לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1178911,789 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'ניסיון שינוי כיוון בקריירה מתחום הרכב - שלא עובד'
ניסיון שינוי כיוון בקריירה מתחום הרכב - שלא עובד
<< ההודעה הנוכחית
05/01/2018 | 20:43
1
44
שלום לכולם,
אנסה לתמצת ככול האפשר כדי לא לחפור;
אני בן 27 וחצי, עובד מרגע השחרור מהצבא במכירות, ב 5 השנים האחרונות אני עובד בחברת רכב מהגדולות במשק במשרה שמוגדרת בכרטיס הביקור כ"יועץ מכירות" אך בפועל אני אחראי על אזור שלם מבחינת היקף המכירות שלו, והמשרה שלי כוללת מכירות פרונטליות ומכירות שטח, ניהול תיקי לקוח, ניהול זכיינים ועוד.

לפני כשבועיים הודעתי שאני עוזב לאחר שהמנהל שלי החזיק בדעתו שהוא לא חושב שאני מתאים לקידום, ובכול מקרה גם ככה אין משהו להתקדם אליו בחברה. הודעה זו מגיעה לאחר שנתיים ויותר שבהן ניסיתי פה ושם בזמני הפנוי לחפש עבודה אחרת, והייתי בזמן זה בראיונות רבים (עשרות) שרובם לא קיבלו אותי ובחלקם אני ירדתי מהנושא.

התחלתי מלחפש תפקידים בכירים יותר מהתפקיד הנוכחי שלי - מנהל אולם תצוגה, מנהל סוכני שטח, אך לתפקידים אלו לא קיבלו אותי, כול אחד וסיבותיו. בסופו של דבר "ירדתי" גם לתפקידי מכירות נטו - למשל, מכירות פרונטליות, מנהל תיקי לקוחות, אבל גם שם - ראיון אחרי ראיון - התשובה היא לא (היו מקומות שזימנו אותי לראיון נוסף, אבל בסופו של דבר לא נמצאה המשרה החדשה המיוחלת).

"הרחבתי" את החיפוש שלי לענפים נוספים בתחום המכירות - הייטק, פרסום (בעבר התמקדתי כמעט באופן מוחלט בתחום הרכב) - אבל גם כאן, עד כה, אין תוצאות. מקצת המקומות ששוחחתי איתם דחו אותי על הסף בגלל שציפיות השכר שלי גבוהות מידי, ראיון אחד שכן הייתי בו עבר שבוע מאז ואני מנחש שלא קיבלו אותי. 

אני לא מצליח להבין מה אני עושה לא בסדר. קורות החיים שלי מעולים ועובדה שחוזרים אליי לא מעט וקובעים גם ראיונות.

חשוב לי לציין - אין לי תואר (אני לומד כרגע באו"פ מנע"ס ותקשורת, אבל אני לוקח את זה באיזי ומעבר לשעות העבודה. אני לא שולח קורות חיים למשרות שדורשות תואר כתנאי סף, אבל אני מרגיש שלניסיון שלי אין שום משקל בנושא, ודווקא שהגיל שלי משחק פה תפקיד ומקומות רבים נרתעים מזה שאני יחסית "צעיר" ומתמודד על משרות "רציניות" ובכירות יותר.

יש לי עד סוף החודש למצוא עבודה אחרת, אני בלחץ נפשי מהעניין (זה נשאר מחוץ לדלת כאשר אני נכנס לראיון עבודה) ואני מאוד חושש להגיע למצב של מספר רב של חודשים ללא עבודה.

אשמח לשמוע מכם את דעתכם על המצב, אם מישהו נתקל בסיטואציה דומה וכו'. כיצד עברתם, כמה זמן לקח לכם למצוא עבודה, והאם ההרגשה שלי שאין לי תואר=לא שווה כלום באמת נכונה.

