לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2606626,066 עוקבים אודות עסקים

פורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דתיים :)
מספר נקודות חשובות בכניסתכם הראשונה לפורום - 

* יש להסתכל בתקנון הפורום (המופיע תחת "אודות הפורום והנהלתו") על מנת למנוע אי הבנה.

* נבקש להמנע מכתיבת הודעות בפורום בשבתות ובמועדי ישראל.

* אין לפרסם בפורום מוצרים, עסקים או קישורים ללא אישור הנהלת הפורומים. לחילופין, ניתן לפרסם בלוחות הפורום או בחתימתכם האישית.

* המענה לשאלות הלכה הינו בגדר מענה על פי ידע אישי ולא מהווה פסיקת הלכה, למעט מיקי* (המנהל) אשר הינו רב מוסמך  (ניתן לפנות אליו דרך המסרים).

גלישה מהנה והשתלבות נעימה בפורומינו!
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח של אורי אורבך בפורום'
אירוח של אורי אורבך בפורום
<< ההודעה הנוכחית
31/01/2009 | 23:09
143
97
ביום שני הקרוב ח' בשבט (2 בפברואר) בשעה 17:00 יתארח בפורומינו העיתונאי והפובליציסט אורי אורבך, המתמודד על מקום לכנסת במסגרת מפלגת הבית היהודי - מפד"ל החדשה.

אורי אורבך, מועמד מפלגת 'הבית היהודי- מפדל החדשה' לכנסת,הוא סופר, סאטיריקן, פובליציסט ועיתונאי ישראלי דתי לאומי.
אורבך טבע ביטויים ידועים רבים, כמו 'דתי מחמד', 'העם עם הגולן'ו'חברון מאז ולתמיד'.
הוא כתב מספר ספרי ילדים הומוריסטיים, ייסד את העיתון לנוער 'אותיות',ובעבודתו העיתונאית השתתף בקביעות בתוכנית 'המילה האחרונה' בגלי צה"ל,כתב טורים באתר ynet.
לאחרונה הצטרף למפלגת 'הבית היהודי- מפדל החדשה' והוא מדורג בה כשלישי ברשימת המועמדים של המפלגה לבחירות הקרובות.

מטרת האירוח:
מטרת האירוח היא לאפשר לגולשים לשאול את אורי אורבך שאלות על המפלגה,למה הצטרף אליה, למה דווקא הבית היהודי, שאלות על דרכו ואמונותיו הפוליטיותשל אורי עצמו- ולקבל תמונת מצב על השקפותיו והשקפות המפלגה בנושאיםכמו בטחון, חינוך, ארץ ישראל, דת ומדינה וכו'.

אנו מקוים שבמהלך השבוע נודיע לכם על אירוח דומה של נציג האיחוד הלאומי, ואולי של נציגי מפלגות נוספות.

שבוע טוב
דתיים >>
לצפיה ב-'יישר כח! '
יישר כח!
31/01/2009 | 23:11
2
יוזמה ברוכה!
דתיים >>
לצפיה ב-'מגניב! להכין שאלות מראש או להתקיל?'
מגניב! להכין שאלות מראש או להתקיל?
31/01/2009 | 23:35
39
9
לצפיה ב-'תאלטר...'
תאלטר...
31/01/2009 | 23:37
20
6
לצפיה ב-'או שמא תאלתר????'
או שמא תאלתר????
31/01/2009 | 23:38
19
3
לצפיה ב-'תאלתר'
תאלתר
31/01/2009 | 23:45
1
10
לצפיה ב-'שאלטר'
שאלטר
01/02/2009 | 11:24
2
לצפיה ב-'תאלתר*'
תאלתר*
01/02/2009 | 12:24
16
4
מהפועל אלתור מהשפה אנגלית.
דתיים >>
לצפיה ב-'רגע רגע'
רגע רגע
01/02/2009 | 16:00
9
4
אם המקור של המילה הוא לועזי,
אז בתכל'ס זה לא משנה איך אני כותבת את זה..
דתיים >>
לצפיה ב-'זה כן משנה. '
זה כן משנה.
01/02/2009 | 16:03
2
תסמכי עליי.
דתיים >>
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע לאלתר זה עם ת' אבל אני לא'
עד כמה שאני יודע לאלתר זה עם ת' אבל אני לא
01/02/2009 | 17:29
2
חושב שזה קשור למילה כלשהי באנגלית...
לפחות עד שיחדשו לי אחרת...
דתיים >>
לצפיה ב-'אלתר כותבים בת'.'
אלתר כותבים בת'.
01/02/2009 | 20:12
6
6
לקוח מהמילה אלתר או לאלתר שפירושה בו במקום (שורש מרובע מן המילים אל (על) + אתר (מקום) )
ולאלתר כמובן זה לחבר קטע ספרותי או מוסיקלי וכיו"ב בלא הכנה מוקדמת, ממש בו במקום :)
דתיים >>
לצפיה ב-'טוב שאת פה ומתקנת אותי'
טוב שאת פה ומתקנת אותי
01/02/2009 | 21:10
3
3
לצפיה ב-' אצלי זה בגדר תחביב..'
אצלי זה בגדר תחביב..
01/02/2009 | 23:02
2
1
לצפיה ב-'בובה!'
בובה!
01/02/2009 | 23:04
חיפשתי את הספרים שאמרת לי לרכוש אותם בבוקי-אתר ספרים באינטרנט ולא מצאתי בדרך הקל"ה, בין מילה לטקסט ובין השורות.
אני זזה לישון.
נ.ב.
לא ענית לי עדיין על הסמנטיקה במייל!
חלומות פז!
דתיים >>
לצפיה ב-'שלחתי לך מיייל-תעני לי עליו בבקשה.'
שלחתי לך מיייל-תעני לי עליו בבקשה.
02/02/2009 | 21:17
1
לצפיה ב-'יאללה, מה שהעייפות עושה לי...'
יאללה, מה שהעייפות עושה לי...
01/02/2009 | 23:07
1
לצפיה ב-'ממלאת המקום של סוריא? '
ממלאת המקום של סוריא?
02/02/2009 | 00:19
1
לצפיה ב-'מה? המילה לאלתור באנגלית שונה לגמרי...'
מה? המילה לאלתור באנגלית שונה לגמרי...
01/02/2009 | 17:26
5
2
קשה לי לראות את הקשר...
דתיים >>
לצפיה ב-'תראה:'
תראה:
01/02/2009 | 18:28
2
4
אלתור, או אימפרוביזציה בלעז

מתוך:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9C%D7%AA%D7...
דתיים >>
לצפיה ב-'נו , אז זה בכלל לא קשור לאנגלית,'
נו , אז זה בכלל לא קשור לאנגלית,
02/02/2009 | 02:33
1
5
אלא לארמית. כתוב שם בפירוש.
דתיים >>
לצפיה ב-'כן. צודק. טעות שלי'
כן. צודק. טעות שלי
02/02/2009 | 09:17
3
רשמתי בהודעה מעל שעשיתי טעות ואני מצטערת על כך.
ט.ל.ח.
דתיים >>
לצפיה ב-'טעיתי. תראה מה שנועה כתבה'
טעיתי. תראה מה שנועה כתבה
01/02/2009 | 22:41
1
3
זה הפירוש הנכון.
טל"ח.
דתיים >>
לצפיה ב-'=), הבנתי, תודה.'
=), הבנתי, תודה.
02/02/2009 | 13:12
3
לצפיה ב-'אני מציע שתעלו לכאן את השאלות שלכם'
אני מציע שתעלו לכאן את השאלות שלכם
31/01/2009 | 23:55
17
9
לשרשור הנוכחי. ואורי יענה על שאלותיכם.

כמובן שגם במהלך האירוע יהיה ניתן לשאול שאלות שלא הועלו קודם לכן.

בואו בהמוניכם והודיעו לחבריכם...

דתיים >>
לצפיה ב-'הנה שאלה ראשונה:'
הנה שאלה ראשונה:
01/02/2009 | 00:49
4
9
אתה באמת חושב שיש לכם סיכוי????
המפד"ל (ז"ל) ישבה בעברה גם עם ממשלות שלא היוו את כוס התה האידאולוגי שלה וזאת בלשון המעטה..
גם כאשר למפד"ל (ז"ל) הייתה יכולת השפעה יותר גבוהה היא לרוב התמקדה במשרדים מגזריים (חינוך ורווחה בעיקר) שלא השפיעו כהוא זה מבחינה בטחונית ...
מאחר ואני משוכנע שלא משנה איזו מפלגה תרכיב את הממשלה הבאה בתור והיות ואני יודע שכל מועמד לראשות הממשלה כבר קיבל מראש הסכם כניעה ומסירת שטחים נוספים מארצנו (ולא משנה אם זה רמת הגולן שטחים ביהודה ושומרון או בירושלים) ע"י שליחי ארה"ב (ולאו דווקא הנוכחי אלא גם כאלו שעוד היו בתקופת בוש) לא אצביע לאף מפלגה שיש במצעה נושא מדיני בטחוני.
נכון כי דבריי נראים כסותרים לראשיתם בבחינת אוקסימורון "גם כאשר למפד"ל (ז"ל) הייתה יכולת השפעה יותר גבוהה היא לרוב התמקדה במשרדים מגזריים (חינוך ורווחה בעיקר) שלא השפיעו כהוא זה מבחינה בטחונית ..." אבל זה כעסי על המפד"ל (ז"ל) ועל גלגולה הנוכחי...
כאשר יכולתם להשפיע לא השפעתם ועכשיו מאוחר מידי.
לכן אני אצביע למפלגה שהמצע החברתי שלה מתאים להשקפתי ושאין לה שום נגיעה בנושא הבטחוני (שאבוד מראש לאור רפיסותם של המועמדים השונים לראשות הממשלה)
לא אגיד את שמה שכן אינני עושה תעמולת בחירות.
רק אגיד שבבחירות הקודמות הצבעתי למפלגה נגד הבנקים (נדמה לי שחנוך דאום הביע ביקורת במוסף השבת של "ידיעות אחרונות" על כאלו שמצביעים למפלגות מסוג אלו שאני נוטה להצביע להן והצביע על המפלגה הזו כדוגמה) אני מחפש מפלגה ללא אידאולוגיה בטחונית כלשהי בין "ימנית" או "שמאלנית" היות ואני יודע כי הכל מוכתב ע"י הפריץ אשר לדעתי ב 40 השנה האחרונות מתקרא "ארה"ב"
חוץ מזה בניגוד לאחרים וכבעל שפם בעצמו (אם כי כחלק מזקן לא ממש מוגדר,נניח שנקרא לא שפם "פייר וזקן פסאודו צרפתי") אל תוותר עליו ותכנע למוסכמות אופנתיות...
בהצלחה בכל זאת...
דתיים >>
לצפיה ב-'הירוקים'
הירוקים
01/02/2009 | 06:46
3
הם לדעתי הגמלאים החדשים.
דתיים >>
לצפיה ב-'לאורי אורבך שלום וברכה'
לאורי אורבך שלום וברכה
02/02/2009 | 14:44
1
7
א.למה אתה חושב שלא מזכירים או מראים את זבולון אורלב בתשדירי הבחירות?
מחשש שזה לא יביא קולות, בגלל מה שהוא גרם לתושבי ניצן?
ב.אתה לא מפחד ששני המפלגות לא יעלו לכנסת?(האיחוד הלאומי והמפדל החדשה)

