לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1226912,269 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'רציתי להתייעץ ואפילו לקבל איזושהי תמיכה, פשוט כבר אבודה ואין'
רציתי להתייעץ ואפילו לקבל איזושהי תמיכה, פשוט כבר אבודה ואין
<< ההודעה הנוכחית
12/07/2018 | 23:01
4
38

אני רווקה בת 37 ,סיימתי את התואר הראשון שלי ב 2008 ,ומאז עובדת רק בעבודות אדמיניסטרטיביות. אבל תמיד הרגשתי שאני חייבת ללמוד משהו אחר. המצב הכלכלי שלי בגילי מאד עלוב, אני חיה עם ההורים שלי, מעבודות משרדיות קצת בעייתי לחיות באופן עצמאי.
כל השנים האלה עבדתי בעבודות משרדיות ותמיד הרגשתי שאני מבזבזת את החיים שלי סתם. אין לי שום מקצוע ,שום דבר שאני יכולה להגיד שיש לי תעודה ונסיון תעסוקתי בו. אני כן אדם שהרבה דברים מעניינים אותו והתנסתי בדברים (מאוד אוהבת צילום וטובה בזה ועוד כל מני דברים שקשורים לאומנות ) סקרנית להרבה דברים ותחומים ואם בא לי להכנס לתחום מסויים אין לי בעיה ללמוד ולחקור אותו ,יש בי פתיחות מחשבתית ,והכל יכול לעניין אותי. ואולי זו הבעיה כי זה נורא מבלבל אותי, וכתוצאה אני לא עושה בסוף כלום. אני רוצה מאד לעסוק במשהו שכשאגיע לעבודה אני אוהב את מה שעושה ולא אגיע לעבודה בשביל להגיד שאני עובדת ושיש לי שכר. נמאס לי מזה, נמאס לי להתחבא מאחורי עבודות שבהם אני לא תורמת כלום לעצמי ,אלא כמו רובוט שחייב לעבוד בשביל משכורת מה שגורם לי גם לחיסורים רבים בעבודה כי ככה זה כשאת עושה משהו שאת לא אוהבת ושאת לא צומחת ממנו.ואני כן אדם ביישן ומופנם, כך שתחומים שבהם צריך יחסי אנוש גבוהים זה לא בשבילי, ודיי השלמתי עם זה (יכול להיות שהמופנמות נובעת מכך שאני לא עובדת בתחומים שאני אוהבת ויכול להיות שאם זה תחום שאהיה טובה בו זה יתן לי יותר בטחון לתקשר בפתיחות ככה אני מכירה את עצמי ) אני רוצה לעבוד בתחומים שבהן אני מפגינה את היכולות השכליות שלי, אני רוצה להרגיש שאני עושה משהו משמעותי באירגון שאעבוד בו ושיעריכו את העבודה שלי.
השנה החלטתי שאני הולכת ללמוד משהו פרקטי שיספק לי עבודה רצינית עם משכורת גבוהה משמעותית, אז חשבתי על משהו מתחום ההיי טק, או משהו פיננסי. ואכן לאחר שעשיתי מבחן התאמה תעסוקתי יצא לי בין היתר שמתאים לי לעבוד כאנליסטית או מתכנתת.
הבעיה מתחילה עם עניין הגיל, שכן בהיי טק מעדיפים חברה צעירים, ועד שאסיים את לימודיי אהיה כבר כמעט בת 40. אז המליצו לי על קורס QA בודקי תוכנה ,התחלתי להתעניין פה ושם, מצאתי איזו מכללה לא הכי מוכרת שמבטיחה סטאז' בסוף קורס שנמשך 5 חודשים, שזה גם קצר וגם מובטחת עבודה, הבעיה שהמכללה לא מוכרת ,ולא מכירה אנשים שלמדו שם למרות שבפייסבוק שלהם הדברים נראים בסדר,מלמדים שם בקבוצות ממש קטנות.
ואז חשבתי למה לא ללכת ללמוד לתואר יותר פרקטי ושיש בו אפשרויות תעסוקה רבות כמו כלכלה. אבל מבאס אותי שוב לעשות תואר 3 שנים והלימודים הם בבוקר מה שלא מאפשר לי לעבוד, וגם זה הרגשה שאם אלך ללמוד שוב לתואר ראשון, שכאילו עד היום לא הייתי אקדמאית ורק בגיל כמעט 40 נזכרתי לעשות תואר.
לכן חשבתי על אופציה שלישית שזה תואר שני, הבעיה שהממוצע שלי הוא 75.56 בדיעבד נזכרתי למה לא הלכתי ללימודים גבוהים עם ממוצע כזה נמוך. הייתי צעירה ולא ממש השקעתי בממוצע ,היום גיליתי שאין אפשרות בכלל לשפר את הממוצע של התואר שזה אומר שאין לי בכלל הזדמנות ללמוד לתואר שני, או במכללות פרטיות ששם זה הרבה יותר יקר ולרוב בתחומים שלא הכי מתאימים לי כמו מנהל עסקים ששם מעדיפים אנשים עם נסיון תעסוקתי מה שאין לי.
מצאתי תואר שני בתחום שיכול לעניין אותי הוא נלמד בבר אילן תנאי הקבלה שלו הוא 76 ומעלה, יצרתי קשר עם המחלקה אמרו שאני לא מתאימה בגלל הממוצע ולאחר 10 דק ביקשו שאשלח גליון ציונים ולא חזרו אליי שאלתי אם זה לא מתאים אמרו שלא ,ומדובר רק בפער ממש קטן בין הממוצע שלי לממוצע הנדרש. לכן יצרתי קשר עם ראש החוג והיא הציעה לי להגיש מועמדות בהמתנה, וליצור איתם שוב קשר רק בספטמבר במידה ויהיו שינויים. הבעיה שרק להגיש מועמדות עולה כמעט 500 שקל והם לא מוחזרים במידה ולא אתקבל ,ואני בכלל לא בטוחה שיקבלו אותי כי לא ברור מה הקריטריונים שלפיהם הם מקבלים ,מה כמות המועמדים ואולי בכלל הם מעדיפים אנשים שבאים מהתחום למרות שזה לא מצויין בתנאי הקבלה. אולי מדובר באיזו קליקה ואני בכלל לא יודעת למה אני נכנסת פה, אבל זו האופציה היחידה שמצאתי שבה אולי יש לי איזשהו סיכוי להתקבל לתואר שני. וכן מדובר בדברים שמעניינים אותי שאוכל גם לעבוד בתחום.
בקיצור, אני מרגישה שאין לי סיכוי להתקדם בחיים האלה לשום מקום, לאיפה שלא אפנה אני נתקלת באיזשהו מחסום. לא מספיק חכמה ,ללא השגים מי יודע משהו. אני כבר לא יודעת מה לעשות, מרגישה שנתקעתי בזמן או שמעולם לא היה לי סיכוי בכלל להגיע לאנשהו . אין לי הרבה חברים וקשרים. מה שמשאיר אותי בתוך הבועה שלי . ומנגד הרצון שלי להיות משהו משמעותי בחיים האלה מציק לי כל הזמן . ההרגשה שלא עשיתי מספיק .הפחדים וחוסר הביטחון שלי בעצמי ,הכל תוקע אותי במקום. אני יודעת שמגיל מאד צעיר הייתי שאפתנית, הגעתי ממקום שלא היה סיכוי בכלל שאלך ללמוד לתואר אבל עשיתי את זה כי רציתי מאד, בבית הספר הכניסו לי לראש שאני לא טובה במתמטיקה, וכך האמנתי שאני ובסוף הוצאתי ציון גבוה, באנגלית תמיד הייתי במקום גבוה גם בבית ספר גם בתואר הראשון ,במבחן אמיר קיבלתי ציון גבוה .אבל הכל הלך לי יותר קשה כי הכל עשיתי לבד גם את התואר בלי יותר מדיי חברים וחברות, ולכן מפחדת לעשות שוב צעד לקראת תואר נוסף או אחר ושוב להיות במצב של בדידות שאז הכל קשה יותר . כל השנים האלה לא חשבתי שאני צריכה עזרה, תמיד הייתי אדם שמתסדר לבד ושונאת לבקש עזרה אבל הגעתי למצב שאני כבר לא יכולה יותר להמשיך בדרך הזו. הייתי מאד רוצה להכיר נשים רווקות שנמצאות במצב כמו שלי זה היה עוזר לי מאד אפילו לעשות את הדרך החדשה ביחד. ואולי גם תמיכה מאירגוני נשים כאלה ואחרים שדוחפים ותומכים בנשים רווקות כמוני שאין להן הרבה סיכוי לצאת מהמעגל שהן נמצאות בו. אשמח לכל עזרה או עצה טובה. מי שתרצה ליצור עימי קשר במייל : anom989898@gmail.com
תודה!