תודה,
מר סלונינסקי.
ייעוץ קריירה >>
לצפיה ב-'מה לעשות כאשר אני לא מצליח למצוא עבודה חלופית'
מה לעשות כאשר אני לא מצליח למצוא עבודה חלופית
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2018 | 12:24
40
שלום מר סלונינסקי,

מספר שאלות שמומלץ לך לשאול את עצמך:

1. האם זה הייעוד שלך, במכירות? האם אתה אוהב את העבודה שלך? אם לא, או "לא כל כך...", קרוב לוודאי שאתה מביע את זה בצורה לא מודעת בראיונות העבודה וזה פוגע ביכולתך להתקבל. במקרה כזה, בעיקר לאור גילך הצעיר, מומלץ לך לגלות את הייעוד שלך ולמצוא עיסוק שיותר ממלא אותך.

2. האם אתה מתראיין טוב מספיק? אין סיכוי שני לעשות רושם ראשון. לפעמים כל ההבדל בין שנתיים חיפוש לבין מציאת עבודה חדשה במהירות הוא שהיית קצת יותר טוב מהאחרים שהתראיינו לאותה המשרה. במקרה כזה מומלץ לך לעבור הכנה לראיון עבודה עם יועץ/ת מתאימ/ה. לפי כמות הפניות שאתה מקבל בתגובה לקורות החיים, קרוב לוודאי שכאן טמונה עבורך אפשרות גדולה (גם לדעת איך לדבר נכון בטלפון עם פניות המעסיקים).

3. האם ציפיות השכר שלך הן גבוהות מידי? בכל זאת אתה עדיין צעיר ויש לך עוד המון לאן להתקדם, גם בשכר. ייתכן ודרישות שכר גבוהות מידי חוסמות אותך מתפקיד שיאפשר לך את הקידום הנכסף. מומלץ לך לתכנן את המשך הקריירה שלך (איפה אתה רוצה להיות בעוד 5, 10 ו-20 שנה?) ולהתפשר על השכר, אם צריך, במקום עבודה שמאפשר לך הכי טוב להתקדם לקראת היעדים שלך.

4. אתה חוזר למקומות העבודה שהתראיינת בהם או אתה ממתין שייצרו איתך קשר? אני ממליץ – היה פרואקטיבי ואם לא חוזרים אליך התקשר אתה אליהם. אני מכיר יותר ממקרה אחד שיוזמה כזו קידמה את הקבלה לעבודה.

5. האם יש משהו בהתנהלות שלך - באופי, בהרגלים, בתקשורת, בצד הרגשי, וכדומה – שעוצר, תוקע, מונע או פוגע ביכולת שלך להתקבל? מאמן או יועץ תעסוקתי יעזרו לך לאבחן זאת ולעשות את השינויים המתאימים במרכיבים אלו.

6. אני מציע שתשלח קורות חיים גם למשרות שדורשות תואר. אין לך מה להפסיד ולעיתים קשר או היכרות אישית יעשו הבדל בקבלתך גם ללא תואר.

7. האם אתה מסתפק במשלוח קורות חיים בתגובה למודעות דרושים? מומלץ לעבוד על הנטוורקינג שלך כדי להגיע למשרות דרך קשרים אישיים, שם סיכויי הקבלה שלך טובים בהרבה.

8. לחץ נפשי לא "נשאר מחוץ לדלת" בראיון עבודה וכל מראיין מיומן יחוש בזה, בצורה לא מודעת. לכן מומלץ לך לטפל גם בזה בעזרת מאמן.

9. אם אתה הולך לראיונות בהרגשה שאין לי תואר=לא שווה כלום זה עובר בראיון ופוגע בסיכויי קבלתך. גם כאן מומלץ לטפל בזה בעזרת אימון.

אשמח לענות כאן לכל שאלה נוספת, גם בפניה אישית טלפונית למספר שלהלן.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

ייעוץ קריירה >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

הודעות אחרונות

17:18 | 20.01.18 אורחים בפורום
12:34 | 17.01.18 avico2591
02:10 | 17.01.18 אורחים בפורום
10:35 | 11.01.18 חגי שלו
05:12 | 09.01.18 אורחים בפורום
19:43 | 05.01.18 אורחים בפורום
19:08 | 04.01.18 אורחים בפורום
21:59 | 03.01.18 LVT2
11:09 | 31.12.17 אורחים בפורום
14:46 | 25.12.17 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