לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1002010,020 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י
x
הודעה מהנהלת הפורום
* יש לקרוא את תקנון הפורום (במאמרים) לפני כתיבת הודעות.
* במידת האפשר, נא לשרשר מודעות על אירועים (מפגשי צמחונים, פעילויות וכד') זו לזו.
* גם דגים הם בעלי חיים. לכן, נא לא לבקש מתכונים לדגים.
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק באורח החיים הצמחוני והטבעוני; החל מהתזונה, הבריאות ואיכות הסביבה. זה המקום לבקש ולשתף מתכונים, לדבר על דיאטות ותפריטים, להביא ולדון במחקרים בתחום, לקבל המלצות וטיפים בנושא צמחונות וטבעונות, לשאול את כל השאלות המטופשות שבעולם, ולשתף במה שמתחשק. 

כולם מוזמנים להשתתף ולקרוא בפורום - בין אם הם צמחונים, טבעונים או רק מתעניינים, ובלבד שיכבדו את הפורום ויושביו ולא יעודדו שימוש במוצרי בשר, עוף ודגים. 

השאיפה היא ליצור מקום מזמין ונעים לדיון בצמחונות וטבעונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע ואלימות מילולית. כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו.

המשך >>

לצפיה ב-'מרוב שרשורי חגים אין תפריטים'
מרוב שרשורי חגים אין תפריטים
<< ההודעה הנוכחית
05/09/2018 | 00:26
8
52
מה אצלכם על השולחן?
מחר אחליט סופית מה יהיה אצלנו
שתפו ונועשר כולנו
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'השנה ---'
השנה ---
05/09/2018 | 09:55
6
58
שמחה וששון,אני מוזמנת לארוחת החג  ורק אחרי התעקשויות קיבלתי אישור "להביא משהו" - זה יהיה חלות עגולות וקציצות פראסה. לדעתי שאר ארוחות החג יהיו סלטים מושקעים יותר ופחות.
כמה שאני אוהבת לתכנן, להכין מראש, לבשל ולאפות, יש משהו ממש כיפי בלהיות מוזמנת

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'טוב, מיד מבקשת את קציצות הפראסה...'
טוב, מיד מבקשת את קציצות הפראסה...
05/09/2018 | 13:52
5
48
גם אצלי בתכנית. אני מארחת פעמיים, גם בערב חג וגם בחג ראשון, אז חלק מהדברים פשוט אכין כפול...
מכינה גם ראש כרובית בתנור
מרק עגבניות ופלפלים (לחג ראשון יהיה מרק עגבניות קר, כי זה אחה"צ, וחם...)
טבולה רימונים
סלט קינואה ותאנים
ירקות שורש צלויים (סלק וכו')
צריכה עדיין רעיון למנה עיקרית טובה, תבשיל או מאפה
וכמובן "פחמימות" - אורז, תפ"א
לקינוח עוגת שמרים תפוחים
וגם האורחים כמובן מכינים משלהם, סלטים, תבשיל עדשים, פאי פטריות ועוגה, לא הכל טבעוני, אפילו לא צמחוני (הגעתי כבר לשלב - הלא קל מבחינת המשפחה, הגרעינית וגם המורחבת - שאני לא מכינה בשר בשום מצב, נקודה. לא לילדים שלי, לא לאורחים - פשוט לא. אבל מכיוון שחוץ ממני ומהבת, שהיא צמחונית, כל השאר קרניבורים, אני לא מרגישה שאני יכולה להגיד שאין בשר בבית. אם מישהו רוצה בשר, הוא מכין לעצמו, או אוכל בחוץ. התוצאה היא שלמעט שניצל קפוא ל"מקרי חירום", אין בפועל בשר בבית ביום יום. אבל מה עושים עם גיסה שאומרת: "אני אדאג לאוכלי הבשר"?)

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אם זה אצלי בבית - לא נכנס בשר (+מתכון לביבות כרישה)'
אם זה אצלי בבית - לא נכנס בשר (+מתכון לביבות כרישה)
05/09/2018 | 15:10
4
178
בשום אופן, בכלל אין על מה לדבר, וזהו! זה כמו שיבקשו להכניס אוכל לא כשר למטבח כשר - לא אופציה!
אצל אחרים זה משהו אחר. אחותי צמחונית אבל כשהיא מארחת בדרך כלל הכול טבעוני, ואצל אחי, שגם הוא צמחוני, יש לפעמים דג אבל שוב - הרוב טבעוני.

