לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1046910,469 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י
x
הודעה מהנהלת הפורום
* יש לקרוא את תקנון הפורום (במאמרים) לפני כתיבת הודעות.
* במידת האפשר, נא לשרשר מודעות על אירועים (מפגשי צמחונים, פעילויות וכד') זו לזו.
* גם דגים הם בעלי חיים. לכן, נא לא לבקש מתכונים לדגים.
ברוכים הבאים!
 
הפורום עוסק באורח החיים הצמחוני והטבעוני; החל מהתזונה, הבריאות ואיכות הסביבה. זה המקום לבקש ולשתף מתכונים, לדבר על דיאטות ותפריטים, להביא ולדון במחקרים בתחום, לקבל המלצות וטיפים בנושא צמחונות וטבעונות, לשאול את כל השאלות המטופשות שבעולם, ולשתף במה שמתחשק. 

כולם מוזמנים להשתתף ולקרוא בפורום - בין אם הם צמחונים, טבעונים או רק מתעניינים, ובלבד שיכבדו את הפורום ויושביו ולא יעודדו שימוש במוצרי בשר, עוף ודגים. 
 
השאיפה היא ליצור מקום מזמין ונעים לדיון בצמחונות וטבעונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע ואלימות מילולית. כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו.
 
 
 
המשך >>

לצפיה ב-'שאלות לאירוח של פרופ' גדעון אשל: פתיחת שרשור'
שאלות לאירוח של פרופ' גדעון אשל: פתיחת שרשור
<< ההודעה הנוכחית
07/09/2008 | 12:12
28
487
אנחנו פותחים היום את שרשור השאלות לאירוח שיתקיים מחרתיים (ביום שלישי, 7.9.08, בשעה 20:00 בערב).

כדי להזכיר, האורח הוא פרופ' גדעון אשל, חוקר מתחום האוקיינוגרפיה והאקלים. פרופ' אשל קיבל את התואר הראשון מהטכניון בחיפה, ואת התואר השני והדוקטורט מאוניברסיטת קולומביה בארה"ב. כיום הוא מועסק בכללת בארד ב-Simons Rock, מסצ'וסטס. תחומי המחקר שלו כוללים תופעות גיאופיסיקליות ואקלימיות שונות, שביניהן גם ההתחממות הגלובלית והשפעת האדם עליה.

ב-2006 פרסם פרופ' אשל יחד עם פרופ' פמלה מרטין מאמר שכותרתו (בתרגום חופשי) "תזונה, אנרגיה והתחממות גלובלית", בכתב העת "Earth Interactions". במאמר נבחנה ההשפעה של סוגי תזונה שונים על פליטת גזי חממה, באמצעות חישובים מורכבים הכוללים את דרישת האנרגיה ופליטת גזי החממה הכרוכים בתהליך הגידול והייצור. החישובים הראו כי בחירה בסוגי תזונה פחות מזהמים (שהופכים ידידותיים יותר לסביבה כאשר הם כוללים כמה שפחות בשר בפרט ומוצרים מן החי בכלל) שקולה בהקשר זה לבחירה ברכב היברידי במקום בג'יפ גדול ומזהם.

המאמר עורר הדים רבים בתקשורת, שכללו עשרות כתבות והגיעו אפילו לדיון בנושא ברשת CNN. ניתן למצוא קישורים לחלק קטן מהכתבות בעמוד של המאמר באתר של פרופ' אשל.

ממצאי המחקר מהווים תימוכין סביבתי חזק לבחירה בתזונה צמחית, ועל נושא זה נדון עם פרופ' אשל.

אנא שרשרו את כל שאלותיכם בנושא להודעה זו.
פרופ' אשל מסוגל לקרוא את שאלותיכם בעברית, אך ישיב באנגלית, ואם מישהו מעוניין בתרגום תשובה ציינו את זאת והיא תתורגם.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'האם כל סוגי המזונות הצמחיים'
האם כל סוגי המזונות הצמחיים
08/09/2008 | 11:40
8
33
שווים זה לזה מבחינת הנזק הסביבתי?
או שיש כאלה שמזיקים יותר או פחות?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'another response to alpaca-paca,'
another response to alpaca-paca,
09/09/2008 | 05:14
7
40
OK, excellent question. No, they are NOT all the same, far from it. Israel is rather different than the States that way. Generally, you need to avoid stuff that used a lot of fossil fuel energy. In israel heating is never an issue, but in the States, fine lettuce and spinach are really bd because they need a lot of fossil-fuel based heating fo their greenhouse homes.

