קריירה roadmap

el chameleon

New member
קריירה roadmap

או- הגיע הזמן לתכנן את כיוון הקפיצה הבא של הכדור.
שלום רב.
זקוק להתייעצות או לתבונה של אנשים מהתחום.
אני בעל תואר ראשון בהנדסה כימית ותואר שני של ניהול טכנולוגי.
עוסק כיום בתחום איכות הסביבה בחברת תרופות גדולה סה"כ הכל מרוצה, שכר מצוין וקיים שילוב טוב של משפחה ועבודה.
אני מסתכל על התפתחות העולם ומעוניין להתחיל לשלב תחומים טכנולוגים בארסנל הכלים שלרשותי, כאשר קיימות שתי מטרות עיקריות:
1- להסית את התעסוקה שלי גם לעולם טכנולוגי, קרי הייטק, נגיעה לתוכנות, להתחיל התממשק עם עולם המחשבים וכד'.
2- לרכוש ידע, ניסיון ויכולת בראיה עתידית לאפיק הכנסה נוסף, גם במקביל לתעסוקה היומיומית.
לראייתי העולם הטכנולוגי הוא כמו ים של הזדמנויות ואפשרויות ואני אובד עצות בתוך כל התחום בסימון המטרה הבאה שלי. חשבתי על ניתוח נתונים ומערכות מידע,חשבתי על תכנות, פייתון, .NET וכד'
אני בעל יכולת למידה עצמית גבוה וצפיתי בהמון הרצאות בתחומים שציינתי אך זה קצת ספורדי מידי,
לכן אני צריך עצה חכמה, מעין מגדלור מסוים שיוכל להראות לי היכן לסמן את המטרה,
אילו שאלות אני צריך לשאול את עצמי כדי להתמקד?
אילו תחומים רכים או אפליקטיביים קיימים בעולמות התוכן השונים?
מהי האסטרטגיה הנכונה בשבילי על מנת להתחיל להתמצא , תואר במחשבים אני לא אעשה, מה כדאי לי להתחיל ללמוד כדי שיתן לי את הבסיס הנדרש?
הצעה לתוכנית פעולה A-Z לבניית היסודות והתפתחות בתהליך.

מידע יבש נוסף- אני בן 40 (לא שזה פרמטר כלשהוא מבחינת, אלא אם יאמר לי אחרת) סטטוס- נשוי פלוס 2 , שזה שיקול, האידיאל זה לפתח פלטפורה של הכנסה נוספת מהבית, השקעה בשעות הערב, כדי לכסות על הפער בשכר במידה ואכן אבצע הסבה מקצועית ,
תודה רבה לכל העונים, אני אשמח לשמוע כל דעה , תובנה, הגיג, או טיפ של אלופים.

חגי שלו

New member
איך לפתח את הקריירה שלי בכיוון חדש

שלום לך,

מחשבותיך הן מאד חיוביות ואני מעודד אותך לא לקפוא על השמרים אלא להמשיך ולפתח את עצמך ואת הקריירה שלך. התפתחות בכיוון הטכנולוגי אף היא מבורכת, כי העולם הולך לשם, ללא ספק.
יחד עם זאת, גם בהינתן הנתונים שספקת, אפשרויות העבודה בשוק הן רבות ומרובות, ולכן לצערי לא אוכל לייעץ לך ללא שאני מכיר אותך ואת כישוריך יותר לעומק.

אך כן הייתי ממליץ לך על הדברים הבאים:
  1. יותר מהשאלה איפה יש אפשרויות תעסוקה ראוי שתשאל את עצמך: מה מעניין אותי? מה מסקרן אותי? מה מלהיב אותי? מה מעורר בי תשוקה לפעול עבורו? במה אני טוב? מהן החוזקות שלי? מה נותן לי משמעות? המכנה המשותף של כל התשובות יחדד אותך לכיוון המתאים לך, שיש הקוראים לו הייעוד שלך. אני לא ממליץ לך ללכת על משהו שאינך מתחבר אליו, ורצוי חיבור חזק ככל האפשר.
  2. שאלה נוספת היא לאן העולם שאתה מתמחה בו הולך? מה כיווני ההתפתחות שלו? מה הדבר החם הבא?
  3. חקור יותר לעומק את עולמות הידע שלך. חפש באינטרנט מודל(ים) שאתה מתחבר אליהם. זה ייתן לך השראה וכיוון ללכת בו.
  4. השאלה הנכונה בשלב זה היא לא מה אני רוצה ללמוד, אלא במה אני רוצה לעסוק. משם כבר ייגזרו צרכי הלימודים.
  5. לבסוף, בחירת כיוון התפתחות בקריירה היא אחת מההחלטות הכי משמעותיות בחיים. כל טעות כאן גוררת עלות כבדה של כסף וזמן, שאינו חוזר. לכן, שווה להשקיע באבחון תעסוקתי והכוונה מקצועית. יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות. גם אני נותן שרות כזה ואשמח לתת לך יותר פרטים בשיחה טלפונית למספר שלהלן, או בלינק הבא – הסבה מקצועית והכוונה תעסוקתית.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

למעלה