ייעוץ קריירה >>
לצפיה ב-'איך לצאת מתקיעות בקריירה בגיל 37'
איך לצאת מתקיעות בקריירה בגיל 37
( לעמוד שלי בתפוז )
13/07/2018 | 08:04
34
שלום לך ותודה על השיתוף הכן, שכנראה רלבנטי לרבים וטובים אחרים.
הנה הסדר הנכון של דברים שלדעתי נכון לך לנקוט בו:
  1. עזבי את השאלה מה ללמוד. זו אינה השאלה הנכונה ובוודאי לא תואר שני. השאלה הנכונה היא: "במה אני רוצה לעסוק"? איזה עיסוק מלהיב אותי, מרתק אותי ונותן לי משמעות. ולאחר שתחליט זאת, ייגזרו משם דרישות הלימודים. 
  2. אם אינך יודעת במה את רוצה לעסוק, זה הזמן לחפש את התשובה. כנראה שיהיה לך נכון בנקודה זו לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לך תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול וסבל. 
  3. לפרטים נוספים על הדרך למצוא את הייעוד ראי את תשובתי למתי כאן בפורום ב-25/5/18 לשאלה בכותרת "תואר בינתחומי B.A כללי". כמו כן, מוזמנת לפנות אלי לטלפון שלהלן או דרך האתר שלי http://www.hagaishalev.com.
  4. יש היום המון אלטרנטיבות ללימודים אקדמאים. חוץ מהשקעת הזמן והכסף, חלק גדול מהלימודים האקדמאים אינם פרקטיים מספיק כדי להבטיח לך עבודה בתחום. לימודים שאינם אקדמאים הם מהירים יותר, פרקטיים יותר ולרוב מאפשרים עבודה במקביל. קורס ה-QA שהזכרת הוא מחשבה בכיוון הנכון. וכאמור, כיוון הלימודים חייב להיות בהלימה לייעוד שלך.
  5. אני מתעלם בשלב זה ממעצורים מנטליים שקרוב לוודאי יש לך. אך כנראה שיהיה צורך לטפל גם בהם בדרך אימונית/טיפולית.
  6. ומחשבה אופטימית לסיום: למרות גילך "המבוגר" יש לך עוד 30+ שנים לעבוד. זה המון זמן וזה בהחלט לא מאוחר כעת לעשות הסבה מקצועית. חסכי לך את שנות הסבל הבאות ופעלי כעת, במהירות ובנחישות. להשוואה, אני עשיתי שינוי קריירה בגיל 46, וכעת, בגיל 58, אני מודה לעצמי כל רגע על כך!