In general, with plant based foods, we get about 1 to 10 edible kcal for each 10 fossil fuel kcal energy we put in. For animal-based products it's more like 1 out of 10 (one edible kcal for each 10 fossil fuel kcals put in). that is why plants are so much better, environmentally. Apples are good, oats are EXTREMELY good, wheat and barley - very good, strawberries - bad, etc. But this really varies from place to place, mostly following climate. Israel also has naturally-occuring fertilizer (from MIFALEY YAM HAMELACH) which reduces signifiantly the environmental costs of some plant based foods compared with their equivalents in western Europe and the US..
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'זה די מצער לגבי ארה"ב'
זה די מצער לגבי ארה"ב
09/09/2008 | 06:16
2
24
כי בערך הירק היחיד שיש בארה"ב שהוא בעצם אכיל, זו חסה.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'not really'
not really
09/09/2008 | 19:37
1
25
not really, when you learn to eat in the US, you realize that it is basically the same as ha'aretz. Some things are better in Israel [example: RIMONIM, for one, a central element of my summer diet]. Israel's record in organic foood is dismal, for  example, whereas here it gets worse, but is still far better than in Israel.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אני חיה בארה"ב די הרבה זמן'
אני חיה בארה"ב די הרבה זמן
09/09/2008 | 23:24
20
אז אני יודעת מה קורה עם הירקות האמריקאיים.
העגבניות, בין אם הן אורגניות או לא, מקומיות או לא, טועמות כמו פלסטיק. העגבניות המיובאות מקנדה קצת יותר טעימות, אבל מן הסתם זה פחות אקולוגי מאשר עגבניות מקומייות.
וכן, אני יודעת שמתלוננים גם על עגבניות בארץ, אבל אי אפשר להשוות בכלל. המצב בארץ עדיף בהרבה.
מלפפונים יש רק את הענקיים, שגם הם טועמים כמו פלסטיק (וכנראה גם עשויים מפלסטיק בהתחשב בזה שהם מחזיקים בערך שנה במקרר). מלפפונים נורמליים שמתקרבים (אבל לא מגיעים) לרמה של הארץ יש רק בייבוא.
הבצל בערך באותה הרמה כמו בארץ, אם כי הוא לא באיכות טובה במשך יותר מהשנה מאשר בארץ.

החסות כאן הרבה יותר טעימות מאשר בארץ. כנ"ל האספרגוס. יש גם מגוון הרבה יותר גדול של דלועים.  אבל אלו בערך הירקות היחידים שבהם יש יתרון מבחינת הטעם על מה שקורה בארץ.

אתה צודק שיש הרבה יותר זמינות של ירקות אורגניים בארה"ב, וזה בהחלט ראוי לציון, ואני אכן משתדלת לקנות ירקות אורגניים ובגידול מקומי. אבל מה לעשות שמבחינת הטעם גם הירקות האורגניים-מקומיים טועמים הרבה פחות טוב מרוב הירקות בארץ. מן הסתם זה גם תלוי איפה בארה"ב (אני נמצאת באזור הצפון מזרחי שבו חלק גדול מהשנה אי אפשר כלל לגדל ירקות).
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אה, סוף סוף אני מבין את העניין עם התרד '
אה, סוף סוף אני מבין את העניין עם התרד
09/09/2008 | 10:58
1
33
באמת רציתי לשאול על זה, כיוון שיש באחת המצגות באתר שלך טבלת יעילות של מזונות שונים, והיעילות של התרד יחסית נמוכה, ואפילו מקבילה למספר סוגים של מזון מן החי. אז חימום בעונות (ובמדינות) קרות הוא העניין.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'BIDIUK!'
BIDIUK!
09/09/2008 | 19:38
21
but also washing a million time, lest we'll have a tiny bit of offensive soil or sand in our delicate little mouths...
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'מפעלי ים המלח?'
מפעלי ים המלח?
09/09/2008 | 12:59
1
17
לא הבנתי את הקטע עם מפעלי ים המלח, ואשמח אם תוכל להרחיב בנושא זה.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'sure here it is'
sure here it is
09/09/2008 | 19:41
17
and I do NOT have stocks in Dead Sea Works... Yalla, here goes: one of the biggest GHG expenses in food  production is fertilizer production. If it notrogen you are missing, then the Dead Sea won;t help you. But, as is sometimes the case, it is Phosphrous (ZARHAN), then potash, naturally occuring in and harvested from the Dead Sea near Kalia, is an excellent way to eliminate significant GHG emissions associated  with producing your  food. Makes sense??
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ושאלה דומה לגבי מזון מהחי -'
ושאלה דומה לגבי מזון מהחי -
08/09/2008 | 11:42
3
18
האם הנזק האקולוגי באכילת בקר/עוף/דגים/פירות ים זהה? או שיש אופציות מזיקות יותר או פחות?

