לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1047210,472 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י
x
הודעה מהנהלת הפורום
* יש לקרוא את תקנון הפורום (במאמרים) לפני כתיבת הודעות.
* במידת האפשר, נא לשרשר מודעות על אירועים (מפגשי צמחונים, פעילויות וכד') זו לזו.
* גם דגים הם בעלי חיים. לכן, נא לא לבקש מתכונים לדגים.
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק באורח החיים הצמחוני והטבעוני; החל מהתזונה, הבריאות ואיכות הסביבה. זה המקום לבקש ולשתף מתכונים, לדבר על דיאטות ותפריטים, להביא ולדון במחקרים בתחום, לקבל המלצות וטיפים בנושא צמחונות וטבעונות, לשאול את כל השאלות המטופשות שבעולם, ולשתף במה שמתחשק. 

כולם מוזמנים להשתתף ולקרוא בפורום - בין אם הם צמחונים, טבעונים או רק מתעניינים, ובלבד שיכבדו את הפורום ויושביו ולא יעודדו שימוש במוצרי בשר, עוף ודגים. 

השאיפה היא ליצור מקום מזמין ונעים לדיון בצמחונות וטבעונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע ואלימות מילולית. כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו.

המשך >>

לצפיה ב-'שתי מילים (או חפירה) על צריכת חלבון '
שתי מילים (או חפירה) על צריכת חלבון
<< ההודעה הנוכחית
07/03/2013 | 19:17
45
375
בעקבות כמה שרשורים בנושא, חשבתי לתת פה הסבר  קצר (או יותר נכון- חפירה) לשאלה שעולה מדי פעם, כולל בשרשור של אתמול (שקשור להרצאה של דר' תל-אורן)- כמה חלבון אנחנו צריכים לצרוך ומדוע מישהו קבע דווקא מספרים כאלו ולא אחרים.

דר' תל-אורן אמר כמה דברים מאד נכונים וכמה דברים מאד לא נכונים בהרצאה שלו, אבל במקום להתעמת ולהתקטן על כל נתון ונתון, חשבתי אולי לתת הסבר כללי.

החלבון שאנחנו צורכים הוא בראש ובראשונה מקור לחומצות אמינו שירכיבו את חלבוני הגוף (אלו שבתאים ואלו שמחוץ לתאים). נכון שחומצות אמינו יכולות להיות גם מקור של אנרגיה, אבל זה המקור הלא מועדף של הגוף (ביחס לפחמימות ושומן).

איך אנחנו יודעים כמה צריך?
בשביל זה אנחנו משתמשים בסמן ייחודי לחלבונים והוא החנקן (N). חנקן אנחנו צריכים גם בשביל יצירת חלבונים וגם בשביל בניית דנ"א ורנ"א, אבל יותר חשוב בהקשר שלנו- חנקן בא רק מחלבונים (או חומצות אמינו בודדות) ולא מפחמימות ושמנים ולכן בוא סמן מעולה.

אנחנו לא רק צריכים לצרוך חנקן. אנחנו גם צריכים להיפטר מחנקן מכייון שלא מעט חלבונים מתפרקים בגוף שלנו (בתהליך נורמלי ובריא) והחנקן שנפלט בתהליך הוא רעיל לגוף. למעשה הגוף משקיע לא מעט אנרגיה בהפיכה של החנקן שנוצר במהלך המטבוליזם לאמוניה (פחות מסוכנת, אבל עדיין מאד לא חביבה) ואח"כ לאוריאה (עדיין צריכים להיפטר ממנה) שיוצאת מהדוף דרך השתן.

הבדיקה למעשה בנויה על עקרון מאד פשוט שנקרא: Nitrogen balance. מה שבודקים זה כמה נכנס לגוף פחות כמה יצא מהגוף.

כמה נכנס לגוף בודקים ע"י רמות חנקן בדם לאחר האוכל. כמה יצא מהגוף- בודקים בצואה ובשתן (אני חושב שלפני שנשברתי בהרצאה של תל אורן הוא טען שאין כמעט חנקן שעוזב דרך השתן. זה ממש לא נכון, אבל זה לא הדבר הכי חשוב לענייננו).

