הנבטה בדרך חדשה - ניסוי עם חומוס הצליח !

• פותח הנושא RSPA
  • פורסם בתאריך

מצלתיים

New member
חלומי! אבל לא הבנתי משהו

אתה כותב שהכנסת את הגרגרים דרך הפתח של הקרטון - לאיזה פתח הכוונה?

מצלתיים

New member
אה. פעם קראת לו פתח ופעם קראת לו פקק

אז חשבתי שיש איזה שכלול נוסף.
ינוסה בקרוב בקרטון של חלב סויה.

או רק לשקשק עם מים

ממש טוב טוב ואז לשפוך אותם דרך הפתח, או להוסיף גם סבון נוזלי (אבל אז צריך למלא את הקרטון מים עד שהמים דוחפים את כל הסבון-הקצף החוצה, וזה די הרבה מים).

RSPA

New member
אם עושים את זה מיד לאחר שגומרים לשתות את

מה שהיה בפנים קודם - אז שטיפה במים תוך ניעור/שיקשוק עם פקק סגור כמה פעמים מנקה יופי.
לא צריך סבון ולא דבר נוסף.

RSPA

New member
הודעה חשובה: הניתוח הצליח אבל החולה מת.

תשמעו משהו. נוצרה בעיה עם הגרגרים המונבטים וחשבתי שמן הראוי ומן ההגינות לשתף אתכם בזה.
הכנסתי אותם למקרר לאחר שהוצאתי מהקרטונים כשבכוונתי היה להכין מהם פלאפל. אבל לאחר כמה שעות הם החלו להריח רע (בלשון המעטה), משהו כמו שמזכיר ריקבון או משהו מעופש. ביקשתי מעוד אנשים להריח וכולם אישרו שזה אכן המצב. אין לי הסבר למה זה קרה ומה קרה בדיוק, אבל התוצאה היא שזרקתי את כל הגרגרים לזבל.
צריך לחשוב על הענין שנית ולנסות להבין אם עשיתי איזו טעות או שהשיטה בעצם לא טובה ושצריך לחזור להנבטה הקלאסית המוכרת.
מצטער על הבלבול מוח.
שיהיה לכולם שבוע טוב.

ladybug6

New member

יש לי ניחוש למה זה קרה.

בדר"כ כשמנביטים צריך לשטוף את הקטניות לעתים יותר קרובות ממה שתיארת, ובהתחשב בחלל הלח וחסר האוורור שהיה להן, זה די הגיוני שירקיבו.
לדעתי צריך פתחי אוורור יותר גדולים ושטיפה לעתים יותר קרובות, וזה יהיה בסדר.

RSPA

New member
זה לא נושא לצחוק עליו. אני מבואס.

לא צריך לשטוף כשמנביטים, צריך שהגרגרים יהיו לחים. גם לזלף עליהם כמה טיפות של מים שלוקחים בכף היד, זה מספיק. בקרטון הם היו בכל רגע נתון עטופים בלחות.
הענין של האיוורור יותר נראה לי.

RSPA

New member
במחשבה נוספת - אני חושב ששטפתי אותם יותר מידי

יחסית לסביבה הסגורה שלהם. ככל שמרטיבים אותם יותר האפשרות שהם ירקיבו גדלה, בתנאים של חוסר איוורור נאות. שני הדברים הללו כנראה התקיימו והם הגורם.
בפעם הבאה נתקנם.
http://he.wikipedia.org/wiki/הנבטה

נטאשKה

New member
נשמע הגיוני ואין לך מה להתבאס

זה כבר קרה לי גם בכלים יעודיים שעלו די הרבה כסף.

noa555555

New member
הקישור פה לא עובד רק אצלי ?

מה היה שם ?
אני דוקא חושבת ששטפת פחות מדי ... וחוסר איוורור נאות .

snupkin

New member
דווקא אצלי השטיפה היא זו שעוזרת

אני מנביטה במסננת רחבה (אם זה חשוב אמצא בבית תמונה), מונחת על צלוחית או קערית לניקוז המים, ומכוסה במגבת. פעם הייתי רק מזליפה מעט מים כמה פעמים ביום ונותנת להם להתנקז - ואז קרה לפעמים שהגרגרים התעפשו. אחרי שהתחלתי בכל "רענון" כזה (לפחות 3 פעמים ביום) להעביר את הגרגרים שטיפה טובה מתחת לברז בתוך המסננת עם ערבוב זהיר עם היד וניעור טוב - זה כבר לא קרה.
אבל אם תנסה שוב את השיטה המגניבה שלך- תחזור עם תוצאות. אצלי זה דווקא יכול לעבוד כי ככה החתולים יפסיקו לנסות לדרוךולשבת על המסננת, אבל נראה לי שאני סקרנית מידי וצריכה לראות בדיוק מה קורה עם הנבטוטים ואיך מתקדמת ההנבטה ובקרטון בחושך זה קצת קשה...

למעלה