ואיפה זה עומד ביחס לנזק האקולוגי הנגרם מאכילת מוצרים מהחי כמו חלב וביצים?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'answer to alpaca-paca (a nice name!!)'
answer to alpaca-paca (a nice name!!)
09/09/2008 | 05:07
2
18
no, the damage is not at all uniform. Red meat is THE worst in terms of greenhouse gas emissions, and should be really limited to, preferably, zero. Shrimps ae extremely GHG intensive, and also cause tremendous land degradation. They are most environmentally unacceptable. .rFish vary widely. Some, like Sardines, are excellent from GHG standpoint - they are better than many plant based foods. Likewise for anchovies and makrel. The reason is that they are species that graze directly on zooplankton, are found in coastal waters, and require very little effort to catch (I am only talking here about the environmental issues, NOT the ethical ones, which I leave entirely up to you, and I am definitely not an ethics expert). Eggs and dairy are not nearly as GHG-intensive, being a lacto-ove vegetarian (eating eggs and dairy but no meat) is environmentally nearly equivalent to eating significant portion of your calories from poultry. Both are far superior tor ed meat.  

In summary, the diets in terms of increasing environmental costs are: vegan, lacto/ovo vegeterain (with as little of animal-based products as possible) and poultry, and then red meat ats by fat the worst option.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שאלה בנושא'
שאלה בנושא
09/09/2008 | 20:44
1
12
בדוח ה-FAO מ-2006 ובמקורות נוספים נאמר כי גידול תרנגולות (לביצים ולבשר) מוביל לפליטת גז החממה N2O, הפעיל בהרבה (פי 320 למיטב זכרוני) מ-CO2 כגז חממה. איך מסדר נתון זה עם המידרג היחסית נמוך בפליטת גזי החממה של תצרוכת הביצים ובשר התרנגולות?

ועוד שאלה, כללית יותר:
דוח ה-FAO אמנם היה מקיף מאוד, אך נראה שהנושא מקבל יותר ויותר תשומת לב מחקרית בזמן האחרון. האם בכוונתכם להמשיך לחקור את הנושא, ואם כן - להמשיך להתמקד ספציפית בפליטת גזי החממה ותצרוכת האנרגיה, או בשיתוף פעולה לכיוון כללי יותר שיעסוק בכלל הנזק הסביבתי שנגרם עקב פעילויות תעשיית המזון מן החי (זיהום קרקע ומים, כריתת יערות, פגיעה במגוון מינים וכו')?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'FAO 06 report'
FAO 06 report
09/09/2008 | 21:38
6
N2O is indeed about 300 times more potent as a GHG than CO2, molecule for molecule. BUt there is about 2 order of magnitude lower N2O concentrations in the atmosphere.Also, there is relatively small flux of N2O from poultry operations (this is true only in comparison to beef, NOT in an absolute sense). So, that's the bottom line.

We ARE working on other aspects  of animal food production. Our most recent paper is about land and water consumption. They are both big!!!


תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שאלה כללית בנושא'
שאלה כללית בנושא
09/09/2008 | 11:07
1
23
לפי רבים וטובים, זה נראה כאילו חלון ההזדמנויות של המין שלנו לעשות משהו משמעותי לגבי ההתחממות הגלובלית הולך וקטן.
אך נראה כאילו שהרשויות לא עושות מספיק, ונראה שגם אתה סקפטי לגבי מחויבותן ויכולתן לשנות את המצב (מהטון העולה מהמצגת שעסקה בתזונה מהאתר).

אילו צעדים לדעתך הם הקריטיים ביותר שניתן לבצע כדי לצמצם את פליטתם של גזי חממה, ואילו הם הסבירים ביותר - ואיפה ברשימה הזו נמצאת הבחירה האישית של האוכלוסיה בתזונה צמחית?
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'ahla she'la'
ahla she'la
09/09/2008 | 19:54
12
OK, Adon FinalCut, don't make me too depressing (and depressive...) But you are right, I am rather skeptical. The challenge of climate change requires complete and  utter rewriting of every aspect of our life. And looking at the American or Israeli political system, with one politician stupider than the next, and with one of them deceiving the public (or at least trying to) more easily than the next - is there any reason to be optimistic they will able to meet a challenge that is 100 times more complicated than making peace with Hezbolla?! I doubt it.