כך שלמעשה ה nitrogen balance אומר לנו כמה ה"מכונה" עובדת. כמה היא "אוכלת" וכמה "פסולת" היא זורקת מחוץ לגוף. במילים פשוטות- כמה בניית חלבון יש לעומת פירוק חלבון.

כאשר ה nitrogen balance הוא אפס (0), הרי המכונה משתמשת בכל מה שנכנס ומוציאה את החנקן (כפסולת) ולכן nitrogen balance של אפס מראה לנו בדיוק כמה המערכת עבדה לייצור חלבונים (וגם דנ"א ורנ"א), או במילים אחרות- יש איזון בין בניה לפירוק.
זה המצב כאשר אנחנו צורכים מספיק מקורות חלבוניים.

כאשר המאזן הוא שלילי- אנחנו מפרקים חלבונים (לא במערכת העכול, אלא בתוך התאים) יותר מאשר בונים. אנחנו בגירעון. יכולות להיות מספר סיבות- אחת הסיבות המרכזיות היא שאנחנו לא מספקים מספיק חלבון לגוף.

כאשר המאזן הוא חיובי, אנחנו בונים יותר מאשר מפרקים. מתי זה קורה? למשל בתקופת הצמיחה שלנו בילדות ובגיל התבגרות, למשל בהריון, או למשל בעת בניית מסת שריר.

אז זה הבסיס ומאד פשוט לבדוק אותו. לא צריך שום לובי של שום תעשיה ולא צריך שום תאוריות קונספירציה. צריך פשוט לתת לאנשים לאכול X כמות חלבון (זכרו שזה המקור היחידי לחנקן), ולראות איזו כמות חלבון מביאה את הגוף ל nitrogen balance מאוזן = אפס.

בעשרות מחקרים כאלו שנעשו על אנשים שונים הגיעו למספר הקסם שלפיו אם אדם בוגר ובריא יצרוך 0.65 גרם חלבון למשקל גוף, הרי הוא נמצא בסקלה של 50% מהאנשים שלהם יהיה nitrogen balance מאוזן.
אבל מה אם הוא לא ב"ממוצע"?  הרי אנחנו לא רובוטים, אנחנו אנשים עם מטבוליזם שונה. לכן קובעים רמה מומלצת יומית שתספק לא חצי מהאוכלוסיה אלא 97.5% ממנה. צריכת החלבון הנדרשת במקרה הזה היא 0.8 גרם חלבון לק"ג משקל גוף.

במילים אחרות, אם אדם ששוקל 100 קילו אוכל 65 גרם חלבון ביום יש 50% סיכוי שהוא אוכל מספיק. אם הוא אוכל 80 גרם חלבון ביום, הרי הוא מכוסה כמעט במאה אחוז.

והתאפקתי לא לכתוב כלום על סרטן היום ולפני 100 שנה

אם מישהו רוצה לקרוא מאמרים בנושא, אשמח לספק.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ומתנצל מראש על כמה שגיאות הקלדה '
ומתנצל מראש על כמה שגיאות הקלדה
07/03/2013 | 19:29
26
לצפיה ב-'תודה על המידע המפורט והלא חופר בעליל!'
תודה על המידע המפורט והלא חופר בעליל!
07/03/2013 | 19:34
24
95
1. לא זכור לי, משני הקישורים שהבאתי, שהוא דיבר על חנקן. רק בקישור מחקר שקיבלתי ממרקס אני זוכרת שהיתה התייחסות לחנקן.

2. רשמת את משמעות התוצאות השונות: כאשר המאזן 0, חיובי או שלילי. האם במקרה של מאזן שלילי לא יכולה להיות הסיבה של צריכת יתר של חלבונים?

3. גם לפי הנתונים של הצריכה המומלצת - יש אנשים שצורכים יותר, לדוגמא, מרקס - לפי מה שכתב לי בשרשור הקודם. האם יש לך נתונים על השפעות של צריכת יתר?

4. גם לגבי 'לפני 100 שנה' המשכנו את הדיון, ואני גם מודה ומסכימה ניתן לקרוא את הנתונים על סרטן בכמה דרכים, ולמרות שזה לא מוכיח את הקשר לחלבון זה גם לא שולל אותו.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
07/03/2013 | 20:16
11
102
1. הוא דיבר על זה בהרצאה שהבאת שהיא באנגלית ועם תרגום, אבל אני לא ממש זוכר את הדקה וזה באמת לא משנה. אין לי שום עניין להתקיף את דר' תל אורן.

