ladybug6

New member
וואו כל הכבוד!!

הכל נשמע מהמם וגם נראה כך ואני בטוחה שגם נטעם כך.
סלטי קיץ פירותיים זה כיף ענקי ואני זוכרת שאת טובה בזה.. נראה לי שזה הולך להיות הטרנד בבלוג שלי לקיץ הקרוב! איזה כיף שהקיץ כאן :)

לא

קניתי של תנובה את הלבן ללא הפרות
לפני שאני מתאמצת ומכינה בבית רציתי לראות איך זה עובד עם המתכונת בה נהגתי להכין עם יוגורט חלבי בעבר

יצא משובח!

merav999

New member
איזה יופי, את יכולה לכתוב את המתכון בבקשה?

יש לי את היוגורט הזה בבית אני אנסה

בוודאי

אז ככה לקערה גדולה
6-7 גביעי יוגורט סויה לבן
מיץ משני לימונים סחוטרי
צרור גדול של ירוקים- נענע עלים בלבד, שמיר ללא החלקים העבים של הגבעול, אפשר גם קורנית לימונית או אחרת, אזוב, אורגנו...העיקר שיהיו טריים- קצוצים גס במעבד מזון .
חצי שמנת אלפרו.
כוס שקדים מקולפים טחונים גס מאד. אפשר לקנות שקדים מולבנים פרוסים אם רוצים.
שליש כוס צימוקים קטנים במיוחד, אפשר להחליף בחמוציות או בתמרים חתוכים לרצועות דקיקות, משהו כמו 5-6 תמרים.
2-3 כפות שמן זית.
6-10 מלפפונים מקולפים מרוסקים על פומפיה גסה. תלוי בגודל המלפפונים.
4-5 טיפות מי זוהר- לא חובה אבל שווה.
מלח וסוכר לפי הטעם. מוסיפים מערבבים, משהים וטועמים. בערך שתי כפות סוכר על כל הקערה.

לצנן היטב, נהוג להגיש עם קוביות קרח בקיץ.
אחרי כמה שעות זה משתבח ולמחרת עוד יותר

Ofericko

New member
המלצות מחירים ליום העצמאות -

Ynet ערכו סקירה רחבה של הרבה מאד מוצרים ליום העצמאות. כמובן שהרוב בשרי. הנה החלק הרלבנטי:

מנגל לטבעונים - יש מבצעים

טופו כדאי לקנות ב-11 שקל ומטה ל-350-300 גרם, 500 גרם סייטן מומלץ לקנות בפחות מ-15 שקלים, בורגר טבעוני (לדוגמא 400 גרם 4 המבורגרים) כדאי לקנות ב-19 ומטה. אלה לא מחירים נוחים מאוד, אבל אלה המחירים בשוק ואפשר להתנחם בכך שגם במוצרים אלה יש מבצעים ליום העצמאות.

ירקות: לא לשלם יותר מ-4 שקלים לק"ג
מחפשים ירקות לשישליק טבעוני? ק"ג בצל קנו בפחות מ-3 שקלים, ק"ג עגבניות קנו בפחות מ-4 שקלים, ק"ג בטטות קנו ב-8 שקלים ומטה (יקר, אבל אלה המחירים בשוק) וק"ג קישואים קנו ב-5 שקלים ומטה. הפערים בתמחור בין הרשתות לא קטנים: בויקטורי באינטרנט מוכרים קישואים ב-2.9 שקלים לק"ג ובמגה ב-7.90 שקלים לק"ג.

פצית219

New member
אני אחזור שוב על ההמלצה לקנות טופו רק דרך

קואופרטיבים שקונים ישירות מהיצרן, למי שגר במרכז הארץ. חבל על הכסף. אני משתתפת בקואופרטיב התל אביבי והפתח תקוואי והם מצויינים. המחיר הוא 15-17 שקל לקילו טופו, ואפשר לקנות מוצרים טבעוניים נוספים (חיקויי גבינות, טמפה, קמחים אורגניים מלאים וכו'). לקואופרטיב התל אביבי יש אתר אינטרנט שאפשר למצוא בגוגל, ולפתח תקואי יש קבוצה בפייסבוק שנקראת קואופ טופו בפי.טי. סיטי. אני לא מכירה קואופרטיבים נוספים, אבל גם לא ניסיתי מעולם לחפש.

את הבורגרים להערב קניתי בחצי חינם, יש שם מבצע של שתי חבילות בורגרים ב-30 שקל.

יוספה 51

New member
מישהו מכיר קואופרטיב כזה באיזור ראשון?

אני משלמת על גוש טופו של 330 גרם כ- 12-14 שקלים בערך, וקונה כאלו כמה בשבוע...

למעלה