מרק

מרק

עגבניות עם תפוחי עץ- שוס

יש מלא מתכונים לזה
אני הכנתי וריאציה ביתית , הכנסתי בצל קצוץ גס, קוביות תפוחים וקוביות עגבניות עם מעט שמן לריכוך בסיר. טחנתי בבלנדר היטה וערבבתי עם חלב קוקוס. הוספתי מלח ,שום, פלפל חריף ועלי אזוב וקורנית טריים. הגשתי עם קרוטונים של לחם מלא שנאפו עם הרבה שום ושמן זית. היה לנו אורח ששונא סלרי אחרת הייתי מגישה עם טבעות דקיקות של סלרי בנדיבות. אפשר גם להגיש ע שקדים קלויים שום ונענע טריה מקוצצת או בכלל לקחת את זה עם קוביות תפוחים מטוגנות מלאות קינמון זסט לימון ופלפל חריף אין סוף אפשרויות

Dr T noki

New member
השילוב נשמע מענין מאד, והצילום מעורר תיאבון

לא חשבתי על שילוב כזה אף פעם. אני לא חובבת גדולה של מרקי עגבניות אלא בשילובים מאד מסוימים (למשל עגבניות, עדשים אדומות וחלב קוקוס).
באילו תפוחים השתמשת - ירוקים חמצמצים או אדומים מתוקים?

Dr T noki

New member
היום -פסטה ירוקה בנוסח pasta verde

במעבד מזון בזיליקום (אפשר איזה ירוקים שרוצים), שמן זית טוב, צנוברים ושקדים עם קליפה, מלח גס ופלפל שחור גרוס.
במחבת מחממים, מוסיפים קצת יין לבן, לימון ליים מיץ וקצת גרידת לימון, שום כתוש או קוביות שום קפוא , אפונה עדינה שבושלה קלות במים וברוקולי מאודה קלות בחתיכות קטנות אך נגיסות, מוסיפים קצת מי בישול של הפסטה לסמיכות הרצויה ומערבבים עם הפסטה.
אפילו האיש שכבר נמאס לו מירוקים - אהב, והנער הבררן הסכים לטעום

Dr T noki

New member
כמובטח - שלל גזרים צבעוניים בתנור

עם שמן זית ומלח גס עד שנהיו קצת קריספיים בקצוות

Dr T noki

New member
וסלט תפוחי אדמה ״שאריות״

עם תפוחי אדמה מרוככים במיקרו וחתוכים, שאריות אפונה מה פסטה הירוקה בצהריים, והגזרים שבתנור חתוכים לקוביות, מלפפון חמוץ, חרדל, מיונז טבעוני מיץ לימון ושמן זית , מלח גס ופלפל.
יצא יאמי ומחזר לי את כל השאריות

Dr T noki

New member
טוב, איכות התמונות לא משהו באייפד

תצטרכו להאמין לי שהטעם הרבה יותר טוב מאיכות הצילום

RSPA

New member
אל תתרגשי. תמיד טוב להשאיר משהו לדמיון.

יש שמטשטשים במכוון בדיוק לשם כך...
אבל הכי חשוב, שמה שהכנת נראה מצוין, בין אם במישרין (בחדות) ובין אם בעקיפין (בטשטוש).
מאמין לך שהסלט תפו"א טעים. לי היה קל מאוד לדמיין זאת על אף הטשטוש בתמונה.

Dr T noki

New member
תודה לכולם על התגובות
סלט תפוחי האדמה כבר חוסל

וגם הפסטה בדרך להתחסל. האספרגוס חוסל כבר אתמול.

למעלה