תחביב או ייעוד

luliy

New member
תחביב או ייעוד

היי.. אשמח לעזרתך

איך אפשר לדעת אם מה שאני אוהבת הוא הייעוד שלי או ישאר בגדר תחביב?
שאלה נוספת- תמיד אהבתי לצלם בוידאו(באירועים משפחתיים) צילום בסטילס (ללא נסיון) ממש "לתפוס את האוירה", בגדול הייתי רוצה לעסוק במשהו שקשור בסרטונים, אפקטים, תמונות (לא פוטושופ) אוליי קצת עריכה- אף פעם לא ערכתי, הקלטות, משהו שקשור ליצירה בויזואל.. לא יודעת לשים את האצבע מה בדיוק. כלומר זה לא עריכה בפני עצמה, לא צילום בפני עצמו אלא משהו כולל. זה משהו שתמיד עניין אותי אבל לא יודעת להגיד מה הייעוד שלי. אני בת41 ועבדתי בעבודות מזמנות חוץ מבשנתיים האחרונות שלי כאחראית גבייה( נושא רחוק ממני שנות אור) אני לא אוהבת עבודות בתחת לחץ. צריכה שיתנו לי משימה ואני אעשה אותה בלי שישבו לי על הראש. מקווה שאני מצליחה להסביר את עצמי. אשמח אם תוכל למקד אותי. תודה:)

חגי שלו

New member
איך אני יודעת אם זה הייעוד שלי או תחביב?

שלום לולי ותודה על פנייתך.

קונפוציוס אמר: "קח את התחביב שלך, הפוך אותו למקצוע, ולא תצטרך לעבוד יום נוסף בחיים שלך".

מהו בעצם הייעוד?
עיסוק, שאת אוהבת אותו, שאת רוצה לעסוק בו, שמעניין אותך ומושך אותך, שאת יכולה להשקיע בו שעות ולא מסתכלת על השעון, שממלא אותך, שנותן לך משמעות, תוכן ואתגר, שאת מביאה בו תועלת לאנשים אחרים, ושכמובן מתאים לכישורים וליכולות שלך, כלומר – את יכולה לעשות אותו על הצד הטוב ביותר.

ומה ההגדרה של תחביב? מאד דומה...
מכאן אפשר בקלות להתחבר לאמרה של קונפוציוס.
כלומר, כל תחביב אפשר להפוך למקצוע. צריך רק למצוא את הדרך הנכונה ביותר לממש אותו הלכה למעשה.

באשר לשאלתך הנוספת לגבי צילום:
רשמי לך כמה מילות מפתח מתוך המחשבות והרצונות שלך על צילום והקישי בגוגל.
למשל: אפקטים של סרטונים, יצירה או עיצוב בוויז'ואל, הפקת סרטונים וכדומה.
ובדקי 2 סוגים של אתרים:
  1. נותני שירותים בתחום, תוך חיפוש אתר שאת מתחברת אליו ועוזר לך לחדד את רצונותיך
  2. מסגרות לימודים, תוך חיפוש מסגרת שמתאימה למה שאת רוצה

מכאן תוכלי להתגבש יותר ולהתחיל לחשוב איך תהפכי את התחביב שלך למקצוע.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

luliy

New member
שלום חגי

תודה על התייחסותך:)

מסכימה איתך לגבי ייעוד ותחביב אבל עם הסתייגות קלה- אולי כל מה שאני אוהבת כתחביב לעשות לא אוהב לעשות תחת לחץ, תחת דד ליין? אולי היצירתיות שלי וההשראה שלי זקוקים למרחב חופשי? אולי לא מתאים לי לעבוד שעות ארוכות
אבל במה שאני רוצה לעסוק זה תנאי הכרחי?
לגבי העיצה הקודמת שלך לגבי לימודים- בדקתי בעבר וטרם מצאתי משהו שיגבש את הכל.
האם מכיר אתר של נותני שירותים בסביבות התחום שאני אוהבת?

חגי שלו

New member
עוד על תחביב כייעוד

מדוע את חושבת על עבודה תחת לחץ ודדליין?
למה לא בכיף, בהנאה, בשלווה ובאפקטיביות זורמת?
מי אמר שאי אפשר לעבוד ולהביא את היצירתיות וההשראה שלך לידי ביטוי מיטבי?
לדוגמה, כל אלו הם סממנים בעבודה שלי, לא בתחביב שלי...

יש לך לולי הרבה פרדיגמות מגבילות בקשר לתפישת העבודה שלך.
אלו לא עובדות, אלא משקפיים סובייקטיביות שאת מרכיבה שמעוותות את תפישת המציאות שלך.
תחליפי את המשקפיים ותפישת המציאות שלך תשתנה!

ואם דווקא זו הנורמה השלילית בשוק, חפשי מקומות אחרים לעבוד בהם, שבהם תפישת העבודה שונה.
ואם אין ברירה אחרת, תהיי עצמאית ותקבעי בעצמך את אופי העבודה שלך.
ואם זה מפחיד/מרתיע/מאיים עליך להיות עצמאית, יש לך בהחלט מקום לעשות עבודת התפתחות אישית כדי להתגבר על מעצורים אלו.

בשורה התחתונה לולי - אין שום סיבה בעולם שתמנע ממך להפוך את תחביב שלך למקצוע, להתחבר לייעוד שלך, לשגשג ולהיות מרוצה ומאושרת!
את זה אני אומר לך מהניסיון האישי שלי ומניסיון של עבודה עם 1,000 איש ביותר מ- 10,000 שעות ב-12 השנים האחרונות.

ב ה צ ל ח ה !!!

luliy

New member
כי צריך להפגיש בין רצון למציאות

הלוואי ויכולתי לעבוד בתנאים שכתבת.. אבל לצערי למשל במשרדי פרסום זה הקצב.. זהלא בגלל פרדיגמות מגבילות.
אם אני רוצה להתנסות בזה קודם כל אז אני לא יכולה ישר להפוך לעצמאית.
אבל הבנתי את רוח הדברים שלך

תודה רבה!

חגי שלו

New member
אז אל תעבדי במשרד פרסום!

תגדירי מה את רוצה וחפשי את זה. יש לך יכולת ליצור את המציאות שאת רוצה.
אולי זה לא יהיה פשוט למצוא, אבל אם תתמידי ותהיי נחושה גם תמצאי!
אני מכיר מעצב דיגיטל שבגיל 28 החליט לפתוח עסק בשנה ה-3 ללימודי העיצוב. דילג על עבודה במשרדים, שבר את הפרדימה הזו.

luliy

New member
תודה על המשך התייחסות

משמח אותי לשמוע סיפורים כמו על המעצב דיגיטלי
. זה נותן לי תקווה אבל.. זה לא מתאים לכל אחד..
ובטח לא בתור משהיא שעוד לא התנסתה והחליטה שזה מתאים לה( השאלה עדיין מה זה "זה"?)
חבל שאני לא מכירה משהוא מהתחום שיכול לנווט אותי בתור התחלה.
תודה על העידוד!

למעלה