לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2558525,585 עוקבים אודות עסקים

פורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דתיים :)
מספר נקודות חשובות בכניסתכם הראשונה לפורום - 

* יש להסתכל בתקנון הפורום (המופיע תחת "אודות הפורום והנהלתו") על מנת למנוע אי הבנה.

* נבקש להמנע מכתיבת הודעות בפורום בשבתות ובמועדי ישראל.

* אין לפרסם בפורום מוצרים, עסקים או קישורים ללא אישור הנהלת הפורומים. לחילופין, ניתן לפרסם בלוחות הפורום או בחתימתכם האישית.

* המענה לשאלות הלכה הינו בגדר מענה על פי ידע אישי ולא מהווה פסיקת הלכה, למעט מיקי* (המנהל) אשר הינו רב מוסמך  (ניתן לפנות אליו דרך המסרים).

גלישה מהנה והשתלבות נעימה בפורומינו!
המשך >>

לצפיה ב-'אם כבר העליתם פינה על רבנים...'
אם כבר העליתם פינה על רבנים...
12/07/2009 | 22:14
20
34
רבי אברהם מתתיהו פרידמן (ב' בטבת ה'תר"ז, 21 בדצמבר 1846 - כ"א בתמוז ה'תרצ"ג, 15 ביולי 1933) ידוע בתואר הצדיק משטפנשט. או בכינוי הרומני: "מארילה ראבין דין שטפנשט" הרב הגדול משטפנשט.

הרב היה בנו של רבי מנחם נחום מִשְטֶפֶנֶשְט (Ştefăneşti) אשר ברומניה, ונכדו של רבי ישראל פרידמן מרוז'ין ונחשב על ידי רבים מיהודי רומניה כאחד מל"ו צדיקים של הדור.

בחייו נחשב מאוד כ"צדיק לאומי", יהודים וגויים באו להתייעץ איתו ולקבל את ברכתו ועצתו. בשמו נקשרו אגדות על ריפוי חולים, פקידת עקרות, והצלת אנשים מירידה מנכסיהם - ניסים למעלה מדרך הטבע.

קברו ברומניה שימש מוקד עליה לרגל לאנשי המקום עד שבשנת תשכ"ט 1969 הועלה קברו מרומניה לישראל בגלל דילדול האוכלוסייה היהודית שם וסכנה לשלימות הקבר. ארונו הועבר לבית הקברות נחלת יצחק שבגבול גבעתיים ותל אביב.

ביוזמת ועד חסידי שטפנשט בראשות רבי שמואל שור ראש ועד חסידי שטפנשט והרב אברהם יעקב סלמון ראש מוסדות שטפנשט החלו להנציח את זכרו בהקמת שרשרת מפעלי הנצחה וקברו הפך להיות מוקד עלייה לרגל להמוני מבקשי ישועות.

בבני ברק ואלעד נמצאים "מוסדות שטפנשט" הקרויים על שמו. בתי כנסת על שמו נבנו בעתלית ובקריית גת. כמו כן נמצאו שרידים של "קלויז" בעיר העתיקה בצפת ששימש את חסידיו.

מוסדות שטפנשט גם מוציאים לאור ספרות עניפה ועלונים ותמונות בתפוצה רחבה לפרסום תורתו ומשנתו ונפלאותיו של הצדיק משטפנשט ברחבי הארץ והעולם, ובהם: הספר "מחולל הפלאות משטפנשט" (2 חלקים), עלון פרשת השבוע "בית שטפנשט", "קובץ תורת אמת" על ענייני הכנסת ספר תורה לרגל הכנסת ס"ת הראשון על שם הצדיק משטפנשט, "עשור למוסדות שטפנשט - עשרה שערים נפתחים" שבט תשס"ח ועוד.

לקוח מתוך - ויקיפדיה.
דתיים >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת מי יצא לו לשמוע על הרב הזה'
אני לא יודעת מי יצא לו לשמוע על הרב הזה
12/07/2009 | 22:18
4
אבל בימי חמישי יש כל פעם תיקון על הקבר שלו שנמצא בגבעתיים.

אנשים פשוט מגיעים לשם מכל הארץ, ומספרים ניסים שקרו להם שקשורים לאותו רב או זה שהם הגיעו לקבר הזה. הוא רב צדיק גדול!
היום זה ההילולה שלו אבל כל השבוע מגיעים לשם אנשים.

