נו אז מה אצלכם על שולחנות החג?

נו אז מה אצלכם על שולחנות החג?

לנו יש אורחים קרניסטים מושבעים...גם
21 איש לשולחננו ואני טרם התחלתי...טוב בהשריה פול,קינואה שחורה, חומוס בסיר לחץ.
אין לי מושג מה אני מכינה וחלק מהאורחים מגיעים כבר היום מה שלא מקל על השליפה מהמותן.
מקסימום הם יאכלו חומוס פיתות פלאפל וצ'יפס קנויים...

Dr T noki

New member
המממ.... גם אני מתלבטת, אשמח לרעיונות

אנחנו מתארחים אצל אחותי וההורים, הארוחה צמחונית רק בחלקה... הם אחראים על הסלטים ואני הופקדתי על השאר.
בשנה שעברה הם עשו ארוחת חג רגילה ואני הכנתי במקביל ארוחת חג טבעונית, שנזללה בשמחה גם על ידי שאר האורחים שאינם צמחונים או טבעונים.
אין לי רעיונות והאמת שגם אין לי כוח לעשות ארוחה שלמה לבדי...

חשבתי על קיש ירוקים עם בצק מבוסס שמן זית, קציצות עדשים/קטניות כלשהן. סלט הבורגול שלי שטעים גם חם.

רעיונות?

אני חושבת על דפי אורז במלית קטניות

נוסח איטלקי עם עלי תיבול מתאימים
אני חושבת על טופו אפוי במרינדה
אני חושבת על קציצות כמו שעשיתי אתמול
אני חושבת על סלט קינואה
ועל בלינצ'ס במליתתרד ופטה שקדים

סלט קינואה שחורה עם עדשים צהובים

השריתי את שני הנ"ל במים לכמה שעות
בישלתי במים עם זרעי כמון שלמים את הקינואה. אחרי שהתרככה הוספתי מלח ועדשים. בישלתי עוד מעט לריכוך לא מעיכה של העדשים. את כל זה ערבבתי עם כך וכך גבעולי סלרי ירוק מהיר ורך מאמצע הגבעולים וגם עלים קצוצים דקדקדק. הוספתי מייפל, סויה, ג'ינג'ר טרי על זסטר, מעט שמן שומשום כהה,מלח לתיקון הטעם ופלפלת חריפה מהגינה מקוצצת דקדקדקדק.
אחר כך הוספתי שברי שקדים וחמוציות. במקור הייתי מוסיפה גם בצל קצוץ וגם פטרוזיליה אבל אחת האורחות שלי שתאהב את זה ככה לא נוגעת בשני ההם כשהם חיים. אז ויתרתי .אכלו מזה וטענו כאן שזה שוס ואסור לוותר על הג'ינג'ר.

Dr T noki

New member
נשמע טעים מאד

מתאים מאד בצל ופטרוזיליה וגם בצל ירוק לדעתי - אבל אם לא כולם אוהבים אפשר להוציא חלק לקערית ולהוסיף רק לחלק מהסלט כך שמתאים לכולם.

Dr T noki

New member
מעניין אותי הבלינצ׳ס במלית תרד ופטה שקדים

איך את עושה?

דפי אורז אף פעם לא יוצא לי טוב...
תמיד יוצא קצת דביקי.

בסיר בלי שומדבר מאדה את עלי התרד השטופים

מכינה את תערובת הפטה מראש ואופה אותה. אחרי שהאידוי מסתיים כשהם בעלי גוון ירוק חי אבל הנפח יורד פלאים אני מניחה במסננת ומצננת תוך כדי שהנוזלים העודפים יוצאים.
אחר כך מעבירה בקערה מפוררת מהגבינה , אם יש צורך מוסיפה קמח כלשהו שיספוג את עודף הנוזלים וכמובן פלפל שחור ואם צריך מעט מלח.
מגלגלת בלינצ'ס שהוכנו מראש מניחה בתבנית. מכינה רוטב מפטריות קצוצות שום ושמנת סויה. מוזגת אותו מעליהם, מפזרת שמרי בירה מעל. לפני ההגשה מכניסה לתנור.
עושה דבר דומה עם ממרח "כבד" קצוץ

טוב אז כרגיל עשיתי אחרת ממה שחשבתי

וזה הולך ככה
מרק- ירקות גזר קישואים בצל דלעת סלרי חתוכים קטן קטן מבושלים במים עם מלח קארי פלפל שחור, אחר כך הוצאתי 3 כוסות מהנוזל והחלפתי בחלב קוקוס, הוספתי שני ת"א מגוררים דק ומעט קמח תפוחי אדמה מומס במים. תיקנתי תיבול והוספתי עלי קורנית מהגינה. שוס שוס שוס.

סלט קינואה.

