ארומה

שמרית211

New member
ארומה

הי לכולם,
שמתי לב שיש הבדל בין סוגי חלב סויה בבתי קפה. מישהו יודע באיזה משתמשים בסניפי ארומה?
בנוסף, אשמח להמלצה למקציף חלב (אשמח מניסיון אישי)
תודה

לגבי ארומה - שווה להתקשר ולשאול אותם

לדעתי שאלו על זה כאן לא מזמן והתשובה היתה שזה חלב סויה בלי תוספת סוכר, אבל לא בטוחה.
לגבי מקציף - לא מכירה. מקווה שיש מי שכן

לדעתי בארומה וברוב בתי הקפה

זה אלפרו עם תוספת סוכר, הכחול
אולי יש אפשרות לבקש בלי, זה אינני יודעת. ברירת המחדל- כחול

שמרית211

New member
ד"א-שאלה על חלב סויה ברשותכם

יש אנשים שאומרים לי שחלב סויה לא בהכרח עדיף על חלב פרה בגלל שהוא מכיל אסטרוגנים או הורמונים. אני שותה בערך שליש (קצת פחות) כוס ליום עם הקפה. אני חולת קרוהן, ואני אשמח לשמוע אם יש עוד חולים ששותים חלב סויה ואם זה משפיע עליהם בדרך כלשהיא. עם חלב פרה יש לי בעיה כי הוא לא סטרילי ב-100% ומערכת החיסון שלי מדוכאת (+עם יד שבורה)

שמתי לב שאם אני שותה כמויות גדולות של חלב סויה (נניח עם קורנפלקס) זה יותר גורם לגזים, וספציפית לגבי חלב סויה של תנובה היו פעמיים שהקדים לי מחזור. אבל אלפרו יחסית בסדר ואני כבר לא שותה כמויות גדולות. (מעט בקפה)

היתה כאן גולשת

שטענה כי חלב סויה מאד מאד בעייתי לחולי קרון
אני יודעת שיש חולים שצורכים חלב סויה במתינות לפי מצבם באותה עת

כשאת מרתיחה חלב למשך זמן מסויים זה מעקר אותו

אני לא חושבת שפעמיים צריכה של חלב סויה לא משנה מאיזו תוצרת אמורה להשפיע על המחזור החודשי, אני הייתי בודקת כיוונים הורמונליים יותר רציניים כמו הורמונים של בלוטת התריס בתור התחלה ופרופיל הורמונלי כללי ואולי גלולות מעורבות בענין?
כמות ההורמונים בסויה אינה משמעותית ברמה של צריכה חד או דו פעמית

אבל בגדול כאן בפורום לא תקבלי המלצות לגבי צריכת חלב פרה מפאת האספקט המוסרי של זה
אם סויה בעייתי נסי שקדים/אורז/ קוקוס/ שבולת שועל...

ו אולי

New member
אסטרוגנים וסויה

לפי האגודה האמריקאית לחקר הסרטן (AICR) סויה לא מעלה את רמות האסטרוגן בבני אדם ולא מגבירה את הסיכון לסרטן שד ולסרטנים אחרים. אין בעיה ואפילו רצוי לצרוך סויה. המיתוס על סויה ואסטרוגן מבוסס על מחקר בבע"ח, שאצלם המנגנונים שונים מאשר בבני אדם.
&nbsp
http://www.aicr.org/enews/2014/10-o...stions-on-Soy-and-Breast-Cancer-answered.html
&nbsp

RSPA

New member
תודה. הפרסום מאוק' 2014. האם לא היו עידכונים/שינויים מאז?

הכוונה לשינויים בתכנים המדוברים, תוצאות מחקרים חדשים וכו'.
בכל מקרה, למיטב ידיעתי, למי שחלתה או שהיא "שורדת" כלשונם, מסרטן שד - מומלץ (במערכת הרפואית בארץ) לא לאכול סויה בכלל.

ו אולי

New member
מניחה שה AICR היו מעדכנים באתר שלהם

הם מפרסמים כל הזמן עדכונים במגוון נושאים הקשורים לסרטן, אני מעריכה שאם היו מחקרים רלוונטיים חשובים הם היו מעדכנים.
שמעתי מכמה נשים שעברו סרטן שד בארץ, שהמליצו להן להמנע מסויה. אני לא מכירה את הנושא מספיק לעומק כדי להעריך את ההמלצה הזאת, אבל המון פעמים ניתקלתי בבורות, הטעייה והתעלמות בכל מה שקשור לתזונה במערכת הרפואית.
מדהים ומתסכל אותי כל פעם מחדש, שלמרות שתזונה היא לא "הומאופתיה", אלא יש בנושא מידע רב ומבוסס, כמעט כל הרופאים לא מבינים בזה כלום.

Dr T noki

New member
אני לא מכירה שום הנחיה לחולות סרטן שד בעבר או בהווה

להמנע מצריכת סויה.
ואכן כדאי לשפר ידע בסיסי בתזונה לרופאים.