תודה רבה רבה על התשובות
אורן מעפרה:)
דתיים >>
לצפיה ב-'בתשדירים אני מופיע'
בתשדירים אני מופיע
02/02/2009 | 17:22
12
וגם הרב הרשקוביץ מופיע בתשדיר אחד. לא מסתירים איש ואנחנו גאים בפעילות בכנסת של זבולון אורלב. הוא אגב יושב שבעה על פטירת אביו ז"ל ואנחנו שולחים לו תנחומים. אורלב פועלרבות למען עקורי קטיף ואפשר להתגאות בפעילותו זו.
דתיים >>
לצפיה ב-'אנחנו מפלגה ימנית'
אנחנו מפלגה ימנית
02/02/2009 | 17:20
12
ויש לנו סדר יום מגוון. בנושאי ארץ ישראל עמדתנו חד משמעית. איכפת לנו מפניה היהודיות שלהמדינה ושל החינוך בישראל.
דתיים >>
לצפיה ב-'טוב אז שאלה לאורי:'
טוב אז שאלה לאורי:
02/02/2009 | 10:01
1
7
אורי שלום!
קראתי השבוע שיו"ר המפלגה שלך הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, אמר ש"הבית היהודי היא לא ימין ולא שמאל", איך הצטרפת למפלגה כזאת,  הרי אתה עד כמה שאני יודעת איש ימין?
דתיים >>
לצפיה ב-'אנחנו מפלגה ימנית'
אנחנו מפלגה ימנית
02/02/2009 | 17:24
12
לא יהיה חופש הצבעה בסוגיית ארץ ישראל. כולנובאותה דעה בסוגיה זו: התנגדות לנסיגה ועקירת יישובים. אל תחפשו מתחת לפנס מטבע שאינו קיים.
דתיים >>
לצפיה ב-'שאלה:מדוע אתה תוקף בחריפות מי שלא מצביע מפדל?'
שאלה:מדוע אתה תוקף בחריפות מי שלא מצביע מפדל?
02/02/2009 | 14:44
3
7
אני חייב להודות שהצבעתי מספר פעמים מפדל בעבר, אבל הפעם יש כמה דברים שגרמו לי להתלבט.
אחד מהם הוא העובדה שבתשדירי הבחירות שלך למפדל אתה תוקף בחריפות את כל מי שלא מצביע מפדל בקללות כמו: "מטורפים" (לתומכי האיחוד הלאומי), משוגעים, רדו מהגג" (לתומכי הליכוד).האם אתה באמת סבור ששהתוקפנות הזו תועיל?
האם אתה כאדם מהשורה היית מצביע למישהו שקורא לך בכינויים כמו "משוגע", "פלגן", "מפלגת זורקי אבנים" או "מטורף"?
לסיכום: אני חושב שהקמפיין שלכם הלך כמה צעדים יותר מדי קדימה (תרתי משמע..).
אני הייתי מוריד את כל הכינויים האלה מהקמפיין כי לדעתי הם מה שיקבור את המפדל מתחת לאחוז החסימה.
נ.ב: אם זו הדעה האמיתית שלכם זה חמור מאוד.
דתיים >>
לצפיה ב-'לא השמצנו איש'
לא השמצנו איש
02/02/2009 | 17:26
2
10
בתשדירים שלנו לא התייחסנובמישרין לאיחוד הלאומי אלא לעצמנו. היבטוי משוגעים רדו מהגג שכוון למצביעי הליכוד הוא ביטוי מקובל ואיננו אבחנה קלינית. עובדה שהוא משכנע וזוכה לתגובות טובות. לא יזיק גם קצת חוש הומור.
דתיים >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה. זה לא כ"כ שכנע אותי'
תודה על התשובה. זה לא כ"כ שכנע אותי
02/02/2009 | 17:32
4
ברור שלא התכוונתם לשבור את הכלים, אבל אי אפשר להתעלם מהדברים כמו שהם נשמעים.
הדברים שלך עוד נשארים איכשהו בגבול הנורמלי, אבל דברי חבריך על המפלגות השכנות ממש לא במקום.
אם זה הומור, אני חייב להודות שאותי זה לא ממש הצחיק.
דתיים >>
לצפיה ב-'מה בנוגע למה שאמר זבולון אורלב?'
מה בנוגע למה שאמר זבולון אורלב?
02/02/2009 | 17:34
2
שהציבור הדתי יצטרך לבחור בין "הבית היהודי" שהוא מייצג את כלל הציבור הדתי, או ל"איחוד הלאומי" שכולל "קצה הזוי ממפלגת מרזל-וולפא", כדבריו, זה לא השמצה?
דתיים >>
לצפיה ב-'2 שאלות.'
2 שאלות.
02/02/2009 | 14:58
3
8
1. איך ארץ ישראל קשורה אלינו. זאת אומרת אף שמאלני לא מחפש להחזיר סתם שטחים, אלא הם חושבים שזה יביא בטחון. הימנים חושבים שהסכמי שלום יביאו רק שפיכות דמים. מקובל עלי, אבל איפה נכנסת ארץ ישראל לתמונה, הרי יש רק שלוש מצוות שעליהן יהרג ואל יעבור ואם יהרגו אנשים בגלל זה, זה משתלם? אני שואל שאלה זו אפילו שגם מפלגות אחרות אומרות את זה אבל נראה לי שבתור מפלגה שפויה ואדם שפוי ממך אשמע תשובה ענינית ולא הזויה או משיחית. 2. אתה מצהיר שלא תשמעו לרבנים. אני חושב שזו חוצפה שאין כדוגמתה! אם יגיע רב גדול כמו הרב אבינר ויגיד לך להצביע באופן מסוים על חוק מסוים זה ממש ביזוי כבוד תורתו לא לשמוע לו. הרי כולנו מלאים אינטרסים וחשבונות אישיים, מי ערב לנו שאנחנו עושים את המוטל עלינו? רק גדול בתורה יכול לומר לנו כאן טעיתם, כאן פעלתם ממניעים לא טובים. חוצמזה, אתם משתמשים ברבנים כדי לשכנע להצביע לכם, ואם אתם מצהירים שלא תשמעו להם איך תרצו שאנחנו נשמע להם להצביע לכם? לדעתי זה פרדוקס להצביע בגלל רב למפלגה שאומרת שלא צריך לשמוע לו. בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה ואני מצטער שנפסיק לשמוע אותך. אהבתי מאד. תודה.
דתיים >>
לצפיה ב-'יש לנו עמדה אידיאולוגית'
יש לנו עמדה אידיאולוגית
02/02/2009 | 17:29
2
76
והיא תמיכהבארץ ישראל השלמה. זה לא משיחי, אלא ערך ביהדות וגם השקפה בטחונית. בעניין הרבנים: אנחנו מפלגה פוליטית ואם נפעל רק לפי הוראות רבנים, נפגע קודם כל ברבנים. תפקידם הוא לחנך, להציע ולתמוך ולא להיכנס לפרטים פוליטיים. משום כבוד התורה, את ההכרעות הפוליטיות יקבלומוסדות המפלגה ונבחריה. כבוד התורה מחייב זאת. אחרת נגרום לפילוג ומחלוקת גם בין הרבנים לבין עצמם, חלילה.
דתיים >>
לצפיה ב-'אלו נקודות שנויות במחלוקת'
אלו נקודות שנויות במחלוקת
02/02/2009 | 17:52
1
קודם הצהרת שלא יהיו בחירות חופשיות בנוגע לא"י, וכעת אתה אומר שיהיו הכרעות, אך הם לא יתקבלו בידי הרבנים. לצער הרבים, כבר לא ניתן לבנות על כך שכל ח"כ שהגון וימני עכשיו, ישאר ככזה (עיין ערך אריאל שרון). לכן, צריכים התחייבות עליונה שלא יהיו שום התפשרויות על א"י גם במידה וזה לא יראה כשבירה שמאלה וכדבר הנכון. האם אתה באמת מאמין שצריך להפריד בין דת למדינה? נק' נוספת היא, שגם נבחרי המפלגה ברובם אינם בעלי עבר פוליטי עשיר. במה דעתם שווה יותר משל רבנים שסחבו עול ציבור במשך שנים רבות?
דתיים >>
לצפיה ב-'מה בנוגע לישיבות ההסדר והמדרשות?'
מה בנוגע לישיבות ההסדר והמדרשות?
04/02/2009 | 08:36
2
אני נמצאת בעיר שרוב האוכולוסיה שלה משתייכת לש"ס ורואים מה ש"ס עשתה למען הישיבות שלה ולמען הקהילה שלה לצערי הרב בכל שנותי גם שלמדתי באולפנה לא ראיתי סיוע כמו שש"ס נותנת לנבחריה מצד המפד"ל המפלגה שאמורה לייצג את הכיפות הסרוגות שגרים בפירפריה ולא רק את המתנחלים וא"י השלמה
דתיים >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
02/02/2009 | 17:51
לאורי אורבך,