המתכון לקציצות פראסה מהבלוג שלי - זו לא כמות גדולה. כשהכנתי בפעם הראשונה השתמשתי בכרישה קפואה קנויה, היום אני מנקה וקוצצת את הכרישה ומקפיאה אותה, כדי שתמיד יהיה זמין.

רכיבים
ל-24 לביבות קטנות

2  תפוחי אדמה בינוניים, קלופים וחתוכים לקוביות
500  גרם כרישה קפואה, מופשרת
2  כפות שמן זית
בצל קטן, קצוץ
 4  שיני שום כתושות
4  כפות קוואקר
⅛  כפית קורנית יבשה
1  כף מלח גס
½  כפית פפריקה מתוקה
3  כפות קמח תירס

שמן או ספריי שמן לשימון התבנית. קמח תירס לזרייה על הלביבות (שתיים-שלוש כפות)

הכנה
מכניסים את קוביות תפוחי האדמה לסיר בינוני, מכסים במים קרים ומביאים לרתיחה. מבשלים כעשר דקות, מוסיפים את הכרישה ומוסיפים לבשל כעשר דקות או עד שתפוחי האדמה והכרישה רכים. מסננים היטב.

במקביל, מטגנים בשמן הזית את הבצל הקצוץ.

טוחנים במעבד מזון את הקוואקר, מוסיפים למעבד את תפוחי האדמה והכרישה המסוננים, את הבצל המטוגן עם שמן הזית. מוסיפים שום כתוש, קורנית, מלח, פפריקה וקמח תירס. טוחנים בפולסים קצרים: העיסה צריכה להיות גושית מעט, לא חלקה.
מצננים את העיסה במקרר – לפחות חצי שעה.
מחממים תנור לחום בינוני (180 מעלות צלסיוס), מרפדים תבנית בנייר אפיה ומשמנים אותה. בצלחת שטוחה מכינים קמח תירס לטבילת הלביבות.
לוקחים כף עיסה, טובלים את העיסה בקמח תירס ומעצבים בזהירות לביבה עגולה. ממשיכים כך עד שנגמרת העיסה. מתיזים שמן על הלביבות, ומכניסים את התבנית לתנור לכחצי שעה, או עד שהלביבות הזהיבו. 

אפשרות קלה ומהירה יותר: משמנים היטב-היטב תבנית שקעים, זורים בכל שקע מעט קמח תירס ומנערים את התבנית כדי שהקמח יתפזר באחידות. ממלאים כל שקע בכף עיסה, מחליקים ומפזרים מעט קמח תירס מעל. מרססים בשמן ואופים. נותנים ללביבות להתקרר מעט לפני שמוציאים אותן מהתבנית.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תראי, אצלנו זה אחרת'
תראי, אצלנו זה אחרת
05/09/2018 | 15:49
2
67
רוב חיי כאמא הכנתי בשר (וגם אכלתי). כשנהייתי צמחונית ואח"כ טבעונית, בהתחלה זה לא הגעיל אותי להתעסק בבשר, הייתי רגילה. הילדים היו צעירים יותר ולא היה מצב שיכינו לעצמם, ובכל אופן לא רציתי לכפות עליהם להיות טבעונים, בן הזוג לא טבעוני והילדים כבר היו גדולים מכדי להציב אותם בפני עובדה מוגמרת. בהתחלה הפחתתי את כמות הכנת הבשר למינימום, ואח"כ כבר הכנתי רק לפי בקשה ישירה של הילדים, שלא ביקשו הרבה פעמים. כולם התרגלו לאוכל הטבעוני ואין תלונות, ואני מצדי, פיתחתי עם הזמן סלידה מהכנת בשר, עד שהודעתי שאני יותר לא מכינה, בשום מקרה. מכיוון שלבני הבית לא בוער להכין לעצמם, אז פשוט אין, אבל עדיין לא הכרזתי על הבית כנטול בשר לחלוטין. לכאורה לפחות, גם מישהו מבני הבית יכול עדיין להחליט לקנות ולהכין לעצמו, אז קשה לי לאסור על גיסתי להביא... אני מניחה שתוך זמן מה גם זה יגיע (תאריך יעד אפשרי: פסח...)
אצלך אין אוכלי בשר/צמחונים בבית?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אצלי כמו אצלך והתאור דומה'
אצלי כמו אצלך והתאור דומה
06/09/2018 | 14:39
1
47
רק שהגיסות שלי לא מביאות אלי בשר הביתה
מתוך התחשבות
אבל לפעמים אחי קונה לילדיו או מביא להם בכלי סגור "סודי" קציצות או שניצלים
כי הם לא אוכלים שומדבר אחר...

