שנת הלימודים מתחילה מחר

Dr T noki

New member
שנת הלימודים מתחילה מחר

ראשית בהצלחה לכל התלמידים!
שנית - רעיונות לארוחות בוקר בקופסה או כריכים מעניינים שילדכם אהבו יתקבלו בשמחה

בהצלחה לכולם! תלמידות ותלמידים, הורים (וסבתות וסבים) וכמובן

גם למורים.... הלוואי שתהיה לכולם חוויה נעימה ומלמדת. אני זכיתי והיו לי כמה מורים ומורות מעולים, אבל לדעתי זה היה יוצא דופן.

חזרתי זה-עתה מחופשה ארוכה ברוסיה - משום מה שם לא היתה אפשרות לגלוש בתפוז! לא לראות ולא לענות! מוזר ביותר... אתמול כל היום ראינו ילדים קטנים נושאים זרי פרחים - מסתבר שביום הראשון ללימודים הילדים מגיעים״בתלבושת אחידה ועם זר פרחים״ למורה.

ולעניין תיקי האוכל.... אני מכירה בתים שבהם עושים טבלה וכל ילד/ה מבקש /ת מראש מה יהיה בכריך.
אצלי היו תקופות שונות - כלומר אצל בני, כי כשאני הייתי ילדה היה רק דבר אחד:סנדביץ עם גבינה ויזיתים (מלחם קימל) ולפעמים פרי. פינוק מיוחד היה סנדביץ עם מרגרינה וחלווה.... היתה תקופה שהיתה אופה לחמניות ממולאות ומקםיאה, ומםשירה כל בוקר. זה היה מוצלח.
תלוי גם ביאורך יום הלימודים,צובתנאי האכילה.
כריך מושקע מלחם משביע, בעיני זה מעולה. מושקע - עם ממרחים טובים, למשל טחינה ופסטו, ועם הרבה ירק טרי וגם קלוי.
כשהבן שלי היה קטן הוא חזר פעם מבי״ס וביקש ״פיצה בלאנץ׳ בוקס כמו רפאל״. מסתבר שבערב הקודם אכלו אצל רפאל פיצה, וכשלאמא שלו לא היה מה לשים בלאנץ׳ בוקס, שמה את שאריות הפיצה הקרה. היה להיט.
פירות שקל לאכול ושלא עושים מיץ על כל הספרים.
ירקות חתוכים...
בהצלחה!

כריכים

אבוקדו מלחך הכריכים- עם שכבת גבינת פטה שקדים, עם שכבת ממרח פלפלים, עם שכבת ממרח טופו עם שום, כממרח בעצמו עם הרבה לימון....

כריך חביתת עדשים עם פטריות ועשבי תיבול יחד עם מלפפון חמוץ פרוס דק וחסה

חומוס תוצרת בית עם ירקות חיים/ עם מטבוחה תוצרת בית/ עם פרובות חצילים קלויות בתחמיץ/ עם פרוסות קישואים קלויים בתחמיץ....

טחינה בכלי עם לחמניה מתוצרת בית וכלי עם ירקות חתוכים לטבול בזה
כנ"ל לגבי ממרח טופו עתיר שום או עשבי תיבול

פרוסות סלק צלויות עם פרוסות בטטה צלויות חסה טריה וטחינה גולמית

קציצות ירק שטוחות עם מיונז טבעוני הומייד ועלים למינהם

גרולה בכלי עצמאי עם יוגורט סויה לערבוב

פרות חתוכים ויוגורט סויה

ערמה של פנקייק טבעוני עם פרות או כלי קטן עם ריבה או מייפל

פיצה מאתמול

בכלל שיירי אתמול- סלט פסטה / קציצות למינהן/ ירקות קלויים ולחם ליד...

אין לזה סוף
שנה מוצלחת

ובנימה אישית

שולחת ילד אחרון לשנת לימודים
זאת שלפניו סיימה השנה והאחרים כבר מזמן
אני כל כך מחכה ליום בו לא אשלח אפחד למערכת החינוך, לא אוהבת אותה ומה שקורה שם עכשיו מחריד אותי
מקווה שנצלח בנחת את ארבעת השנים שנותרו לנו ויאללה ביי
אבל אין דאגה כריכים אני מכינה גם ליוצאים לעבודה וקופסאות לצבא וככה
הכל טוב
https://www.youtube.com/watch?v=OlFvQ697Y6Q

Dr T noki

New member
תודה
על הרעיונות

ובהצלחה לאחרון במערכת החינוך המאתגרת של ימינו, גם אני חרדה וחוששת ומקווה בכל זאת לטוב

אחלה שיר

kmiki

New member
מצרפת מהשבוע הראשון אצלנו :)

סלט טופו מיונז להיט (טופו קצוץ, מיונז טבעוני וחרדל, מלפפון חמוץ) בלחמניה טריה, נקניקיות טבעוניות, כל ילד עם הרטבים שלו בלחמניה..., גבינת טופוטי עם זעתר ועגבניה חתוכה, היום היה יום בורקסים עם מלפפון חמוץ ופירות ליד כמובן, יום פלאפל יש אצלנו, שבו מקבלים פלאפלים, חומוס, חמוצים וסלט.
כל יום יש ירקות חתוכים ופירות נגישים, לעיתים רחוקות חלק חוזר הביתה.
בשבוע הבא נחזיר לשגרה את יום סושי (מכינה ערב לפני לארוחת ערב ומקצה כמות לבני הגדול שחולה סושי), יום כריך פסטו עם טופו מעושן.
שכחתי את יום כריך חומוס ומלפפון חמוץ כמו פעם?

למעלה