לאבנה שקדים

luliy

New member
לאבנה שקדים

הכנתי "לאבנה" שקדים אבל לא יצא כמו הגבינה של "einuts". שמתי את כל המרכיבים בגבינה שלה: שקדים שמן זית שום מלח לימון. הבעיה היתה במרקם. נשארו חתיכות וגם טיפה מיימי כי הוספתי קצת יותר מידי מים כדי לעזור למעבד מזון לטחון טוב יותר את השקדים. מעניין שאת בקשיו המעבד טחן למשחה חלקה ואילו את השקדים למרות שטחנתי די הרבה עדיין החתיכות נותרו. תמונות בהמשך.

luliy

New member
תמונה

נראה לי ששקדים פשוט קשים יותר מקשיו

ולכן אולי צריך מכשיר יותר "תעשייתי" לעיבוד שלהם. עדיין נראה טעיםםם

השריה ארוכה יותר

ואם יש בלנדר בהשיג יד- עדיף.
מה שעוד יכול לעזור זו מעט שקדיה , טחינת שקדים קנויה מוכנה.

וגם

במקום להוסיף מים, להוסיף מעט שמן, ודבר אחרון
להחזיק קסנטן גאם בבית וכשיש ממרח מימימ מדי להוסיף רבע כפית מזה, זה מייצב

luliy

New member
אני מעדיפה

שהממרח יהיה כמה שיותר טבעי בלי כל מיני תוספות לא בריאות.

את מתכוונת לקסנטן?

"חומר מסמיך (thickening agent) הוא חומר המשמש בתעשיית המזון, התרופות והקוסמטיקה לשנות את הצמיגות של מוצר מבלי לשנות את תכונותיו האחרות. במוצר מזון משמשים חומרים אלה לרוב להסמכת המוצר על מנת להגביר את יציבותו, לשמר את מרקמו ולהקל על הובלתו של המוצר, וזאת מבלי לשנות את טעמו....חומרים מסמכים בתעשיית המזון מבוססים לרוב על פוליסכרידים: עמילנים גומי צמחי ופקטין או על חלבונים. בין העמילנים שנעשה בהם שימוש הם עמילן תירס, קטקורי, עמילן תפוחי אדמה, סאגו וטפיוקה. בין סוגי הגומי שנעשה בהם שימוש הם גומי חרוב, גומי דגנים, גומי גואר, גומי קדד, גומי ערבי, גומי קסנטן, גומי קארייה, גומי טארה, גומי גלאן וגומי ג'טי. חלבונים שנעשה בהם שימוש להסמכה הם קולגן, חלבון של ביצה וג'לטין."
עוד עליו
"הוא מיוצר ע"י התססת סוכר באמצעות בקטריה בשם Xanthomonas campestri, אותה בקטריה המייצרת את הכתמים השחורים על ברוקולי וכרובית . המצע עליו מיוצר הקסנטאן גאם לרוב הוא מצע אלרגני כמו תירס, סויה או חיטה" ובכל זאת הוא נמצא בשימוש נרחב באפיה ובישול נטולת גלוטן.

את יכולה לקרוא עוד כאן https://draxe.com/what-is-xanthan-gum/

ואם את ממש נגדו קני לך גואר גאם שעשוי משעועית הגואר ויוצר אפקט דומה. שניהם אבקות שנשמרות בקרור אחרי הפתיחה ומחזיקות יפה.

luliy

New member
זה מה שאעשה

בפעם הבאה. אגב הסתכלתי על הלהב של המעבד מזון ושל הבלנדר ושמתי לב שזה אותו להב.

באמת?

באלה שאני מכירה למעבד מזון יש שני להבים ישרים בשני גבהים ולבלנדר
ארבעה מכופפים כאלה

בכל מקרה בלנדר במהותו אמור לייצר דיסות אחידות ומעבד מזון פחות.

לגבי השומן זו החלטה שלך בוודאי, שקדיה לא משפיעה על הטעם באופן קיצוני בוודאי לא כשהיא עם שקדים והמרקם טוב. בכל מקרה לא מדובר על יותר מכף.

luliy

New member
אני אצלם בהמשך את הלהב של הבלנדר

ואת הלהב של מעבד המזון.( בשניהם יש 2 להבים)
אז אולי שניהם בכלל מעבד מזון...

luliy

New member
יש לי שקדימון

הבעיה שאם אוסיף שקדימון הממרח יהפוך לעתיר קלוריות. וגם ככה שקדים הם שומניים. נראה לי שזה ישנה את הטעם לחלוטין.

למעלה