2. לא. כאמור, חנקן שיוצא החוצה כפסולת הוא תוצר של פירוק חלבונים קיימים בתוך התא.

3. יש אנשים שצורכים יותר. קודם כל מי שבונה שריר צריך יותר (המספרים שהבאתי פה הם רלבנטים לאנשים בריאים אבל לא לא לגדילה של מסת שריר). לגבי אכילת יתר, יש רמות בהן הטענה היא שיש פגיעה בכליות. עד כמה שזכור לי, אין באמת הוכחות רציניות לכך, אבל אולי אני טועה. בכל מקרה, רמות מעט יותר גבוהות מהמומלצות לא יהוו שום בעיה, מכיוון שחומצות האמינו ימצאו את עצמן בפח (כליה ומשם לשתן). הגוף לא יפרק יותר חומצות אמינו בגלל שיש לו עודף והגוף לא אוגר חומצות אמינו אלא הופך אותן לסוכר ושומן.

4. את צודקת שאין הוכחה לקשר בין סרטן לחלבון. זה גם די נכון שהנתונים לא בהכרח שוללים קשר שכזה. גם אי אפשר לשלול קשר בין התפתחות הסרטן לצריכת מלפפונים, לצבע כתום, ולחיטוט באף. זה שמשהו לא מראה קשר לא אומר שבהכרח אין, אבל אין לנו שום דרך לדעת חות מאשר לראות שאין ראיה לקשר שכזה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'טוב, אז אנחנו בעצם מדברים על '
טוב, אז אנחנו בעצם מדברים על
08/03/2013 | 12:27
10
51
דברים שאין להם הוכחות חד משמעיות. או שיש ועוד לא שמענו עליהן.
מסכימה.

בכל מקרה, לי זה נשמע הגיוני שאם יש רמת צריכה מומלצת של משהו (אף שעל הרמה עצמה אפשר להתווכח)
אז אם מישהו אוכל מעל הרמה הגבוהה ביותר המומלצת - משהו צריך לקרות.

לדעתי, יש בעיות רבות, לפחות במערכת הכליות והשתן, שמושפעות מרמת החלבון העודפת.
בעיות שהרופאים לא יודעים או לא אומרים.
אין לי הוכחות. אבל לאכול לפחות לפי רמת החלבון המומלצת - נראה לי רעיון טוב.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'רק תקחי את כל מה שכתבת פה ותחליפי חלבון עם'
רק תקחי את כל מה שכתבת פה ותחליפי חלבון עם
08/03/2013 | 14:01
9
57
פירות ותקראי את זה שוב:
"בכל מקרה, לי זה נשמע הגיוני שאם יש רמת צריכה מומלצת של משהו (אף שעל הרמה עצמה אפשר להתווכח)
אז אם מישהו אוכל מעל הרמה הגבוהה ביותר המומלצת - משהו צריך לקרות."

לגבי רמה מומלצת, לא יודע מדוע את חושבת שיש ויכוח. בדיוק בשביל זה צירפתי את המאמר.

לגבי הסרטן, אני שוב מזכיר לך שגם צבע כתום והקשר שלו לסרטן לא מוכח.

לגבי מה דעתך על בעיות בכליה ובשתן, זן כמובן זכותך.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לקחתי '
לקחתי
08/03/2013 | 15:00
8
40
המשפט היה ממוקד לדבר שמוסכם על הרוב (כיום) כמשהו נחוץ, כמו החלבון או סידן או ברזל...

יש ויכוח בין אסכולות שונות. לפי 811 - מעל 10 אחוז (מהקלוריות) של חלבון - זה יותר מדי.
לפי מה שדר.תל אורן אמר בהרצאה - הרמה היא 35 גרם ליום ו'אם נהיה אדיבים 40 גרם' לאדם במשקל 70 זה עשוי להסתדר לפעמים עם השורה למעלה אבל לא תמיד
ויש את הפליאו - שעדיף שלא נזכיר כאן...

לפי המאמר, זוהי הרמה המקובלת ביותר.

