לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1046910,469 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י
x
הודעה מהנהלת הפורום
* יש לקרוא את תקנון הפורום (במאמרים) לפני כתיבת הודעות.
* במידת האפשר, נא לשרשר מודעות על אירועים (מפגשי צמחונים, פעילויות וכד') זו לזו.
* גם דגים הם בעלי חיים. לכן, נא לא לבקש מתכונים לדגים.
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק באורח החיים הצמחוני והטבעוני; החל מהתזונה, הבריאות ואיכות הסביבה. זה המקום לבקש ולשתף מתכונים, לדבר על דיאטות ותפריטים, להביא ולדון במחקרים בתחום, לקבל המלצות וטיפים בנושא צמחונות וטבעונות, לשאול את כל השאלות המטופשות שבעולם, ולשתף במה שמתחשק. 

כולם מוזמנים להשתתף ולקרוא בפורום - בין אם הם צמחונים, טבעונים או רק מתעניינים, ובלבד שיכבדו את הפורום ויושביו ולא יעודדו שימוש במוצרי בשר, עוף ודגים. 

השאיפה היא ליצור מקום מזמין ונעים לדיון בצמחונות וטבעונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע ואלימות מילולית. כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו.

המשך >>

לצפיה ב-'שבירות? משברים?'
שבירות? משברים?
<< ההודעה הנוכחית
08/01/2007 | 15:41
99
443
שלום לכולם. אני קניבלית (כמה מתאים ) צמחונית כבר לא מעט שנים, אבל צמחונית שמאווווד אוהבת בשר ומאוד מתגעגעת כל הזמן...

בסביבות פעם בשנה אני תמיד חוטפת איזה משבר - זה מתחיל מזה שאיזה חודש אני מרגישה בעונש של צמחונות, אומללה, מתה לאכול ומתגרה מכל מה שמסביב. אחר כך אני גם "נופלת" באיזה מאכל (בדרך כלל כשחברים שלי מבשלים איזה תבשיל ואוכלים לידי והריח מוציא אותי מדעתי). זה מוביל להכרזה שנמאס לי מצמחונות, חברים שלי מחליטים לחגוג ולוקחים אותי מיד לאכול איזה המבורגר או סטייק, ועד שנגמר אותו המבורגר/ סטייק אני מרגישה בעעעעעעעעעעע וחוזרת להיות צמחונית אדוקה לשנה נוספת

וזה ממש קורה ככה בערך פעם בשנה. (כרגע אני בשלב שאחרי הטעימה הראשונה - חברה שלי בישלה קציצות, כולם אכלו ואני ביקשתי רק אורז נקי... אבל אח"כ כבר לא עמדתי בזה והוספתי שתי קציצות... ועכשיו אותה חברה הודיעה שהיא לוקחת אותי להמבורגר לפני שאני אתחרט ואחליט להיות צמחונית שוב היא שף ותמיד "כואב לה הלב" שאני לא אוכלת ממה שהיא מכינה, חחח)

בכל מקרה מה שרציתי לשאול אחרי כל החפירה הזאת... זה אם גם לכם יש קטעים כאלה? ואתם מתגעגעים לבשר? ומה אתם עושים? ואם שבירה קטנה כזאת פעם בשנה זה כזה נורא?.....
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
08/01/2007 | 16:07
6
62
לגבי השאלה שלך, באופן כללי, אני אישית כבר הגעתי למצב שאני נגעלת מבשר. אני כבר לא רואה את זה כאוכל אלא כגוויה. (סליחה על ההתבטאות...) כך שאני לא רואה בכלל מצב שבו אתפתה לאכול בשר.
יחד עם זאת בתת מודע שלי יש איזה חלק שכן מתגעגע לטעם. עובדה שהרבה פעמים אני חולמת שאני אוכלת בשר.
אבל הבשורה המשמחת היא שיש לזה פתרון: יש הרבה תחליפים מן הצומח (טבעול ושות') שדי מצליחים לחקות את הטעם של הבשר.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אם הייתי נגעלת זה היה קל...'
אם הייתי נגעלת זה היה קל...
08/01/2007 | 16:41
5
48
אין לי בכלל גועל כשאני חושבת על בשר, להפך. אני ממש מתגרה.
יש לי קצת גועל כשאני אוכלת בשר, בעיקר בשר "נקי". בתבשיל עם ירקות ופחמימות אין לי בעיה אבל בשר נקי... יש את המרקם הזה של בשר כשלועסים אותו, וזה עושה לי גועל אחרי כמה ביסים. בגלל זה אפקט היציאה למסעדה מחזיר אותי למוטב בכל פעם

טבעול ותחליפים - לא אוהבת את זה בכלל. ממש ממש לא טעים לי וגם רחוק מלהיות בריא! אני כמעט ולא נוגעת בזה. בכלל סויה לא עושה לי את זה...

ודרך אגב אני חוטאת בחלומות באוכל משמין חלומות שאני אוכלת כמויות לא נגמרות של צ'יפס עם מלא קטשופ... אהההה
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'טבעול = בריא? ממתי בדיוק?'
טבעול = בריא? ממתי בדיוק?
10/01/2007 | 20:46
4
38
תסתכלי על הרכיבים ותגידי לי מה מהם בריא...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הבנת הנקרא...'
הבנת הנקרא...
10/01/2007 | 22:17
3
45
היא אמרה "טבעול ותחליפים... רחוק מלהיות בריא".
"רחוק מלהיות בריא" = לא בריא.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הבנת הנקרא-אני התייחסתי לתגובה'
הבנת הנקרא-אני התייחסתי לתגובה
11/01/2007 | 15:53
2
32
של לקשמי דווקא...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא דיברתי על בריאות'
לא דיברתי על בריאות
11/01/2007 | 16:15
28
ההצעה שלי לתחליפים הייתה מבחינת טעם, לא מבחינת בריאות.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הבנת השרשור...'
הבנת השרשור...
11/01/2007 | 16:55
24
אם התייחסת ללקשמי, היית צריכה לשרשר תגובתך אליה. ברגע ששרשרת לקניבלית, ניתן להבין שהגבת להודעה שלה.
כדאי לשים לב לזה בעתיד כדי למנוע אי הבנות.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'משברים ופתרונות'
משברים ופתרונות
08/01/2007 | 16:51
42
שלום לך,

האמת היא שאותי, בשר כבר מזמן לא ממש מפתה (לרוב מגעיל, אבל לעיתים נדירות יש קצת נוסטלגיה).
כשאנחנו נתונים בלחץ פרסומי וחברתי מתמיד וחזק כל כך מכל הכיוונים, קשה שלא לשכוח לפעמים מדוע בכלל נבחרה הצמחונות כדרך חיים, ולהתפתות למה שבאותם רגעים נראה לא מזיק וטעים (יצא חרוז!)

לא זכור לי שאי פעם הרגשתי "בעונש" בגלל דרך החיים שלי (שהיא אגב, קצת יותר מסובכת משלך, כיוון שאני טבעוני). אני לא חושב שאפשר להרגיש כך כשזוכרים ומודעים לקורבנות האמיתיים בסיפור הזה, ולעונשים שהם חווים בכל רגע בחייהם האומללים, ללא עוול בכפם.

אני חושב שהספקנות והמשברים הרגעיים הללו הם כלל לא דבר רע, כי אלו הזדמנויות מצוינות לבחון מחדש מדוע לנהוג בצורה כזו או אחרת, ולהמשיך רק בכיוון שאת שלמה איתו. כשזה קורה לי, אני נזכר בשתי עובדות פשוטות: הראשונה היא שבשר = חיה שנולדה לייסורים בפס ייצור מתועש, עד למותה הברוטלי. והשניה היא שכיום לא מסובך כלל לנהל תזונה צמחונית בריאה וטעימה, וגם להתפנק מדי פעם במטעמים צמחוניים לא פחות מפתים (ובהחלט לא יותר בריאים) מ"המבורגר" או "סטייק טוב".

בשורה התחתונה, את צריכה לדעתי לבחון אם את אכן שלמה עם הדרך שבחרת, ע"י בחינת המניעים לבחירתך זו.
אם הבחירה לא היתה רציונלית במיוחד, אלא פשוט משהו שנבע מהרגשה (אפילו בגיל צעיר), אולי כדאי לך ללמוד קצת יותר את הנושא ולהחליט בצורה יותר מושכלת אם את רוצה להמשיך בדרך הזו, או שהיא לא מתאימה לך.

