מיואש

מיואש

טוב אז אבני מים בתוך החלב שלי, מוצרי דמוי חלב עם קלציום קרבונט שבטיחותו ויעילותו עבור בני אדם, לדעתי מוטלת בספק ואף עלול לגרום לנזק בריאותי, אין טעם להמשיך לקנות את התחליפי חלב האלו ולהרעיל את עצמי עובר לחלב רגיל כי אני עצלן מלהכין חלב בבית בעצמי, ובכלל כל טבעוני צריך לשאול את עצמו אם הוא נאבק נגד מזון מהחי למה לכל הרוחות התעשיות מחליטות מה כל אדם תמים שנפל לפרופגנדה הטבעונית יכניס לגוף ובדרך ירעילו אותו. או מהפכת הטבעונות בראשות אנונימוס והסויה, כן גילינו את הסויה בלעדיה אי אפשר טבעונות, עוד משהו שעדיף לא להזכיר אותו מרוב שזה עצוב ומטופש. לא איכפת לי מה יענו לי כאן, הרגשתי שאני חייב לכתוב את הדברים.

לא קשה להבין

הטבעונים מנסים לשכנע להפסיק לאכול בשר
שולחים אנשים מבולבלים לקנות תחליפים
במקרה זה מדובר בתחליפי חלב שהתעשייה דואגת שיהיו מפוצצים בקלציום קרבונט תוסף זול ולא בריא שעלול לגרום לנזק בריאותי,
כך לא עוזרים לאנשים לשנות את אורח החיים שלהם לאורח בריא
וגם לא הגישה כאילו טבעונות זה להחליף מוצרי בשר וחלב בסויה
כאשר חלק ממוצרים אלו גם בטיחותם והבריאות שבהם מוטלת בספק ואין שום צורך בסויה בתפריט תזונה טבעונית בריאה, בעוד אירגונים שונים שוטפים את הראש לאנשים לצרוך סויה וסויה וזאת הדרך לנהל טבעונות בריאה, הדבר לא נכון ואף מקומם

מהי התוצאה הסופית?

ציבור של מבולבלים שצורך תחליפי חלב מפוצצים בקלציום קרבונט והופכים לניסוי מעבדה
או ציבור של מבולבלים שצורך כל מיני מוצרי מזון טבעוניים מעובדים שגם אינם בהכרח בריאים

זאת לא מהפכת בריאות
זהו שקר מסוכן

טבעונות זה קציצות טבעוניות מירקות שמכינים בבית, זה אגוזים שקדים, עלים, דגנים מלאים, חלב שקדים שמכינים בבית, ירקות, פירות, אצות ים, זרעים, קטניות, שעועית וכו'

אוקיי... מבחינתי טבעונות זה לא לצרוך מוצרים מבעלי חיים

בריאות חשובה לי ואני מתנהלת בהתאם, אבל זו לא הסיבה שאני טבעונית, ואני אישית לא שולחת אף אחד לקנות דברים אלו או אחרים.
צריך שכל ישר בחיים באופן כללי וכמובן, "הכל צפוי והרשות נתונה"

פירסמתי את הדברים כדי להזהיר

ששוב התאגידים ובעלי אינטרס מוכרים מוצרים מזיקים למי שמנסה להיות טבעוני
ושעל הקהילה הטבעונית לקום ולבדוק דברים אילו מוצרים מוכרים בסופרמרקט
כי הקהילה הטבעונית קוראת לאחרים להפסיק לאכול מוצרים מהחי ואותם אנשים שמנסים להיות טבעוניים מוצאים את עצמם אוכלים מזונות מעובדים עם כל מיני תוספים שאינם בריאים. צריך לתת על כך את הדעת.

