לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1046910,469 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י
x
הודעה מהנהלת הפורום
* יש לקרוא את תקנון הפורום (במאמרים) לפני כתיבת הודעות.
* במידת האפשר, נא לשרשר מודעות על אירועים (מפגשי צמחונים, פעילויות וכד') זו לזו.
* גם דגים הם בעלי חיים. לכן, נא לא לבקש מתכונים לדגים.
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק באורח החיים הצמחוני והטבעוני; החל מהתזונה, הבריאות ואיכות הסביבה. זה המקום לבקש ולשתף מתכונים, לדבר על דיאטות ותפריטים, להביא ולדון במחקרים בתחום, לקבל המלצות וטיפים בנושא צמחונות וטבעונות, לשאול את כל השאלות המטופשות שבעולם, ולשתף במה שמתחשק. 

כולם מוזמנים להשתתף ולקרוא בפורום - בין אם הם צמחונים, טבעונים או רק מתעניינים, ובלבד שיכבדו את הפורום ויושביו ולא יעודדו שימוש במוצרי בשר, עוף ודגים. 

השאיפה היא ליצור מקום מזמין ונעים לדיון בצמחונות וטבעונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע ואלימות מילולית. כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו.

המשך >>

לצפיה ב-'אופטימיזציה של תפריט טבעוני'
אופטימיזציה של תפריט טבעוני
11/04/2013 | 23:35
42
344
קצת פרטים עליי בקצרה:
לאחרונה, דיללתי את האכילה של בשר לסוגיו, אך בבדיקות הדם האחרונות שעשיתי, התוצאות לא היו טובות בלשון המעטה שזה כלל ירידה של ערכי הברזל וה-B12.
אני עדיין בסקלה, אך מתחיל לנשק אותה מלמטה.
באופן כללי, פיזית מצבי טוב, בריא בד"כ, בעל BMI של 21.6 ואוזי שומן של 13% לפי המשקל של החדר כושר.
כמו כן, הגלילצריטין שלי הראו אכילה יתר של סוכרים שנובעים מהקינוחים שאני מתפנק עליהם וא חוסך בהם.

החלטתי לעשות דיאטת תפריט טבעוני ולהוסיף את החלקים שאי אפשר לקבל מהטבעונות, שזה לאכול ביצה רכה או קשה כל יום בבוקר, בארוחת צהרים פעם בשבוע לאכול כבד, פעמיים בשבוע סטייק בקר לא כשר איכותי ושלוש פעמים בשבוע הודו ויום אחד ללא בשר כלל.

החלטתי החלטה זאת, כי הרופאה אמרה לי שאני צריך לקחת תוספי תזונה של B12 מתחת ללשון וחומצה פולית וממש לא בא להיות מכור לתוספים, אלא לקבל את כל הדברים מהמזון.

האם התפריט נראה לכם?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'היי שופט'
היי שופט
12/04/2013 | 00:59
38
144
ראשית, זה פורום צמחונות וטבעונות, וכאן לא נמליץ לך לאכול בשר וגם לא נחווה דעה על מוצרי בשר.
מצד שני, אני יכולה להרגיע אותך, שלתוסף של בי12 (ולתוספי מזון בכלל) לא מתמכרים
תוסף בי12 הוא תוסף נפוץ שמומלץ לכל הצמחונים והטבעונים ולאנשים בוגרים החל מגיל מסוים שבו הספיגה כבר לא מוצלחת במיוחד (בלי קשר לאכילת בשר).
התוסף לא מזיק, לא יקר, מספיק לקחת אותו פעמיים בשבוע בצורה של טבלית מציצה שנמסה מתחת ללשון.
חומצה פולית יש בשפע בתזונה צמחית ואין צורך לקחת תוסף.
ברזל יש גם בשפע מהצומח, רק צריך לדעת מה לאכול כדי להשלים את החוסרים שיש לך, במידה שיש כאלה.
גם לפרות אין מספיק ויטמין B12 ברוב התעשייה והן מקבלות תוספים, כך שמה שאתה עושה זה לוקח תוסף שעבר דרך הפרה, במקום לקחת אותו ישירות.

מעבר לזה, ממליצה לך להתייעץ עם דיאטנית ולבקש תפריט צמחוני/טבעוני שמותאם לך לפי הפעילות והצרכים שלך, וגם תדע לכוון אותך מה לאכול ואיך כדי להשיג כל מה שהגוף שלך צריך (זה נכון גם לגבי תזונה שאינה צמחונית, אגב).