למשל, אם המניעים שלך לבחירה בצמחונות היו הזדהות עם בעלי-החיים במשקים, כדאי לך אולי ללמוד עוד על תהליך ה"ייצור" של בשר. אם זה נבע ממניעים בריאותיים, לא חסר חומר רקע תזונתי לקרוא בנושא. אם זה ממניעים אקולוגיים, כנ"ל. במידת הצורך, אשמח לספק מקורות מידע.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אצלי זה קטע קצת מוזר...'
אצלי זה קטע קצת מוזר...
08/01/2007 | 17:08
3
39
אף פעם לא באמת אכלתי בשר כדרך חיים, כי גדלתי בבית שהיה צמחוני ורק בחוץ אכלנו בשר.
כך שאני לא ממש מתגעגעת לבשר, בעקרון הוא די מגעיל אותי, ולמרות שאני נשואה לאכול בשר וכל הזמן חשופה לבשר אני לא מתגרה.

אבל יש לי כל מיני בעיות טכניות מבחינה תזונתית. אני סובלת מהשמנת יתר די רצינית, שנובעת בעיקר מזה שאני פשוט אוכלת הרבה שטויות, אבל גם מזה שאני אוכלת די הרבה פחמימות ולא המון חלבונים. אני לא מהמאמינים בדיאטות החלבונים ואני כן חושבים שפחמימות הן חלק חשוב מהתזונה. אני גם יודעת שבעבר הצלחתי לרדת הרבה מאוד במשקל עם תזונה שהתבססה יותר על פחמימות ופחות על חלבונים. אבל בכל זאת לפעמים עובר לי בראש שיהיה לי יותר קל בחיים אם אכניס נגיד עוף לתזונה שלי, ואז יהיה לי מקור לחלבון שלאו דווקא צריך לבוא צמוד עם פחמימה כדי להיות משביע. ויהיה לי גם יותר קל לבשל בבית, כי הבעיה עכשיו היא שאני תמיד צריכה לחשוב על משהו להכין בשבילי ומשהו להכין בשבילו. התחושה הזו עוברת די מהר, ובעקרון נראה לי שממש יגעיל אותי לאכול בשר - וגם שבטח הגוף שלי כבר לא ממש ידע מה לעשות עם זה אחרי 14 שנים בלי שום בשר, אבל המחשבה כן מבליחה לי בראש מדי פעם.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'המלצה- עבורך'
המלצה- עבורך
11/01/2007 | 13:33
2
32
שלום
ממליצה לך על הספר- אכול נכון לפי סוג הדם שלך.
הספר מלמד כיצד לאכול נכון ומאוזן לפי סוג הדם. מסתבר שלא לכל האנשים מתאימים אותם דברים.
מה שמשמין אותך אולי ירזה מישהו אחר.
זה ספר שמשנה את החשיבה התזונתית, ולפי ניסיוני, גם לא כל כך קשה ומסובך ליישם את מה שכתוב שם.
בהתחלה זה נראה אולי קצת מסובך, אבל כשמתחילים לנסות, זה די פשוט.

אני לא אוכל אדוק לפי מה שכתוב שם, אבל יישמתי חלק מהדברים, ונראה לי שזה לטובה

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'המלצה עבורך '
המלצה עבורך
11/01/2007 | 16:59
29
עדיף לתכנן את האכילה לפי דברים מבוססים יותר.
אכילה לפי סוג דם לא נמצאה בנכונה בשום מחקר, ולמעשה מבוססת כמו החלטה לאכול לפי האל"ף-בי"ת או לפי צבעים.

לא מן הנמנע שהרגשת שיפור כלשהו, כי עבור רוב האנשים כל מערכת של חוקים שתקנה להם סדר באכילה תגרום להם להרגשה טובה. ולכן לפני שפונים לכל מיני מערכות חוקים חסרות כל בסיס שמוסברות ע"י "היגיון" פיזיולוגי שהוא פשוט לא נכון, אני מאמינה שעדיף לסמוך על כללים שנבדקו בצורה מסודרת וההסבר הפיזיולוגי שלהם הוא גם אמיתי...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כמו שאלפקה אמרה'
כמו שאלפקה אמרה
11/01/2007 | 18:57
21
א) הדבר הזה אינו מבוסס מדעית.

ב) ההגיון הבריא אומר שהוא לא נורא הגיוני. יש לי סוג דם O. זה סוג הדם הנפוץ ביותר. האם באמת הגיוני שכל או רוב האנשים בעולם שיש להם סוג דם O הם בעלי אותו מבנה גוף ומתאימה להם אותו סוג של אכילה? לא ממש. זה בערך כמו שהגיוני שלכל מיליוני האנשים שנולדו במזל קשת יקרה בדיוק אותו דבר השבוע או יהיה אותו אופי.

ג) דווקא הסתכלתי על הספר הזה (אמא של בעלי מאמינה בכל מיני דברים כאלה והפילה אותו עליי). מה שמתאים לסוג הדם שלי לפי הספר הזה הוא לאכול בעיקר בשר, אם אני זוכרת נכון. בהיותי צמחונית זה די חסר ערך.

וד) אני יודעת בדיוק, אבל בדיוק מה אני צריכה לאכול בשביל לרדת במשקל. אני יכולה לכתוב את הספר על מה הדיאטה הנכונה בשבילי. עשיתי את זה מספיק פעמים. הבעיה היא לא לדעת מה לאכול. הבעיה היא להקפיד על האכילה הזו.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ממ, בדרך כלל אני פשוט נגעלת'
ממ, בדרך כלל אני פשוט נגעלת
08/01/2007 | 19:24
30
כבר 6 וחצי שנים בלי בשר והתחלתי להתרגל (מגיל 10 וחצי). אבל לפני שבוע סבתא שלי עשתה אורז עם כרוב ובשר, שאני ממש אוהבת את איך שהיא מכינה את זה והשתגעתי קצת אז אכלתי קצת מאיזורים חפים מבשר
אבל המבורגרים וכאלו פשוט לא מגרים אותי. קצת הריח לפעמים, אבל המראה מגעיל אותי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אצלי לאלאלא'
אצלי לאלאלא
09/01/2007 | 03:50
29
בנושא הזה אני קצת קיצונית כלפי עצמי. אחרת ההגיון יגיד: אם אוכל קצת בשר, אז למה לא עוד קצת? והעוד קצת יצטבר להרבה.. אז בלי משברים אצלי, הם לא יעבדו.

אני די כמוך, זוכרת שבשר זה טעים (לא אוהבת סטייקים, אבל המבורגר במקדונלדס זה טעים :) פלא שבדיקות הדם שלי הראו דברים לא יפים כשאכלתי בשר?) אבל מרגישה גועל מהאכילה שלו - משהו ש"גדַל" אצלי בכמעט-שנתיים של הצמחונות.

נראה די נחמד האמת, הקטע הזה של פעם בהרבה זמן בכל זאת לאכול בשר. התחלתי את הצמחונות האמיתית שלי בזה שפעם בחודש היה מותר לי לאכול בשר, ודי מהר עניין הקיצונות גבר ו"אם לא אכלתי אתמול, למה דוקא היום?" הכריע לטובת לא לאכול בשר כלל.
אבל לפני זה (דפנה, זוכרת?) לפעמים ניסיתי להיות צמחונית עם העיקרון שרק לפעמים, לעתים רחוקות ולא מוגדרות אני אוכל בשר, כשאין ממש אלטרנטיבות .. ויצא שאכלתי בערך אותה כמות בשר כמו בשאר הזמנים.

אגב, אני לא קיצונית ככה בכל הנושאים, בהרבה דברים בחיים אני דוקא תופסת חזק את התחום האפור כשכולם רואים בשחור ולבן. אבל פה משומה כן..

מה שכן, ההבדל בינינו הוא שאני אהבתי בעיקר המבורגרים ונקניקיות (ועוד מספר "ג'אנקים" בסיסיים) ואין לי בעיה עם תחליפי סויה, כך שבהרבה פעמים יש לי גרסה דומה למקור, אם כי לעתים פחות טעימה. אבל זה לא ממש משנה.
גם תחליף בשר טחון מצאנו, אז נראה שאצלך הגעגוע יותר חזק מאצלי..