מי שייצא לו לעבור שם מתישהו זה באמת כדאי.
מאחלת לכולם שיזכו לישועות מה' יתברך תמיד [כל אחד לפי צרכו] בזכות הצדיק הגדול הזה.

שיהיה שבוע טוב לכולם ובשורות טובות בע"ה
דתיים >>
לצפיה ב-'יש שם הרבה אנשים ביום היארצייט- מהערב כבר'
יש שם הרבה אנשים ביום היארצייט- מהערב כבר
12/07/2009 | 23:32
בס"ד
אחד הדברים הבולטים אצלו היו ישועות גדולות כמו שכתבת.
ממליץ לנסוע.יש שם בנוסף מקום לגברים ומקום לנשים.
דתיים >>
לצפיה ב-'תחושתי שם: פגיעה בזכר הרב טכורש מחדש ירחי כלה'
תחושתי שם: פגיעה בזכר הרב טכורש מחדש ירחי כלה
13/07/2009 | 08:15
14
2
ובעוד רבנים גדולים וחשובים הקבורים שם ממש בסמוך.

מימין לכניסה לבית הקברות נחלת יצחק נמצאת חלקת הרבנים . קבורים שם הרבה רבנים גדולים וידועים שפעלו בתל אביב. לי זכור קברו של הרב כתריאל פישל טכורש . שמעולם לא התחזה לקונצאר מעכר  מגרש שדים , מעבר נשים עקרות, וכו' וכו'   אך פעל ללא לאות למען הפצת התורה. הוא הגה, יזם והתחיל את מפעלי ירחי-כלה בימינו. פעל רבות בקרב מושבי העולים החדשים . קברו  לא בנוי כאוהל , לא ברחבה מיוחדת, הוא אחד משורה צפופה למדי של קברי רבנים ידועים  שאינם חריגים בצורתם משאר הקברים שבבית הקברות.  העובר בכביש יכול היה בודאי לראות קברים אלה.

אך עסקנים הביאו לשם את ארון הצדיק המדובר . והקימו שלט ענק בכניסה לבית הקברות שאומנם לא אומר מלה בגנות הרבנים הגדולים ששם , אך המסר שלו ברור: זה הדבר האמיתי וכל השאר רק כזה כאילו.
הוקמה שם אף משרפה גדולה מפויחת ומכוערת לפרפין .
המעבר הרחב והנוח לחלקת קברי הרבנים נחסם למעשה , וכבודם הושפל. בעיני הבא לבית הקברות הם כבר לא קיימים. .
אפשר לתת 1000 תירוצים אבל למעשה המקום הפך למקום דרישה אל המת.
לי מקום הפולחן הזה שהקימו העסקנים מפריע מאוד בהזדמנויות המועטות שאני בא לבית קברות זה.

ראו שתי ידיעות :

1. בנימין בן אליעזר, דבר 1.6.89  

"ביום פקודה יוציאו המתנחלים להורג חברי-כנסת וקציני צה"ל"
( זו למעשה הסתה לרציחת היהודים אוהבי התורה הארץ והעם שביש"ע ) .

2.

http://tinyurl.com/nqnlxk    ( על הפריימריז בעבודה 2001)

בן אליעזר: "בעזרת השם, נביא למהפך"
. שר הביטחון עלה אמש לקברו של צדיק בתל אביב כדי לקבל ברכה.
לא אקיים בחירות חוזרות. מה אתם חושבים, שאני אוותר על זה? לא אוותר על זה! אני אהיה מועמד לראשות הממשלה בלי כחל וסרק".
אמש בחר שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, להגיע לבית הקברות "נחלת יצחק" בתל אביב, כדי להשתטח על קברו של "הצדיק משטפנשט". בן אליעזר הגיע מלווה בקבוצת רבנים, וביניהם הרב יונה מצגר רבה של צפון תל אביב והרב מנחם לרר, בעבר סגן החזן הצבאי הראשי בצה"ל, שהשתתפו עם מניין קטן של חרדים בקריאת פרקי תהלים להצלחתו של בן אליעזר בבחירות.
פואד רשם "קוויטל" - פתק בקשה להצלחתו עם השם "בנימין בן פרחה". לאחר מכן נערך מעין טקס במהלכו קרא הרב יעקב סלומון, ראש מוסדות "שטפנשט", פרקי תהילים וערך 'מי שברך' ל"כבוד השר בנימין בן פרחה בן אליעזר, בעבור שכל הקהל הקדוש הזה נמצא כאן על ציונו של רבנו אברהם מתתיהו בן מנחם נחום הצדיק משטפנשט ומצטרפים כולם בתפילה להצלחתו, יזכה להיות ראש תנועת העבודה ממחר בערב".
הרב יונה מצגר בירך: "ימלא ה' כל משאלות לבך, שמחר נוכל לרקוד יחד" והוסיף "יש פה קרוב לעשרה רבנים שזה למעלה מהרכב של בית דין. במעמדו של הצדיק אנחנו פונים אל הקב"ה שימלא ה' כל משאלות לבך, אם ירצה ה' מחר בלילה".

