עזרה לאחר אכוון תעסוקתי

עזרה לאחר אכוון תעסוקתי

שלום הומלץ לי במסגרת אכוון תעסוקתי ללמוד תחום שהוא אנושי (ולא מטמטי כמו שהתחלתי) אלא שבשל סיבות שונות לא נכון לי לתהחיל תואר כעת רציתי לשאול מה אתם ממליצים לי ללמוד תחום שהוא יעוצי, אנושי, אך לא אקדמי

עזרה לאחר הכוון תעסוקתי

שלום לך.
חסרים לי בדבריך נתונים רבים, כמו למשל, למה בחרת ללכת להכוונה תעסוקתית, לאחר שהתחלת ללמוד?
האם הלימודים לא הסתדרו לך?
איזה תחום אתה אוהב ונמשך?
איזה סוג הכוונה תעסוקתית עברת, יש בתחום הזה לא מעט גורמים שאינם מקצועיים, בלשון ההמעטה (כמו בתחומים רבים אחרים).
בגדול יש המון תחומים שתוכל ללמוד ולעבוד בהם, שלא באמצעות לימודים אקדמאים, בעבודה עם אנשים. לדוגמא: אימון.
השאלה היא אם זה מה שאתה רוצה לעשות.
האם תוכל להרחיב מעט ולתת מעט רקע?
בברכה,
דובי

הנה הפרטים החסרים

התחלתי לימודים בתחום מאוד מתמטי שם התקשתי קושי רב עד לנשירה מהלימודים למרות שהחוזקות שלי הן לכאורה בתחום האנושי (במבט לאחור אין לי תשובה איך קרתה הטעות) הלכתי לאבחון אחד המכונים המוכרים (לא נראה לי שהוא שרלטני)
הבעיה של תחומי האימון היא שלפחות למיטב ידיעתי אצטרך להיות עצמאי. מה שכרגע אני לא בנוי אליו בהחלט העניין של אימון ויעוץ וסיוע מדבר אלי אבל כמו שאמרתי בעיני לא הזמן להיות עצמאי

הנה הפרטים החסרים

היי בוקר טוב לך מאיר ותודה על השלמת הפרטים. הרבה אנשים נרשמים ללימודים אקדמאיים משיקולים שונים. כמי שראיין במהלך השנים, אלפי מועמדים, נהגתי לשאול אנשים צעירים למה בחרת ללמוד מסלול מסויים ומגוון התשובות היה: "זה מה שהתקבלתי", "חברים שלי בחרו את המסלול ואמרו לי שהיה כייף" ועוד ...
לא קרה שום דבר מאיר. זה לא אומר שום דבר, פרט לזה שהתחום שבחרת בזמנו, כנראה פחות מתאים לך.
אין ספק שמכון מכובד הוא לא שלטני, ולא התכוונתי, חלילה אליהם.
הנה מה שאני מציע לך לעשות באופן מעשי: בנה לך רשימה של מקצועות בתחום האנוש, שעשויים לעניין אותך. במהלך בניית הרשימה, תתעלם לחלוטין מהמשמעויות של "איך להגיע לשם". המטרה, כרגע לפתוח את החשיבה לכמה שיותר רעיונות. תוכל לחפש באינטרנט, באתרי דרושים, להסתכל איזה משרות מפרסמים, באתרי חברות, בדף הדרושים שלהם וכ"ו.
כשתהיה לך רשימה כזאת, תוכל להתחיל, לאט, לאט לצמצם אותה ל10 המקצועות שעשוים לעניין אותך ממש. ואז תתחיל לבדוק מה אומר להגיע לכל אחד ואחד מהם.
אם אתה מתקשה לעשות את זה לבד, תמיד תוכל להעזר באיש מקצוע שילווה אותך בתהליך.
המון הצלחה

למעלה