תהני מהמשבר?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-''
09/01/2007 | 12:16
28
25
שלום לכם אני חדשה כאן אז תהיו סובלניים
רציתי להגיב למתגעגעת שאם כל כך קשה בלי בשר אז אולי הגוף רוצה או זקוק לזה
אני בדעה שהגוף מאותת לנו כשהוא זקוק למשהו ולא נראה לי שצריך להתנגד בגלל טרנד כזה או אחר
אנשים שמקשיבים לגוף שלהם ומספקים לו את "תאוותיו" בדרך כלל לא מגיעים למצב של אובססיה הגוף רגוע מסופק ואפשר לחזור למסלול, כך גם בדיאטות למיניהם בסך הכל הכל בראש שלנו גם חולי ובריאות .
אז מה חשוב איזה שניצל טוב פה ושם העיקר הגוף רגוע אנחנו רגועים
לחיות טוב כי החיים קצרים ולהנות מהם הכי חשוב
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'את פשוט מבטלת'
את פשוט מבטלת
09/01/2007 | 12:48
33
כל אידואולוגיה או עיקרון של צמחונות או טבעונות
בני האדם ניחנו בבינה, וזה ההבדל ביננו לבין בעלי חיים, ש"מספקים לגוף את 'תאוותיו'".
להיפך, תאווה לבשר היא ה"טרנד", כהגדרתך, ולא התזונה הצמחונית.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'יש לי שאלה'
יש לי שאלה
09/01/2007 | 14:33
5
24
נגיד שגידלו אותי בחברה מזוויעה של קניבלים, אני רגילה לאכול בשר אדם מילדות.
עזבתי אותם, באתי לחברה המתוקנת ואני אוהבת את המצב כאן.

אבל מה, אני מתגעגעת נורא לטעם של בשר אדם. זה לא שאני חושבת שצריך לאכול אנשים, אבל נראה לי שהגוף שלי רוצה, זקוק, מאותת, תאב לבשר אדם. בא לי נורא

אז כדאי לאכול איזה בנאדם טוב פה ושם, העיקר הגוף רגוע אנחנו רגועים?

(זו לא שאלה רטורית! התשובה היא בטח "לא", אבל אני רוצה לשמוע את הנימוק שלך, אורלי, למה לא לאכול אנשים במקרה הזה. זה יעזור לי להבין את העמדה שלך טוב יותר)

(הבהרה: אני לא חותרת פה ל"בשר זה רצח" - סיסמה שאני אישית מאוד לא אוהבת - אלא רוצה להראות שהטיעון "אם רוצים אז צריך לאכול" לא טוב, ובו בזמן כאמור להבין את הטיעון שעלה טוב יותר)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'סתם הערה קטנה...'
סתם הערה קטנה...
09/01/2007 | 16:42
3
24
ראיתי השבוע איזה ארבע פעמים במקומות שונים בדיונים על צמחונות השוואה לשבטים קניבליים או כל מיני דברים כאלה.

למיטב ידיעתי, ואני לא מומחית אבל כן קראתי קצת בנושא, בחברות שבהן ישנה אכילת אדם, לא מדובר על משהו שעושים סתם בשביל להשביע את התאבון. זה לא שמדובר בחברה שבה כמו שאנחנו אוכלים טופו, או אנשים אחרים אוכלים סטייק, הם אוכלים בני אדם. בחברות בהם קיים קניבליזם מדובר על אקט ריטואלי-דתי שבדרך כלל קשור בנצחון על אויבים כאשר האכילה שלהם מסמלת את קבלת הכוחות שלהם או משהו כזה (שוב, לא מומחית).
כמובן שזה לא מצדיק את המעשה המזעזע או משהו כזה, אבל אני חושבת שלכל הפחות כדאי להיות מודעים לזה - למיטב ידיעתי אין ולא היתה חברה שבה באופן קבוע בשר אדם משמש כמקור אוכל עיקרי (אני לא מדברת על מצבי קיצון של רעב שבו אנשים אכלו את מתיהם כי לא היה שום דבר אחר).
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כן, אבל היא רק השתמשה במטאפורה...'
כן, אבל היא רק השתמשה במטאפורה...
10/01/2007 | 16:23
10
לצפיה ב-'לא התכוונתי במובן חברתי / הסטורי /'
לא התכוונתי במובן חברתי / הסטורי /
10/01/2007 | 22:47
1
15
התנהגותי, וגם לא התכוונתי לזעזע או להשוות עם קניבליזם.

זו היתה שאלה לוגית טהורה. הנחת היסוד שלי היא שכולם נגד קניבליזם. הראיתי (טוב, אני לומדת יותר מדי פיזיקה/מדמ"ח לאכפתלי) שעם ההגיון שהוצג שם לגבי אכילת שניצל פה ושם, אפשר בקלות להגיע לאכילת בני אדם.

לא אומרת שבגלל זה צריך להיות צמחונים, אלא שצריך למצוא הגיון אחר מזה שהוצג פה, יותר מורכב אולי.

בכל מקרה הקניבלים שלי הם יצורים לוגיים טהורים ולא קשורים לאנשים אמיתיים (כולל הקניבלית שלנו פה)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-''
11/01/2007 | 19:50
7
לצפיה ב-'אני מניחה שהיא יוצאת מתוך נק' הנחה'
אני מניחה שהיא יוצאת מתוך נק' הנחה
10/01/2007 | 23:10
20
שאכילת בשר איננה פשע או דבר מרושע, אלא שמי שנמנע מזה עושה את זה מבחירה ולא חושב שמי שלא עושה את זה הוא אדם רע.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'זה לא משהו שכדאי לומר ל..'
זה לא משהו שכדאי לומר ל..
09/01/2007 | 14:54
14
לציבור המעשנים שמנסים להגמל, פשוט תהרסי להם את הגמילה.

הגוף שלנו מאותת לנו כל הזמן, ולרוב מדובר באיתותים חשובים. אבל כמו לכל מקור אחר - גם לגוף אסור להקשיב בעיוורון. התמכרות היא אולי דוגמא קיצונית, אבל בהחלט לא היחידה לאיתותים שגויים (גם אצל אנשים בריאים) שלא בהכרח מתאימים לאורח החיים המודרני שלנו.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'המממ... יש לי תאווה לשוקולד'
המממ... יש לי תאווה לשוקולד
09/01/2007 | 15:04
15
24
ולפחמימות, בעיקר מטוגנות. איכשהו לא נראה לי שזה מה שחסר לגוף שלי.

להסתמך על תחושות הגוף כדי ללמוד מה הוא "באמת צריך" - נשמע יפה בתיאוריה, אבל לא באמת עובד. באכילה יש פן פסיכולוגי מאוד גדול, גם ברמת החוויות האישיות וגם ברמה הביוכימית. אני מכירה מעט מאוד אנשים שהתחושות האישיות שלהם מובילות אותם לאכילה בריאה באמת. (ואני גם לא מכירה מחקרים שמראים שבהינתן חוסר כלשהו בגוף, גדלה הכמיהה למאכלים שמכילים את מה שחסר. אם תוכלי להראות לי מחקר שכזה אני אשמח)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא ראית אף פעם כלב אוכל קיר? '
לא ראית אף פעם כלב אוכל קיר?
09/01/2007 | 17:54
1
14
כלבים עם חוסר בסידן(או נטייה הרסנית) מכרסמים קירות, כי הציפוי שלהם מכיל סידן.

זה נורא חמוד. כשזה קיר של מישהו אחר, כמובן.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא רק כלבים, גם ילדים '
לא רק כלבים, גם ילדים
09/01/2007 | 18:27
12
ביניהם אני, כשהייתי קטנה הייתי מלקקת קירות. היה חסר לי סידן ואולי בגלל זה הטעם של הקיר היה לי טעים...
יחד עם זאת, כמו שכתבתי למטה, יש הבדל בין צורך לבין תשוקה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כדאי שלא יהיה בבית מזון לא רצוי.'
כדאי שלא יהיה בבית מזון לא רצוי.
10/01/2007 | 12:26
12
15
ולעומת זאת:
למלא את הבית בכל טוב הארץ.

כך, בכל פעם שיתחשק לך משהו, תקחי משהו רצוי.

ואולי כדאי גם לבדוק אם לא חסר לך איזשהו יסוד שאת מחפשת במקום הלא נכון?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'בדיקות הדם מראות שהכול מצוין.'
בדיקות הדם מראות שהכול מצוין.
10/01/2007 | 12:31
11
11
זה פשוט עניין של הרגלי אכילה לקויים.

היו לי הרגלי אכילה מצוינים כשעברתי לגור עם חבר שלי, ואילו הרעיון שלו לאכילה היא תפריט של שוקו, וואפלים חטיפים ושוקולד. הבית תמיד מלא בכאלה בגללו, ובמשך 3.5 שנים איתו לאט לאט הדרדרתי גם אני. לאחרונה מצאתי את עצמי אוכלת ממש כמוהו - מתחילה את הבוקר עם חצי חבילת שוקולד, ממשיכה בשני מילקי, עוד שוקולד, דוריטוס, גלידה.

וכשהרגשתי מספיק מזועזעת הלכתי לתזונאי רציני כדי שיישר אותי ומהר מתחילה את התכנית אצלו עוד שבועיים.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אבל במילקי יש ג'לטין! ס.ס;'
אבל במילקי יש ג'לטין! ס.ס;
10/01/2007 | 14:31
10
40
לצפיה ב-'אני לא תמיד מקפידה'
אני לא תמיד מקפידה
10/01/2007 | 14:44
2
16
כשזה מגיע לג'לטין.