לגבי סרטן, שוב, אין לי הוכחות, אבל אני לא שוללת. גם לא את הצבע הכתום. אבל אני בטוחה שאפשר לשלול פירות, ירקות ועלים חיים ואורגניים.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שכחתי את המשפט על הסוכר'
שכחתי את המשפט על הסוכר
08/03/2013 | 15:05
7
36
סוכר הוא לא תמיד אותו הסוכר.
לא טוב לאכול סוכר מעובד או כל ממתיק אחר על בסיס סוכר או חטיפים או עוגות וכו' במידה מוגזמת
(גם קצת זה לא מומלץ אבל זה גם לא הורג)

בפרי שלם וחי יש את כל ויטמינים, חומצות האמינו, האנזימים, המינרלים, החלבונים וחומצות השומן - בחבילה מאוזנת ומושלמת.
הסוכר שבפרי שלם שכזה - דינו אינו כדין סוכר רגיל.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא אמרתי אף מילה על סוכר '
לא אמרתי אף מילה על סוכר
08/03/2013 | 15:07
6
17
לצפיה ב-'אמרת פירות - זה היה ברור למה התכוונת...'
אמרת פירות - זה היה ברור למה התכוונת...
08/03/2013 | 15:16
5
13
לצפיה ב-'האמת שהתכוונתי לפירות כפירות'
האמת שהתכוונתי לפירות כפירות
08/03/2013 | 15:24
4
36
יש רמה מומלצת, אם כי יש עליה ויכוח- האם שלשה ביום? האם יותר? האם ללא הגבלה?

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הרמה והויכוח על הפירות הוא בגלל הסוכר שבהם'
הרמה והויכוח על הפירות הוא בגלל הסוכר שבהם
08/03/2013 | 17:57
3
33
אין שום ויכוח לגבי שום מרכיב אחר בפירות (שידוע לי, ידוע לך?)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הוויכוח'
הוויכוח
08/03/2013 | 18:55
2
44
הוא לא על סוכר, פרוקטוז, גלוקוז, סוכרוז או פחמימות בכלל (ואם אני מגן על גידי בעניין הזה, מה זה אומר עלי? ).
הוויכוח הוא על % החלבון הנ-מ-ו-ך שיש בפירות, עם אנזימים או בלעדיהם.
האם הוא מספיק לבדו? פה חילוקי הדעות ביניכם.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אז פה אתה דווקא יכול להגן עלי, לא?'
אז פה אתה דווקא יכול להגן עלי, לא?
08/03/2013 | 19:55
1
23
לצפיה ב-'אני יכול לומר'
אני יכול לומר
08/03/2013 | 20:13
39
שלדעתי האישית, לא כדאי להפריז עם חלבון, ובהחלט לא הייתי משחק עם הכליות שלי, גם אם נטען שאין הוכחות רציניות שצריכת חלבון מופרזת (מה לגבי 200-300 ג' ביום?) פוגמת בהן.

חוץ מזה, יותר חלבון = בד"כ יותר מוצרים מן המת. פה אני נאלץ להיות סובייקטיבי, ומסיבות ברורות. ושכול המחקרניסטים יקפצו לי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ורק כי רציתי לוודא שאני לא סתם מכפיש בן אדם'
ורק כי רציתי לוודא שאני לא סתם מכפיש בן אדם
08/03/2013 | 00:37
11
71
זה בהרצאה שהבאת פה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?F...

והוא מדבר על חנקן בסוף הדקה השישית, תחילת הדקה השביעית, כולל על אי -איבוד חנקן דרך השתן (וזו כאמור עובדה לא נכונה) בדקה ה- 7:48.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'הקשבתי שוב וזה לא מה שהוא אמר'
הקשבתי שוב וזה לא מה שהוא אמר
08/03/2013 | 12:22
10
41
הוא אמר שבצואה מאבדים חלבון (לא נתרן) שבשתן לא אמורים לאבד אותו.

מה שהוא אמר על נתרן, הוא שזה תוצר זבל של המרת החלבון לאנרגיה.
הוא לא ציין (אולי זה היה חסר) היכן רואים את החנקן כשהוא יוצא.

