לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1047210,472 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י
x
הודעה מהנהלת הפורום
* יש לקרוא את תקנון הפורום (במאמרים) לפני כתיבת הודעות.
* במידת האפשר, נא לשרשר מודעות על אירועים (מפגשי צמחונים, פעילויות וכד') זו לזו.
* גם דגים הם בעלי חיים. לכן, נא לא לבקש מתכונים לדגים.
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק באורח החיים הצמחוני והטבעוני; החל מהתזונה, הבריאות ואיכות הסביבה. זה המקום לבקש ולשתף מתכונים, לדבר על דיאטות ותפריטים, להביא ולדון במחקרים בתחום, לקבל המלצות וטיפים בנושא צמחונות וטבעונות, לשאול את כל השאלות המטופשות שבעולם, ולשתף במה שמתחשק. 

כולם מוזמנים להשתתף ולקרוא בפורום - בין אם הם צמחונים, טבעונים או רק מתעניינים, ובלבד שיכבדו את הפורום ויושביו ולא יעודדו שימוש במוצרי בשר, עוף ודגים. 

השאיפה היא ליצור מקום מזמין ונעים לדיון בצמחונות וטבעונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע ואלימות מילולית. כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו.

המשך >>

לצפיה ב-'תהייה קטנה לגבי הדבש'
תהייה קטנה לגבי הדבש
<< ההודעה הנוכחית
19/07/2013 | 16:25
26
369
ידוע לי שבתעשיית הדבש יש פגיעה פיזית ואף הרג של רימות וזחלי הדבורים ולכן טבעונים נמנעים מדבש.

בזמנו הכרתי אדם שגידל בעצמו כוורת של דבורים ולקח מהן את הדבש מבלי לפגוע בהן או להרוג.
השאלה שלי היא האם עצם לקיחת הדבש מהדבורים פוגעת בהן באיזושהי צורה? חוץ מהסברה שהדבש הוא של הדבורים ושאין לנו זכות לקחת להן אותו, השאלה היא אם בסופו של דבר הן נפגעות מזה פיזית באיזשהו אופן? או שהבעיה היא רק בהרג הדבורים?

אני שואלת את זה כאן למרות שזאת שאלה מוסרית ולא תזונתית/בריאותית כי אני יודעת שבפורום השכן לא ממליצים על מוצרים מהחי בכל מקרה (דבר לגיטימי ומקובל בעיניי אבל בכל זאת).

אשמח להארות ותובנות בנושא

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אשתף אותך באופן שבו אני מבינה זאת. '
אשתף אותך באופן שבו אני מבינה זאת.
19/07/2013 | 22:59
17
177
יש שתי התייחסויות שונות, בגדול. האחת שטוענת שאין לפגוע בבעלי חיים, ולכן אין להשתמש בגופם, חלבם, צופם או כל דבר אחר שאנו בני האדם הנאורים עושים, שפוגע בדרך זו או אחרת (הרג, התאכזרות, התעללות רגשית וכו') ויש התייחסות שטוענת שבעלי חיים לא נוצרו כדי לעמוד לשירותנו ולכן אין מקום בכלל להשתמש ב'תוצרת' שלקוחה מהחיות, גם אם זה נעשה בדרך לא פוגעת ולא מכאיבה. עצם השימוש עצמו לא לגיטימי . ואז, השאלה היא במה את מחזיקה.  
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה, אבל זאת לא הייתה השאלה שלי'
תודה, אבל זאת לא הייתה השאלה שלי
20/07/2013 | 05:29
16
125
אני מבינה את הרעיון שאין להשתמש בגופם וכו'...
השאלה שלי הייתה האם מעבר לזה עצם הלקיחה של הדבש פוגעת בהן פיזית באיזושהי צורה. (למשל, יש טענה שאם לוקחים לתרנגולת את הביצה אז זה גורם לה להטיל יותר. האם באותו אופן כשלוקחים לדבורים את הדבש זה גורם להן לייצר יותר ואז פוגע בהן פיזית בגוף?)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תלוי מה את מגדירה כפגיעה.'
תלוי מה את מגדירה כפגיעה.
20/07/2013 | 07:47
13
119
הרי הדבש נועד להן למזון. במקומו נותנים להן תחליף עלוב בדמות סירופ סוכר.
נניח שלוקחים ממך את האוכל שאת אוכלת, וכדי לשרוד מספקים לך זונדה בלבד. תכלס, את ממשיכה לחיות. אבל האם את נפגעת מעבר לכך?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מי אמר לך את זה?'
מי אמר לך את זה?
20/07/2013 | 10:51
12
114
נטע התיחסה לדבוראי ספציפי שמתיחס לכוורת ושוכניה בכבוד
הוא בוודאי לא מאכיל אותן סירופ סוכר כי אז הדבש יצא חסר איכות , חלק מהענין הוא היות הדבש ממקור של פולן פרחים ולא מי סוכר. אחת הטענות לדבש שמגיע מסין למשל הוא איכותו הירודה עקב האכלה מאסיבית במי סוכר.
דבוראי ראוי יפיק דבש רק בעונות מסויימות כי באחרות אין פרחים ואין לדבורים ממה להכין , או אז הרמאים מאכילים במי סוכר.
דבוראי הגון לוקח חלק מהדבש וחלק משאיר לדבורים בכוורת.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אף אחד לא אמר.'
אף אחד לא אמר.
20/07/2013 | 11:00
11
97
קראתי (נכון, ויקיפדיה, אבל במקרה זה, מדוע עלי לפקפק?):