למה אתם מתנגדים לשיתוף פעולה עם ברוך מרזל?
דתיים >>
לצפיה ב-'שאלה לאורי (אם עדיין לא מאוחר)'
שאלה לאורי (אם עדיין לא מאוחר)
02/02/2009 | 19:20
2
ראיתי בתשדירים שאתה מגדיר באופן מאוד ספיציפי מה זה לדעתך "דתיים נורמלים". אמנם אני לא דתייה, אבל די נפגעתי מעצם העובדה שאדם שרוצה להיות נציג העם בכנסת נותן קטגוריות למי "נורמלי" ומי לא. ועוד מתוך הציבור שאמור להצביע לך... איך אתה מגיב לדברים? (ואם אפשר יותר משני משפטים. אני יודעת שאתה עסוק אבל נראה לי שלציבור שלך מגיע הכבוד המינימלי של תשובה עמוקה ורצינית. לא רק על השאלה שלי.)
דתיים >>
לצפיה ב-'אין עליכם!!!'
אין עליכם!!!
31/01/2009 | 23:37
2
לצפיה ב-'איך עשית את זה? ..... '
איך עשית את זה? .....
01/02/2009 | 00:30
1
6
אני ניסיתי להפיק אירוחים של הרב הרשקוביץ וכצל'ה אך ללא הועיל.
בעודי מתכננת פניה לאורי אורבך- אני נכנסת לפה וקוראת הודעה זו.

מי אמר שאתה לא יודע להפתיע?

שיהיה בהצלחה!

אני מציעה לפתוח מחר שירשור שאלות ייעודי.
דתיים >>
לצפיה ב-'כמובן שאתה מוזמן לפרסם את האירוח גם אצלנו. '
כמובן שאתה מוזמן לפרסם את האירוח גם אצלנו.
01/02/2009 | 00:32
3
לצפיה ב-'אחלה, מגניב, אורי, אין עליך.'
אחלה, מגניב, אורי, אין עליך.
01/02/2009 | 01:09
1
5
אתה בערך הסיבה היחידה (שנמצאת במקום "ריאלי") שגורמת לי להצטער על כך שאיני מצביע לבית היהודי.

אורי, איני זוכר יותר מדי מערכות בחירות בחיי הקצרים (יחסית), אבל כך נראה לי, שרק הפעם החלו להשמע הדעות הטוענות כי ישיבה בקואליציה היא בחינת "יהרג ובל יעבור", עבור מפלגה שרוצה להשפיע.
רציתי לשאול: מה דעתך על כך? הרי נראה שככה הציבור שלנו בוחן את נבחריו (עיין התמוססות המפד"ל בסקרים בבחירות הקודמות, אחרי ישיבתה בממשלת הגירוש, ולפני ההצלה שלה ע"י האיחוד הלאומי), ולא ע"י איזו הודעה בפינה של העיתון על כמה מליונים לחינוך הממלכתי-דתי. אז מה הפלא שהמפלגות הדתיות-ציוניות "מגרדות" בקושי את אחוז החסימה בסקרים האחרונים?
הרב יהושע שפירא הבדיל בין "שר חינוך" ל"שר לתקציבי חינוך". אז בקצרה ולסיכום, האם אתה מאמין שמפלגה צריכה לוותר על עקרונותיה ולשבת בממשלה שדורסת את אמונות בוחריה, רק בשביל לחלץ כספים לקופת החינוך? האם אין בכך פספוס של מסר חינוכי ממש?

וגם, אם אפשר, זרוק נא כמה מילים על דרכך לתקשורת, איך התחלת ואיך תפסת מעמד כל כך מכובד. ובכלל, טיפים למתעניינים.

כאשר תענה לשאלות אני כנראה לא אהיה פה, אז - תודה מראש על תשובתך; ואם לא תענה לי ספציפית, אז תודה שבאת.
דתיים >>
לצפיה ב-'תקציבים אינם הכל'
תקציבים אינם הכל
02/02/2009 | 17:31
8
התקציבים נועדו להגשים ערכים בהם אתה מאמין. אםהממשלה דורסת את רכיך - אל תשב בממשלה. אם הממשלה מתחשבת ונענית לחלק מדרישותיך - עליך לשבת בממשלה. זו הפוליטיקה וצריך להפעיל שתי תכונות: הגינות ושכל ישר.
דתיים >>
לצפיה ב-'השאלות שלי-'
השאלות שלי-
01/02/2009 | 10:06
2
7
בס"ד

<לא,לא 'מה הפחד הכי גדול שלך?'>

בתור אחת שכותבת קצת בעצמי,למרות שהעיסוק בתחום כנראה שלא יהפך מקצוע עיקרי, איך הגעת לאן שהגעת? מאיפה התחלת? טיפים למתחילים..?
האם אתה ממליץ להכנס למקצוע?

מה ההבדל המהותי בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי?

מתי גילית את כשרון הכתיבה שלך?

מה הדבר הראשון שתעשה כחבר כנסת?

לפני 20 שנה, מה היית עונה לשאלה "איפה אתה רואה את עצמך בעוד20 שנה"?

זהו <בינתיים>
דתיים >>
לצפיה ב-'העיקר האחריות'
העיקר האחריות
02/02/2009 | 17:33
1
8
הלכתי לפוליטיקה מתוך תחושת אחריות. הבית היהודי הוא המפלגה המרכזית של הציונות הדתית והיא מייצגת גוונים רבים בתוך הציבור הדתי והמסורתי. לכן אני שם.
דתיים >>
לצפיה ב-'אז איך זה מתבטא בסקרים?'
אז איך זה מתבטא בסקרים?
02/02/2009 | 17:40
5
הלא האיחוד הלאומי מקבל יותר מנדטים בסקרים הבאים:
גלובוס, מינה צמח, ערוץ 2, מעריב, ערוץ 10, וכו'.
אף סקר לא מטיל ספק בכך שהסקרים הללו הם הסקרים המדוייקים ביותר בישראל, הרי לא יכול להיות ש"ציבור הזוי ממפלגת מרזל" יהיו בעלי מספר גבוה יותר של מנדטים לעומת כלל הגוונים של הציוניות הדתית, דתיים ומסורתיים.
דתיים >>
לצפיה ב-'שאלתי לאורי'
שאלתי לאורי
01/02/2009 | 13:00
2
9
אני שומעת אותך כבר שנים ברדיו.
יצא לנו להכיר קצת כשעבדתי בגל"צ (מחלקה כלכלית שיווקית לפני כמה שנים) אני אוהבת את הדעות שלך, ואוהבת את הדרך שבה אתה משמיע אותם. אני חושבת שעשית שינוי גדול בתקשורת הישראלית בכלל והגל"צית בפרט.

התפלאתי וקצת התאכזבתי שבתשדירי הבחירות במקום לדבר רק על הטוב שיש בציבור שלנו, ולמה להצביע למפלגה שלך, היית חייב להכניס משפט בסגנון של "לא כמו אצל החרדים, הם לא תורמים כמונו"
אני חושבת שמי שיש לו מספיק חומר אנושי ואידאולוגי מוצלח, לא צריך "ללכלך" על אחרים.
הוא מצליח בזכות עצמו ולא בחסרון של אחרים.
ואני חושבת שבציבור שלנו יש מספיק דברים טובים להסתמך עליהם.

אולי לא שאלה, אבל הערה/הארה.

בהצלחה בבחירות!
איה
דתיים >>
לצפיה ב-'אני בעד החרדים'
אני בעד החרדים
02/02/2009 | 17:35
10
וכל מי שלומד תורה. באחד התשדירים הדגשתי שאני מעדיף את מי שמשלב לימוד תורה עם שירות צבאי. זו אינה השמצה אלא דברי אמת. ולאמת אנחנו מחוייבים. ודאי שאני אוהב כל מי שעוסק בתורה ומגן על עם ישראל. מי שעושה זאת וגם כשצריך מסכן את עצמו - משובח אפילו יותר.
דתיים >>
לצפיה ב-'גם אחותו, ציפי, לא ממהרת לומר משפט בסגנון,'
גם אחותו, ציפי, לא ממהרת לומר משפט בסגנון,
02/02/2009 | 18:28
4
ואני מצטטת "העולם החרדי תורם יותר מכם".
דתיים >>
לצפיה ב-'ישר כח :)'
ישר כח :)
01/02/2009 | 14:35
לצפיה ב-'שלום אורי'
שלום אורי
01/02/2009 | 14:58
4
4
קודם כל - אני שמחה שאתה רץ. מאז שקראתי את 'הילד נחמד אבל'... אני עוד יותר שמחה.
מאד חשוב שתטפלו בממ"ד (וגם בתשלומי ההורים לתיכונים).

אבל הנה שאלה.
נגיד שתקבלו 5 מנדטים והאיחוד 3.
זו תוצאה מאכזבת - לא ?

מה תעשו בשביל לנסות שוב איחוד ?
האם אפשר להאמין לאנשי תקומה ?
האם תעשו מפקד ?
האם תתנו למתפקדים כח להשפיע על הרשימה ?

ושוב
כל הכבוד

אורלי
דתיים >>
לצפיה ב-'שלום לאורי'
שלום לאורי
01/02/2009 | 15:13
2
התלבטות גדולה במי להצביע ומי מייצג אותי.
האם לדעתך אפשר בכלל להשפיע מהפוליטקיה פה בישראל ולשנות דברים שמפלגה מלשון פילוג וגם הפעם בגלל אינטרסים
וכיסאות וסידור מקומות נוצרו 2 מפלגות דתיות לאומיות ,
איזה תיק היית רוצה לקבל?
במה תתמקד בעיקר בקדנציה אם וכאשר תיהיה ח''כ ?