(מנסיון, אם יש חלבון בשתן זה כבר מצביע על בעיה מסויימת בכליות או על הריון:)
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'את צודקת, אבל החנקן הוא הסמן.'
את צודקת, אבל החנקן הוא הסמן.
08/03/2013 | 13:58
9
52
עם זאת, הוא לא אמר חנקן מפורשות כשהוא דיבר על חלבון שמאבדים.
מקבל את התיקון.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אז בבדיקת ה'פופ'...רואים חנקן'
אז בבדיקת ה'פופ'...רואים חנקן
08/03/2013 | 14:44
8
34
וזה למעשה הסמן לחלבון שמאבדים?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
08/03/2013 | 14:54
7
39
ומה שהוא מציין שהחלבון עצמו אובד בעיקר בצואה ולא בשתן- זה נכון, אבל לא רלבנטי לידיעה שלנו כמה חלבון נצרך.

הבדיקה היא בדיקה של חנקן, לא ישירות של חלבון. החנקן עוזב את הגוף דרך הצואה, דרך השתן (בעיקר) ודרך הזיעה ושם צריך לבדוק אותו (ושם בדרך כלל אכן בודקים אותו).
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'איזו בדיקת שתן בודקת חנקן'
איזו בדיקת שתן בודקת חנקן
08/03/2013 | 15:11
6
30
אוריאה? (סתם ניחוש)

יש גם בדיקת חלבון בשתן protein - מה ההבדל בינה לבין בדיקת החנקן?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כן'
כן
08/03/2013 | 15:21
5
30
כמו שכתבתי בתחילת השרשור, חנקן לא נשאר בגוף אלא מותמר מהר מאד לאמוניה ומשם לאוריאה בתהליך מטבולי שנקרא מעגל האוריאה. האוריאה היא חלק מהפסולת שהגוף צריך להיפטר ממנו. היא מגיעה לכליה ומשם לשתן.

כשבודקים protein בשתן בודקים נוכחות של חומצות אמינו בשתן. באופן רגיל, חומצות האמינו שלנו עוברות מהדם לכליה, אבל מוחזרות מהכליה לדם ולא מגיעות לשתן. במצבים מסוימים כמו פעילות לא אופטימלית של הכליה תהיה גם הפרשת חומצות אמינו דרך השתן.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'זה הזמן לשאול לגבי האוריאה, אולי תדע '
זה הזמן לשאול לגבי האוריאה, אולי תדע
08/03/2013 | 20:42
4
30
האם האוריאה במוצרי קוסמטיקה כמו "פלקסיטול " לסוגיו - היא ממקור חי בהכרח ? או שאפשר לסנתז אותה בלי בעיה במעבדה ?
חשוב לי לדעת אם להשתמש במוצרים שלהם או לא . והם מכילים אוריאה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא רק שאפשר לסנתז אוריאה במעבדה'
לא רק שאפשר לסנתז אוריאה במעבדה
08/03/2013 | 21:28
3
34
אלא שלאוריאה יש מקום כבוד בהיסטוריה של הכימיה האורגנית כי (למטב ידיעתי) היא המולקולה האורגנית הראשונה שסונתזה מחומרים אי-אורגניים ללא שום מקור ביולוגי, אי שם במאה ה- 19.

אין לי מושג אילו חברות קוסמטיקה משתמשות באוריאה מסונתזת או כזאת שמקורה בחי, אבל הידע והאופציה בהחלט קיימים.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אז אם יש סיכוי טוב שזה לא מהחי '
אז אם יש סיכוי טוב שזה לא מהחי
08/03/2013 | 21:36
2
25
נראה לך שאפשר לבנות על זה שזה בסדר לטבעונים  ? אני יודעת שלא תיקח אחריות על התשובה כי אתה לא יודע לבטח , אבל מבחינת תורת הסיכויים ?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'או שכן או שלא. מה שבטוח:'
או שכן או שלא. מה שבטוח:
08/03/2013 | 22:02
1
27
לצפיה ב-'תודה '
תודה
08/03/2013 | 22:31
18
זה עזר
אולי
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מרתק, תודה ! '
מרתק, תודה !
07/03/2013 | 19:49
14
לצפיה ב-'תודה רבה לך! החכמתי'
תודה רבה לך! החכמתי
07/03/2013 | 19:58
30
מעריכה את ההשקעה.
לדעתי שווה להכניס לקישורים/שאלות נפוצות או למקום שבו אפשר יהיה למצוא את הפוסט הזה בעתיד.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'המון על ההסבר'
המון על ההסבר
07/03/2013 | 20:28
4
59
האם במקרה של תת-צריכת חלבונים הגוף יפרק חלבון משל עצמו, כגון מהשרירים?

