שאלות לגבי פירות \ ירקות אורגניים.

ליאור3243

New member
שאלות לגבי פירות \ ירקות אורגניים.

טוב אני רשמית מבולבל מכל נושא האורגני.
אני מבין שלמען תו האורגני אין צורך להפסיק לרסס, אלא לרסס בצורה אחרת, או בכמות אחרת.
האם האורגני של רשת גדולה, נניח שופרסל באמת יותר בריא מלא אורגני ובאיזה מידה?
האם עדיף לצורך העניין ניצת הדובדבן?
היכן ניתן למצוא מגדל אורגני "אמיתי"? עם 0 ריסוס.
תודה ויום טוב

בעיקרון

זה לא נושאו של הפורום לכן תשובות כאן שקולות לתשובות בכל פורום אחר.
הנה לך רשימה של תווים ומה משמעם. http://www.iqc.co.il/?categoryId=88593
לשאלתך האם ניתן לסמוך....ובכן אתה יכול לסמוך רק על עצמך ואתה יכול להחליט לסמוך לפי בדיקות שאתה עושה- שואל, מבקר, וככה.

אנחנו מגדלים חלק בעצמנו וחלק רוכשים מכליל . האם הכל אורגני ללא ריסוסים בעייתיים? אני מקווה. האם אני יודעת בוודאות? לא. אני סומכת על ה"הכשרים" האורגניים ומקווה לטוב.

ליאור3243

New member
תודה! יש לי תחושה שאחוז אוכלי פירות אורגניים בפורום זה

גדול מ.. נגיד פורום ביטקוין
בגלל זה שאלתי.
אולי מישהו פה בכל זאת עשה מחקר, דיבר עם משווקים או חקלאים וברר לעומק כיצד בדיוק הם נמנעים ממזיקים.
&nbsp

זה מאד מורכב

למשל אני מכירה גידולים אורגניים שכנים של לא אורגניים- כמה השפעה יש מההשקיה של אלה על אלה ומהריסוס באויר...
מכירה סוגי צמחים שקשה מאד מאד להשיג זרעים שלא עברו הנדסה גנטית, כל מני זני תירס למשל...
רמת הפרטים והמורכבות גבוהה מאד רקומרת.

בהצלחה בכל מקרה

אבי519

New member
אני משתדל לאכול אורגני

היתרון בחקלאות ארוגנית שיש בה פחות חומרי הדברה נגד חרקים , פחות הנדסה גנטית...
ככל שהרשת שבה אתה קונה יותר גדולה אתה יכול יותר לסמוך עליהם שלא ירמו כי יש להם יותר פיקוח.

חומרי ההדברה היום לא יורדים כאשר שוטפים את הירקות כמו שהיה פעם כי הם סיסטמיים נספגים בתוך רקמות הצמח ו\או מיוצרים בתוך הצמח עצמו בעזרת הגנים שוהשתלו בהם בהנדסה גנטית.

עקרונית בחקלאות אורגנית לא משתמשים בהנדסה גנטית והיא מתבצעת תחת רשתות שמונעות גישה למזיקים, יש חומרי הדברה שמותרים גם לגידול אורגני כי הם לא נספגים בצמח למשל תכשירים של גופרית נחושת וכ"ד וגם מותר להם להתשמש בפתיונות נגד מכרסמים ונגד חלזונות שלא באים במגע עם התוצרת.
מבחינה טיבעונית - גידול אורגני אמור להיות ללא חומרי הדברה נגד בעלי חיים וללא רעלים נגד בעלי חיים... אבל הוא לא ממש כזה ( כי כאמור רעל נגד עכברים ופתיונות נגד חלזונות מותר להם )

ליאור3243

New member
דווקא חשבתי שהבינוניים עדיפים, כלומר כאלה עם ותק וידע

אבל בלי הצורך לייצר בכמויות, כי אז אין לך אופציה אמיתית להרחיק מזיקים בצורה ממש טבעית כמו לשתול שום או משהו כזה.
כשצריך לשלוח ארגזי עגבניות לשופרסל יום יום, חייבים לרסס במשהו.

אני מנויה על הארגז האורגני של חביביאן

אבל כשאני "עושה השלמות" אני קונה במכולת השכונתית או בשוק - כלומר לא אורגני. לא מבינה בזה בכלל - אני קונה מחביביאן כי אני מאד אוהבת לקנות ישירות מהמשק ולהרגיש את עונות השנה במטבח! כשהתחלתי, בהחלט הרגשתי הבדל בטעם. אולי בגלל הטריות? בכל אופן אני מאד נהנית מזה.
אשריה של מיקי שמגדלת לבד...
יש לי חברה שטוענת שההבדל בין אורגני ללא-אורגני הוא
"שלא אורגני מרססים ביום ואורגני מרססים בלילה"...

למעלה