה את זה כי צריך, אלא כי אני רוצה ללמוד במקום מסויים, והעובדה שיש שם גם אנשים חילוניים לא מרתיעה אותי כ"כ.......
דתיים >>
לצפיה ב-'כן. זה בדיוק מה שאני חושב. זו בדיוק ההדרכה'
כן. זה בדיוק מה שאני חושב. זו בדיוק ההדרכה
21/04/2010 | 22:21
1
של חכמים. להתרחק מאנשים כאלה.

"אין צורך" זה יותר-"עדיף שלא"
דתיים >>
לצפיה ב-'על התבוללות, שמעת?'
על התבוללות, שמעת?
19/04/2010 | 09:16
2
2
לצפיה ב-'אתה משווה?'
אתה משווה?
19/04/2010 | 09:33
1
1
איך אפשר להשוות?
חוצמזה שגם יהודים בגלות ידעו איך להתערבב אבל ה\להשאר במסורת.
צריך לדעת פשוט איך לעשות את זה.
וזה לא שייך ההשוואה
דתיים >>
לצפיה ב-'ההשוואה במקום.'
ההשוואה במקום.
19/04/2010 | 10:37
1
מה ההבדל?
החילוני הממוצע מקיים יותר מצוות מהגוי?
אז בגלל שהוא נולד ליהודיה הוא לא יכול להשפיע לרעה?

ההשוואה מדוייקת. חברת יהודים לצד הגויים גרמה להתבוללות וחברת דתיים לצד חילוניים גם. תאמין לי שגם היהודים שהתחילו להתקרב לגויים אמרו שהם יישמרו על דיסנטס ואתה רואה כמה זה הצליח.
דתיים >>
לצפיה ב-'הגישה היא קצת שונה ממה שאתה מציג '
הגישה היא קצת שונה ממה שאתה מציג
19/04/2010 | 15:42
3
6
"קצת"
אני בתור דתיה לא חושבת שיש חילוני שרוצה בכוונה להכשיל ולהחטיא אותי, ממש לא. אבל אני כן חושבת שאם אני אתערה יותר מדי בתוך המגזר החילוני אני עלולה להתפתות ולהגרר. כי מה לעשות שהדרך חיים שלהם שונה משלי, וכן, כלפי חוץ היא יכולה להיות מפתה. אם אני אלמד במקום חילוני וכל החברים שלי יהיו חילונים, הם יצאו לבלות במקומות שלהם ואני אשאר לבד? אז באופן טבעי - לנוחיות שלי, אני ארצה ללמוד במקום דתי. וכן, גם בגיל מתקדם שכזה זה קריטי, כי הרבה סטודנטים יוצאים לבלות בסופ"שים וכו'
ואין בזה שום ענין של התנשאות.

דיברת גם על מקום מגורים. אני בעז"ה כשאתחתן ויהיו לי ילדים רוצה לגדל אותם על הערכים שאני מאמינה בהם. אז נכון שאני לא יכולה לסגור אותם ולשמור אותם בארבע אמות הבית עד שהם יגדלו, אבל אני רוצה שהסביבה שלהם תהיה תואמת את הערכים דוקא בגיל הצעיר. כדי שיהיו להם חברים דתיים וכדי שלא יתרגלו לחילול שבת וכו'.  

אני לא סוגרת את עצמי. אני עובדת במקום חילוני, ואני רואה אנשים לא כמוני ביום יום, אבל אני דואגת לנוחיות שלי. זה הכל
דתיים >>
לצפיה ב-'הגישה שלי היא בדיוק מה שהצגתי.'
הגישה שלי היא בדיוק מה שהצגתי.
19/04/2010 | 15:51
2
3
הגישה שלך שונה, וכך גם גישה של חלק גדול מהציבור הדתי (וכן, זה מצער אותי).

הרעיון של הסתגרות הוא דבר נוראי בעיני. הוא מבטא בריחה מהתמודדות - חלק מהתמודדות היא שימת קווים אדומים. ללכת לעשות עם החבר'ה X זה בסדר - Y זה כבר לא תקין.
בצבא שירתתי ביחידה מעורבת. היו איתי גם בנות ביחידה, ועבדנו איתם בצמוד אלינו.
כן, הם למדו לכבד את הגבולות שלנו די מהר. למען האמת - מההתחלה, באו ושאלו.
בילינו איתם, ואנחנו חברים שלהם עד היום - ואם כל זה, שום דבר שם לא דרדר אותנו.גם אם תלמדי במקום חילוני - לא כל החברים שלך יהיו חילונים, ומעבר לכך, למרות שסטיגמה המתבקשת -לא כולם יוצאים לבלות כל סופ"ש בזמן הלימודים. מספיק אנשים נחים ולומדים - ואלו שכםן יוצאים לבלות - לאו דווקא עושים את זה עם חבר'ה מהלימודים.

אפשר לגדל ילדים על הערכים שמאמינים בהם, ועדיין לגור במקום מעורב.
ועדות קבלה הן אחד הדברים הכי גרועים שהומצאו אי-פעם (משני הכיוונים. בעצם, בכל כיוון).
לגדל ילדים במקום מעורב, אך לשמור שבת - נותן לילד הרבה יותר רושם מאשר לגור ביישוב, שם הוא אפילו לא מבין את הקושי שבשירת שבת.
לגור במקום סגור לא מלמד ילד להתמודד - מקסימום עם מישהו ממלכתי יותר או פחות ממנו. 