האכלה - מקובל להאכיל את הדבורים בתמיסת סוכר בסוף החורף בערך פעם בשבוע. מטרת ההאכלה היא לתת לדבורים אפשרות להתפתח לפני הפריחה כך שבבוא עונת האגירה המשפחה תהיה חזקה דיה לאגור כמות גדולה של דבש. בדרך כלל מאכילים גם לאחר הרדייה: הפרחים כבר נבלו, והמשפחה גדולה ודורשת מזון רב. [מקור 1]

לאחר גמר הרדייה מחזירים את החלות הפגומות אשר עדין מכילות מעט דבש - עד 10% - לבוורת, בקומה נפרדת, למניעת הפרעה נוספת לקומה הבסיסית של הכוורת. [מקור 2]
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא אצל כל מגדלי הדבורים כך'
לא אצל כל מגדלי הדבורים כך
20/07/2013 | 11:16
9
92
לכן ההמלצה היא לקנות רק ממגדלים קטנים.
מי סוכר מובחנים בטעם ובמרקם הדבש.
לנו יש חברא שמגדל דבורים ברמת הגולן כתחביב, ממנו אנחנו יודעים על התהליך על הרצוי והמצוי ומי עושה מה.
כמו גם הדברה למינה שימוש בחומרים בעייתיים בלי לחכות את הזמן שצריך עד שאפשר לשוב ולרדות דבש מאותה כוורת ועוד.

אצלו היתה שנה שלא היה דבש כלל משום שהדבורים מסיבותיהן לא יצרו מספיק והוא לא לקח מהן, כך למרות הציפיה לדבש המשובח- לא נרדתה אף טיפה. יש עוד כמותו. צריך לדעת לשאות את השאלות הנכונות.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'יהיה נחמד אם תשתפי אותנו במידע'
יהיה נחמד אם תשתפי אותנו במידע
21/07/2013 | 01:29
8
79
שיש לך על התהליך, על הרצוי והמצוי ומי עושה מה
אני חושבת שדבש הוא אחד מהאזורים האפורים שרוב האנשים לא יודעים עליו הרבה, וחלק נמנעים מחמת הספק. ברור שיש גם את אופן הגידול התועלתני, התעשייתי, שגם פוגע בדבורים, ועל כך טבעונים נמנעים מלקנות דבש בסופר, אבל לגבי יצרנים קטנים שאפשר להכיר ולבוא לראות - או במקרים כמו שנטע העלתה - לרובנו אין שום מושג.
נשמח להבהרות בנושא.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אנסה לדבר עם ליאור שיתארח ויענה ישירות'
אנסה לדבר עם ליאור שיתארח ויענה ישירות
21/07/2013 | 01:55
7
65
למי שירצה לשאול.
הוא לא כל כך איש של מחשב ופורומים אבל אולי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-' גם אם תשתפי אותנו בעצמך'
גם אם תשתפי אותנו בעצמך
21/07/2013 | 12:44
6
58
בידע שיש ברשותך, זה יהיה נחמד
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-' בהחלט, גם אני אשמח מאוד'
בהחלט, גם אני אשמח מאוד
21/07/2013 | 12:54
20
לצפיה ב-'בעיקר מה שמענין אותנו זה'
בעיקר מה שמענין אותנו זה
21/07/2013 | 16:42
4
57
מי נותן מי סוכר ומי לא משאיר לדבורים די מזון לצורכיהן. נכון?
אני יכולה לתת המלצות על מי נוהג בכבוד והגינות ולא על מי שלא
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'וגם...איך נקבעת מידת צרכן של דבורים לדבש?'
וגם...איך נקבעת מידת צרכן של דבורים לדבש?
21/07/2013 | 17:41
1
49
רוצה לומר: איך אותו דבוראי יודע אם כמות הדבש באותו מועד מספיקה (או תספיק) לצרכיהן האישיים של הדבורים או לא? (מה שנותן לו גושפנקא לרדות דבש לעצמו או לא). מה קובע את כמות הדבש הנדרשת לדבורים ? האם לא כל מה שהדבורים מייצרות נועד להן עצמן כדרך הטבע והן מתאימות את הייצור על פי צרכיהן שמותאמים לאינסטינקטים מובנים שלהן ?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מסתבר שגם הדבורים לא יודעות'
מסתבר שגם הדבורים לא יודעות
21/07/2013 | 18:07
56
הרבה תלוי במזג האויר שיבוא בהמשך. דבוראי ראוי יתן להן חיזוק מהדבש שלהן במידת הצורך ומראש ישאיר לפחות 30% מהדבש אם לא יותר
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'דבורים אוכלות'
דבורים אוכלות
21/07/2013 | 18:05
1
489
אבקת פרחים-ויטמינים ומינרלים ודבש- אנרגיה זמינה.
יש מעט מאד מכוורות בארץ שנמנעות מלקחת לדבורים את כל המאגרים ומשאירים להן מספיק מזון שיאפשר להן לשמור על חום הכוורת 35 מעלות תמיד, גם בחורף.
השאלה היא כמה מספיק להשאיר.
חורף קל לייט מספיק להשאיר 3-4 חלות מ-10.
יש מי שמשלים עם דבש שרדה במידת הצורך.
בחורפים קשים צריך להשלים במי סוכר. בין האכלה אחת לשלוש.
הרבה תלוי בכמה קשה היה החורף וכמה צורך באנרגיה לחימום הכוורת היה בו.

