לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1046910,469 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י
x
הודעה מהנהלת הפורום
* יש לקרוא את תקנון הפורום (במאמרים) לפני כתיבת הודעות.
* במידת האפשר, נא לשרשר מודעות על אירועים (מפגשי צמחונים, פעילויות וכד') זו לזו.
* גם דגים הם בעלי חיים. לכן, נא לא לבקש מתכונים לדגים.
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק באורח החיים הצמחוני והטבעוני; החל מהתזונה, הבריאות ואיכות הסביבה. זה המקום לבקש ולשתף מתכונים, לדבר על דיאטות ותפריטים, להביא ולדון במחקרים בתחום, לקבל המלצות וטיפים בנושא צמחונות וטבעונות, לשאול את כל השאלות המטופשות שבעולם, ולשתף במה שמתחשק. 

כולם מוזמנים להשתתף ולקרוא בפורום - בין אם הם צמחונים, טבעונים או רק מתעניינים, ובלבד שיכבדו את הפורום ויושביו ולא יעודדו שימוש במוצרי בשר, עוף ודגים. 

השאיפה היא ליצור מקום מזמין ונעים לדיון בצמחונות וטבעונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע ואלימות מילולית. כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו.

המשך >>

לצפיה ב-'התזונאית נטלי שמש מגיעה להתארח בפורום'
התזונאית נטלי שמש מגיעה להתארח בפורום
<< ההודעה הנוכחית
29/04/2013 | 20:53
144
4258
ביום חמישי הקרוב, 2/‬5, בין השעות 19:00-21:00, תגיע נטלי שמש המקסימה לפורום כדי לענות על שאלות בנושאי תזונה, צמחונות, טבעונות ומה שביניהם.

נטלי היא תזונאית קלינית מוסמכת ‪B.Sc ,RD‬, טבעונית.
בוגרת האוניברסיטה העברית במדעי התזונה וסטודנטית לתואר שני בתחום.
תזונאית בביה"ח איכילוב, במרכז רז להרזיה ולתזונה בריאה, במרכז המשולב לאבחון ולמניעת סרטן ובעלת קליניקה פרטית באיזור המרכז.

חברה בצוות מוביל של פורום צמחונות וטבעונות של עמותת עתיד, עמותת הדיאטנים בישראל.
מרצה בכנסים מקצועיים ולקהל הרחב.
תחומי עיסוק עיקריים: צמחונות, טבעונות, הרזיה, הפרעות, מחלות וניתוחי מערכת העיכול, ספורט, תסמונת השחלה הפוליציסטית, סכרת ומחלות לב וכלי דם ועוד.

דף הפייסבוק של נטלי

את השאלות רצוי לשרשר כבר מעכשיו, ונטלי תענה עליהן ביום חמישי.

נא לזכור ולכבד את כללי הפורום.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שלום נטלי-טבעונות בגיל ההתבגרות '
שלום נטלי-טבעונות בגיל ההתבגרות
30/04/2013 | 07:43
2
328
אני טבעונית כשנה ושלושה חודשים ,
בת ה 15 שלי טבעונית כשמונה חודשים - האם יש הנחיה מיוחדת למעבר לטבעונות בגיל ההתבגרות?
גם הבת השניה בת ה-13 אוכלת צמחוני . (רוב הארוחות הגדולות טבעוניות )

האם אני צריכה לשים לב למשהו נוסף חוץ ממתן בי 12 לגדולה (ולי) ? הקטנה מסרבת לקחת (ובכל מקרה צורכת מוצרי חלב ופה ושם ביצים לצערי ) ,

תודה .
נועה
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 17:01
1
252
שלום רב,
גיל ההתבגרות זה גיל שבו הצרכים התזונתיים גבוהים יחסית כדי לספק את צרכי הגוף המתבגר ובד"כ הצריכה אינה תואמת לצרכים (בבני נוער בכלל).
יש לשים דגש על ברזל, ויטמין B12 , סידן, אבץ וויטמין D. חשוב שהתזונה שלה תהיה מאוזנת ומגוונת ושתכיל את כל אבות המזון הצמחיים כולל קטניות, דגנים (אפשר חלק מלאים וחלק לא מלאים), ירקות, פירות, אגוזים וזרעים. כמובן שיש ללוות את התזונה גם בויטמין B12 על בסיס קבוע.
היתרון אצלכן זה שגם את טבעונית וכתוצאה מכך יכולה להיות יותר מעורבת ובמודעות לכך שהבת עושה בחירות נכונות במזון ולא פשוט מחליפה את העוף בתפוחי אדמה (מה שעשוי לקרות כאשר ההורים לא מתעניינים ומכירים את התחום והילדים עושים בחירות תזונתיות מוטעות).
הייתי ממליצה לעבור בדיקות דם הכוללות פרמטרים של Iron, Ferritin, Vitamin B12, וכן בדיקה של Vitamin D כדי לראות איפה עומדת והאם יש צורך בחיזוק נקודות מסוימות בתפריט.
נקודה חשובה לחיוב -  לדיאטות צמחוניות יש גם יתרונות תזונתיים ובריאותיים לבני נוער שכן נמצא שנוער צצמחוני נהנה מתזונה עשירה יותר בירקות, פירות, סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים ומשמעותית פחות ג'אנק פוד וחטיפים.
להתאמה אישית של התפריט לצרכיה ראוי לפנות ליעוץ תזונתי אישי מתאים.
בברכה,
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה רבה רבה ! ♥'
תודה רבה רבה ! ♥
02/05/2013 | 17:03
39
לצפיה ב-'שלום נטלי- התיעצות לאחר פגישה עם תזונאית'
שלום נטלי- התיעצות לאחר פגישה עם תזונאית
30/04/2013 | 11:48
10
384
התזונאית לא טבעונית והפגישה נערכה מטעם חד"כ שהתחלתי ללכת אליו.
יש לי שתי שאלות:

1. אמרתי לה שאני טבעונית וההמוגלובין שלי הוא 11.9 (זה יחסית גבוה בשבילי- רוב חיי היה לי באזור ה10)

כמו כן החומצה הפולית אצלי נמוכה- 3.1.

היא אמרה לי שמכיוון שאני רוצה לרדת במשקל יהיה לי קשה מאד להשיג את כל הברזל שאני צריכה ללא מוצרים מן החי, כי לא אוכל לצרוך הרבה טחינה שקדים וקטניות- משמין. היא גם ציינה כי ויטמין סי משפר מאד ספיגת ברזל מהחי אך בקושי משפיע על הספיגה מן הצומח.

רציתי לשאול האם כל זה נכון, ואם כן- מה הפתרון מלבד נטילת תוסף ח. פולית ותוסף ברזל?

2. אמרתי לה שלביתי בת השנה ברזל נמוך (10.7) ושאני נותנת לה הרבה ממרח גרעיני דלעת טחונים עם לימון כדי לשפר (בשילוב עלים ירוקים וכ"ו) היא אמרה לי שבגרעיני דלעת יש הרבה מעכבים לספיגת הברזל ושחשוב שאתן לה לאכול כבד....

שוב- אשמח לשמוע את דעתך והאם יש לל עצות אחרות שכן מתאימות לבית טבעוני...

המון תודה מראש!
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שאלונת - '
שאלונת -
30/04/2013 | 12:35
3
268
לצפיה ב-'חחח, חדר כושר, יוצא לי טבעי בלי לחשוב...'
חחח, חדר כושר, יוצא לי טבעי בלי לחשוב...
30/04/2013 | 12:48
2
108
לצפיה ב-'תזונאית מטעם חדר כושר...המממ..'
תזונאית מטעם חדר כושר...המממ..
30/04/2013 | 12:54
1
200
כמה רציני אפשר להתייחס להמלצותיה?
תני לי לחשוב...

מעניין מה לנטלי יהיה לומר בנושא..
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'זה לא שחדר הכושר נתן לה תעודה את יודעת...'
זה לא שחדר הכושר נתן לה תעודה את יודעת...
30/04/2013 | 15:09
167
היא תזונאית קלינית מוסמכת שעובדת גם עם חדר הכושר,
ברור שלהמלצותיה אתיחס בספקנות כמו להמלצות של רוב התזונאים הקונבנציונלים שדי שטופי מוח נגד תזונה טבעונית.
בדיוק בגלל זה אני שמחה על ההזדמנות להתיעץ עם נטלי...

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לגבי הברזל'
לגבי הברזל
30/04/2013 | 13:08
3
235
ראי את שני המאמרים האלו שמכילים התייחסויות ספציפיות:

http://veg.anonymous.org.il/art5.html

http://veg.anonymous.org.il/art11.html
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'נתת לי קישוא לפוסטר של הופעה'
נתת לי קישוא לפוסטר של הופעה
30/04/2013 | 15:11
2
162
ולהזמנת חוברת צמחונות לנוער....
?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-' קישוא זה טוב....'
קישוא זה טוב....
30/04/2013 | 15:12
59
לצפיה ב-'ממש לא ... ?'
ממש לא ... ?
30/04/2013 | 18:13
122
אולי בדרך לשם מופיעה פרסומת. תדלגי עליה.

אחד הקישורים הוא למאמר של כרם אביטל (תזונאית קלינית) בנושא "אחד המיתוסים הנפוצים לגבי צמחונות הוא שלצמחונים חסר ברזל, או בגירסה אחרת – "צריך בשר בשביל ברזל". כרם אביטל מפריכה את המיתוס, ונותנת טיפים לשיפור ספיגת הברזל."

הקישור השני הוא אכן לחוברת של הכללית (יש שם PDF) אבל עמודים 6-7 דנים בנושא הברזל - מה עוזר לספיגה שלו, מה מונע ספיגה, וכמות ברזל במאכלים שונים.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
02/05/2013 | 17:11
1
204
שלום רב,
1. בנושא ההמוגלובין - חשוב מאוד לראות מגמה בין בדיקות, גם אם הרמות נמוכות אם את אומרת שבעצם עלו לך הרמות כמעט בשתי יחידות זה כבר מראה מגמת שיפור וחשוב להמשיך לעקוב ולראות לאן מתקדם. זה לא נכון שכדי להשיג מספיק ברזל בתזונה הצמחית תצטרכי לאכול הרבה קלוריות - קטניות הן מקור טוב לברזל והן לא עתירות קלוריות (בניגוד לאגוזים וזרעים שעשירים בקלוריות ובתהליך ירידה במשקל אכן יש מקום להגביל את כמותם). עם זאת שוב לי לציין שבמצבים של אנמיה יש לשקול תוסף ברזל תוך התייעצות עם דיאטנית או רופא מטפל כדי להעלות את הרמות לנורמה ואח"כ להמשיך לתחזק עם תפריט עתיר ברזל.
מבחינת הויטמין C - ההיפך הוא הנכון. ברזל מסוג Non heme  המצוי במזונות צמחיים מושפע יותר ממעכבי ספיגה וכן ממעודדי ספיגה כמו ויטמין C. זאת בניגוד לברזל Heme המצוי בבשר שאינו מושפע משמעותית מחומרים אלו. חשוב לצרוך מזונות כגון: קטניות (רצוי מונבטות לשיפור הספיגה), ירקות ירוקים, ברוקולי, סלק וכמות מוגבלת של טחינה משומשום מלא ואגוזים. חשוב לשלב בארוחה מקור לויטמין C כמו גמבה אדומה, עגבניה, תותים כדי לשפר את הספיגה. לשאלת החומצה הפולית - בד"כ בתזונה הטבעונית צריכת חומצה פולית גבוהה מאחר והרמות נמוכות יש מקום לשקול ליטול תוסף ויטמין B12 + חומצה פולית במקום לקחת שני תוספים נפרדים.
2. בנושא בתך הקטנה - אני מניחה שאת מתכוונת לבדיקת המוגלובין - האם אני טועה? במידה וכן בעקרון בתינוקות בגיל שנה שיש להם המוגלובין נמוך ההנחיה היא להמשיך מתן תוסף ברזל נוזלי עד גיל 18 חודשים (רצוי שתוועצי עם רופא המטפל בה). האם קיבלה ברזל עד כה? להעשרת התזונה שלה בברזל שלבי בתזונה דייסות מועשרות בברזל, מחית קטניות שעברו הנבטה בתוספת מעט מיץ לימון או ירק טרי, חמאות אגוזים וזרעים וכדומה.
כמובן שרצוי להוועץ ביעוץ תזונתי מקצועי אישי לצורך התאמה אישית
בברכה,
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'נטלי תודה על התשובה!'
נטלי תודה על התשובה!
03/05/2013 | 22:43
12
לצפיה ב-'היי, שאלות על ברזל וסכרת'
היי, שאלות על ברזל וסכרת
30/04/2013 | 12:04
1
218
1. מה המקורות הכי טובים לברזל מהצומח, שגם הספיגה שלהם יעילה? יש הרבה עלים ירוקים שאומרים שהם מלאים בברזל אבל הספיגה לא משהו. אז מה כן?