כמו שכתבתי פה בשרשור, רוב הזמן אני די דומה לקניבלית בזה שכן יש לי חשק לבשר, והצמחונות לא באה לי ממש בקלות.

בתקופות שזה קל לי מאוד אני מקפידה גם בג'לטין  (תקופות שבהן אין לי בכלל חשק לבשר ואפילו קצת גועל). בתקופות שלא קל, אני מרשה לעצמי פה ושם. אני צריכה לדעת עם עצמי מתי "לשחרר קצת את החבל", אחרת הדרך לתחושת עונש ולשבירה קצרה מאוד - ואני מעדיפה לאכול איזה מילקי מאשר להתאפק ואז לרדת על סטייק אנטריקוט... (או לא ממש לרדת על סטייק אנטריקוט אבל להרגיש שכל כך בא לי שאני עומדת לצרוח).
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'זה לא שאני אומרת שזה הכל או כלום'
זה לא שאני אומרת שזה הכל או כלום
10/01/2007 | 16:21
1
16
אבל יש עוד המון מעדנים, נראה לי מוזר לאכול במילקי ולהגיד לעצמך שזה לא נורא ושאת לא חייבת כל הזמן להקפיד @_@;
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אז אני רק יכולה להגיד'
אז אני רק יכולה להגיד
10/01/2007 | 16:31
14
שאם זה נראה לך מוזר, זכותך לא לעשות את זה

יש לי עוד לא מעט מגבלות על האכילה, שבכל מקרה גורמות לי להרגיש בעונש כמעט בכל פעם שאני יוצאת מהבית לאכול. ויש את מגבלת הצמחונות שאני שמתי על עצמי מבחירה, והיא המגבלה היחידה שאני יכולה לשלוט בה.
זה לא קל לחיות ככה, אז נכון שיש "מעדנים אחרים" ואפשרויות אחרות, אבל לבנאדם לפעמים נמאס שהכול אסור ושמהכול צריך להימנע. וכן, לשחרר לפעמים את החבל ולאכול דווקא את המעדן ש"אסור" ולא את כל שאר התחליפים, זה מקל מאוד על התחושה הזאת. בדיוק כמו שלאדם בדיאטה יש מיליון תחליפים, אבל אף אחד מהם לא יכול באמת להחליף את הדברים שהוא צריך להימנע מהם - ודווקא בגלל שהוא צריך להימנע מהם.
אז בבחירה בין אומללות טוטאלית ושבירה מוחלטת לבין שחרור הרסן מדי פעם, אני בוחרת באופציה השנייה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כל אדם מחליט לעצמו על מה חשוב'
כל אדם מחליט לעצמו על מה חשוב
10/01/2007 | 16:44
1
12
לו להקפיד ועל מה לא.
האם כשאת הולכת למסעדה את גם שואלת על כל עוגה ועוגה האם היא מכילה ג'לטין או לא? כי המון עוגות גבינה ועוגות קרם מכילות כמות מסויימת של ג'לטין כדי לייצב אותן. כל אחד מחליט באיזו מידה חשוב לו להקפיד על כל פרט בצמחונות ובאיזו מידה הוא "מוותר" לעצמו. במקרה של ג'לטין, כמות הג'לטין שבה משתמשים אפילו כדי לייצב עוגה גדולה מאוד היא ממש ממש מזערית, ולכן יש מי שמרגיש שזה די "בטל בשישים" או שזה לא ממש קריטי אם לא מקפידים על זה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כן.'
כן.
10/01/2007 | 17:43
11
וממילא אני לא אוכלת עוגות גבינה, כי אני טבעונית. כשאני אוכלת בחוץ אני שואלת אם יש באוכל ביצים\חלב\ג'לטין. למה שאני לא אעשה את זה? ס.ס
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שכחת לציין איזה ג'לטין.. מהחי כמובן'
שכחת לציין איזה ג'לטין.. מהחי כמובן
11/01/2007 | 00:57
3
11
ולא מדגים, מעצמות בהמה, התקשרתי לברר ובמילים האלו אמרו לי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'סגור על זה?'
סגור על זה?
11/01/2007 | 01:00
1
7
כי נשמע לי שג'לטין בקר במוצר חלבי (כשיש אלטרנטיבה שהיא פרווה) הוא בעייתי מבחינת כשרות.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'דווקא עד כמה שאני יודע, במילקי בכלל'
דווקא עד כמה שאני יודע, במילקי בכלל
11/01/2007 | 06:52
10
אין ג'לטין.
ראה כתבה כאן :
http://www.nfc.co.il/Archive/0020-D-42008-00.html?tag=06-51-16&au=True
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'יש ג'לטין מהצומח?'
יש ג'לטין מהצומח?
11/01/2007 | 08:27
29
ואם כן איך הוא נקרא? אני יודעת שיש אגר (או משהו כזה) אבל חוץ מזה האם יש עוד ג'לטין צמחי?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'במילקי כבר אין ג'לטין'
במילקי כבר אין ג'לטין
11/01/2007 | 15:59
12
לצפיה ב-'לא נראה לי ...'
לא נראה לי ...
09/01/2007 | 15:54
14
אם אני אלך עם האותות של הגוף אני פשוט אטביע את עצמי למוות באמבטיה של שוקולד אז אני לא ממש סוכמת עליהם

הבדיקות דם שלי מראות שהכול מצוין ולא חסר כלום. B12 מעולה, המוגלובין 14, יש ברזל. וזה מאותת לי שהכול בסדר והבעיה אצלי בראש...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הקשבה לגוף או הקשבה לתשוקה?'
הקשבה לגוף או הקשבה לתשוקה?
09/01/2007 | 18:22
2
10
לפי מה שאת אומרת, אני הייתי צריכה לחיות על: גלידות, פיצות, שוקולד וממתקים אחרים. הרי זה מה שה"גוף" שלי רוצה. אז זהו... שאולי זה לא הגוף אלא הלשון?
יש הבדל עצום בין צורך לבין תשוקה או תאווה. צורך זה מה שהגוף באמת צריך והוא מאותת כשהוא צריך. תשוקה, במקרה של אוכל זה מה שהלשון רוצה. זה לא בהכרח מה שהגוף צריך.
להקשיב לגוף זה בין היתר גם לדעת לעמוד על ההבדל בין צורך לתשוקה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא שאני אומרת שהיא צודקת'
לא שאני אומרת שהיא צודקת
10/01/2007 | 23:17
1
10
וברור שלא כל תחושת צורך של הגוף נובעת מצורך אמיתי, אבל לגבי מה שאת אומרת - האמנם? באמת היית אוכלת גלידות, פיצות, שוקולד וממתקים אחרים מבוקר ועד ליל? כי אם כן, אז אלא אם את קורבן סביבתי, זה נראה לי כמו משהו נפשי. זה לא שאנשים שלא צריכים לשמור על משקל אוכלים את הדברים האלה בלי סוף.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'האמנם'
האמנם
12/01/2007 | 17:03
6
לי אישית יותר נחמד ויותר בא לאכול בתקופות שאני אוכלת ג'אנק מאשר כשאני אוכלת בריא.

לא נשמע הגיוני וסביר?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כנראה לא נולדת להיות צימחונית'
כנראה לא נולדת להיות צימחונית
09/01/2007 | 13:07
1
26
אצל מרבית הצימחונים שאני מכיר, ואני בינהם, התאווה לבשר הולכת ופוחתת מהר מאוד, ומוחלפת בהרגשת גועל.

אני לא חושב שצריך לחיות חיים שלמים בגעגועים למשהו, ולהרגיש שמפסידים. אני צימחוני מטעמים אידאולוגים, אבל לא הייתי יכול להחזיק מעמד 20 שנה בצימחונות אם הייתי מרגיש תאווה לבשר יומיומית.
בנוסף, נראה שחלק גדול אצלך זה הקטע הפסיכולוגי, של לרצות את הפרי האסור. אם תוותרי לעצמך, הפרי כבר לא יהיה אסור ויתכן אפילו שתפסיקי לחלוטין לאכול בשר אבל הפעם תיהי הרבה יותר שלמה שם.
אז תתני לעצמך, ותראי מה יקרה. אני תקווה שתחזרי לצימחונות, אבל גם יודע שלא כולנו כנראה נולדנו להיות צימחונים.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'חייבת להודות שגם אצלי'
חייבת להודות שגם אצלי
09/01/2007 | 15:10
17
הכמיהה הזו מעולם לא עברה, ומעולם לא התחלפה בתחושת גועל.

