ג'אנק פוד טבעוני

נטאשKה

New member
אישית

אני מעדיפה לא למות בשנים הקרובות. אני חייבת לגלות איך מרטין יסיים את שיר של אש וקרח.

vegetalien

New member
לא לא.

בשביל לכפר יש רק פתרון אחד.

ארוחה של כוסמת מבושלת עם ג'ינגר ושמיר, עם סלט שומר טרי בצד, ולקינוח מלון.

marx04

New member
אפשר שיהיה גם חטיף גם טבעוני גם בריא וגם טעים

שלום לך,

נכון שמזון טבעוני יכול להיות לא בריא, אבל אין שום סיבה לרצות לאכול דווקא מזון לא בריא.
יש המון מזון טבעוני בריא, כולל חטיפים, שהוא מאד טעים. למשל:

1. רצועות ירקות טריים עם שמן זית ולימון ו/או טחינה (ולצמחונים - עם מטבלים שונים של גבינות או של יוגורט)

2. אגוזי מלך, שקדים, אגוזי ברזיל, אגוזי פקאן, קשיו, פיסטוקים (כולם לא קלויים) עם פלחי פירות העונה (תפוחים, אגזים, אפרסקים, אפרשזיף, משמשים, ענבים, אבטיח וכו') ו/או תמרים

3. פירות מיובשים לא מסוכרים (אנחנו אוהבים מאד אננס מיובש). כמו כן אפשר לייבש פירות לבד.

4. כדורי "שוקולד" מתמרים, שקים, אגוזים, סילאן וקוקוס

5. עוגיות מקמח כוסמין/חיטה מלא עם ממרח תמרים וסילאן

את מוצרים 1-3 אפשר לקנות בכמויות ולאחסן במזווה או במקרר, כך שבכל רגע שמתחשק אפשר לנשנש (וזה מה שאנחנו עושים אצלנו בבית).

דברי המתיקה 4-5 יכולים להישמר תקופה ארוכה במקרר/במקפיא או במזווה.

חשוב לזכור שבהרבה מאד מוצרים שקונים בסופר, גם אם הם מוצרי "בריאות", עלולים להיות חומרים משמרים או שומנים צמחיים מוקשים, ומאד לא רצוי לצקרוך אותם, וגם אין שום סביה כשאפשר להכין קינוחים וחטיפים בריאים הרבה יותר וטעימים יותר ללא מאמץ מיוחד.

בברכה,

אורי.

ladybug6

New member
היא ביקשה ספציפית דברים ש״אפשר פשוט

להכנס לסופר ולקנות״..

marx04

New member
נכון, ואני הגדלתי ראש

שלום ליידיבאג,

בהחלט, ולכן כללתי את מוצרים 1-3, שכל מה שצריך לעשות זה להיכנס לסופר ולקנות אותם.

אבל, מכיוון שלשמחתי בת זוגי היקרה מפנקת אותי בדברי מתיקה נהדרים, בריאים וטעימים מעשי ידיה, הגדלתי ראש, ושיתפתי את השואלת ואת כולם גם במזונות שיש צורך להכינם לבד בבית.

אם זה לא את פותחת השרשור, היא פשוט תוכל להתעלם מכך, בעוד שאחרים יוכלו לקבל רעיונות.

בברכה,

אורי.

ladybug6

New member
פירות יבשים ואגוזים זה באמת אחלה

ועדיפים על כל הג'אנק הג'אנקי באמת.
גם פירות טריים לדעתי.
בעונה הזו גם יש שקדים ירוקים שאפשר לפצח מול הטלויזיה

ומיליון פירות קיץ שאני כ"כ אוהבת.

Lovely locks

New member
כן, אלה אופציות נהדרות,

אבל לפעמים בא לי משהו קצת פחות בריא.
תודה!

מצלתיים

New member
משהו שדורש הכנה אבל קלה ובמיקרו

אני עושה את זה הרבה פעמים כי באמת אין לנו מספיק ממתקים.
הממתק הוא: בוטנים, או שקדים, או צימוקים, או קליפות תפוזים או כל דבר אחר או שילוב שלהם - מצופה שוקולד.

ההכנה לכמות "אישית":
חצי חבילה שוקולד שבורה לקוביות במיקרו על חום בינוני (כשתתמקצעי את יכולה גם חום חזק)

לעמוד ולהשגיח, ולהוציא כל 20 שניות לבדוק מה המצב.
כשזה מתחיל להימס, לערבב כדי לעודד את מה שלא נמס להימס.
אבל לא לערבב עם כלי מתכתי! אפשר כלי פלסטיק או קיסם או שיפוד וכו'. הסיבה היא שכלי מתכתי מקרר את השוקולד וגורם לו להתגבש סביבו.

שהכל מעורבב ונמס זה מוכן, לא צריך להיות נוזלי ממש.
מכניסים פנימה את מה שאנחנו רוצים, בכמות די גדולה, יותר ממה שנדמה, כדי שהציפוי לא יהיה עבה מדי.

מערבבים בחוץ טוב טוב ומפזרים על צלחת זכוכית, אפשר נייר אלומיניום.

לשים במקפיא אם אין סבלנות לחכות יותר מדקה שיתמצק.

נטאשKה

New member
סבתי הייתה מכינה

קליפות לימון וקליפות תפוז מסוכרות.... עשית לי חשק לשחזר את זה.

בדיוק עכשיו הכנתי כזה

עוגת בננות ושוקולד צ'יפס (חפשי מתכון באתר הצמחונות, אני עושה את זה בזמן האחרון די הרבה). וזה שאני עושה את זה בבית, לא עושה את זה פחות ג'אנק פוד לצערי...

חוץ מזה, עוד לא קראתי את שאר התשובות אבל באמת לא חסר ג'אנק פוד טבעוני: צ'יפס, עוגיות, עוגות, ביסלי, במבה ושאר החטיפים, שוקולד, פיצה (כן, גם טבעונית) וכו'..

למעלה