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אצלנו גם שילובים שונים במשפחה'
אצלנו גם שילובים שונים במשפחה
06/09/2018 | 18:33
48
של צמחונות/טבעונות וגם אוכלי בשר. הילדים הפכו צמחונים וכבר לא מבקשים שאכין שניצלים, האיש לא אוכל בשר בבית - רק בעבודה . הוא גם לא מבקש להכין. נהנה מאוכל צמחוני או טבעוני יחד עם הילדים.
עם זאת התזונה שלי והאמונות שלי הן שלי ואני לא מתכוונת לכפות אותה על משפחתי.  אני בוחרת לא לצרוך מוצרים מסוימים מהסיבות שלי ואני אשמח להסביר לא אבל זו לא הבחירה של כולם. אנו בד׳״כ מתארחים ומביאים איתנו הרבה אוכל טעים שאינו בשרי ובסוף מבקשים ממני את המתכון אך יש אנשים שכן אוכלים בשר בארוחה ואם אורחים ממשפחתי הקרובה בוחרים כך אני לא אגיד להם לא להגיע. זו בחירה שלהם, הם מכינים והם בוחרים. זה בכל מקרה לא מרכז הארוחה .

אני מקבלת באהבה וכבוד את העובדה שבכל משפחה /בית יש את הבחירות שלה, האמונות והערכים . העיקר שהכל בא בטוב ולא ברע או במריבות.

אני מארחת את ההורים אצלי כך שתהיה ארוחה קטנה ואני אכין כמעט את כל האוכל.

שנה טובה וחג שמח לכולם!
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'נראה טעים מאד! עשית לי חשק לנסות'
נראה טעים מאד! עשית לי חשק לנסות
06/09/2018 | 18:37
12
לצפיה ב-'השנה '
השנה
06/09/2018 | 16:01
41
יש לנו טבעונים בעיקר שזה מאד מקל
ומה בתפריט לפי התכנון?

פתיחים וסלטים:
מרק בצל על בסיס פראסה עם אורגנו רוזמרין ויין לבן
ממרח בטעם כבד קצוץ
סלט טופו בסגנון סלט ביצים
סלט כרוב עם בצל ירוק והרבה פטרוזיליה
סלט דלעת חריף עם ג'ינג'ר טרי וזסט ליים
סלט קישואים עם נענע ושורש סלרי מגורר
סלט גזר עם כוברה וקוביות תפוחים
סלט חסה עם מנגו ואבוקדו

מנות חמות:
פרוסות טופו עבות אפויות ברוטב בצל וסילן
פשטידת אטריות אורז עם כרוב מקורמל
פטריות -אולי ריזוטו פטריות אולי משהו אחר
אורז לבן בשמתי אפוי
קציצות סלק מטוגנות
שעועית ירוקה מאודה עם זרעי כמון

לחמניות
לקינוח:
עוגת סילן
עוגת דבש ותבלינים (דבש מכוורת של חבר שרודה מעט מאד)

נראה מה בסוף

תזונה טבעונית >>

הודעות אחרונות

18:19 | 08.11.18 אורחים בפורום
08:47 | 02.11.18 תמר האחרת
14:31 | 28.10.18 סביון1
11:12 | 26.10.18 אורחים בפורום
20:09 | 24.10.18 אורחים בפורום
12:17 | 22.10.18 אורחים בפורום
09:34 | 19.10.18 תמר האחרת
15:50 | 14.10.18 ימימה
09:35 | 12.10.18 תמר האחרת
13:47 | 10.10.18 אורחים בפורום
11:01 | 07.10.18 LostLander
16:18 | 04.10.18 אורחים בפורום
00:20 | 04.10.18 luliy
13:17 | 02.10.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