2. מה היתרונות של תזונה טבעונית עם סכרת (סוג 2)?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
02/05/2013 | 17:19
155
שלום רב,
1. ברזל  - מזונות עשירים בברזל בתזונה הצמחית הם קטניות ומוצרי סויה, מזונות מועשרים כמו דגני בוקר וכמוטחון, תאנים מיובשות, דגנים מלאים כמו קינואה, ירקות עליים ופטריות. הברזל במזון מן הצומח הוא מסוג Non-heme בלבד שהוא רגיש יותר לעיכוב אבל גם לעידוד ספיגה והוא מושפע גם מהסטטוס בגוף כלומר אם המאגרים נמוכים גם הספיגה שלו מתייעלת. מה שמעכב את הספיגה במזונות צמחיים זה בעיקר תכולת הפיטאטים שקושרים את הברזל ומעכבים את ספיגתו. ניתן לשפר את הספיגה על ידי תהליכי הנבטה, השריה, התפחה (למשל יצירת לחם חיטה מלאה מקמח מלא) ובישול וכן על ידי תוספת של ויטמין C למזון למשל סלט ירקות טרי, מיץ תפוזים, תותים, גמבה וכדומה. כמו כן רצוי להפריד תה וקפה מהאוכל לשיפור הספיגה.

2. היתרונות של תזונה טבעונית עם סכרת סוג 2 - מחקרים מראים שלטבעונים שיעורים נמוכים יותר של סכרת כמו כן תזונה צמחית מאוזנת ומגוונת יכולה לסייע בהפחתת גורמי סיכון הנלווים לסכרת כמו יתר שומנים בדם, יתר לחץ דם והשמנה. התזונה הצמחית שנבנית נכון מכילה מגוון חומרים בריאים וטובים כגון : פחמימות מורכבות המלוות בסיבים תזונתיים (דגש על המסיסים מקטניות, ציפת ירקות ופירות) מסייעות באיזון סוכר, כמו כן צריכה של שומנים בריאים מן הצומח ושפע פיטוכימיקלים בעלת חשיבות גם כן. חשוב לציין שלסוכרתיים חשוב לשים לב לא להפריז בכמויות הפירות וכן לשים לב לכמות הפחמימות הנאכלת בארוחה בהתאם לצרכים האישיים.

בברכה,
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ועוד שאלה, על מוצרי חלב'
ועוד שאלה, על מוצרי חלב
30/04/2013 | 12:05
6
274
מה העמדה שלך בנוגע למוצרי חלב וההשפעה שלהם על הבריאות? מועיל? מזיק? לא משפיע? רוב התזונאיות מעודדות אכילה של מוצרי חלב ואומרות שזה בריא וחשוב.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מזיק!'
מזיק!
01/05/2013 | 11:09
1
186
היי, מציע לך לעיין בבלוגים האלה, בזכותם אני טבעוני.
תזונה טבעונית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מציעה לך להסתכל במקומות לחשיבה ביקורתית'
מציעה לך להסתכל במקומות לחשיבה ביקורתית
02/05/2013 | 18:57
92
ואז תלמד על הכשלים הרבים באתרים שציית.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 17:28
3
239
שלום רב,
זו שאלה טובה כי הדעות אכן חלוקות והאינטרנט מוצף במידע. בעקרון מבחינה מחקרית - יש מחקרים לכאן ויש מחקרים לכאן. מבחינת דעתי המקצועית, מוצרי חלב כלל אינם חובה לשמירה על תזונה בריאה ומאוזנת. ניתן בהחלט לצרוך דיאטה מספקת ובריאה גם ללא מוצרי חלב (אם כי גם עם מוצרי חלב - במידה ואין אי סבילות ללקטוז או אלרגיה לחלב כמובן). כמו כן יש לא מעט אנשים שמתקשים לעכל מוצרי חלב מהסיבות שצוינו לעיל. את הרכיבים שיש במוצרי חלב כמו חלבון, סידן, ויטמיני B - ניתן להשיג גם ממגוון מזונות צמחיים כמו סויה ומוצריה, קטניות, ירקות ועוד. בנוסף בשנים האחרונות התפרסמו מספר מאמרים הדנים בהשפעה של מוצרים מן החי על מאזן חומצה בסיס. המחקרים מדברים על כך שיתכן שמוצרים מן החי (ובהקשר זה בעיקר גבינות קשות) משפיעים לרעה על מאזן החומצה בסיס וכתוצאה מכך עשויים להגביר פירוק עצם. חשוב לציין שלמרות הפופולריות של התיאוריה והמחקרים המעניינים בתחום עדיין דרושים מחקרים נוספים בנושא כדי לגבש עמדה שכן יש גם מחקרים שסותרים את התיאוריה הזו.
לסיכום - לא חובה ואפשר בהחלט לחיות בריא ומאוזן בלי. מה שכן - חשוב לשים לב שצורכים כמות מספקת של סידן בתזונה במידה ונמנעים ממוצרי חלב ממקורות כמו ירקות ירוקים, שעועית לבנה, סויה ומוצריה, טחינה משומשום מלא, שקדים וכו'.
בברכה,
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא ענית על השאלה'
לא ענית על השאלה
02/05/2013 | 18:34
2
144
מה שענית הוא כביכול על שאלה "האם חלב הכרחי".

אבל לא זה מה שנשאל. מה שנשאל:" מועיל? מזיק? לא משפיע? רוב התזונאיות מעודדות אכילה של מוצרי חלב ואומרות שזה בריא וחשוב".

הרבה מוצרים מועילים, אך לא הכרחיים. זה לא עונה לשאלה אם הם יכולים להועיל או אם הם בריאים וחשובים.

אשמח לשמוע תשובתך
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'היא כן ענתה'
היא כן ענתה
02/05/2013 | 18:59
100
היא כתבה שיש מחקרים לכאן ולכאן
ועדיין אין מספיק מידע בנושא

וגם שאפשר לחיות בבריאות טובה עם חלב
ואפשר גם בלי
לפחות זה מה שידוע לה עד עתה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'היא ענתה ועוד איך, אחת התשובות המעולות '
היא ענתה ועוד איך, אחת התשובות המעולות
02/05/2013 | 20:31
98
שראיתי בתחום הזה.
התשובה שהיא אמרה היא שאין תשובה חד משמעית. גם זו תשובה. היא אמרה שאפשר לקבל מכאן וגם מכאן , שיש כשלים , שאולי עדיין לא הוכחו מספיק ,
תבחרי את דרכך, פשוט .
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה רבה על האירוח!'
תודה רבה על האירוח!
30/04/2013 | 12:38
68
לצפיה ב-'שלום נטלי, דעתך על תזונת פירות בבקשה(:'
שלום נטלי, דעתך על תזונת פירות בבקשה(:
30/04/2013 | 12:43
17
235
האם שמעת/יודעת עליה משהו?

הכוונה לתזונה המוכרת כתזונה טבעונית/טבעונאית רבת פחמימות ודלת שומן וחלבון (לפחות 80% פחמימות, עד 10% חלבון, עד 10% שומן)
בתזונה הזו אפשר להיות טבעונים או טבעונאים - כטבעונאים מרבית הפחמימות מגיעות מפירות טריים.
כך גם חלק מהחלבון והשומן. היתר מעלים ירוקים, אגוזים, זרעים, אבוקדו וטחינה.

אני במעבר לתזונה זו. כרגע בסביבות 70% פירות כבר חצי שנה.
הסוכר שלי 84 וגם הA1C תקין - 5.3.

אני גם בתהליך ירידה במשקל. בשנת הטבעונות הראשונה שלי (התחלתי בפסח שעבר בטבעונות רגילה) - ירדתי 26 קג.

אז מה דעתך?

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 20:47
16
169
שלום רב,
אומר את דעתי המקצועית בנושא של דיאטות 8:1:1 ואני יודעת שיהיו לא מעט שיתרעמו אבל אני מבססת את התשובות שלי על ספרות מקצועית ועל הניסיון המקצועי שלי. דיאטות מסוג זה הן דיאטות לא מאוזנות ובטווח הרחוק עשויות לפגוע בבריאות. חשוב במיוחד להזהר מדיאטות מסוג זה בילדים , בני נוער ונשים הרות שרגישים יותר למחסורים תזונתיים. אין מחקרים שבדקו את הדיאטה הזו אלא פשוט כל מיני "סיפורי הצלחה" מהאינטרנט של כל מיני אנשים. כל דיאטה שפוסלת קבוצות מזון גדולות ומעודדת המנעות כמעט מוחלטת מהן עשויה להוביל למחסורים תזונתיים ברכיבי תזונה שונים. אני מאמינה בצריכה והנאה ממגוון המזונות שיש לטבע להציע – קטניות, דגנים, ירקות, פירות, אגוזים וזרעים להשגת בריאות אופטימלית. ההישגים שלך יפים מאוד אבל הייתי ממליצה בכל זאת על איזשהו מעקב מקצועי כדי לוודא שאין לך מחסורים ואולי להכניס קצת גיוונים לתפריט (כמו קטניות שהן בריאות מאוד ועשירות בסיבים מסיסים שעוזרים גם הם לאיזון הסוכר).
בברכה,
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'רוצה להוסיף למי שקורא את התגובה'
רוצה להוסיף למי שקורא את התגובה
02/05/2013 | 22:36
15
112
אני במעקב בדיקות כל שנה.
יש לי לופוס ברקע. (זאבת - מחלה אוטואימונית)
ללא טיפול כבר שנים, אבל סובלת מכאבי פרקים מדי פעם (הרבה יותר אחרי הלידה לפני 7.5 שנים)

לפני שנה שקלתי 25 קג יותר. יש לי עוד כ20 קג לרדת למשקל אידיאלי (לא רזה)
לפני שנה הסוכר שלי היה 100+. היו לי כאבי פרקים בעיקר באגן ולפעמים גם בצוואר ברגליים ובידיים.
התחלתי תזונה טבעונית רגילה ותוך זמן קצר הסוכר ירד ל-84 (כמו שהוא היום)
לפני חצי שנה התחלתי לאכול יותר פירות והגברתי צריכתם בהדרגה.
המשכתי לרדת במשקל והפרקים כאבו פחות.

אני פחות עייפה. אם אני אוכלת ארוחה מבושלת אני עייפה.
ארוחת פירות נותנת לי מרץ.

משהו נוסף שגיליתי במקרה..אני הרבה פחות רגישה לשמש.
יש איזו סברה שלליקופן בעגבניות יש תכונה שעוזרת בכך (ראיתי תוכנית שקשורה פעם).
ואני אכן אוכלת הרבה עגבניות (פעם ביומיים סלט עם 5 עגבניות)
ויתכן שזו התזונה.
פעם הייתי נשרפת כהוגן אחרי שעתיים בשמש חורפית.
היום אני יכולה להיות חמש שעות בשמש בלי תופעות כלל.

יש עוד עדות מהיום לחולת קרוהן לשעבר שהחלימה בעזרת תזונה זו.