בהצלחה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'נופר, אפשר שאלה?'
נופר, אפשר שאלה?
<< ההודעה הנוכחית
12/04/2013 | 01:18
36
185
מבלי כמובן לשלול את מה שכתבת, שכולו אמת צרופה.

גם אצלך וגם בפוסטים שונים שקראתי פה בעבר (פה ובפורום השכן) מצויינת העובדה שהפרות בתעשייה מקבלות תוסף B12. יש לזה סימוכין?

זה לא שאני אתפלא אם זה נכון, אבל מעניין אותי לראות מקור אמין שמתאר את זה. מרוב שקראתי על זה כל כך הרבה פעמים שאלתי את עצמי פתאום האם מדובר בעובדה או במיתוס?

תודה
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ישבתי בשעתו לתרגם מצרפתית.'
ישבתי בשעתו לתרגם מצרפתית.
12/04/2013 | 01:28
120
http://www.gary-tv.com/garymain/wp-content/uploads...

גילוי נאות: אבוי, לא בדקתי את כל המקורות.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כן, ביררתי את זה פעם לעומק'
כן, ביררתי את זה פעם לעומק
12/04/2013 | 01:50
119
מצאתי המון דיווחים על שימוש בתוסף שנקרא קובלט נדמה לי, ממנו חיידקים מייצרים את ה-b12.
במקום אחר גם קראתי דיווח/מאמר על כך שהרוב המוחץ של תעשיית ה-b12 בעולם מיועדת לחיות המשק ולא לצריכת אדם, אבל זה קצת סותר את הדיווחים על תוסף הקובלט שאמור לפתור את הבעיה בלי הצורך בתוסף ישיר של b12 לפרות.

תגגל b12 cows cobalt
ותמצא הרבה חומר בנושא.

כאן יש הסבר מפורט על הקובלט ותפקידו בתזונה של תעשיית הבקר -
http://books.google.co.il/books?id=6WQrAAAAYAAJ&am...

מה שמוזר בעיניי זה כל ההיטפלות הזאת ל-b12, שהרי את הויטמינים שהפרה מקבלת היא מקבלת מתערובת המזון המהונדסת שלה, בדיוק כמו הכלבים שלנו והחתולים, שבגלל שהתזונה שלהם לא טבעית, היא מורכבת במעבדה, ומכילה מלבד אוכל בסיסי גם הרבה תוספי ויטמינים. אותו דבר עם הפרות. מה טבעי בזה?
אם אני לא טועה, קראתי שם או במקום אחר שפרות מקבלות גם תוספת יוד, למשל, כחלק מהתזונה או הטיפול השוטף בהן.
האם לאכול פרה שקיבלה תוספים כחלק מהתזונה שלה הופך את זה לטבעי יותר? לבריא יותר? האם זה משנה אם אוכלים בשר או אוכלים סלט + כדור מציצה בטעם דובדבן?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ועוד קצת על מחסור בקובלט'
ועוד קצת על מחסור בקובלט
12/04/2013 | 02:02
9
98
http://vro.dpi.vic.gov.au/dpi/vro/vrosite.nsf/page...
וזה לדעתי מתייחס לבקר שרועה בשטחים פתוחים וניזון מהקרקע.
רוב התעשייה מתבססת על בע"ח שלא ראו דשא מימיהם ומן הסתם מקבלים את כל צרכיהם התזונתיים משילוב של תירס, סויה, חיטה וקוקטייל של ויטמינים ומינרלים.
טבעי?..
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה, למרות שאני חייב להודות שאין דין תוספת'
תודה, למרות שאני חייב להודות שאין דין תוספת
12/04/2013 | 02:04
8
104
קובלט לפרות כדין B12, בהקשר של הטענה "גם הפרות לא מייצרות B12 לבד אלא מקבלות תוספת".

לא שזה או זה ממש משנה לי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'זה דווקא כן'
זה דווקא כן
12/04/2013 | 02:07
7
91
כי בלי קובלט פרות לא מצליחות לייצר את ה-b12.
הסיבה היחידה לשימוש בקובלט ולא בתוסף ישיר של b12 היא כלכלית.
כך או כך, בלי התוסף, לפרות לא היה b12.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תראי,'
תראי,
12/04/2013 | 02:16
2
84
כל דבר שהפרות אוכלות (כמו שציינת מקודם) הוא בעצם "תוסף". גם חומצות אמינו הן מקבלות.