כדי שהסוכר לא יתערבב עם הדבש, מניחים רשת מלכות כדי שהאגירה תעשה למעלה, בקומות העליונות.
הבעיה היא שהעלינו קומה , הגיע גל קור, הדבורים מבזבזות את תכולת הדבש, הכוורת גדלה כי היו ימים חמים ואז בקומה השניה דבוראים מוסיפים מי סוכר וכאן מתחילות רמאויות.
ההקפדה על אי האכלה בעונת האגירה היא המפתח לאי ערבוב .ולא להעלות חלות של מי סוכר שנמצאות בקומת הקן.

ההבדל מבחינת הדבורים בהקשר הזה הוא רמת התזונה. אין עבודות שמראות על פגיעה בהן. לא ידוע על סבל או בעיה תפקודית.
הסוכר משמש לאנרגיה זמינה ולא הופך לדבש  צורכים.

יש אמת בטענה שצריכת הדבש האנושית מנצלת את הדבורים.

המלצה על מכוורת רצינית - תומר מכליל.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/07/2013 | 19:52
12
לצפיה ב-'זה לא מדוייק'
זה לא מדוייק
21/07/2013 | 22:52
46
מה שאני יודעת הוא שהדבש הוא האנרגיה הזמינה ומפאת שהדבורים שומרות על טמפרטורה קבועה בכוורת של 35 מעלות הן זקוקות לאנרגיה זמינה כל הזמן.
מי הסוכר נועדו לתת אנרגיה זמינה כשאין די דבש, זה נכון גם לעיתים כשאין רודים דבש כלל יען כי לדבורים אין אמצעי חיזוי לדעת כמה קר יהיה החורף השנה
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אם כוורנים '
אם כוורנים
20/07/2013 | 08:34
1
95
מרוויחים מדבש שהם מוכרים, ואם את הדבש מייצרות הדבורים, אז למה שכוורן ירצה להתאבד כלכלית ולפגוע במקור ההכנסה שלו שהוא הדבורים?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כי במקרה הזה'
כי במקרה הזה
20/07/2013 | 21:51
73
לא היה מדובר בכוורן/דבוראי מקצועי והוא לא עשה זאת לצורך פרנסה אלא לשימוש אישי.
מכיוון שהאדם המדובר כבר לא בחיים היום, מן הסתם אני לא יכולה לשאול אותו איך הוא עשה זאת אבל בכל אופן אני יודעת שהוא לא התפרנס מזה והוא עסק בכלל במקצוע אחר שלא קשור לתחום המזון.
פשוט תהיתי האם במקרה כזה יש פגיעה פיזית בדבורים..
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'דעתי היא:'
דעתי היא:
22/07/2013 | 13:29
6
105
קודם כל אני מסכים עם הסברה שציינת, שהדבש הוא של הדבורים ושאין לנו זכות לקחת להן אותו.

אבל יש עוד כמה בעיות נוספות.

הדבוראי לוקח את הדבש מהדבורים ובמקומו הוא שם להם סירופ סוכר. הדבורים כביכול לא מרגישות בהבדל, אבל במשך הזמן מתפתחות אצל הדבורים המון בעיות, כמו מחלות, בעיות פוריות, עיוורון ועוד. לא ברור מה גורם לבעיות האלה, אבל ההחלפה הזו של הדבש הטבעי של הדבורים במוצר מעובד עלולה להיחשד כאחד המקורות לבעיות הללו.