הפעמים היחידות שאני נגעלת מופיעות על רקע "מוסרי" - כשאני יושבת מול שולחן שיש עליו המווווווון בשר, למשל באירועים משפחתיים ובעיקר באירועי אולמות. כמויות הבשר האדירות מיד גורמות לי לחשוב על כמויות בעלי החיים שנמצאים שם על המגשים, וזה ממש פיזית עושה לי רע.
אבל מול מנה בודדת על השולחן זה לא קורה, ובדומה לקניבלית - בעיקר כשיש מולי תבשיל מכיל בשר, ולא ממש חתיכת בשר נטו, אין לי שום תחושת גועל. אני מנסה לעשות לעצמי רציונליזציה מודעת ולהזכיר לעצמי "למה לא", אבל גועל... לצערי עדיין לא. ואני צמחונית כבר שנים.

אני אגב מסכימה עם אלה שאמרו שאולי כדאי לקחת הפסקה מהצמחונות, כשנהיה קשה מדי. לי היו שתי הפסקות כאלה, שתיהן ברגעים שבאמת היה לי קשה (פעם אחת באופן כללי בחיים, ופעם אחרת מבחינה קולינרית - כשגיליתי את הצליאק), ואני חושבת שההפסקות האלה היו חשובות. כי גם אני באמת הרגשתי בעונש, שהצמחונות היא עוד התמודדות ולא משהו שבא לי בקלות, ודווקא בגלל שהפסקתי יכולתי לחזור לצמחונות אח"כ. אם הייתי מנסה להמשיך בכוח, היה מתעורר בי כזה אנטגוניזם... שלא נראה לי שהייתי מצליחה להמשיך.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'יש במסעדות מסוימות אחלה'
יש במסעדות מסוימות אחלה
09/01/2007 | 13:32
13
של המבורגרים צמחוניים ממש ממש טעימים, כמו למשל בבלאק בר אנד בורגר המעולה.
כשלי בא פתאום בשר אני פשוט הולכת לשם עם בן הזוג ואוכלת לי המבורגר טוב.. :)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מן הסתם שאת מתגעגעת לבשר...'
מן הסתם שאת מתגעגעת לבשר...
09/01/2007 | 13:52
15
בשר זה טעים וזה אחלה ואני צמחוני איזה שמונה שנים ככה...
אצלי אם אני אוכל בשר ואני יודע שאני אוכל בשר אז זה כבר דיי מגעיל אותי לאכול גוויה של תרנגול או פרה (מקווה שהאסוציאציות יעזרו)
בכל מקרה תנסי לאכול צמחוני שמזכיר בשר כשיש לך חשק לאחד כמו תחליף טבעול או כל חברה אחרת  ובכלל תנסי לחפש באינטרנט מתכונים...

חוץ מזה לפי דעתי כל עוד את צמחונית עם מעידות אז זה בסדר גמור את אנושית ולפחות יש לך את האידיאולוגיה שלך...
תמשיכי ככה
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שאלה לכל הנגעלים - זה בא לבד'
שאלה לכל הנגעלים - זה בא לבד
09/01/2007 | 15:50
5
22
או שאיכשהו שכנעתם את עצמכם שזה מגעיל?....

לאכול בשר באמת מגעיל אותי. המרקם הסיבי הזה... עושה לי פשוט בעעעעע. זה נלעס מאוד מוזר, ובדרך כלל בביס השלישי כבר בא לי לירוק את זה החוצה. אבל עד שזה לא נכנס לפה זה מגרה אותי (כן אני יודעת כמה שזה נשמע מטופש) וזה גורם לי כל הזמן להרגיש שבא לי... וזה סתם מקשה עליי!
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'בטח שדזה מגעיל בטרוף.חשבת פעם'
בטח שדזה מגעיל בטרוף.חשבת פעם
09/01/2007 | 22:57
17
לאכול את החתול הדרוס על הכביש. לאכול בשר זה לאכול דם.לאכול בשר זה לאכול דבר שהיה חי ונושם עם רגשות וכו.אני כבר צימחוני 20 שנה.אני חזק ובריא כמו שור גם בלי לאכול חיות.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אכלי ביסלי גריל'
אכלי ביסלי גריל
09/01/2007 | 23:50
15
אני לא צוחק.
אצלי זה מרגיע את הצורך בארומה של בשר על האש, לפעמים.
יתר הזמן אני פשוט חושב על החיות המסכנות או סתם על הפרות ששורצות בתוך בריכה של החרא של עצמן ואח"כ מגיעות לצלחת של מי שאוכל אותן.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'זה בא לבד'
זה בא לבד
10/01/2007 | 03:41
18
אין לי מושג מה קרה, אבל התחושה הזו פתאום הגיעה אחרי כמה שנים..
פתאום זה נראה לי לא טבעי לאכול בשר, לא טבעי שיהיה לי את זה על הצלחת.. זה לא גועל, אלא פשוט מה שתארתי - זה לא נראה לי טבעי..
כנראה שהשנים עושות את שלהן. (:
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לי זה בא לפני שנהייתי צמחונית'
לי זה בא לפני שנהייתי צמחונית
10/01/2007 | 14:40
1
18
לא הייתי אוכלת עוף בגלל שזה ממש נראה כמו הרגל של התרנגולת, ולא הייתי אוכלת שניצל אם לא היו עליו מספיק פירורי לחם וכו'. בסוף פשוט הפסקתי לאכול בשר בגיל 8 וזהו.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'היו לי פעם קצת תקופות כאלה...'
היו לי פעם קצת תקופות כאלה...
10/01/2007 | 16:35
12
וזה עבר...
אוף.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'קטע מוזר שבדיוק מצאתי את השרשור'
קטע מוזר שבדיוק מצאתי את השרשור
09/01/2007 | 16:41
17
הזה במומלצים..

אני בימים אלה במחשבה של "אולי אם הייתי אוכלת בשר (או עוף ליתר דיוק) היה לי יותר קל לעשות דיאטה?"

אני הפכתי לצמחונית מגועל.. אין לי שום בעיה עם אוכלי בשר, אני חושבת שזו שרשרת המזון ולא משנה אם יש לנו או אין לנו את האינטליגנציה לבחור... גדלתי בבית דרום אמריקאי וראיתי הרבה יותר מידיי חלקים פנימיים שונים ומשונים וזה הוציא לי את החשק לבשר...

פעם ב...... בא לי על העוף שאמא שלי עושה, כי הריח פשוט מזכיר את הילדות, אבל סה"כ אין לי רגעים כאלה, ואם כן אז רק אצל אמא (אני צמחונית כ12 שנים).

היום אני במצב שכל הסויה למינהם עושים לי רע בבטן, אני אוכלת הרבה יותר מידיי פחממות (מי פה לא חי על לחם-תפ"א-פסטה-פתיתים) ואני שוקלת להפסיק לאכול טיבעולים אבל אני לא יודעת ממה אני אתקיים..... וחושבת שאולי אם אחזור לאכול בשר יהיה לי סוףסוף מגוון של אוכל... כי כבר כלכך משעמם לי האוכל שלי.

אבל בשורה התחתונה, אני לא מצליחה לדמיין את עצמי אוכלת בשר...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מאוד'
מאוד
09/01/2007 | 21:47
1
14
בחודש הראשון הכי קשה, ממש היה לי קריבנג לשניצל עסיסי.
עקרונית בגלל זה אני בטורן ואוף מגיל 12 בקטע של הצמחונות. יו לי תקופות שלא אכלתי בשר ואז "נפלתי". כרגע אני משהו כמו שנה לא אוכלתו עדין מאוד מתגרה רק מלדמיין המבורגר ממקום ספציפי או עוף, זה נורא, במיוחד כאשר אוכלים לידי וכ"כ בא לי רק "לטעום".... נגיד יש כל מיני מאכלי "ילדות" וביתים שקשה להכין צמחוני, כי זה פשוט לא אותו דבר- כל מיני בישולים הונגרים שהיתי טורפת (כרוב ממולא). והגיד את האמת התחליפים לא משתווים מבחינת טעם. וכן זה ממש מבאס שכולם לידך אוכלים ואת מסתפקת בתפ"א והערות כמו- תאכלי קצת את ממש חיוורת הפרה לא תכעס.
אבל ברגע שאת מוצאת דברים שגם מזינים וגם שאת אוהבת  זה הרבה יותר קל. למשל, אני אוהבת את התבשילים של טבעול- טופו עם תפ"א \סצ'ואן. בכ"א זה נהיה יותר קל עם הזמן למרות שיש לי עדיין פנטזיות על "ארוחה אחרונה"
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'המקלדת נדפקה. חסרים אותיות'
המקלדת נדפקה. חסרים אותיות
09/01/2007 | 21:48
6
לצפיה ב-'יכולה להיות בעיה שגורמת לזה'
יכולה להיות בעיה שגורמת לזה
10/01/2007 | 11:21
1
7
אם חסרים לך חלבונים, והגוף צריך את זה הוא יאותת לך שאת צריכה את זה ותיתגרי מהבשר.
זה כמו ילדים שאוכלים קיר וסלעים בשביל סידן!!
תיבדקי את זה, זה יכול להיות חסר תזונתי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אופס'
אופס
10/01/2007 | 11:23
8
כבר דיברתם על הנושא סליחה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אם מתחשק לך- למה לא? תעשי מה שנכוןן'
אם מתחשק לך- למה לא? תעשי מה שנכוןן
10/01/2007 | 12:17
12
לך

זו לא אידילי'ה לא לאכול בשר. אם זה מה שמרגיש לך, נפלא
תהיי צמחונית וטבעונית לא נכנס ל" מה בריא יותר", מכיוון שאני דוגלת בכל הדיעות.

