לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1046910,469 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י
x
הודעה מהנהלת הפורום
* יש לקרוא את תקנון הפורום (במאמרים) לפני כתיבת הודעות.
* במידת האפשר, נא לשרשר מודעות על אירועים (מפגשי צמחונים, פעילויות וכד') זו לזו.
* גם דגים הם בעלי חיים. לכן, נא לא לבקש מתכונים לדגים.
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק באורח החיים הצמחוני והטבעוני; החל מהתזונה, הבריאות ואיכות הסביבה. זה המקום לבקש ולשתף מתכונים, לדבר על דיאטות ותפריטים, להביא ולדון במחקרים בתחום, לקבל המלצות וטיפים בנושא צמחונות וטבעונות, לשאול את כל השאלות המטופשות שבעולם, ולשתף במה שמתחשק. 

כולם מוזמנים להשתתף ולקרוא בפורום - בין אם הם צמחונים, טבעונים או רק מתעניינים, ובלבד שיכבדו את הפורום ויושביו ולא יעודדו שימוש במוצרי בשר, עוף ודגים. 

השאיפה היא ליצור מקום מזמין ונעים לדיון בצמחונות וטבעונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע ואלימות מילולית. כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו.

המשך >>

לצפיה ב-'תינוקת וצמחונות'
תינוקת וצמחונות
<< ההודעה הנוכחית
29/04/2007 | 02:30
13
103
אני אם צימחונית לתינוקת בת חצי שנה שאמורה להתחיל לאכול מוצקים. הייתי מאוד שמחה אם ניתן היה להאכיל אותה בתזונה צמחונית, אך אני חוששת לעשות זאת על דעת עצמי בגילה. למשל הבנתי שחשוב לאכול הודו בגיל הזה.

האם ישנה דרך בטוחה להאכיל תינוקות בתזונה צימחונית ללא שום סיכון לפגיעה בבריאותם והתפתחותם העתידית?

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מצאתי כמה מחקרים'
מצאתי כמה מחקרים
29/04/2007 | 10:27
3
38
שמצביעים על בעיות אפשריות
כרגע אני קצרה בזמן ובדיוק יוצאת מהבית, אני מקווה כשאחזור בלילה לעבור עליהם.
בינתיים אני אעלה אותם אם למישהו אחר יש זמן.

http://www.ajcn.org/cgi/reprint/59/5/1176S.pdf
http://pediatrics.aappublications.org/cgi/reprint/...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
30/04/2007 | 15:31
2
29
גם לי לצערי אין מספיק זמן לעבור כרגע על המאמרים הללו בצורה מקיפה,

לגבי המחקר השני, אני לא מצליח מהבית לגשת לטקסט המלא, אך מהתקציר עולות בעיות לא פשוטות, שכן הוא נערך ספציפית על אוכלוסיה המאופיינת בתזונה לקויה (לפי הכותבים) ללא מודעות ראויה, בצורה לא-מבוקרת (אלא על בסיס מידע שנאסף בקליניקה לאחר הופעת בעיות), ועל אוכלוסיה קטנה ללא השוואה לאוכלוסיות מסוגים אחרים (למשל, לאוכלוסיה טבעונית או צמחונית ישראלית מודרנית) ואפילו מבלי לנסות לדגום אפילו את כלל האוכלוסיה שבנדון.
אני לא רואה איך אפשר להסיק מסקנות כלליות מהמחקר הזה, אלא רק מסקנות פרטניות לגבי תזונה לקויה והשפעותיה על הגדילה וההתפתחות - וכאן אין שום דבר חדש.

אבל המאמר הראשון מעניין (מדובר בסקירה די מקיפה) וכבר מהתקציר אפשר לראות שהוא לא רק מצביע על בעיות אפשריות (שיכולות לאפיין כל סוג של תזונה, כמובן) אלא גם פתרונות טובים, שלפי החלק האחרון של התקציר מאפשרות גדילה נורמלית גם עבור תזונה צמחונית וגם עבור תזונה טבעונית בילדים.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ורק תוספת קטנה'
ורק תוספת קטנה
30/04/2007 | 16:05
22
מידע נוסף ניתן למצוא בדף העמדה הרשמי של עמותת התזונאים האמריקנית בקנדה (ADA). אני מצטט מתוך דף העמדה הרשמי:

Well-planned vegan, lacto-vegetarian, and lacto-ovo-vegetarian diets are appropriate for all stages of the life cycle, including pregnancy and lactation. Appropriately planned vegan, lactovegetarian, and lacto-ovo-vegetarian diets satisfy nutrient needs of infants, children, and adolescents and promote normal growth.

לטענה זו מצורפים 3 מראי מקום (לא אספיק לקרוא בזמן הקרוב, אך אחרים מוזמנים לעבור עליהם):
Messina V, Mangels AR. Considerations in planning vegan diets: Children.
J Am Diet Assoc. 2001;101:661-669.

Hebbelinck M, Clarys P. Physical growth and development of vegetarian
children and adolescents. In: Sabate J, ed. Vegetarian Nutrition. Boca Raton,
Fl: CRC Press; 2001:173-193.
(ספר לימוד שאינו נגיש ברשת)

Mangels AR, Messina V. Considerations in planning vegan diets: infants.
J Am Diet Assoc. 2001;101:670-677.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מסכימה שבעיון נוסף'
מסכימה שבעיון נוסף
30/04/2007 | 17:47
21
המחקר השני לא ממש שמיש.