אוקיי, אני לא מרגישה שאני מייצגת קהילה

ואני חושבת שאנשים צריכים לקחת אחריות על עצמם. לטעמי אין דבר כזה "אנשים מוצאים את עצמם אוכלים מזונות מעובדים" - יש בחירה בעולם.
כמו כן, יש קבוצות תמיכה למעבר לטבעונות (למשל אתגר 22 בפייסבוק) שאיתן אפשר לבנות תפריט טבעוני מאוזן.
כאמור, מבחינתי החשוב בטבעונות הוא לא לאכול ולא לצרוך מוצרים מן החי בשום אופן. אני גם בעד לחנך אנשים להיות אחראיים, לחשוב באופן עצמאי וביקורתי, ולא להיות מושפעים מפרסומות - בכל דבר, לא רק בצריכת מזון.

אבי519

New member
לא חייבים תחליפים ולא חייבים מוצרי סויה

אפשר לחיות מצויין על ירקות פירות דגנים קיטניות ,אגוזים שקדים וכ"ו טיבעיים . וגם לשתות תה וקפה בלי חלב.
הדבר היחיד שאולי יהיה חסר זה B12 וממילא הסויה לא יספק אותו .
אפשר להתרגל רק למזון טיבעי, ועדיף לא לגעת בכלל בכל התחליפים והמזון התעשייתי .
הגוף מסתדר מצויין בלי תחליפי בשר וחלב מסויה, צריך רק לגוון והכל יהיה בסדר.

אני מסכים עם דבריך לחלוטין

אולי תגידו לי אתם לאן לפנות
אני רוצה לעורר מודעות בעולם הטבעוני שאני סה"כ בעדו למרות שאיני טבעוני בעצמי,
שהמהפכה לא טובה,
עלינו לעורר את האנשים לאכול מזון טרי ובריא, לא משומר לא מעובד ולא עם כל מיני תוספים מפוקפקים זאת הבריאות האמיתית
אותי לא צריך לשכנע שתזונה טבעונית בריאה היא דרך חיים בריאה ונכונה מהמון סיבות גם בריאות גם סביבה וגם הפסקת ההתעללות התעשייתית בבעלי החיים.
על עולם הטבעונות לקום על הרגליים ולחקור אילו מוצרים מוכרים לציבור ולהילחם שהציבור שעובר לטבעונות יקבל את הטוב ביותר

תודה לכולכם

אבי519

New member
יש בעיה עם הכימיקלים שדוחפים למוצרי הסויה המתועשים

לא עם הסויה עצמה.

gidishemer

New member
מה הבעיה למשל בשבבי סויה או בטופו?

מאילו חומרים כימיים שם אתה חושש?

אוהו

יש כל מיני מוצרי תחליפי בשר במרכולים שונים בכל העולם עם כל מיני חומרים כימיים וחומרים משמרים, לא בדיוק מהפכה טבעונית

וסויה לבדה, חלק נכבד כיום זאת הנדסה גנטית, זה כבר ניסוי על האוכלוסיה, מוצרי סויה שלא עברו חימום ראוי עלולים להשפיע הורמונלית על חלק מהצרכנים שרגישים לכך

gidishemer

New member
טוב, אתה פשוט כותב סיסמאות. מצטער

אין שום בעיה בהנדסה גנטית כדרך לפיתוח זנים. זה ממש לא ״ניסוי״ על האוכלוסיה ואין בעיה מיוחדת עם מוצרי סויה שלא עברו חימום. זה שיש צרכנים רגישים למשהו זה נכון לכל דבר עלי אדמות. אנשים אלרגים לבוטנים. זה לא הופך בוטנים למשהו בעייתי חוץ מאשר לאלרגיים.

