סידן לילדים - ללא חלב

ליאור3243

New member
תודה על הטיפים

לגבי ויטמין C אני לא דואג, כי השייק מכיל גם אננס ומנגו.
לגבי פלאפל ועדשים בבולונז, רעיונות טובים, אנסה.
טופו - האם זה בסדר על בסיס יומיומי? יש קצת דיסאינפורמציה בנושא.
ולגבי ויטמין D - לסמוך על השמש או שכן כדאי להוסיף מעט ליתר בטחון?
שוב תודה!

ימימה

New member
לפי המלצות משרד הבריאות אין שום בעיה

ראה מה הם אומרים באתר שלהם, למטה יש גם קישור לחומר מפורט יותר בנושא:
https://www.health.gov.il/Subjects/...ion/Adequate_nutrition/soy/Pages/default.aspx
ופה באתר מכבי עם כמה אמירות מעניינות לגבי ילדות ונערות (ספוילר: לפי מחקר סיני צריכה מוגברת של סויה בגיל ההתבגרות והבגרות המוקדמת מפחיתה מאד את הסיכוי לסרטן השד):
https://www.maccabi4u.co.il/14060-he/Maccabi.aspx

ליאור3243

New member
סידן לילדים - ללא חלב

היי,
רציתי להתייעץ כיצד להוסיף סידן לתזונת הילדים. בגדול הם לא אוכלים כלום.
טוב אני מגזים, אבל ככלל הם לא מוכנים לאכול קטניות, גרעינים לא קלויים למיניהם, טחינה, עלים ירוקים. אני "דוחף" להם חלק מהנ"ל לשייק, אבל לא יותר מדי אחרת הם פשוט לא ישתו.
רציתי להתייעץ איך להוסיף סידן לשייק בלי השפעה משמעותית על הטעם:
1. צ'יה - יש בה הרבה סידן, אבל גם דברים אחרים (אמנם טובים) שמפריעים לספיגה.
2. פרג - עתיר סידן, אבל לא הבנתי אם הוא מומלץ על בסיס יומי. הבנתי שבעבר היו חששות לגביו, לא זוכר מטעם מי.
3. רעיונות אחרים.

כמו כן למען שיפור ספיגה אני מבין שכדאי להכניס את הסידן בסביבת ויטמין C ו D. האם כדאי ככלל להוסיף ויטמין D מלאכותי במידה על בסיס יומי?
תודה!

אבי519

New member
חומוס עם טחינה כמו בשירשור למעלה

במקום ממתקים - חלווה .
ותן להם להסתובב בשמש בגדים קצרים.
אין לך מה לדאוג מ"הדברים האחרים" שיש בצ'יה ובעצם בכל הגרעינים כולל בשומשום ( בטחינה ובקטניות ובכלל בצמחים .. דברים אחרים שסופגים סידן (ח.פיטית אוקססלית וכ"ד)- זה בטל בשישים והכמות של הסידן שכן נקלטת בגוף, משמעותית יותר מהקצת שמתחבר לחומצות האלו .
מזון נוסף שכדאי לתת לילדים זה גרעיני פשתן - לטחון לערבב להם באוכל בכמויות משמעונתיות "בלי שירגישו " גם מכיל סידן ומינרלים וגם אומגה 3 יותר משיש בצ'יה.

סביון1

New member
אם הם אוכלים מרקים אפשר להוסיף אמרנט - עשיר בסידן

אני מוסיפה למרק ירקות ולמרק כתום.

ליאור3243

New member
תודה לכולם על ההצעות המועילות

חלק בהחלט אוכל ליישם, ולגבי הסויה הופתעתי שמשרד הבריאות, עם כל ההשפעה ממועצת החלב, הוציא חוות דעת כזו. סחטיין!

למעלה