הפולחן שערך ראש מוסדות שטפנשט , על קברו של הרב, כפעולה כישופית להצלחת הצדיק פואד בן אליעזר מעוררת  שאט נפש.

דתיים >>
לצפיה ב-'אני רוצה לשאול אותך משהו'
אני רוצה לשאול אותך משהו
13/07/2009 | 10:46
9
1
בס"ד
שלום, אני לא בא לתקוף רק לשאול.
יש לך רבנים שאתה מסתמך עליהם בכל הדעות שלך? רבנים שקבעו שהתיקונים האלו הם בגדר כישופים? אני מדבר בכלליות, לאו דווקא על הנושא הזה.
אם יש לך מקורות אני ארצה לראות אותם בבקשה. ואם אפשר גם שאלו יהיו מקורות שתלמידי חכמים קראו אותם והסבירו כשיטתך ולא מקורות שאתה הסקת מהם ישירות כי אנחנו לא תלמידי חכמים גדולים שיכולים לקבוע הלכת עפ"H המרב"ם וכו'.
תודה רבה ויום טוב.
דתיים >>
לצפיה ב-'הלכות עפ"י הרמב"ם וכדו'*'
הלכות עפ"י הרמב"ם וכדו'*
13/07/2009 | 10:47
לצפיה ב-'ליוני בבקשה תקרא ותפנים , תודה '
ליוני בבקשה תקרא ותפנים , תודה
13/07/2009 | 12:33
7
השאלות שאשאל אותך אינן פארודיה אפילו שהן נראות כך ,
הן שאלות רציניות על עצם הדבר שאתה בכלל מביע דעה , שבר שמראה שאתה חושב  , כאשר אתה עצמך שולל את זכות החשיבה ממי שלא קיבל הרשאה לחשוב ('סמיכה לרבנות').  ברור שאינך רב.  

נעיין במה שכתבת:

יש לך רבנים שקבעו לך ישירות שאתה צריך להסתמך  ישירות על רבנים קטנים ולא ישירות על גדולים כמו הרמב"ם.

האם ברור לך  שהרבנים שקבעו לך זאת ישירות הם אומנם רבנים קטנים ולא גדולים שעליהם אסור לך ל'דעתך' להסתמך ישירות?

כלומר האם רבנים קטנים קבעו לך ישירות שהרבנים שקבעו לך שצריך להסתמך ישירות על קטנים ולא על גדולים הם אומנם רבנים קטנים ולא חס וחלילה גדולים כמו הרמב"ם?  
וכן הלאה וכן הלאה.

על ה'חובה' להיות משועבד לרב שיגיד מה לעשות ומה לחשוב  כתב הרב  אליהו מצפת:

http://www.kipa.co.il/ask/show.asp?id=8598 &n...

"מי אמר שבוחרים "גדול" והולכים אחריו? איפה זה כתוב?    אין בשום מקום דבר שכזה!!    חבל שלא קראת היטב את התשובה הקודמת. רק כשיש בית דין גדול בירושלים הולכים אחריו ב"עינים לא עצומות". אבל הולכים אחריו לגמרי ולא מורים אחרת בעניני מעשה כדי שלא תהיה תורה כשתי תורות. אבל מותר לחלוק עליו ואסור למי שחושב אחרת שלא להקשות ולשמוע תירוץ עד שתברר ההלכה.    אין דבר כזה בשום מקום בהלכה שבוחרים רב ופוסקים על פיו. שחברך יראה לך רב אחד מזמן משה רבינו עד היום שהולכים כפי כל הפסקים שלו. אפילו לא על הלל הזקן.  
דתיים >>
לצפיה ב-'קראתי ומנסה להגיב'
קראתי ומנסה להגיב
13/07/2009 | 15:25
6
בס"ד
תודה על המענה.
מהתשובה של הרב שמואל אליהו שהבאת אני מבין שאין דבר כזה רב פוסק שאפשר ללכת אחריו בכל הפסקים, לדוגמא :לקחת את "ערוך השולחן" וללכת אך ורק עפ"י פסקיו- כך הבנתי.