דתיים >>
לצפיה ב-'עוד כמה שאלות לאורי'
עוד כמה שאלות לאורי
02/02/2009 | 13:47
1
ממשלת ישראל צריכה לדאוג לכך שהחיים הציבוריים במדינה יתנהלו על-פי המסורת הדתית היהודית מה דעתך?

במקרה של סתירה בין ההלכה היהודית לבין עקרונות דמוקרטיים כגון חופש ושוויון יש להעדיף את ההלכה היהודית ?(סירוב לגרש יהודים מארץ ישראל לפי התורה ודעת רבנים.)

יש לצמצם את התקציבים לישיבות ולבתי כנסת?

בקשר למבנה החיים הכלכליים בארץ, גישה קפיטליסטית עדיפה על-פני גישה סוציאליסטית ?

הממשלה צריכה לדאוג לכך שלכל אדם בישראל תהיה אפשרות לעבוד ולקיים רמת חיים סבירה ?

יש לצמצם את קצבאות הילדים או להגדיל או להשאיר על המצב  הקיים ?

אנשים עם הכנסה גבוהה צריכים לשלם יותר מיסים ממה שהם משלמים היום ?

יש להרחיב את תקציבי החינוך והבריאות אפילו על חשבון סעיפים אחרים ?

עדיף להתרכז בתהליך השלום מאשר בהגברת העוצמה הצבאית ?

יש להימנע מפעולות של סיכול ממוקד נגד טרוריסטים פלסטינים בתוך מרכזי אוכלוסייה אזרחית ?

יש להרחיב את סמכויות המשטרה לשם ההגנה על הסדר הציבורי ?

יש להמשיך את הבנייה במרכזי הערים גם אם הדבר כרוך בצמצום שטחים ירוקים פתוחים ?
דתיים >>
לצפיה ב-'אפשר להשפיע מהפוליטיקה'
אפשר להשפיע מהפוליטיקה
02/02/2009 | 18:11
5
ודאי שחייבים לנסות. חלק גדול מההשפעות עלחיינו נובע מהעיסוק הפוליטי. ארצה להיות חבר כנסת משפיע ומאתגר, בע"ה.
דתיים >>
לצפיה ב-'מקווה שבסוף נתאחד'
מקווה שבסוף נתאחד
02/02/2009 | 17:38
6
למרות חילוקי הדעות והפילוג אני מאמין שאחרי הבחירות נוכל לפעול ביחד בצורה כזו אוא אחרת.להזכירך אני הצטרפתי לבית היהודי לפניהפילוג וודאי אני חושב שבאיחוד הלאומי יש אנשים טובים. אם כי הנציגות של מרזל וולפא היא מאוד בעייתית מבחינה ציונית ודתית ואיתם נתקשה לשתף פעולה. אבל דיה לשמחה בשעתה. כרגע צריך להצליח בבחירות.
דתיים >>
לצפיה ב-'ישר כוח...'
ישר כוח...
01/02/2009 | 17:28
שונא פוליטיקה ולכן כנראה שאמנע אבל סחטיין על היוזמה...
דתיים >>
לצפיה ב-'מיקי, שלחתי לך מסר...'
מיקי, שלחתי לך מסר...
01/02/2009 | 19:03
1
לצפיה ב-'לאורי:האם כשתהיה ח"כ תפסיק להיות דוס מחמד?'
לאורי:האם כשתהיה ח"כ תפסיק להיות דוס מחמד?
01/02/2009 | 19:36
1
2
חוששני שכשתהיה פוליטיקאי, כבר לא תהיה במעמד של דוס מחמד.
דתיים >>
לצפיה ב-'אבל אמשיך להיות סובלן גם לחוכמים'
אבל אמשיך להיות סובלן גם לחוכמים
02/02/2009 | 17:39
6
לצפיה ב-'ראיתי אותו בטלוויזיה ואהבתי|4'
ראיתי אותו בטלוויזיה ואהבתי|4
01/02/2009 | 20:25
1
הוא מייצג את היהודי האמיתי שאוהב את הארץ שלו ויודע שאין לנו ארץ אחרת,ברוך הבא לו והלוואי שיצליח בבחירות,הגיע הזמן לקצת דרך ארץ ולאנשים ישרים בבמשלה שלנו
דתיים >>
לצפיה ב-'אורי, שלום '
אורי, שלום
01/02/2009 | 21:06
3
7
ברוך הבא

מאחלת לך ובע"ה שתצליח להיות אחד מאותם 120 כבר בכנסת הבאה עלינו לטובה

שאלותיי:

מה אתה מביא עמך לבית הנבחרים שהוא שונה ומיוחד ממה שכבר זכינו לראות?
אלו תכונות יש בך כאישיות שהן נחוצות להיות נבחר?

כמה מנדטים אתה צופה למפלגת הבית היהודי?
האם נעשו טעויות בחודשים האחרונים? ואם כן, כיצד ניתן לתקנם עד היום הבחירות?

מהם היעדים שאותם אתה מציב לעצמך כח"כ בעתיד ומהם יעדי המפלגה?

האם תפעל לאחר הבחירות לאיחוד עם מפלגת האיחוד הלאומי? מדוע כן / לא?

מיהו חבר הכנסת מטעם המפד"ל שפעל בעבר אותו אתה הכי מעריך?

במידה ותשתלבו בקואליציה, מהו התיק הכי חשוב לדרוש לדעתך?

השלם בבקשה:
אורי אורבך הוא אדם _____________.
ישראלי בעיניי _____________________.

כל חיי  (הקצרים בתור מצביעה..) הצבעתי ב'.
בין היתר כי ראיתי זאת כזכות וחובה לגמול טובה לחינוך שקיבלתי בביה"ס ובתנועת הנוער ולערכים עליהם מושתתת דרכי.
הפעם אני מודה שעודני מתלבטת.
מה בפיך על מנת לשכנעני להמשיך במסורת?

אסתפק בשאלות אלה לבינתים

מעריכה את כתיבתך,
ותודה רבה על האירוח!
ברכות הצלחה.
דתיים >>
לצפיה ב-'הרבה שאלות'
הרבה שאלות
02/02/2009 | 17:40
2
8
אבא בע"ה לכנסת את ניסיוני הציבורי, את הרעיונות שלי ואת היכולת שלי להוביל רעיונות לכלל ביצוע. אני מניח שאם האיחוד הלאומי יעברו את אחוז החסימה נמצא דרך לשתף עימם פעולה.
דתיים >>
לצפיה ב-'לפי הסקרים'
לפי הסקרים
02/02/2009 | 19:14
4
מי שצריכים לדאוג מאחוז החסימה הם הבית היהודי ולא האיחוד הלאומי, למה אתה מתעלם מרוב הסקרים ובניהם של ערוץ 2, ערוץ 10 ומעריב?
דתיים >>
לצפיה ב-'טוב, ךזה כבר כולם שמו לב.. '
טוב, ךזה כבר כולם שמו לב..
02/02/2009 | 22:13
4
ציפיתי לתשובה על כל השאלות, וגם יותר בהרחבה.

עם זאת, מבינה מאוד את העומס.
תודה על מה שכן השבת ועל הסכמתך להתארח פה!

מוזמן תמיד
דתיים >>
לצפיה ב-'שאלתי: למה אתה רוצה שאתמוך בכם?'
שאלתי: למה אתה רוצה שאתמוך בכם?
01/02/2009 | 23:10
21
8
הקדמה קצרה, ולאחריה השאלה:

נעצרתי לא פעם על המאבק לארץ ישראל, כמות המכות שחטפתי משוטרים ומחיילים, גדולה אף היא!
לפני שנתיים וקצת, נפצעתי במהלך שרותי הצבאי בפעילות מבצעית בחברון!

ישנה המצגת של מרחביה הי"ד, תושב עלי שנהרג במלחמת לבנון השנייה, בה רואים איך הוא חוטף מכות עד לעילפון בפינוי חוות גלעד, גם רועי קליין הי"ד, שנהרג כאשר הגן על חייליו מפיצוץ רימון, גר במאחז...

דביר בר-חי, שנפצע אנושות במבצע בעזה, נשא דגל כתום על מנת להשיבו לחורבות נווה דקלים, משם פונה באלימות.
את ניתאי שנהרג, הכרתי בחסימות הכבישים, וישנם עוד אינספור דוגמאות...

כמו שאמרת בפירסומת שלכם, כולנו בחזית...
כולנו???
זבולון אורלב אמר שאתם מפלגה "ללא נערי גבעות, ובלי ברוך מרזל"...

שאלתי היא:
מהי הגדרתכם לנער גבעות כי העברתי שנתיים מחיי אצל אברי רן, ואני רוצה להיות בטוח שאני לא שייך אליכם

דר"א,
שלא יהייו אי הבנות,
לא חזרתי לפורום הזה, אלא הגעתי מהודעות מומלצות...
דתיים >>
לצפיה ב-' צדיק! אבא של כולנו אוהב אותך'
צדיק! אבא של כולנו אוהב אותך
01/02/2009 | 23:41
10
2
לצפיה ב-''
01/02/2009 | 23:43
9
4
סורי...
אני מונואגואיסט...

לא בקטע של אהבה משותפת, בטח לא בפורום הזה...
דתיים >>
לצפיה ב-'מותר לדעת למה לא בפורום הזה?'
מותר לדעת למה לא בפורום הזה?
02/02/2009 | 00:28
8
3
*סקרנית*
דתיים >>
לצפיה ב-'כי 98% מהוותיקים כאן, צבועים'
כי 98% מהוותיקים כאן, צבועים
02/02/2009 | 13:53
7
2
לצפיה ב-'בסדר'
בסדר
02/02/2009 | 17:19
3
אף אחד לא התחנן שתחזור.
דתיים >>
לצפיה ב-'אבל חלק גדול מהפורום לא ותיק'
אבל חלק גדול מהפורום לא ותיק
02/02/2009 | 18:27
4
1
לפחות לא ותיקים במידה שאתה מתכוון..
ולפי מה החלטת שהם צבועים? ומאיפה הבאת את האחוז המטורף הזה??
דתיים >>
לצפיה ב-'הייתי פה פעם.. כמעט כל יום במשך תקופה'
הייתי פה פעם.. כמעט כל יום במשך תקופה
02/02/2009 | 19:48
3
2
ארוכה!
דתיים >>
לצפיה ב-'אני יודעת. ובכל זאת - למה?'
אני יודעת. ובכל זאת - למה?
02/02/2009 | 20:02
2
5
לצפיה ב-'תשאלי את הוותיקים.. נראה מי זוכר!'
תשאלי את הוותיקים.. נראה מי זוכר!
02/02/2009 | 20:06
1
3
אני, הגבתי ת'מכסה שלי לפורום זה..