בעיה נוספת שראוי להתייחס אליה היא הנזק האקולוגי העצום שנגרם על ידי גידול דבורים, נזק שהיה יכול להיגרם אם בני האדם היו פשוט נמנעים מלאכול דבש.

אסור לשכוח את ההתעללות... הדבוראי מתעלל במלכה, חותך לה את הכנפיים, מרסס את הכוורת בעשן, ועוד ועוד סוגי התעללות, שההצדקה היחידה שלהם היא שההתעללות מקלה על הניצול של הדבורים.

והאחרון, ובאופן אישי זה הדבר החשוב ביותר בעיניי, הוא שבני האדם לקחו חיה מהטבע, שנהגה לייצר מעט מאד דבש לצרכיה האישיים, "השביחו" אותה גנטית במשך הרבה שנים ויצרו זן חדש של דבורים, "הדבורה האירופאית", שמניבה הרבה יותר דבש ממה שהיא זקוקה לו. בצורה כזו הדבוראים יכולים לטעון שהדבש שהם לוקחים מהדבורה הוא דבש "עודף" שהיא לא זקוקה לו (טענה דומה נשמעת גם אצל רפתנים). התפיסה הזו פסולה לגמרי בעיניי, כי היא הופכת את בעלי החיים למכונות ייצור שכל מטרתן היא לייצר כמויות כמה שיותר גדולות של הפרשה שהן לא זקוקות לה, רק בשביל שבני האדם יוכלו לקחת את ה"מוצר" ולהשתמש בו, אף על פי שמבחינה תזונתית הם לא היו זקוקים לו מלכתחילה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-''
22/07/2013 | 15:39
8
לצפיה ב-' השרשור כולו התווסף להודעות הנבחרות'
השרשור כולו התווסף להודעות הנבחרות
22/07/2013 | 16:20
44
כי הוא מביא דעות מכל הכיוונים וגם מידע קונקרטי חשוב.

ובנימה אישית אני מאוד מסכימה עם גבי בנושא.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מסכימה עם רוב הדברים'
מסכימה עם רוב הדברים
23/07/2013 | 12:44
2
33
אכן, הדבש התעשייתי כרוך גם בהתעללות ובהרג של הרימות וכו'.. ולכן הוא פסול מבחינה מוסרית.

אבל השאלה שלי הייתה לגבי מקרה של מישהו שמגדל כוורת בעצמו, לשימוש אישי ולא לצורך מסחר או תעשייה. האם במקרה כזה יש בעיה בגלל עצם לקיחת הדבש.. כי אני מניחה שמכיוון שמדובר בכמויות הרבה יותר קטנות אין צורך לתת לדבורים "תחליפים" ובטח שבמקרה הזה אין התעללות פיזית.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'זה דומה למקרה שבו מישהו מגדל תרנגולות בחצר'
זה דומה למקרה שבו מישהו מגדל תרנגולות בחצר
23/07/2013 | 17:34
1
33
אז זה בסדר לאכול את הביצים או לא?

לדעתי האישית, עצם הגידול של בעל חיים שאינו חיית מחמד הוא פסול מוסרית, מכיוון שהאדם מתייחס לבעל החיים כאל מכונת ייצור. גם אם זה לשימוש עצמי, עדיין מדובר פה בניצול של בעלי חיים, ובחיזוק התפיסה לפיה זה בסדר לקחת בעל חיים מהטבע ו"להשביח" אותו כדי שיניב הרבה דבש (או חלב, צמר, משי, וכו') ובני האדם יוכלו לנצל את ה"עודפים".

ועדיין בנימה האישית, הייתי מציע לאדם ההוא לשחרר את הדבורים ובמקום זה לגדל דקלים ולייצר סילאן. במקרה כזה אני אפילו מוכן לקנות ממנו את העודפים.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לגבי השורה האחרונה כבר מאוחר מדי '
לגבי השורה האחרונה כבר מאוחר מדי
23/07/2013 | 18:24
24
אותו אדם ספציפי נפטר כבר לפני שנתיים..
כך שזאת סתם הייתה תהייה תיאורטית שלי שהעליתי כאן..
תזונה טבעונית >>

הודעות אחרונות

23:12 | 27.08.19 bogib
00:33 | 28.07.19 חנוך11
05:30 | 23.07.19 אורחים בפורום
01:01 | 04.07.19 luliy
21:38 | 19.06.19 luliy
13:36 | 09.06.19 אורחים בפורום
15:08 | 08.06.19 ronenrii
21:24 | 19.05.19 bogib
10:07 | 10.05.19 יערעד
15:21 | 03.05.19 מוכרחים להיות שמח4
12:34 | 30.04.19 אורחים בפורום
10:49 | 21.04.19 bogib

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