בכל מקרה, כאשר אנחנו מתלבטים מהי דעת התורה בנושא מסויים שעומד על הפרק, לדוגמא עליה לקבר של צדיק ועשיית תיקונים, בכל זאת צריך לשמוע דעות של רבנים (תלמידי חכמים מקובלים על גדולי הדור או תלמידים שזכו לקרוא ולשנות) לגבי המצב הזה, האם זה מותר? האם זה מנהג טוב? מה הטעם של זה וכו'? כך גם לגבי דיון בנושא גלגולי נשמות, שדים וכו כו'..
אני מקווה שאתה מבין למה אני מתכוון, כל יהודי, כאשר הוא רוצה לברר את דעת התורה בכל נושא שהוא, הוא יברר בתחילה מה דעתם של גדולי ישראל והוא ירצה לשמוע מה דעתם של גדולי ישראל דרך תלמידי חכמים ולא דרך אנשים ברחוב כי לא כל אחד יודע לדרוש את התורה כפי כוונתה האמיתית :"ישרים דרכי ה' צדיקים ילכו בם ופושעים יכשלו בם".
כשאני מביא את דעותיי בכל העניינים הללו, אני משתדל להציג קישורים וציטוטים של גדולי ישראל בנושא השאלה הספציפי בו דנים בפורום מאחר ועל הדעה שלי לבד אי אפשר לסמוך כי אינני תלמיד חכם.
תודה.

דתיים >>
לצפיה ב-'אתה אוסר לקבל דעה של גדול כרמב"ם,שכתב במישרין'
אתה אוסר לקבל דעה של גדול כרמב"ם,שכתב במישרין
13/07/2009 | 17:36
5
לפשוטי עם .
אתה יצרת לך מדעתך איזו מערכת של עיקור מחשבה ושיעבודה למקובל בבראנז'ה שלך . אתה למשל דורש לחשוב כמו איזה רב שחי היום וידוע ומקובל , כאשר אתה  כמובן לא רשאי לקבוע מי נכנס למסגרת 'ידוע ומקובל ' וזאת עליך להחליט לפי דעתו של רב 'ידוע ומקובל' וכו' .
דתיים >>
לצפיה ב-'שני דברים.'
שני דברים.
13/07/2009 | 22:54
3
בס"ד
אני לא יכול לאסור שום דבר, דבר ראשון.
דבר שני, אני לא מבין איך אפשר לקחת משהו שרואים ברמב"ם ולהשליך את זה על איזו מציאות של ימינו כל עוד אנו לא תלמידי חכמים שיודעים לדרוש את הרמב"ם ולהוציא ממנו הלכה למעשה (בודדים האנשים שעושים את זה אם יש כאלו בכלל).
אולי אתה תלמיד חכם גדול ואינני יודע ואני אהיה חייב לך התנצלויות רבות וגם אצטרך לעשות תשובה על פגיעה בתלמיד חכם.
אם אתה יכול להראות לי קישור אחד לדברים של תלמיד חכם אמיתי שהתעסק בנושאים עליהם אנחנו מדברים או בדק את הדברים שגילה האר"י הקדוש ובכל זאת, אותו תלמיד חכם כתב בבירור שהכל הבלים ושטויות ח"ו (תוך כדי הסתמכות על דברי הרמב"ם) אנא הצג לי את המקור.
אני לא יכול לקרוא ציטוטים שמובאים בשם הרמב"ם והרס"ג ששניהם כלל לא היו בדור של התפתחות הקבלה.
תודה רבה.
דתיים >>
לצפיה ב-'אינך יכול לקרוא דברים נטולי-מיסטיקה?אתה בבעיה'
אינך יכול לקרוא דברים נטולי-מיסטיקה?אתה בבעיה
14/07/2009 | 08:46
2
1
בשביל מה אתה רוצה להכניס בבעיה דומה את כל האחרים ?

שים לב כמה חברי פורום שמגיבים לכל דבר שומרים מרחק מכל הכתיבות האלה על שדים ורוחות ליליות טרולים וג'ינים, כישופים זריקת עין-רעה וכו' ?