המממ

אין שום בעיה בהנדסה גנטית
זה אתה כתבת לא אני
אני מניח שכל הנדסה גנטית היא טובה ואפשר לעשות מה שרוצים
או שאפשר לבטוח בכל מיני חברות גדולות שאנחנו ובעלי חיים ניסוי שלהם, אתה בעד ניסויים בבעלי חיים, כי ההנדסה הגנטית מנוסה קודם על בעלי חיים, במקרה זה עלי לציין שאלו ניסויים מיותרים כי אנחנו לא צריכים הנדסה גנטית כדי להאכיל את אוכלוסיית העולם.
וזה בסדר שכולנו נהפוך לניסוי של משהו שהוא מיותר

סויה, בכללי אמורה להיות בריאה בשימוש סביר, נראה לי, יש רגישים לכך, אני רגיש לחלב סויה וזה משפיע עלי הורמונלית, אין את הבעיה הזאת עם מוצרי סויה שעברו חימום בטמ"פ גבוהה

בכל אופן בעוד אני מקבל את התגובה הכללית שלך על סויה, אני לחלוטין דוחה את השטויות שכתבת על הנדסה גנטית כאילו אין בזה סכנות וכאילו המדע שלנו מושלם ואנחנו לא ניסויי מעבדה של חברות גדולות.

gidishemer

New member
מאה אחוז. כשזה מגיע לדיוני קונספירציה אני מעדיף לא להשתתף.

קונספירציה?

איפה הקונספירציה?
העלתי טענות אם אין לך מה להשיב על תשיב, במקום אתה עושה אד הומינם
בשביל ההנדסה הגנטית לא מנסים את זה קודם על בעלי חיים?
זה אומר ניסויים בבעלי חיים
ושוב אין שום צורך בהנדסה גנטית בשביל להאכיל את המין האנושי
אז מדובר בניסויים מיותרים על בעלי חיים
בזה אתה תומך ואתה טבעוני?
אתה יודע איך מגדלים את בעלי החיים לניסויים האלו ואיך חוסכים בכסף?
אני משער שזאת קונספירציה שהמצאתי ולא טענה הגיונית
אני גם מניח שהחוויה האישית שלי עם חלב סויה שלא עבר חימום ופגיעה הורמונלית בי גם לא נחשבת זאת קונספירציה שאני ממציא ממוחי הקודח

אבי519

New member
כמה בעיות שיכולות להיות במוצר מהנדסה גנטית

1. בהנדסה גנטית משלכללים את היכולת של הצמח להתגבר על מזיקים ומחלות וזה ע"י הוספת גנים שגורמים לתאים להפריש חומרי הדברה טיבעיים בכמויות גדולות ( כמו ניקוטין ופיריתרין וכ"ד), חלק מהחומרים האלה הם חומרים שיש בצמח באופן טיבעי רק מגבירים את היצור שלהם, וחלק הם חומרים שנמצאים רק בצמחים אחרים .
הריכוז של החומרים אלו בצמח המהונדס יכול להיות גבוה יותר מהריכוז המותר של חומרי הדברה מקבילים שהתקן מרשה לחקלאים להשתמש. הריכוז של הרעלים האלה בצמח בלתי נשלט ואף אחד לא בודק את זה .
דבר נוסף - בדרך כלל המהנדס הגנטי דואג להגברת פרמטרים שיגבירו את המכירות וההכנסה לחלקאי ולפעמים זה על חשבון הבריאות למשל יותר סוכר יותר עמילן ולכן פחות חלבון פחות ויטמינים....

ויש גם נזק סביבתי - המהנדס הגנטי דואג לכך שהצמח המהונדס לא יוכל להתרבות באופן טיבעי כדי שיקנו ממנו את הזרעים\שתילים תמיד, ולכן הוא מכיל תכונת עקרות , אבל תוכונת אלו הן לא ב 100%, צמחים אלו יכולים ליצר אבקה שתגרם לצמחים אחרים עקרות , כך שאבקות מהצמחים המהונדסים עוברים לצמחים לא מהונדסים ואיתם חלק לא מבוקר של התכונות האלה.
החומרים שמפריש הצמח המהונדס או הצמח הטיבעי שקיבל אבקה מצמח מהונדס, עלולים לפגוע בדבורים בעופות .. כמו שיכולים כל חומרי הדברה רק שבצמח מהונדס או בצמחים שנדבקו ממנו , אין שליטה על הריכוזים והתפוצה.

למעלה