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

ייעוץ קריירה >>
לצפיה ב-'מצבי גרוע משלך'
מצבי גרוע משלך
13/07/2018 | 10:09
1
28
אמנם אני קצת יותר צעירה ממך, אבל לא הצלחתי להתמיד באף מקום ואף נאלצתי לחיות מחוץ לבית, להתפרנס לפעמים מהעבודות הכי שחורות בשוק. כבר יותר מ-10 שנים אני בתת-תעסוקה, מרגישה שלא ממצה את עצמי.
לגבי ה-QA, מה שכתבת, השאלה מה רמת המוטיבציה שלך לתחום התוכנה, אם אין לך שום אוריינטציה למקצועות מדעיים או ריאליים, הרגשת שהמתמטיקה מעיקה עלייך גם בלי קשר לדעת הסובבים, אולי לא כדאי לך ללמוד את זה מלכתחילה. מדובר גם לדעתי בתחום יחסית יבש, שאם נניח את בן אדם שמשתעמם בקלות וזקוק לריבוי גירויים ומשימות, גם זה עלול לפגוע בסיכויי ההצלחה. הגיל לדעתי לא מהווה מגבלה לתחום היום - קיימות לא מעט חברות פרטיות קטנות שנותנות דריסת רגל, גם ארגונים פיננסיים - בנקים וחברות ביטוח דווקא לא ממהרים לקחת צעירים וגם הצעירים לא ממהרים לשם בגלל רמת שכר נמוכה יחסית בהשוואה לגוגל וכדומה
ייעוץ קריירה >>
לצפיה ב-'גם החיים שלי בזבל בדומה לשלכם'
גם החיים שלי בזבל בדומה לשלכם
15/07/2018 | 20:27
13
קבוצת תמיכה?
ייעוץ קריירה >>
לצפיה ב-'ועוד דבר'
ועוד דבר
13/07/2018 | 13:34
22
להתחיל בלימודים רק בשביל לקבל איזשהו סטטוס או לרצות את הסביבה זאת נקודת מוצא בעייתית, צריך להיות גם משהו בתוכך שדוחף אותך או איזושהי דמות שאת מעריצה ואפשר ללכת בעקבותיה.יש לי חברת ילדות לדוגמה שהייתה טובה במקצועות כמו פיסיקה ומכאניקה, עכשיו היא בכירה בqa , אבל בתחומים ההומאניים לדוגמה היא התקשתה לרוב. אין מה לעשות, אי אפשר להכריח דג לטפס על עץ. אם את רוצה, אפשר לכתוב לי בפרטי
ייעוץ קריירה >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

הודעות אחרונות

20:05 | 16.07.18 אורחים בפורום
21:51 | 14.07.18 אורחים בפורום
01:56 | 13.07.18 אורחים בפורום
23:01 | 12.07.18 אורחים בפורום
17:15 | 08.07.18 אורחים בפורום
11:38 | 29.06.18 אורחים בפורום
09:13 | 29.06.18 אח קופת חולים
05:47 | 24.06.18 נוף אנונימית 1
22:38 | 22.06.18 אורחים בפורום
09:46 | 21.06.18 Nocturneaa22
16:14 | 19.06.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