סלט ירקות רב צבע

סלט קוביות גזר קולרבי פלפל כתום מלפפון זרעי חמניה גבעולי סלרי אפונה זעירה שטופה במי ברז הכל בקוביות קטנות שמן זית מלח מיצלימון טיפונת מייפל פלפל שחור

סלט קוביות דלעות שונות מוקפצות במחבת במעטה תבלינים ,קוביות תפוחי עץ חמצמצים מוגשות ברוטב חמאת בוטנים ופלפל חריף מהגינה

סלט כרוב עם קוביות אגסים שברי שקדים קלויים וגזר עם עלי אזוב טריים

קציצות מפרסה ובצל ירוק שרוככו בסיר לחץ ונטחנו ואחר כך עורבבו עם שבבי סויה וקמח חומוס, תבלינים כמו כמון ופלפל חריף.מטוגנות.

מטבוחה חריפה.

חומוס.

טחינה.

לחמניות מתוקות מועשרות במייפל ורסק תפוחים עם מעט שומן קוקוס בנוסף לשמן זית.

פשטידת בצק פריך מעליו תרד בר מעורבב בפטב שקדים ומעל שמנת סויה עם עגבניות מיובשות מעובה בעמילן ת"א

אורז בסמטי לבן

חצילים בקוביות אפויים עם עגבניות בצל הרבה שום סלרי קצוץ מעט סילן מלח פלפל

ממרח סטייל כבד קצוץ מטופו אגוזי מלך זרעי חמניה ושמרי בירה

פטריות אפויות עם בצל ורוטב שקדיה ושום לרוב

שעועית ירוקה וצהובה-סנפרוסט, עם מלח שום וזרעי כמון

קוביות טופו קדיתא ששרו בתערובת סילן סויה פפריקה מעושנת מעט פלפל חריף טרי ואחר כך נאפו במשרה- נחל הצלחה גורפת אצל הקורנבורים

לקינוח היו שתי עוגות שמרים אחת במלית קוקוס וזיגוג לימוני והשניה במלית קרם שוקולד
ועוגות דבש נ"ג שנחלו הצלחה מטורפת אצל כולם ללא יוצא מן הכלל

חייבת לציין שכמעט עד הרגע האחרון הרגשתי שאין לי מוזה וששום דבר לא טעים לי (לפי הריח, אני לרוב לא טועמת) ואז עברתי על כל הדברים והוספתי בקטנה תיקונים
בסוף הארוחה זכתה לשבח- הכי טעימה שהיתה כאן
מפי אוכלי הכל שהיו רוב מטורף, נו אז עשינו משהו טוב לשנה החדשה

חמאת בוטנים

בבלנדר עם פלפל חריף טרי, מעט מיצלימון טרי, מעט מים לסמיכות הרצויה, מלח ומתיקות בעידון לפי טעם אישי. עם או בלי שום תלוי למה משתמשים. אני לא הוספתי.

Dr T noki

New member
קינוח? מנה ראשונה מעניינת?

משהו דווקא בלי ירוקים כי הם בשתי מנות אחרות. משהו שקשור לסימני החג - מתוק (תמרים? לא יודעת..), צורה עגולה (בשנה שעברה הכנתי חלה עגולה). בטח אכין ממרח עדשים בצל מטוגן ואגוזי מלך כקונטרה לממרח הכבד המסורתי.
לקינוח - עוגת דבש בלי דבש? עוגת תפוחים? משהו לא עוגתי?
מחפשת גם קלות הכנה באופן יחסי- בשנה שעברה עמדתי שעות במטבח...

תמרים ממולאים

ברסק אגוזים ושקדים מלוחים
עוגת שמרים עם מלית תפוחים וקרם וניל מבושל
טראפלס מהממים
כדורי תמרים טחינה ואגוזים עם זסט לימון מגולגלים בשבבי קוקוס
סלט פרות רב צבע

מנה ראשונה בלי ירוקים פטריות אפויות בסילן חרדל וסויה, אני הייתי מוסיפה פלפל חריף ופפריקה מעושנת אבל לא חובה

אני מכינה כמו כבד קצוץ מטופו בצל מטוגן אגוזי מלך שמרי בירה וגרעיני חמניה

את זה ניתן להגיש על טוסטים קטנים של חלה מתוקה או למלא בבלינצ'ס

אצלנו תהיה ארוחת סימנים

עם הרבה סלטים מהסימנים, ומאפה פילו עם עלי מנגולד ("סלקא")
פלוס תפוחי אדמה מתובלים הודיים - סימן שהוסיפה אחותי
"סימן למה? סימן שזה מאד טעים!"
אחותי הכינה עוגת סילאן ומייפל, יהיו תמרים בנוסף

סלט רימונים פרסי מ ה מ ם !

מנמם ביופיו ומהמם בטעמו המרענן!
רימונים, מלפפונים קצוצים לגודל של גרגרי הרימון, בצל ירוק ונענע (פלוס שמן זית ומיץ לימון)
מתכון עם תמונות בבלוג, אני לא מצליחה לצרף תמונה כאן
השתמשתי ברימונים מהארגז של חביביאן. תענוג!

למעלה