ההבדל בין אדם לבין פרה הוא שכשאדם יאכל קובלט הוא לא יוכל לייצר B12 בשביל ספיגתו בגוף האדם בעוד שפרה כן. אם אנחנו באים וטוענים שגם הפרות "מנוטרלות" מיכולת סינתיזת ה B12 וגם להן נותנים תוסף הרי זה נשמע כאילו אנחנו נותנים להן B12 ולא חומר שממנו הן יכולות לעשות B12. לי לפחות זה נשמע קצת פחות דרמטי מהטענה המקורית.

בכל מקרה, תודה. אני מהראשונים שממליצים על התוסף גם אם כל הפרות היו מייצרות אותו בטבעיות מאויר ומים.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'טכנית אתה צודק'
טכנית אתה צודק
12/04/2013 | 02:18
1
74
אבל זה לא משנה את העובדה שבפועל, ה-b12 שמקבלים מהבשר הוא לא טבעי.
אם הכל היה טבעי, לא היינו זקוקים לפרות בשביל b12, כי היינו מקבלים אותו מהג'יפה שהיינו אוכלים ביחד עם הירקות והפירות והאדמה.
אז במצב הנוכחי, זה כבר לא משנה אם זה מגיע באופן לא טבעי מהפרה או מהמעבדה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-''
12/04/2013 | 02:23
7
לצפיה ב-'לפי מה שאת כותבת, פעם לפרות לא היה B12 -'
לפי מה שאת כותבת, פעם לפרות לא היה B12 -
12/04/2013 | 19:52
3
78
האם נשמע לך הגיוני?

אם כן, אשמח לראות מקור מהיימן שמראה את הנתון הזה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'פעם'
פעם
12/04/2013 | 20:38
1
74
לדוד משה לא הייתה חווה. והמבין יבין.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'איך הגעת למסקנה הזאת מדבריי?'
איך הגעת למסקנה הזאת מדבריי?
12/04/2013 | 22:43
56
אני אמרתי שפרות במשקים המתועשים לא מקבלות קובלט באופן טבעי, כי קובלט זה יסוד שנמצא באדמה, והפרות לא אוכלות מהאדמה או רואות אותה, כי אין שום דבר טבעי באופן הגידול והתזונה שלהן. הקובלט צריך להיות מצורף למזון ובמקרים מסוימים נדרשים תוספי תזונה נקודתיים בצורה של זריקות או כדורים.
מן הסתם פרות שחיו באופן טבעי היו משיגות קובלט שנמצא באדמה שממנה הן אכלו עשב. יש אזורים בעולם שהאדמה שבהם מכילה קובלט ויש שלא.
בלינק ל-PDF שצירפתי למעלה יש הסברים נוספים על קובלט.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה לשניכם!!'
תודה לשניכם!!
12/04/2013 | 02:02
4
28
לצפיה ב-'לא כיף להתחלף בתפקידים'
לא כיף להתחלף בתפקידים
12/04/2013 | 02:03
3
86
בוא נחזור למצב הנורמלי שבו אנחנו שואלים שאלות ואתה הולך לחפש לנו סימוכין
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-''
12/04/2013 | 02:06
12
לצפיה ב-'כבר חשבתי'
כבר חשבתי
12/04/2013 | 02:10
1
66
לשאול את גידי האם הוא העמיד אותך/אותנו בנסיון. נדהמתי למצוא שני (!!) סימני קריאה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ממש לא. באמת לא בדקתי אף פעם לעומק'
ממש לא. באמת לא בדקתי אף פעם לעומק
12/04/2013 | 02:11
34
לצפיה ב-'בתערובות מזון לפרות בארץ - אין B12 !'
בתערובות מזון לפרות בארץ - אין B12 !
12/04/2013 | 04:52
18
106
בדיקה בפרסומים של שני מכוני תערובוות מזון לבעלי חיים במשקים מעלה שאין בתערובות לפרות B12.
יתכן ונותנים להן B12 בנפרד כתוסף (דבר הדורש בדיקה ואימות) ויתכן גם שלא. אני מקווה לקבל נתונים על כך בקרוב.

פירוט תערובת ממכון מילובר - http://is.gd/cms1rD

פירוט תערובת ממכון אמבר - http://is.gd/uDGp7p
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'המידע מאוד חסר.'
המידע מאוד חסר.
12/04/2013 | 06:15
11
68
יש עוד חומרים חוץ מ- B12. מה לגבי ויטמין D, מינרלים כיוד, אשלגן, אבץ וברזל? לא מופיעים ברשימות. נראה שהן חלקיות בלבד.

