100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהם

Lhuna1

New member
תרשה לי לתקן
אלו החברות שהציבור הכי רוצה לעבוד בהן

זה סקר שמבוסס על תדמית של חברות, ולא בהכרח במתאם ישיר לכמה שבאמת כדאי לעבוד בהן או לכמה שבאמת טוב למי שעובד בהן.

בכלל סקרים כאלו די חסרי משמעות בעיני.
חברה שטוב לעבוד בה בתפקיד מסויים יכולה להיות חברה שנוראי לעבוד בה בתפקיד אחר.
מקום שטוב בו לאחד יכול להיות רע לאחר.
אפילו באותו תפקיד אבל בצוות אחר יכול להיות הבדל עצום.
אפילו באותו תפקיד ובאותו צוות - לאדם אחד זה בדיוק יתאים ולאדם אחר יהיה סבל!
אפילו לאותו אדם - תחת מנהל אחד יהיה נהדר, וחצי שנה אח"כ המנהל שלו יוחלף באחר שימרר את חייו... או הפוך...
סתם דוגמאות.
המסר שלי הוא שאני לא חושבת שסקר דעת קהל רלוונטי במשהו לבחירה נכונה של מקום עבודה.
לכן זה אולי נחמד לקרוא, אבל לחלוטין חסר תועלת (אולי אפילו מזיק לפעמים).
ברור למה החברות שבראש הרשימה נמצאות שם - כולם יודעים שבחברת חשמל מקבלים חשמל חינם וקביעות, ושבגוגל יש גלידה חינם מתי שרוצים ועוד פינוקים מסוג זה.
אבל אני יודעת מידע אישי שלא מעט מהנדסים עוזבים את גוגל מרצונם, כי פינוקים זה נחמד אבל יש דברים יותר חשובים, למשל חלקם תקועים בפרוייקטים משעממים ולחלקם לא מתאימה התרבות הארגונית ושיטות הניהול הלא שגרתיות (לטוב ולרע), אבל לציבור הרחב שמסנוור מהשם "גוגל" אין מושג מכאלו דברים.

Lhuna1

New member
יכולה גם לספר שעבדתי באחת החברות

שאי שם ב-20 העליונים ברשימה.
היה בה חדר כושר לרווחת העובדים, חדר גיימינג, חדר אוכל עם ארוחת צהריים מגוונת ומלאה + קינוח יומי, שוקולדים ועוגות בלי סוף לעובדים בכל חג, סופ"ש וסתם שני וחמישי... ימי כיף מטורפים, הרצאות ופעילויות לפחות פעם בשבוע...
לא גוגל, אבל עדיין תנאים מפנקים שאי אפשר להתלונן.
עזבתי אחרי שנה בדיוק.
העבודה היתה משעממת.
אז... אל תסתנוורו משטויות. שום פינוק לא מפצה על שעמום.

חגי שלו

New member
הכל נכון מה שכתבת, אבל...

קודם כל יש את הממוצע, או הרוב, או הכלל.
לא בכדי יש מדע שלם בשם סטטיסטיקה שנותן לציבור מידע רב תועלת.
ברור שלכל כלל יש יוצא מן הכלל ואין מה שנאמר כאן נכון לכולם.
ועדיין, להסיק מהפרט על הכלל זה פחות מועיל לדעתי מאשר לקבל נתונים שנדגמו על אוכלוסיה גדולה.
מעבר לכך, יש בכתבה הרבה נתונים מועילים על העדפותיו של העובד הישראלי הממוצע. למשל, ש-26% מהעובדים שוקלים הסבת מקצועית. אני חושב שלעובד שאינו מרוצה מעיסוקו ושוקל הסבה מקצועית, טוב לדעת שאינו חריג ויש עוד רבים וטובים כמוהו. זה בהחלט יכול לעודד אותו ולהניע אותו לפעולה.
כך שללא קשר לדרוג 100 מקומות העבודה, אני מאמין שכל עובד יפיק תועלת מהמידע הרב הנמצא בכתבה.

למעלה