אני מבינה את נטלי. אני מבינה שהיא מתבססת על הספרות המקצועית.
אותה ספרות מקצועית שעד היום טוענת שבשר וחלב זה הכי טוב.
אותה ספרות מקצועית שפעם שללה את הטבעונות כתזונה מאוזנת(ויש שגם היום).
אני חושבת שהיא לא שמה לב לפירות המזונות שכתבתי
היא מציעה תזונה שמבוססת: קטניות, דגנים, ירקות, פירות, אגוזים וזרעים.
אני כתבתי שתזונת 811 כוללת מלבד פירות (וירקות בתוכם) גם עלים ירוקים, אגוזים, זרעים, אבוקדו וטחינה
את כל מה שיש בקטניות יש גם בפירות, עלים ואגוזים.
החוכמה היא לדעת כמה לאכול.

ואיך תושג הקדמה. אנשים ינסו את התזונה. היא הגיונית בהחלט.
צריך רק לקרוא. (אגב עוד מעט יוצא הספר בעברית)
צריך לשאול. לבדוק.

כשיהיו מספיק אנשים..לא יהיה מנוס מעריכת מחקרים מסודרים.
אז זו תהיה כבר תזונה מבוססת מחקר.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אני אוכלת המון עגבניות וזה לא עוזר :('
אני אוכלת המון עגבניות וזה לא עוזר :(
02/05/2013 | 23:22
6
70
אני הרבה יותר מדי בהירה... ככה שנראה לי ששום מאכל לא יעזור

-
בלי קשר- לכמו-דודה שלי (זו ההגדרה הכי טובה) יש זאבת, ואצלה המצב כבר ממש חמור...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אני מאוד בהירה - לבנה כשלג!'
אני מאוד בהירה - לבנה כשלג!
03/05/2013 | 10:25
36
ובנוסף, יש לי בעית עור בפנים (רוזציה) שאני מנסה להפטר ממנה בעזרת התזונה.
אני מרגישה בשינוי אבל עדיין לא מספיק כדי להכריז כאן על נצחון(:

אני סופר אשכנזית לבנה..בקושי בשמש ביומיום (לא בסדר - אני צריכה לפחות רבע שעה בכל יום בשביל ויטמין D)

אם את אוכלת עגבניות באותה רמה כמו שציינתי אצלי (5 עגבניות כל יומיים או אפילו כל יום אם יוצא)
וזה לא משפיע..כלומר את נשרפת אחרי, נאמר, שעה בשמש חזקה.
אז כנראה
שזאת התזונה הפשוטה של הפירות. (ואני עדיין לא 100% בתזונה - בערך 70-80אחוז)

הלופוס שלי לא פעיל. בבדיקות לפחות.
אחרי ההריון היתה לי דלקת פרקים.
היה לי אירוע מוחי קל (כנראה-נעלם באשפוז) - חולשה בצד אחד של הגוף שנראתה רק בבדיקה אחת חולפת.
היה לי קריש ברגל - אבל אולי זה דווקא מישיבה ארוכה מדי מול המחשב.

הלופוס היה פעיל אצלי משפרץ בגיל 15 כפריחה על הפנים ועד דלקת פרקים חמורה ונוזלים בלב ובריאות באותה השנה.(זה היה קרוב)
היה לי גם הרפס בגיל 17.5 שקושר ללופוס.

מאז כלום.

אפשר לשאול מה המצב אצל דודתך? אם את רוצה במסר.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ליקופן בעגבניות זמין הרבה יותר לאחר בישול. '
ליקופן בעגבניות זמין הרבה יותר לאחר בישול.
03/05/2013 | 13:05
4
50
לידיעה.
זה אחד הפירות שמבחינה זו יותר מזינים אחרי בישול וחימום
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא הייתי אומרת 'יותר מזין''
לא הייתי אומרת 'יותר מזין'
03/05/2013 | 14:17
3
28
ויטמין C לא נשאר באותה רמה אם בכלל
כל הנוזלים כבר לא שם.

אמנם אחוז הליקופן הזמין גדל - אבל זה פשוט עגבניה מיובשת לעומת עגבניה טרייה - יחס משקל אחר.

גם בעגבניה טרייה יש ליקופן זמין
וכמובן היא צריכה להיות בשלה לגמרי.

וכשאוכלים בכמויות אז..יש יותר(:
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כתבתי "מבחינה זו " כי צפיתי את התגובה על '
כתבתי "מבחינה זו " כי צפיתי את התגובה על
03/05/2013 | 14:31
2
31
ויטמין סי .
מבחינה זו - מתייחס לליקופן .
וסליחה שהעזתי לבשל איזה פרי .
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תרגיעי(: לא שמתי לב ל'מבחינה זו''
תרגיעי(: לא שמתי לב ל'מבחינה זו'
03/05/2013 | 16:46
9
לצפיה ב-'דרך אגב, בטח שמת לב שגם אני מבשלת'
דרך אגב, בטח שמת לב שגם אני מבשלת
03/05/2013 | 16:49
20
אבל אני לא אוותר על הזדמנות להזכרי לכולם (לא רק לך-זאת הרי לא שיחה אישית)
וגם לעצמי
על נזקי הבישול
ועל הכדאיות לבשל כמה שפחות.

אם ימאס לך מההערות שלי..את יכולה להתעלם ממני(:
ואני אומרת את זה בחיוך ולא בתרעומת. (למקרה שזה לא ברור)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שכל אחד יעשה מה שטוב לו'
שכל אחד יעשה מה שטוב לו
03/05/2013 | 07:38
7
42
האמת, עד לא מזמן גם אני חשבתי כמו נטלי אבל אולי זה בגלל שבעבר נפגעתי מטיפול נטורופתי שהייתי בו ושגרם לי נזק, מה שגרם לי קצת להתרחק ולהירתע מטיפולים אלטרנטיביים וכל מה שקשור לזה.
אבל לאחרונה יצא לי להכיר רופא שאני מאוד סומכת עליו ועל דיעותיו, מדובר ברופא קונוונציונאלי שמתמחה גם בתזונה ורפואה טבעית והוא דווקא מאוד תומך גם בתזונה מהסוג הזה ובעוד סוגי תזונה שנראים לנו "מוזרים". (למרות שהוא לא מטיף להן ולא חושב שכולם צריכים לבחור בהן אבל רואה בזה שיטת תזונה לגיטימית).
אני מודה שלי אישית תזונה כזאת לא מתאימה (הזכרתי כאן בשרשור את דלקת התריסריון שסובלת ממנה, וככל הידוע במצב כזה דווקא עדיף לאכול יותר מבושל ופחות אוכל חי) אבל מי שזה מתאים לו - סבבה.
סך הכל עם כל הכבוד הרב שאני רוחשת למדע, עדיין המדע הוא לא הכל ויש גם מחקרים יותר צנועים שפחות שומעים עליהם כי לא לכולם יש תקציב לממן מחקרים בסדר גודל כזה שלמדע ישתלם לחקור. (וצריך לזכור שאין מחקרים בלי אינטרסים כלכליים).
בקיצור אחרי כל החפירה הזאת אני אומרת, אם זה מה שטוב לך, לכי על זה.
אדם באמונתו יחיה
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'באינטרנט'
באינטרנט
03/05/2013 | 08:23
5
47
ובפרט בעלי מקצוע- צריך להיות מ א ד זהיר. אינך יודע מי קורא את דבריך, מה ירקח מהם אחר כך וככה.

בנוסף, אין דין מקרה אחד כדין הנחיה עקרונית.
לכן כשמדברים אל קהל לא ידוע של כמות אנשים לא ידועה וכו' הולכים על המכנה המשותף הגדול יותר ותמיד ממליצים על ייעוץ פרטני.
נדמה לי שעיקרו של שירשור כזה הוא לפתוח כיווני חשיבה, קצוות חוטים למחקר עצמאי , לעודד שינוי וגמישות ולא קיבעון שיוצר חסימות בכל המימדים.

יחיה אדם במה שטוב לו, יזכור כי רעהו שונה ממנו ויהיה קשוב בכל עת לשינויים בגופו ובוודאי למה שמעיד חברו.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מסכימה בעיקר עם השורה האחרונה'
מסכימה בעיקר עם השורה האחרונה
03/05/2013 | 09:01
4
13
לצפיה ב-'מסכימה עם שתיכן(:'
מסכימה עם שתיכן(:
03/05/2013 | 10:31
3
20
נטע - במצבך, ככל הידוע עדיפים מזונות מבושלים..ככל הידוע
זה מה שאני מנסה לטעון..כנראה שלא ידוע יותר מדי.
אבל..רק אדם שמומחה בתזונה חיה כמו שאני עושה - ורק בפגישה אישית - יוכל לומר לך אם זה מתאים לך.
כעיקרון זה עשוי להתאים ליותר מ90% אחוז מהמחלות. (בכל זאת יש מצבים שמהם כבר אין חזור)

ועם כל זאת, כמו שאמתן שתיכן, נטע ומיקי, כל אחד והחלטתו האישית.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הגוף שלי יודע הכי טוב'
הגוף שלי יודע הכי טוב
03/05/2013 | 10:38
1
22
ומהניסיון, לא רק מקריאה באינטרנט אני יודעת שבמצב כזה של דלקת תריסריון, אוכל חי בכמות גדולה עשוי לא לעשות לי טוב, בעוד שעם אוכל מבושל אין בעיה.
אכן שכל אחד יעשה מה שטוב לו אבל לטעון שיש סוג תזונה אחד שמתאים לכולם ללא יוצא מן הכלל, נראה לי ממש לא רציני..
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כל עוד לא ניסית לא תדעי'
כל עוד לא ניסית לא תדעי
03/05/2013 | 10:46
15
אני מאוד רצינית. ועם זאת - אומרת כמו קודם - לא מקצועית.
רק ייעוץ מקצועי - יוכל לומר לך אם זה מתאים לך או לא. והכי חשוב - אם כן - איך עושים זאת נכון.

כשיש בעית עיכול/מצב דלקתי ו/או מחלות אחרות - זה לא מספיק רק לאכול יותר פירות וירקות בלי להוריד את המזונות המבושלים.
יש צורך בתזונה התחלתית 'קיצונית' יותר.

אז שוב - לא אמרתי לך לעשות מה שאני עושה עכשיו ובלי להתייעץ עם מישהו שמבין בזה יותר ממני.
אמרתי - שזה עשוי (לא בטוח אבל יתכן) להתאים לך - וכדאי שאת (או כל אחד אחר) תלמדי על זה עוד. - אם את רוצה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אני מסכים עם שלושתיכן '
אני מסכים עם שלושתיכן
03/05/2013 | 11:00
45
לצפיה ב-'גם אני בעד ש"אדם באמונתו יחיה".'
גם אני בעד ש"אדם באמונתו יחיה".
03/05/2013 | 10:53
25
אבל מטריד אותי איך יחיה וכמה זמן יחיה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תזונה טבעונית ודלקת תריסריון'
תזונה טבעונית ודלקת תריסריון
30/04/2013 | 12:50
2
163
נטלי שלום וברוכה הבאה.
אני צמחונית כ-10 שנים וטבעונית קרוב לשנה. במשך כל הזמן הזה, הן כצמחונית והן כטבעונית אני נוטה לסבול מאנמיה, לרוב קלה אך בכל זאת סובלת ממחסור בברזל וזה למרות שאני מכירה היטב את כל הכללים, צורכת עלים ירוקים, קטניות, טחינה וכו'..

לפני מספר שנים אובחנה אצלי דלקת קלה בתריסריון, שנובעת ככל הנראה מחומציות יתר. (נשלל חיידק ההליקובקטר). אני נוטה לחשוב שהאנמיה קשורה לזה.
אם כך על מה יש להקפיד בתזונה טבעונית במצב כזה של דלקת תריסריון וממה להמנע?
תודה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 20:48
1
110
שלום רב,
במצב של דלקת תריסריון יש צורך בהתאמת תזונה והנחיות אישיות לצרכיך בהתאם לסימפטומים ולבירור מקיף. לגבי ברזל בהחלט חשובים המקורות שאמרת ולשלב עם מקור לויטמין C  לשיפור הספיגה, אם יש אנמיה יש לברר את הרקע ולתת טיפול מתאים לעיתים אם יש לדוגמא דימומים כבדים במחזור לא תמיד מצליחים להחזיר מספיק בתזונה ויש לשקול טיפול מתאים.
בהצלחה,
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/05/2013 | 21:06
19
לצפיה ב-'שאלות על תזונה טבעונית ובריאות'
שאלות על תזונה טבעונית ובריאות
30/04/2013 | 17:11
3
233
אני אשמח לשמוע למה לדעתך המקצועית תזונה טבעונית עדיפה על תזונה שכוללת מוצרים מהחי?
ולמה לדעתך יש פער גדול כל כך בין הידע המדעי שיש היום לבין הדעה הרווחת אצל אנשי מקצוע בתחום (רופאי משפחה, תזונאים/ות של קופ"ח וכו')?
ומה התגובות שאת מקבלת, כאשת מקצוע בתחום, מצד קולגות שעדיין שקועים בגישה הממסדית המיושנת שמדקלמת שצריך בשר ו-3 מנות חלב ביום כדי להיות בריא?

