ביוטין

• פותח הנושא bogib
  • פורסם בתאריך

bogib

New member
ביוטין

שלום,

התחלתי לצרוך ביוטין 600mg וMSM 500mg (נקרא HNS שמכיל עוד כמה דברים בנוסף) כתוספי מזון ורציתי לדעת כמה ביוטין אפשר וצריך לצרוך ביום?.
יש לציין שאני אוכל כל יום כ2 כפות זרעי פשתן וזרעי דלעת, כעשרה שקדים ואגוזים בכל יום (מהי צריכה טובה ובריאה למוצרים הללו?)

תודה רבה

יש מצב שבפורום השכן ידעו יותר

אם כי גם כאן מסתובבים ידענים
אישית - אין לי מושג

bogib

New member
היי

הפורום השכן לא הכי פעיל כרגע לכן חשבתי שפה אולי מישהו ידע.

אבי519

New member
ביוטין קצובה מירבית 1000 מיקרוגרם ליום לפי משרד הבריאות

זרעי פשתן אוכלים בעיקר כדי לקבל אומגה 3 אבל יש בהם עוד דברים טובים .
זרעי דלעת עשירים במינרלים במיוחד באבץ גם שקדים ואגוזים כנ"ל
זה בריא וטוב כל זמן שאתה לא עובר את מספר הקלוריות היומיות שאתה צריך כדי לשמור על המשקל אחרת זה משמין .
האגוזים והזרעים מכילים ברובם שמן ולכן זה נחשב כמנת שמן בדיאטה.
אני אוכל כ 30 גרם זרעי פשתן ביום , ועוד כחמישה עד עשרה אגוזים מסוגים שונים . אבל מצד שני אני לא אוכל שמן נוזלי בכלל , אז אצלי זה במקום השמן . אם אתה אוכל שמן נוזלי אז אתה זקוק לפחות אגוזים אחרת תעבור את כמות השמן המומלצת לאכילה.

( מספר הקלוריות ליום מחשבים לפי הגובה, וחוץ מזה אחוז הקלוריות שבאות משמן צריכות להיות לא יותר מ 30% מסה"כ קלוריות , כאשר בכל גרם שמן יש 9 קלוריות.)

www.health.gov.il/LegislationLibrary/health-mazon31A.pdf

bogib

New member
הבנתי

שביוטין, כמו ויטמין C, יוצא מהגוף דרך השתן, אזם אם שותים הרבה ביום כדאי לקחת מינון אפילו יותר גבוה?

אבי519

New member
כל הויטמינים מקבוצה B יוצאים בשתן

בטבלה של משרד הבריאות יש קצובה מומלצת שמתחת לזה יהיה חסר.
ויש קצובה מקסימלית שיותר מזה מצאו שיכול להגרם נזק בריאותי . לא כדאי לקחת מעל זה כי זה יכול לגרום נזק - למשל נזק לכליות שצריכות לסנן את כל החומרים האלה או ההפך שהכליות כבר לא יהיו מסוגלות לסנן וזה יתחיל להצטבר בגוף.
המספרים של הקצובה המקסימלית מתיחסים רק לתוספי תזונה- כלומר רק למינון של הויטמין שאתה לוקח כתוסף תזונה בנוסף למה שיש במזון באופן טיבעי.
ולמה בכלל אתה לוקח דווקא ביוטין במינון כלכך גבוה , פי שש מהקצובה המומלצת ?

למעלה