מקום עבודה חילוני, אך לימודים במקום דתי - הם היפוקריטיים.
הרי מקום עבודה חילוני הוא לכאורה בדיוק כל מה שתיארת, ואם תלכ אחרי לימודייך לעבוד במקום שאין בו רק דתיים - הרי שזה ימשך גם שם!

קשרים חבתריים לא תלויים בבילויים משותפים.
מי שהקשרים האלו כן תלויים אצלו על כזה דבר, שיבדוק טוב טוב האם האנשים האלו באמת חברים שלו.
דתיים >>
לצפיה ב-'זה לא בהכרח הסתגרות '
זה לא בהכרח הסתגרות
19/04/2010 | 19:27
3
כי כמו שכל אדם חילוני נורמאלי לא ירצה ללמוד במסגרת דתית, ככה אני פחות אעדיף את החילונית.
התמודדות בחיים גם ככה יש, למה להוסיף?
אתה מדבר על גבולות, לא כולם יכולים לעמוד בהם. לא כל אחד מספיק חזק בשביל להגיד לעצמו את זה אני לא עושה. לכן גם יש כאלה שיכול להיות להם מאוד מתאים מסגרת מעורבת ויש כאלה שלא. למה לא לכבד את הדיעה של כל אחד?
אני לא אומרת שכל אחד שהולך ללמוד במסגרת חילונית אוטומטית יצא חילוני ויתחיל לכפור - אבל אני כן רואה בזה סיכון.סיכון שאני על עצמי לא אקח. כי ככה אני מעדיפה. וזה לא אומר עלי שאני פחות פתוחה או בורחת מהמציאות (אבל זכותך לחשוב שכן )

קשרים חברתיים לא תלויים בבילויים משותפים, זה נכון, אבל זה כן משהו שגורר דבר בד"כ.
דתיים >>
לצפיה ב-'למה זה מצער אותך ?'
למה זה מצער אותך ?
20/04/2010 | 14:08
1

אם אדם בוחר לחיות בסביבה שנוחה עבורו לחיות את חייו בדרך בה בחר, מדוע זה מצער אותך?

אני לא רואה בזה הסתגרו, אלא בחירה לגיטימית.
בני אדם בוחרים עם מי הם רוצים לחיות, עם מי הם רוצים ללמוד וכו' וכו'.
כל הכבוד לך שאתה יכול לעמוד בניסיונות, אבל אולי אחרים אינם יכולים.
לא כל אחד יכול להתמודד עם ניסיונות שכאלה והוא מעדיף לברוח מהם, אז מה?
מותר לברוח, אין איסור בהלכה שאסור לברוח.

לדעתי אין כאן צער, אלא רק כבוד לדרך האחר.

ולגבי התערבבות עם העולם החילוני, אני חושבת שישנן מספיק הזדמנויות לכך, גם אם בוחרים ללמוד במוסד דתי, או בוחרים לגור בישוב דתי.

דתיים >>
לצפיה ב-'אני בעד שכל אחד יבחר לעצמו במסגרת הנוחה'
אני בעד שכל אחד יבחר לעצמו במסגרת הנוחה
18/04/2010 | 17:07
6
והנכונה עבורו.

ואם תשאלו לדעתי - אני בעד מוסד אקדמי חופשי ולאו דוקא מגזרי.
אחרי אולפנית+ש"ל התחשק לי קצת להתערבב, לראות, להכיר ואפילו להשפיע, ולא ללכת ללמוד במקום שבו חצי מהשכבה שלי נמצאת והחצי האחר במקום השני (טוב קצת הגזמתי ובכ"ז..)

ואגב, זו גם אחת הסיבות שלא הלכתי לבר אילן. אמנם אוניב' לא מגזרית דתית אבל חצי מהשכבה שלי כן היו שם ואני גם לא מחבבת בלשון המעטה את אזור המרכז.

יש מוסדות דתיים עם לימודים והכשרה ברמות גבוהות, למשל מכון לב. הרוב כנראה פחות ברמה.
בעיקר לאחרונה צצות המון תכניות למגזר הדתי ולמגזר החרדי בכל מיני מכללות וברור שהתכנית שהם מציעים בד"כ היא פחות מקצועית מזו המוצעת באוניב' ורואים את זה גם בקבלה של בוגריהן לעבודה (במקרה הרע: העדר קבלת רשיון רו"ח / עו"ד).

אין ספק שמוסדות כאלה מאפשרים לך לעבוד את ה' יותר בקלות (לא תראה מוזר אם תברך ברכהמ"ז או תשתחווה בעמידה..) ועם זאת, אני כן חושבת שמי שמכיר את עצמו ויודע שלימודים במקום חילוני לא ישפיעו עליו לרעה, שילך לשם.

והאמת, קצת נמאס לי מהפרדות.
גם סביב ישובים וכאלה. לא אוהבת את הרעיון.
דתיים >>

הודעות אחרונות

11:06 | 11.10.19 אורחים בפורום
10:18 | 07.10.19 playtrip
22:14 | 02.10.19 אורחים בפורום
16:30 | 02.10.19 אורחים בפורום
16:08 | 02.10.19 אורחים בפורום
01:13 | 26.09.19 עם ישראל בחר
12:23 | 22.09.19 אורחים בפורום
04:31 | 20.09.19 Eadric2
23:20 | 15.09.19 אורחים בפורום
20:32 | 10.09.19 אורחים בפורום
03:00 | 08.09.19 אורחים בפורום
23:56 | 25.08.19 ממולדה999
22:00 | 17.08.19 אורחים בפורום
16:07 | 12.08.19 שלום אך שווא2
21:50 | 08.08.19 קליבר 11

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