תודה
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה ותודה על ההזמנה '
תשובה ותודה על ההזמנה
02/05/2013 | 21:41
2
153
שלום רב,
קודם כל את הדעה שלי לגבי תזונה טבעונית לעומת תזונה מן החי אני מבססת על מחקרים רבים שקראתי וגם על ניסיון אישי בקליניקה. גם אני מתחילת דרכי התרגלתי לשמוע את הדקלומים והנוסחאות הקבועות של בשר לברזל, חלב לסידן ואת זה שצמחונות יכולה לפגוע בבריאות אבל אני מעולם לא האמנתי לדברים והחלטתי לחקור את הנושא יותר לעומק. כשפותחים את המחקרים מגלים דברים מדהימים. לדוגמא לצמחונים ולטבעונים שיעורים נמוכים יותר של סוכרת, יתר לחץ דם, כולסטרול בדם, מחלות לב וכלי דם, סרטן מסוגים שונים והשמנה.
דיאטה צמחונית-טבעונית מאוזנת מספקת רכיבי תזונה חשובים – פחמימות מורכבות שמעניקות אנרגיה, סיבים תזונתיים מסיסים ובלתי מסיסים שמסייעים בהסדרת מערכת העיכול, שיפור תחושת השובע ואיזון סוכר וכולסטרול, ויטמינים כמו ויטמין C, K , A  ומשפחת ה-B, מינרלים כמו סידן, ברזל, אשלגן ומגנזיום ופיטוכימיקלים – אותם צבענים חשובים המצויים בירקות ופירות ומסייעים להפחתת סיכון למחלות כרוניות שונות כמו מחלות לב, סוכרת וסרטן ולהפחתת נזקי הזדקנות. כמו כן מאזן השומנים טוב יותר (שוב אם בוחרים בתזונה בריאה ולא אם אוכלים בורקס, ג'חנון ומלוואח – כולם טבעונים) – התזונה עשירה בשומנים בלתי רווים ודלה בשומן רווי וכולסטרול.
מקור הפער – אנשים רבים פשוט מאמינים באינפורמציה שמועברת להם ומתקשים לחשוב מחוץ לקופסה. לא לכל אחד מתחשק להתאמץ לחפש ולקרוא את הספרות הרלוונטית ולכן בהרבה מקרים פשוט ממשיכים לדקלם את אותם משפטים ארכאים. בנוסף למרבה הצער יש מקרים של אנשים שדבקים בדיאטות צמחיות קיצוניות שמובילות אותם למחסורים. אחר כך גם הם וגם סביבתם מאשימים את התזונה הצמחית במחסורים למרות שאם היו אוכלים מאוזן (ונוטלים B12 כמו שצריך) זה לא היה קורה – פה אני פונה לכולם – קחו אחריות על בריאותכם!
לגבי התגובות – חלוקות. באופן טבעי יש לא מעט אנשים שלא אוהבים את זה,מתנגדים ולא מאמינים בדרך הזו אך מצד שני המודעות עולה ויש גם לא מעט דיאטניות שמגלות עניין ומבקשות ללמוד עוד על הנושא. לשמחתי, אני שותפה היום ליצירת שינוי בקרב אנשי המקצוע בתחומי. כחברה בצוות מוביל של פורום צמחונות-טבעונות של עמותת עתיד, עמותת הדיאטנים בישראל, עשינו כבר השנה פעולות נרחבות להעלאת המודעות של קהל הדיאטנים לנושא כולל – מושב שלם בכנס של עתיד בו חולקו חוברות צמחונות-טבעונות שחוברו על ידי הפורום, קורס צמחונות-טבעונות שמלמד דיאטנים איך לטפל בתחום (מחזור שני בקרוב יוצא לדרך) והפקת חוברת לדיאטנים לטיפול בצמחונות-טבעונות. והזרוע עוד נטויה!
כמה ארוך מקווה שיהיה לך כח לקרוא :)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'איזה יופי!'
איזה יופי!
03/05/2013 | 01:08
50
ממש משמח לשמוע על השינויים וההתקדמות בתחום בפן המקצועי.
זה מוכיח שלא מדובר סתם בטרנד אלא בבחינה מחדש של התזונה המערבית והטמעה של עקרונות צמחונות וטבעונות.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'והנה דוגמה'
והנה דוגמה
03/05/2013 | 08:41
55
למה שהתייחסתי אליו בשרשור אחר (הסקת מסקנות לא נכונה בהסתמכות על מחקרים תצפיתנים).
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שלום נטלי - איך את מסבירה את העובדה'
שלום נטלי - איך את מסבירה את העובדה
30/04/2013 | 17:57
1
248
שיש כל כך מעט דיאטניות שהן טבעוניות ?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 21:43
124
שלום רב
למה אין הרבה תזונאיות טבעוניות - כל אדם בוחר את דרכו ואורח חייו ותזונתו לפי אמונתו האישית ובכך תזונאיות אינן שונות מכל אדם אחר
למה אין הראבה תזונאיות שעוסקות בטבעונות - מוזמן לראות את תשובתי לשאלה הקודמת :)
בברכה
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אין לי ממש'
אין לי ממש
30/04/2013 | 18:55
11
230
שאלה בנושאי טבעונות ותזונה באופן כללי, אך חיפושית ביקשה ממני להצטרף לשרשור, ולכן אשאל שאלה אחרת, בתקווה שהיא אינה יותר מדי:

נטלי, האם ישנם בארץ מרכזים רפואיים (לא מכונים מפוקפקים) לעזרה בגמילה מאכילה כפייתית ורגשית (וההשמנה הנלווית לה, כפועל יוצא)?
כמו שידוע שישנם מרכזים לסיוע במצבי תת-תזונה ואנורקסיה, האם קיים אותו דבר בארץ עבור המצב ההפוך?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'יש - OA'
יש - OA
30/04/2013 | 19:55
3
127
אכלני יתר אנונימיים
שיטת הפעולה זהה לקבוצות של מכורים לסמים / אלכוהול
שיטת 12 הצעדים.

הלכתי לפגישה פעם מזמן. אישית, זה לא התאים לי.
אבל יש הרבה אנשים שכן נעזרים בהם.

http://www.oa-israel.org/
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא בדיוק מרכז רפואי - אלא קבוצת תמיכה'
לא בדיוק מרכז רפואי - אלא קבוצת תמיכה
30/04/2013 | 19:56
2
93
מקווה שלא התכוונת אליהם כאל 'מפוקפקים'
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כשכתבתי'
כשכתבתי
30/04/2013 | 20:13
1
95
מפוקפקים, התכוונתי לכל מיני שיטות כמו אלו של מכון אברמסון.
וכן, רציתי מרכזי סיוע רפואיים. יש אנשים שלא מצליחים להתמיד בבית, אפילו לא עם סיוע של בני משפחה אחרים.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מעניין אם תהיה לה תשובה'
מעניין אם תהיה לה תשובה
30/04/2013 | 20:34
74
למרות שהיום אני לא חושבת שאני צריכה את העזרה הזאת
גם אני נלחמת בהתמכרות לאוכל על בסיס יומי
אבל מאמינה בכח האישי שלי היום, יותר מבעבר.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'יש מרפאות להפרעות אכילה כמעט בכל בי"ח'
יש מרפאות להפרעות אכילה כמעט בכל בי"ח
01/05/2013 | 05:13
85
ולפעמים גם במרפאות קהילתיות שמטפלות גם בפן האכילתי-כפייתי ורגשי (המשמין) שציינת (נוסף לאנורקסיה, בולמיה וכו').
למשל זה בהדסה http://is.gd/vRSdnI
למשל זה ברמב"ם http://is.gd/aeT5uc
למשל בתל השומר http://is.gd/2cNzxv
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הפרעות אכילה כוללות גם'
הפרעות אכילה כוללות גם
01/05/2013 | 09:22
3
103
את הכיוון למעלה
יש בתל השומר מחלקה שמטפלת בהשמנה כרונית כלומר בהתמכרות הנפשית והפיזית לאכילה
http://rehabilitation.sheba.co.il/Eating_Disorders...
ראה הפיסקה האחרונה

"בצמוד למחלקה האשפוזית קיימת מרפאה אמבולטורית (מרפאת חוץ) להפרעות אכילה. מטופלים המסיימים את האשפוז ממשיכים בטיפול פרטני ובליווי דיאטטי במרפאה להשלמת התהליך הטיפולי. במרפאה גם מתקיימות קבוצות אמבולטוריות המתמקדות בבעיות ספציפיות תוך ליווי דיאטטי: קבוצה טיפולית לסובלים מאנורקסיה, קבוצה לסובלים מהפרעה בולימית, וקבוצות לאוכלוסיה הסובלת מהשמנת יתר. בנוסף קיימות קבוצות המיועדות לאוכלוסיות ספציפיות: קבוצה להורים של סובלים מהפרעות אכילה, וקבוצה לאמהות הסובלות מהפרעות אכילה.
חלק מהטיפולים במרפאה כרוכים בתשלום."

אני בטוחה שיש בעוד מקומות ואולי ידעו שם להפנות למשהו מתאים
עוד מקום שמומלץ ע"י עמותה רשומה - העמותה הישראלית לטיפול, חקר ומניעת הפרעות אכילה
https://www.facebook.com/pages/ISIS-%D7%9E%D7%A8%D...

הנה רשימה
http://www.iaed.org.il/%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'נכון שלא קראת את מה שכתבתי מעליך ?'
נכון שלא קראת את מה שכתבתי מעליך ?
01/05/2013 | 11:13
2
31
לצפיה ב-'ברור שלא כי'
ברור שלא כי
01/05/2013 | 13:15
1
81
בזמן שכתבת ופרסמת אני חיפשתי לינקים ראויים והייתי איטית יותר
אבל טובים השניים מן האחד, האין זאת?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ועכשיו אני רואה שזה היה שם הרבה לפני'
ועכשיו אני רואה שזה היה שם הרבה לפני
01/05/2013 | 13:17
72
ובכלל מתביישת שלא שמתי לב
בחיי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 21:44
1
97
שלום רב,
כמו שציינו אכן במרפאות להפרעת אכילה בד"כ מטפלים גם בהפרעת אכילה בולמוסית ואכילת יתר. כמו כן יש מכונים המטפלים בשיטת הפסיכולוגיה הקוגנטיבית-התנהגותית שיכולים לעזור בשילוב עם טיפול תזונתי. כמו כן ניתן לפנות ליעוץ פרטני במסגרת פרטית או בקופה"ח עם דיאטנית קלינית ופסיכולוג שילוו את התהליך.
בהצלחה
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
03/05/2013 | 00:25
8
לצפיה ב-'יש לי כמה שאלות'
יש לי כמה שאלות
30/04/2013 | 19:49
127
מתי הכי מומלץ לאכול פירות ואגוזים? ערב או בוקר
מכיוון שמעבר לתזונה טבעונית גורם לי לאכול ארוחות קטנות אבל רבות מאוד אני עלולה להיות רעבה גם בשעות הלילה המאוחרות.
מה כדאי לאכול באותן השעות?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שאלות בקשר לחלבונים'
שאלות בקשר לחלבונים
30/04/2013 | 22:53
4
146
היי נטלי
אלו מקורות טבעוניים של חלבונים יש חוץ מסויה, טופו וטחינה?
(אני אלרגית לאגוזים ושקדים ונמנעת מקטניות עקב מעי רגיז)

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מקווה לעזור'
מקווה לעזור
02/05/2013 | 11:12
2
63
בקשר לקטניות- הרבה אנשים "חוטפים מהן חזק"- אם זה לא קורה לך מטופו, אז זה אולי מצביע על זה שאת כן יכולה לעכל קטניות בצורה טובה, אם עיבדת אותן מספיק.
הייתי מציעה לעשות ככה:
1. להשרות למשך שעות ארוכות (לפחות 20 שעות) כשמחליפה את המים כל כמה שעות. להשרות מכוסה, שלא יגדלו שם יתושים (פיכס).
2. להנביט עד גודל נבט גדול (עדשים יכולים להצמיח בקלות במסננת הביתים עד מעל כפול מגודלם המנופח את הנבט, בקטניות אחרות זה לוקח יותר זמן). הנבטה ידועה כמפרקת את החומרים שמקשים על העיכול של הקטניה, וכמעלה ערכים תזונתיים ואת יכולת ספיגתם.
3. לבשל את הקטניות כשהן כבר מונבטות למשך לפחות חצי שעה.
4. להוציא את הקצף בזמן הבישול עם כף. להוריד את הקליפה מקטניות כמו חומוס.
5. להעלות כמויות בהדרגה, להתחיל מממש ממש קצת (נגיד כף) לעלות עם הזמן. לתת לגוף להתרגל.
6. אני מניחה שאת יכולה אחרי כל השלבים עם החומוס לייבש אותו, לטחון לאבקה ולטגן איתו חביתת חומוס. בנוסף נדמה לי שקמח חומוס הוא מספיק מעובד. נסי אולי לקנות ולנסות?