זה ממש לא חלק מהעולם הרוחני שלהם , זה מרחיק אותם , זה דוחה אותם , הם לא שומעים את זה ולא שמעו את זה מרבנים שאינם נחשבים בעיניהם כשייכים לעולם הפרימיטיבי. הם יודעים שכאשר הרס"ג כתב שאמונת קיפוצי הנשמות מאדם מת לאדם חי או מבהמה מתה לאדם ומאדם לבהמה היא אמונה זרה ליהודים, אז הוא אמר דברי אמת .
הם יודעים שהרס"ג צדק . הם יודעים שהרמב"ם צדק כשקבע  בחלק ג' פרק ל"ז:
שכל מעשי הכשוף ויתר הדברים והוא שהם כלם דברי תהו והבל ושנמשכו אחרים' חסרי הדעת והם כלם מפועל הדמיון ואינם שיהיה בהם שום ממשות ומציאות החלטי כי הוא לא יסבור במציאות השדים ולכן יחשוב שהמעשים האלה הם כלם מעשה תעתועים.  

אתה מבלי דעת,  פועל כשליח הסיטרא אחרא שטן להסיט יהודים מאמונתם התמימה בה' . אתה מתאר את עולם תורתנו הקדושה  כעולם של עשנים סרוחים ( כפי שחותם ידידך) . שיהודים שאינם מעולם פרימיטיבי יברחו ממנו.

( אני יודע שכמה ימחו על כך שאני מכנה 'פרימיטיבי' את עולמם הרוחני של נשים זקנות יהודיות בכפרים נידחים בפולין לפני 300 שנה וישלפו כל מיני דברי גינוי על גזענות וכו' . גם האחרים יודעים זאת ולכן חוששים מלכתוב את הרגשותיהם כלפי העולם הפרימיטיבי הזה )

ואם אתה שם את עצמך כדובר השדים והרוחות הליליות והטרולים הרוחות הרעות המזיקים והעיניים הרעות , ולוחם על זכותם להיות בכלל , אז זו בעיה לא רק שלך אלא של רבים שאתה מבריח מעולם התורה .
דתיים >>
לצפיה ב-':-o'
:-o
14/07/2009 | 09:23
לצפיה ב-'שמתי לב'
שמתי לב
14/07/2009 | 09:29
שחצי מהתשובות שכתבת בכלל לא קשורות למה ששאלו אותך. זה שאתה נגד מה שכתבו בקבלה הבנו, כל תשובה שלך כוללת התלהמות עיוורת כנגד דבר שבכלל לא שאלו אותך. לתשומת ליבך
דתיים >>
לצפיה ב-'לא יודע מה איתך'
לא יודע מה איתך
13/07/2009 | 23:11
אבל ככל הידוע לי מרן הבית יוסף כתב פירוש שלם על הרמבם שנקרא כסף משנה, כך שבודאי אם תלמיד חכם כזה עצום בדרגה כמו זו של הבית יוסף ראה לנכון להוציא פירוש כה מעמיק על דברי הרמבם, בודאי אין אנו יכולים לפסוק נחרצות ישירות מהרמבם כמו איך שנראה לנו. כמו שאין אנו יכולים לקחת מימרא מהגמרא, להתעלם מכל הגאונים ראשונים אחרונים ולפסוק בעצמנו את המסקנה היוצאת ממאמר זה, כנל גם כאן, ואפילו מהשולחן ערוך בעצמו קשה מאד להוציא פסק ישיר של הלכה שכן גם עליו בעצמו רבו מאד המפרשים לדעת למה התכוון מרן...
דתיים >>
לצפיה ב-'הרב כהנמן חידש ירחי כלה, חוצמיזה מסכים '
הרב כהנמן חידש ירחי כלה, חוצמיזה מסכים
13/07/2009 | 11:05
3

תסתכל בויקיפדיה

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A8%D7%97%D7...
ותראה שם לגמרי ברור

בימינו חידש    הרב יוסף שלמה כהנמן      את מסורת ירחי כלה המתקיימים למעלה מ-50 שנה בישיבת פוניבז' בבני ברק. גם במקומות אחרים נוהגים לשחזר את המנהג, בארץ ובקהילות יהודיות ברחבי העולם, בהם מתכנסים אנשים הטרודים לפרנסתם בכל ימות השנה - ובאים לתקופת לימוד מרוכזת הנערכת בדרך כלל בתקופת "בין הזמנים" שלאחר ט' באב.