אגב, מה שכן אפשר לראות שחור על גבי לבן, זה מהיכן מגיע הסידן בשביל שלושה מוצרי חלב ביום.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אני מניח שזו אנליזה כללית של המזון'
אני מניח שזו אנליזה כללית של המזון
12/04/2013 | 06:21
10
54
עפ"י הנחיות משרד החקלאות.
יחד עם זאת אני גם מניח שכל תוסף (B12 למשל) אם היה מוכנס לתערובת היה מופיע. דוגמת זרז הגדילה שמצוין שם.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ומעבר לכך'
ומעבר לכך
12/04/2013 | 06:24
2
40
מכל מה שדיברתם כאן אני לא ואני לא מבין מבין מה, לחילופין, האסמכתא הפוזיטיבית לקיומו של B12 במזון שמוגש לפרות.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא B12,'
לא B12,
12/04/2013 | 06:27
1
44
אלא קובלט, מינרל החיוני לסינתוז הוויטמין (קובלאמין).
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אוקיי. אבל גם הוא לא מופיע. טוב זה שווה בדיקה'
אוקיי. אבל גם הוא לא מופיע. טוב זה שווה בדיקה
12/04/2013 | 06:35
21
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
12/04/2013 | 06:29
6
40
או שהמידע חסר, או שמדובר בתערובת מזון חלקית בלבד. אני פשוט לא רואה איך יכול להיות מצב אחר.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'את ענין הקובלט ועוד צריך לבדוק לעומק.'
את ענין הקובלט ועוד צריך לבדוק לעומק.
12/04/2013 | 06:37
34
מכל מקום אלה תערובות מלאות שניתנות לפרות.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תראה גם את הנחיות משרד החקלאות'
תראה גם את הנחיות משרד החקלאות
12/04/2013 | 06:55
4
38
אם היה קובלט בתערובת הוא היה חייב להיות מצוין (תראה סעיף 17א').
http://www.moag.gov.il/NR/rdonlyres/7F2B26A4-6ACA-...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'בעצם הוא לא היה חייב להיות מצוין...'
בעצם הוא לא היה חייב להיות מצוין...
12/04/2013 | 07:01
1
38
עזוב, עייפות של בוקר
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'פעם שנייה'
פעם שנייה
12/04/2013 | 07:09
36
שפספסתי ריפרש היום. בוקר טוב.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אומר זאת כך.'
אומר זאת כך.
12/04/2013 | 07:08
1
39
יש שלוש אפשרויות:

א. בכל זאת, המידע התזונתי אינו שלם.
ב. השלמות תזונתיות ניתנות בנפרד.
ג. הפרה הישראלית הונדסה גנטית כך שרכיבי תזונה חשובים יהפכו ללא-רלוונטים עבורה.

האופציה האחרונה נכתבה באופן הומוריסטי, כמובן.
אגב, כתוב באותו סעיף (17א') שמותר לפרט על ויטמינים ומינרלים, אך לא מצוינת חובה כזאת (תת-תת-סעיף 17א', 8 ב' 10), לעומת שאר הרכיבים המפורטים באותו תת-תת-סעיף (17א', 8 ב' 1-9).
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'זה מה שכתבתי בתיקון שלי לעיל'
זה מה שכתבתי בתיקון שלי לעיל
12/04/2013 | 07:52
30
מנסים לברר עבורי את הענין כולו. אם יהיו עדכונים אביאם לכאן.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הפרות מקבלות B12 מצואה המצויה בתערובת'
הפרות מקבלות B12 מצואה המצויה בתערובת
13/04/2013 | 00:45
5
26
לצפיה ב-'אתה יכול להסביר?'
אתה יכול להסביר?
13/04/2013 | 00:59
4
42
ולהביא סימוכין/מקור מידע רלוונטי?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ציטוט ממאמר שמתייחס לדו"ח מבקר המדינה'
ציטוט ממאמר שמתייחס לדו"ח מבקר המדינה
13/04/2013 | 12:59
3
40
המאמר פורסם ברשת ב-13.7.12 ע"י נטע אחיטוב (לא זוכר באיזה אתר), ומתוכו העתקתי את הקטע הבא:
אופן ההאכלה הזה עולה לדיון מחודש בכל פעם שמחלת בעלי חיים גדולה מתפשטת. במקרה של "הפרה המשוגעת", סבורים שהיא התפרצה בעקבות האכלה של הפרות בקמח בשר, שמקורו בבעלי חיים שהיו נגועים במחלה. בעקבות זאת אף נאסר השימוש בקמחים בשריים לבקר, אבל השימוש בו עבור עופות עדיין מותר. האכלה של בעלי חיים צמחוניים (עופות, פרות וכבשים) בשרידי גופם הטחונים של בעלי חיים אחרים היא עניין נפוץ למדי.
אל הקמח הזה מתווספת לפעמים גם צואת עופות. בדוח מבקר המדינה מ-2008 צוינה העובדה כי עגל אחד מואבס בכמות ממוצעת של 1.5-3 קילוגרם צואת עופות ביום ובסך הכל נצרכים בישראל כ-173,000 טון של צואת עופות בשנה. הצואה הזאת מכילה מכל הבא ליד - שאריות של תרופות, זרזי גדילה וחיידקים. בדוח זילר נכתב על כך: "המצב זועק להסדרת הפיקוח על המזון לבעלי חיים, כזה שיתאים למציאות הנוכחית ולדרישות הבינלאומיות".