בנוסף קטניות שמתעכלות טוב יחסית, וגם מוציאות נבט מרשים מאוד: עדשים מכל הצבעים, שעועית מש.
עוד נסיון לעזרה זה אולי יעזור לך לעבור לשעועית ירוקה או במיה? הן גם קטניות אבל כמה שאני יודעת הן יותר טובות לעיכול.

אני לא אשת מקצוע, סתם ניסיתי לעזור, קחי את דברים בערבון מוגבל.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ממליצה לבשל קטניות עם עצת קומבו וכף זוטה לבנה'
ממליצה לבשל קטניות עם עצת קומבו וכף זוטה לבנה
02/05/2013 | 16:53
1
56
בנוסף לטיפים שלך.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אצת'
אצת
02/05/2013 | 17:25
21
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 20:54
126
שלום רב,
מקורות לחלבונים כוללים:
• קטניות – גם עם מעי רגיש לפעמים מצליחים לעכל בהצלחה קטניות עדינות יותר כמו עדשים כתומות לאחר השריה ושעועית מאש שעברה הנבטה. הרתחה, החלפת המים במים נקיים והמשך בישול גם היא עוזרת להפחית את תופעת הגזים ואי הנוחות. כמו כן טופו וחלב סויה בד"כ אינם  גורם לאי נוחות.
• דגנים – בעיקר קינואה, כוסמת אך גם דגנים אחרים, כל שתי פרוסות לחם מספקות כ-5 גרם חלבון.
• סייטן (במידה ואין רגישות לגלוטן).
• ירקות במידה מסוימת גם תורמים מעט חלבון אבל לא כמויות גדולות.

לאור המגבלות הייתי ממליצה לפנות ליעוץ תזונתי אישי כדי לוודא שתפריט מאוזן ומגוון דיו.
בברכה,
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'את עזרתכם בבקשה:'
את עזרתכם בבקשה:
30/04/2013 | 23:18
16
226

הייתי אצל תזונאית היום. אני טבעונית כבר קצת יותר מחצי שנה ורציתי לוודא שהתזונה שלי כוללת את כל מה שהיא אמורה לכלול. אני לוקחת סדיר B12 בעקבות ההמלצות בפורום (היא אמרה שאני כבר מפוצצת ויכולה לרדת מפעם ביום -ההמלצה של הרופאה, לפעם בשבוע), ברזל כי בדיקות דם הראו שהוא נמוך וסידן.
לטענת הדיאטנית, חסרים לי ויטמין D ו"עוד כל מיני ויטמינים, כי חלבונים מכילים אותם והחלבונים שבתזונה שלך הם חלבונים נחותים" (אמרתי לה שאני אוכלת סויה, טופו, קטניות) ולכן היא נתנה לי "מולטי ויטמין".

עד פה הייתי מסתדרת, אבל מה שהיא הוסיפה כבדרך אגב זה, שהמזל שלי הוא שגדלתי כאוכלת כל ועברתי לטבעונות כבוגרת ולעומת זאת, ילד טבעוני שיגדל מגיל אפס על תזונה טבעונית יהיה נמוך, אנמי ורמת המשכל שלו תהיה נמוכה.
אל תאמרו לי בבקשה שזה עוד לא רלוונטי עבורי,  כי זה כן נושא שיוצא לי לחשוב עליו לא מעט. היא לא ביססה את דבריה, אבל כששאלתי שוב היא חזרה פעמיים על הטענה בוריאציות שונות. אם להיות כנה, זה מפחיד אותי ואפילו מאד. מילא נמוך ואנמי אבל הפרמטר השלישי כבר חצה קו אדום מבחינתי. למישהו יש מושג/מידע בנושא, מפריך או מאשר?

ואם כבר, לגבי החסרים בתזונה שלי- מאחר ולא ראיתי בדיונים שונים פה שחוץ מB12 טבעונים נוטלים משהו נוסף, מה אני אמורה להוסיף לתזונה שלי (שכוללת המון ירקות, קטניות, סויה, מעט שמן, לא הרבה פחמימות) כדי למלא את החסרים הנ"ל?
בגדול, היא סיימה ב"תראי, אני לא אומרת לך להתחיל לאכול בשר/דגים/ביצים אז תמשיכי עם זה עוד שנה ואם תראי שהגוף שלך בבעיה" והיא סיימה את המשפט במעין חיוך. אני אולי אובר-ראקטינג אבל המכלול הזה גרם לי למיני-פאניקה.

תובנות?
*סוף חפירה*
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ברשותך, שרשרתי את ההודעה שלך לכאן'
ברשותך, שרשרתי את ההודעה שלך לכאן
30/04/2013 | 23:56
6
136
ביום חמישי תגיע להתארח כאן תזונאית שמבינה ועוסקת בטבעונות, והיא יותר מתשמח לספר לך כמה התזונאית שראית היום טועה ומטעה.
אין שום ביסוס מחקרי או מדעי לדברים שהיא אמרה לך, המציאות מוכיחה את ההיפך הגמור, ואני ממליצה לך בחום ללכת לתזונאית שמבינה קצת יותר בתזונה, במיוחד בתזונה טבעונית, מזו שהיית אצלה.
על השאלות שלך אני אשאיר לנטלי לענות, כי התשובות של יותר מושכלות ומנומקות משלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שלום נטלי. שאלה:'
שלום נטלי. שאלה:
01/05/2013 | 00:02
3
124
כבר לא צעירה (מעל ל- 50), וכנראה שמתחילה להתמודד עם תופעות גיל המעבר שמקשות גם על ירידה במשקל. ולמה השאלה: כי בניגוד למה שמתארים החברים כאן, המעבר שלי לצמחונות מוחלטת (בערך 5 חודשים) ולטבעונות כמעט מוחלטת (3 חודשים) לא גרמה ירידה במשקל (שדווקא קיויתי לה, אם כי הסיבה של הטבעונות לא קשורה כלל לדיאטה), ובנוסף, אני מוצאת את עצמי רעבה יותר ולכן גם אוכלת יותר. יתכן שהתופעות קשורות כאמור לתקופת המעבר שלי ולכן לא בטוחה, מה את ממליצה?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'בעלת המקצוע בוודאי תענה אבל'
בעלת המקצוע בוודאי תענה אבל
01/05/2013 | 09:04
1
99
דבר ראשון ובסיסי היא תפקודי בלוטת התריס. נשים מגיל המעבר סובלות לא פעם מליקוי כזה או אחר בתפקודי הבלוטה ואלה משפיעים על הרבה הרבה דברים. הבולטים בינהם- משקל- לכל הכיוונים , נשירת שיער, הפרעות בשינה, עור יבש, תאבון- שוב לכל הכיוונים...

בקיצור זו לא בדיקה מורכבת, כל רופא משפחה יכול להפנות אליה והיא סבירה לגיל. שווה לבדוק .
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה. ממש לא חשבתי על הכיוון'
תודה. ממש לא חשבתי על הכיוון
01/05/2013 | 19:51
29
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 21:02
113
שלום רב,
אכן בגיל המעבר חל שינוי בד"כ בחילוף החומרים וכתוצאה מכך יש השפעה על ירידה במשקל - זה קשה יותר לרדת במשקל אבל לא בלתי אפשרי. לא תמיד טבעונות תוביל להרזיה זה נורא תלוי מה בוחרים לאכול. נסי לברר אם עצמך האם את אוכלת מנות גדולות של קטניות ודגנים, מרבה באגוזים, זרעים ופירות? את אומרת שאת אוכלת יותר וזה בהחלט יכול להסביר את זה גם. נסי להגביר צריכת ירקות להגדלת תחושת השובע מהארוחה. כדאי לעבור גם בירור בדיקות דם כולל בלוטת התריס (ועל הדרך גם בדיקות כלליות, גלוקוז וליפידים - שומני הדם שלעיתים נוטים לעלות בגיל המעבר). אם את רוצה לרדת במשקל ולא מצליחה ממליצה להכנס למסגרת יעוץ תזונתי להתאמת תפריט מתאים.
בהצלחה!
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-''
01/05/2013 | 00:03
1
92
תודה.
בכ"ז (אם מותר לי, למרות שזה שרשור אחר?), אם גם למי מחברי הפורום יש מידע בנושא, תודתי מראש.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'עניתי לך גם בפורום השני '
עניתי לך גם בפורום השני
01/05/2013 | 00:05
47
לצפיה ב-'אם אפשר תגובה קטנה....'
אם אפשר תגובה קטנה....
01/05/2013 | 14:21
1
126
אני טבעונית כבר 7 שנים והכל מצויין, דווקא הברזל וגם המשקל התאזנו (היו לא משהו לפני הטבעונות).כמו כן אני מתאמנת 3-4 פעמים בשבוע. כשעברתי לטבעונות גם אני שמעתי "עוד שלושה חודשים תתפרקי", "לא תחזיקי שנה" וכו'. גם אני הלכתי לתזונאית שלא הבינה כל כך ואמרה לי שבלתי אפשרי להגיע למספיק סידן רק מהצומח (למרות שבחישוב מהיר ופשוט אפשר לראות שמגיעים לזה בקלות...). עם כל הכבוד לתזונאית נראה לי שהיא לא מבינה מספיק בנושא בשביל לתת עצות לגבי תזונה טבעונית.
חלבונים מהצומח אינם "נחותים" בכלל, דווקא חלבון מהחי נקשר במחקרים להמון מחלות עם שמות מפחידים כמו סרטנים למיניהם.
מחסור בחלבון הוא בעיה לא קיימת בעולם המערבי- רק אנשים בתת תזונה רציני יסבלו מבעיה כזו. אמרת שאת אוכלת סויה וקטניות למיניהן- זה מצויין.
כמו כן יש הרבה ילדים שגדלים על תזונה טבעונית והם גדלים בסדר גמור ואף ללא מחלות שמאפיינות ילדים אוכלי בשר (כמו דלקות אוזניים, התקררויות וכו').