מקווה שלא תתאכזבי מפה, כל-טוב לך!
דתיים >>
לצפיה ב-''
02/02/2009 | 23:55
לצפיה ב-'אני אדם שמעדיף לקבל ביקורת בפנים...'
אני אדם שמעדיף לקבל ביקורת בפנים...
03/02/2009 | 17:38
3
יש מצב שתספר לי במסר במה מדובר?
דתיים >>
לצפיה ב-'גם לגבי הציטוט לא ימין ולא שמאל'
גם לגבי הציטוט לא ימין ולא שמאל
02/02/2009 | 13:19
1
לצפיה ב-'כי אנחנו יותר אחראים'
כי אנחנו יותר אחראים
02/02/2009 | 17:44
7
7
המטרה שלנו היא להיכנס לממשלה כדי שבחורים מצויינים כמוך לא ייאלצו לחטוף מכות מאיש אלא לבנות את ארץ ישראל. מטרתנו היא להיות שותפים בממשלה ולא להיות תנועת מחאה בגן הוורדים. כשאורלב דיבר על המרזלים הוא התכוון למרזלים וכשדיבר על נוער גבעות הוא דיבר רק בהקשר של הפרת חוק אלימה. ברור לי שרבים מנוער הגבעות הם חבר'ה מצויינים ואני גאה בהם ואוהב אותם עד מאוד. לכן אני רוצה לייצג אותם בממשלה. את המרזלים שייצג מרזל.
דתיים >>
לצפיה ב-'מהי הפרת חוק אלימה?'
מהי הפרת חוק אלימה?
02/02/2009 | 17:55
6
3
בלי להפליל את עצמי, לא סתם נעצרתי! איזו הפרות חוק לגיטימיות במאבק, ואיזו לא? חסימת כביש היא הפרת חוק, חסמת פעם? מה דעתך על חסימות?
דתיים >>
לצפיה ב-'הייתי חייבת להגיב'
הייתי חייבת להגיב
02/02/2009 | 19:43
5
3
לא דיברנו שנים... מה שלומך?

לדעתי, אין שום כל צל של ספק שהפרות סדר מסוג חסימת כבישים הן עבירות חמורות על החוק.
יש דרכים לגיטימיות להביע דעה ולעורר את הציבור - אבל הצורה השלילית, הברוטלית, שלא לומר גם הגורמת לחילול ה' כה רב - רק מעצימה את הסלידה מתמיכה בימין הציוני.
דתיים >>
לצפיה ב-'לינוי יקירתי..'
לינוי יקירתי..
02/02/2009 | 19:55
3
5
יאפ, נעלמתי מהפורום הזה..

תשובתי לאמריתך על כך שחסימות כבישים הן לא מחאה לגיטמית זה הציטוט הבא:
"כשבאו לקחת את הקומוניסטים ,עמדתי מנגד. כשבאו לקחת את ההומוסקסואלים ,עמדתי מנגד. כשבאו לקחת את היהודים ,עמדתי מנגד. כשבאו לקחת אותי ,כבר לא נשאר אף אחד לעזור לי  " .

אני חי בשומרון, נלחמתי לעזרת אחי בגוש קטיף, ואחי במאחזים, מה יקרה כשיעיפו אותי מהבית???
נעבור לנתניה?
דתיים >>
לצפיה ב-'אתה משמיץ את עירי היקרה? '
אתה משמיץ את עירי היקרה?
02/02/2009 | 22:39
2
1
אני לא אומרת לא להלחם-
אני אומרת שצריך להלחם בדרכים לגיטימיות...

ולא,
לשרוף כבישים, להרביץ לחיילים [תוסיף לזה גם לקלל אותם ולקרוא להם נאצים] ולחלל את שם ה' ברבים זו לא דרך לגיטימית.

אתה יודע מה אומרים הנייטרלים [לא מדברת על שמאלנים קיצונים] שרואים את זה?
הם תוהים איך הנוער ה"איכותי" הדתי לאומי איבד את השפיות שלו. זה באמת מעורר גועל התנהגות וולגרית מסוג זה...
דתיים >>
לצפיה ב-'ח"ו! זה רק הייה להראות שאני זוכר'
ח"ו! זה רק הייה להראות שאני זוכר
02/02/2009 | 23:50
1
2
ואם היית קוראת את השאלה הראשונית שלי, היית מבינה שמה שאני אומר זה שאותו נוער, כולל אני, שחוסם כבישים, מבעיר צמיגים, מתעמת עם שוטרים וחיילים, ו"מחלל את שם ה' ברבים" כהגדרתך, זה אותו הנוער שמתגייס ליחידות הכי קרביות, נפצע ונהרג!

המשך דיון אם בא לך, במסרים.. לא פה..
דתיים >>
לצפיה ב-'מה זה אומר?'
מה זה אומר?
03/02/2009 | 00:12
2
אז הם מרביצים לחיילים ומתגייסים ליחידות קרביות. זה ממש לא גורם לי להעריך אותם יותר, בידיעה שהם התנהגו בצורה הזאת
דתיים >>
לצפיה ב-'למה לא על כולם חל החוק??'
למה לא על כולם חל החוק??
02/02/2009 | 20:04
כשפעילי שמאל חוסמים כבישים,כשמפגינים ברמת גן מפגינים נגד אנטנות סלולריות,אף אחד לא מפנה אותם בכח,מדברים איתם בשפה יפה,מבקשים בנימוס שיאותו לפנות את הכבישים.למה?כי זו הוראה מלמעלה.כשמדובר בפעילי ימין פתאום מתעורר ניצוץ של רשע בעיני השוטרים,באיזו התלהבות הם טסים למקום האירוע.חזרתי מהבסיס עם כמה חברים פעם,ירדנו בבר אילן.פתאום עצרה ניידת ועוד אחת,ועוד אחת..היתה שם הפגנה נגד פינוי בית השלום בחברון.השוטרים יצאו בכזו התלהבות,היית צריכה לראות את זה.אחד מהם פנה אלינו ואמר,אנחנו הולכים לכסח את הנבלות,חבל היינו יכולים בחברה כמוכם.אמרתי לו במבט זועם,לך מגיע שיכסחו אותך.זה דשא שאתה הולך לכסח?תתבייש.את מבינה?תמיד הדתיים הם פורעי חוק שאותם יש להכות ולמגר בשיטתיות כאילו היו מזיקים ארסיים.אין לי בעיה עם חוק,כל עוד הוא חל על כולם וכופים אותו על כולם אבל חוק שמתקפים אותו רק על אוכלוסייה מסויימת לא מקובל עליי.מה שמותר לאלה מותר גם לי.מה שאסור לי אסור גם לאלה.
דתיים >>
לצפיה ב-'באיזה תחום תרצה'
באיזה תחום תרצה
02/02/2009 | 06:53
1
2
לפעול בכנסת? איזה שר היית רוצה להיות?
דתיים >>
לצפיה ב-'רוצה להיות חבר כנסת מוצלח בשלב זה'
רוצה להיות חבר כנסת מוצלח בשלב זה
02/02/2009 | 17:45
11
לצפיה ב-'שלום אורי, מה העמדה של המפלגה בנוגע לירושלים'
שלום אורי, מה העמדה של המפלגה בנוגע לירושלים
02/02/2009 | 08:46
1
2
ומדיניות ישראל להגן על עצמה
דתיים >>
לצפיה ב-'ירושלים השלמה בריבונות ישראלית.'
ירושלים השלמה בריבונות ישראלית.
02/02/2009 | 17:49
3
לצפיה ב-'צרכים פוליטקאים ולא בובות'
צרכים פוליטקאים ולא בובות
02/02/2009 | 10:38
בכל הכבוד לאורי , לציבור המתאבד נמאס מחוסר המנהיגות ואי יכולת  קברניטי המפלגה להצעידה לעידן חדש.
נסיון לקבל את אותה גברת בשינוי אדרת לא צלח אף פעם ובעת הזו התוצאה תהיה אותו דבר.
לסיכום אנו צרכים  משהו אחר והציבור מחכה לו........
דתיים >>
לצפיה ב-'ערבוב של תקשורת ופוליטיקה'
ערבוב של תקשורת ופוליטיקה
02/02/2009 | 11:10
1
3
האם אתה לא רואה טעם לפגם שחלק מהנציגים לכנסת  מוצגים מטעם הרשימה רק בגלל שהם מוכרים יותר מתחום התקשורת?
בבחירות הקודמות שלי יחימוביץ נכנסה לכנסת.  הכירו אותה מעבודתה בתקשורת.  בבחירות האלו גם אתה וגם גדעון רייכר מוצאים עצמם במירוץ לכנסת. נראה לי שגם אלדד מהאיחוד עוסק בכתיבה וכדומה.
בלי לומר משהו לרעתך/כם - האם אתה לא חושב שהמועמדים לכנסת אמורים להיות אנשי עשיה שהוכיחו עצמם בשטח?   אם בתחום החינוך, הבטחון , הכלכלה מה שזה לא יהיה? כי הוכחה בתחום הכתיבה והבעת הדעות , עם כל הכבוד, אינה מעידה כלום על האדם?! (מלבד זה שהוא כנראה יכתוב את נאומיו בעצמו, כמובן)