אך אם מרגיש לך שזה מה שאת רוצה- למה למנוע מהגוף שלך בכוח?
את לא צריכה להיגעל מבשר, ולא לשמוע שכנועים וטריקים.
זה כבר נשמע כמו מתכונים להפרעות אכילה ואיך להמנע מאוכל ואוכל מזיק. וזה ממש לא המקרה.

אם המוח והגוף דורשים ומבקשים- אוקיי. בסה"כ זה משהו שאת רוצה.
אם זה נכון לך, תעשי.
כשזה ירגיש שאת לא רוצה יותר- אל תעשי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'צמחונות אינה דת.'
צמחונות אינה דת.
10/01/2007 | 12:23
12
מותר לך גם לחרוג לפעמים.

אם כולם יהיו כמוך, המצב יהיה טוב מאד.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'המממ... יש לי עצה פשוטה:'
המממ... יש לי עצה פשוטה:
10/01/2007 | 14:22
1
20
אני צמחונית 14 שנה.
בשר לא מגעיל אותי- הוא פשוט לא אכיל בעיניי.
השנה הראשונה הייתה קשה, ואחרי חצי שנה נשברתי ואכלתי חתיכת כבד עוף. אבל מה? ייסורי המצפון הרגו אותי...
מאותו יום לא נגעתי יותר בבשר. מה הפואנטה שלי?
בפעם הבאה שאת עומדת להישבר- תחשבי על הסיבות שבגללן הפכת לצמחונית. הרי זה לא בגלל דיאטה (ובהישברויות בדיאטה אני מומחית גדולה, תאמיני לי), ולא בגלל שהחלטת לשמור כשרות... יש אידיאולוגיה מאחורי זה, לא?
אז חשבי על זה בפעם הבאה, ואני מקווה שזה יעזור.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-''
10/01/2007 | 14:29
3
כשזה קורה לי אני הולכת לקרוא באנונימוס על זה. מבריח את כל החשק, מבטיחה. אני מניחה שגם סרטים ותמונות יעזרו אבל אני לא יודעת כי אף פעם לא ראיתי כאלה.

בהצלחה לך~
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-' הבעייה היא אחרת '
הבעייה היא אחרת
10/01/2007 | 15:06
11
27
הבעייה היא עם החברים שלך..

"חברים שלי מחליטים לחגוג ולוקחים אותי מיד לאכול איזה המבורגר או סטייק"
איזה מן חברים הם אם הם לא מקבלים אותך כמו שאת?

לגבי "חטא הבשרים" שאת מתארת, אני לא חושב שיש לאף אחד את הזכות לשפוט אותך.
עשייה למען בעלי החיים אינה מתבטאת רק בצמחונות\טבעונות

אם את מנסה, משתדלת ועושה למען אחרים ולמען בעלי החיים, ככל שאת יכולה - זה נפלא :)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'זה לא נראה לך מוזר?'
זה לא נראה לך מוזר?
10/01/2007 | 16:15
10
17
לתרום לתעשייה שהורגת בעלי חיים ואז ללכת להתנדב בתנו לחיות לחיות? באמת לא נראה לך שזה סותר אחד את השני?
להיות צמחוני זה המינימום שאפשר לעשות בשביל בעלי חיים. אם אתה רוצה לעזור, תתחיל בלהפסיק לפגוע.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אולי סותר, אבל מה עדיף?'
אולי סותר, אבל מה עדיף?
10/01/2007 | 16:39
2
14
לא כולם יכולים להיות צמחונים. ואם מישהו רוצה לתרום בדרכים אחרות שהוא יכול, אז ברור שזה עדיף על כלום.

יש לי ידיד שתורם כל שנה לתנו לחיות לחיות ואוסף אליו הביתה כלבים שהוא מוצא ומטפל בחתולי רחוב פצועים. והוא לעולם לא יהיה צמחוני! אז ברור שעדיף מה שהוא עושה עכשיו על פני כלום!

אני לא חושבת שדווקא להיות צמחוני זה המינימום ואצל אנשים שונים המינימום במקום אחר. אני חושבת ש"המינימום" צריך להיקבע לפי הבןאדם וכמה שהוא מסוגל, ולא לפי מה שאנשים אחרים עושים או כמה פגיעה הוא מצליח למנוע. ולפעמים מגיעים לצמחונות דווקא בגלל שקודם תרמת בדרך אחרת וזה פתח לך את העיניים...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'למה שהוא לעולם לא יהיה צמחוני?'
למה שהוא לעולם לא יהיה צמחוני?
10/01/2007 | 17:48
1
10
לצפיה ב-'כי... ככה.'
כי... ככה.
10/01/2007 | 18:02
12
זה לא משהו שמעניין אותו, זה לא משהו שהוא שואף אליו, הוא חושב שזה בסדר לגמרי לאכול חיות.
אולי עוד 10 שנים או לא יודעת מתי זה ישתנה אבל בינתיים ככה הוא חושב. ואם הייתי אומרת לו שקודם יהיה צמחוני כי אם הוא לא צמחוני כל שאר הדברים שהוא עושה לא שווים, זה נראה לי די מטופש...
הרי בשביל כלב שהוא הציל מהרחוב או חתול רחוב פצוע שהוא לקח לוטרינר זה לא חשוב אם הוא צמחוני או לא. בדיוק כמו שלתרנגולת שהופכת או לא הופכת לשניצל לא חשוב אם מי שאוכל אותה מציל כלבים או לא.

כל הדברים האלה לא קשורים אחד לשני. וכל אחד יכול לעזור במשהו, ותמיד עדיף משהו מאשר כלום. ויש אנשים שממש לא חושבים שצריך להיות צמחוני אבל כן חשוב להם לעזור לבעלי חיים בדרכים אחרות אז זה טוב שהם יעשו גם את זה. (למשל עדיף שמישהו לא יאכל לעגל חלב וכבד אווז למרות שהוא לא צמחוני, מאשר שיאכל גם את אלה... ובקיצור יש הרבה דרכים לעזור במשהו לבעלי חיים והן לא קשורות אחת לשנייה וכל עזרה היא טובה)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אדם כל כך רעב לבשר שמתנדב לעזור'
אדם כל כך רעב לבשר שמתנדב לעזור
10/01/2007 | 17:57
3
16
לחיות,
יש לבדוק טוב טוב שלא נעלמה להם איזו חיה חמודה
בזמן התנדבותו.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-' אני מקווה מאוד שאתה צוחק! '
אני מקווה מאוד שאתה צוחק!
10/01/2007 | 18:03
1
9
לצפיה ב-'ראית פעם ה"בהלה לזהב" של צ'ארלי?'
ראית פעם ה"בהלה לזהב" של צ'ארלי?
10/01/2007 | 18:10
11
מי שמתנפל על קירות מתוך רעב
יכול לאמץ חיות
ולתת להם "ביסים" לפעמים
מתוך חיבה P:
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אני צמחוני כ- 14 שנה..'
אני צמחוני כ- 14 שנה..
10/01/2007 | 21:02
14
ההכללות והניחושים לגבי התרומה שלי, מבזים רק את המבקשים לנחש :)
אפשר להיות אקטיביסט ולתרום בדרכים נוספות.. כל תרומה לבעלי החיים מבורכת!
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-' הכנסי לרשומה הבאה.. '
הכנסי לרשומה הבאה..
10/01/2007 | 20:52
12
ותביני מה דעתי על כך. ומדוע זה לא סותר.. :)
תזונה טבעונית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זה תמיד איזון כלשהו'
זה תמיד איזון כלשהו
10/01/2007 | 22:57
9
גם צמחונות זה איזון בין פגיעה מסוימת בחיות (ע"י אכילת חלב וביצים) ובין שמירה עליהן.

גם טבעונות, כי ברור לך שהמוני חיות מתות גם בשביל חסה. זה איזון מסוים.