קחי נשימה, אם את רוצה הרגעה את יכולה ללכת לתזונאית טבעונית שתתן לך מידע רלוונטי (אורית אופיר מקסימה ומומלצת).
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'וכמובן גם נטלי שמש שבטח תענה לך בקרוב'
וכמובן גם נטלי שמש שבטח תענה לך בקרוב
01/05/2013 | 14:24
35
לצפיה ב-'בדבריה התזונאית הזו מזכירה לי בדיחה'
בדבריה התזונאית הזו מזכירה לי בדיחה
01/05/2013 | 17:07
111
שהלקוח לא הסכים לשלם לזונה,
אז היא חייכה קלות, ואמרה: "רק שתהיה בריא"...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'בואו נשתדל לשמור על השרשור הזה נקי'
בואו נשתדל לשמור על השרשור הזה נקי
01/05/2013 | 17:27
88
ככל האפשר,
נטלי עדיין צריכה להגיע ולענות על השאלות שנשאלו..
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אמנם לא מחקר מייצג אבל '
אמנם לא מחקר מייצג אבל
02/05/2013 | 13:33
55
הילדים שלי גדלים כטבעוניים מהיום הראשון, הגדול שלי בגיל של גן חובה ופותר תרגילי חשבון ברמה של כיתה ב', יודע אסטרונומיה יותר ממני. המרכזית בת 3.5 כבר מזהה אותיות ומספרים...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה של Siriusgirl'
מצטרפת לשאלה של Siriusgirl
02/05/2013 | 16:55
1
64
מה לתת לילדים לאכול? אני כן נותנת תוסף ברזל, B12 וD.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 20:58
94
שלום רב,
לא כדאי לתת ברזל באופן גורף ללא בירור בדיקות דם - לא לכל הצמחונים וטבעונים חסר וברזל בעודף עשוי להיות מסוכן לבריאות.
לגבי מזון לילדים ונוער את מוזמנת לקרוא את ההודעות הראשונות בראש השרשור :)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 20:55
98
שלום רב,
צר לי שזו הייתה החוויה שלך בפגישה עם דיאטנית. לצערי, לא כולן התקדמו ועשו מעשה לפיתוח וקידום הידע שלהן בתחום התזונה הצמחית והן שבויות במיתוסים חסרי אחיזה במציאות. כמה דגשים וניפוץ המיתוסים של הדיאטנית המדוברת:
1. חלבונים נחותים – חסר אחיזה במציאות, תזונה צמחית המכילה מגוון מזונות צמחיים כולל דגנים וקטניות מספקת את מלוא חומצות האמינו הדרושות לאדם ואינה נופלת מתזונה המכילה מזון מן החי מבחינה זו. בנוסף סויה ומוצריה מכילים חלבון מלא המספק את כל חומצות האמינו החיוניות.
2. ילדים טבעונים/צמחונים – שיעור האנמיה בקרב ילדים ומבוגרים צמחונים וטבעונים אינו גבוה יותר משל שאר האוכלוסיה. בנוסף ילדים צמחונים טבעונים אינם נמוכים או גמדים – המחקרים המעטים שנעשו בתחום מצאו שבהתחלה הם נמוכים יותר אבל הם מפצים על זה בהמשך ובסופו של דבר אין הבדל בינם לבין אוכלי מזון מן החי בני גילם. לגבי פיגור..אני אפילו לא אתחיל, ממש חסר בסיס. חשוב לי לציין שכל דברי מתייחסים לדיאטה צמחית/טבעונית מאוזנת ומגוונת המתאימה לצרכי הילד. דיאטה לא מאוזנת יכולה בהחלט לגרום לכל אחד מהדברים הללו ולכן יש להזהר מדיאטה מקרוביוטית, דיאטות המתבססות בעיקר על ירקות ופירות ודיאטות שאינן מתוספות בויטמין B12  בקרב ילדים צעירים שכן הפגיעה יכולה להיות בהחלט משמעותית.
3. לגבי החוסרים – צריך לראות את בדיקות הדם וכן לבדוק את הצריכה היומית שלך כדי להתאים לך הנחיות. בעקרון מחסור בויטמין D לא קשור לטבעונות או לתזונה – יש כמעט לכולם מחסור.
בברכה
נטלי

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת, פשתן ואומגה 3'
שאלה נוספת, פשתן ואומגה 3
01/05/2013 | 06:46
7
170
בימים האחרונים אני מנסה להכניס את זרעי הפשתן לתפריט שלי כדי לקבל אומגה 3. יש לציין שאני תמיד טוחנת אותם היטב עד לכדי אבקה לפני האכילה.
בפעם הראשונה שמתי אותם בסלט וקיבלתי כאבי בטן אחר כך.
אז החלטתי להוסיף אותם לדייסת הקוואקר של הבוקר. ככה הם פחות "מציקים" אבל השאלה היא האם כאשר אני מוסיפה אותם למשהו חם כמו דייסת קוואקר זה לא הורס את האומגה 3? (אציין גם שאני מוסיפה אותם לדייסה כשהיא חמימה אבל לא ממש "רותחת")

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אמנם לא קוראים לי נטלי,'
אמנם לא קוראים לי נטלי,
01/05/2013 | 23:17
4
125
אבל תשובה יש לי:

לא.

אומגה-3 אמנם רגישה לאור ולחום, אבל עדיין, זה לא כמו פילם שנשרף ברגע שאת חושפת אותו. אם את מפזרת אותם ואוכלת אותם טריים, אין שום סיבה לדאוג.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'יפה לך, פילם. מזכיר לי נשכחות...'
יפה לך, פילם. מזכיר לי נשכחות...
02/05/2013 | 06:20
33
לצפיה ב-'זה נכון גם לזרעי צ'יה?'
זה נכון גם לזרעי צ'יה?
02/05/2013 | 08:34
2
92
ומה קורה אם מבשלים עם הצ'יה/פשתן?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לגבי צ'יה'
לגבי צ'יה
02/05/2013 | 11:40
1
76
אין כל כך מידע, אבל ממילא הם נאכלים שלמים, אז לא אמורה להיות בעיה (נראה לי).
לגבי פשתן וחום, זה כנראה תלוי בתנאי הבישול, זמן הבישול ומצב הזרעים לפני כן. [1]
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
02/05/2013 | 13:28
12
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 21:03
1
102
שלום רב,
שאלת האומגה 3 והעמידות שלה מאוד מעניינת – מחד חומצות שומן רב בלתי רוויות נוטות להתחמצן במהרה ומאידך – גם דג מכיל אומגה 3 ומחממים אותו ושם היא לא נפגעת. כמו כל דבר בתזונה אינני דוגלת בפנאטיות אם בצורה כזו זה עובר לך בקלות אין סיבה להמנע. הדייסה חמימה ולא רותחת וזה לא מתבשל במהלך בבישול עצמו אז זה בהחלט לא נורא חשיפה כזו קצרה לחום. אגב לא חייבת פשתן אם את לא אוהבת אפשר אגוזי מלך, צ'יה, קנולה.
בברכה
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/05/2013 | 21:38
33
לגבי השורה האחרונה, התחלתי עם הפשתן אחרי שהדיאטנית שלי אמרה לי לצרוך צ'יה או פשתן בשביל האומגה 3 וצ'יה זה דבר מאוד מאוד יקר. לכן בחרתי בפשתן.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שלום נטלי, כל כך כיף לראות אותך פה'
שלום נטלי, כל כך כיף לראות אותך פה
01/05/2013 | 19:39
1
141
אז, אני מטופלת של נטלי.
אין לי באמת שאלה, אבל אני כל כך שמחה לראות אותה פה.
יש לי רק המון המון דברים טובם לומר עליה.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה אלמוג היקרה – הרגש הדדי, גאה בך מאוד |4U'
תודה אלמוג היקרה – הרגש הדדי, גאה בך מאוד |4U
02/05/2013 | 21:04
44
לצפיה ב-'2 שאלות'
2 שאלות
02/05/2013 | 09:39
9
125
הי,

אני צמחונית כמה חודשים, ואני פשוט לא מצליחה להיות שבעה...
אני מטבעי מאוד מאוד רזה, לא עושה חשבון של אוכל (זאת אומרת אוכלת כמה שאני רוצה ומה שאני רוצה). אבל בסוף הארוחות אני ממשיכה להיות רעבה, מה שגורם לי לאכול המון שטויות (בעיקר מתוק) כדי לשבוע. זה לא פיתרון אופטימאלי...
אשמח לקבל המלצות והצעות להגברת תחושת השובע.

שאלה שניה- ביתי בת 3 וחצי והיות והיא אוכלת איתי צהרים גם היא צמחונית. אני משתדלת מאוד שבכל ארוחת צהריים יהיו קטניות (+ דגן), והיא מקבלת סנדויץ' לגן עם טחינה (מלאה) בלחם מקמח מלא. מה עוד חשוב לתת לה כדי להעלות ברזל? (היא לא אוהבת חלבה או טחינה עם סילאן- ניסיתי כמה וכמה פעמים בצורות שנות והיא פשוט לא אוהבת את זה).

תודה מראש
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'המלצה - פירות'
המלצה - פירות
02/05/2013 | 11:44
7
78
גם משביעים וממלאים
וגם מתוקים(:
עדיף לפני הארוחה או שעתיים אחרי

ואת יכולה לאכול מהם כמה שאת רוצה(:
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מה לגבי כל הסוכר שיש בפירות? :)'
מה לגבי כל הסוכר שיש בפירות? :)
02/05/2013 | 14:45
6
27
לצפיה ב-'הסוכר בפירות הוא סוכר טוב.'
הסוכר בפירות הוא סוכר טוב.
02/05/2013 | 15:27
5
65
שמתעכל בקלות ולא מתעכב בדם.
(אם צורכים פירות בנפרד משומנים ומאכלים מבושלים או מעובדים שעיכולם ארוך יותר משל פירות)

הסוכר שמגיע בפירות מגיע גם עם הרבה מים שבפרי והמון ויטמינים.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כמה פירות את ממליצה לאכול ביום?'
כמה פירות את ממליצה לאכול ביום?
02/05/2013 | 15:44
3
68
לצפיה ב-'עכשיו אני אענה - ולמרות תשובתה של נטלי'
עכשיו אני אענה - ולמרות תשובתה של נטלי
02/05/2013 | 22:48
2
47
אני ממליצה על כמה שיותר פירות - עם המגבלות שציינתי:
לפני ארוחה או שעתיים אחרי - בגלל זמני העיכול השונים.

בתי בת 7.5 אוהבת פירות (בררנית אז לא את כולם)
התחלתי להגביר אצלה את צריכת הפירות בדיוק באופן זה.
בכל ארוחה כשמתאפשר מתחילים עם פירות. היא מחליטה מתי לעבור ל'מנה העיקרית' (שלצערי עדיין לא טבעונית)
היא אוכלת יותר פירות מכל ילד שאני מכירה.
זה לא קבוע - אבל היא יכולה לסיים יום עם 4 תפוע, 2 תפוזים ו2 בננות לדוגמה.

ממליצה לקרוא את תגובתי לנטלי (שנתנה לי תשובה על תזונת פירות)

לא ממליצה לך על תזונה זו. רק להגביר את הצריכה. לאכול יותר פירות.
הבנתי שאין לך בעיות עם משקל או סוכר - אז זה יכול רק להועיל לך.

טוב, מספיק חפרתי, לילה טוב(:
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אני מאוד נזהרת עם פירות'
אני מאוד נזהרת עם פירות
03/05/2013 | 18:40
1
26
לא אוכלת יותר מ 2 וחצי
רוב הימים לא אוכלת בכלל פירות , רק ירקות.
בגלל הערך הגליקמי הגבוה אני מעדיפה להימנע כמה שיותר ממאכלים שמכילים הרבה סוכר
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אני מבינה את הזהירות הזאת'
אני מבינה את הזהירות הזאת
04/05/2013 | 14:41
12
זה מה שמוכר היום. פירות=סוכר / הרבה סוכר = סכרת.

אבל מה שלא ידוע מספיק עדיין הוא
שהסוכר בפירות - כשצורכים אותם טריים עם כל המים שבהם - הוא סוכר טוב.
הסוכר שבפירות נותן אנרגיה - שהגוף שצריך. הגוף צריך סוכר.
סוכר הוא האנרגיה שהגוף צריך כדי לתפקד.

איך אוכלים - זאת השאלה והתשובה.
לא לאחר ארוחה ולא בצירוף עם שמנים.
אחרת קורה בדיוק מה שמפחדים ממנו.

