נופש טבעוני בחו"ל

נופש טבעוני בחו"ל

קצת תובנות בהשראת הפוסט הדני של ד"ר תינוקי, ובהשראת החופשה (מהחלומות!) ברוסיה ממנה חזרתי: מוזמנות ומוזמנים לשתף גם!

מסעדות: Happy Cow לא תמיד מדוייקת, אבל בהחלט עוזרת. סבלנות ומעט מילים משפת המקום עוזרות גם! מה שכן, בפעם היחידה שבה הייתי במסעדה שלא אני בחרתי פשוט לא היה לי מה לאכול חוץ מסלט, וגם הוא לא היה משהו. מה שכן2, זה היה בעיר שהיא קצת כמו עיירת פריפריה שכוחה אז הציפיות שלי היו בהתאם. יש קבוצות בפייסבוק לטבעונים מטיילים ואפשר לקבל שם המלצות. אם כי אני עדיין לא הבנתי את השבחים שמחלקים לרשת פרט-א-מנז'ה בלונדון - כשאני נכנסתי לסניף בסוהו אף אחד אפילו לא ידע מה פירוש המילה "ויגן"

חנויות: שווה להשקיע בחיפוש! בשנה שעברה רק לקראת סוף החופש מצאתי חנות עמוסה כל טוב. מנסיוני, ככל שיוצאים ממרכז העיר, יש יותר סיכוי לסופרמרקטים עם מצרכים מגוונים יותר. בסנט פטרבורג במרכז העיר יש עשרות מינימרקטים שפתוחים 24 שעות ביממה וההיצע שלהם הוא: תפ"א, כמה עגבניות עייפות, מגוון עצום של בירות ונקניקים. שתיים-שלוש תחנות מטרו הלאה יש מבחר עצום של מינימרקטים מגניבים לגמרי, כולל רשת של חנויות טבע נהדרות: היו שם קמחים מכל דבר, ממרחי אגוזים, סויה לסוגיה, טופו, חליטות תה של עשבים מהרי ארמניה... והכול בזיל-הזול.

שווקים: שווה למצוא שווקים מקומיים. אני גדלתי על המיתוס שהפירות והירקות של ארץ ישראל הם הכי טעימים בעולם. שקר וכזב. מי שלא טעם שזיפים ומלונים מאוזבקיסטן פשוט לא טעם טעם גן עדן.

השוס מבחינתי: דירה במקום חדר במלון. מכיוון שנסעתי לשלושה שבועות, ומכיוון שאני ממש אוהבת לבשל, שכרתי דירה - לא דרך airbnb אלא דרך מלון שמשכיר גם חדרים וגם דירה אחת: רחבת ידיים אבל צנועה, ועם מטבח נהדר. זה לא מתאים לכולם, לי זה היה מעולה. בבית אני מבשלת עם המון תבלינים, כאן הכנתי מעדני-מעדנים בלי תבלינים בכלל, רק מלח, פלפל ומעט עשבי תיבול (בצל ירוק וכוסברה או פטרוזיליה). יחד עם סלט פירות (ראו שוק) וחלווה מגרעיני חמניה, זה היה מעולה.
מה הבאתי מהבית: קפה שחור וחוואיג' לקפה. טחינה בבקבוק לחיץ שהספיק לשבוע הראשון ואז מצאתי שם טחינה נהדרת מקומית. את כל השאר מצאתי שם!

מה הטיפים שלכם לטבעונות בחו"ל?

שעורי בית עוזרים מאד

מי החברות המקומיות
מה מוצרי היסוד
נניח לטייל ביפן טבעוני זה מורכב אבל
הכרות עם מילות בסיס כדי להסביר מה אני לא אוכלת ומה אני כן אוכלת ,עוזרת מאד
משפטי בסיס בשפה המקומית שניתן להגיד במסעדות עוזרים מאד
רשימת מסעדות טבעוניות או שניתן להשיג בהן מנות טבעוניות וכמובן כמוך אני ממליצה על דירות במקום מלונות אם כי הארוחות הטבעוניות הכי טובות שאכלתי
לא רק שם אלא בכלל היו במלון יפני (ריוקן) בעיר קטנה ועם שף הכי נהדר שפגשתי
ממש. הוא יצא מגדרו למצוא חלופות טבעוניות למטעמי המטבח המקומי והצליח בענק

נטעליג

New member
אפשר להרחיב בנושא נסיעות בכלל?

כולל כנסים שבהם ניתן לאכל רק בבופה או קפטריה במבחר מאד מוצמצם, או נסיעות עבודה דחוקות בזמן.

כנסים?

לימים בודדים?
קרקרים , עוגיות טבעוניות,
צינצנות קטנות של ממרחים כמו טפנד או ממרח עגבניות מיובשות
חלב סויה או אחר לפי ההרגלים כדי שאם אין במקם מוסיפים לגרנולה או קורנפלקס

לברר מראש מה מצבת הירקות במקום וזמינותם ליום יומיים תמיד ניתן להביא איתך- קציצות/ לביבות/ מאפים קטנים...

נטעליג

New member
כן,בדיוק. אפשר לבקש המלצות ספיציפיות לברצלונה?

הבנתי שאין שם מודעות מדהימה לנושא והאוכל לא מדהים באופן כללי?

אז ככה,אספתי לך...ולי

אנחנו בדרכנו לשם עוד שלושה שבועות
שמעתי שיש שם מסעדה טבעונית מומלצת ביותר
חוץ מזה יש את הרשימה מאירת העיניים הזו
http://vegansontop.co.il/vegan-restaurants-barcelona/

יש את הפלאפל של שני שמככב בהמלצות
והנה עוד רשימה שווה ומפורטת עם כתובות והכל
http://saloona.co.il/michalbiel/?p=735

ימימה

New member
אנחנו נעזרנו ברשימות האלו

Teresa Carles מסעדה מעולה באמת! מאד מומלץ, אם יש לך זמן להשקיע.

למעלה