כל אחד עושה מה שהוא יכול, ומה שהוא מוצא שמועיל. אני למשל לא טבעונית בין השאר כי לדעתי הרווח שזה מפיק קטן מדי (לעומת הנזק שזה יגרום לי אישית - הקושי עם בררנות כמו שלי להיות טבעונית) וזה בסדר, כי יותר חשוב מהקטנת כמות החיות שסובלות זה הגדלת כמות האנשים שחושבים. האנשים שלא רק רצים לשמור על החיות או לצחוק על אלו ששומרים, אלא מפעילים את השיקולים האלו ואומרים "אני מבין שאכילת בשר פוגעת בבע"ח אבל קשה לי בלי זה. אני יכול לתרום לתנו לחיות לחיות. אז זה כמה שאשקיע, כי זה כמה שאני יכול"

אני מאמינה שחשיבה כזו לבד, לא בסיסמאות אלא בשיקולים ובתפיסה של מה אני יכול ולא יכול, רוצה ולא רוצה, בעד מה אני ועד כמה - לדעתי זה מה שישפר את העולם הרבה יותר מצמחונות וטבעונות.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לי נראה הרבה יותר מוזר'
לי נראה הרבה יותר מוזר
10/01/2007 | 23:22
10
שאנשים שרואים בעצמם כ"כ מוסריים מרשים לעצמם לדבר סרה באנשים אחרים שאולי לא צמחוניים (אני לא יכולה אבל יותר מכך - לא רוצה. הבילוי המועדף עלי ביותר הוא אוכל ואני לא הולכת לפגום באיכות חיי בצורה כזו) אבל לא רגישים כלפי בעלי חיים פחות מהם (ולא, הפנאטיות שבפרסום חומרים ותיאורים מזעזעים לא מעידה על רגישות, ההפך הוא הנכון).
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ממ..'
ממ..
10/01/2007 | 15:18
5
אני צמחונית כבר כמעט שנה [אוי, זה כלום לידכם ] ואף פעם לא באמת אהבתי בשר בצורה יוצאת דופן. אני זוכרת שכשאכלתי המבורגר פעם אחת, אז חשבתי לעצמי: "למה אני צריכה את זה?", וזו הייתה נקודת המפנה, לא סיימתי את ההמבורגר ההוא.
פשוט תחשבי על כל הסבל שהחיות האלה עוברות, בשביל שאת תהיי קצת יותר שבעה. הרי כשאת שבעה באמת, זה לא משנה ממה..מאורז או מירקות, או מבשר..העיקר שיש משהו בבטן..אז בשביל הדקה הזאת שאת לועסת את הגוויה [סליחה על הביטוי] בשביל הטעם שלה, זה שווה את הסבל?
אני באמת נגעלת מזה, אבל יש אנשים שלא, ושמתגעגעים לזה..כמוך.
בכל מקרה, פעם בשנה זה הרבה יותר טוב מכל יום, זה מה שבטוח. כך שנורא, זה לא. רק אני לא הייתי מסוגלת לדעתי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אני אתן לך רמז.. את לא צמחונית!'
אני אתן לך רמז.. את לא צמחונית!
10/01/2007 | 16:23
1
20
למה את צמחונית בכלל אם אפשר לשאול?..
זה שאת לא אוהבת סטייק לא אומר שאת צריכה להיות צמחונית..
לפי דעתי את צריכה להפסיק עם הצמחונות.. ולא לגרום לעצמך סבל.. (כפי שאמרת את אוהבת מאוד בשר..)
לאכול בשר וזה זה לא כזה נורא...
אם את בקטע של התעללות בחיות ושהורגים אותם.. תחשבי על זה ככה:
במילא הם ימותו מתישהו.. ורוב האנשים לא צמחונים.. ככה שאת לא צריכה להרגיש אשמה.

אני יודעת שההודעה הייתה קצת סתומה.. אבל מקווה שעזרתי לך איכשהו.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-''
10/01/2007 | 16:43
12
נכון, אני סובלת. אבל אמרו פה נכון, שכמה שאני סובלת זה לא שווה לכמה שסובלים בעלי חיים שהורגים אותם בשביל שיהיו ארוחת צהריים. אז גם אם פעם אחת בשנה אני נשברת לפחות חשוב לי לפעול לפי מה שאני מאמינה בו ואני משקיעה מאמצים בשביל זה.

אם רוב האנשים לא צמחונים, זה אומר שאני צריכה להתנהג הפוך למה שאני מאמינה בו? איזה מן היגיון מעוות זה. בכלל, איזה מן היגיון זה שאני צריכה להחליט מה אני עושה לפי מה שאחרים עושים או מה שאחרים חושבים?. אם ככה הייתי נוהגת לא הייתי מגיעה לשום מקום בחיים שלי.
אני מאחלת לך בהצלחה בחיים עם גישה של הקטנת ראש כזאת.

לא בשבילי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'עבורך זה לא כל כך נורא'
עבורך זה לא כל כך נורא
10/01/2007 | 16:34
1
9
לתרנגולת מאידך זה ממש אסון גדול ,חייה חייה חייה ,מגיע יום השנה שלך , מתה!
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אתה באמת חושב ש'
אתה באמת חושב ש
10/01/2007 | 23:01
7
אכילת עוף פעם אחת הורגת תרנגולת שלמה?

זה כלום. זה עוף שהיה נזרק בתור שאריות לפח. אף אחד לא מתכנן את כמות הבשר שייצר לפי מישהי אחת.

הרעיון של האקטיביזם זה שאם הרבה אנשים יוותרו על בשר זה יקטין את הכמויות אבל פעם אחת? בשנה? אני לא מאמינה שאפילו חיה אחת מתה מזה והיתה בחיים אחרת.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
10/01/2007 | 16:41
1
8
אולי פשוט תורידי את הכמות של צריכת הבשר אבל אל תהיי צמחונית לגמרי, אולי תאכלי מנת בשר שאת אוהבת פעם בשבוע ולא יותר תקבעי לך זמן ואם יהיה ואולי מידי פעם תורידי לפעם בשבועיים.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ככה עשיתי כשהתחלתי עם הצמחונות'
ככה עשיתי כשהתחלתי עם הצמחונות
10/01/2007 | 16:46
8
ואפשר להגיד שמאז הפחתתי לפעם בשנה

אז לפי ניסיון העבר מכאן אני אמורה להצליח לצמצם עוד יותר או לפחות להישאר כמו שזה.
יש לי הרגשה שאם אני "אחזור אחורה" לפעם בחודש למשל, אז יהיה לי אפילו יותר קשה ואני ארצה יותר. כי כאילו מה כבר ההבבדל בין פעם בחודש לפעמיים בחודש... זה בכל מקרה מרגיש כבר "הרבה"... מבין מה אני אומרת?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'חח את בדיוק כמוני'
חח את בדיוק כמוני
10/01/2007 | 17:00
4
לצפיה ב-'באמת נראה לכם שזה מקרי?'
באמת נראה לכם שזה מקרי?
10/01/2007 | 18:49
6
16
נראה לי הזוי לגמרי שאתם לא קולטים שזה לא מקרי שהבחורה דווקא פעם בשנה נשברת ואוכלת בשר . מה שקורההוא שבלב מסויים היא פשוט לא יכלה להתאפק יותר כפי שאמרה - אבל למה דווקא אז ????????????? נראה לי שיש באמת צורך אמיתי של הגוף שלנו בבשר אמיתי ולא משנה עד כמה התחליפים יראו אותו דבר... פעם בשנה הצורך הזה פשוט מתגבר עליה ועל כל אמונה או מחשבה שלה בנושא ... מה שצריך זה לחקור את הצורך הזה . תקראו לו בהמי או תשוקתי או אנאערף מה ... (כל יפיי הנפש למינהם..)
ולהבין מהו , מאיפה הוא נובע באדם והאם יש לו תפקיד מועיל ???ולא רק מזיק .

זו דעתי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תגובה מצמחונית לשעבר'
תגובה מצמחונית לשעבר
10/01/2007 | 20:04
5
16
היי,
הייתי צמחונית במשך 9 שנים. בהתחלה זה היה בסדר, אח"כ לא סחבתי את עצמי במדרגות מרוב תשישות. בסוף נשברתי והתחלתי לאכול עוף ובשר כל שבוע. היום לפעמים אני אוכלת בשר ולפעמים יש לי ימים צמחוניים.
העניין הוא שצמחונות פוגעת בגוף.
לא יעזרו כל הקשקושים על כמה ברזל יש בקטניות (או בכדורים)... זה פשוט לא נספג כמו ברזל שמקורו במזון מהחי.
הקיצר, אם הגוף שלך קורא לך לאכול בשר כנראה זה מה שאת צריכה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שימי לב'
שימי לב
10/01/2007 | 20:11
12
שבדיקות הדם שלה תקינות לגמרי. המוגלובין 14 זה אפילו לא גבולי אלא מעל אמצע הטווח, והלוואי על הרבה אוכלי בשר (ובעיקר אוכלות) כזה נתון. כנ"ל B12, כנ"ל ברזל...

