חוסר בברזל עקב אי אכילת בשר

Sharoman

New member
חוסר בברזל עקב אי אכילת בשר

שלום.
רציתי לדעת אילו תחליפים ומה רמת היעילות שלהם, קיימים להחלפת בשר בקר לצורך קבלת ברזל?
תודה!

יש המון ברזל בשפע בירקות ופירות!

בפורום השכן (טבעונות) יש כמה מומחים לעניינים האלה אז שווה לשאול גם שם. אני יודעת שטחינה עם סלט, הרבה עלים ירוקים, חלק מהפירות היבשים, אגוזים, דגנים מלאים, מולסה - כולם מקור מעולה לברזל. אני יותר מחמש שנים טבעונית והברזל אצלי במצב יותר טוב מאשר לפני הטבעונות.
בכל אופן, אם יש מחסור חמור כדאי לברר את הסיבה ועדיף להתייעץ עם רופאה/דיאטנית

Gidi Shemer

New member
ק-ט-נ-י-ו-ת

בפירות דווקא כמעט ואין ברזל, אבל בחלק מהירקות יש לא מעט, עם דגש על עלים ירוקים ועל מצליבים.
כתבתי לך בפורום השכן על העקרונות שיקלו על ספיגת הברזל כמו הוספת ויטמין c והרחקת קפה ותה כולל תה צמחים מהארוחה

תודה גידי!

איך שכחתי קטניות!
על תה צמחים לא ידעתי

שאלת חידוד

תה צמחים רוצה להגיד תערובות קנויות שיש בהן גם תה שחור, נכון?
או שחליטת קמומיל, קליפות הדרים, לימונית, נענע....מפריעות גם הן לספיגה?

RSPA

New member
שאלה טובה וחשובה. אותי מעניין בעיקר הקמומיל (בבונג).

Gidi Shemer

New member
הקמומיל פה לא עזר

והיות והספיגה היתה נמוכה מלכתחילה, אז כנראה גם לא הפריע יותר מדי. אני משער שהאפקט התורם מהלימונדה הוא האפקט שנגרם כתוצאה מהויטמין c.

RSPA

New member
האם מזה אני יכול לגזור שבמידה ואני לוקח כדורי ברזל

ספיגתם לא תושפע כל כך (לכאן או לכאן) מנוכחות או אי נוכחות קמומיל במערכת? כלומר, האם ניתן לומר שבסה"כ קמומיל לא מעלה ולא מוריד במקרה כזה את הספיגה. או שאני מרחיק לכת מידי?....
מוכרים לך מחקרים כלשהם שעסקו בדיוק בזה?

Gidi Shemer

New member
לא הייתי לוקח את התוסף בסמוך לקמומיל

במידה ויש לך בעיות ברזל ואתה רוצה להגיע לאופטימיזציה. מצד שני, זה לא שלא תהיה ספיגה בכלל ואם רמות הברזל שלך פחות או יותר בסדר, לא חייבים להקפיד

מענין

כלומר כל צמח לגופו אבל כרגע ככל הידוע לנו כל המקובלים לא מקובלים

מענין ביותר

טוב לדעת

לגבי סרפד אני יודעת מתוצאות בשטח לא מבדיקה שלו שהוא עוזר פלאים לספיגה , מידע מצטבר על נשים הרות עם ברזל נמוך שלא כל כך הגיב למתן ברזל בצורה אחרת מראה ששתיית חליטת סרפד לאורך היום מעלה את רמת הברזל ומורידה באופן בולט בצקות. לאור האמור בלינק שצרפת זה תמוה בעיני אבל אני לא יודעת במה הסרפד עשיר אזולי... מאד מענין וחשוב!

RSPA

New member
קראתי שבסירפד יש גם ברזל וגם ויטמין C שעוזר בספיגת הברזל

אם זה נכון אז זה ההסבר למה שאת מתארת.

למעלה