The problem is  there is a LONG list  of little  sources of GHGs a person contributes  to, not one  of  two. If it were just  one or two, than we would at least have a well-defined project. But now, as things stand, we need to: redesign food production; rebuild our entire infrastructure (TASHTIOT) as no major city in the world is even remotely consistent with reducing GHG emissions (think of the idiocy that is KVISH HOTZE ISRAEL, then you immediately get  the picture); change architecture completely, and so on. It is  a HUGE challenge.

What we  can do:

have fewer (or no) kids
educate  girls (boys are  OK too, but  it's girls who decide if/when to have kids, and the better educate            
                  girls/women are - the fewer kids they have
drive less and smaller cars
use less AC and heating, and build homes that are supportive of this
eat less animal products
use less "stuff". Stuff requires industrial manufacturing, which is  GHG-intensive

And so on. Lot's to do

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'האם אין תועלת סביהתית בכך'
האם אין תועלת סביהתית בכך
09/09/2008 | 14:54
3
12
שאת הירק אוכל האדם ואת העלים שלו אוכלת החיה ואז השימוש בצמחים יעיל יותר ופחות בזבזני כי לא משתמשים רק בירק עצמו

(אני שואל זאת למרות שאני צמחוני ולא מתכוון לשנות את אורח חיי)

ועוד שאלה האם אתה בעד צמחונות גם מסיבות מוסריות?


תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'to Uri Mahuri'
to Uri Mahuri
09/09/2008 | 20:01
2
13
Shalom Uri,


a rule of  thumb about trophic energy flow (who its whom in an ecosystem - and at what energetic consequences) is that each trophic level receives 10% of what the higher tropich level on which it relies has too offer. So, for example, a cow consumes grass, let's say, and she produces milk or meat with about 10 calories for each 100 calories the grass has to offer. So far clear?! Good, so let's continue.

If we eat oats, we get about 5 calories for each  calorie of fossil fuel we  have to put in the produce  the oats. If  we eat meat, we get about 7 calories  for each 100 calories  of fossil fuel we need to  put in to produce  that meat.

Now you tell me: what is better to get as edible ingested energy for an investment of 100 calories of fossil fuel: 7 calories (meat), or 500 (oats)?!

I think you get the picture. Animal based food can very rarely compete, or even come close, to the energetic and GHG efficiency of plants. It's physics.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'אני חושב שהכוונה היתה אחרת'
אני חושב שהכוונה היתה אחרת
09/09/2008 | 20:30
1
10
ההצעה של אורי היתה שגם נצרוך ישירות מוצרים צמחיים למאכל, כגון זרעים, פירות וירקות, ונשתמש בחלקים ה"לא אכילים" להזנת בע"ח במשקים, כדי לנצל את מה שלא נאכל ע"י אנשים.

העניין הוא שכרגע כ-60% מהמזון הצמחי שמגודל בחקלאות (לא השאריות הלא אכילות, אלא הכל) הולך להזנת בע"ח. זה אומר שאם לא יגודל מזון לבע"ח, אלא שרק השאריות שאינן משמשות למאכל אדם ישמשו להזנה, זה יספק מעט מאוד בע"ח - ולדעתי גישה זו לא מייצגת את השימוש הטוב ביותר בשאריות הללו.
למשל, ניתן להשתמש בהם כדי להכין קומפוסט, שישמש לדישון אקולוגי יותר של הגידולים החקלאיים וימחזר חלק מהנוטריינטים שהושקעו בגידול הצמחים.

אשמח לשמוע את דעתך בנושא, פרופ'.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'OK'
OK
09/09/2008 | 20:36
11
there are many residues we use to feed cattle, KLIPOT TAPOOZIM, sugar-beet pulp, which all make A LOT  of  sense, so environmentally speaking, NOT all catlle rasing in bad. But, the basic truth is that a lot  of land and other resources go to grow corn too feed animals. In the US, 4% of the entire surface  area of the US, including Alaska and hawaii) goes to gorw corn alone. 63% of all the corn in the US is used  for animal feed.

The short of it is that MOST calories cattle and poultry consume come from crops grown expressley for those animals. so while using lftovers to feed animals is a great  idea, very little of current modern animal production is achieved by judicious  use of leftovers.


תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שלום לפרופסור געון אשל '
שלום לפרופסור געון אשל
09/09/2008 | 19:55
2
26
רק רציתי להביע את הערכתי ותודתי על כתיבת המאמר החשוב הזה שהעשיר את הידע שלי, כמו שאני בטוחה שהעשיר ידע של הרבה אחרים והביא שינוי בתפיסתם על מה שהם מכניסים לפה שלהם.

כל השאלות שעניינו אותי כבר נשאלו.

תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'גדעון.* מצטערת. '
גדעון.* מצטערת.
09/09/2008 | 19:55
13
לצפיה ב-'TODA RABA for your kind words!!!'
TODA RABA for your kind words!!!
09/09/2008 | 20:02
12
לצפיה ב-'שלום פרופ' גדעון אשל, משהו כללי'
שלום פרופ' גדעון אשל, משהו כללי
09/09/2008 | 19:59
3
34
קצת מבלבל עם התאריכים כי היה כתוב שלישי 7.9.08 והיום שלישי 9.9.08, והיה כתוב 20.00 ...מקווה שלא פיספסתי .

מעולם לא הבנתי את הנתק הקיים בין פעילות סביבתית ופעילות למען בעלי חיים.
פעילי סביבה לא מודעים לזכויות בעלי חיים ולא רגישים לנושא, וכלל לא אכפת להם. לעומתם הרבה יותר פעילי זכויות בעלי חיים רגישים כן לסביבה.
הרי בסה"כ כולנו חיים על אותו כדור, הוא של כולם, של אדם ובעלי חיים כאחת ואנו הורסים אותו, עבורנו, ועבורם.

כעת זו פעם ראשונה שבלי כוונה להיטיב עם בעלי חיים, פעילות למען הסביבה בעלת השלכות כה גדולות, רחבות, וארוכות טווח גם על בעלי חיים.
אולי סוף סוף אנשים יבינו שיש קשר, הכל קשור אחד בשני הרי, והכל משפיע אחד על השני, אי אפשר לנתק.

פעילי סביבה רציניים פעמים רבות טורפים בשר וסטייקים בלי חשבון, כשמנסים לדבר ולהעיר או להאיר - זה כמו לדבר אל הקיר.

לא, תעזבי, אני מתמקד בפעילות למען הסביבה, זהו, את תתמקדי במה שאת בוחרת...זו תגובה יחסית מהמנומסות שמקבלים.

אני מאד מקווה שאצל רבים מהם, כעת יווצר הקשר, שזה יקלט, שהכל קשור אחד בשני.

אין לי שאלה ספציפית, אני רק מקווה שכעת, סוף סוף, בעזרתך, פעילי סביבה יקלטו את ההקשר, ויתחילו לזוז דברים.


אם יש לך כמה אמרות כנף או קצרצרים שאוכל לענות לאנשים או פעילי סביבה חסרי סבלנות, אטומים, או שפשוט לא רוצים לשמוע,  כך שבכל זאת אולי יכנס להם משהו לפני שייאטמו לי - אודה לך.

תודה שבאת וכמובן בהמשך אם תתעורר לי עוד שאלה , אשאל.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'to bonbonyetta'
to bonbonyetta
09/09/2008 | 20:06
2
20
Shalom! I am very sympathetic to  your plight. I am afraid I do not have a clear answer.  How about: If you drive half of what you'd normally, you save about 2 tons of CO emissions. If you eat only plants, you save the same amount.  Is that trivial?! I don't think so!!

Good luck to  you in your  (our) efforts!
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'זה טוב, יש לך עוד קצרים כאלה?'
זה טוב, יש לך עוד קצרים כאלה?
09/09/2008 | 20:10
1
9
וואהו, אתה מהיר
זה בדיוק מה שרציתי. אם יעלה על דעתך עוד כאלה קצרים אשמח לקבלם.
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'here's another'
here's another
09/09/2008 | 20:22
13
a small steak results in emitting 24 times, or 2400%, more GHGs than a stir-fry with the SAME number of calories as  the steak. TWENTY FOUR TIMES!!!
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'שאלונת (:'
שאלונת (:
10/09/2008 | 00:00
1
12
מהי עמדתך לגבי צמחונות / טבעונות / זכויות בעלי חיים, אם יש לך כזו ?
סתם מסקרנות, שהרי לא כל יום חוקרים מתמקדים בנושא הזה..
תודה (:
תזונה טבעונית >>
לצפיה ב-'*הבהרה- הכוונה מההיבט המוסרי'
*הבהרה- הכוונה מההיבט המוסרי
10/09/2008 | 00:01
19

הודעות אחרונות

23:12 | 27.08.19 bogib
00:33 | 28.07.19 חנוך11
05:30 | 23.07.19 אורחים בפורום
01:01 | 04.07.19 luliy
21:38 | 19.06.19 luliy
13:36 | 09.06.19 אורחים בפורום
15:08 | 08.06.19 ronenrii
21:24 | 19.05.19 bogib
10:07 | 10.05.19 יערעד
15:21 | 03.05.19 מוכרחים להיות שמח4
12:34 | 30.04.19 אורחים בפורום
10:49 | 21.04.19 bogib

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