RSPA

New member
מצרף הרצאה מעניינת של אורית אופיר

[URL]https://www.youtube.com/watch?v=glCFQV6xjBA&list=PLOoCaznj_oaMBhy1yyk-p7ir6b_lz-gi8[/URL]
גם כאן מדובר בהרצאה מ2014 שמסכמת מחקרים עד אז - ועדין לי תהיה אם לא נוספו מחקרים חדשים מאותו זמן שיחזקו/יחלישו ממצאים לכאן או לכאן.

הקטע שעניין אותי מצוי בדקות 11- 13.

בכל מקרה, משום השונות בתוצאות המחקרים - בלפחות חלק ממכוני השד מנחות הדיאטניות את החולות בסרטן השד שלא לצרוך סויה.

העובדה שחלק מהמכונים

וחלק מהדיאטניות מלמדת שאין ממצאים מחייבים
ודיאטניות אומרות כל מני דברים
גם על טבעונות...

ו אולי

New member
תזונאיות בבתי חולים ורופאים

כשעברתי כימותרפיה והייתי בתת משקל התזונאיות בבית החולים המליצו לי על מזונות עתירי שומן, סוכר, קמחים לבנים וכימיקלים מיותרים. והן התייחסו באופן עקום ובזלזול להעדפה שלי לאורגני ולבישול ביתי.
אני מבינה שאולי הן הרגישו בטוח יותר עם מזונות תעשייתיים עם חומרים משמרים, כשמערכת החיסון מדוכאת מהטיפולים, אבל אין לי ספק שיכולות להיות המלצות יותר טובות מאשר חומוס תעשייתי וקולה...
&nbsp
תזונה עזרה לי מאד למגוון בעיות רפואיות, שלחלקן הרפואה יודעת להציע לכל היותר טיפולים סימפטומטיים. אבל כבר למדתי שלא להגיד כלום אצל רופאים, כי רובם פשוט לא מאמינים ומזלזלים. במשך השנים נתקלתי רק בשני רופאים, שכשהבינו עד כמה תזונה עזרה לי אז הם התייחסו לזה ברצינות והתעניינו לשמוע מה בדיוק עשיתי ואיך זה השפיע.
&nbsp

תזונאית בבית חולים

לדעתי כדאי לקחת את דבריהן עם קמצוץ של מלח.
וא-פרופו מלח (סיפור לא טבעוני), לפני כמה שנים הייתי עם בן משפחה חולה במחלקת אונקולוגיה ילדים כשהגיעה התזונאית והמליצה, כחלק מההימנעות במלח במזון, לקנות רק בשר לא כשר. לא התייחסה לזה שהילד חבש כיפה והאמא שביס...

ו אולי

New member
אז מתברר שאפשר להיות לא רק חסר ידע אלא גם אטום ?

גם התגובה שאני קיבלתי מהתזונאיות, כשאמרתי להן שהתזונה שלי מבוססת בעיקר על ירקות ופירות אורגנים, היתה חסרת טאקט ומגעילה מדי בשביל לצטט אותה.
&nbsp
ומקווה שהילדון החלים מאז

RSPA

New member
"חלק מהמכונים" - ניסוח שמטרתו לדייק היות ולא שמעתי מכולם.

אולם, להתרשמותי הדיאטניות במכוני השד יודעות על מה הן מדברות, והן מדברות גם על כך שזו הגישה הכללית לסוגיה במערכת הבריאות אצלנו.
בצד הפרקטי, נשאלת תמיד השאלה: במידה והדיאטנית אומרת לך שלא לצרוך סויה בסיטואציה הנדונה, מה תעשי? תאמרי שזה קשקוש ותאכלי סויה? אני הייתי נזהר מלקבוע חד-משמעית ובמיוחד לכיוון של דחית ההמלצה.

הייתי מפעילה את יכולת הקריאה והחיפוש שלי

ואת קשרי עם אנשי רפואה ומדע שיודעים לקרוא מחקרים
בהחלט לא הייתי סומכת אלא אם אני מכירה אישית את הדוברת ואם היא מעבדת אותי די כדי להסביר ולבסס דבריה על מובאות.
נכון, אני לקוחה קשה
אבל מנסיוני ומנסיון יקרים ללבי למדתי בדרך הקשה הרבה

לא אתפתה

לחשוף עצות תזונתיות משוללות כל קשר לעובדות שהן אני ובני משפחתי,שהרכיבו סיטואציות ספציפיות והניבו תוצאות מאד לא רצויות
ויושבות על הגישה הכללית במערכת הבריאות שלנו.
לאחרונה גם חוקרים הצליחו להוכיח שמה שמקובל בהרבה מדי מהמקרים לא מתאים לאדם ספציפי בנוגע לתזונה.
אני לא אמרתי קישקוש אבל אני בהחלט חושבת שחשוב מאד שאנשים ילמדו מה טוב להם ומה נכון להם וגם לקרוא וללמוד על המלצות שהם מקבלים ואז לבחור.
גם לסמוך בעיניים עצומות על צוות מטפל זו בחירה.

למעלה