לפני שנה הייתי 26 קג יותר. היתי צורכת מעט פירות אבל הרבה פחמימות בצורת מאפים ומתוקים. הסוכר שלי היה 100 ויותר.
ואז הפסקתי עם החלב ובמקביל עם המאפים והמתוקים (רובם מכילים חלב)
במקביל, ארוחת הבוקר שלי הפכה להיות פירות - בהתחלה 2-3 פירות ובהדרגה הוספתי (בנוסף לפירות בארוחות הביניים)
כבר לאחר שלוש חודשים כאלו - הסוכר ירד למתחת ל-90

בתוך ארבעה חודשים הפכתי לטבעונית.
לאחר כחצי שנה התחלתי להגדיל את כמות הפירות שלי.
היום אני אוכלת לפעמים 20 פירות ביום (תלוי בגודל)
בשבוע שעבר הסוכר שלי היה 84.

יש לי סוכרת במשפחה: אמא שלי עם סוכר גבוה בבוקר (120) עדיין לא מטופלת
סבא שלי(אבא של אמא) - היה עם סוכרת וטופל באינסולין.

אני עדיין לא פיתחתי אותה - ואני לא מצפה שזה יקרה - אפילו עם הרבה פירות.

כשיצא הספר על התזונה בעברית (אמור לצאת בקיץ) - אני ממליצה מאוד לקרוא למה לאכול פירות זה הכי טוב - אפילו לסוכרתיים.

אני מזכירה: אני אחת שאוכלת כך. יש עוד רבים. לא כולם כותבים על כך.
אני לא תזונאית. ולכן כדאי לקרוא עוד וללמוד על כך. אני מביאה רק מידע ראשוני. המלצה אישית.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מבקשת לשמור על השרשור נקי ככל האפשר'
מבקשת לשמור על השרשור נקי ככל האפשר
02/05/2013 | 15:47
79
מדיונים צדדיים, כדי שיהיה קל לענות על השאלות ולהבחין בתשובות המקצועיות של נטלי.

תודה
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 21:06
103
שלום רב,
לשיפור תחושת השובע כדאי להגדיל את נפח הארוחה וכמות הסיבים (למשל יותר קטניות, ירקות) וכן את כמות השומן בארוחה בשומנים בריאים כמו שמן זית, אבוקדו וטחינה. אלו גורמים למזון להשאר בקיבה זמן ממושך יותר ומשפרים תחושת השובע. עדיף כמובן לנשנש נשנושים בריאים יותר כמו פירות ואגוזים בין הארוחות.
לגבי בתך חשוב לשלב מזונות עשירים בברזל כמו קטניות עם ויטמין C לדוגמא גמבה , עגבניה, תותים או קיווי, להקפיד על השריה ו/או הנבטה של הקטניות, דייסות קוואקר או דייסות מועשרות ודגנים מועשרים, האם נהנית מירקות כמו סלק, ברוקולי, ירקות ירוקים? אפשר להכין לה מיץ מסלק, ברוקולי ותפוח עץ במסחטת מיצים קשים.
בברכה,
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'פירות וירקות אורגניים'
פירות וירקות אורגניים
02/05/2013 | 09:48
5
94
שלום נטלי,

רציתי להתייעץ בנוגע לפירות וירקות אורגניים. במקומות מוסמכים באינטרנט מצאתי שאין אף הוכחה לכך שיש לזה יתרון של ויטמינים\טעם\בקטריות על לא אורגני ובמקומות אחרים פחות מוסמכים ראיתי שיש יתקון של פחות בקטריות ויותר ויטמינים.
מה דעתך?

תודה,
אסף
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'בנוסף'
בנוסף
02/05/2013 | 11:46
35
כמה מקורות ממליצים על פירות וירקות ספציפיים שכדאי לקנות אורגני כי יש בהם סיכון גבוה לאותן בקטריות. מה דעתך?
אולי כדאי לקנות חלק כזה וחלק לא?

תודה!
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'המטרה המרכזית כפי שאני רואה אותה'
המטרה המרכזית כפי שאני רואה אותה
02/05/2013 | 20:01
1
25
היא קודם כל להמנע מכימקלים ורעלים שונים במזון, שמקורם בחומרי הדברה ודישון.

אם מדובר על פירות וירקות שלא מהונדסים ולא מקבלים את הדישון המאסיבי, ייתכן שהם ייראו לך פחות יפים ועם טעם שונה מזה שאליו אתה רגיל.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'נכון, השאלה אם...'
נכון, השאלה אם...
02/05/2013 | 20:35
23
אכן הכימיקלים והרעלים עוברים את מערכת הסינון של הצמח ומגיעים אלינו לאוכל?
כי לפי המחקרים האלו, אין באמת הבדל כך שאולי הם לא עוברים.

תודה
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 21:08
1
82
שלום רב,
אין הרבה מחקרים על מזונות אורגנים למרבה הצער. בעקרון נראה שיתרונם הוא בכך שיש פחות חשיפה לחומרי ריסוס אך לא נראה שיש השפעה על תכולת המינרלים והויטמינים. כללית אני בדרך כל ממליצה לבחור באורגני במזונות שתופסים ריסוס בצורה יותר חזקה כמו פלפלים ותותים , להקפיד על שטיפת ירקות ופירות בסבון אקולוגי למזון ולהקפיד לקנות ברשתות שבודקות את התוצרת כמו שופרסל ומגה שם יש ביקורת על כמות הריסוס.
בברכה
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
02/05/2013 | 21:15
8
לצפיה ב-'תוסף אומגה 3'
תוסף אומגה 3
02/05/2013 | 12:26
1
59
נטלי שלום,
מה דעתך על תוספי אומגה 3 המגיעים מהצומח? האם די בהם בכדי כדי לקבל את אותה השפעה של המקביל מהחי?
האם את מכירה תוסף כזה שאינה מגיעה בצורה של כמוסה אלא נוזל (אם בעייתי לפרסם בפורום אשמח לקבל הודעה פרטית!)

תודה מראש!
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 21:09
76
שלום רב,
תוספי אומגה 3 צמחית לא נחוצים לכל אחד ועשויים להתאים יותר בתקופות רגישות ובצרכים גבוהים יותר כמו בהיריון והנקה. יש כמה סוגי תוספים – על בסיס אצות, מרווה ופשתן. תוספים על בסיס פשתן ומרווה - עקרונית אפשר להשיג את האומגה הזו מהמזון. שיעור ההמרה שלה לאומגה פעילה יותר (DHA וEPA) נמוך למדי. הכי יעיל זה אצות כי שם יש DHA שזו חומצת השומן ארוכת השרשרת בעלת הפוטנטיות (מה שיש בדגים).
לגבי תוסף נוזלי – ניתן להזמין מחול, בארץ אין, שמעתי שזה די מזעזע. אשלח לך בהודעה בפרטי אם מעניין אותך.
בברכה,
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מוצרי סויה'
מוצרי סויה
02/05/2013 | 13:05
1
80
מה דעתך על מוצרי סויה למיניהם, כגון טבעול ודומיו?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 21:10
82
שלום רב,
אם הכוונה למוצרי הסויה המעובדים – יש להם יתרונות ויש להם חסרונות. מבחינת היתרונות הם מועשרים בד"כ בכמות יפה של ויטמין B12, אבץ, ברזל וויטמיני B ומצד שני הם עשירים במלח שזה פחות מומלץ. בד"כ רובם מכילים גם ביצים ולכן לא מתאימים לטבעונות אבל כן לצמחונות. יכול להתאים בהחלט לעתות בהם אין זמן וכח לבשל.
בברכה
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מה לגבי הויכוח החם בעולם התזונה'
מה לגבי הויכוח החם בעולם התזונה
02/05/2013 | 13:55
2
136
בין תפריט רפואי מערבי דל שומנים לבין תפריט דל פחמימות?

הנה ההרצאות של פרופסור טום ניקס מדרום אפריקה שטוען שכל תיאורית הכולסטרול שהובילה לכך שבשנות השבעים משרד הבריאות האמריקני ימליץ על דיאטות דלות שומנים ועתירות פחמימות, הוביל למגפת השמנה וסכרת, בעוד מומחה אחר ז'אק רוסואו המגונן על התזונה המערבית (ההרצאות פלוס שאלות הקהל מצויות בסוף הקישור אשר תורגם לעברית על ידי תומר גמינדר)

http://sportforthoughts.blogspot.co.il/2013/03/Low...

הנה קישור ישיר ליוטיוב (טים ניואקס)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd...

רוסואו

שאלות הקהל

השאלות לגבי צמחונות נדונות שם רק בשאלות הקהל בדקה הרביעית.
רוסואו טוען שאלו שצמחונים יש להם גם מודעות לבריאות ולכן הם לא ישתו סוכר עם הקפה של הבוקר ויעסקו בספורט ולכן בסך הכל הם יהיו יותר בריאים.
טום נוקאס מהצד השני טוען שאם מדובר באדם שהוא carbohydrate-resistant הוא רק ילך וישמין מהפחמימות ובסוף יקבל סכרת.
על פי נוקאס צריך להעיף את הפחמימות מהתפריט ולהחליף אותם בשומן, ובפרט להימנע מסוכר לגמרי.

חייב לציין שזה מאד מבלבל. התחושה שגם בתחום המדעי לא באמת יודעים.
שתזונה זה לא מדע סיבתי ולא מבוסס על ביוכימיה אלא על מחקרים אפידמיולוגים.
ואז השאלה שנשאלת מי אמר לנו שהתפריט הטבעוני טוב לנו?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
02/05/2013 | 14:05
80
בניגוד לתפריטים רגילים שנמצאים ברשת באופן שוטף, בהם יש מספרים לכמויות החלבון, שומן פחמימות ושאר מרכיבי התזונה, לא ראיתי אפילו תפריט טבעוני אחד, שמתאר בכמויות את מה שיש בתפריט.
למשל, טוענים שאפשר לאכול קינואה ויש בו מקור לחלבון מלאה.
נכון שחלבון מלא קיים גם בקינואה. אבל יש שם 14 גרם חלבון במאה גרם קינואה לא מבושלת.
כדי להשיג 90 גרם חלבון מקינואה, אני אצטרך 640 גרם קינואה לא מבושלת שזה 2240 קלוריות.
זה לא מעשי.

במילים אחרות, אני מחפש לראות האם יש תפריט טבעוני שיש בו גם כמויות במספרים של המרכיבים וערכים תזונתיים.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 21:17
87
שלום רב,
מצטערת שאין לי זמן לצפות כרגע בסרטונים אבל אומר לך את דעתי על המחלוקת. כמישהי שעושה מחקר בתזונה וקוראת הרבה מחקרים בתחום אני יכולה לומר לך דבר אחד שהוא באמת חד משמעי - מאוד קשה לחקור השפעה של תזונה על גורמים שונים ובפרט על מחלות שלוקח להם זמן רב להתפתח כמו סרטן לדוגמא. ולמה זה כל כך קשה? כי אנשים לא חיים בסביבה מבודדת, קשה לבודד את ההשפעה של תזונה לבד ולא תמיד ברור מה מהדיווח של האנשים אכן תואם למציאות, מה הם מגלים ומה הם מסתירים.
עקרונית - תזונה צמחונית וטבעונית יכולה להיות בריאה או לא בריאה - תלוי איך עושים את זה. גם מי שחי על פלאפל ובורקס תפוחי אדמה בלבד יכול להיות טבעוני - האם הוא בריא? לא. ולהיפך אגב - יש גם אנשים שצורכים מן החי אבל אוכלים הרבה ירקות ומזון מגוון וגם הם יכולים לזכות בתזונה בריאה. לגבי שאלת הפחמימות והשומנים - היום הדפוס המקובל שמעודדים הכי הרבה וזוכה להכי הרבה מחקרים חיוביים זו הדיאטה הים תיכונית. דיאטה זו עשירה בפחמימות מורכבות כמו לחם מלא, פסטה וקטניות ושומנים חד בלתי רווים משמן זית ואבוקדו,ירקות רבים, פירות, כמות מתונה ביותר של גבינות, עופות ודגים וכמות מזערית אם בכלל של בשר אדום ומתוקים. וכמובן של שילוב פעילות גופנית. הדיאטה הצמחונית-טבעונית תואמת בצורה טובה לדפוס הדיאטה הים תיכונית. אפשר להבין מכאן שלקחת את הצד של להמנע לחלוטין מפחמימות, גם מורכבות, הוא לא באמת נכון וכן דיאטות דלות בשומן זה לא נכון - חשוב לבחור פחמימות נכונות ושומנים טובים.
בברכה
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'נטלי - אני חייב עוד שאלה לגבי דיאטה מיוחדת'
נטלי - אני חייב עוד שאלה לגבי דיאטה מיוחדת
02/05/2013 | 14:02
1
106
האם את מכירה דיאטת הרזיה לטבעונים שלא כוללת בישולים או הכנת אוכל בכלל ?
כלומר, נניח שאני רעב אני הולך ומוציא משהו קנוי מהארון או מהמקרר ואוכל. לא מתעכב על הכנות כלשהן או בישולים. מה שנקרא מהיד לפה.
דיאטה כזאת תעזור לרבים שהם כל הזמן בתנועה ועסוקים שאין להם זמן להכין אוכל או לבשל והדבר היחיד שהם יוכלו להקדיש לה זה זמן לקנות את הדברים, נניח פעם בשבוע, בסופרמרקט.
מה את אומרת?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 21:21
79
שלום רב,
בטח שאפשר אני עושה הרבה פעמים יעוצים של "דיאטה צמחונית לעצלנים". יש כל מיני דברים שניתן להעזר בהם כדי להקל על העניינים לדוגמא: כריכים עם ממרחים (טחינה,חומוס,אבוקדו, טופו וכו') אפשר עם לחם קל, קטניות קפואות שאפשר לחמם כמה דקות במיקרוגל ויש ארוחה, ואם צריך - קופסאות שימורים כמו שעועית, פול, אפונה וגזר, ירקות שאפשר פשוט לשטוף ולאכול לא תמיד חייבים להכין סלט. פירות ואגוזים במתינות בלבד בגלל השמירה על המשקל.
בברכה,
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מה דעתך על חיטה ומוצרים שמכילים חיטה?'
מה דעתך על חיטה ומוצרים שמכילים חיטה?
02/05/2013 | 14:51
2
74
האם מומלץ או לא לצרוך אותם?
ומה ההבדל בין מוצרים מעובדים שמכילים קמח חיטה מלאה לבין החיטה של סוגת שנראת כמו אורז? האם גם החיטה הזאת עברה שינוי גנטי?
תודה :)