והיא גם לא ציינה שום תחושת תשישות או עייפות (אולי יש לה, אבל נראה לי שהייתה מציינת מכיוון שכבר העלו פה תיאוריות לגבי חוסרים).
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אל תכלילי מהמקרה שלך'
אל תכלילי מהמקרה שלך
10/01/2007 | 22:20
1
14
על כולם. יש מספיק אנשים שצמחונים במשך עשרות שנים ולא סובלים מהשפעה בריאותית מזיקה כלשהי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-' אני אחד מהם'
אני אחד מהם
11/01/2007 | 16:12
9
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
11/01/2007 | 16:29
1
13
מצמחוני בהווה.

אני מקווה שאני לא מעליב, אבל הקשקוש העיקרי כאן זה הטענה שצמחונות פוגעת בגוף. יש כמה קשקושי משנה, כמו הטענה שצריך לאכול את מה שהגוף "קורא" לאכול; על זה שברזל שאינו מן החי אינו נספג וכן הלאה.

יש מעין... המצאה מודרנית כזו, ששמה "מדע". האמת, היא כבר די וותיקה, ההמצאה הזו. לפי העקרון הפלאי הזה, כדי לבסס טענות מן הסוג שהועלו לעיל, צריך "מחקר". נערכו לא מעט מחקרים בנושא, ותוצאותיהם הפכו בימינו להמלצות של גופים רשמיים כמו מנהל התרופות והמזון בארה"ב. עם קצת התעניינות, מגלים שצמחונות לא רק שאינה מזיקה לגוף, אלא אף מומלצת ומלווה ביתרונות בריאותיים מובהקים, שברזל מן הצומח לא רק נספג - אלא גם מסוגל לספק את צרכינו, וכמובן, שלא כל מה שהגוף "קורא" לנו לאכול, באמת טוב עבורנו.

אם זה לא עבד עבורך, רוב הסיכויים שהתזונה שלך היתה לקויה ולא מאוזנת (לא בהכרח בגלל שלא היה שם בשר, הגדרה שאגב כוללת גם עוף, אלא כיוון שלא הצטיידת במקורות אחרים לרכיבי מזון חשובים). וגם אם מסיבה מאוד נדירה כלשהי תזונה צמחונית אינה מתאימה עבורך, כפי שנאמר לך- זה בהחלט לא אומר שזה לא מתאים לכולם.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-' יופי של הודעה'
יופי של הודעה
11/01/2007 | 17:00
4
לצפיה ב-'אל תתיחסי אל זה כשבירה'
אל תתיחסי אל זה כשבירה
10/01/2007 | 20:19
13
קודם כל תזכרי של בשר שאת לא אוכלת זה חיה שלא רצחת. ובמקום להרגיש רעה על זה שאת נשברת פעם בשנה פשוט תעשי מה שהרבה צימחונים אחרים תקבעי לעצמך תאריך כלשהו (עדיף תאריך מיוחד כמו יומהולדת או חג כלשהו) ותחליטי שבתאריך הזה (ורק בתאריך הזה) כל שנה את כן תאכלי בשר. אל תאכלי את הבשר מנקודה של 'אוי שוב נשברתי' כי זה סתם מוריד את ההנאה מהבשר, אם כבר אכלת תהני. ככה גם החברה השפית תוכל להתכונן ולהכין את מיטב המטעמים לקראת האריך...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אני לא מבינה..'
אני לא מבינה..
10/01/2007 | 21:01
4
16
את אוהבת בשר אז בשביל מה להיות צמחונית בכלל?
ניהים צמחונים כי ניגעלים מי בשר..
ואת למה?
נניח אחותי ניגעלה מי בשר כמה שנים ולא מזמן חזרה לאכול בשר..
מי שאוהב בשר לא צריך להיות צמחוני..
מה זה נישברתי?
אז בשביל מה כול זה? תאוכלי בשר וזהו
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'|הרמת גבה|'
|הרמת גבה|
10/01/2007 | 22:07
3
15
נהיים צמחונים כי נגעלים מבשר?

מה לגבי סיבות אידיאולוגיות, סיבות דתיות, סיבות אקולוגיות?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא יודעת..'
לא יודעת..
10/01/2007 | 23:06
2
13

אני לא יודעת תפירושים של המילים שאמרת..
אבל בכל מיקרה לדעתי עם היא אוהבת בשר אז שתאוכל וזהו..
ולא תייסר תצמה..
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תוכלי לקרוא בקישור'
תוכלי לקרוא בקישור
10/01/2007 | 23:31
1
9
על הרבה סיבות להיות צמחוני מלבד להיגעל מבשר.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6%D7%9E%D7%97%D7...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אוקיי..תודה'
אוקיי..תודה
11/01/2007 | 06:41
6
לצפיה ב-'תגובה מלא צמחוני...'
תגובה מלא צמחוני...
11/01/2007 | 06:50
1
16
ומה אני חושב על זה?
שזה בסדר גמור.

אני לא חושב שהתפיסה של הצמחונות כ "דת" או כ"אידאולוגיה" היא נכונה.
מי שחושב שזה בריא יותר, סבבה. מי שחושב שלא, גם סבבה.
יש כאלה שחושבים שלאכול אורז מלא וקינואה זה נורא בריא.. לבריאות

בכל מקרה, אם חושבים על זה כ"דרך חיים" או "העדפת תזונה" ולא כ"כת" או כ"אידאולוגיה", אז זה בסדר גמור.
אני לא מגדיר עצמי כשתיין, אבל פעם ב-, באירועים, אני לוקח כוסית/שתיים. זה הופך אותי לשתיין ?
אני לא מגדיר את עצמי כצמחוני אבל אני מסוגל להנות מסלט טוב. זה אומר שאני צמחוני ?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'(אגבהערהקטנה)'
(אגבהערהקטנה)
12/01/2007 | 13:53
11
גם אם תאכל המוןןןןןן סלט עם הסטייק שלך זה לא יהפוך אותך לצמחוני - צמחונות זו לא תזונה שדוגלת באכילת סלטים ושאר צומחים, אלא תזונה שדוגלת באי-אכילת בשר של מה שהיה יצור חי.
כלומר, זה לא הולך על מה שיש בתזונה אלא על מה שאין בה.
ויש מספיק צמחונים שלא אוהבים סלט..

אבל כן, אני מסכימה עם מה שכתבת, לכן ההערה קטנה :)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אישית, אחרי שנים של צמחונות...'
אישית, אחרי שנים של צמחונות...
11/01/2007 | 07:58
15
המחשבה על אכילת בשר פשוט מגעילה אותי, אני לא יודע איך את עושה את זה.
בכל מקרה, איש איש בשלו. העיקר שאת לרוב נמנעת מבשר!
יותר בריא לך ולבע"ח האחרים (מן הסתם).
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'היי קניבלית'
היי קניבלית
14/01/2007 | 15:34
12
אני מכירה את התחושה הזו אבל אצלי זה התבטא בזה שהתחשק לי דג, שזה שונה מאיך שהקיבה מעכלת בשר אדום. אני מציעה לטעום עוף או דג אם ממש מתחשק לך ופעם בכמה זמן קורה שהגוף מבקש את זה במיוחד אם לא לקחת תוספי מזון או אכלת מספיק חלבונים. אם יבוא לך סטיק סלומון עם יקרות קלויים או משהו טעים קפצי למסעדה שמתמחה בצמחונות ולא טבעונות ותהני לך. אני ממליצה לך בטירוף לטעום את הסלומון בנמל תל אביב במסעדת גורמה לצמחונים שיש שם, ואגב היא כשרה אז לא יהיה בשר חזיר במטבח...חחחחח. תהני :)
http://www.mccanndigital.co.il/clalit/BeitDerechHaim/
תזונה טבעונית >>

הודעות אחרונות

23:12 | 27.08.19 bogib
00:33 | 28.07.19 חנוך11
05:30 | 23.07.19 אורחים בפורום
01:01 | 04.07.19 luliy
21:38 | 19.06.19 luliy
13:36 | 09.06.19 אורחים בפורום
15:08 | 08.06.19 ronenrii
21:24 | 19.05.19 bogib
10:07 | 10.05.19 יערעד
15:21 | 03.05.19 מוכרחים להיות שמח4
12:34 | 30.04.19 אורחים בפורום
10:49 | 21.04.19 bogib

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