חייב עזרה דחוף!

• פותח הנושא LVT2
  • פורסם בתאריך

LVT2

New member
חייב עזרה דחוף!

שלום חברים.
אני זקוק לעזרתכם!
היום הייתי בראיון עבודה בחברת ביטוח גדולה.
זהו הראיון הראשון בתהליך המיון ומה שמעניין זה שבמקרה המראיין היה ראש החטיבה בכבודו ובעצמו.
במהלך חצי שעה ראשונה הוא ראיין אותי ואז התחיל לספר לי על החברה, על החטיבות השונות, על עבודה מול גורמים שונים בחברה, בקיצור, הסבר מאוד מעמיק במשך שעה שלמה כאילו אני כבר מתחיל לעבוד ואני ישבתי ורק הקשבתי. מצד שני הוא הבהיר לי שהתשובה תהיה בהמשך כי יש עוד מספר מועמדים.
השאלה היא מדוע הוא הסביר לי במשך שעה על החברה? האם הוא ציפה שאקטע אותו ואשאל שאלות? האם זה איזשהו מבחן? איך אפשר להתייחס לזה?
אשמח לעזרתכם.
תודה.

חגי שלו

New member
מראיין נחמד שמרבה לספר ולפרט על החברה ועל התפקיד

שלום לך,
ההסבר הארוך שנתן לך ראש החטיבה הוא בהחלט סימן מעודד, שאכן מצאת חן בעיניו והיה "שווה לו" להשקיע בך את הזמן כדי לגרום לך לרצות את התפקיד.
לא סיפקת פרטים לגבי התפקיד, אך ככל שמגייסים לתפקיד רם יותר, כך ארגונים יותר משווקים את עצמם למועמדים מתאימים כי הם יודעים שיש מעט אנשים שיתאימו לתפקיד.

יחד עם זאת, לראיון הארוך יכולות להיות גם סיבות אחרות:
  1. מראיין נחמד במיוחד ורגיש לאנשים שמרגיש מחויבות לא רק לשאול אלא גם להסביר בפרוט
  2. מראיין שהאופי שלו זה להאריך ולפרט, גם במקרים שזה אינו מחויב המציאות
  3. מספר מועמדים קטן ולכן רצון ליצור כמה שיותר אופציות בחירה כבר בשלב המיון הראשוני
  4. הכרה שכל מועמד מדבר ומספר על החברה בחוץ, ויחס הולם וידידותי בראיון יעשה לחברה שם טוב בשוק.

לשאלותיך האחרות:
לא היית אמור לקטוע אותו, אם כי לגיטימי ואפילו רצוי לקיים דיאלוג ולשאול שאלות, כל עוד אינך חטטני מדי, אינך מפריע לו להעביר את המסרים שלו ואפילו מבקש רשות לשאול.
לא נראה לי שהיה כאן מבחן. קח את הדברים כפשוטם, כפי שכתבתי לעיל.

ב ה צ ל ח ה !!!

למעלה