התלבטתי בין האיחוד, הבית או ש"ס.   כרגע אני נוטה לאיחוד.  אבל מאחלת הצלחה גם לשני המפלגות האחרות. אז בהצלחה
דתיים >>
לצפיה ב-'ניסיון תקשורתי הוא יתרון'
ניסיון תקשורתי הוא יתרון
02/02/2009 | 17:54
4
ולא חיסרון. אשתמש בניסיון זה למען הצביר בדרך אחרת, כמו שעו"ד משתמש בניסיונו כשהוא נבחר לכנסת. היחס העויין לתקשורת אבד עליו הכלח. כל מי שעיניו בראשו מבין שעשייה תקשורתית אינה סתם דיבורים, אלא השפעה על שוק הדעו. בדיוק כמו שחינוך איננו סתם דיבורים.
דתיים >>
לצפיה ב-'שלום וברכה,'
שלום וברכה,
02/02/2009 | 11:27
1
4
הקמפיין חביב, אך מדוע לא רואים את ראש המפלגה וסגנו?
דתיים >>
לצפיה ב-'ראש המפלגה יופיע בתשדירים'
ראש המפלגה יופיע בתשדירים
02/02/2009 | 17:56
3
כל השאר חוץ ממני לאיופיעו. זו ההחלטה הפרסומית שקיבלנו.
דתיים >>
לצפיה ב-'שלום רב-ראשית אומר שההומור שלך משתקף בתעמולה'
שלום רב-ראשית אומר שההומור שלך משתקף בתעמולה
02/02/2009 | 11:46
1
5
בצורה ברורה ואישית אהבתי-עד כאן סיום החנופה.
האם הבית היהודי יסייע בחיבוק המיעוט הלא יהודי, הנאמן למדינה מזה 60 שנה, למרות הדמוניזציה שהוא עובר שוב ושוב בציבוריות הישראלית יהודית?
דתיים >>
לצפיה ב-'אנחנו בעד כל אזרח הנאמן למדינתו'
אנחנו בעד כל אזרח הנאמן למדינתו
02/02/2009 | 17:58
3
כל מי שהוא אזרח נאמן, יהודי או ערבי, הוא שותף לבניית המדינה שלנו. מובן שישראל היא מדינת היהודים, אבל לאזרחים ערבים יש מלוא הזכויות הפרטיות במדינה דמוקרטית כשלנו.
דתיים >>
לצפיה ב-'אורי שלום'
אורי שלום
02/02/2009 | 12:08
מה עמדתך בסוגיית הגיור?
כיצד מפלגת הבית היהודי מתכוננת להתמודד עם בעיית הגיור?
תודה ובהצלחה
דתיים >>
לצפיה ב-'לקרוא בידיעות ואחר כך לשאול.'
לקרוא בידיעות ואחר כך לשאול.
02/02/2009 | 12:35
1
לצפיה ב-'זכות ילדים להתפרנס בכבוד.'
זכות ילדים להתפרנס בכבוד.
02/02/2009 | 12:40
1
מדינת ישראל מבטיחה את פרנסתם של ילדים להורים גרושים, ומנגד היא מפקירה לכל רוח ילדים להורים שעדיין לא העלו את אופצית הגירושין. שאלה: מה עמדת מפלגת הבית היהודי בסוגיה זו, והאם יתכן שעל סדר יומה של הכנסת הבאה תונח הצעה מטעם הבית היהודי, לפיה דין אחד לכל ילד באשר הוא ילד, ואין להפלות בין דם לדם.
דתיים >>
לצפיה ב-'לצערי, אין לאורי אורבך יושר צבורי ופוליטי. '
לצערי, אין לאורי אורבך יושר צבורי ופוליטי.
03/02/2009 | 09:17
להשיב לכל שאלה שעניינה אינו ניגוח פוליטי של המפלגה המתחרה- האיחוד הלאומי. אורי! את קולי הפסדת. איש ציבור אתה לא יכול להיות, גדול עליך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
דתיים >>
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
02/02/2009 | 12:41
2
רק רציתי לבקש שתמסור ד"ש לרוני אורבך ממני.
חבל שהקשר איתו נותק.
דתיים >>
לצפיה ב-'שלום לאורי היקר!'
שלום לאורי היקר!
02/02/2009 | 13:24
1
4
שאלה אחת אליך: אני אדם ששומע לגדולי הדור ופוסק כמותם בענייני שעה. אתה בזמנו יצאת כנגד גדול הדור - ורבם של המון רבנים, בהם הרב אבינר - הרב אברום שפירא זצ``ל, שפסק ע``פ דעתו של רבו הרב צבי יהודה, שוודאי פסק ע``פ דעת אביו מרן הרב זצ``ל שאסור לציית לפקודת פינוי! עד כמה שאני יודע אין לך הרשאה לפסוק בענייני ציבור ועדיין פסקת כך (ציטוט): חיילים וחיילות, דתיים וחילונים: אל תסרבו! אל תיענו ל``פסק ההלכה`` הזה! וכו```. אני אשמח לדעת האם אתה עדיין עומד מאחורי אמירות אלו. תודה רבה ובהצלחה
דתיים >>
לצפיה ב-'בענייני השעה'
בענייני השעה
02/02/2009 | 18:01
5
אנחנו מתייעצים. הפסוק אתה חונן לאדם דעת אומר שעל אדם לחשוב ולהסיק מסקנות גם לבד. עמדתם שךל חכמי הדור בסוגיות ציבוריות, אבל חזקה עלינו עמדתם שלרבנים רבים שבשאלות אלה יש מקום גם לאנשים שאינם גדולי תורה. כך אנו נוהגים.
דתיים >>
לצפיה ב-'מצ"ב פוסט שלי בנושא...'
מצ"ב פוסט שלי בנושא...
02/02/2009 | 13:27
הייתי בהרצאה שלו .
העלתי בפוסט שלי - סיבות להצביע "ב'" הפעם ....
http://cafe.themarker.com/view.php?t=857160

הדגש הוא ... על "הפעם" !
דתיים >>
לצפיה ב-'מהן באמת הדעות שלך?'
מהן באמת הדעות שלך?
02/02/2009 | 13:50
1
3
מהן באמת הדעות שלך? ניסיתי לבדוק אבל מצאתי רק את המצע של המפלגה...
דתיים >>
לצפיה ב-'הדעות שלי מתפרסמות 25 שנה'
הדעות שלי מתפרסמות 25 שנה
02/02/2009 | 18:03
8
אם אינך יודע מה דעותי, כנראה שאתה לא קורא עיתונים, לא שומע רדיו ולא קורא באינטרנט. חבל, הפסדתי. המצע הוא העמדה המשותפת של כל חברי המפלגה.
דתיים >>
לצפיה ב-'שלום אורי שאלה חוצת מגזרים:'
שלום אורי שאלה חוצת מגזרים:
02/02/2009 | 14:23
3
1
אולי אתה זוכר אותי מפורום "המילה האחרונה"... בתחילת הדרך רצתי עם עצומה שהניבה מעל 11,000 חתימות, וכתוצאה מכך, הקמנו ארגון.
רציתי לשאול לגבי הארגון שהקמנו:
ארגון "הורים עובדים לשינוי" שם לו למטרה להעמיק את המעורבות ההורית בחינוך ילדי ישראל.

בשוק העבודה בישראל קיים עיוות מובנה עקב פער גדול בין ימי החופשה ע"פ חוק להם זכאי עובד שכיר, לבין ימי החופשה מהם נהנים תלמידי מסגרות החינוך הממלכתיות.
אבסורד זה, גורם להידחקות התפקיד ההורי בחיי הילד ולהעמקת מצוקות חברתיות וכלכליות, ולעתים אף ליצירתן.
אנו סבורים כי דרוש פתרון מערכתי במהלכו:
ייוסדו מסגרות משלימות איכותיות לימי הקיץ עפ"י חוק,
יוארכו מספר ימי החופש של הורים עובדים (במקביל לגיבוש אמנה להעסקה הוגנת)
יקוצרו ימי החופשה של הילדים במערכת החינוך.
על מנת לעשות זאת יש לפתוח בהליך חקיקה. אנו בטוחים שחקיקה כזאת תגדיל את מספר העובדים והעובדות במשק, תביא לעלייה בתפוקתם ולשגשוג במשק.
עובד שנהנה מחיי משפחה ומתרבות פנאי הוא עובד מאושר יותר ויעיל יותר.

האם אתה שותף לעמדה זאת? האם תסכים לקחת על עצמך קידום חקיקה שכזאת?
(ובינינו - מה כתובת המייל שלך?? איך אפשר ליצור איתך קשר?)

יערה.
דתיים >>
לצפיה ב-'האם את מתכוונת'
האם את מתכוונת
02/02/2009 | 14:29
1
שחופשות הילדים יקוצצו ויהיו בהם לימודים סדירים?
כי לזה אני כאמא מתנגדת. מה שכן - אפשר לעשות לימודי המשך/העשרקה/קייטנות מסופסדות ע"י המדינה למי שרוצה ולא במסגרת "חוק חינוך חובה".
דתיים >>
לצפיה ב-'לא, אני מתכוונת'
לא, אני מתכוונת
02/02/2009 | 15:04
לתהליך שיקרה במקביל, בו מספר חופשות יקוצצו (איסרו חג למשל), להורים יגדילו את מספר ימי החופשה (במעט), ובזמנים שבהם התלמידים לא לומדים, יהיו מסגרות נעימות, משמחות, כיפיות, מסובסדות במידת מה - לא לימודים סדירים. ממש לא.
הרעיון הוא להפוך את ימי החופש, שבהם התלמידים מסתובבים חסרי מעש, ו/או עם בייביסיטר מתחלפת כל יום, לתכנית נעימה וכיפית, טובה לכולם - להורים, שלא צריכים לדאוג לילדים, ולילדים - שנהנים, יוצרים, פועלים בחופשה, ולא נזרקים חסרי מעש.
יש הרבה מה להרחיב, וכל אחד שרוצה להצטרף אלינו, להעלות רעיונות, ובכלל - מוזמן בכיף (פרטים באתר שלנו).
דתיים >>
לצפיה ב-'בחו"ל זה ככה'
בחו"ל זה ככה
02/02/2009 | 15:18
אני בתור ילדה למדתי גם בחוה"מ סוכות.
לא ממש למדנו. היה לנו שיעור יהדות בבוקר ואח"כ סבב פעילויות בבי"ס.
בכל כיתה היתה פעילות אחרת והיה סבב כיתות.
מה שכן איסרו חג, היה שם ממש חג.
ובארץ באמת שלא מובן לי למה היום איסרו חג הוא יום חופש.
ואין שום סיבה באמת לחודשיים חופש גדול. אולי חודש או חמישה שבועות מקסימום.
דתיים >>
לצפיה ב-'שאלה לאורי אורבך'
שאלה לאורי אורבך
02/02/2009 | 14:38
1
4
מדוע עזבת את תפקידך כעיתונאי ועברת לשמש כפוליטיקאי?
האם לא חבל לבזבז כשרון עיתונאי כמו שלך?
האם אתה לא חושב שלהיות עיתונאי דתי (ומוערך...) זה תפקיד יותר נצרך ובעל השפעה מאשר פוליטיקאי?