בנוסף, באותו מאמר מצוטט מגדל תרנגולות ל"עופות אורגניים" בשם אריק מלמד, האומר את הדברים הבאים:
"התערובת שהתרנגולות הלא אורגניות ניזונות מהן מכילות המון חומרים ממוחזרים כמו שמן דגים, קמח דגים, קמח בשר, קמח נוצות וגם זבל עופות. כל זה עוד לפני שדיברנו על מאיצי הגדילה, האנטיביוטיקה ושאר החומרים הכימיים".

אפשר להגיד שאלה אינם מקורות מוסמכים, לא מדעיים, לא מחקריים, אבל אפשר לגשת לדו"ח מבקר המדינה ולקרוא מה העלו ממצאי בדיקותיו. ניתן לשאול מדוע יאמר מגדל תרנגולות מה "באמת" מאכילים את התרנגולות ? והאם סביר שישמיץ את מגדלי התרנגולות האחרים בדברי שקר כדי למכור יותר מתוצרת לוליו ("בשר עופות אורגניים") ?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הדבר היחיד שמובן מהציטוט הזה'
הדבר היחיד שמובן מהציטוט הזה
13/04/2013 | 16:08
2
46
הוא שחיות המשק מקבלות צואה כחלק מהמזון. איך זה קשור ל-b12? מי אמר לך שיש b12 בקמח הצואה הזה? זה הרי עובר תהליך עיבוד די מאסיבי.
הלינקים שהבאתי מדברים על סטנדרט האכלה של בקר על סוגיו (פרות, כבשים וכו') הכולל קובלט שתפקידו לייצר b12 במעי של החיות.
מה שהבאת לא מאשר או מפריך את זה, וגם לא מביא מידע לגבי מקור אחר. רק אולי מידע שעל פיו אפשר אולי לשער שמכיל גם b12.

ואל תשכח שכאן אנחנו מדברים על אופן ההאכלה הרגיל. אין לי עדיין ממצאים לגבי צריכה של תוספי b12 בחיות המשק. מקווה למצוא מידע בנושא בהמשך (ולחזור לעדכן כמובן).
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'יש סברה שהחיות משיגות B12 ממיחזור צואה '
יש סברה שהחיות משיגות B12 ממיחזור צואה
13/04/2013 | 18:13
1
35
הסברה אומרת כי החיות הצמחוניות פולטות B12 בצואתן, ושהספיגה נעשית ע"י שיחזור הפליטה.
אין לי את המקור לסברה זו או קישור למחקר מתאים.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מה זה שיחזור פליטה?'
מה זה שיחזור פליטה?
14/04/2013 | 16:22
32
האם הכוונה למה שהעשב מקבל מהאדמה, כי הרי ידוע שצואה טובה לגידול הצומח?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'היה נדמה לי שהשבתי לך'
היה נדמה לי שהשבתי לך
14/04/2013 | 23:33
28
אנצל את תגובתך שמודגשת בכחול בשביל להשיב לכולם בבת אחת ואני מקווה שלא אשכח אף אחד, כי אני משיב מהזכרון ולא משיב שאלה תשובה באופן אישי.

הסיבה שהביאה אותי להפחית בבשר היא בגלל הכולסטרול הרב (לא שהיה לי בעיות בריאותיות של כולסטרול גבוה) שיש בו ואני כבר בקושי אוכל בשר כבר למעלה משנתיים, למעט במנגלים שאז אני מתחרע.
סיבה שניה שהביאה אותי להפחית בבשר, היא הפחתה משמעותית בכמות הספורט שאני עושה כיום לעומת אז שזה אחת הסיבות שהכולסטרול הטוב שלי לא כ"כ טוב ואז הוא היה מעולה.

