תחליף חלב

שמרית211

New member
תחליף חלב

שלום,

רציתי לשאול אם מישהו ניסה את המשקה קוקוס של אלפרו? (בפרט עם דגני בוקר).
ניסיתי משקה שקדים ולא כ"כ אהבתי את הטעם.
סויה אני יכולה ממש מעט (בגלל שסויה היא קטניה).

כמו כן אשמח להמלצות לתחליפי סידן מלבד טחינה.. (למעשה אני חיה פחות או יותר ממרחי טחינה גולמית). עד לפני שנה בערך לא הייתה לי בעייה עם גבינות, אבל עשיתי הפסקה יזומה ממוצרי חלב.. והיום אפילו כפית קטנה של גבינה לבנה גורמת לבטן שלי להשתגע לגמרי. אז החלטתי להפסיק סופית.

אם למישהו יש רעיונות לתחליפים מספקים,ודברים שאפשר לקחת ללימודים אני אשמח
שבוע טוב :)

Gidi Shemer

New member
לגבי הסידן

קודם כל, כדאי לרדת מקונספציית התחליפים. הסידן במקורות צמחיים אינו מהווה תחליף לשום דבר...

טחינה גולמית היא לא מקור משובח לסידן היות והספיגה ממנה היא נמוכה מאד.
הכוכבים הגדולים של סידן הם ברוקולי, קטניות למינהן ובעיקר טופו, כרובים לסוגיהם השונים

marx04

New member

מקורות לסידן שאינם מן החי

רשם לך גידי, ירקות עליים ירוקים (ברוקולי, קייל, בוק צ'וי), קטניות, אגוזים ,מוצרי סויה כמו טופו שמיוצר תוך שימוש בקלציום סולפט נחשב מקור טוב לסידן.
את יכולה להוסיף לתפריט ממרח שקדיה
אני לא יודעת מה הבעיה שלך עם קטניות אבל יש סיכוי שטופו יעבוד היטב כי זו קטניה שעברה טרנספורמציה , אם את יכולה לצרוך טופו ניתן להכין ממנו ממרחים משובחיםפ מגוונים מאד בטעמים ומרקמם מזכיר מאד גבינה לבנה למריחה

Dr T noki

New member
רעיונות לממרחי טופו
מומלצים מעניינים

בנוסף לאלו שאני מכירה ומכינה-
טופו עם עגבניות מיובשות, שום כתוש וקצת צ׳ילי
טופו עם זיתים
טופו עם בזיליקום ושמן זית, שום כתוש (טופו פסטו)
טופו בסגנון לבנה. עם לימון לא יצא לי טעים אף פעם למרות שניסיתי וריאציות שונות

ממרחים אחרים שווים במיוחד? מחפשת לגוון לנער המתבגר ולי את הממרחים בכריך (בינתיים הוא טוחן טחינה בכיף
)

אני עובדת עם מעבד מזון

ואפשר גם עם בלנדר משובח- על כל 300 גרם טופו, אני משתמשת בקדיתא על שום מרקמו המעולה, מיץ מחצי לימון סחוטרי, מלח, שתי שני שום,שתי כפות שמן זית , רבע כוס שמרי בירה וכף שקדיה. המרקם אמור להיות חלק להפליא. אם צריך מוסיפה לימון או שמן או מלח.
לזה ניתן להוסיף כל דבר החל בבצל ירוק /עירית/ סלרי/ בזיליקום/ שקדים קלויים/ פטריות יבשות ששרו במים....תבלינים כמובן

RSPA

New member
קדיתא זמין בעיקר לצפוניים. אבל יש חלופה מצויינת לכל האחרים.

החלופה מיובאת מארה"ב ומדובר בטופו "משי" רך ללא גלוטן של מורינגה. ניתן להשיגה בסניפי שופרסל. מתאים לממרחים ובמיוחד לרטבים ומטבלים.

אגב, למורינגה יש גם טופו רגיל, מוצק, שגם הוא, לכשעצמו, מעולה.

Dr T noki

New member
לצערי הפסיקו להביא את זה לסופרים באיזור שלי

וקדיתא נשמע נפלא אבל הוא צפוני לי מדי ועוד לא הצלחתי למצוא ״יבואן״ לאיזורי

RSPA

New member
ה E-ים שמצויינים שם הם מקרישים שבלעדיהם לא היה טופו.

בכל טופו יש מקרישים כאלה או אחרים.

ו אולי

New member
מניחה שאתה צודק, ויכול להיות שכל ה E-ים שם בסדר

בכל אופן הנטייה שלי היא בד"כ לקנות מוצרים שאין צורך לחפש בגוגל את שמות הרכיבים.
הנחתי שיש הבדל בינו לבין טופו רגיל, מכיוון שהוא נשמר לא בקירור ולתקופה ארוכה, אבל לא בדקתי.

RSPA

New member
לא הבנתי. את מחפשת ממרחים חוץ מטופו (על גווניו) וטחינה?

כי אם כן, אז יש מלא. קטניות שונות, אבוקדו, קישואים וכו'.

Dr T noki

New member
גם וגם
תודה

מכירה וניסיתי אבוקדו, קישואים ובצל מטוגן, חומוס קטניות שונות (עשיתי עדשים אדומות, שעועית לבנה וכוסברה), חומוס דלעת.

RSPA

New member
טוב סגרת כמעט את כל הקצוות...מזכיר שיש גם ממרח אפונה.

סליחה אבל

ערמת בצל מטוגן היטב עם גוש טופו שהורתח במים, במעבד מזון יחד עם חצי כוס זרעי חמניה וחצי כוס אגןזי מלך, רבע כוס שמרי בירה, מלח, פלפל שחור גרוס. לטחון היטב . דומה מאד לכבד קצוץ וטעים עם ירקות וככה.

סלט ביצים טופו, גררי טופו על פומפיה דקה, הוסיפי מלפפון חמוץ קצוץ דק/ בצל ירוק כנ"ל/ סלרי כנ"ל...מיונז תוצרת בית לוקח שלוש דקות להכין בחיי. והכי חשוב מלח הימליה שחור כדי לתת את הגוון הביצתי. עובד כמו ענק ואינו מכזיב.

ממרח מאגוזים טחונים עם עשבי תיבול מיצלימון ושום או בלעדיו.

ו אולי

New member
ממרח טופו עם שמיר ובצל ירוק

אני מכינה את הממרח טופו בבלנדר עם מיץ לימון (בערך מחצי לימון, תלוי בגודל), שמן זית, מים ומלח, ומוסיפה בצל ירוק ושמיר קצוצים דק.
אני בד"כ מכינה כמות ומקפיאה חלק, לפעמים מקפיאה את ממרח הטופו הנקי בלי הבצל ירוק והשמיר.
&nbsp
כדי לקצר תהליכים לגבי טופו פסטו (ומניחה שזה רלוונטי לממרחים נוספים), אני קונה פסטו מוכן (בד"כ של מוטי שף, לפעמים של אוליבייה) ומקפיאה אותו בקוביות בכלי לקרח. אח"כ אפשר להוסיף קובייה או שתיים לממרח טופו.

למעלה