תודה מראש
דתיים >>
לצפיה ב-'חשבתי שצריך להיכנס לפוליטיקה'
חשבתי שצריך להיכנס לפוליטיקה
02/02/2009 | 18:05
4
ולא להגיד שפוליטיקה זה איחס. חשבתי שזה מעשה אחראי מצדי להתגייס למערכה הפוליטית.
דתיים >>
לצפיה ב-'חקיקה ושירות צבאי'
חקיקה ושירות צבאי
02/02/2009 | 15:04
1
קודם כל אציין כי אני מברך את הצטרפותך אל הכנסת, דרושים שם אנשים טובים.

בתור חייל משוחרר, לאחר שירות ארוך הכולל גם שירות קבע באורך דומה,
עלו לי כמה שאלות שהייתי שמח לקבל עליהן תשובה וכמו כן להעלות את המודעות
לגבי נושאים אלו.

כיום קיימים אי סדרים רבים ואפליות בנוגע לשירות הצבאי שאותם הייתי שמח לצמצם.
הרוב מחוייב לשרת לפי חוק.
חוק טל שאני מייחל לביטולו, נותן פטור גורף ובלתי הוגן.
המגזר הערבי אינו מבצע שירות לאומי, אני מקווה שהדבר יבוא לידי תיקון.

רציתי לדעת כיצד תתייחס לנושאים הבאים.

בתור חייל שלא הגיע לקרבי עקב בעיות בריאותיות, אולם שירת שירות ארוך באחת מיחידות העורף
שיש להן השפעה מכרעת לתפקוד הצבא, אינני מוצא זאת הוגן כי התרומה שלי מורדת מחשיבותה
ויותר מכך, מושווה לשירות לאומי, שלמרות חשיבותו, הוא קצר משמעותית (מספיקה שנה אחת כדי
להיות זכאים לכל הזכויות של חייל שמחוייב בחוק לשרת 3 שנים), הוא נוח ונעשה באווירה אזרחית,
הוא אינו כולל משמעת צבאית נוקשה, תורנויות והמשרתים בו מקבלים משכורת חודשית אשר גבוהה
משמעותית ממשכורתו של חייל רגיל.

מדוע תרומה מחייבת וקשה של 3 שנים שווה לתרומה קלה יותר של שנה אחת ?

מדוע אפשרויות השחרור מצה"ל רבות ומגוונות ואין פעילות חקיקה לשנותן.
בחורה יכולה להתחתן, להשתמט ולהתגרש בלי שתהיה מחוייבת לחזור לשירות.
מדוע אין כללים נוקשים אשר לא משחררים כל בחורה שהתחתנה,
אם בחורה מתגרשת ועדיין מתחת לגיל 25 (או אפילו 30), ניתן לגייסה לצה"ל.
הדוגמאות לכך רבות ומגוונות ומגובות על פי חוק מפלה.

מה בנוגע להשוואת מספר שנות שירות של בנים ובנות אשר משרתים באותו מקצוע צה"לי ?
בנים ובנות אשר משרתים באותו מקצוע, אשר יכול להיות פקידותי אינם זכאים לשרת
את אותו זמן באורח מפלה.
מדוע בת אשר משמשת כמש"קית מחשוב, תהיה זכאית להשתחרר כשנה לפני
בן אשר משמש באותו תפקיד כמוה, יתרה מזאת, תהיה זכאית להתקדם בסולם הדרגות
מספר חודשים רב לפניו כ"פיצוי" על זה שהיא נאלצת לעזוב קודם.
עניין מפלה זה מביא למצבים רבים בהם אנשים שהתחילו מנתונים זהים,
מושארים בתפקיד בגלל מינם בעוד חברתם יוצאת לקצונה וחוזרת לפקד עליהם.

יש אי סדרים רבים בצבא, תיקון שלהם יביא לקיצוץ גדול בתקציב,
סגירת האפליה בין מגזרים ומינים במדינה וניצול טוב יותר של הכוח הפעיל.
(כאשר דוגמנית מתגייסת, אחראית על בחירת דיסקים ויוצאת להופעות כל יום
לעומת זאת מצטיין אולימפיאדה במתמטיקה לא זכאי לצאת לתחרויות בחו"ל)
דתיים >>
לצפיה ב-'שאלה לך'
שאלה לך
02/02/2009 | 15:06
3
4
אתה אמרת "דתיים נורמלים לא מקללים חיילים "דואגים לרווחה"
אז מה דעתך על 2 העובדות הבאות:
1. דתיים רואים בהומוסקסואלים כחיות ולא כבני אדם, איפ ההשיוון כאן? איפה הנורמליות? לקרוא לבן אדם "חולה" "בעל זנב"  - זה לא נורמלי.

2. דתיים נורמלים צריכים להבין שלא כולם כמוהם,ולכן לקבל את זה שיש כאלו לא דתיים, ואף לא יהודים. ולקיים נישואים וגירושים אזרחיים.

זה לדעתך דתיים נורמלים?
דתיים >>
לצפיה ב-'מה אתה רוצה?'
מה אתה רוצה?
02/02/2009 | 18:09
1
5
מעולם לא גידפתי את מי שאיננו כמוני או שנוהג אחרת. צריך להתייחס לכל אדם שאיננו אויב או צוקק בכבוד רב.
דתיים >>
לצפיה ב-'דיברתי על "דתיים נורמלים"'
דיברתי על "דתיים נורמלים"
02/02/2009 | 18:58
2
כהגדרתך, התשובה ממש בכיוון אחר לגמרי, לא התכוונתי אליך.
דתיים >>
לצפיה ב-'כדתי, מוזר לי שאתה מגדיר את דבריך כעובדות'
כדתי, מוזר לי שאתה מגדיר את דבריך כעובדות
03/02/2009 | 17:47
1
כשאני יודע ממקור ראשון שאלו בטוח לא עובדות...
דתיים >>
לצפיה ב-'קשה לי איתכם'
קשה לי איתכם
02/02/2009 | 15:43
1
המפלגה מתיימרת להיות מפלגת דתיים אבל היא נראית לי כ"כ מנותקת ממני כ"כ לא קשורה אליי ואל הסובבים אותי(שהם דתיים ברובם).
אני לא אגש אל השד העדתי(איך אני מת על המושג הזה, הוא שם כ"כ יצירתי למושג אפלייה) שנראה מאד עמוק ברשימה שלכם(וגם אצל האחרים, אבל הרשימה ההיא היא פנאטית ימנית ככה שזה הרבה פחות מטריד אותי) בין האורבך,ההרשקוביץ' והאורלב והוא דבר שמאד מפריע לי כי יש פה עניין אחר שיותר מפריע לי.
ההתעלמות המוחלטת שלכם מהדתי הבורגני, הסמלים שלכם כ"כ לא קשורים אליי, עם הסנדלים התנכיות והכיפה הבוכרית ההתעסקות הבלתי פוסקת בהתנחלויות ובישיבות התיכוניות. אני מניח שזה לא היה כ"כ מתסכל אם היינו מיעוט זעיר אבל אנחנו ה3-4 מנדטים שמצביעים ליכוד ושמים כיפה, אנחנו אלה שלא שייכים למפלגה בעיקר הודות להעלמות שלכם מאיתנו תוך התעסקות בלתי פוסקת בדתי המתנחל(גם אם הוא לא מתנחל בפועל אבל הוא זה ששם את הכיפה הבוחרית ובדיוק חזר מישיבת הסדר ומשום מה תמיד אין לו כבלים אבל תמיד יש לו טלוויזיה), אנחנו כאן ואני תוהה האם המפד"ל החדשה זו שמתיימרת להיות משהו יותר כללי בנישה הדתית, היא בכלל בשורה חדשה? כי אתם אולי מדברים על מפלגת גג(עכשיו זה קצת פתטי אבל נעזוב את זה) אבל בפועל זה אותו דבר בדיוק,  עוד שם שאחרי הבחירות פשוט יתאחד לו עם האיחוד הלאומי ובעצם הוא אותו דבר מאותו סוג אולי רק פחות ימני.
דתיים >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
02/02/2009 | 16:24
שלום,

רציתי לשאול האם הצבעה לבית היהודי לא מחלישה את נתניהו? ואם לא , למה?

תודה רבה.
דתיים >>
לצפיה ב-'מה המצב אורי'
מה המצב אורי
02/02/2009 | 16:27
3
לצפיה ב-'שאלה מהותית'
שאלה מהותית
02/02/2009 | 16:44
1
2
ראשית אני אציין שבאופן כללי אני חושב שמפלגות סקטוריאליות הן לא דבר שראוי להצביע לו.אני חושב שבסופו של דבר הציבורים צריכים להתערבב אחד בשני,גם מבחינה פוליטית.
באופן נקודתי, ייתכן שיש צורך במפלגה התייצג את הציבור הדתי לאומי אך שאלתי היא כיצד ניתן לייצג ציבור כזה? הציבור הדתי איננו הומגני מבחינה פוליטית. לטעמי אין ספק כי פירוקה של המפד"ל נבע מכך שהיא לא השכילה להבין את העובדה שדתי אין משמעו ימני. האם הבית היהודי היא מפלגה ימנית? מה גורם לכם לחשוב שאתם יכולים לייצג את הציבור הדתי באשר הוא אם אתם ימנים? וגם אם המפלגה איננה ימנית, מדוע בעצם יש צורך במפלגה סקטוריאלית שכזו? אין אפשרות ליצור הומגניות בתוך מפלגה המעוניינת לייצג ציבור שאיננו הומוגני.

