שאלה למומחים: האם מי סודה משפיעים לרעה על בריאותנו?

• פותח הנושא RSPA
  • פורסם בתאריך

RSPA

New member
שאלה למומחים: האם מי סודה משפיעים לרעה על בריאותנו?

כאחד ששותה מי סודה בכמויות, הובאה לידיעתי התייחסות מקצועית של דיאטנית בכירה בקופ"ח כללית, בה הציגה בעיות שונות שעלולות לצוץ עם שתיית מי סודה מוגברת.
לטענת הדיאטנית: "הפרזה בשתיית סודה עלולה להזיק...הסודה מכילה חומצה פחמתית, שבצריכה עודפת עלולה לגרום לנזקים שונים בגוף, הנובעים מכך שהגוף מנסה לפצות על עודף החומציות בדם. אחד המנגנונים שיפעלו במקרה כזה הוא יציאה של סידן, שהוא מינרל בסיסי, מהעצם. בנוסף, חומציות יתר בדם עלולה לפגוע במערכת החיסון ומגדילה סיכויים לחלות במחלות פרקים, מחלות לב, מחלות עיכול, קנדידה, עייפות וכאבי ראש, ועלולה לגרום גם לנשירת שיער, דיכאון ובעיות עור."

האם זה נכון? האם שתיית סודה באמת מסוכנת?
אשמח גם אם מישהו יסביר לי (בדרך פשוטה וקלה להבנה, אם אפשר) איך בדיוק הסודה משנה את החומציות בדם?
תודה מראש.

Gidi Shemer

New member
כדי לאזן את החומציות

1. לגופנו יש לא מעט מנגנונים (3 עיקריים) שעובדים מצויין גם בלי להוציא סידן מהעצמות
2. החומציות של סודה דומה לחומציות של מיץ תפוזים, לא יותר מזה
3. החומציות בקיבה גדולה בהרבה מזו של הסודה.
4. הבסיס ברוק סותר את החומצה

בקיצור, הבקשה שלך צריכה להוסיף את המילה ״אם״- ״אשמח גם אם מישהו יסביר לי (בדרך פשוטה וקלה להבנה, אם אפשר) האם הסודה משנה את החומציות בדם?״

Gidi Shemer

New member
ותוספת קטנה

יש אפילו מחקרים התערבותיים שבהם השוו צריכה של סודה מול מים ולא היו הבדלים.
מה שאולי כן יכול להשפיע על צפיפות עצם הם משקאות מוגזים בסגנון קולה שמכילים הרבה חומצה זרחתית. גם פה זה עדיין לא מגובה מספיק אבל לפחות השערה סבירה.

ייתכן והמקור לבלבול הוא שבארה״ב כשאומרים soda, מתכוונים לכלל המשקאות המוגזים כולל קולה, ספרייט וכו׳. הרושם שלי שהדיאטנית הבכירה קראה כתבה (לא מאמר מדעי) איפשהו שדובר בה על ״משקאות סודה״ ומשם הסיקה את מסקנותיה.

יש לך במקרה גם את השם של אותה דיאטנית?

RSPA

New member
תודה רבה. נרגעתי קצת.

שם הדיאטנית מופיע בצד הדברים שפורסמו בשמה.
[URL]http://tinyurl.com/z2y52m9[/URL]

אגב, בענין אחר - אתה נערך למת'יו?

Gidi Shemer

New member
עצוב

מחיפוש קצר גם למדתי מהדיאטנית שחשוב מאד לאכול לחם כדי לא להשמין ושפחמימות כמעט ולא הופכות לשומן. נו, שוין...

ותודה על ההתעניינות. אין הכנות מיוחדות. אני גר רחוק יחסית מהחוף אז בדרך כלל הוריקנים חזקים מתבטאים אצלנו בגשמים ורוחות חזקים מאד אבל לא משהו נורא. לפעמים יש הצפות, אבל בעיקר צריך לדעת להיזהר ולא לנסוע בכביש כשלא חייבים.

ומצטרף לפליאה של תמר לגבי מעריב לנוער. גם ״הארץ שלנו״ עדיין קיים?

RSPA

New member
אומרים שההוריקן הזה חזק מאחרים וככל שיעלה צפונה לאורך החוף

הוא עוד יתחזק וגם יחדור פנימה לכיוונך. לא יודע אם זה נכון אבל ... בקיצור - שמור על עצמך ועל חבורתך.

גם אני הופתעתי ש"מעריב לנוער" חי וקיים ברשת.
"הארץ שלנו" נעלם יחד עם "דבר לילדים" (למרות שהם אף התאחדו בשלב מסוים).
היחיד שעדין מראה סימני חיים הוא "אצבעוני" לקטנים יותר.

Gidi Shemer

New member
הפוך גוטה הפוך

התחזית היא שהוא יתרחק מהחוף מזרחה ככל שהוא יצפין, אבל אנחנו נדאג לשמור על עצמנו.
הייתי מתפלל אבל אני אתאיסט, אז פשוט ממשיכים הלאה.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
שאלה- קראתי פעם לפני הרבה שנים שתוספת CO2 עושה את המי סודה ל

למחטאים. האם הגזמה בשתיה תיפגה בפלורה של הפה או המעייים.
לניפוח המעיים בסודה יש יתרון של יצירת שובע.

Gidi Shemer

New member
שוב, כשמי הסודה יוצאים מהקיבה

הם כבר לא מי סודה. המעי מקבל נוזלים חומציים (בגלל החומציות של הקיבה) והנוזלים הופכים לבסיסיים בגלל נוזלים שמופרשים מהלבלב, הכבד ותאי המעי הדק.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
תודה

מכאן אני מבין שאולי- יש לבדוק -יש חשש רק לפלורת הפה והשיניים. אבל באמת לא ראיתי שום מחקר בנושא.
דרך אגב מתןך ניסיון משקה תוסס כמו ספריט זרו משביע מאוד

למעלה