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 21:25
1
101
שלום רב,
אם אין צליאק או רגישות ידועה לגלוטן אין שום סיבה להמנע ממוצרי חיטה למיניהם. מרבית האוכלוסיה יכולים בהחלט ליהנות ממוצרי חיטה למיניהם.
ככל שהגן גרוס וטחון יותר יש לו מדד גליקמי נמוך יותר כלומר הוא מעלה את הסוכר בדם בצורה מהירה יותר לכן דגן שלם יהיה בעל מדד גליקמי נמוך יותר בהשוואה לקמחו אבל זו בטח לא סיבה להמנע מלחם כמובן. בחקלאות משתמשים בברירה מלאכותית כדי לברור את סוגי החיטה היעילים והטובים ביותר, לא משהו שצריך להדאיג אותנו במיוחד :)
בקיצור בטוח לשימוש
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה אבל'
תודה על התשובה אבל
03/05/2013 | 18:54
22
אני הספקתי עם סוכר ועם קמח חיטה
זה ממכר ואני לא אוהבת את זה
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'בטן נפוחה תמידית'
בטן נפוחה תמידית
02/05/2013 | 15:17
3
103
מצב שהחל ביום בהיר אחד לפני כמעט שנה. למה יכול להיות קשור? בחורה רזה. בעיות בכבד? אגירת נוזלים? בעיות בעיכול?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'צליאק?'
צליאק?
02/05/2013 | 16:00
1
29
לצפיה ב-'לא'
לא
02/05/2013 | 16:25
39
עשיתי בדיקה ואין לי, ובתקופה האחרונה אני לא אוכלת גלוטן ואין קשר בין הדברים..
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/05/2013 | 21:27
104
האם חל שינוי בתפריט שלך?
האם צורכת יותר קטניות מהרגיל?
האם סובלת מדברים נוספים כמו גזים, כאבים?
יתכן שאת צורכת יותר מדי סיבים
יש לבחון באופן אישי את התפריט שלך ואת התסמינים שאת סובלת מהם כדי לסייע לך באיזון התפריט ובשיפור מצב הבטן
בברכה
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ייבוש מזון'
ייבוש מזון
02/05/2013 | 16:08
1
65
עד כמה שיטות מייבשי המזון שומרות על ערכים תזונתיים של פירות וירקות לעומת שיטות בישול מסורתיות יותר? מה הקריטריונים שלך לקביעה האם ירק או פרי מסויים יהיו עדיפים על אחר בכלליות כמובן, ואיזה פירות וירקות את ממליצה להרבות בצריכתם ובאילו להפחית משמעותית? מהם לדעתך מיתוסים בולטים בתחום הפרי והירק, אבל באמת לא המיתוסים הפשוטים ביותר, אלא אלו שלא מודעים אליהם אבל הם מאוד "טרנדיים" שלא לצדק ?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
02/05/2013 | 21:33
62
שלום רב,
חלק מהשאלות קצת כלליות אז אשתדל לענות לעניין ככל הניתן:
1. ייבוש מזון - שיטה לייבוש המזון בטמפרטורות יחסית נמוכה, לא ידוע לי על מחקרים שבדקו את הערכים התזונתיים של פירות וירקות לעומת שיטות בישול מסורתיות. כשאנחנו מסתכלים על בישול חשוב שנדע מה בודקים - מינרלים לדוגמא כמו סידן לא נפגעים גם מבישול וחימום, ויטמין C יפגע בחימום וסביר להניח גם בתהליכי הייבוש, פיטוכימיקלים מסוימים כמו ליקופן בעגבניה נעשים דווקא זמינים יותר בבישול כך שבהחלט לא תמיד בישול זה דבר רע ולפעמים להיפך אבל כדאי לשתות את מי הבישול.
2. אין סיבה שירק אחר או פרי אחר יהיה טוב מאחר - כדאי לאכול מגוון כדי ליהנות מכל האוצר שיש בירקות ובפירות. את צריכת הפירות יש להגביל בעיקר במצבי עודף משקל, סכרת ושומני הדם. הגבלה מותאמת אישית לפי סימפטומים ובעיות בריאות של אדם.
3. מיתוסים לדוגמא:
- יש לאכול פירות בבוקר על בטן ריקה כי הם נרקבים ותוססים - לא נעון.
- אפשר לאכול פירות כמה שרוצים - לא נכון, בפירות יש לא מעט סוכר ולא לכל אחד מתאים לאכול מהם כמות גדולה.
- מי שרוצה לשמור על המשקל צריך להגביל צריכת עגבניות, גזר, סלק כי הם יותר משמינים - לא נכון, הם ירקות לכל דבר ועניין.
- תרד הוא מקור טוב לסידן וברזל  - לא נכון, יש בו הרבה משניהם אבל הספיגה לא טובה...
בברכה,
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'טבעונות וספורט - כמה שאלות'
טבעונות וספורט - כמה שאלות
02/05/2013 | 16:32
1
105
כל כמה זמן מומלץ לבצע בדיקות דם?
האם שיפור הישגים ועמידה בתכנית אימונים מצביעים על כך שהתזונה מתאימה?
כיצד מונעים פגיעה בשריר למרות אי צריכת חלבונים?
האם מומלץ שימוש בשייק חלבון צמחי, לאחר אימון ממושך?
על מה מבססים תזונה, חוץ מטופו...?
והאם את מסכימה עם התיאוריה שחלבון אינו הכרחי כשצורכים פירות וירקות טריים?

תודה!
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
02/05/2013 | 21:38
101
לאדם בריא בערך אחת לשנה
תזונה נכונה ומתאימה יכולה להשפיע בצורה טובה על העמידה בתוכנית האימונים והתאוששות בין אימונים אבל אי אפשר לדעת במאה אחוזים רק לפי ההרגשה
לכולם חשוב לצרוך חלבונים בתזונה כדי למנוע פגיעת שריר ועל אחת כמה וכמה מי שעוסק בספורט - למה להמנע? יש לא מעט חלבון גם בדיאטה צמחית - כוס קטניות מכילה כ-15 גרם חלבון! ועוד לא דיברנו על טופו וסייטן. גם באגוזים וזרעים יש חלבון וגם בדגנים.
שייק חלבון - תלוי בתפריט האישי, אם מצליח לקבל את החלבון מהמזון זה ממש לא חובה.
שוב התזונה צריכה להיות מגוונת: קטניות (עדשים, חומוס, שעועית, אפונה), סויה ומוצריה כולל טופו, סייטן, דגנים, ירקות, פירות, אגוזים, זרעים וממרחים שלהם. השמיים הם הגבול.
לא מסכימה עם התיאוריה הזו ואין לה כל בסיס. מנת ירק מספקת 1 גרם חלבון בלבד ופירות מספקים כמות חלבון זניחה. דיאטות מונו - שפוסלות קבוצות מזון שלמות - אינן בריאות בין אם הן צמחיות או לא. ואני יודעת שזה מכעיס את כל אלה שמספרים על הדוד שלהם שאוכל כל היום שייקים של נבטים והוא מרים משקולות אבל בפועל - זה ממש לא מבוסס, לא מומלץ וחבל.
בברכה
נטלי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
02/05/2013 | 16:37
2
75
לצפיה ב-'תודה על התשובות המקצועיות '
תודה על התשובות המקצועיות
02/05/2013 | 20:35
1
73
המפורטות, המנוסחות היטב ובהיר.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'בשמחה!'
בשמחה!
02/05/2013 | 21:46
28
לצפיה ב-'תודה על האירוח'
תודה על האירוח
02/05/2013 | 21:50
7
103
תודה לכל השואלים,
היה לי לעונג להתארח ואני מקווה שעניתי על השאלות שעניינו אתכם בצורה הטובה ביותר ושהעשרתי את הידע שלכם.
אתם מוזמנים להצטרף אלי בפייסבוק שלי, ליהנות מהתכנים ולשאול שאלות
אשמח לחזור לבקר שוב גם בזמן הקרוב
ותודה ל-ladybug6 המנהלת המקסימה!
סוף שבוע נעים
נטלי
תזונה טבעונית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'משהו לא תקין בקישור לדף הפייסבוק שלך , '
משהו לא תקין בקישור לדף הפייסבוק שלך ,
02/05/2013 | 21:59
44
לצפיה ב-'או שבעצם התכוונת לדף הזה? '
או שבעצם התכוונת לדף הזה?
02/05/2013 | 22:02
1
42
שאפשר ללייק.
מקווה שיצליח לי להדביק :

https://www.facebook.com/pages/%D7%A0%D7%98%D7%9C%...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'יש קישור בהודעה הפותחת של השרשור הזה'
יש קישור בהודעה הפותחת של השרשור הזה
02/05/2013 | 22:30
26
תראי את ההודעה של נופר שבישרה על הגעת נטלי לכאן.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'נטלי, תודה רבה לך '
נטלי, תודה רבה לך
02/05/2013 | 22:31
11
לצפיה ב-'החכמתי מקריאת תשובותייך. תודה רבה'
החכמתי מקריאת תשובותייך. תודה רבה
02/05/2013 | 22:53
12
לצפיה ב-'תודה רבה נטלי!'
תודה רבה נטלי!
03/05/2013 | 01:00
37
אני מודה לך שבאת והקדשת מזמנך,
ונשמח לראות אותך כאן גם בעתיד
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
03/05/2013 | 08:29
7
לצפיה ב-'תודה, נטלי'
תודה, נטלי
03/05/2013 | 00:28
18

הודעות אחרונות

23:12 | 27.08.19 bogib
00:33 | 28.07.19 חנוך11
05:30 | 23.07.19 אורחים בפורום
01:01 | 04.07.19 luliy
21:38 | 19.06.19 luliy
13:36 | 09.06.19 אורחים בפורום
15:08 | 08.06.19 ronenrii
21:24 | 19.05.19 bogib
10:07 | 10.05.19 יערעד
15:21 | 03.05.19 מוכרחים להיות שמח4
12:34 | 30.04.19 אורחים בפורום
10:49 | 21.04.19 bogib

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