הסיבה שכתבתי על תפריט הבשר שלי, הוא לא להוציא עיניים לאף אחד, אלא בכדי שתראו את התפריט בשל המגבלה שיש, כמו למשל אסור לאכול כבד יותר מפעמיים בשבוע, אם אני לא טועה, בגלל ריבוי ויטמין ה-A שבו.
רציתי גם להראות שאני אוכל בפינצטה ולא מכביד על הגוף ומשתדל לאכול את המשובח, כמו לאכול בשר לא כשר, כי הכשרות הורסת את הערכים התזונתיים וכמובן את הטעם.

לגבי ההורמונים ושו"ת, אז לצמחים יש ריסוסים ושו"ת. כיום במציאות של היום קשה להימנע מפסולת שנותנים לנו ולא משנה מה תאכל.

לגבי החלב, אני לא צורך חלב כלל, למעט בקינוחים, כי אני לא סובל פרווה ועכשיו שהקיץ מגיע, אני מניח שאצרוך במקצת יותר חלב בגלל אכילת הגלידות שאני לא מתכוון לוותר על תענוגות החיים.
כמו כן, אני לא שותה קפה כלל.

מקווה שהשבתי לכל השאלות ואשמח להעזר בנסיונותיכם לעזור לי להרכיב תפריט אופטימלי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
13/04/2013 | 10:08
2
68
שלום לך,

לא כתבת כיצד התפריט היה בנוי קודם לכן, ולא פירטת כיצד התפריט שלך בנוי היום באופן מלא.
כמו כן לא כתבת מה הגיל שלך.
לכן קשה לחוות דעה לגבי התפריט הנוכחי שלך.

בהכללה ניתן לומר שהתפריט הנוכחי שלך עתיר חלבונים, ושנראה שניתן להפחית במידת מה את כמות החלבונים.

באופן כללי, אני ממליץ לך להרבות בירקות, להחליף קינוחים עתירי סוכר בפירות, לנשנש מדי פעם אגוזים ושקדים (לא קלויים), ולעסוק בפעילות ספורטיבית.

לגבי B12, יתכן שהמחסור שלך ב-B12 אינו נובע מתכולה נמוכה של B12 במזון אלא מקושי של הגוף שלך לקלוט אותו, ובמקרה כזה בהחלט טבליות B12 הן הפתרון.

אני מבקש להדגיש כי אינני תזונאי או בעל הכשרה בתזונה או ברפואה, ואני מצטרף להמלצות להתייעץ עם תזונאי/ת.

בברכה,

אורי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כי לא היה לי תפריט מובנה '
כי לא היה לי תפריט מובנה
14/04/2013 | 23:23
1
66
גם היום אין לי, אבל אני משתדל לאכול מן הכל ולגוון כל יום במשהו אחר.
אני משתדל שיהיה לי גם חלבונים, גם פחמימות וגם ירקות.
לצערי, פירות אין לי בתפריט, למעט אבוקדו, בננות, פפיה ופירות הדר.

קראתי המון חומר והמושג שלך של עתיר חלבונים הוא תלוי מי אתה שואל, כי יש כאלו שמאמינים בדיאטת חלבונים, קרי דיאטה המבוססת על אכילת חלבונים ללא הגבלה והפחתה כמעט טוטאלית של פחמימות.

לגבי B12 - אם הגוף לא קולט מהמזון, אז למה שיקלוט מהתוסף?
לפי הידוע לי, התוספים לא נקלטים טוב, למעט באמת ה-B12 שהוא ישירות הולך למחזור הדם בגלל נימי הדם הרבים שיש מתחת ללשון.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'במשפט האחרון ענית (יפה) על השאלה שקדמה לו'
במשפט האחרון ענית (יפה) על השאלה שקדמה לו
15/04/2013 | 00:24
21

הודעות אחרונות

23:12 | 27.08.19 bogib
00:33 | 28.07.19 חנוך11
05:30 | 23.07.19 אורחים בפורום
01:01 | 04.07.19 luliy
21:38 | 19.06.19 luliy
13:36 | 09.06.19 אורחים בפורום
15:08 | 08.06.19 ronenrii
21:24 | 19.05.19 bogib
10:07 | 10.05.19 יערעד
15:21 | 03.05.19 מוכרחים להיות שמח4
12:34 | 30.04.19 אורחים בפורום
10:49 | 21.04.19 bogib

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