תודה מראש,ושיהיה בהצלחה בדרכך החדשה.
דתיים >>
לצפיה ב-'הם מייצגים את הדתיים לאומיים הימניים שזה הרוב'
הם מייצגים את הדתיים לאומיים הימניים שזה הרוב
02/02/2009 | 17:03
3
לצפיה ב-'עוד לא פוליטיקאי וכבר מאחר?!'
עוד לא פוליטיקאי וכבר מאחר?!
02/02/2009 | 17:17
1
לצפיה ב-'לא שווצרי, פולני.'
לא שווצרי, פולני.
02/02/2009 | 17:27
1
לצפיה ב-'איזה אירוח מעניין יאללה'
איזה אירוח מעניין יאללה
02/02/2009 | 17:19
1
5
לצפיה ב-' שאלה רצינית '
שאלה רצינית
02/02/2009 | 18:08
2
איך אתה מתייחס:

א. לאמירותיו של פרופ' הרב הרשקוביץ בעת הקמת המפלגה שזו לא מפלגת ימין, שינתן חופש הצבעה בנושאים מדיניים ושתהיה פרגמטיות בכל מה שקשור בנסיגות ופינוי מתנחלים. מצ"ב קישור לוידאו.

ב. לכך שרבני השמאל (הרב יואל בן נון, הרב עמיחי, הרב ליכטנשטיין) הצהירו על תמיכה בלתי מסוייגת במפלגת הבית היהודי. אותי אישית (כימני) זה מדאיג - אולי יש להם סיבה טובה לכך?
דתיים >>
לצפיה ב-'שלום אורי, הנה שאלה:'
שלום אורי, הנה שאלה:
02/02/2009 | 17:36
2
איך אתה קורא לאותה ההרגשה, לצביטה הזו בלב שיש בכל פעם שמסיימים ספר של פוץ`ו?
דתיים >>
לצפיה ב-'על הלחם לבדו'
על הלחם לבדו
02/02/2009 | 17:39
בע"ה

מה דעות המפלגה בנושא החינוך? האם היא הולכת לעשות משהו בתחום? הטבות לסטודנטים

בכלכלה?
האם היא בעד הגדלת קצבאות ילדים?

האם יש לה מצע בנושא דתיים-חילונים? מהו?

דתיים >>
לצפיה ב-'נסיגה'
נסיגה
בע"ה

מנהיגי הליכוד הובילו פעמיים לנסיגות משטחים. (סיני,  ושרון שהיה בליכוד, והקים את קדימה לנסיגה מחבל עזה). במידה ויהיו דיבורים על נסיגה נוספת. באיזה שלב תעזבו את הממשלה, רק כשהיא תובא להצבעה או קודם?
דתיים >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
1
לאורי אורבך,

למה אתם נגד שיתוף פעולה עם ברוך מרזל?
דתיים >>
לצפיה ב-'כמה שאלות:'
כמה שאלות:
02/02/2009 | 17:56
1
ב"ה

א. אתה חושב שהתרוץ שהמפלגה "תירצה" בנושא הרב יואל כהן שליט"א מחב"ד בקמפיין פרסומי אמיתי?!

ב. האם יש פוליטיקאים בדם, רואים בערוצי התקשורת כסוג של מקפצה לקראת כניסה לפוליטיקה? (אורי אוריבך, שלי יחימוביץ, פלאטו שרון וכו').

בהצלחה בכל אשר תפנה.
דתיים >>
לצפיה ב-'למה אמרת בתשדירים "עלינו על הגג בכפר דרום"'
למה אמרת בתשדירים "עלינו על הגג בכפר דרום"
02/02/2009 | 17:57
3
אתה עלית לגגות? אורלב היה בכפר דרום? הרשקוביץ היה על הגג בימית? אולי סלומיאנסקי?

או שמי שעלה לגג בכפר דרום אלו היו נוער הגבעות עליהם ליכלכתם בצורה כה מכוערת במשך הקמפיין.

האם זה לא קצת מגוחך שדתיים יאפים ובורגנים יקחו את הקרדיט על הגג בכפר דרום ובו זמנית יקללו את נוער הגבעות וכל מי שימינה ממימ"ד?
דתיים >>
לצפיה ב-'שאלה חשובה למר אורבך'
שאלה חשובה למר אורבך
02/02/2009 | 18:00
3
4
לפני ההתנתקות כתבת (ואני מצטט) "הסרבנות היא אסון גדול יותר מההתנתקות"
לפני שבועיים אמרת "מי שמחק את הצבע הכתום בגוש קטיף - קיבל צבע אדום בבאר-שבע, אשדוד ואשקלון...
תושבי הדרום נאלצים לשלם את מחיר האיוולת של שוחרי הנסיגות".

לפי זה, האם יוצא שאתה בעצמך חשבת שלסרב לגרש יהודים ולהקים את מדינת החמאס, זה גרוע יותר
מטילים על באר שבע ואשדוד? האם גם אתה לא שותף לעיוולת הזו?
דתיים >>
לצפיה ב-'מרוב פלפול נכנסת לבלבול'
מרוב פלפול נכנסת לבלבול
02/02/2009 | 18:08
2
9
גם אני כידוע לך התנגדתי להתנתקות בתוקף. אלא מה? כשממשלה מקבלת החלטה הרת אסון והכנסת מאשרת בנושא שנוי במחלוקת על הציבור לקבל זאת. גם אם מתברר שהוא צודק. על כן שאלתך היא קינטור גרידא. על אף האיוולת שבנסיגה - זה היה רצונו של רוב הציבור בישראל באמצעות נציגיו בכנסת. תפרידנו הוא למנוע באמצעות הכוח הפוליטי החלטות מסוג זה.
דתיים >>
לצפיה ב-'אבל למה התנגדת יותר, להתנתקות או לסרוב?'
אבל למה התנגדת יותר, להתנתקות או לסרוב?
02/02/2009 | 18:10
1
5
מדבריך ניתן להבין שטילים על באר שבע זה אסון קטן יותר מחייל שמסרב לגרש יהודי.
זה לא פלפול, זה מה שאתה אמרת.
דתיים >>
לצפיה ב-'סרבנות המונית היא אסון גדול'
סרבנות המונית היא אסון גדול
02/02/2009 | 18:13
7
משום שבעתיד היא לא תאפשר לקבל החלטות חשובות: גם לא לצאת למלחמה. בשעת מבחן, אם ניתן לגיטימציה לסירוב המוני, לא יהיה לנו חלילה צבא הנאמן למדינה, ואז נובס במלחמה. לכן סירוב הוא אסון גדול מאוד ודבר מסוכן. גם עקירת יישובים היא צרה צרורה וטעות חמורה.
דתיים >>
לצפיה ב-'תודה רבה לאורי על הסכמתו להתארח בפורום'
תודה רבה לאורי על הסכמתו להתארח בפורום
02/02/2009 | 18:09
5
שאלותיי:

האם אתה לא חושב שדווקא הפילוג לשתי מפלגות יכול לאפשר ליותר אנשים להצביע עבור שתי המפלגות ובכך להגדיל את כוחן, יותר ממה שהיה קורה אם הן היו רצות מאוחדות?

איך אתה מסביר את זה שהמועצה הציבורית התחייבה לעשות כל מיני דברים ולא עמדה מאחוריהם (כמו עניין ההצבעות באינטרנט וכד')?

האם אתה רואה את עצמך בכנסת לזמן ארוך או שמא קדנציה תספיק?

האם תשבו בכל מקרה בממשלה, או שמא יש דברים שהינם קו אדום שאם יהיו בקוי היסוד של הממשלה, ימנע מכם מלשבת בה?

האם אתם מגדירים עצמכם סוציאליסטים או קפיטליסטיים?

האם תסכימו לשבת בממשלה של ליבני או ברק?

האם המטרה מקדשת את האמצעים?

שוב תודה רבה על ההסכמה להתארח.
דתיים >>
לצפיה ב-'מדוע הציבור שלנו משלם יותר?'
מדוע הציבור שלנו משלם יותר?
02/02/2009 | 18:40
3
מדוע אני בעל משפחה צעירה צריך לשלם על חינוך לילדיי הרכים כ-3500 ש"ח מידי חודש!! בעוד שכניי החרדים בקרית ספרמשלמים אולי 500 ש"ח על משפחה שלמה? זוהי רק דוגמא קטנה... האם הבית היהודי תסחט בעבורי כספים כמו ש"ס בעבור בוחריה (סחטנות זה לא מילה גסה)?
דתיים >>
לצפיה ב-'"דתיים נורמליים"..'
"דתיים נורמליים"..
02/02/2009 | 20:13
9
ראיתי שדברת על זה הרבה-
זה נראה כאילו אתה מנסה כביכול לשכנע את הציבור החילוני שאנחנו נורמליים,
לתת להם לשמוע מה שהם רוצים לשמוע..

השאלה שלי האם זוהי המגמה של המפלגה???
האם אתם שם כדי לגרום לחילונים לאהוב אותנו???
דתיים >>

הודעות אחרונות

07:28 | 17.10.19 אורחים בפורום
11:06 | 11.10.19 אורחים בפורום
10:18 | 07.10.19 playtrip
22:14 | 02.10.19 אורחים בפורום
16:30 | 02.10.19 אורחים בפורום
16:08 | 02.10.19 אורחים בפורום
01:13 | 26.09.19 עם ישראל בחר
12:23 | 22.09.19 אורחים בפורום
04:31 | 20.09.19 Eadric2
23:20 | 15.09.19 אורחים בפורום
20:32 | 10.09.19 אורחים בפורום
03:00 | 08.09.19 אורחים בפורום
23:56 | 25.08.19 ממולדה999
22:00 | 17.08.19 אורחים בפורום
16:07 | 12.08.19 שלום אך שווא2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