תסתכל ברחוב רבי עקיבא בבני ברק ותיראה בכל קיץ  שכתוב בפרוש על שלט גדול בערך המלים: ברוכים הבאים לירחי כלה מיסודו של הגאון הרב כהנמאן .
ברור ?   בבקשה לתקן .
לכל השאר מסכים . מה שהולך שמה , זה מתאים יותר לנתיבות ממה שלתלאביב.
דתיים >>
לצפיה ב-'וויקי טועה.הרב טכורש הוא מייסד ירחי כלה,היכנס'
וויקי טועה.הרב טכורש הוא מייסד ירחי כלה,היכנס
<< ההודעה הנוכחית
13/07/2009 | 13:20
2
11
הבאת מהוויקיפדיה , מה שאומר שכך כתב מישהו בוויקיפדיה.
ברור לי שזה שכתב בוויקיפדיה לא רצה להטעות את כולם  אלא הוטעה והאמין לתעלול-יחסי-הציבור  שיזם חרד  כל שהוא.

אבל

בשנת תשי" ב היה המחזור הראשון של ירחי כלה בישיבת פונוביז..

ידעתי שזה היה שנה אחרי שהפועל המזרחי ארגן ירחי כלה לפי היוזמה של ר=אש רבני הפועל המזרחי הרב כתריאל פישל טכורש.

אז בגללך הלכתי הבוקר לבר אילן לספריה המרכזית האוניברסיטאית למיקרופילמים , ו מצאתי !

1.
,הצופה" יום רביעי  כ' באב תשי"א, עמוד 3 .
כותרת : ירחי-דכלה

הידיעה  : "עם פתיחת ירחי דכלה של הפועל המזרחי היום בכפר פינס ... על מפעל זה של "ירחי דכלה" דובר רבות בועידותינו .. מי יתן שהמפעל הזה שהוא חדש בארץ ובתנועתנו יצליח ויקיף את המוני החברים ויהיה לברכה בארץ".

2.
יומים אחר כך ביום ששי כב אב תשי"א מתאר הצופה את פתיחת "ירחי דכלה של הפועל המזרחי ...בבית הכנסת של כפר  פינס , ומוזכר הרב טכורש היוזם.
דתיים >>
לצפיה ב-'אתה מוזמן להצטרף לויקיפדיה ולתקן את הערך'
אתה מוזמן להצטרף לויקיפדיה ולתקן את הערך
13/07/2009 | 14:51
לצפיה ב-'ערכתי מעט את דף "ירחי כלה" בויקיפדיה'
ערכתי מעט את דף "ירחי כלה" בויקיפדיה
13/07/2009 | 15:10
1
בדף המאמר הוספתי תבנית "דרוש מקור" מעל זיהוי המחדש.
בדף השיחה קישרתי לדיון זה.

במדיה ותוכל להעלות לכאן קובץ העתק של המיקרופילם המדובר זה יעזור מאוד ואוכל להביא אותו כמקור מסייע ב-ויקי.
דתיים >>
לצפיה ב-'אתה לא בסדר!!! '
אתה לא בסדר!!!
13/07/2009 | 08:21
2
1
לקחת לי את הדמות שתכננתי לפינה השבוע!!!!!

אבל אני סולח לך כמובן...

דתיים >>
לצפיה ב-'אבל זה בת.'
אבל זה בת.
13/07/2009 | 10:44
לצפיה ב-'חח קודם כל אני בת...'
חח קודם כל אני בת...
13/07/2009 | 18:08
ואני מצטערת, פשוט חשתי צורך להעלות את זה מכיוון שזהו יום ההילולה שלו...
ראיתי שלא הזכירו את זה אז הרשיתי לעצמי לגנוב לך את הפינה לפעם אחת:)

קבל את סליחתי..
דתיים >>

הודעות אחרונות

21:18 | 29.10.18 אורחים בפורום
02:27 | 19.10.18 shlomo888
08:36 | 14.10.18 רינגו12
23:11 | 13.10.18 אורחים בפורום
20:42 | 13.10.18 דיברגנט
23:24 | 08.10.18 דניניויורק
12:40 | 23.09.18 אורחים בפורום
11:34 | 22.09.18 אורחים בפורום
15:14 | 21.09.18 נחום כספי
02:58 | 21.09.18 נחום כספי
19:40 | 19.09.18 דיברגנט
12:30 | 18.09.18 אורחים בפורום
12:11 | 16.09.18 נחום כספי

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