אבל הראשון נראה לי מאוד מעניין ואני בהחלט מקווה לעבור עליו, אשתדל עוד היום.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'בגדול כן'
בגדול כן
29/04/2007 | 15:07
4
35
אני בא מרקע טיבעוני אזי הקישורים שאני מכיר קשורים לתחום הזה.באתר של PCRM (אגודת רופאים אמריקנים שמקדמים טבעונות כאורך חיים למניעת מחלות) יש דף הסבר על תזונה טיבעונית החל מגיל הינקות: http://www.pcrm.org/health/veginfo/vsk/children.html
אני מניח שאת פשוט יכולה להחליף חלב סויה בחלב פרה וכו'.
כמו כן, באתר של אנונימוס פרסמו בזמנו שבמהדורה ה- 7 של "הטיפול בתינוק ובילד" של ד"ר בנגמין ספוק גם ניתנה המלצה להמנע לגדל תינוקות ללא מוצרים מן החי, אז אני מניח שתוכלי למצוא מידע על הנושא בספר הנ"ל.
ישנו עוד ספר של ד"ר ג'ואל פורמן שעוסק על גידול ילדים על תזונה טיבעונית, אני לא יודע אם הוא מתיחס גם לתינוקות אבל את מוזמנת לבדוק: http://www.focus.co.il/Product.asp?Pid=239-466
את גם מוזמנת לצפות בסרטון על גידול ילדים טיבעונים, הוא אומנם לא מספק כמעט מידע קונקרטי, אבל תמיד נחמד לדעת שאתה לא לבד בנסיון לגדל ילדים על תזונה שהיא לא בשרית:
http://www.youtube.com/watch?v=JxBCEWMnsVg

שיהיה בהצלחה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כדאי לך לקרוא כתבה זו מהארץ'
כדאי לך לקרוא כתבה זו מהארץ
30/04/2007 | 09:05
3
21
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=284862&contrassID=2&subContrassID=13&sbSubContrassID=0
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'זה אמנם מקרה קיצוני, וניכר שהם לא'
זה אמנם מקרה קיצוני, וניכר שהם לא
30/04/2007 | 10:05
2
22
התייעצו בגורם מקצועי ולא לקחו אותה לבדיקות כמו שצריך.

אבל המחקר השני שהבאתי נוגע לקהילת הכושים העבריים בדימונה, קהילה טבעונית שלמה - וגם הוא מעורר חששות בנוגע לגידול ילד בצורה טבעונית.
בנוגע לגידול צמחוני, כאמור אני עוד צריכה לעבור על המחקר הראשון ששמתי ואנסה למצוא מחקרים רלוונטיים נוספים (רוב מה שאני מוצאת אין טקסט נגיש)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הבעיה עם הזוג שנשפטו בארה"ב'
הבעיה עם הזוג שנשפטו בארה"ב
30/04/2007 | 10:22
1
21
הייתה שהאם לא הסכימה להאכיל את התינוקת בחלב האם שלה. לנסות להחליף חלב אם בצמחים זו כבר בעיה לא פשוטה בכלל.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הבעיה עם הזוג הזה היתה בעיקר'
הבעיה עם הזוג הזה היתה בעיקר
02/05/2007 | 00:10
21
שהם פסיכים על כל הראש.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הייתי מתיעץ עם תזונאית ילדים'
הייתי מתיעץ עם תזונאית ילדים
30/04/2007 | 11:41
1
26
בקשר לדגשים בתזונה.

עקרונית אני לא יכול לחשוב על בעיות בלתי ניתנות לפתירה בצמחונות אובו-לקטית לילדים.

ממליצים על ההודו כמקור טוב לברזל ול B12, את הברזל אפשר לקבל (בצורה פחות טובה אמנם) גם מהצומח ואת ה B12 ממאכלים מתוספים כמו דגני בוקר.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה רבה על כל החומר!'
תודה רבה על כל החומר!
30/04/2007 | 16:44
20
אני רואה שיש לי הרבה שיעורי בית לעשות.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'יש פורום בשם הורות טבעית או משהו כזה'
יש פורום בשם הורות טבעית או משהו כזה
02/05/2007 | 09:57
21
הייתי מתייעצת גם שם
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אפשר ללא חשש'
אפשר ללא חשש
18/05/2007 | 14:37
24
מנסיון מוצלח של גידול תינוקות שכזו.
בכל מקרה שלחתי לך מסר בנושא
תזונה טבעונית >>

הודעות אחרונות

23:12 | 27.08.19 bogib
00:33 | 28.07.19 חנוך11
05:30 | 23.07.19 אורחים בפורום
01:01 | 04.07.19 luliy
21:38 | 19.06.19 luliy
13:36 | 09.06.19 אורחים בפורום
15:08 | 08.06.19 ronenrii
21:24 | 19.05.19 bogib
10:07 | 10.05.19 יערעד
15:21 | 03.05.19 מוכרחים להיות שמח4
12:34 | 30.04.19 אורחים בפורום
10:49 | 21.04.19 bogib

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