האם במקרה של עודף צריכת חלבונים (לא היסטרית) העודפים ינוקו ע"י הגוף או שייאגרו כשומן?

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'בתת צריכה- כן'
בתת צריכה- כן
07/03/2013 | 20:42
3
57
אבל כדי להגיע למצב של חסר דרמטי בחלבון צריך להיות בסיטואציה של חסר רציני (ראה עולם שלישי).

עודף צריכה- או שחומצות האמינו יורחקו מהגוף דרך השתן או שייאגרו כשומן.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מעולה, ושאלת המשך'
מעולה, ושאלת המשך
07/03/2013 | 21:14
2
46
נניח שאני מתאזן על צריכת חלבון בטווחים שציינת, האם יש סימנים קליניים או בדיקות שיכולות להעיד על כך שצריך לצרוך יותר חלבון, או שהגוף יידע להתמודד עם זה לאורך זמן?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'לא ממש, אלא אם אתה "מאבד" שריר'
לא ממש, אלא אם אתה "מאבד" שריר
07/03/2013 | 23:03
1
40
גם הבדיקה של Nitrogen balance אינה אופטימלית, אבל היא הכי טוב שיש.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/03/2013 | 23:11
14
לצפיה ב-' תודה על המידע! '
תודה על המידע!
07/03/2013 | 20:36
4
65
חלבונים זה באמת נושא מעצבן, כי הוא הפך להיות הטיעון המרכזי ל"למה אנחנו צריכים לאכול בשר". הדברים שכתבת מראים שצריכה יומית של בשר מביאה לצריכה די מוגזמת של חלבון, במיוחד כשזה משולב עם מוצרי חלב וביצים לאורך היום. דווקא התזונה הטבעונית (או צמחונית אבל מתונה במוצרים מהחי), כשהיא מאוזנת, אידיאלית לכמויות המומלצות.

אני אשמח אם תוכל להוסיף כמה רפרנסים שתומכים במה שכתבת, כדי שהשרשור הזה יוכל לשמש תשובה חד משמעית כולל רפרנסים שתומכים בה לנושא החלבונים.

הוספתי את השרשור להודעות הנבחרות, אני בטוחה שעוד נשתמש בו הרבה בעתיד
ואתה מוזמן לחפור לנו כל יום!

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'נופר, תודה אבל...'
נופר, תודה אבל...
07/03/2013 | 20:40
3
83
צריכה מתונה של בשר וביצים כרוכה אולי בהרבה סבל ומוות מיותר אבל לא בהכרח בצריכה מוגזמת של חלבון. בתזונה רגילה של אומניבור ממוצע יש בהחלט מספיק ואין דווקא יותר מדי.

מי שבאמת רוצה להתעמק במדע מאחורי מוזמן לקרוא פה רפרנס שגם מוביל ללא מעט מחקרים:
http://ajcn.nutrition.org/content/77/1/109.long

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תגדיר "תזונה רגילה"?'
תגדיר "תזונה רגילה"?
07/03/2013 | 21:02
2
55
רוב האנשים בארץ אוכלים לפחות ארוחה בשרית אחת ביום אם לא יותר. בנוסף, הם צורכים כמה מנות של מוצרי חלב, ובערך ביצה ליום. זו לא צריכה מתונה, וזו בדיוק הנקודה שלי. זו צריכה גבוהה.
ברור שאם בנאדם שאוכל בשר וחלב יקפיד על צריכה מתונה, לא יהיו בעיות של עודף חלבון. אבל לא רק שאף אחד לא מקפיד על זה, אנשים חושבים שכמה שיותר יותר טוב
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'כל אחד וההתרשמות שלו'
כל אחד וההתרשמות שלו
07/03/2013 | 21:41
1
55
שלום ליידיבאג,

