חברים,שבת!

חברים,שבת!

בצק לחמניות תופח בנחתץ במזג האויר הנעים שמביא עמו נחת רוח והקלה

מה עוד?
התאמינו שאין לי שמץ עדיין?
ניגשת לבדוק מה במחסן הירקות

Dr T noki

New member
בתכנון

סלט ירוק משלל נבטים וירוקים , עם רוטב לימון חמצמץ ואולי שקדים מוקפצים. נראה.

רביולי בטטה

תפוחי אדמה ובטטות בתנור

רוצה לעשות משהו עם ירקות קפואים, יש לי מיני ברוקולי ומיני כרובית חמודים כאלו

סלט אדממה עם בצל קצוץ, שפע כוסברה, עגבניות, בניתי על אבוקדו אבל הוא לא משהו בכלל אז נראה. טעים גם בלי.

משהו עם טופו שלא החלטתי עדין

לקינוח גלידת אגוזים וגלידת פיסטוק שכבר הכנתי

ו אולי

New member
תודה! נקרא טוב

אין לי מכונת גלידה, אנסה עם הבלנדר הצולע שלי, אחרי הקנייה הבאה של אגוזים במחיר שפוי בשוק לוינסקי.

Dr T noki

New member
גם אני הכנתי עם בלנדר

הקפאתי בתבניות קוביות קרח ולבלנדר.

האם ניסית טעמים אחרים?

לא על טהרת האגוזים?
נראה לי לנסות שוקולד עם מלח
למסות להגיע לוניל קרמי אני תוהה אם שקדיה במקום שקדים טחונים תיתן את המענה בתערובת....אני אנסה

או שוניל ילך עם פקאנים. אני על זה

הוכנסו לפריזר שתי תערובות

אחת מקדמיה מלוחים עם שוקולד מומס וקקאו
השניה פקאנים שקדיה ותמצית וניל
לשתיהם בוספתי מעט קסנטן גאם כדי לרכך את אלמנט הקרח ולתת מגע קרמי יותר ומאחד

נראה מה יקרה בשלב הבא התערובות מבטיחות מאד

השוקולד יצא מעולה!

את הוניל עוד לא העברנו שלב הטחינה
זה הוניל עם הפקאנים , השוקולד עם מקדמיה ומלח ים

בסופו של דבר

לחמניות מקמח חיטה וקמח סורגום. קרום פציח תוך רך ואוורירי. נהדר.

תבשיל קינואה בהירה ועדשים הודים צהובים עם הרבה בצל ירוק קצוץ וקוביות קטנות של גזר וקישוא. רוטב סויה בתהליך הבישול, שומן קוקוס בכמות רק לרמז טעם ושמן זית מעט סילן. התוצאה חומה ומחממת לב ובטן.

קציצות משבבי סויה,טופו מגורר דק ו...חצילים! חצילים ובטטה במעבד מזון, שבבי סויה תבלינים כולל הל טחון בנדיבות וקמח חומוס עם מעט מים. למחבת.
אחרי טיגון בסיר מותאם לאפיה עם רוטב מעגבניות בזיליקום סלרי שום סוכר מלח פלפל שחור. לתנור. לפני ששפכתי את הרוטב לסיר גררתי שורש זנגויל טרי על זסטר בנדיבות.

מאפה שכבות מפסטה אורז ללזניה. בתחתית פסטה מעליה כמות מאד נדיבה של פטריות שמפניון ופורטו בלה קצוצות קטן ששהו במחבת עם בצל גדול קצוץ. מעל עוד פסטה ומעליה ממרח קשיו מחוזק בסלרי בהיר וחלב קוקוס. אחרי אפיה יצאה מנה טעימה להפתיע שכל בני הבית אוכלים בשמחה.

תבשיל ירקות חריף מתוק חמוץ -קוביות חצילים קטנות בצל גדול קצוץ קוביות קישואים קטנות עגבניות קצוצות גבעולי סלרי בטבעות דקות משמשים חמוצים קצוצים.
פלפל חריף מהגינה ומעט שמרי בירה. מלח. יאמי.

חומוס מתוצרת בית.
טחינה גם.
ממרח מטופו עשבי תיבול שום ובצל ירוק שקדיה ושמן. יצא חלק לחלוטין.

סלט ירקות רב צבע.

סלט כרוב מומלץ- כרוב ירוק קצוץ דקדק כרוב סגול קצוץ דקדק בצל קטן דקדק שקדים טריים קצוצים גס בסכין תפוח פינק ליידי קצוץ לקוביות ענבים ללא גרעינים חתוכים לחצאים. מלח שמן זית מיצלימון טרי פלפל שחור גרוס. לתת לזה לעמוד מעט לפני האכילה. תענוג.

לקינוח היתה לנו עוגת משמשים ותפוחי עץ עם שוקולד לבן טבעוני
ואחר כך הוכנה עוגת שוקולד.
אבל למי היה מקום? האבטיח נשאר מיותם בפינה
במוצ"ש עלינו עליו בכוחות מחודשים- נגמר

השוס שלי לסופ"ש היתה עוגת שמרים

שהוספתי לבצק שלה הל וקינמון
רידדתי, מרחתי בריבת משמש ופיזרתי מרציפן מגורר, חתכתי למקטעים סטייל-שושנים ואפיתי. אי אפשר לתאר כמה טעים היה!

היו לי המון תכניות בישול שלא יצאו לפועל. יש לי הרבה מנגולד, שאני רוצה להכין ממנו קארי עם חומוס ובטטות. כל הבוקר אני חושבת על הקארי הזה, אז אני מקווה שזה באמת יתגשם אחה"צ/הערב

למעלה