שאלות ג'לטין

Shame in you

New member
שאלות ג'לטין

אילו מוצרים מכילים ג'לטין, והאם יש ג'לטין שאינו מן החי?

motior

Member
ג'לטין הוא מהחי

יש תחליפים צמחוניים, אבל הם לא נקראים ג'לטין - מאצות זה אגר-אגר ולדעתי גם פקטין הוא בעצם תחליף ג'לטין. ג'לטין ניתן למצוא במעדנים עם קצפת (לא כולם, אבל הרבה), ג'לי (אבל אבקת הג'לי של אוסם לא מכילה אותו!), בממתקים במרקם גומי (כמ סוכריות גומי, "נחשים" ועוד), בעוגות גבינה (שוב - לא בכולן) ועוד

d a p h n a

New member
לא, בקצפת באופן עקרוני אין ג'לטין

קצפת היא שמנת שהוקצפה על למידה מסויימת של יציבות. אבל לפעמים בעוגות קרם יש ג'לטין.

miri2204

New member
יש ג'לטין ב:

עוגות גבינה כמו שציינו מקודם, רק אני יחדד שבדר"כ זה בעוגות גבינה קרות... ממתקים כמו שציינו מקודם רק אני יחדד מרשמלו, טופי (לא בטוחה...) וכל הסוכריות גומי למינהם (נחשים, ביצה וכו')....... מילקי קינוחי ג'לי המ, אבל יש סוכריות גומי למינהן שעשוית מג'לטין צמחי (אני לא יודעת בדיוק ממה זה עשוי,אבל זה צמחי!
) רק צריך לבדוק על גבי האריזות אם זה מכיל ג'לטין או E144. ודר"א אם את\ה קונה סוכריות גומי במשקל... אז אפשר לבקש מהמוכר את השקית כדיי לבדוק אם זה צמחי! ויש לו את השקית, כי כל הדברים שבמשקל שאתם רואים פתוחים מגיע בחבילות גדולות ...... אני די בטוחה שתמצאי נחשי גומי בלי ג'לטין (תבדקי ברכיבים, או ג'לטין או E144)

taliF454

New member
נצל"ש בקשר לג'לטין בתרופות:

בקפסולות שאני לוקחת יש ג'לטין במעטפת- אפשרי לפתוח את הקפסולה ולקחת רק את האבקה שבפנים או שחיוני לבלוע את כל הקפסולה כמו שהיא? למה בעצם שמים את החומר הפעיל בתוך מעטפת כזו ומה תורמת לה תוספת הג'לטין? (הרי ישנם כדורים שהם פשוט טבליה דחוסה אחת) אשמח ללמוד

מעטפת קפסולה שאפשר לפתוח

(כזו שמורכבת משני חצאים שמולבשים אחד על השני) - בעיקרון מתמוססת כבר בקיבה, וברוב המקרים אין שום מניעה לפתוח ולערבב את האבקה עם משהו אכיל.

מעטפת ג'לי קשיחה עם תרופה נוזלית בפנים - לרוב מיועדת לשמור על התכולה כדי שתיספג במקום מאוחר יותר, ואסור לפתוח.

אבל כדאי להתיעץ עם רופא בכל זאת, לפעמים גם קפסולות מהסוג הראשון אסור לפתוח וצריך להשאיר כמו שהן.

ורק אוסיף שאני לא רואה סיבה למה לא לקחת את הקפסולה כמו שהיא. אם את בכל מקרה לוקחת אותן, זה לא ישנה מבחינת הצריכה אם זה ילך לפח או לא, ולדעתי עדיף ליתר ביטחון לקחת כמו שזה.

taliF454

New member
../images/Emo20.gif תודה לך! מדובר באבקה ורק אוסיף-

שאני יודעת שמבחינה הגיונית הג'לטין כבר נקנה כך שזה לא משנה אם נאכל או הושלך,אבל מבחינה רגשית קשה לי לצרוך משהו שמכיל ג'לטין
כזו אני...

למעלה