אני חייב לומר שההתרשמות שלי היא אחרת מאד.
אני סבור שהבעיות העיקריות בתזונה של האנשים סביבי (מקום העבודה, הורים של חבריה של בתי מהגן) זו צריכה מועטה מדי של ירקות ופירות, ובעיקר צריכה מופרזת של סוכרים, פחמימות ושומנים מוקשים צמחיים.
הבעיה איננה בשווארמה או בהמבורגר שהם אוכלים לפעמים כארוחת צהריים (ושכוללים גם ירקות), אלא בנשנושים (בורקסים, וופלים, בייגלה, מעדני חלב, וכיו"ב).
גם אם בן אדם יאכל באותו יום גם המבורגר, גם ביצה, גם כוס חלב וגם גביע קוטג' הוא לא יסבול מצריכה מוגזמת של חלבון (ומרבית האנשים שאני מכיר אינם צורכים כמות כזו של חלבונים על בסיס יומי). לעומת זאת, כל כמות של בורקסים, וופלים, בייגלה וקולה, דאיט קולה, נסטלה או מיץ תפוזים (לא סחוט) שהוא יצרוך היא מיותרת לחלוטין.

במישור התזונתי-בריאותי צמחונות או טבעונות אינן הפתרון לבעיה שאני מציג (כי מרבית ה"זבל" התזונתי שתיארתי לעיל עולה בקנה אחד עם צמחונות או טבעונות).
הפתרון הוא מודעות תזונתית וצריכה מתונה ומאוזנת של רכיבי מזון, בין אם בתזונה של אוכלי כל, בין אם בצמחונות ובין אם בטבעונות.

בברכה,

אורי.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אתה בעצם מדגיש כמה מגוחך'
אתה בעצם מדגיש כמה מגוחך
07/03/2013 | 21:49
52
העיסוק המוגזם של האנשים בצריכת חלבונים, בחשיבות שלה ובכלל בדאגה הזאת לבריאות שלהם בזמן שהם צורכים כ"כ הרבה אוכל מזיק ומיותר.
אני מסכימה איתך בגדול בנושא החלבון, ועדיין דובקת בטענה שבתזונה ממוצעת קל מאוד להפריז בחלבונים, לעומת תזונה שהיא צמחית בלבד, שהיא יותר מאוזנת מהבחינה הזאת.
אבל אין ספק שכל נושא החלבון הוא בכלל לא רלוונטי כי ככל הנראה הוא לא מהווה בעיה - לא של אוכלי בשר, לא של צמחונים ולא של טבעונים. וזו המסקנה הכי משמעותית עבורי בשרשור הזה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה רבה גידי. כרגיל, מאד מלמד ותענוג לקרוא.'
תודה רבה גידי. כרגיל, מאד מלמד ותענוג לקרוא.
07/03/2013 | 20:52
17
לצפיה ב-'תודה, מעניין לקרוא :) מה בנוגע לפעילות גופנית'
תודה, מעניין לקרוא :) מה בנוגע לפעילות גופנית
07/03/2013 | 21:29
35
(אירובית/פיתוח גוף)? מה צריכה להיות צריכת החלבון אצל מי שעוסק בפעילות גופנית די אינטנסיבית ?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'תודה רבה. '
תודה רבה.
07/03/2013 | 22:34
30
בשורה תחתונה אפשר לומר, שחשפת גם את השיטה לגלות את משקלו "הסודי" של אדם שאומר, כי הוא צורך כמות מסויימת של חלבון ושהיא מספקת לו מאה אחוז מצרכי גופו.
הלא כן ?

ושוב, תודה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-' תודה!'
תודה!
08/03/2013 | 09:57
11
לצפיה ב-'תודה גידי'
תודה גידי
08/03/2013 | 17:42
7
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
09/03/2013 | 09:22
5
לצפיה ב-'תודה על ההסבר '
תודה על ההסבר
10/03/2013 | 09:02
6

הודעות אחרונות

23:12 | 27.08.19 bogib
00:33 | 28.07.19 חנוך11
05:30 | 23.07.19 אורחים בפורום
01:01 | 04.07.19 luliy
21:38 | 19.06.19 luliy
13:36 | 09.06.19 אורחים בפורום
15:08 | 08.06.19 ronenrii
21:24 | 19.05.19 bogib
10:07 | 10.05.19 יערעד
15:21 | 03.05.19 מוכרחים להיות שמח4
12:34 | 30.04.19 אורחים בפורום
10:49 | 21.04.19 bogib

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